Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

In kaj ima prepričanje enga duhovnika z mano?

 

Pa še kr mal se sprašuj x:o)x

 

Itak sem reku, da ti ne bom več kratil veselja. Dokler ga še maš.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lej pust duhovnika tam kjer je. On je bil ravno tako močan v prepričanjih kot ti. Mogoče še bolj, ker je opravljal in širil svojo vero med ljudi. In to aktivno.

 

Če ti ne potegne kaj čem reč ti pač ne.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

IDEOLOŠKA $ MEDVERSKA "LJUBEZEN" DO DRUGAČE VERUJOČIH $ OPREDELJENIH:

 

...Vlatka pravi, 15 julij 2007 @ 00:08:

 

"Ljudje si ustvarjamo svoje mite, po naši podobi."

 

http://sebastjanerlah.blog.siol.net/2007/0...-s-krscanstvom/

 

Enako se gleda na Zen oz. Budizem, Reiki, Makrobiotiko, druge religije...

_________

 

Tudi krščanstvo je ideologija. Glej komentarje spodaj:

 

http://sebastjanerlah.blog.siol.net/2007/03/06/51/

 

Krščanski pogled; interpretacija reinkarnacije:

 

http://sebastjanerlah.blog.siol.net/2006/1...i-od-tu-in-tam/

_________

 

Pogled na Jehove priče

 

http://sebastjanerlah.blog.siol.net/2007/0...pric-krscanska/

 

Druge sekte:

 

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?b...2418884;start=0

_________

 

Krščanska ljubezen do Predsednika Slovenije izvoljenega z večino glasov volivcev Republike Slovenije, ko ga posredno degradira na nivo...:

 

http://sebastjanerlah.blog.siol.net/2007/0...tala-velik-hit/

 

S strani avtorja bloga:

 

http://sebastjanerlah.blog.siol.net/category/fotoreportaze/

 

Študenta Teološke Fakultete. Moderatorja na forumih RKC. Zelo dobro podkovanega v Svetem Pismu.

 

Stvar je izpeljal zanj zelo inteligentno. Pri kakem drugem politiku bi ga utegnil "povozit avtomobil".

 

Oz. se zgoditi kaj nesrečnega... Pri nas in v tujini.

 

Dokazuje pa Krščansko Ljubezen do Ljudi. Kateri razmišljajo drugače.

 

Zgodba iz pasjega sveta, ki je skoraj stala službe. Novinarko Vala 202.

 

Ko je dala povezavo na YouTube video z imenom psa po imenu...:

 

http://izklop.com/?url=links/start&a=open&id=27509

 

Janša in pasji drekci (htpp://www.vest.si)

 

http://www.youtube.com/watch?v=K72mlvpRxyQ

 

http://www.vest.si/2007/07/12/ogrozena-lik-in-delo-jj/

 

PRIMITIVNO = OBOJE. Tako na Janšev kot na Drnovškov račun.

 

TO PA NI VEČ DALEČ OD BLIŽNJIH DOGAJANJ:

 

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;#entry862432

 

Na Sv. Urhu, Kočevskem Rogu, drugih moriščih.

 

Kadri bi bili hitro pripravljeni po veliki verjetnosti na vseh udeleženih straneh kot v nedavni zgodovini. Če bi bilo potrebno reprize kdaj ponovit.

_________

 

OČITNO religije ljudi razdvajajo namesto, da bi ZDRUŽEVALE. Odpirale Srca ljudi.

 

Nekaj dejstev:

 

"Hare Krishna gibanja" pogled na panteistično interpretacijo Ved, Sai Babo, Babaji - ja - Shri Haidakhan babo...:

 

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;#entry862033

 

Joga in disciplina joge ( yoga ):

 

http://ave.medjugorje-si.org/forum/viewtop...7f2b6e3f9a4b55f

 

Nevarnosti meditacije...:

 

http://ave.medjugorje-si.org/forum/archive...t_0__index.html

 

Alternativna medicina in zablode...:

 

 

http://ave.medjugorje-si.org/forum/viewtop...7f2b6e3f9a4b55f

_________

 

Gorečneži se ideološko "bijejo; bijemo" med seboj. Verske ustanove, sekte, kulti (njihovi vodilni) delajo v navezi z vplivneži

 

velike posle na račun davkoplačevalcev, obubožane večine prebivalstva... Nekaj primerov:

 

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;#entry862392

 

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;#entry862400

_________

 

Pred promotorji raznih naukov, veroizpovedi, sekt, kultov, pisanjem svetih knjig... je bila Praznina in primarni zvok Kreacije:

 

AUM (OM). Zvok polne Praznine, Tišine.

