Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Ne bi reku, da je to odraz mojega ega. Verjetno bol odraz tega, kar vidim, ti pa ne vidiš. Slepemu so itak vsi slepi.

Ljubezen prepozna ljubezen. Z ljubeznijo pride spoznanje. Ti pa gledaš vse tko pozunanjeno :sori: . Recimo "vstopiti v krščanstvo". Tko pozunanjeno mi to deluje. Prav žalostno. Očitno je, da ne ločiš resnične vero od verovanja iz navade. Zate je vse zgolj verovanje iz navade. Zato tudi ne razumeš pomena spoznanja.

bravo,bravo,to so pa besede

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ki jo podaja vsaka večja veroizpoved na tem svetu. V drugačni obliki z drugačno energijo. Pa v resnici ne ponuja nič manj.

Ej mogoče maš pa celo prav. Verjetno že zato, ker nisem načitan njegove vsebine. Vseeno moje prepričanje je, da te vsaka religija oklesti resnične globine. To je tiste še globje od te, ki ti je ponujena. Seveda pa je že unis povedal, da začneš pri svinčniku ( na začetku ).

Sam lupino glodaš. Pri svetem pismu velja "glej in vidi; poslušaj in sliši"

 

bravo,bravo,to so pa besede

Ah nehi no, mi bo še nerodn ratal x:Ix

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne bi reku, da je to odraz mojega ega. Verjetno bol odraz tega, kar vidim, ti pa ne vidiš. Slepemu so itak vsi slepi.

Ljubezen prepozna ljubezen. Z ljubeznijo pride spoznanje. Ti pa gledaš vse tko pozunanjeno :sori: . Recimo "vstopiti v krščanstvo". Tko pozunanjeno mi to deluje. Prav žalostno. Očitno je, da ne ločiš resnične vero od verovanja iz navade. Zate je vse zgolj verovanje iz navade. Zato tudi ne razumeš pomena spoznanja.

 

Halo. Kakšne projekcije ti furaš. Naj te spomnim ' zakaj nekdo, ki ima ljubezen nebi bil kristjan ' Vidiš to je pozunanjena podoba o ljubezni.

 

Kakšno pravico si ti jemlješ ? Poleg tega, da meni lepiš neke nalepke in se ob tem utapljaš v žalosti - kar se tiče zgolj mojega ega. Ampak še več čez to Ljubezen v frazi

' ljubezen prepozna ljubezen ' in ' z ljubeznijo pride spoznanje ' še ljubezni, tej neskončni, na nič kar je človeškega vezani vrlini prilepiš oznako svoje lastne vere in prepričanja

 

->Vsakdo ima možnost sprejeti Jezusa kot utelešenje Božje modrosti in ljubezni! Zakaj pa nekdo, ki ima ljubezen, ne bi bil kristjan <-

 

In potem si vsi isto vereni med seboj čestitajo, ko so ljubezen pospravili v nahrbtnik osebnih prepričanj in verovanj. Ljubezen ni ujeta med osebna prepričanja in verovanja. Niti v globalna . Niti v Kozmična. Ljubezen ni ujeta sploh. Samo je ali pa Ni!

Take kot ti vozijo verska čustva in ne ljubezen. Noben človek, ki ima v sebi Ljubezen je ne bo omejeval s čimer koli še najmanj pa z religijo pa, če ima še tako poglobljen smisel.

 

A si sposoben dojet kaj takemu človeku vzameš ? Vem , da bos sedaj fural pesem ljubezen na ljubezen - ampak pred tem se spomni, da ljubezen nima okvirov.

 

Sam lupino glodaš. Pri svetem pismu velja "glej in vidi; poslušaj in sliši"

 

Lol si smešen. To ne velja samo pri svetem pismu to velja pri celem življenju. Pa gor si to že sam napisal. Pa praviš, da ne padeš v egu lastnih prepričanj.

 

"vstopiti v krščanstvo''

 

Kaj bi pa ti napisal. 'Biti kristjan' morda ne deluje pozunanjeno ? tvoje besede.

