Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Pa kako to nosorog, da ti ne poznaš principa žrtvovanja ?

 

:eek: :eek: :eek: :eek: Absolutno ne razumem niti tegale tvojega posta, saj imam vtis, da v enem vprašalnem stavku govoriš o dveh povsem različih stvareh.

Najprej sprašuješ, kako da ne poznam Principa?

- Seveda ga poznam; osebno sicer ne, ker je že dolgo mrtev, ampak v mislih imaš gotvo Gavrila Principa, ki je v Sarajevu počil nažga Ferota in s tem akual prvo svetovno vojno. Pa piši za božjo voljo priimke z veliko začetnico.

- O žrtvovanju pa tudi nekaj malega vem in najmanj enkrat v lajfu sem se žrtvoval (nisem šel s frendi na per, ampak sem nekam pelu mamo)

 

Apak ta kontekst - Princip in žrtvovanje mi pa res ne gre skup. x:o)x x:o)x x:o)x

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: :eek: :eek: :eek: Absolutno ne razumem niti tegale tvojega posta, saj imam vtis, da v enem vprašalnem stavku govoriš o dveh povsem različih stvareh.

Najprej sprašuješ, kako da ne poznam Principa?

- Seveda ga poznam; osebno sicer ne, ker je že dolgo mrtev, ampak v mislih imaš gotvo Gavrila Principa, ki je v Sarajevu počil nažga Ferota in s tem akual prvo svetovno vojno. Pa piši za božjo voljo priimke z veliko začetnico.

- O žrtvovanju pa tudi nekaj malega vem in najmanj enkrat v lajfu sem se žrtvoval (nisem šel s frendi na per, ampak sem nekam pelu mamo)

 

Apak ta kontekst - Princip in žrtvovanje mi pa res ne gre skup. x:o)x x:o)x x:o)x

 

lalala

 

Emm sicer ne vem točno kaj si hotel povedat. Gotovo se hecaš.

 

princip žrtvovanja

 

princíp -a m (ȋ) 1. kar kdo sprejme, določi za usmerjanje svojega ravnanja, mišljenja; načelo: držati se principov; odstopati od svojih principov; ravnati po moralnih principih; ima trdne principe / vzgojni principi; princip postopnosti, razumljivosti / knjiž., ekspr. vztrajati do konca, je njegov življenjski princip življenjsko vodilo, geslo / princip avtoritete; princip enakosti / biti iz principa proti predlogu // kar se sprejme kot osnova, vodilo za opravljanje kakega dela, delovanja: zgodovinski metodološki princip; ta način slikanja si je postavil za svoj umetniški princip 2. zakonitost, pravilo v znanosti: princip ohranitve energije; princip akcije in reakcije; princip dialektičnega mišljenja; princip relativnosti ♦ filoz. princip protislovja po katerem se kakemu predmetu istočasno in v istem pomenu ne moreta pripisati lastnosti, ki se izključujeta; princip vzročnosti po katerem ima vsak pojav določen vzrok 3. način delovanja ( beri darovanja ali žrtvovanja -> uporabi domišljijo ), funkcioniranja česa: princip delovanja ( darovanja ali žrtvovanja ) tega stroja ( Jezusa ) je bil znan že pred mnogimi leti ( razen nosorogu x:px vidš domišljija x:Dx ); uporabiti princip centralnega gretja / naprava deluje na, po principu rakete 4. v prislovni rabi, v zvezi v principu poudarja bistveno, osnovno, neglede na posameznosti, podrobnosti; v načelu: s predlogom so v principu vsi soglašali; to je bilo v principu sprejeto že prej ● ekspr. iz principa ne grem s teboj brez utemeljenega vzroka; ekspr. on je mož principov ravna v skladu s svojim nazorom, prepričanjem, neglede na trenutne razmere, koristi ♪

 

žrtvovánje -a s (ȃ) 1. v različnih religijah slavnostni obred dajanja žrtev, darov božanstvu: svečenik je opravil žrtvovanje; ob zmagah so prirejali žrtvovanja konj 2. glagolnik od žrtvovati: žrtvovanje božanstvu / na freski je upodobljeno žrtvovanje Ifigenije / žrtvovanje lastnih interesov za višje cilje / njegovo življenje je bilo nesebično žrtvovanje za druge ♪