 

Vse drugo v zvezi s Stvarstvom so kreacije človekovega uma. Za nategovanje ljudi, manipuliranje z njimi. Uresničevanje lastnih političnih, ekonomskih interesov. Tudi preko zločinov, pobijanj v imenu visokih idealov.

_________

 

Kdaj se bomo iz tega bullshita kaj naučili. Očitno NIKOLI.

 

V imenu vere se bomo še dolgo nategovali drug drugega. In se v imenu visokih idealov klali med seboj.

 

Organizatorji klanj pa bogateli.

_________

 

Iz forumskih debat na LN forumih:

 

"Buda je bil prebrisan. Čeprav so vse njegove tehnike namenjene temu, da se spet pride v zaveden stik z Božanskim (ali z Bogom, če se vam ljubše sliši), koncepta Boga ni učil, ker je gotovo videl, kakšne pizdarije se dogajajo, ko ljudje kar nekaj verujejo, ker jih tako učijo duhovniki in drugi ljudje.

 

Lahko pa da je samo logično sklepal, da je nesmiselno spravljati v koncept tako subtilni

energiji, kot sta vera oz. predanost in pa Bog, torej se s tem ni ukvarjal kaj preveč...."

_________

 

RIMOKATOLIŠKA CERKEV: "BOG = LJUBEZEN"

Druge religije, kulti, sekte izjavljajo podobno.

 

Ljubezen je kategorija Srca posameznika.

 

Inštitucije, sekte, kulti je NISO nikoli imeli.

 

Njih zanima volja po moči, vladanju in manipuliranu z naivnimi in poneumljenimi ovcami.

 

Širjenje njihovih od "Boga navdihnjenih" Svetih knjig, dogem, edino njihovih Resnic, laži in nategovanj... potencialnim sugestibilnim osebam. Verski "neprofitni" marketing z voljo po služenju denarja, moči, vladanju, podrejanju, manipuliranju v končni perspektivi večine religij, kultov, sekt.

 

NE GLEDE, da nekateri posamezniki nategujejo samega sebe z:

 

"Sledim Sv. knjige; organizacije pa ne. Hkrati pa učenje svoje Sv. knjige; knjig promovirajo okoli kot edino Resnično. Ne glede na to, da so jih pisali. In priredili njihove vsebine. Ljudje z lastnimi interesi po vladanju, moči, indoktrinaciji možganov zdajšnjih in bodočih ovc". Katere nimajo pojma o kompleksnosti celotne situacije.

_________

 

Odprtega sodelovanja med religijami, sektami, kulti NE bo NIKOLI.

 

Vsak uveljavlja izključno lasten ideološki, ekonomski in politični interes sorazmerno s svojo trenutno pozicijo v posamezni družbi.

_________

 

Strašenje z večnim pogubljenjem v peklu, slabo usodo v temu in naslednjih življenjih, podobnimi neumnostmi na sreču NE pade na "plodna tla" pri vsakemu. In podobne neumnosti.

 

Kriterij človekovega ravnanja je njegova vest. Ko se krši etična načela zoper življenje in telo, zoper človečnost, počne druge lumparije.

 

Storilcem skozi čas NI "prijetno" (strahovi, blodnje, nočne more, alkohol, narkotiki, bolezni, samomori, strahovi pred obračunom kakega oškodovanega...).

 

Kak ex vpliven posameznik deluje ko kakšna prestrašena ovca, ko izgubi svoj "status vplivneža". Katerega je pogojevala njegova funkcija.

 

Njegova dela pa so ostala v ljudskem spominu.

 

Ko gre kam. Se neprestano ozira naokoli. Če ga kdo sledi itd. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče res ne, sam je pa po moje lažje vzpostavit "kontakt" z njo, kadar kaj nujno rabiš x:)x

Poglej,če si sinoči gledal film,tam kjer je šel Jezus umret na križ,je za njim prišla tudi njegova mati Marija in tam ji Jezus reče,,kdo si,,seveda je Marija začudeno pogledala,kasneje ji vprašanje ponovi in v Svetem Pismu še dodain reče,,to je tvoj sin,,ter pokažena enega ,ki je šel tudi mimogrede na Golgoto,no in sedaj si tu v nadaljevanju katoliška cerkev prisvoji misel,da jeJezus mislil,da so vsi moški na tem svetu Marijini sinovi,seveda je resnica drugačna,ko jo vpraša kdo si ti Jezus misli na to ,da Marija ni nihče v dejanju ,ki se je pozneje zgodilo in Oče z neba je tisti,ki je dal JEZUSA,da umre za naše grehe.no tudi filmski scenarij je prirejen in so si določene stvari predstavljali neobvezujoče do S.P LEP POZDRAV