 

Še huje 'biti kristjan' ker Ljubim. Ma kerga vi hecate no razen sebe ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Halo. Kakšne projekcije ti furaš. Naj te spomnim ' zakaj nekdo, ki ima ljubezen nebi bil kristjan ' Vidiš to je pozunanjena podoba o ljubezni.

 

Kakšno pravico si ti jemlješ ? Poleg tega, da meni lepiš neke nalepke in se ob tem utapljaš v žalosti - kar se tiče zgolj mojega ega. Ampak čez to Ljubezen v frazi

' ljubezen prepozna ljubezen ' in ' z ljubeznijo pride spoznanje ' še ljubezni, tej neskončni, na nič kar je človeškega vezani vrlini prilepiš oznako svoje lastne vere in prepričanja

 

->Vsakdo ima možnost sprejeti Jezusa kot utelešenje Božje modrosti in ljubezni! Zakaj pa nekdo, ki ima ljubezen, ne bi bil kristjan <-

 

In potem si vsi isto vereni med sabo čestitaj, ko so ljubezen pospravili v nahrbtnik osebnih prepričanj in verivanj. Ljubezen ni ujeta med osebna prepričanja in verovanja. Niti v globalna . Niti v Kozmična. Ljubezen ni ujeta sploh. Samo je ali pa Ni!

Take kot ti vozijo verska čustva in ne ljubezen. Noben človek, ki ima v sebi Ljubezen je ne bo omejeval s čimer koli še najmanj pa z religijo pa, če ima še tako poglobljen smisel.

 

A si sposoben dojet kaj takemu človeku vzameš ? Vem , da bos sedaj fural pesem ljubezen na ljubezen - ampak pred tem se spomni, da ljubezen nima okvirov.

Lol si smešen. To ne velja samo pri svetem pismu to velja pri celem življenju. Pa gor si to že sam napisal. Pa praviš, da ne padeš v egu lastnih prepričanj.

kar se ega tiče mora biti na visokem nivoju,ker drugače se ne da verovat,če je Ego slab verovanja ni,namreč verovati pomeni sprejemati ljubezen in jo dajati

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kar se ega tiče mora biti na visokem nivoju,ker drugače se ne da verovat,če je Ego slab verovanja ni,namreč verovati pomeni sprejemati ljubezen in jo dajati

 

Ja se strinjam. Vendar je globina verovanja povezana s sposobnostjo/globino/zmožnostjo samoljubezni s katero narcisoidnost seveda nima veze. Ljubiti sebe brezpogojno. Namesto brezpogojno verovati.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vera je dar neizmerni dar,ki nam ga daje gospod JEZUS,zato ga je potrebno večkrat prositi,da nam vero ojača,ker je veliko skušnjaj,z vero se jim tudi izognemo,vero je treba negovat in spoštovat,ko nam gre dobro še posebej želim vam mirno noč lp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Noben človek, ki ima v sebi Ljubezen je ne bo omejeval s čimer koli še najmanj pa z religijo pa, če ima še tako poglobljen smisel.
:palec:

ampk, no... vsako bitje "ma v sebi ljubezen"!

pa na zalost...ja, jo je clovk sposoben in omejevat in clo zatirat... :sori: namest..., da bi odstranu meje, ne premaknu... ampk odstranu... pa s tem dovolu, da postane zivljenje spontana ""molitev""...

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja se strinjam. Vendar je globina verovanja povezana s sposobnostjo/globino/zmožnostjo samoljubezni s katero narcisoidnost seveda nima veze. Ljubiti sebe brezpogojno. Namesto brezpogojno verovati.

