Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

jz se strinjam z mici, da je Bog od vedno. se pa ne strinjam, da se Bog razodeva ekskluzivno le preko Svetega Pisma in Jezusa Kristusa. upam si rečt, da se preko Ved in svetnikov kot so Ramanudža, Višnusvami, Nimbarka in Madhva še bolj natančno.

 

je pa res, da smo ljudje na različnih stopnjah zavesti in da je treba upoštevat kolk resnice o Bogu lahko kdo trenutno sprejme in še zdravo prebavi.

 

je pa tud res, da Jezus ni navadna oseba, temveč spoznani Božji sin in da sam ve več oz. bolj natančno kot pa na splošno uči druge, lih zaradi različnih trenutnih sposobnosti ljudi. če se mu nekdo bolj iskreno preda, ga bo učil še več ali ga bo osebno napotil k nekomu drugemu s tem namenom.

 

tist k je iskren ne bo nikol prevaran, pravi Šri Krišna v Bhagavad Giti.

 

v tej dobi, se Bog razodeva preko svojega Imena, ki ga med drugim slavi tudi Jezus v svoji "Oče naš" molitvi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jz se strinjam z mici, da je Bog od vedno. se pa ne strinjam, da se Bog razodeva ekskluzivno le preko Svetega Pisma in Jezusa Kristusa. upam si rečt, da se preko Ved in svetnikov kot so Ramanudža, Višnusvami, Nimbarka in Madhva še bolj natančno.

 

je pa res, da smo ljudje na različnih stopnjah zavesti in da je treba upoštevat kolk resnice o Bogu lahko kdo trenutno sprejme in še zdravo prebavi.

 

je pa tud res, da Jezus ni navadna oseba, temveč spoznani Božji sin in da sam ve več oz. bolj natančno kot pa na splošno uči druge, lih zaradi različnih trenutnih sposobnosti ljudi. če se mu nekdo bolj iskreno preda, ga bo učil še več ali ga bo osebno napotil k nekomu drugemu s tem namenom.

 

tist k je iskren ne bo nikol prevaran, pravi Šri Krišna v Bhagavad Giti.

 

v tej dobi, se Bog razodeva preko svojega Imena, ki ga med drugim slavi tudi Jezus v svoji "Oče naš" molitvi.

Bog je bil tisti,kije v Kristusu spravil svet s seboj{2.Korinčanom5,19}

 

Ne fantaziraj zdaj, kaj si o meni misli Gospod, ker ti tega sploh ne ves, kaj si on misli .

 

Jaz sem tebe dodobra opisala v mojih treh postih, posebno zadnjega si preberi.

 

Ti pa si mene zaradi upravicene kritike clovek kot cloveka, orisala za hudobno v Gospodovih oceh!

 

Kar pomeni, da klices spet po njegovme mascevanju nad menoj, zarad moje domnevne hudobije nad teboj!

Ze to, da nisi zmozna resno odgovoriti in premisliti sama, ampak me celo vidis kot VES DAN HUDOBNO, pa ves kaj, mislim da je v tebi problem.

 

Oprla si se SPET na najslabse v tem primeru na najslabse v meni in kar cel dan da sem hudobna!

 

Ce bi bila ti zaradi mojega posta res tako prizadeta in res tako zelo zelo blazno nepopisno verna, potem bi morala zdaj zapisati :

 

Gospod, odpusti ji, saj ne ve, kaj dela.

 

namesto tega si mi v svojem srcu privoscila vse kaj drugega.

 

Mici, ne mores se skriti. Taksna si pac kot sem te opisala. In znova si to sama dokazala s tvojo reakcijo. Srce je pomembno, ves, samo srce.

In če koga niso našli zapisanega v knjigi življenja,je bil vržen v ognjeno jezero.{Razodetje20,15}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jz se strinjam z mici, da je Bog od vedno. se pa ne strinjam, da se Bog razodeva ekskluzivno le preko Svetega Pisma in Jezusa Kristusa. upam si rečt, da se preko Ved in svetnikov kot so Ramanudža, Višnusvami, Nimbarka in Madhva še bolj natančno.

 

Kako si lahko prepričan, da se razodeva bolj natančno? Jaz v vseh mici...in podobnim, vidim le tekmovanje v tem katera religija/vera je bolj pravilna.

 

In če koga niso našli zapisanega v knjigi življenja,je bil vržen v ognjeno jezero.{Razodetje20,15}

 

Še dobro, da takih ognjenih jezer ni na vidiku.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sevede, Bog obstaja samo pri krščanstvu..

