Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Pa misliš, da bo človek kdaj znal drugače? Si znaš sebe predstavljati v ekstremnih okoliščinah? Recimo, plemenitost, taka res brez primere. Nekdo ti posiljuje hčerko, reže prste tvojemu bratu, ampak ti recitiraš biblijo, ali pa ne recitiraš biblije, ampak samo, mirno, spokojno vse skupaj razumeš. Kdo to zna?

 

O Korenjezeljekoleraba

 

A lohk mal razložiš, kva si hotla povedat? A plemenitost naj bi bla, da ti en dela, kar si napisala, ti pa ne nardiš nč, da bi to prepreču, al plemenitost pomen, da ti nardiš vse, da bi to prepreču, obenem pa razumeš, kva že, ozadje, ki ga je privedlo do poskusa tega?

 

:8):

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Razmišljam o tem, česa vsega sem sposobna. Ne verjamem, da nisem sposobna ubijat. In to me skrbi. In me skrbi še bolj to, ali znam ločit zrnje od plevela? Kaj znam, kaj ne znam. Za znoret. Te vojne in sovraštva in neobčutljivost in malomarnost. Kaj naj s tem? Zatlač si jih v žep. Pa adijo.

http://www.lunin.net/forum/index.php?showtopic=7715&hl=

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, Butl. Lep pozdrav!

 

A morm res razložit? Še enkrat? Ne znam. Ne vem. Se mi zdi zanimivo samo to, da nekdo v sosednji baraki živi pri nič stopinjah izključno od krompirja in nikoli ne faše viroze in so tisti v toplih blokih, ki vedno nekaj pokašljujejo in jih boli hrbtenica. Čeprav vsak dan v lekarni visijo. In tekajo in so sploh zelo aerobično prenapeti. Sploh ta trend razgibavanja se mi zdi zelo zaskrbljujoč. Da mislit... res. Se ti ne zdi?

 

Ja, prosim. Razlož po svoje. Jst si razlagam, da sprejemanje /ne vem če je to isto kt plemenitost al ja/ ne pomen, da k en vdira brez mojga dovoljenja v moj prostor, jst pasivno stojim zraven in ne nardim nč. Sploh ne. Sam proba nej, bo mel razbit gobec najmanj, če ne bo upošteval stop znaka /če bi ga zalotu inflagranti v vedenju, ki ga opisuješ, bi storu vse, da bi mu to prepreču, tud fental bi ga/. Ker tacga njegovga vedenja ne bom toleriral tud pod razno, ker je nesprejemljivo. Zame. A ga bom mel zarad tega za slabga človeka. Ne, to pa ne. Nek v seb se zavedam, da je človk, pa če so njegova dejanja še tko zverinska. Tud on je bil enkrat otrok, ki je hotu to, kt mi vsi. Da ga ma en rad. Njegovo sedanje vedenje pa ni sprejemljivo in za svoje vedenje mora nost posledice in če je v nevarnosti moj prostor še naprej, ga bom branu z vsemi sredstvi. A to je sprejemanje al je obsojanje. Varovanje mojga prostora ni obsojanje, zavedanje, da je tud on človk, je pa sprejemanje. Tko si jst to razlagam.

 

Okol prehladov. Moja izkušnja je, da baraka al pa blok nimata veze. Zlo velko vezo pa majo moje nedokončane zadeve /nepredelane travme, rane, vzorci/ in iz njih izhajajoče moje vedenje dons. Blj k sem v, kva, ravnovesju, miru in harmoniji sam s seboj, manj mam problemov z zdravjem. Tako izkušnjo mam jst.

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Blj k sem v, kva, ravnovesju, miru in harmoniji sam s seboj, manj mam problemov z zdravjem. Tako izkušnjo mam jst.

 

xsrcx

no no. ne pametuj preweč. da te janko pele na pir... jaoooo. pa da widš ti tole swojo harmonijo, pa druh dan zdrauje x8Dx x:px x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no no. ne pametuj preweč. da te janko pele na pir... jaoooo. pa da widš ti tole swojo harmonijo, pa druh dan zdrauje x8Dx x:px x:Dx

 

x:Dx

Janko, sem za. Ne vem zate, ampak jst pijem tolk, kt men paše. K mi ne več, ne pijem več.

 

xDDx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne wem za nobenga, k bi pil več, kt bi mu pasal. :vragec: za manj ne rečem, če recmo zmanjka x:Dx

 

Maš prou, sem mislu rečt, da neham pit, preden mi škoduje, ampak bi se zlagal. Včasih spijem sam dva pira, ki mi ful pašeta, pa me pol želodec matra. Tko da ja, bi se znal nardit, da bi šla u kurac harmonija inu zdravje, če bi šla midva na pir.