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včasih dobim občutek,da se na tem forumu izoblikujeta dva pola kot v slovenski politiki.Že v samem začetku sem zapisala,da je gospod dober ,da nas spremlja ,nam utrdi vero in tudi dostop do njega je veliko bolj enostaven,kot si mnogi mislijo in so prestrašeni.ni potrebe,ker koga Gospod ujame v objem vere,temu ne more iti slabo.jaz ,jih poznam veliko,ki imajo Jezusa v sebi in se imajo lepo.Želim namreč povedati ,da se nikomur nič ne vsiljuje in da sami skrbomo zase dan za dnem,tudi vsak sam mora poskrbeti za svoje dobro življenje lp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici59

 

NE čuti se ogroženo.

 

Tebi NI namenjenega NIČ od zgoraj napisanega. Tudi NE nobenemu na forumu. VSI ste COOL.

 

Sam poznam okvirno JEZUSOV NAUK, kot okvirno tudi ostale nauke.

 

Spoštujem vse.

_________

 

Sem pa zgoraj malo osvetlil debate, poglede po nekaterih forumih. Osebno pa znanje S. P. Sebastjana E. (siol blog) cenim.

 

Kot tudi meditativni pogled Emanuela, ostalih.

 

Nazadnje tudi Tvoj trud v temule topicu.

_________

 

V bodoče se oglasim izključno z vsebinami (če se).

 

Zaradi katerih si odprla tale topic. In se trudiš po lastnih zmožnostih. Kot tudi ostali soudeleženi.

 

Lahko pa vse svoje "smeti" v temule topicu na Tvojo željo tudi pobrišem. Ni nobenega problema.

 

NIČ NI VEČNEGA. VSE JE PODVRŽENO SPREMINJANJU. KAR USTVARIM. Ustvarim pa itak same bedarije.

_________

 

Osebno mi je naj cool (zame). Emanuelov meditativni pristop in razumevanje. Bil bi lahko zelo dober "gospod" v kaki fari. Pa ne zamerit. LP :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici59

 

NE čuti se ogroženo.

 

Tebi NI namenjenega NIČ od zgoraj napisanega. Tudi NE nobenemu na forumu. VSI ste COOL.

 

Sam poznam okvirno JEZUSOV NAUK, kot okvirno tudi ostale nauke.

 

Spoštujem vse.

_________

 

Sem pa zgoraj malo osvetlil debate, poglede po nekaterih forumih. Osebno pa znanje S. P. Sebastjana E. (siol blog) cenim.

 

Kot tudi meditativni pogled Emanuela, ostalih.

 

Nazadnje tudi Tvoj trud v temule topicu.

_________

 

V bodoče se oglasim izključno z vsebinami (če se).

 

Zaradi katerih si odprla tale topic. In se trudiš po lastnih zmožnostih. Kot tudi ostali soudeleženi.

 

Lahko pa vse svoje "smeti" v temule topicu na Tvojo željo tudi pobrišem. Ni nobenega problema.

 

NIČ NI VEČNEGA. VSE JE PODVRŽENO SPREMINJANJU. KAR USTVARIM. :)

Ti si vedno dobro došel,si nekoliko nad nami,si mislec,najbrž si tudi študirran,tvoj zorni kot je nekaj posebnega,kar drži se,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici vedno se izoblikujeta dva pola, ker ni skupnega spoznanja o celoti. Vse naj bi bilo podvrženo eni pravilni ideologiji. Človeški ideologiji. Pa toliko nas je. Vse pa se strnjuje v celoto znotraj občutkov posameznika. Globina in inteziteta teh občutkov govori o pravilnosti
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mimogrede sem se spomnil na Alana . Ko je omenjal astralne vampirje znotraj cerkvenih obredov. Takrat ga nisem čist poštekal kaj je s tem mislil. Menil sem, da pretirava.

 

Dans menim takole; človek, ki svojo srečo in upe išče zunaj svojega srca. Tak človek skozi idejo v katero verjame idejo, ki se nahaja zunaj njega. Kar pomeni samo , da v svoji ideji ni srčen. Taka ideja se na astralu pojavlja kot projekcija nekih pobožnih želja brez prave vrednosti energije.

