Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

ti si kmetica,ti si bila zadovoljna z nasveti

 

No, Jezus bi mi že bolje razložil....Malo se nauči čase v slovenščini :o|o:

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj sem vedela da sploh ne veš od kje sem napisala

Seveda da ne, sem bolj počasne sorte.... xrolleyesx

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Povedal sem ti samo z drugimi besedami, kot je verjeti, da je Sai Baba izrekel.

 

Ne razumem, zakaj si mi rekla, da preveč zahtevam od tebe, če pa je sprejemanje jezusa v srcu enaka ideologija, kot si jo ti že storila.

Nič novega. Ne govori ljudem, da so kmeti, iz tvojih ust se grdo in nesramno sliši.

Vem, da nočeš izpasti nesramna, vendar tako izpade.

kmetje poslušajo kmečke nasvete,skratka a si njej povedal,da naj razloči,kaj so citati iz S,P in kaj so kmečki nasveti

 

potem se boš pa spopadala z življenjem 200 let

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Kadar boste iz dveh naredili eno, kadar bo notranja stran enaka zunanji, kadar bo zgornja stran enaka spodnji, kadar boste iz moškega in ženske naredili eno bitje, da ne bo več niti moški, niti ženska, kadar boste postavili oči na mesto enega očesa, roko na mesto ene roke, nogo na mesto ene noge, eno podobe na mesto ene podobe, takrat boste vstopili v Kraljestvo."

 

Jezus ne govori, da sprejmite jezusa.Jezus govori o tem, da postanete jezus.

 

Ali ti pomeni, da si pustiš rasti dolge lase in hodiš z oslom od mesta do mesta?

 

 

Mici ti jaz povem kaj ti je želele povedat. Pa tako lepo in čudovito piše. Še Jezus kima z glavo - da da lepo lepo, da da čudovito.

 

Hmm čaki ! Ka pa tle ni jasn. Sej vse piše. Jezus govori, da postanite Jezus. Ti se pa zanalašč neumno delaš. Skor bi tko mislu.

 

 

Vstop v Nebeško Kraljestvo ni vera v Jezusa in Boga. No ja je - je dvoumno. Vstop v nebeško Kraljestvo tu in sedaj je znotraj svojega živega bistva dosečt spravo in združenje. Torej ti čakaš na smrt in verjameš v Jezusa in Boga - Jezus ti pa pravi, da to lahko že zdej v tem življenju. Mislm ne ga posnemat. On je samo za vzor za vodilo.

 

A resno misliš, da on hoče,da čakaš na smrt. V vmesnem času pa čim bolj dovzetno veruješ.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Kadar boste iz dveh naredili eno, kadar bo notranja stran enaka zunanji, kadar bo zgornja stran enaka spodnji, kadar boste iz moškega in ženske naredili eno bitje, da ne bo več niti moški, niti ženska, kadar boste postavili oči na mesto enega očesa, roko na mesto ene roke, nogo na mesto ene noge, eno podobe na mesto ene podobe, takrat boste vstopili v Kraljestvo."

 

Jezus ne govori, da sprejmite jezusa.Jezus govori o tem, da postanete jezus.

 

Ali ti pomeni, da si pustiš rasti dolge lase in hodiš z oslom od mesta do mesta?

Mici ti jaz povem kaj ti je želele povedat. Pa tako lepo in čudovito piše. Še Jezus kima z glavo - da da lepo lepo, da da čudovito.

 

Hmm čaki ! Ka pa tle ni jasn. Sej vse piše. Jezus govori, da postanite Jezus. Ti se pa zanalašč neumno delaš. Skor bi tko mislu.

Vstop v Nebeško Kraljestvo ni vera v Jezusa in Boga. No ja je - je dvoumno. Vstop v nebeško Kraljestvo tu in sedaj je znotraj svojega živega bistva dosečt spravo in združenje. Torej ti čakaš na smrt in verjameš v Jezusa in Boga - Jezus ti pa pravi, da to lahko že zdej v tem življenju. Mislm ne ga posnemat. On je samo za vzor za vodilo.

 

A resno misliš, da on hoče,da čakaš na smrt. V vmesnem času pa čim bolj dovzetno veruješ.

največ pišete ,najmanj razumete

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A resno misliš, da on hoče,da čakaš na smrt. V vmesnem času pa čim bolj dovzetno veruješ.

