Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Sem počaščena, da si meni posvetila cel mesec, da me razsvetliš...ampak jaz te tega nisem prosila. Jaz samo debatiram tuki o naši predstavi o Bogu. Pa nič ne bi bila rada na visoki stopnji duhovnosti, ker ne verjamem v stopnje. Se pa imam za duhovno osebo, vendar ne v smislu nekaj neoprejemlivega. Pač imam razvite osnovne civilizacijske vrednote, ki so potrebne za življenje.

Zato, ker kakega razvoja v duhovnosti nisem zasledila. Niti pri posameznikih, niti v družbi, niti preko religije. edino kar se je zgodilo je, da se je z globaliacijo seznanil Zahod z V duhovnimi spoznanji. In potem smo mi Z vsi prepričani, da smo odkrili nekaj novega ali celo prišli na neko drugo raven....

osnovne civilizacijske vrednote imajo razvite verjetno vsi ljudje,razen tistih,ki so jim odvzete na tak ali drugačen način,jaz mislim da je tale tema le nekaj več od vsakdanjosti,pa vendar v končni konsekvenci prinaša če karikiram to kar vsakdan kupimo v trgovini,to je kruh,no res pa je,da če ne gremo ponj smo brez njega

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a ti v to verjames?? pa to je se danes skorej nemogoce ob vsej tej tehnologiji, ki je napredovala.

seveda je mogoče,beri sveto pismo in boš našla,ne boš pa našla,da je Marija šla v nebo,pa vseeno pravijo,da je pri BOGU{KATOLIŠKA CERKEV}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Brez pogloblenega pogleda nič ne ponuja nič večjega. Tud budizem postane sam vrtenje mlinčkov pa fitnes s priklanjanjem.

 

Vprašanje pa je, kolk lahko razumeš pomen mojstrovega dela. Česar ne razumeš, ni treba zanikati. ne vem, na osnovi česa ocenjuješ, kaj so prazni upi za prazne glave; in na kaj sploh ciljaš s tem.

 

Ciljam na to kar si potem tudi sam pisal. Ni dovolj, da vpijejo Gospod Gospod, da hodijo v Cerkev, da verjamejo v Jezusa in Boga.Pač prazni upi za prazne glave.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot piše v evangelijih; "ne bodite samo pošlušalci, ampak izpolnjevalci Moje besede". Zato ti ni treba odkrivat tople vode, in z drugim besedami ponavljati tisto, kar ponuja Sv. pismo, in to prav z namenom, da bi zanikal evangelije. Moraš bit pa mal bol natančen pri definiciji, kaj je prazno upanje za prazne glave. V to kategorijo mečeš tud tisto, kar te presega. Vera v Jezusa nikakor ni prazno upanje za prazne glave, samo ti še nisi na tem nivoju, da bi jo lahko dosegel.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zato, ker kakega razvoja v duhovnosti nisem zasledila. Niti pri posameznikih, niti v družbi, niti preko religije. edino kar se je zgodilo je, da se je z globaliacijo seznanil Zahod z V duhovnimi spoznanji. In potem smo mi Z vsi prepričani, da smo odkrili nekaj novega ali celo prišli na neko drugo raven....

Če nečesa nisi zasledila, to še ne pomeni, da to ne obstaja. Tudi s pomočjo krščanstva je kar nekaj ljudi doseglo velik duhovni razvoj. Sem pa mnenja, da zahod ne rabi nobenih vzhodnih duhovnih spoznanj. Pač pa rabi spoznanje lastnih duhovnih znanj, ki jih žal množice ne poznajo. Je pa moda obračati se na vzhod, ker ljudje pojma nimajo o bogastvu zahodne duhovnosti. Vsekakor pa veliko bolj rabi vzhod spoznanje o Jezusu, kot pa zahod vzhodna spoznanja..

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naj še dodam, da pač živimo v prelomnih časih velike delitve. Na eni strani velik duhovni potop, ko se je že na začetku prejšnjega stoletja prebudila velika sla po oblasti, ki je uničevala duše; na drugi pa se že kaže nov duhovni vzpon. Sevede pa mora duhovno prevladat, zato lahko trdim, da prihajajo bol duhovni časi, pred tem pa se mora na tem svetu še marsikaj prelomiti.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa kako to, da ti veš toliko o meni ? kam pelje pot tega vprašanja ?

