Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Meni je npr. ljubša pravljica, da Jezus ni umrl na križu, temveč da so ga pravočasno sneli dol in spizdli v Indijo. :vio:

:vragec:

 

jah

ta je taka tipichna newage-arska.....k ti neki ne pashe vech....rep med noge pa pocvirnat jo... :xx!:

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v pravljični svet in njegove junake verjamemo, dokler ne gremo v šolo, potem odrastemo in premlevamo eno pravljico celo življenje :sori:

 

In kdaj je to? http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n010.gif http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c065.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

To sem jaz tud hotela vprašat kaj za Bobovo voljo je odraslost :inocent:

 

Se ful spomnim uvoda v znameniti knjigi De Mella Zavedanje. Zakaj se ga spomnim? Ker se nisem strinjala z njim najbrž oz. razumela. En ubožec zjutraj potoži, ko ne želi vstati iz postelje: "Ne grem v šoloooooo!" "Moraš v šolo", ga bodri mama. "Ne grem, ne grem", joka naprej, ker so v šoli učenci takšni in takšni in učitelji takšni in takšni.... Mama se razjezi: "Moraš v šolo, prvič, ker je čas za vstat in drugič, ker si ravnatelj!"

:o|o:

 

In potem dalje DeMello: Zbudite se. Zbudite se. Zbudite se.

 

 

(Mislimm, ma, ti se zbudi a veš x:Dx)

 

 

? ?

Popravljeno -> mayan
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

w:Iw naj to pomeni, da potrebujejo pravljice tisti odrasli, ki še niso odrasli ?

 

Ne... x:o)x

Pravljice potrebujejo tisti ki SO odrasli... x:px x;)x

Ostali jih živijo... x^x http://www.cosgan.de/images/smilie/engel/c010.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj sem se malo hecala, enapačtaka. x:)x

 

Vsi rabimo pravljice. A lot. Če izgubiš sanje je hudo in ponovno verjeti v njih je trnova pot.

 

Ja... :palec:

Ampak lepa... http://www.cosgan.de/images/more/flowers/036.gif http://www.cosgan.de/images/more/flowers/046.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ena misel od enga, ki sem jo našla, mi je zelo dobrodošla v teh dneh:

 

TA SVET JE LEP. IMETI MORAŠ SAMO POGUM PO SVOJE ŽIVETI.

 

To, mislim, da je tud bil cel point Jezusa Kristusa. Pokazal nam je želel, da smo sami pot in resnica.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Satan je gospodar na svetu{trenutno} in zavaja ljudi,narode satan je glavni vojskovodja,vse vojske so njegovo delo,je težko premagljiv,ampak dokler nima Bog dovolj lastne vojske ne more zmagat,v csakem primeru je zmaga blizu

 

Vsemogočni Bog in en ubogi Satan. Glede na to, da je Bog ustvaril vsa živa bitja, vso stvarstvo, vkjučno s tem Satanom, a se ti ne zdi, da je to malo za lase privlečeno.

 

Bog je večen in neomejen prav v vseh pogledih, kaj šele da bi bil omejen s preteklostjo, sedanjostjo in prihodnostjo. Če je ustvaril vsa živa bitja, potem jim lahko v naslednjem trenutku vzame to življenje, ne glede na to, če je to zdaj Satan ali kater drug še 1000x hujši demon.

 

raje se bi jaz vprašal, zakaj obstajajo demoni, kot so Satan, itd. Če jim Bog lahko vzame življenje v trenutku, zakaj jih pusti še vedno živeti? vsaj zaenkat.....

 

zdaj jaz Satana ravno ne poznam, čeprav je čisto možno, da obstaja....

 

Gospodar vsega kar obstaja je samo Bog in nihče drug. Vsa ostala živa bitja si samo sposojamo njegovo energijo in se trudimo z njo manipulirat, čeprav je to zglavo skozi zid dejanje. Satan je morda živo bitje z več mističnimi sposobnosti, vendar je v primerjavi z Bogom neskončno majhen. Bog v vsakem trenutku ve, kaj je Satan počel, kaj počne in kaj bo počel. Satan se napaja z energijo, ki je v lasti Boga.... ko Bog ne bo potreboval več Satana, mu bo vzel vso energijo za življenje. Satan je še vedno pod vplivom od Boga iluzorne energije in vidi samo tisto, kar mu Bog pusti da vidi. Njegova svobodna izbira je relativna tako kot naša. Izbira lahko samo med tistim, kar mu Bog da na izbiro.