 

Človek sam lahko ustvari 'bitje' v katero verjame in ga zato čuti se z njim pogovarja. To bitje je lahko pozitivno. Od narave človeka pa lahko postane negativno, vsiljivo, vampirsko in te usmerja po potencah lastnega obstoja in ne želje notranjega izkustva in enosti z bogom.

 

Torej za verovanje ni dovolj samo verovanje ampak čistost tega, ki pa se nahaja v čistosti lastnega uma ali ega.

 

P.S; to ni povezano z nikomer tukaj mogoče posredno preko mojih zablod. Zgolj komentar.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici vedno se izoblikujeta dva pola, ker ni skupnega spoznanja o celoti. Vse naj bi bilo podvrženo eni pravilni ideologiji. Človeški ideologiji. Pa toliko nas je. Vse pa se strnjuje v celoto znotraj občutkov posameznika. Globina in inteziteta teh občutkov govori o pravilnosti

če si mislil,da bom jaz krisjanka in ti kaj vem ateist,no potvoje prideva v ljučnih točkah prideva skupaj,imaš prav,samo zame je ta točka Jezus ,lepo

 

če si mislil,da bom jaz krisjanka in ti kaj vem ateist,no potvoje prideva v ljučnih točkah prideva skupaj,imaš prav,samo zame je ta točka Jezus ,lepo

jaz te razumem,razumeš ti mene brez opazk

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če si mislil,da bom jaz krisjanka in ti kaj vem ateist,no potvoje prideva v ljučnih točkah prideva skupaj,imaš prav,samo zame je ta točka Jezus ,lepo

jaz te razumem,razumeš ti mene brez opazk

 

Ja prideva skupaj. Če je zate ta točka Jezus. Lepo. Nimam nič proti. Meni je Jezus všeč.

 

Lahko ti povem kje nebi prišla skupaj kjer z nikomer nebi prišel skupaj. Tam kjer nekdo svojo vero zavoljo verskih čustev poveličuje nad ostale. Neglede na pomembnost dogodkov v preteklosti. So se ti dogajali zavoljo vsega dobrega in ne zavoljo ene vere. Tle pa dobim krče. Hec hec. Ampak srečamo se pa tu ne.

 

Drgač pa so mi kul tvoji prepisi. Sam enga tvojga nisem razumel - grem zele kopirat.

 

 

Poglej,če si sinoči gledal film,tam kjer je šel Jezus umret na križ,je za njim prišla tudi njegova mati Marija in tam ji Jezus reče,,kdo si,,seveda je Marija začudeno pogledala,kasneje ji vprašanje ponovi in v Svetem Pismu še dodain reče,,to je tvoj sin,,ter pokažena enega ,ki je šel tudi mimogrede na Golgoto,no in sedaj si tu v nadaljevanju katoliška cerkev prisvoji misel,da jeJezus mislil,da so vsi moški na tem svetu Marijini sinovi,seveda je resnica drugačna,ko jo vpraša kdo si ti Jezus misli na to ,da Marija ni nihče v dejanju ,ki se je pozneje zgodilo in Oče z neba je tisti,ki je dal JEZUSA,da umre za naše grehe.no tudi filmski scenarij je prirejen in so si določene stvari predstavljali neobvezujoče do S.P LEP POZDRAV

 

 

Če reče - tudi to je tvoj sin. To lahko pomeni veliko stvar.

 

Ali je to samo dodano in tega ni rekel ?

 

 

Zakaj je Marija simbol kjer se pojavlja kot čista ljubezen brez Volje - sočujte, milost, ljubezen. Gledano glede na princip Ljubezni pod Voljo.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja prideva skupaj. Če je zate ta točka Jezus. Lepo. Nimam nič proti. Meni je Jezus všeč.

 

Lahko ti povem kje nebi prišla skupaj kjer z nikomer nebi prišel skupaj. Tam kjer nekdo svojo vero zavoljo verskih čustev poveličuje nad ostale. Neglede na pomembnost dogodkov v preteklosti. So se ti dogajali zavoljo vsega dobrega in ne zavoljo ene vere. Tle pa dobim krče. Hec hec. Ampak srečamo se pa tu ne.

 

Drgač pa so mi kul tvoji prepisi. Sam enga tvojga nisem razumel - grem zele kopirat.

Če reče - tudi to je tvoj sin. To lahko pomeni veliko stvar.

 

Ali je to samo dodano in tega ni rekel ?