 

ali mogoče

 

sámožrtvovánje -a s (ȃ-ȃ) knjiž. žrtvovanje samega sebe: junaško samožrtvovanje; ne biti sposoben za samožrtvovanje; samoodpovedovanje in samožrtvovanje ∙ zastar. pri tem delu je potrebna dobrota in samožrtvovanje požrtvovalnost ♪

 

 

Ampake ne jaz sem rekel; princip žrtvovanja kar lahko znotraj Jezusovega akta označimo kot samožrtvovanje za človeštvo. They shall put theri sins on me - father !!! it's my/ your will.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, in mici59 bi lahko vedela da nam zarad tega ker je Jezus to nardil (bil resnica pot in življenje) ni potrebno bit križan ane (beri non stop v strahu pred grehom in kaznijo) - lih iz tega če ga sprejmemo.. &what he did for us

 

zato ma mici59 na nek način prav, da bomo po veri spoznani, pa ne bi rada zdaj rekla, da po dejanjih ne, ampak ta so sploh vredna te besede lih zarad vere..

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

princip žrtvovanja

 

Aha, misliš princip kot načelo; torej ne re za Gavrila Principa. x:o)x

princíp -a m (ȋ) Ampake ne jaz sem rekel; princip žrtvovanja kar lahko znotraj Jezusovega akta označimo kot samožrtvovanje za človeštvo. They shall put theri sins on me - father !!! it's my/ your will.

 

Hm, rečeno je bilo, da je umrl namesto nas. Bi torej morali vsi umreti? No ja, saj tud bomo.

Me pa zanima, a si je ta princip žrtvovanja tud sam tko zamislil, al je pol to razvoj krščanske religije tko napletel; sploh glede na to, da me je knjiga Sveta kri in sveti graal prepričala, da je Jezus križanje preživel.

 

jp, in mici59 bi lahko vedela da nam zarad tega ker je Jezus to nardil (bil resnica pot in življenje) ni potrebno bit križan ane (beri non stop v strahu pred grehom in kaznijo) - lih iz tega če ga sprejmemo.. &what he did for us

zato ma mici59 na nek način prav, da bomo po veri spoznani, pa ne bi rada zdaj rekla, da po dejanjih ne, ampak ta so sploh vredna te besede lih zarad vere..

 

Kakor vso zadevo jaz razumem (pa jo čisto drugač, kot je kle to kdorkoli predstavil, ali kakor zadevo tolmači cerkev) se s pobarvano trditvijo strinjam. Sam zadeva ne gre skup, če ni usklajena z dejanji.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, rečeno je bilo, da je umrl namesto nas. Bi torej morali vsi umreti? No ja, saj tud bomo.

Me pa zanima, a si je ta princip žrtvovanja tud sam tko zamislil, al je pol to razvoj krščanske religije tko napletel; sploh glede na to, da me je knjiga Sveta kri in sveti graal prepričala, da je Jezus križanje preživel.

A niso bojda sami avtorji te knjige nekako javno podvomili v njene zaključke?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, rečeno je bilo, da je umrl namesto nas. Bi torej morali vsi umreti? No ja, saj tud bomo.

Me pa zanima, a si je ta princip žrtvovanja tud sam tko zamislil, al je pol to razvoj krščanske religije tko napletel; sploh glede na to, da me je knjiga Sveta kri in sveti graal prepričala, da je Jezus križanje preživel.

 

Ja mogoče ni mišljeno, da bi umru dobesedno namesto nas v smislu rešitve nas pred sigurno smrtjo. Lahko tukej pojmuješ smrt od znotraj. Smrt človeškega Duha naprimer. Drgač pa se jaz brez prebiranja knjig zgolj po občutku nagibam v smer, da zgodba krščanska ni resnična in tudi ne pravilna ampak si ne upam oceniti ali bi to bilo resnično ali moja prevara uma. Ah kaj se hecam. Zgodba definitvno ni resnična. Jezus je živel drugačno življenje. No ja tko jaz čutim stvar.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A niso bojda sami avtorji te knjige nekako javno podvomili v njene zaključke?