 

spet v pravem smislu smo pa vsi večni. Bog je vedno večen, tako so tudi vse njegove duše vedno večne. tako je tudi Satan vedno večen.... ampak vseeno mu lahko Bog vzame vlogo Satana v trenutku, ko ga več ne bo potreboval. Satan bo potem neka druga oseba, ki se ne bo zavedala, da je v prejšnem življenju ubila 1.000.000.000 živih bitji, saj bo še vedno pod vplivom od Boga iluzorne energije.

 

prosim te mici, ne omejuj Boga s takimi stavki, Bog ne pozna nobenih omejitev. kaj šele, da bi ga mi ljudje omejevali s svojim omejenim intelektom.

 

zguba časa za take pogovore.....

 

lahko pa se poglobiš v to, zakaj obstaja lahko ena tako zlobna oseba kot je Satan. morda ga potrebujeva zato, da lahko ločiva med tem kaj je dobro in kaj ni?

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni je npr. ljubša pravljica, da Jezus ni umrl na križu, temveč da so ga pravočasno sneli dol in spizdli v Indijo. :vio:

 

jaz sem tudi že nekaj podobnega slišal.

 

Jezus je baje odšel v Indijo izvajat svojo spiritualno prakso, ko je izpolnil vsa navodila od Boga...

 

drugače pa je bil Jezus verodostojni predstavnik Boga in je bil tako od Boga tudi vedno zaščiten.

 

če se navežem na svoj prejšni prispevek, potem lahko ugotoviva, da je bil Jezus vedno pod

zaščito Boga, torej ga en križ od ljudi, ki so še vedno v neznanju, ni zmogel zares ubiti.

 

Indija je bila vedno najboljši kraj za izvajanje spiritualne prakse.... tudi že tisočletja pred

krščanstvom. tako je še danes.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobra prispodoba je tok reke. Razumeš in "imaš" jo lahko le, če ji pustiš teči. Če zajameš del reke v ajmer, boš dobu stoječo vodo, stoječa voda pa se usmradi.

Sem mogu kr citirat - dobro rečeno ! :palec:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prosim te mici, ne omejuj Boga s takimi stavki, Bog ne pozna nobenih omejitev. kaj šele, da bi ga mi ljudje omejevali s svojim omejenim intelektom.

 

Lepo rečeno. Zakaj omejevati Boga na tak način.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mene pa vedno zanima kako, da človek tako slepo in močno začne verovati v eno in edino odrešitev ? kako si kaj takega lahko dovoli, kako lahko zapre in omeji svoj razum v taki meri, da odvrže vse ostale možne resnice in zaživi samo za en smiselen aspekt. Saj popolnoma razumem, da sprejetje ene resnice skorajda olajša pot, te potegne ven iz teme na svetlo pot. Vseeno tako verjejte je po mojem prepričanju v nasprotju s človekovim notranjim bistvom. Poglej, če sprejmem Boga in Jezusa, ki mi je btw res kul bitje s svojo podobo, energijo in žrtvovanjem, večno ljubeznijo odpuščanjem in sprejemljivostjo s svojo močjo, Lučjo in blaženostjo. Pa vseeno tudi, če doživim njegovo popolno sprejetje, njegovo popolno predanost je to le njegova Luč, ki sije na moje obubožano razgubljeno življenje vsakdanjika.Luč kar mi da je pogum, moč in voljo za premagovanje tegob. Luč, ki se konča v njegovi tišini , brezbesedni tišini . V sami misli . Da to nisem jaz. Da je to le On v samem Sebi. Da to ni moje poslanstvo, da moram to še poiskati in doživeti kot je to izživel tudi Jezus. Razumeš ?

 

On sam mi pove v svoji tišini čakajoč na moje spoznanje.

In potem me razjezi, ko berem razne bedarije o Satanu, neki vojni, odrešenju ljudstva - edini resnici, ki tu kao obstaja. Pri tem pa pozabljaš na vsa druga verovanja in prepričanja, ki živijo so živela in bodo začela živeti na tem našem planetu Zemlja. Pozabljaš, da nekdo na drugi strani prav tako srčno in s prav tako močni prepričanjem verjame, čusti in doživlja svojo lastno resnico. Pomisli no ! a resnično verjameš, da je zaradi ene svete knjige njegovo ravno tako intenzivno občutje kaj manj vredno.