če nimaš sam sebe rad,ne moreš verovat ,kdor ima težave s tem ,naj se nauči sam sebe imeti rad ,potem lahko imaš tudi druge rad, in to so največje globine vere in še in še{no,to seveda ni vse}

 

:palec:

ampk, no... vsako bitje "ma v sebi ljubezen"!

pa na zalost...ja, jo je clovk sposoben in omejevat in clo zatirat... :sori: namest..., da bi odstranu meje, ne premaknu... ampk odstranu... pa s tem dovolu, da postane zivljenje spontana ""molitev""...

xsrcx

saj je spontana molitev življenje,ampak to moraš živeti potem to tudi veš,vsa hrepenenja so premalo,koraki so tisti,ki te peljejo naprej

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

ampk, no... vsako bitje "ma v sebi ljubezen"!

pa na zalost...ja, jo je clovk sposoben in omejevat in clo zatirat... :sori: namest..., da bi odstranu meje, ne premaknu... ampk odstranu... pa s tem dovolu, da postane zivljenje spontana ""molitev""...

xsrcx

 

Ja maš prav. Blo je v kontekstu človeka, ki ima rensnično spoznanje o Ljubezni in to tudi je - Ljubezen.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj je spontana molitev življenje,ampak to moraš živeti potem to tudi veš,vsa hrepenenja so premalo,koraki so tisti,ki te peljejo naprej
tocn tko..., je ja... :palec: sam, dokler je clovk v strahu pred "vecnim pogubljenjem" al pa v dvomih "da lahk zgubi vero", itd... pa dvomim, da je spontana...

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tocn tko..., je ja... :palec: sam, dokler je clovk v strahu pred "vecnim pogubljenjem" al pa v dvomih "da lahk zgubi vero", itd... pa dvomim, da je spontana...

xsrcx

ne razumem jaj hočeš povedati,namreč ne govorim o nobenem dvomu in večnem pogubljenju,razen če sizase mislila

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Unis ljubezen se začne pri tebi. Romeo je ob ljunezni do Julije samo spoznal ljubezen do sebe. Ker je ljubezen do sebe pri njem šla skozi Julijo je ob nedoživetju te ljubezni v resnici doživel izgubo ljubezni do sebe, ki jo je doživljal preko nje.

 

Nima me rada je doživel kot nimam se rad - in je postal samodestruktiven.

 

Ni pa spregledal. Da ima rad sebe in ne njo. Ona je v nejm le prebudila njemu lastno prirojeno ljubezen. Hmm on je sigurno bil žrtev pogojne ljubezni. Rad se imam če...

Čeprav pravijo, da je privzgojena. Kdo bi vedel.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne razumem jaj hočeš povedati,namreč ne govorim o nobenem dvomu in večnem pogubljenju,razen če sizase mislila
nc hudga, ce ne razumes...

ne govoris direktno o dvomu al pa strahu... ga pa ze vseskozi (mogoc nevede?) omenjas:

pa ga pogosto prosim ,da mi pomaga,da ne zaidem
poglejte vase,ali vas je kaj strah,jezus prihaja

 

uf, vec se mi pa ne lub brskat... teh strani se je ze kr neki nabralo...

drugac pa "govorim" "na splosno za cloveka"... in JA, ce se notr najdes, leti nate... (pa mici, ne mism tebe kt tebe, ampk tebe, pac kdorkol to bere)

ni treba razumet, ce nocs...

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nc hudga, ce ne razumes...

ne govoris direktno o dvomu al pa strahu... ga pa ze vseskozi (mogoc nevede?) omenjas:

 

Ja ja. Kaj bo če ne bom..... :palec: x;)x

 

Drgač pa strah je nekako kul. Na cesti te naprimer opozori, da pogledaš levo desno in te zato ne zbije avto.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vera je dar neizmerni dar,ki nam ga daje gospod JEZUS,zato ga je potrebno večkrat prositi,da nam vero ojača,ker je veliko skušnjaj,z vero se jim tudi izognemo,vero je treba negovat in spoštovat,ko nam gre dobro še posebej želim vam mirno noč lp

 

Kaj ti nisi sposobna sama odločati med pravilnim in napačnim, med skušnjavami sveta in polnostostjo življenja? Kaj ne zaupaš sama sebi in v svojo vero v življenje? Potrebuješ vedno Jezusa, da te vodi? Žalostno je, da ob tem izključuješ vse ostale oblike verovanja...