 

Uradno so, a pitaj Boga kakšnim pritiskom so bili izpostavljeni. Gre za resne ljudi, takšni pa ponavadi res preverijo vsa razpoložljiva dejstva, preden napišejo kakšno tok divjo teorijo, kot je npr. ta, da je Jezus križanje preživel.

Ti dam sam en primer takšnega pritiska (tipa sicer ne bom imenoval s priimkom, a kdor se za te zadeve zanima, ga bo prepoznal) - na nacionalki je bila pred leti oddaja o prostozidarjih, na katero so povabili vse avtorje tovrstnih knjig v Sloveniji. Eden od njih se vabilu zaradi groženj ni upal odzvati.

 

la

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uradno so, a pitaj Boga kakšnim pritiskom so bili izpostavljeni. Gre za resne ljudi, takšni pa ponavadi res preverijo vsa razpoložljiva dejstva, preden napišejo kakšno tok divjo teorijo, kot je npr. ta, da je Jezus križanje preživel.

Ti dam sam en primer takšnega pritiska (tipa sicer ne bom imenoval s priimkom, a kdor se za te zadeve zanima, ga bo prepoznal) - na nacionalki je bila pred leti oddaja o prostozidarjih, na katero so povabili vse avtorje tovrstnih knjig v Sloveniji. Eden od njih se vabilu zaradi groženj ni upal odzvati.

 

la

Ja, tudi to je možno. Prave svobode izražanja itak nikoli ni bilo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

v tolazhbo onim newage-arjem ( :xx!: ) ki trsite da je jezus prezhivel krizhanje

to bi bil velikanski chudezh v chasu rimske okupacije judeje....

glede na dejstvo, da so vechinoma na krizh PRIVEZOVALI in ne PRIBIJALI

sama smrt pa je nastopila zaradi zadushitve; ko telo zaradi utrijenosti ni moglo vech nosti svoje lastne tezhe; se je telo izbochilo in so lopatice pritisnile na pljucha

 

no.....jaz she vedno verjamem, da je prishel in umrl za nas greshnike

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja mogoče ni mišljeno, da bi umru dobesedno namesto nas v smislu rešitve nas pred sigurno smrtjo. Lahko tukej pojmuješ smrt od znotraj. Smrt človeškega Duha naprimer. Drgač pa se jaz brez prebiranja knjig zgolj po občutku nagibam v smer, da zgodba krščanska ni resnična in tudi ne pravilna ampak si ne upam oceniti ali bi to bilo resnično ali moja prevara uma. Ah kaj se hecam. Zgodba definitvno ni resnična. Jezus je živel drugačno življenje. No ja tko jaz čutim stvar.

ti se pa še hecat ne znaš

 

:vragec:

 

v tolazhbo onim newage-arjem ( :xx!: ) ki trsite da je jezus prezhivel krizhanje

to bi bil velikanski chudezh v chasu rimske okupacije judeje....

glede na dejstvo, da so vechinoma na krizh PRIVEZOVALI in ne PRIBIJALI

sama smrt pa je nastopila zaradi zadushitve; ko telo zaradi utrijenosti ni moglo vech nosti svoje lastne tezhe; se je telo izbochilo in so lopatice pritisnile na pljucha

 

no.....jaz she vedno verjamem, da je prishel in umrl za nas greshnike

 

zlomk....tralala

ti si cel izbočen

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezika ne more ukrotiti noben človek,nestanovitno zlo je in poln smrtonosnega strupa.Z njik hvalimo Gospoda in Očeta in z njim preklinjamo ljudi,ki so ustvarjeni po Božji podobnosti.Iz istih ust prihajata blagoslov in kletev.Je mar studenec v istem izviru sladek in grenek,ali lahko smokva rodi olive alim trta smokve.Tako tudi slan izvir ne more dati sladke vode.{Jakobovo pismo3,8-12}
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezika ne more ukrotiti noben človek,nestanovitno zlo je in poln smrtonosnega strupa.Z njik hvalimo Gospoda in Očeta in z njim preklinjamo ljudi,ki so ustvarjeni po Božji podobnosti.Iz istih ust prihajata blagoslov in kletev.Je mar studenec v istem izviru sladek in grenek,ali lahko smokva rodi olive alim trta smokve.Tako tudi slan izvir ne more dati sladke vode.{Jakobovo pismo3,8-12}