 

Ah še tale Gospod Satan mi ostane. Če bi le malo kaj vedla o različnih drugih aspektih življenja, njegovih pojavnostih, Namenu bi dobro vedela, da je tale Gospod Satan za rep privlečen v krščanstvo in da ti krščanstvo, ki se ti ponuja predstavlja le lažno obliko pravega razodetja. Meglico tebi na oči. Pred resnico. Sem pa prepričan, da gospodje v Vatikanu še kako dobro vedo o čem jaz tu govorim. Ne ne govorim o Satanu pač pa o izkrivljeni resnici, ki jo prejema krščanski svet.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsemogočni Bog in en ubogi Satan. Glede na to, da je Bog ustvaril vsa živa bitja, vso stvarstvo, vkjučno s tem Satanom, a se ti ne zdi, da je to malo za lase privlečeno.

 

Bog je večen in neomejen prav v vseh pogledih, kaj šele da bi bil omejen s preteklostjo, sedanjostjo in prihodnostjo. Če je ustvaril vsa živa bitja, potem jim lahko v naslednjem trenutku vzame to življenje, ne glede na to, če je to zdaj Satan ali kater drug še 1000x hujši demon.

 

raje se bi jaz vprašal, zakaj obstajajo demoni, kot so Satan, itd. Če jim Bog lahko vzame življenje v trenutku, zakaj jih pusti še vedno živeti? vsaj zaenkat.....

 

zdaj jaz Satana ravno ne poznam, čeprav je čisto možno, da obstaja....

 

Gospodar vsega kar obstaja je samo Bog in nihče drug. Vsa ostala živa bitja si samo sposojamo njegovo energijo in se trudimo z njo manipulirat, čeprav je to zglavo skozi zid dejanje. Satan je morda živo bitje z več mističnimi sposobnosti, vendar je v primerjavi z Bogom neskončno majhen. Bog v vsakem trenutku ve, kaj je Satan počel, kaj počne in kaj bo počel. Satan se napaja z energijo, ki je v lasti Boga.... ko Bog ne bo potreboval več Satana, mu bo vzel vso energijo za življenje. Satan je še vedno pod vplivom od Boga iluzorne energije in vidi samo tisto, kar mu Bog pusti da vidi. Njegova svobodna izbira je relativna tako kot naša. Izbira lahko samo med tistim, kar mu Bog da na izbiro.

 

spet v pravem smislu smo pa vsi večni. Bog je vedno večen, tako so tudi vse njegove duše vedno večne. tako je tudi Satan vedno večen.... ampak vseeno mu lahko Bog vzame vlogo Satana v trenutku, ko ga več ne bo potreboval. Satan bo potem neka druga oseba, ki se ne bo zavedala, da je v prejšnem življenju ubila 1.000.000.000 živih bitji, saj bo še vedno pod vplivom od Boga iluzorne energije.

 

prosim te mici, ne omejuj Boga s takimi stavki, Bog ne pozna nobenih omejitev. kaj šele, da bi ga mi ljudje omejevali s svojim omejenim intelektom.

 

zguba časa za take pogovore.....

 

lahko pa se poglobiš v to, zakaj obstaja lahko ena tako zlobna oseba kot je Satan. morda ga potrebujeva zato, da lahko ločiva med tem kaj je dobro in kaj ni?

 

LP

satan obstaja zato ,ker obstaja greh,vsi toliko filozofirate,pa ne veste osnov in potem me vodite po postu o čem naj razmišljam lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

satan obstaja zato ,ker obstaja greh,vsi toliko filozofirate,pa ne veste osnov in potem me vodite po postu o čem naj razmišljam lp

 

A ne se motiš. Dej preber še kako drugo knjigo kot pa samo Svet Pismo. Preberi več knjig - razširi obzorje. Potem pa pomisli s svojo glavo.

Zlo seveda obstaja v sebi lastni obliki. Je zvito in pretkano. Ampak le toliko kot je zvit in pretkan človek sam. Nič več nič manj. Zlo je neotipljiva in neobstoječa forma za razliko za razliko od Boga, ki se sam razodeva. Zakaj ? Bog stlačen v to besedo je povsod. Zlo ni. Samo po sebi nima funkcije ne obstaja nikjer. Zlo ima eno samo funkcijo - preizkušanje človeka. In le čez človeka dobi formo in obliko - brez njega tu in sedaj ne obstaja. In Zlo kot tako s Satanom nima nič skupnega. Satan že spada v formulo, ki se ji reče - you've all been fucked ali nategnili so nas.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ne se motiš. Dej preber še kako drugo knjigo kot pa samo Svet Pismo. Preberi več knjig - razširi obzorje. Potem pa pomisli s svojo glavo.