 

To kar religije učijo so temeljne civilizacijske vrednote, potrebne za funkcionalnost družbe. Nič drugega. Če že je kako bitje nad nami (kar ne izključujem), nam to preprosto ni dano vedeti. Vsaj na podlagi znanstvenih dokazov ne. Vse kar je pomembno je, da živimo po teh temeljnih civilizacijskih vrednotah polno, ne da bi škodovali drugim. Vso drugo vsiljevanje in bahanje je pot to zla in pogube.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Halo. Kakšne projekcije ti furaš. Naj te spomnim ' zakaj nekdo, ki ima ljubezen nebi bil kristjan ' Vidiš to je pozunanjena podoba o ljubezni.

To ni nič pozunanjenega, je temeljna človeška bit. S takim stališčem zgol kažeš, da ti vidiš zgol zunanjost.

 

Kot je učil Jezus, bližje sem vam, kot pa vaše roke in noge. V srcu tvoje duše leži iskrica Duha, ki je temelna življenka bit, in je enaka Božjemu utelešenju. Zato je zanikanje Jezusa enako zanikanju življenja, v tem zanikanju pa ni večnega življenja, temveč zgol temna smrt. Spoznanje, kdo je bil Jezus iz nazareta, je lahko zgol duhovno spoznanje in kot tako pot k iskrici Duha v sebi.

Kot navaja Mt, 16;

13 Ko je Jezus prišel v pokrajino Cezareje Filipove, je spraševal svoje učence: »Kaj pravijo ljudje, kdo je Sin človekov?« 14 Rekli so: »Eni, da je Janez Krstnik, drugi, da Elija, spet drugi, da Jeremija ali eden izmed prerokov.« 15 Dejal jim je: »Kaj pa vi pravite, kdo sem?« 16 Simon Peter je odgovoril; rekel mu je: »Ti si Mesija, Sin živega Boga.« 17 Jezus pa mu je dejal: »Blagor ti, Simon, Jonov sin, kajti tega ti nista razodela meso in kri, ampak moj Oče, ki je v nebesih.

Na tem ni nič pozunanjega, ampak samo ti vidiš zgol tisto, kar je zunanje, ker nimaš duhovnega vpogleda. Je stvar globokega duhovnega razodetja.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj ti nisi sposobna sama odločati med pravilnim in napačnim, med skušnjavami sveta in polnostostjo življenja? Kaj ne zaupaš sama sebi in v svojo vero v življenje? Potrebuješ vedno Jezusa, da te vodi? Žalostno je, da ob tem izključuješ vse ostale oblike verovanja...

 

To kar religije učijo so temeljne civilizacijske vrednote, potrebne za funkcionalnost družbe. Nič drugega. Če že je kako bitje nad nami (kar ne izključujem), nam to preprosto ni dano vedeti. Vsaj na podlagi znanstvenih dokazov ne. Vse kar je pomembno je, da živimo po teh temeljnih civilizacijskih vrednotah polno, ne da bi škodovali drugim. Vso drugo vsiljevanje in bahanje je pot to zla in pogube.

 

Poglej Nelika, v bistvu je treba tudi takšne orto/ kar smo tako in tako vsi po malem / sprejeti. Malce oteženo je s temi grožnjami, strahom, kar sploh ne spada v koncept nikakršne vere , pa tudi v Jezusa ne. Včasih so kuril ene, pol so druge, vse glede na trenutno preričanje, ki je pogojeno / kot ti praviš / z civilizacijo ali pa razmerjem moči oziroma prevlade. In civilizacijske vrednote so še kako podložne/ ali pa so še bolj bile/ - natanko temu . Skozi celo zgodovino so učile otiroma v globalnem obsegu delale natanko to- škodovati drugemu zaradi lastne eksistence...