 

Hihihi, ta je pa dobra. :eek:

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

žalostno in boleče delo.mene bi me zelo potrl tak odnos drugih do mene, da mi ne bi več bilo v veselje ali v zadoščenje se meniti z njimi.

hvala ti

 

hvala ti

no pa ne trudi se preveč,ker sem itak začutila cinizem

 

hvala ti

no pa ne trudi se preveč,ker sem itak začutila cinizem

Če je kdo povzročil žalost,je ni povzročil le meni,ampak do neke mere van vsem.Takemu zadostuje tisti ukor,ki mu ga naloži večina.Zato mu vi raje odpustite in ga potolažite,da takega človeka morda ne bi použila prevelika žalost.{2.pKor.2,5-7}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hvala ti

no pa ne trudi se preveč,ker sem itak začutila cinizem

Če je kdo povzročil žalost,je ni povzročil le meni,ampak do neke mere van vsem.Takemu zadostuje tisti ukor,ki mu ga naloži večina.Zato mu vi raje odpustite in ga potolažite,da takega človeka morda ne bi použila prevelika žalost.{2.pKor.2,5-7}

 

Tudi žalost mora biti, da vemo kdaj smo resnično veseli. Je normalno stanje. Tako, da.... se ti ni potrebno preveč vdajati stanju žalovanje, saj bo jutri že bolje.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

največ pišete ,najmanj razumete

 

Mici mici. Res je veliko pišem. Ampak razumem kaj pišem. Ti kar čakaj na smrt.

 

Če misliš, da je največ kar ti življenje lahko ponudi Vera - potem si v resni zablodi. Kar bi tud lahko razložilo tvoje razvetljevanje folka tu na forumu. Pa brez zamere. To je samo moje mnenje.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi žalost mora biti, da vemo kdaj smo resnično veseli. Je normalno stanje. Tako, da.... se ti ni potrebno preveč vdajati stanju žalovanje, saj bo jutri že bolje.

seveda NELIKA imaš prav veselimo se življenja

 

Mici mici. Res je veliko pišem. Ampak razumem kaj pišem. Ti kar čakaj na smrt.

 

Če misliš, da je največ kar ti življenje lahko ponudi Vera - potem si v resni zablodi. Kar bi tud lahko razložilo tvoje razvetljevanje folka tu na forumu. Pa brez zamere. To je samo moje mnenje.

poglej fant,ti nimaš pojma kdo sem jaz,ko bi ti to vedel,bi se oba skupaj smejala,malo se skuliraj in ne bodi tako zadrgnjen,saj ni moj namen,da bi se toliko trudili okrog nebeških stvari

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj ti tud ne veš kdo sem pa sme včeraj kar dobro posrala he :palec:

 

če ona sveti drugim v oči, svetite tudi vi v njene oči.

To ful slepi pa vse nasplošno moti.

 

Ja, če moti je to kvečjemu pomankanje razvetljenja. Pa ne samo na eni strani. x;)x

Drgač pa od dreka se nazaj bolj malo sveti. Pa ne leti nate Mici niti slučajno.

 

"Ne dajte psom tega, kar je sveto in svojih biserov ne mečite pred svinje, da jih ne pomendrajo in se nato obrnejo in vas raztrgajo."

 

A je prov napisan ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če ona sveti drugim v oči, svetite tudi vi v njene oči.

To ful slepi pa vse nasplošno moti.

Sri Baba morebiti

 

Saj ti tud ne veš kdo sem pa sme včeraj kar dobro posrala he :palec:

Ja, če moti je to kvečjemu pomankanje razvetljenja. Pa ne samo na eni strani. x;)x

Drgač pa od dreka se nazaj bolj malo sveti. Pa ne leti nate Mici niti slučajno.

 

"Ne dajte psom tega, kar je sveto in svojih biserov ne mečite pred svinje, da jih ne pomendrajo in se nato obrnejo in vas raztrgajo."

 

A je prov napisan ?

BRAVO

 

Sri Baba morebiti

BRAVO

Maščevalnost,to je zabloda

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala hvala vsaj nekdo, ki lahko vidi, da življenje ni čakanje v Veri na smrt.

no ja pretiravam. Vsaj nekdo, ki pokaže to x:Dx

 

Jah če se strinjam z nečim že povem. Samo JAZ res nisem za ta verska bluzenja. Mi je zabavno tko mal brat verska prepričanja itd., ki posameznika tako prevzamejo, da so se za ta prepričanja pripravljeni kregat, morda v drugih okoliščinah celo kaj več. No, meni te verske zadeve ne potegnejo. Jim prisluhnem, kaj preveč vpletam pa se ne. Najbolj verjamem vase in v svoja dojemanja sveta.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Itak, jasn, ne štekam jz nč.

Čuj, zakaj samo od tistih, ki so prejeli evangelij, naj ne bi sprejel nč druzga k najnujnejše za življenje? :inocent:

 

Oče ali ljubezen? Ljubezen je bog, torej? Namenjena samo kristjanom, ekskluzivno rezervirana le zanje? Nekristjan torej nima pravice oz. sposobnosti živeti ljubezni?

Ker ravno darovi tistih, ki so sprejeli evangelij, privabljajo ljudi željne dobička in moči!