Zlo seveda obstaja v sebi lastni obliki. Je zvito in pretkano. Ampak le toliko kot je zvit in pretkan človek sam. Nič več nič manj. Zlo je neotipljiva in neobstoječa forma za razliko za razliko od Boga, ki se sam razodeva. Zakaj ? Bog stlačen v to besedo je povsod. Zlo ni. Samo po sebi nima funkcije ne obstaja nikjer. Zlo ima eno samo funkcijo - preizkušanje človeka. In le čez človeka dobi formo in obliko - brez njega tu in sedaj ne obstaja. In Zlo kot tako s Satanom nima nič skupnega. Satan že spada v formulo, ki se ji reče - you've all been fucked ali nategnili so nas.

jaz berem sveto pismo in sem z njim zadovljna ,ti mi vsiljuješ še druge knjige,tudi tebi niso pomagale,ker ne poznaš osnov{slučajno,te moram obvestit},nikomur se ne vsiljujem,kdor prebere citate jih bere,kdor ne pač ne ,komentarji so takšni ali drugačni,ne mi pa prosim filozofirat,potrdi se z znanjem

 

:vragec:

 

nategujesh samo TI SAM SEBE

 

zlomk....tralala

bingo

 

A ne se motiš. Dej preber še kako drugo knjigo kot pa samo Svet Pismo. Preberi več knjig - razširi obzorje. Potem pa pomisli s svojo glavo.

Zlo seveda obstaja v sebi lastni obliki. Je zvito in pretkano. Ampak le toliko kot je zvit in pretkan človek sam. Nič več nič manj. Zlo je neotipljiva in neobstoječa forma za razliko za razliko od Boga, ki se sam razodeva. Zakaj ? Bog stlačen v to besedo je povsod. Zlo ni. Samo po sebi nima funkcije ne obstaja nikjer. Zlo ima eno samo funkcijo - preizkušanje človeka. In le čez človeka dobi formo in obliko - brez njega tu in sedaj ne obstaja. In Zlo kot tako s Satanom nima nič skupnega. Satan že spada v formulo, ki se ji reče - you've all been fucked ali nategnili so nas.

razširi si pojem življenja z branjem svetega pisma,ma ga rabiš bolj,kot jaz te druge knjige

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za obvestilo. Osnove pa to . Me prav zanima kaj ima prebiranje svetega pisma s tem ? razen izganjanja hudiča ?

O bingotu res nebi. Pač krščanska zabloda. Vera je močna stvar. Nujno potrebna. Kot opažam. Pa dosega enakovredne rezultate - v različnih religijah. Zatorej ne o bingotu - ker izpadeš omejeno.

 

To, da drugih knjig za življenje ne potrebuješ mi je jasno. Dvomim pa v tvoje videnje celote stvari - kjer je krščanstvo le ena veja skupnega pojmovanja. To je tisto kar ti očitam - nič drugega. Stvari se pojavljajo z istimi lastnostmi povsod - pojmovanje teh stvari je stvar človeka in ne krščanstva ali svetega pisma. S tem seveda že podiram tvoje temelje in osnove - predvidevam. Zato se itak ne boš strinjala.

 

Aja pa nja dodam, da nisem knjižni molj. Sem pa hitro dovzeten za različne resnice in videnje skupnega ali enakega v različnih stvareh. Krščanstvo ni nobena izjema.

Me pa veseli, da ti tko dobro teče.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za obvestilo. Osnove pa to . Me prav zanima kaj ima prebiranje svetega pisma s tem ? razen izganjanja hudiča ?

O bingotu res nebi. Pač krščanska zabloda. Vera je močna stvar. Nujno potrebna. Kot opažam. Pa dosega enakovredne rezultate - v različnih religijah. Zatorej ne o bingotu - ker izpadeš omejeno.

 

To, da drugih knjig za življenje ne potrebuješ mi je jasno. Dvomim pa v tvoje videnje celote stvari - kjer je krščanstvo le ena veja skupnega pojmovanja. To je tisto kar ti očitam - nič drugega. Stvari se pojavljajo z istimi lastnostmi povsod - pojmovanje teh stvari je stvar človeka in ne krščanstva ali svetega pisma. S tem seveda že podiram tvoje temelje in osnove - predvidevam. Zato se itak ne boš strinjala.

 

Aja pa nja dodam, da nisem knjižni molj. Sem pa hitro dovzeten za različne resnice in videnje skupnega ali enakega v različnih stvareh. Krščanstvo ni nobena izjema.