 

Bi pisal pa se mi ne da, niti ni potrebno, citati govorijo sami zase (upam da znate anglešk):

 

"People come to me and they say, "We want to know God -- where is God?" Now, the question is just absurd. WHERE IS HE NOT? You ask WHERE He is; you must be dead blind. Can't you see Him? Only He is! In the tree and in the bird, in the animal, in the river, in the mountain, in man, in woman... everywhere He is. He has taken so many forms to surround you, to dance around you. From everywhere He is saying "Hello!" and you don't listen. From everywhere He is calling you. From everywhere He is inviting you: "Come to me!" But you are somehow keeping your eyes closed, or you have got blinders on -- you don't look anywhere. "

Osho

 

"Then death disappears and fear disappears, and there arises the tremendously glorious life -- what Jesus calls 'life abundant,' or 'the kingdom of God.'

The kingdom of God is within you."

Osho

 

"The kingdom of God is not

coming with signs to be observed;

nor will they say, 'Lo, here it is!' or

'There!' for behold,

the kingdom of God is

in the midst of you."

Jesus

 

"Split a piece of wood,

and I am there.

Lift up the stone,

and you will find Me there."

Jesus

 

Jesus said, "If those who lead you say, 'See, the Kingdom is

in the sky,' then the birds of the sky will precede you. If they

say to you, 'It is in the sea,' then the fish will precede you.

Rather, the Kingdom is inside of you, and it is outside of you.

When you come to know yourselves, then you will become known, and

you will realize that it is you who are the sons of the living

Father. But if you will not know yourselves, you dwell in poverty

and it is you who are that poverty."

 

 

May those who have Eyes, See; and those who have Ears, Hear.

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako si lahko prepričan, da se razodeva bolj natančno? Jaz v vseh mici...in podobnim, vidim le tekmovanje v tem katera religija/vera je bolj pravilna.

en primer je ko Jezus v Očenaš pravi posvečeno bodi Tvoje Ime, Ramanudža npr. pa ti pove, da je eno izmed Imen Boga "Nrišingha", kar pa še ne pomen, da Jezus tega ne ve.

 

ja, v tistih, ki še nismo v celoti spoznali Boga, lahko poleg nedvomne vere v Boga, opaziš tudi željo po neprimernem uživanju posvetne slave in ostalih posvetnih stvari, kar bo šlo postopoma s povečevanjem spoznanja Boga vedno bolj in bolj stran in na koncu tega ne bo več.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, v tistih, ki še nismo v celoti spoznali Boga, lahko poleg nedvomne vere v Boga, opaziš tudi željo po neprimernem uživanju posvetne slave in ostalih posvetnih stvari, kar bo šlo postopoma s povečevanjem spoznanja Boga vedno bolj in bolj stran in na koncu tega ne bo več.

 

Meni se zdi, da se vedno bolj stopnjuje. No, skozi vso zgodovino človeštva je bilo v ospredju religij želja po uživanju posvetne slave in prevlade nad drugo religijo. Danes, v času globalizacije in TV, interneta, to bolje opazimo.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Ne sodite, da ne boste sojeni !"

 

Tole je drugo opozorilo tebi. Ker ne ves, kaj delas, saj nimas pol fajfe vode ljubezni, raje privoscljivo namigujes na mojo kazen, ki sm še kako ziva in nimas ti nobene zveze s tem, a sem kje zapisana al nisem, pa se delas, da si bog tukaj, spet zlorabljas, si jaz mislim, naj ti odpusti. Ubogi.

Seveda vsevprek grozis vsem z nekimi kanzimi iz biblije, pa si upas govorit nad drugimi v imenu boga, pri cemer pa se po nasem dobrohotnem odzivanju na taksno smesno bluzenje kao spravis z nami in si spet dobra v odnosih, ker sicer te ne bi nihce vec bral, pa bi bil tvoj cilj nedosezen - cimvec postov lol

kkšni posti le,kakšen cilj,ne bodi kotradiktorna in obtožuj mene,poglej .če ti stvar ne odgovarja,kaj potem bereš in nabivaš poste,kriviš pa mene,pusti me pri miru pa bo,jaz sem že dovolj zasramovana v življenju,ti mi pa postavljaš opomine,za konec ti povem brez citata,,kaj poslušaš,če ne čuješ,čeprav imaš ušesa,, drži se,pa malo manj arogance

 

en primer je ko Jezus v Očenaš pravi posvečeno bodi Tvoje Ime, Ramanudža npr. pa ti pove, da je eno izmed Imen Boga "Nrišingha", kar pa še ne pomen, da Jezus tega ne ve.