 

x:Ix :vio:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekje v stari zavezi pa je že skorjaj preveč nazorno : 'Bog ljubi nje, ki sovražijo zlo.' (ne vem več, kje).

 

Kdor sovraži je že del zla. Ne samo, da je tole preveč nazorno, pač pa je napačno in po krščanski terminologiji grešno. Ne bojim se Boga, ki tako razmišlja še manj pa želim biti del njega in biti ob njegovi strani. Bog, ki spodbuja sovraštvo je zame Ne - Bog. Omejevanje pa nima veze s sovraštvom.

 

A veš kva mi je pa hecn mantis. Hecn mi je, da imam občutek, da si tele besede ''skoraj preveč nazorno '' uporabila zaradi strahu pred Bozjo kaznijo ?

 

 

KZK, tiste ekstremne situacije tudi mene skrbijo, npr. jaz tebe, ker bi sicer ti mene... Ta primer umora iz verske blaznosti tudi sama spremljam.

 

Kaj če bi se hči uprla materi, kaj če bi slučajno tisti hip pri umivanju posode imela nož v rokah in če bi presenečeno mater, ko bi jo uzrla s pištolo za seboj, spontano v silobranu zabodla - in obdržala svoje življenje, za ceno uboja?

In bi recimo obstajala možnost, da je ne bi zadela v srce, ampak v želodec - mati bi padla, sprožilec bi šel v prazno ali bi pa bi se krogla odbila v stene, takoj bi poklicali pomoč in bi bilo materino življjnje rešeno - NE bi mogla izkrvaveti, skorajda nobenega greha ne bi bilo.

Imam slab občutek zarad pomislekov, ker sploh razmišljam o takem razpletu. Se mi zdi, da imam nek greh zdaj, že zarad takih misli o vračanju hudega - pa čeprav ciljam na pozit. rezultat za obe plati.

 

Problem takšnega razmišljanja je samo v kolikor je misel že usmerjena proti kakšni specifični osebi, ne kot del izmišljenega scenarija pač pa kot del projecirane slike resničnega življenjskega odnosa. Vprašanje potem zakaj bi se človek v takšnem razmišljanju počutil grešnega ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Razmišljam o tem, česa vsega sem sposobna. Ne verjamem, da nisem sposobna ubijat. In to me skrbi. In me skrbi še bolj to, ali znam ločit zrnje od plevela? Kaj znam, kaj ne znam. Za znoret. Te vojne in sovraštva in neobčutljivost in malomarnost. Kaj naj s tem? Zatlač si jih v žep. Pa adijo.

 

To je objem človeške blaznosti. Večino gre za nerazumevanje tistega kar želimo z dejanji doseči. Torej se moraš samo vprašati kaj želiš doseči v primeru uboja ali obstajajo druge možnosti ali je vredno itd...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz že vem kako je, zanimajo me vaši odgovori, da se bom potem lahko pametnega naredu x:Dx

ja misel je kreativna, kaj ustvarjam ? kaj drugi vidijo, da ustvarjam ? kdo potem sanja, jaz ali drugi ? hehe

hehe...sanjaš...tako kot vsi....sebi bolj ali manj kvalitetno iluzijo...tega kar naj bi bila naša resničnost...in kar tudi je naša resničnost...seveda v okvirju nam dojete iluzije o nas samih x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hehe...sanjaš...tako kot vsi....sebi bolj ali manj kvalitetno iluzijo...tega kar naj bi bila naša resničnost...in kar tudi je naša resničnost...seveda v okvirju nam dojete iluzije o nas samih x:Dx

 

mako, da ti nam gobec razbil x:Dx x:Dx , ne hecam se, glih sem butla gor prebral x:Dx xDDx

itak vsak po svoje smo zblojeni pa večinoma ne znamo čez pogledat

vaja dela mojstra, mojster dela vajo

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Misel o odklanjanju zla je super. Tudi ne ljubiti zla je super.

 

Že večkrat se je tudi po tem forumu pisalo, da kar je za nekoga dobro je za drugega slabo.

Za obstoj sovraštva = zla je potrebna triada sovraštva -> nalašč, brez razloga, zavedno. Slabo ni zlo, zlo pa je slabo. Kako je živalska narava slaba ?

Sovraži se človeka, jezi se na človeška dejanja. Greh so dejanja človeka, ko začneš sovražit preideš preko dejanj na njegovo bitje in takrat lahko ubijaš in škoduješ.

Lahko imaš sovražna dejanja človeka vendar se na njih jeziš, sovražiš človeka.

Izvor izraznosti je človek.

 

Boga imamo samo takšnega kot smo si ga sami ustvarili.

 

Energija v tebi je tudi energija v svetu in še tako belo perilo se v blatu zamaže. Razmišljat ni greh, greh je razmišljat v namenu slabega dejanja.