Tole- bitje nad nami - ali mora imeti brado, ali mora biti moški- v čem je tle point??? Včasih je dovolj vera vase ali pa v en travnik ali pa v letne čase, zakone narave, ki v bistvu sploh niso zakoni, temveč nekakšen ciklus , ki pa se tudi spreminja zaradi zunanjih vzrokov.

Znanstveno je pa že kar nekaj utemeljenih vzročnikov našega obstoja, kot tudi vesolja ali pa še malce širše in globje. Ves point je v dojemanju smisla, ki ti ga pa tko in tko pokaže vsakdanje življenje, le če si dovolj pozoren in znaš tudi občutiti pa še kaj oddati.

Ta tvoj zadnji stavek je pa res malce provokativen- pot zla in pogube- kaj pa vem , vsek je nekje odgovoren sam zase in svoja dejanja, katerih nemen tudi nazadnje plača oziroma sprejme nazaj v odvisnostjo z težo prepričanja v dobro ali zlo, več ali manj / sem sčasoma pogruntal/ ima vsak zase prav...ker tako in tako dobiva povratne informacija - al pa afirmacije, ki se zlo lahko materializirajo oziroma zmodificirajo v takšno ali drugačno energetsko obliko, tko da je o pravilnosti poti in delovanja brezplodno razpravljati, ker imamo tako subjetivno dojemanje , pogojeno s tem pa tudi poti življenja...Nikoli nisem verjel in se mi tudi ne zdi ne etično , ne logično -prerokovanje ali pa kakšno predvidevanje prihodnosti...sicer pa vsak zase ...za vsakega se najde lastni PRAV.

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko bi govoril človeške in angelske jezike,ljubezni pa bi ne imel,sem postal brneč bron ali zveneče cimbale.In ko bi imel dar preroštva in ko bi poznal vse skrivnosti in imel vse spoznanje in ko bi imel vso vero,da bi gore prestavljal,ljubezni pa bi ne imel,nisem nič.Ljubezen je potrpežljiva dobrotljiva,ni nevoščljiva,se ne ponaša,se ne napihuje,ni brezobzirna,ne da se razdražiti,ne misli hudega.Vse prenaša,vse veruje vse upa,vse prestane{1Kor13,1-7}
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko bi govoril človeške in angelske jezike,ljubezni pa bi ne imel,sem postal brneč bron ali zveneče cimbale.In ko bi imel dar preroštva in ko bi poznal vse skrivnosti in imel vse spoznanje in ko bi imel vso vero,da bi gore prestavljal,ljubezni pa bi ne imel,nisem nič.Ljubezen je potrpežljiva dobrotljiva,ni nevoščljiva,se ne ponaša,se ne napihuje,ni brezobzirna,ne da se razdražiti,ne misli hudega.Vse prenaša,vse veruje vse upa,vse prestane{1Kor13,1-7}

 

Se povsem strinjam

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici daj svoj pogled na;

 

V imenu križa in Jezusa Kristusa na Sv. Urhu med drugo vojno:

 

...Eden od strašnih krvnikov, Kukovica, je trdil, da se zveliča vsakdo, ki ga on ubije. Pri sebi je nosil 10 cm velik srebrn križ in takole govoril Angeli Habičevi izpod Podlipoglava:

 

”Ta križec imam od škofa.

 

Sam papež ga je v Rimu blagoslověl. Vsakemu ga pokažem, preden ga ubijem.

 

Kdor obudi kesanje in izmoli nekaj očenašev, dobi pred tem križcem popoln odpustek.

 

Zato dam vsakemu 5 minut časa.“

 

Capuder Gabrijel, Jesih Jakob po domače Lenart - cerkveni ključar, Škrjanc Franc, Škrjanc Metod, Svetek Alojz, Lampič Filip, Lovže Filip, Jakob Avgust, Kukavica Vinko, Hrašegar, Holovan, Bitenc... rablji od Sv. Urha.

 

Kam so šli tile ljudje . V peklo, vice ali nebesa. Bili so za sebe globoko verni.