 

Vsakdo ima možnost sprejeti Jezusa kot utelešenje Božje modrosti in ljubezni! Zakaj pa nekdo, ki ima ljubezen, ne bi bil kristjan xnckrivx

 

Pizda Emanuel, mam eno drugačno teorijo. Ker gre za gradivo za mojo novo knjigo, o tem zaenkrat raje nebi na forumu. Ti bom pa ob priliki poslal na mail. Me prav zanima, kaj boš rekel ...

Me že zanima, kar pošli. Oblubim, da ne bom izdajal zaupnega gradiva x:o)x

 

Glede tega; "Po mojem ni point v "jaz sem luč", ampak v "Razcepi les in jaz bom tam. Dvigni kamen in našel me boš.", kar pomeni, da je božja zavest vseprisotna in da ne rabiš cerkve kot posrednika, da prideš njo v stik." je pa nekak jasno, da je vse iz Boga in da vse ustvarjeno odraža božjo zavest in ustvarjalnost. Lahko pogledaš tud razsežnost vesolja, in v tem vidiš odsev Božje veličine.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

!

 

Vsakdo ima možnost sprejeti Jezusa kot utelešenje Božje modrosti in ljubezni! Zakaj pa nekdo, ki ima ljubezen, ne bi bil kristjan xnckrivx

 

Čaki, čaki. A ni to 'isto' kot, da bi rekel ; Zakaj pa bi nekdo, ki ima ljubezen hotel/želel/moral/po izbiri biti kristjan. A z ljubeznijo pride želja po Jezusu po krščanstvo po bivanju v tem izročilu ? Ker to pomeni, da ostali nimamo ljubezni.

 

Ne vem sem te narobe zastopu ?

 

Bolj se mi zdi smiselno vprašanje. Zakaj bi nekdo, ki ima ljubezen želel vstopiti v krščanstvo ?

 

 

Glede tega; "Po mojem ni point v "jaz sem luč", ampak v "Razcepi les in jaz bom tam. Dvigni kamen in našel me boš.", kar pomeni, da je božja zavest vseprisotna in da ne rabiš cerkve kot posrednika, da prideš njo v stik." je pa nekak jasno, da je vse iz Boga in da vse ustvarjeno odraža božjo zavest in ustvarjalnost. Lahko pogledaš tud razsežnost vesolja, in v tem vidiš odsev Božje veličine.

 

Glede na to bi rekel, da sem se zmotil. Ah ljubim širino, ko jo kdo pokaže xsrcx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Krščanstvo kot nauk je super. Ima par zanimivih resnic. Ki pa so nažalost prirejene za um in inteligenco ter čistost ljudi izpred več tisoč let. Kaj to pomeni ? To pomeni, da je v svojem nauku okleščen globje vsebine resničnosti.

Mogoče pa ti nisi sposoben sprejeti globje vsebine resničnosti, ki jo podaja krščanstvo xrolleyesx

 

Naj te vprašam - čemu nebesa, če pa imamo reinkarnacijo ?

Da bi se mogu stalno rojevat :eek:

:xx!:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče pa ti nisi sposoben sprejeti globje vsebine resničnosti, ki jo podaja krščanstvo xrolleyesx

 

Ki jo podaja vsaka večja veroizpoved na tem svetu. V drugačni obliki z drugačno energijo. Pa v resnici ne ponuja nič manj.

Ej mogoče maš pa celo prav. Verjetno že zato, ker nisem načitan njegove vsebine. Vseeno moje prepričanje je, da te vsaka religija oklesti resnične globine. To je tiste še globje od te, ki ti je ponujena. Seveda pa je že unis povedal, da začneš pri svinčniku ( na začetku ).

 

Sem pa malce pretiraval z besedami npr; par resnic....

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

daj poznam takšnele ptičke kot si ti,nabite z ezoteRIKO potem so ,pa kot mali mucki prišli k JEZUSU

Saj druge opcije itak ni.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne bi reku, da je to odraz mojega ega. Verjetno bol odraz tega, kar vidim, ti pa ne vidiš. Slepemu so itak vsi slepi.

 

Čaki, čaki. A ni to 'isto' kot, da bi rekel ; Zakaj pa bi nekdo, ki ima ljubezen hotel/želel/moral/po izbiri biti kristjan. A z ljubeznijo pride želja po Jezusu po krščanstvo po bivanju v tem izročilu ? Ker to pomeni, da ostali nimamo ljubezni.

 

Ne vem sem te narobe zastopu ?

 

Bolj se mi zdi smiselno vprašanje. Zakaj bi nekdo, ki ima ljubezen želel vstopiti v krščanstvo ?

Ljubezen prepozna ljubezen. Z ljubeznijo pride spoznanje. Ti pa gledaš vse tko pozunanjeno :sori: . Recimo "vstopiti v krščanstvo". Tko pozunanjeno mi to deluje. Prav žalostno. Očitno je, da ne ločiš resnične vero od verovanja iz navade. Zate je vse zgolj verovanje iz navade. Zato tudi ne razumeš pomena spoznanja.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...