 

ja, v tistih, ki še nismo v celoti spoznali Boga, lahko poleg nedvomne vere v Boga, opaziš tudi željo po neprimernem uživanju posvetne slave in ostalih posvetnih stvari, kar bo šlo postopoma s povečevanjem spoznanja Boga vedno bolj in bolj stran in na koncu tega ne bo več.

ti si pa po mojem zgrešil kompletno stran ampak kar piši,zato so pa forumi

 

Meni se zdi, da se vedno bolj stopnjuje. No, skozi vso zgodovino človeštva je bilo v ospredju religij želja po uživanju posvetne slave in prevlade nad drugo religijo. Danes, v času globalizacije in TV, interneta, to bolje opazimo.

kakšna želja po slavi ,gre se za večno življenje,saj pa ja prebiraš tole temo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kkšni posti le,kakšen cilj,ne bodi kotradiktorna in obtožuj mene,poglej .če ti stvar ne odgovarja,kaj potem bereš in nabivaš poste,kriviš pa mene,pusti me pri miru pa bo,jaz sem že dovolj zasramovana v življenju,ti mi pa postavljaš opomine,za konec ti povem brez citata,,kaj poslušaš,če ne čuješ,čeprav imaš ušesa,, drži se,pa malo manj arogance

 

Mici? A imaš ti težave z razumevanjem, ali se malo norca delaš? Dej povej, no. Ker jaz ne vidim, da bi bila Mantis v čemurkoli kontradiktorna.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni se zdi, da se vedno bolj stopnjuje. No, skozi vso zgodovino človeštva je bilo v ospredju religij želja po uživanju posvetne slave in prevlade nad drugo religijo. Danes, v času globalizacije in TV, interneta, to bolje opazimo.

ja, ok...

 

še dobro da na internetu lahko beremo, gledamo, poslušamo tudi predstavnike religij, ki želje po posvetni slavi ali čemurkoli posvetnega nimajo, zaradi tako visoke stopnje ljubezni do Boga.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici? A imaš ti težave z razumevanjem, ali se malo norca delaš? Dej povej, no. Ker jaz ne vidim, da bi bila Mantis v čemurkoli kontradiktorna.

protislovje je razlika med željo in potrebo{sloveski pravopis}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, ok...

 

še dobro da na internetu lahko beremo, gledamo, poslušamo tudi predstavnike religij, ki želje po posvetni slavi ali čemurkoli posvetnega nimajo, zaradi tako visoke stopnje ljubezni do Boga.

 

Jah ne vem no. Če bi z njimi stopila v kontakt in se z njimi pogovarjala, bi me sigurno prepričevali, da je njihova vera tista prava. Religija ima veliko podobnega z nacionalnostjo. Izključuje drugače misleče....

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, ok...

 

še dobro da na internetu lahko beremo, gledamo, poslušamo tudi predstavnike religij, ki želje po posvetni slavi ali čemurkoli posvetnega nimajo, zaradi tako visoke stopnje ljubezni do Boga.

slava je mesena potreba ,čim dlje stran od nje

 

ja, ok...

 

še dobro da na internetu lahko beremo, gledamo, poslušamo tudi predstavnike religij, ki želje po posvetni slavi ali čemurkoli posvetnega nimajo, zaradi tako visoke stopnje ljubezni do Boga.

V nikomer drugem ni odrešenja,zakaj pod nebom ljudem ni dano nobeno drugo ime,po katerem naj bi se mi rešili.{apostolska dela4,12}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jah ne vem no. Če bi z njimi stopila v kontakt in se z njimi pogovarjala, bi me sigurno prepričevali, da je njihova vera tista prava. Religija ima veliko podobnega z nacionalnostjo. Izključuje drugače misleče....

če si že sigurna, kaj nej ti pol še rečem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ej, a ne vidte da vas eden (ali ena) u glavo?? zadaj sploh ni resnosti ampak samo provokacija....tud nekateri citati se ne ujemajo...nekateri "njeni" posti sami sebe negirajo...po načinu in vsebini pisanja je tale mici en nezrel pobalin ali pa v življenju globoko razočarana in na ves svet jezna oseba....

He he, itak da je provokacije. Jaz tile mici59 ne verjamem niti besede, da resno misli. Ali pa da sploh misli. Čeprav se brez težav najdejo taki pravoverni, ki jim ne moreš do živega. Kar je logično: ker so dejansko mrtvi.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če si že sigurna, kaj nej ti pol še rečem

 

V bistvu nimaš kaj. Saj namreč že debatiram po netu z marsikom. Mene pač ti ljudje zanimajo.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene tud zanimajo ljudje, ki verjamejo v Boga.

 

Pa kej vpraši. Čeprav jaz imam vcepljen koncept Boga, ker sem se rodila v krščanski religiji. Tudi verjamem v višjo silo, vendar se z njo ne obremenjujem, ker menim, da ni potrebno. Pomembna so moja dejanja na tej zemljici, pa moje življenje, ki naj bi bilo harmonično, zadovoljno, napredujoče itd. Kdo ali kaj kje obstaja ali ne, res ni pomembno. Tudi teoriziranje in besedičenje o bogu, njegovi veličini, obliki skozi katere se kaže ali nam kaže ljubezen, ne. Vse to nam ni dano vedeti (po moje, no). Karkoli o tem govorimo, v bistvu predvidevamo.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jz se strinjam z mici, da je Bog od vedno. se pa ne strinjam, da se Bog razodeva ekskluzivno le preko Svetega Pisma in Jezusa Kristusa. upam si rečt, da se preko Ved in svetnikov kot so Ramanudža, Višnusvami, Nimbarka in Madhva še bolj natančno.