Kdor ne razmišlja mu ostane le to, da sledi.

 

Sovraštvo sicer ni omenjeno kot glavni greh.

 

To pove dovolj o času v katerem je sp bilo spisano in tudi dovolj o tem kaj se je od prebivalcev tistega časa lahko pričakovalo. Ni se pričakovalo kompleksnejših miselnih vzorcev. In zato je jeza glavni greh, sovraštvo pa ne. A veš ?., v SP se non stop mešajo hruške in jabolka. Takšno pojmovanje se v tem času obravnava kot emocionalno nepismenost. Tud jaz nisem tolk emocionalno pismen kot bi želel bit.

 

Kar čem rečt je, da 2000 let nazaj od človeka tudi pod razno nisi moral pričakovati, da bi vsaj približno razmislil o vzrokih svoje jeze, namenu, smiselnosti itd. Si se pač jezil, če kaj ni šlo po sreči si posegel po meču. V takšnih pogojih je najbolj primerno orodje spremembe očitno bilo, označitev jeze za glavni greh kot vzrok nadaljnjega sovražnega dejanja. Sovraštvo pa se je uporabilo kot orodje proti tistim, ki tega nebi sprejeli. To je bil ultimativni zakonik za spoštovanje boljših pravil. Simpl k pasulj, a ni ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Misel o odklanjanju zla je super. Tudi ne ljubiti zla je super.

 

Že večkrat se je tudi po tem forumu pisalo, da kar je za nekoga dobro je za drugega slabo.

Za obstoj sovraštva = zla je potrebna triada sovraštva -> nalašč, brez razloga, zavedno. Slabo ni zlo, zlo pa je slabo. Kako je živalska narava slaba ?

Sovraži se človeka, jezi se na človeška dejanja. Greh so dejanja človeka, ko začneš sovražit preideš preko dejanj na njegovo bitje in takrat lahko ubijaš in škoduješ.

Lahko imaš sovražna dejanja človeka vendar se na njih jeziš, sovražiš človeka.

Izvor izraznosti je človek.

 

Boga imamo samo takšnega kot smo si ga sami ustvarili.

 

Energija v tebi je tudi energija v svetu in še tako belo perilo se v blatu zamaže. Razmišljat ni greh, greh je razmišljat v namenu slabega dejanja.

Kdor ne razmišlja mu ostane le to, da sledi.

 

 

lepo povedano :palec:

 

 

To pove dovolj o času v katerem je sp bilo spisano in tudi dovolj o tem kaj se je od prebivalcev tistega časa lahko pričakovalo. Ni se pričakovalo kompleksnejših miselnih vzorcev. In zato je jeza glavni greh, sovraštvo pa ne. A veš ?., v SP se non stop mešajo hruške in jabolka. Takšno pojmovanje se v tem času obravnava kot emocionalno nepismenost. Tud jaz nisem tolk emocionalno pismen kot bi želel bit.

 

Kar čem rečt je, da 2000 let nazaj od človeka tudi pod razno nisi moral pričakovati, da bi vsaj približno razmislil o vzrokih svoje jeze, namenu, smiselnosti itd. Si se pač jezil, če kaj ni šlo po sreči si posegel po meču. V takšnih pogojih je najbolj primerno orodje spremembe očitno bilo, označitev jeze za glavni greh kot vzrok nadaljnjega sovražnega dejanja. Sovraštvo pa se je uporabilo kot orodje proti tistim, ki tega nebi sprejeli. To je bil ultimativni zakonik za spoštovanje boljših pravil. Simpl k pasulj, a ni ?

 

 

zakaj pišete tako kot da so pred 2000 leti bili ljudje neumni, morali so biti zelo pametni vsaj tisti ki je napisal sp, kajti s to knijigo še vedno obračajo svet v svoj prid in ne v dobro človeških bitij.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne gre za "sveto" pismo, temveč za interpretacije le-tega. Tam tiči hudiček.

Za tiste, ki jemljete besedo hudiček dobesedno: Ne, ni mišljen hudiček kot bitje. To je simbolični način izražanja.

 

 

lol

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mhm. Potem tud' ni kaj dost' več za debatirat' in se lahko posvetimo pomembnejšim in predvsem bolj aktualnim procesom...

kot je npr. preoblačenje, slačenje in vse ostalo, kar spada zraven... urejanje datotek na pcju npr..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zakaj pišete tako kot da so pred 2000 leti bili ljudje neumni, morali so biti zelo pametni vsaj tisti ki je napisal sp, kajti s to knijigo še vedno obračajo svet v svoj prid in ne v dobro človeških bitij.

 

Govorim o masah. Še danes stanje ni zavidljivo kaj šele takrat. Govorim seveda o tem, da ima človeštvo še vedno slabo razvito emocionalno inteligenco.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...