Zakaj je Marija simbol kjer se pojavlja kot čista ljubezen brez Volje - sočujte, milost, ljubezen. Gledano glede na princip Ljubezni pod Voljo.

jaz nobene vere v ostale bogove ne omalovažujem,saj je vse kopija ali plagiat resničnega in edinega pravega Boga Jezusa Kristusa,katera vera pa še obljubi in izpolni večno življenje ko vera v Jezusa Marija naj bi bila čaščena le toliko kot ji pripada,je Jezusova mati in to je vse lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naj Kristus po veri prebiva v vaših srcih,da bi tako ukoreninjeni in utemeljeni v ljubezni,mogli z vsemi svetimi doumeti,kolikšna je širokost in dolgost in visočina in globina,terspoznati Kristusovo ljubezen,ki presega spoznanje,da bi se izpolnili do vse Božje polnosti.{pismo Efežanom3,17-19}

 

Kakšna je Kristusova ljubezen? Zanima me ali Kristusova ljubezen sprejema homoseksualnost ali jo izključuje, ali sprejema ljudi, ki se odločijo za abortus ali ne?....

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz nobene vere v ostale bogove ne omalovažujem,saj je vse kopija ali plagiat resničnega in edinega pravega Boga Jezusa Kristusa,katera vera pa še obljubi in izpolni večno življenje ko vera v Jezusa Marija naj bi bila čaščena le toliko kot ji pripada,je Jezusova mati in to je vse lp

 

Ti odgovorim po mojih močeh, ko si čas najdem ( kar se izrazosolovja tiče ) ljudje doživljajo in udejstvujejo kontakte na način kot so opisni v evangelijih. To pomeni, da doživljajo iste elemente kot jih opisuje tvoja vera - pa za krščanstvo niso slišali ali drugače -> so tako žilvjenje doživljali preden so se seznanili z ideologijo krščanstva.

 

Vse kar je krščanstvo prineslo v tako življenje je bilo prijetno presenečenje nad zapisano besedo in čutenje resničnosti zapisanega. Njihovo doživljanje pa je že od prej bilo prisotno skozi drugačno terminologijo. Konkretno govorim o eni osebi. Ki ni ostala samo pri besedah pač pa pri dejanjih ali prenosu njenega čutenja - tako, da vem da ne gre za iz trte zvito štorijo. '' Če me nekdo v rit brcne te brce ne morem več zanikati . Ker me pač boli rit ''

 

Kar v resnici govorim - ni nam treba verjet v Jezusa, ker stvari so že odprte. Samo treba se je znati povezat z njimi. Eden od načinov je tudi Jezus. To je bistvo mojega pisanja.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jo moraš občutit.

hvala ti za lepe misli in Sonček,saj itak vem,da je veliko bralcev,ki stvari razumejo eni pač vztrajajo v svoji majhnosti istočasno vsem pošiljam ,pravzaprav voščim lep dan lp

 

mogoče še začetek psalma številka 100,,Vzklikajte Gospodu,vsa zemlja,služite Gospodu z veseljem,pridite predenj z vriskanjem.Spoznajte,da je Gospod Bog,on nas je naredil in mi smo njegovi,njegovo ljudstvo,čreda njegove paše.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici a veš ka jest ne štekam. Kako se lahko spuščaš na tak nivo, da ljudem pripisuješ majhnost. Ti njo poznaš ? Te njene besede bolijo ? Te ogroža ? Mislm to je meni naravnost absurdno in smešno.

 

Morš občutit je zgoraj pisalo. Mislm, da vsak, ki resnično občuti tega nebi pisal. Razen, če ga ideja drugega ogroža na način, da s tem ogroža njegovo lastno ideologijo.

 

Drgač pa Nelika. Jezusova ljubezen je taka, da nima veze s krščanstvom. Homoseksualnost gor ali dol. In to zato ker je narava Ljubezeni taka. Aja abortus. Kaj pa ti meniš o živem bitju ? pa pusti druge faktorje ob strani.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici a veš ka jest ne štekam. Kako se lahko spuščaš na tak nivo, da ljudem pripisuješ majhnost. Ti njo poznaš ? Te njene besede bolijo ? Te ogroža ? Mislm to je meni naravnost absurdno in smešno.

 

Morš občutit je zgoraj pisalo. Mislm, da vsak, ki resnično občuti tega nebi pisal. Razen, če ga ideja drugega ogroža na način, da s tem ogroža njegovo lastno ideologijo.