:vragec:

 

lahko pa zato zhenske hodijo v sluzhbo in osli pishejo zakone.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

v tolazhbo onim newage-arjem ( :xx!: ) ki trsite da je jezus prezhivel krizhanje

to bi bil velikanski chudezh v chasu rimske okupacije judeje....

glede na dejstvo, da so vechinoma na krizh PRIVEZOVALI in ne PRIBIJALI

sama smrt pa je nastopila zaradi zadushitve; ko telo zaradi utrijenosti ni moglo vech nosti svoje lastne tezhe; se je telo izbochilo in so lopatice pritisnile na pljucha

 

no.....jaz she vedno verjamem, da je prishel in umrl za nas greshnike

 

zlomk....tralala

 

No ja. A ni on od mrtvih vstal ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ti se pa še hecat ne znaš

 

Ha ha se znaš ti toliko bolje :palec: Kar ti ne štekaš, če jaz razvije svojo vero bo na podlagi naravnih okvirov in zakonov dobila svojo resničnost. Če bo omenjala tudi dostop do boga in spoznanje, ljubezen bo moja nova vera to tudi omogočala. Tako pač deluje zakon vesolja. Ni važno orodje - važen je cilj x;)x

Prednost slepega verovanja je ravno to, da te očisti dvomov.

 

Te pa oropa za nekaj drugega.

 

 

 

:vragec:

 

itaQ de se ne zna... :xx!:

krulijanci so sami resnakarji.... :xx!: :xx!: :xx!:

 

zlomk....tralala

 

Sej vem, da s težavo požiraš, prebavljaš, gledaš vse kar je drugačnega od tebe. Tvoj hudiček pa itak stoji za tvoje lastne omejitve kar pa itak veš

 

:vragec: x;)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ha ha se znaš ti toliko bolje :palec: Kar ti ne štekaš, če jaz razvije svojo vero bo na podlagi naravnih okvirov in zakonov dobila svojo resničnost. Če bo omenjala tudi dostop do boga in spoznanje, ljubezen bo moja nova vera to tudi omogočala. Tako pač deluje zakon vesolja. Ni važno orodje - važen je cilj x;)x

Prednost slepega verovanja je ravno to, da te očisti dvomov.

 

Te pa oropa za nekaj drugega.

Sej vem, da s težavo požiraš, prebavljaš, gledaš vse kar je drugačnega od tebe. Tvoj hudiček pa itak stoji za tvoje lastne omejitve kar pa itak veš

 

:vragec: x;)x

vse kar ni s črto podčrtano je odpad,sam se vprašaj odkod jemlješ takšne budalaštine{tvoja vera},nobena vera ne more biti slepa,lahko je pa zmotna,ampak v življenju nam je vse dovoljeno,če je pa to za v nebesa je pa vprašanje lepo se imej

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse kar ni s črto podčrtano je za odpad, ker ni iz knjige si hotla povedat. Da te dopolnim. In lej to čudo - tudi ti imaš svojo vero. Ni Jezusova vera. To je tvoja vera. Ni šanse, da imaš enako razumevanje kot nekdo, ki se strinja s tabo. Torej je to le tvoja vera in ne Jezusova.

 

Pa praš ga enkrat kaj on o tem meni. Men je že dal odgovor. In pravi ; to ni moje življenje, ki je v knjigi.

 

Naj te vprašam - čemu nebesa, če pa imamo reinkarnacijo ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naj te vprašam - čemu nebesa, če pa imamo reinkarnacijo ?

:vragec:

 

kje pa ja smisel reinkarnacije....che po tvoje....ni nebes?..... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah ti pa tvoje igrice. Sem ne smešen - ka morš.