 

"ne bodite samo pošlušalci, ampak izpolnjevalci Moje besede"

 

A ti veš kolko je ljudi, ki verjamejo pa ne naredijo nič za izpolnjevanje te besede. Še več - grejo v nasprotju z njo in v skladu z lastnimi željami, idejami, družbenimi smernicami - kar ti bolj paše. Ljudje smo nezreli. In se poslužujemo različnih stvari in idej za prelaganje naše lastne odgovornosti.

 

A veš kaj sem včeraj gledal. Harry Potterja - Feliksov Red. No na Bradavičarki so imeli težave. Ministrstvo je hotelo čudne ukrepe. Zgodilo se je, da niso imeli prostora za čaranje, ker je bilo prepovedano. In ta šola Bradavičarka je itak ena taka magična stavba je sama ustvarila sobo in prostor za vaje. Celo sama je preprečila prihod nepridipravov. Vse jim je omogočila - vse razen vaj in treninga ni namesto njih opravljala. In temu se reče - prevzemanje lastne odgovornosti.

 

Da imaš ti v svoji glavi urjeno, da si verodostojen samemu sebi svojim prepričanjem. Ne pa, da se tolažiš z Božjim odpuščenjem in Jezusom. Bog in Jezus samo priskrbita primern prostor ( ne to ni Cerkev ker govorim v prispodobi ) - drugo je na posamezniku.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej se potrud ločit med tem, kar učijo evangeliji, in med tem, kar učijo razne verske inštitucije. Ljudje so pač taki in drugačni. So tud ljudje, ki se trudijo živet po Jezusovem nauku in s tem tudi duhovno napredujejo. Zaradi njih je nauk tudi dan. Sicer pa, kako pa veš, kaj kdo v resnici verjame, kdo pa se samo dela, da verjame. In če tega ne veš, potem tud ne moreš trdit, da je veliko ljudi, ki verjamejo, pa ne naredijo nič. Kakor koli, vsi imajo možnost, in nihče ne more potem se izgovarjat, da o tem ni nič slišal.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja zahodni svet katerega temelj je krščanstvo in njegova izpoved je čudovit in presvetel svet ravno zato, ker vsi živijo podano besedo.

 

:vragec:

 

Sicer pa, kako pa veš, kaj kdo v resnici verjame, kdo pa se samo dela, da verjame.

 

Sej ravno to; ljudje se ne delajo. Samo en lončarjeva roka jim manjka.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ciničen si. Tega nikol nism trdu, lahko pa trdim, da bi bil svet dejansko idealen, če bi živeli po naukih, ki jih podajajo evangeliji. Vsekakor pa z evangeliji ni nič narobe, kot hočeš ti stalno dokazovati. Pa tud drugi. Če na primer govorimo o evangelijih, pa kdo napiše, najbol, da spet začnemo odpustke prodajat, ne vem, kaj naj si mislim. Saj evangeliji ne učijo prodajanje odpustkov. Taka debata je pol brezvezna.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ciničen si. Tega nikol nism trdu, lahko pa trdim, da bi bil svet dejansko idealen, če bi živeli po naukih, ki jih podajajo evangeliji. Vsekakor pa z evangeliji ni nič narobe, kot hočeš ti stalno dokazovati. Pa tud drugi. Če na primer govorimo o evangelijih, pa kdo napiše, najbol, da spet začnemo odpustke prodajat, ne vem, kaj naj si mislim. Saj evangeliji ne učijo prodajanje odpustkov. Taka debata je pol brezvezna.

 

Daleč od tega, da sem ciničen. Sem samo realen. V kolikor mi nasprotuješ. Je svet sam po sebi ciničen. Pomisli.

Pa, da ne bo pomote. Povedal si, da ne morem trditi kako in kaj ljudje verjamejo. Ravno realnost je tista, ki je dovolj zgovorna.

 

Sicer pa ne prikličem kje sem spodbijal evangelije. Niti jim nisem pritrdil niti jih nisem zanikal.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Daleč od tega, da sem ciničen. Sem samo realen. V kolikor mi nasprotuješ. Je svet sam po sebi ciničen. Pomisli.

Pa, da ne bo pomote. Povedal si, da ne morem trditi kako in kaj ljudje verjamejo. Ravno realnost je tista, ki je dovolj zgovorna.

 

Sicer pa ne prikličem kje sem spodbijal evangelije. Niti jim nisem pritrdil niti jih nisem zanikal.

ta forumček ni namenjen dokazovanju,da se negirajo stvari,ki so fakti,pač patako je in ni debat,lahko gremo samo navzgor in jačamo že osvojeno

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No ja lepo, da meni tole odgovarjaš. Zaka že ? če si pa ti tista, ki se zapletaš v razna prerekanja in dokazovanja. No ja jaz se tud. Ampak nisem jaz tule Glavni frajer na Vasi :mezik:

 

Practice what you Preach ali Bodi kar Pridigaš

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Daleč od tega, da sem ciničen. Sem samo realen. V kolikor mi nasprotuješ. Je svet sam po sebi ciničen. Pomisli.