 

In kam so šli morilci v kočevskem rogu, drugih moriščih?

_________

 

!!!!!!!!!

Predvojni MB škof Ivan Jožef Tomažič je zavrnil ukaz ljubljanske nadškofije o organiziranju bele garde na Štajerskem.

 

NI sodeloval z gestapom.

 

Medvojni župnik z Rudnika pri Lj je posredoval za osebo, katero sem poznal. Da je bila izpuščena iz taborišča Rab.

 

Človek je bil ujet kot partizan. Brez orožja v rokah...

 

Drugač so tudi menihi v Pleterjah pomagali partizanom z oskrbo ranjencev, hrano...

_________

 

Diktator Franco je rekel: "Vsi so umrli za Španijo".

 

Čez leta po zmagi, pokoli nad republikanci v španski državljanski vojni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To ni nič pozunanjenega, je temeljna človeška bit. S takim stališčem zgol kažeš, da ti vidiš zgol zunanjost.

 

Kot je učil Jezus, bližje sem vam, kot pa vaše roke in noge. V srcu tvoje duše leži iskrica Duha, ki je temelna življenka bit, in je enaka Božjemu utelešenju. Zato je zanikanje Jezusa enako zanikanju življenja, v tem zanikanju pa ni večnega življenja, temveč zgol temna smrt. Spoznanje, kdo je bil Jezus iz nazareta, je lahko zgol duhovno spoznanje in kot tako pot k iskrici Duha v sebi.

Kot navaja Mt, 16;

13 Ko je Jezus prišel v pokrajino Cezareje Filipove, je spraševal svoje učence: »Kaj pravijo ljudje, kdo je Sin človekov?« 14 Rekli so: »Eni, da je Janez Krstnik, drugi, da Elija, spet drugi, da Jeremija ali eden izmed prerokov.« 15 Dejal jim je: »Kaj pa vi pravite, kdo sem?« 16 Simon Peter je odgovoril; rekel mu je: »Ti si Mesija, Sin živega Boga.« 17 Jezus pa mu je dejal: »Blagor ti, Simon, Jonov sin, kajti tega ti nista razodela meso in kri, ampak moj Oče, ki je v nebesih.

Na tem ni nič pozunanjega, ampak samo ti vidiš zgol tisto, kar je zunanje, ker nimaš duhovnega vpogleda. Je stvar globokega duhovnega razodetja.

 

Itak, da je pozunanjeno. Še celo ti razmišljaš pozunanjeno o Jezusu. Pa ravno zato, ker te vodijo verska čustva. Jaz nič ne zanikam Jezusa in ga tudi ne potrjujem. Prihaja do mene kot pač prihaja sam po sebi. Pa če tudi ne prihaja. Ni sploh važno.

 

Kot je Jezus učil, da nam je bližje kot naše roke in noge. Samo pomeni, da je on že tam, kjer smo tudi mi sami. Vsi smo prisotni v svojem bistvu, ki je vedno naše eno edino edinstveno bistvo pa vseeno skupno. Jezus je to vedel. In zato govoril bližje sem vam kot vaše roke in noge.

 

To pač nima veze s tem, da moram jaz verjeti v Jezusa. To pomeni samo to, da je on vedel kar mi nismo vedeli pa smo vseeno imeli. Nič drugega. Vse ostalo je stvar človeške napake oboževati in častiti Boga ali Jezusa zunaj sebe namesto, da bi častili in verovali tisto iskro o sebi na katero nam je Jezus pokazal, da obstaja v nas samih.

 

 

Blagor ti, Simon, Jonov sin, kajti tega ti nista razodela meso in kri, ampak moj Oče, ki je v nebesih.