Predvsem pa preko Noveg razodetja (Jakoba Lorberja in ostalih), kar predstavlja ponovni duhovni Božji prihod na ta svet!!! Kot je simbolično napovedano z vstajenjem tretji dan. (... za Boga je en dan kot za ljudi 1000 let)

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa kej vpraši. Čeprav jaz imam vcepljen koncept Boga, ker sem se rodila v krščanski religiji. Tudi verjamem v višjo silo, vendar se z njo ne obremenjujem, ker menim, da ni potrebno. Pomembna so moja dejanja na tej zemljici, pa moje življenje, ki naj bi bilo harmonično, zadovoljno, napredujoče itd. Kdo ali kaj kje obstaja ali ne, res ni pomembno. Tudi teoriziranje in besedičenje o bogu, njegovi veličini, obliki skozi katere se kaže ali nam kaže ljubezen, ne. Vse to nam ni dano vedeti (po moje, no). Karkoli o tem govorimo, v bistvu predvidevamo.

ničesar ne predvidevamo,vse je napisano v Svetem Pismu,samo z dobrimi deli si ne moreš zagotoviti nebes,pač pa je potrebna najprej vera,lepose imej

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Predvsem pa preko Noveg razodetja (Jakoba Lorberja in ostalih), kar predstavlja ponovni duhovni Božji prihod na ta svet!!! Kot je simbolično napovedano z vstajenjem tretji dan. (... za Boga je en dan kot za ljudi 1000 let)

tu pa tam ga pa pihneš,namreč to novo razodetje,to ne obstaja oziroma ni od Boga

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ničesar ne predvidevamo,vse je napisano v Svetem Pismu,samo z dobrimi deli si ne moreš zagotoviti nebes,pač pa je potrebna najprej vera,lepose imej

21 »Ne pojde v nebeško kraljestvo vsak, kdor mi pravi: ›Gospod, Gospod,‹ ampak kdor uresničuje voljo mojega Očeta, ki je v nebesih. 22 Veliko mi jih bo reklo tisti dan: ›Gospod, Gospod, ali nismo v tvojem imenu prerokovali in v tvojem imenu izganjali demonov in v tvojem imenu storili veliko mogočnih del?‹ 23 In takrat jim bom naznanil: ›Nikoli vas nisem poznal. Pojdite proč od mene, kateri ravnate nepostavno!‹«

(Mt. 7)

:)

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

21 »Ne pojde v nebeško kraljestvo vsak, kdor mi pravi: ›Gospod, Gospod,‹ ampak kdor uresničuje voljo mojega Očeta, ki je v nebesih. 22 Veliko mi jih bo reklo tisti dan: ›Gospod, Gospod, ali nismo v tvojem imenu prerokovali in v tvojem imenu izganjali demonov in v tvojem imenu storili veliko mogočnih del?‹ 23 In takrat jim bom naznanil: ›Nikoli vas nisem poznal. Pojdite proč od mene, kateri ravnate nepostavno!‹«

(Mt. 7)

:)

pošteno povem,da ne vem kaj bi rad opozoril

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tu pa tam ga pa pihneš,namreč to novo razodetje,to ne obstaja oziroma ni od Boga

12 Še veliko vam imam povedati, a zdaj ne morete nositi. 13 Ko pa pride on, Duh resnice, vas bo uvedel v vso resnico, ker ne bo govoril sam od sebe, temveč bo povedal, kar bo slišal, in oznanjal vam bo prihodnje reči.

(Jn. 16)

:)

 

pošteno povem,da ne vem kaj bi rad opozoril

Da pač ni dost vpit "Gospod, gospod"

Kajti, tisti, ki tako vpijejo, očitno imajo vero.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

12 Še veliko vam imam povedati, a zdaj ne morete nositi. 13 Ko pa pride on, Duh resnice, vas bo uvedel v vso resnico, ker ne bo govoril sam od sebe, temveč bo povedal, kar bo slišal, in oznanjal vam bo prihodnje reči.

(Jn. 16)

:)

Da pač ni dost vpit "Gospod, gospod"

Kajti, tisti, ki tako vpijejo, očitno imajo vero.

ja mnogo jih bo na koncu vpilo marsikaj,zato pa praavim,da si je treba vstopnice za nebesa nabaviti pravočasno in iz srca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...