Pa, da ne bo pomote. Povedal si, da ne morem trditi kako in kaj ljudje verjamejo. Ravno realnost je tista, ki je dovolj zgovorna.

 

Sicer pa ne prikličem kje sem spodbijal evangelije. Niti jim nisem pritrdil niti jih nisem zanikal.

kaj misliš s tem, da je ravno realnost dovol zgovorna?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj misliš s tem, da je ravno realnost dovol zgovorna?

 

Ja, da če bi vsi ti ljudje, ki so 'kao' pri Jezusu in Bogu s svojo vero resnično tudi živeli v tem svetu v vsakdanjiku bi nas sedaj obdajal lepši svet.

Sej pravim ne, da se delajo. Celo jeznih pogledov in žuganja mi dajo, ko so tako močno verni :mezik:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a ti v to verjames?? pa to je se danes skorej nemogoce ob vsej tej tehnologiji, ki je napredovala.

rojstvo Jezusa pokaže ali napoveduje že prerok Izaija,ki pravi,Kajti dete nam je rojeno,sin nam je dan.Oblast je na njegovih ramah,imenuje se Čudoviti svetovalec,Močni Bog,Večni Oče Knez miru ali pa Izaija7,14,ki pravi,Zato vam bo Gospod sam dal znamenje,,Glej mladenka bo spočela in rodila sina in mu bo dala ime Emanuel.Vse se uresniči v Lukovem evangeliju1,26-38 in2,1-20.Če slučajno nimaš s.p.,povej pa ti bom napisala oziroma prepisala lp

 

Ja, da če bi vsi ti ljudje, ki so 'kao' pri Jezusu in Bogu s svojo vero resnično tudi živeli v tem svetu v vsakdanjiku bi nas sedaj obdajal lepši svet.

Sej pravim ne, da se delajo. Celo jeznih pogledov in žuganja mi dajo, ko so tako močno verni :mezik:

od ljudi ki so v Jezusu tega ne boš doživel,zato ti tega ni treba ponavljati,ker jih veliko poznam,ki živijo po postavi,ne preklinjajo,ne žugajo,ljudje,ki pa hodijo v RKC,so pa vsega zmožni,ampak ti ne vedo zakaj se gre,pač hodijo ,menjajo barvo in so pri Bogu,ampak to ni to.če se pelješ po reki SOČI z ladjico,še nisi njen prebivalec

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, da če bi vsi ti ljudje, ki so 'kao' pri Jezusu in Bogu s svojo vero resnično tudi živeli v tem svetu v vsakdanjiku bi nas sedaj obdajal lepši svet.

Sej pravim ne, da se delajo. Celo jeznih pogledov in žuganja mi dajo, ko so tako močno verni :mezik:

sem prebrala še enkrat,pa me zanima,zakaj je tako malo vernikov,kaj misliš,daverniki živijo napačno življenje,zakaj pa ti ne verjameš v Boga

 

Potrebno je tudi ločiti,dagrešniki nismo zato,ker delamo slabe stvari,pač pa slabe stvari delamo zato,ker smo grešni.sedaj pa za boljšo predstavo dopolnim s temlem,da Sveto pismo jenapisano en del v grščini in v grščini pomeni greh oziroma grešiti ,,zgrešiti cilj,,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem prebrala še enkrat,pa me zanima,zakaj je tako malo vernikov,kaj misliš,daverniki živijo napačno življenje,zakaj pa ti ne verjameš v Boga

 

Potrebno je tudi ločiti,dagrešniki nismo zato,ker delamo slabe stvari,pač pa slabe stvari delamo zato,ker smo grešni.sedaj pa za boljšo predstavo dopolnim s temlem,da Sveto pismo jenapisano en del v grščini in v grščini pomeni greh oziroma grešiti ,,zgrešiti cilj,,

 

Dobro napisano kar mi je všeč pa je, da si se potrudila z razlago. Torej zgrešiti cilj :palec:

Prov fajn se sliš.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če nečesa nisi zasledila, to še ne pomeni, da to ne obstaja. Tudi s pomočjo krščanstva je kar nekaj ljudi doseglo velik duhovni razvoj. Sem pa mnenja, da zahod ne rabi nobenih vzhodnih duhovnih spoznanj. Pač pa rabi spoznanje lastnih duhovnih znanj, ki jih žal množice ne poznajo. Je pa moda obračati se na vzhod, ker ljudje pojma nimajo o bogastvu zahodne duhovnosti. Vsekakor pa veliko bolj rabi vzhod spoznanje o Jezusu, kot pa zahod vzhodna spoznanja..