 

 

Kako mu je Oče razodel ta, ki je v nebesih ? Če ne preko mesa ? preko njega samega. Preko tega kar je Jezus pokazal, da imamo. Neguj iskro v sebi in Bog bo prišel. In Jezus bo prišel. Če bo imel za kaj prit . Zato pa imeti Vero nima veze z biti kristjan. Je brez potrebe. Je v okvirih. Je nesmiselno. Je pozunanjeno. Ker z ne biti kristjan ničesar ne zanikam kot z biti kristjan ničesar ne potrjujem razen svojega dvoma. Kar praš Gor, če men ne verjameš.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Itak, da je pozunanjeno. Še celo ti razmišljaš pozunanjeno o Jezusu. Pa ravno zato, ker te vodijo verska čustva. Jaz nič ne zanikam Jezusa in ga tudi ne potrjujem. Prihaja do mene kot pač prihaja sam po sebi. Pa če tudi ne prihaja. Ni sploh važno.

 

Kot je Jezus učil, da nam je bližje kot naše roke in noge. Samo pomeni, da je on že tam, kjer smo tudi mi sami. Vsi smo prisotni v svojem bistvu, ki je vedno naše eno edino edinstveno bistvo pa vseeno skupno. Jezus je to vedel. In zato govoril bližje sem vam kot vaše roke in noge.

 

To pač nima veze s tem, da moram jaz verjeti v Jezusa. To pomeni samo to, da je on vedel kar mi nismo vedeli pa smo vseeno imeli. Nič drugega. Vse ostalo je stvar človeške napake oboževati in častiti Boga ali Jezusa zunaj sebe namesto, da bi častili in verovali tisto iskro o sebi na katero nam je Jezus pokazal, da obstaja v nas samih.

Kako mu je Oče razodel ta, ki je v nebesih ? Če ne preko mesa ? preko njega samega. Preko tega kar je Jezus pokazal, da imamo. Neguj iskro v sebi in Bog bo prišel. In Jezus bo prišel. Če bo imel za kaj prit . Zato pa imeti Vero nima veze z biti kristjan. Je brez potrebe. Je v okvirih. Je nesmiselno. Je pozunanjeno. Ker z ne biti kristjan ničesar ne zanikam kot z biti kristjan ničesar ne potrjujem razen svojega dvoma. Kar praš Gor, če men ne verjameš.

si pa res smešen,veliko govorimo,pa še zdaj ne veš,da Jezusa imaš,aliJezusa nimaš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Itak, da je pozunanjeno. Še celo ti razmišljaš pozunanjeno o Jezusu. Pa ravno zato, ker te vodijo verska čustva. Jaz nič ne zanikam Jezusa in ga tudi ne potrjujem. Prihaja do mene kot pač prihaja sam po sebi. Pa če tudi ne prihaja. Ni sploh važno.

 

Kot je Jezus učil, da nam je bližje kot naše roke in noge. Samo pomeni, da je on že tam, kjer smo tudi mi sami. Vsi smo prisotni v svojem bistvu, ki je vedno naše eno edino edinstveno bistvo pa vseeno skupno. Jezus je to vedel. In zato govoril bližje sem vam kot vaše roke in noge.

 

To pač nima veze s tem, da moram jaz verjeti v Jezusa. To pomeni samo to, da je on vedel kar mi nismo vedeli pa smo vseeno imeli. Nič drugega. Vse ostalo je stvar človeške napake oboževati in častiti Boga ali Jezusa zunaj sebe namesto, da bi častili in verovali tisto iskro o sebi na katero nam je Jezus pokazal, da obstaja v nas samih.

Kako mu je Oče razodel ta, ki je v nebesih ? Če ne preko mesa ? preko njega samega. Preko tega kar je Jezus pokazal, da imamo. Neguj iskro v sebi in Bog bo prišel. In Jezus bo prišel. Če bo imel za kaj prit . Zato pa imeti Vero nima veze z biti kristjan. Je brez potrebe. Je v okvirih. Je nesmiselno. Je pozunanjeno. Ker z ne biti kristjan ničesar ne zanikam kot z biti kristjan ničesar ne potrjujem razen svojega dvoma. Kar praš Gor, če men ne verjameš.

zanima me samo,kaj je Oče in komu razodel po mesu,drugače pa lep dan vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...