 

Drgač pa Nelika. Jezusova ljubezen je taka, da nima veze s krščanstvom. Homoseksualnost gor ali dol. In to zato ker je narava Ljubezeni taka. Aja abortus. Kaj pa ti meniš o živem bitju ? pa pusti druge faktorje ob strani.

mogoče moje mjenje o homoseksualnosti ampak brez s.p.,to je popolnoma iznakažena formacija iskanja ljubezni,ki je tudi nenormalna{tu ne moremo metati kamenja vsi} in je izraz samo in vedno VZGOJE,ampak vse nam je dovoljeno,tam kjer so stvari že legalizirane so za to ,da se ljudje dobro počutijo,zanimivo bi pa bilo,če bi lahko zaljubljali še v kaj bolj amoralnega

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tantra ni bil lahko nekakšna wikipedia lnf-ja. Sem prek njegovih linkov našel en post našega mgd-ja, ki je precej zanimiv. :palec:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jo moraš občutit.

 

Nisi me razumela. Mene zanima kako VELIKA, ŠIROKA je Kristusova ljubezen? Ali sprejema drugačne: homoseksualne, osebe, ki naredijo abortus itd. ali ne? Ali se moraš za naklonjenost ljubezni spremeniti ali te sprejema Kristus takega kot si?

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa ti meniš o živem bitju ? pa pusti druge faktorje ob strani.

 

Sprašuješ me kaj menim o živem bitju? Prvo naj povem, da nisem nikoli delala splava in ga ne bom. Menim pa takole: nimam pravice se vmešavati in prepovedovati splav osebam, ki so v trenutku, ko to želijo opraviti. Splav ni moderna zadeva. Obstaja že od nekdaj in te ženske so tako ali drugače vedno našle pot, da to opravijo. Na boleč ali neboleč način, na zdrav ali škodljiv način....

 

Gledala sem tudi dokumentarec, ko je Romunski predsednik Ceausescu Nicolae prepovedal splav v državi in spodbujal rojstvo otrok ter prepovedal kontracepcijo. Posledice so bile katastrofalne. Ženske so otroke rodile in, ker so bile revne in niso mogle preživeti 4 ali več otrok, so jih odvrgle na cesto. Druge si sploh niso želele otrok in so se jih odpovedale... Ženske so delala splave pri raznih amaterjih, in ob posegu večina umrle itd....Ok, ta romunski primer je res ekstremen, saj so šli v skrajnosti, ko so zdravniki ženske v tovarnah pregledovali 1 X mesečno ali so noseče in ali so morda naredile splav. Če so, so dobile kazen. Če so ugotovili, da je noseča, so označili v seznam....

 

Meni se vse to zdi nesmiselno. Nisem promotorka splava, vendar pa tudi ne obsojam tega. Nimam pravice se vmešavati v take odločitve. To je odločitev posameznika in vsak nosi/ali pa tudi ne, lastno breme.

 

Je pa tukaj zopet ogromen prepad med znanostjo/medicino, ki živo bitje označi z rojstvom ter religijo, ki živo bitje označi že pred rojstvom.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sprašuješ me kaj menim o živem bitju? Prvo naj povem, da nisem nikoli delala splava in ga ne bom. Menim pa takole: nimam pravice se vmešavati in prepovedovati splav osebam, ki so v trenutku, ko to želijo opraviti. Splav ni moderna zadeva. Obstaja že od nekdaj in te ženske so tako ali drugače vedno našle pot, da to opravijo. Na boleč ali neboleč način, na zdrav ali škodljiv način....

 

Gledala sem tudi dokumentarec, ko je Romunski predsednik Ceausescu Nicolae prepovedal splav v državi in spodbujal rojstvo otrok ter prepovedal kontracepcijo. Posledice so bile katastrofalne. Ženske so otroke rodile in, ker so bile revne in niso mogle preživeti 4 ali več otrok, so jih odvrgle na cesto. Druge si sploh niso želele otrok in so se jih odpovedale... Ženske so delala splave pri raznih amaterjih, in ob posegu večina umrle itd....Ok, ta romunski primer je res ekstremen, saj so šli v skrajnosti, ko so zdravniki ženske v tovarnah pregledovali 1 X mesečno ali so noseče in ali so morda naredile splav. Če so, so dobile kazen. Če so ugotovili, da je noseča, so označili v seznam....

 

Meni se vse to zdi nesmiselno. Nisem promotorka splava, vendar pa tudi ne obsojam tega. Nimam pravice se vmešavati v take odločitve. To je odločitev posameznika in vsak nosi/ali pa tudi ne, lastno breme.