:vragec:

 

ah.... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx ....ti pa tvoje vechne neumnosti.... :xx!:

dolgchas

da o nezmozhnosti logichnega razmishlanja in nepismenosti sploh ne izgubljamo besed.... :xx!: :xx!: :xx!:

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo še mal ene druge knjige - tako za izenačitev

Bom dal po delih, ker je drugače predolgo.

 

KRIK 5. ETIRA

 

Sada se vidi avenija pilona ( ne samo jedna ) uzbrdnica za uzbrdnicom, isklesana iz čvrste planinske stene; a ta stena je materija tvrđa od dijamanta, i sijajna od svetlosti, i teža od olova. Na svakom pilonu sedi po jedan bog. Čini se da je niz ovih pilona bezkončan . I prikazani so bogovi svih nacija na Zemlji, jer ima mnogo aveniaj, a sve vode na vrh planine.

 

Na vrhu planine ima mnogo figura a njihovi stražniji delovi so gotovo izlizani od poljubaca onih koji dolaze,da se dive tom najvišjem Bogu, koji je jedini cilj svih tih različitih religija.

Anđeo koji je bio sa mnom me podiže, i ja videh da je ivica oltara, kako moram da ga nazivam, okružena svetim ljudima. Svaki je u svojoj desnoj ruci imao neko oružje - jedan mač, jedan koplje, jedan grom, i tako dalje, ali svaki svojom levom rukom davaše znak tišine. Ja želim da vidim šta je u njihovom krugu i Anđeo mi govori, da šapnem ''tu nema boga'' I tako me puštaju da prođem, i iako tu zaista nema ničeg vidljivog, ipak vlada veoma neobična atmosfera, što nisam mogao da razumem.

 

A sade je sve odjedanput nestalo i umesto tega pojavljuje se Anđeo Etira. On je sav u crnom itd. On kaže; O ti, koji si tako tupog razumevanja, kada ćeš početi da poništavaš sebe u misterijama Etira ? Jer sve to što misliš su tek tvoje misli; i kao šti nema boga u najvišijem kovčegu, tako ne postojim ni ja u tvom spostvenom Kosmosu. Oni koji so tu rekli su od onih koji su razumeli. Svi su ljudi to pogrešno shvatili, baš kao što si i ti pogrešno shvatio. Mnogi su ugladevši me na kraju vračali se, govoreči '' 1. strašan je lik Močnog i Groznoga. 2 Srečni su oni koji su me upoznali onakvog kakav jesam 3. I slava onome koji od moga ždrela napravio prolaz za svoji strelu istine i mesec za svoju čistotu. Luna je majka početka i Strelac je strela glavne vizije.

 

 

 

:vragec:

 

ah.... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx ....ti pa tvoje vechne neumnosti.... :xx!:

dolgchas

da o nezmozhnosti logichnega razmishlanja in nepismenosti sploh ne izgubljamo besed.... :xx!: :xx!: :xx!:

 

zlomk....tralala

 

Dolgas je nesposobnost uma razumeti napisano brez besed in notranjega premlevanja. Kar me pripelje do tega, da bi mi rad povedal, da si neumen xcivx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse kar ni s črto podčrtano je odpad,sam se vprašaj odkod jemlješ takšne budalaštine{tvoja vera},nobena vera ne more biti slepa,lahko je pa zmotna,ampak v življenju nam je vse dovoljeno,če je pa to za v nebesa je pa vprašanje lepo se imej

 

Vera ni slepa ali zmotna. Človek veruje v različne stvari (v sebe, v življenje, v Boga, v otroke....) zato, da si osmisli življenje. Medtem ko so pa vse religije zmotne. So korenine zla. Na mikro ravni se to vidi v raznih prepirih o prepričanjih, o tem kaj je res in kaj ne, v negativni energiji, ki jo sprožajo religiozne osebe, na makro ravni pa se to vidi v vojnah, ki se sprožajo zaradi religij. Najlepši primer je Izrael, ki je stečišče treh velikih religij, tam pa teče kri, klanje, strah, nadzor, boj za ozemlja, sovrštvo, bombe, jok.......Je prekleta zemlja, kjer ne bo nikoli miru, dokler se ne bodo poklali med sabo.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...