Me pa veseli, da ti tko dobro teče.

poglej prijatelj,jaz vztrajam pri svojem,nikomur ne vsiljujem,in ne želim,da bi mi kdo vsiljeval,seveda pasprejemam tudi širši pogled,poznam tudi druge vere in jih seveda jih spoštujem,ampak to so poganski bogovi,čeprav jim sam Jezus ne nameni opazk,je pa res,da je Bog ustvaril nas in ssmo ga dolžni spoštovati vsaj toliko,kot spoštujejo otroci svojega očeta lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poglej prijatelj,jaz vztrajam pri svojem,nikomur ne vsiljujem,in ne želim,da bi mi kdo vsiljeval,seveda pasprejemam tudi širši pogled,poznam tudi druge vere in jih seveda jih spoštujem,ampak to so poganski bogovi,čeprav jim sam Jezus ne nameni opazk,je pa res,da je Bog ustvaril nas in ssmo ga dolžni spoštovati vsaj toliko,kot spoštujejo otroci svojega očeta lp

 

OK razumem tvoj pogled. Kar ne razumme je tvoja ideja, da ti jaz ( ker meni odgovarjaš ) kaj vsiljujem.

Če vzameš ' preberi si par knjig, razširi obzorje, razmišljaj s svojo glavo ' kot vsiljevanje potem moraš navkljub svojemu razumevanju vprašat svojega notranjega pastirja - ali je kaj narobe z mano ali z njim. Spregledala pa si, da si s svojo idejo prišla v nasprotje z ostalimi. Zakaj ? ker jo prodajaš kot edino resnico in jo na ta način vsiljuješ. Pa, če to vidiš ali ne. Zadnji lep primer je s poganskimi bogovi - lol ! vse nekrščansko je pogansko. Pa ti meni povej, če je to kaj drugega kot vsiljevanje. Tvoje misli, ideje, vera, prepričanje, energija ko si to napisala pove vse.

 

Da postavim težo svojim besedam poglejmo slovar

 

vsíliti -im dov. (í ȋ) doseči pri kom, da kljub odporu kaj vzame, sprejme -> tvoji poganski bogovi so meni vsiljeno mnenje in obratno. Zato obmetavanje s tem kdo komu kaj vsiljuje ni primerno. To je pač forum in ne štala polna ovac, ki bo odprtih rok sprejela tvoje ideje in prepričanja.

 

No ja takole jaz menim in ti vsiljujem svoje mnenje - da je krščanstvo le ena od enakovrednih poti proti bogu.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK razumem tvoj pogled. Kar ne razumme je tvoja ideja, da ti jaz ( ker meni odgovarjaš ) kaj vsiljujem.

Če vzameš ' preberi si par knjig, razširi obzorje, razmišljaj s svojo glavo ' kot vsiljevanje potem moraš navkljub svojemu razumevanju vprašat svojega notranjega pastirja - ali je kaj narobe z mano ali z njim. Spregledala pa si, da si s svojo idejo prišla v nasprotje z ostalimi. Zakaj ? ker jo prodajaš kot edino resnico in jo na ta način vsiljuješ. Pa, če to vidiš ali ne. Zadnji lep primer je s poganskimi bogovi - lol ! vse nekrščansko je pogansko. Pa ti meni povej, če je to kaj drugega kot vsiljevanje. Tvoje misli, ideje, vera, prepričanje, energija ko si to napisala pove vse.

 

Da postavim težo svojim besedam poglejmo slovar

 

vsíliti -im dov. (í ȋ) doseči pri kom, da kljub odporu kaj vzame, sprejme -> tvoji poganski bogovi so meni vsiljeno mnenje in obratno. Zato obmetavanje s tem kdo komu kaj vsiljuje ni primerno. To je pač forum in ne štala polna ovac, ki bo odprtih rok sprejela tvoje ideje in prepričanja.

 

No ja takole jaz menim in ti vsiljujem svoje mnenje - da je krščanstvo le ena od enakovrednih poti proti bogu.

katerokoli knjigo vzameš v roke najdeš oznako poganski bogovi,še vedno je vsem dovoljeno oz,je stvar posameznika,kam bo obrnil svoje življenje,je pa vera v Jezusa Kristusa enkratna in ponuja večno življenje z Jezusom Kristusom,nikomur nič ne vsiljujem,ne vem zakaj imaš tak občutek,kdor hoče se poglobi v Resnico,nikogar se ne sili

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...