 

Je pa tukaj zopet ogromen prepad med znanostjo/medicino, ki živo bitje označi z rojstvom ter religijo, ki živo bitje označi že pred rojstvom.

si se že vmešala,razen,če si splavila že sama,kar pa praviš,da ne

 

Božji otroci.

Unis se je že igral s to mislijo.Poskušaj tudi ti,nedragi bralec, enostavno je.Predstavljaj si, da so vsi odrasli ljudje, otroci.Strah jih je, veselijo se, žalujejo.Vsi so otroci.Poglej vojake, kako marširajo..in v tej podobi si hitro ustvarni navidezni svet v mislih, kjer marširajo isti vojaki, s to razliko, da so sedaj v svojih otroških letih.Poglej te priskrčkane obrazke, ki gledajo z bajoneti v rokah ostale prisrčkane obrazke.

Poglej naprej.Poglej te otroke, ki delajo za tekočim trakom, poučujejo v učiteljiščih in upravljajo težke mehanizacijske stroje.So v rudnikih.Ali pa v pisarni.Vedno in povsod, otroci v odraslih oblekah.

 

Nato naj mi nekdo pove, kaj je normalno in kaj je nenormalno.Izmeček.Iznakaza narave.Otrok, ki ljubi otroka.

 

Naj vas opomnim glede spolnosti, v imenu narave homoseksualnost je "napačna" le in samo le zaradi tega, ker ni možnosti ohranjanja vrste.

Naj vas opomnim še na ta zastrašujujoč podatek, da so v naravi zabeležili ogromno in s tem mislim, OGROMNO primerov živalskih vrst, istega spola, ki so počeli, saj vemo kaj.

Mediji in javna znanost zanikajo ta podatek, in v mislih imam čislane ustanove in organizacije in združbe, ki na kongresih odločajo o resnosti novih odkritij.

Izbrane podatke so preklicali in iz rok Discoverya, takšne oddaje vaše oči ne bodo uzrle.

Nobeden si ne upa v naši družbi, v tem primeru cikam na plod miselnega postopka in s tem odraz miselne kulture;kaj je normalno in kaj ni, trdno in z dokazi dokazati, da je homoseksualnost v resnici normalna.

Da, tako je.

 

V resnici.

 

Božji otroci.

 

Življenje ni pred resnico, za resnico ali pa v kartonasti škatli, samo zato, da lahko rečemo, da je poleg resnice.

 

In smisel življenja?

Tvoje življenje.

 

Sam osmisliš svoje življenje.Ti imaš to moč, da življenju daš vrednost, ali pa jo odvzameš.

 

Božji otroci.

Priča sem pogovorom, priča sem dvobojem.Gledam skozi oči otroka, saj sem sam le božji otrok, in ni mi smešno in ne uživam in ne vidim veselja, ki bi moralo biti tu nekje.Prerekamo se, kdo je in kdo ne more biti sin svojega Očeta.

Kdo bo lahko odšel nazaj k njemu, in kdo tam že je.

Kot je rekel moj učitelj. Izpusti lopatko in pojdi iz peskovnika. Pa dvomim, da je mislil, da je Forum tudi oblike peščenih gradov, ki si jih zavidamo in poskušamo drug drugim potacati.

No, jaz mojega vsaj varvam tko, da ti rečem zdej Odjebi.

poglej jaz te ne bi nikoli zmerjala,ti si seveda to privoščiš,pa tudi ne prerekamo se ,v življenju obstajajo peavila,ki jih je potrebno izvrševat,ti bi pa situacijo najraje obšel,raje nam napiši kakšno pravljico,kot da se svojimi zablodami premikaš po celem forumu,no saj imaš pravico,tako kot jaz,ampak ne komentiram nikjer drugje,kot tule,pa bi lahko,drži se unis

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gospod je moj pastir,nič mi ne manjka.Na zelenih pašnikih mi daje ležišče,k vodam počitka me vodi.Mojo dušo poživlja,vodi me po pravih stezah zaradi svojega imena.Tudi če bi hodil po globeli smrtne sence,se ne bojim hudega,ker si ti z menoj,tvoja palica in tvoja opora,Ti,me tolažite. lep dan vam voščim,pslm 23
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pravljico želiš?

Nekoč... je živel in upam, da še vedno živi ta fant, poznam ga le na videz, takrat po moje ni mogel imeti več kot 6 let.Ravno sem zapuščal šolo v popoldanskem času, tile dodatni predmeti ti vzamejo, kar nekaj življenja, no, zagledal sem ga na hodniku, objokanega in obupanega. Končala se je njegova ura klavirja.

Poznam te fore, nič drugačen nisem, od mladeniča njegovih let, se že pričakuje, da mora biti močan in pogumen, pod nobenim pogojem ni dopustno, da bi te kdo videl, kako in zakaj jokaš.

Nisem ga vprašal. Brez besed sem mu pomagal sezuti tiste copatke in ga vprašal, če mu lahko pokažem zelo super in skrivnostno tehniko zavezovanja vezalk. Še vedno hlipajoč, mi je z nemim premikom glave plašno pokazal, da naj mu le pokažem.

Od kar pomnijo imam razširjene zenice. Oči ne dobijo dovolj svetlobe in v takšni poltemi, kot je bila na hodniku, bi se marsikdo, ki me ni vajen, zdrznil ob mojem pogledu.

Za razliko od ostalih, tega dečka moje oči niso prestrašile.Čepel sem pred njim in ni mi ravno uspevalo gladko gladko ga obuti.Sedel je na klopci in z eno roko si je brisal solzno lice, z drugo pa se je oprijel moje rame ter tako lovil ravnotežje. Drži se Unis.

Najina pogleda sta se ujela. V tem trenutku nisem bil več neznanec za njega, opogumil se je in mi, kar sam povedal, kaj ga muči.

Slišim melodijo v sebi, a me roke ne ubogajo in ne morem igrati prav.

Obul sem ga.

Z roko je pokazal na srce...Ne morem zaigrati tako, kot čutim..

Glasba v njem je bila nuja, izvorna substanca vsega v tem vesolju, vsebujoča vseh možnosti izraza življenja.

Ni bilo hodnika in ni bilo šole.Ni bilo mene in tega fanta. Vse, kar je bilo, je. Glasba je iskala možnost nastanka skozi otroka. Bog, imenuj to substanco, kakor hočeš, išče možnosti v izražanju skozi ljudi.

Preprosto, lepo, čudovito.

Vse to hoče, ker so njegova kreacija, ljubi jih in jih spoštuje. Bog je tisti, ki hoče igrati, se lepo obleči, iskati resnico.Nuja v nas, ki nas žene v izražanje lastnega življenja, božji dih je v vseh in v vsem.

>>Oi, je vse v redu?<<, me je vprašal in me tako predramil iz mojega zamaknjenega stanja. Spet sem blodil.

Da, vse je v redu.

Veš, podoben si mi.Ali tudi tebe hecajo zaradi teh veelikiiih črnih oči?

 

Že sem mu hotel odgovoriti, ko se je nenadoma dotaknil mojega čela.

V tem kratkem trenutku, nič več ni bilo tako kot prej. Kar je on vedel, sem sedaj vedel jaz. Nobenih omejitev in nesporazumov.

Hotel sem ga spoznati, in tukaj je bil. Pred mano. On.

Tokrat so se mi po obrazu razlile drugačne solze.

Takrat je bila Unisova prva in zadnja ura lekcije klavirja. Spomnim se, da sploh nisem hodil h klavirju.Na tisti klopci sem samo sedel in poslušal melodijo, ki je prihajala iz zaprtih vrat.

Verjetno sem za trenutek spet zasanjal na tisti klopci in si preveč doživeto predstavljal, kako sam igram, ko je ta fant prišel k meni in mi pomagal pri obuvanju.

 

Mici, imej se lepo, vedno in povsod, kako pa je odvisno od tvojih misli.

Samo tako komuniciramo in doživljamo vse, kar je.

Ne um, misli vzbudijo občutja.

Misel se ne poraja tam, kot pravijo, da se.

Čeprav praviš, da se ne bojiš, ne boj se.

Unis pa tko al tko je na tem forumu zaključu svojo zgodbico. Bodi pridna pa se mogoče vidva v naslednjem življenju.

blodnje,zablode tudi ti se imej lepo,zadnje pa oddpade,sam si razloži

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pervroče je zunaj čez dan,pa se ljudje kljub temu odlično zabavajo,včasih ko grem v trgovino,vidim pred njo stalno ene in iste goste,sprašujem se kje so njihove žene,otroci,nikoli niso z družino,ne hodijo skupaj,moški se tudi napijejo,preklinjajo,jaz sem drugačna,tekam za Jezusom in ni mi žal,sem srečna ,imamo tri otroke ,mož me podpira,včasih katero zapojemo,tudi v noč,večinoma pišem citate iz svetega pisma,danes zvečer pa ne,vroč a lep dan je bil,pred nami so nove preizkušnje,mirno noč vam voščim
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...