 

No kar ti morda predvidevaš ali sumiš, da obstaja, tudi še ne pomeni da obstaja. No, in ta prepričana kdo katero religijo bolj rabi so čisto mimo....Ali pa katera religijo je boljša, in bolj pravilna in oh in sploh....Kake klobase. Čudim se, da sami sebi verjamete. Ne vem zakaj bi vzhod bolj rabil spoznanja o Jezusu, kot pa zahod vzhodna spoznanja? Kje je logika?

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

osnovne civilizacijske vrednote imajo razvite verjetno vsi ljudje,razen tistih,ki so jim odvzete na tak ali drugačen način,jaz mislim da je tale tema le nekaj več od vsakdanjosti,pa vendar v končni konsekvenci prinaša če karikiram to kar vsakdan kupimo v trgovini,to je kruh,no res pa je,da če ne gremo ponj smo brez njega

 

Predstavo o Bogu ter religije so si izmislili voditelji, z namenom obvadovanja množič, jih usmerjati k splošnemu dobremu (jim vcepiti osnovne civilizacijske vrednote), jih odvračati od nagonskih poželenj, ki so v nas samih z namenom izogibanja kaosu ter ustvarjanja reda v družbi. Osnovna funkcija religij je usmerjati posameznika tako, da ni škodljiv družbi. Pa naj bo to kastni sistem v Indiji, krščanstvo, muslimanstvo....Tako, da JA-vsi imamo bolj ali manj razvite osnovne civilizacijske vrednote. Ampak če verjameš ali ne-se jih večina ne drži v celoti in ne vedno. Pa naj bo to religiozna oseba ali pa ne.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Predstavo o Bogu ter religije so si izmislili voditelji, z namenom obvadovanja množič, jih usmerjati k splošnemu dobremu (jim vcepiti osnovne civilizacijske vrednote), jih odvračati od nagonskih poželenj, ki so v nas samih z namenom izogibanja kaosu ter ustvarjanja reda v družbi. Osnovna funkcija religij je usmerjati posameznika tako, da ni škodljiv družbi. Pa naj bo to kastni sistem v Indiji, krščanstvo, muslimanstvo....Tako, da JA-vsi imamo bolj ali manj razvite osnovne civilizacijske vrednote. Ampak če verjameš ali ne-se jih večina ne drži v celoti in ne vedno. Pa naj bo to religiozna oseba ali pa ne.

ja tudi nekaj drži kar si napisala,ampak jaz tu večinoma govorim o Jezusu,ki si ga niso izmislili voditelji

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kot sem že povedala,slabe stvari delamo,ker smo grešni in sedaj je vprašanje koliko ljudi se zaveda,da greši,da je kazen za greh smrt v končni konsekvenci,ali blažje tudi bolezni,je cilj človeka ,da si samo kopiči materialno bogatstvo,ali kdo potrebuje koga da bi ga vseh teh stvari obvaroval,mu pokazal boljšo pot in življenje
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Silno se veselim v Gospodu,moja duša se raduje v mojem Bogu.Zakaj odel me je z oblačilom odrešenja,ovil me je z ogrinjalom pravičnosti,kakor ženina,ki si nadene venec,kakor nevesto,ki se okrasi z nakitom.Saj kakor zemlja poraja svojo rast in kakor vrt poganja svoje seme,tako bo Gospod BOG dal poganjati pravičnost in hvalo pred vsemi narodi.{izaija61,10,11}
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
rojstvo Jezusa pokaže ali napoveduje že prerok Izaija,ki pravi,Kajti dete nam je rojeno,sin nam je dan.Oblast je na njegovih ramah,imenuje se Čudoviti svetovalec,Močni Bog,Večni Oče Knez miru ali pa Izaija7,14,ki pravi,Zato vam bo Gospod sam dal znamenje,,Glej mladenka bo spočela in rodila sina in mu bo dala ime Emanuel.Vse se uresniči v Lukovem evangeliju1,26-38 in2,1-20.Če slučajno nimaš s.p.,povej pa ti bom napisala oziroma prepisala lp

od ljudi ki so v Jezusu tega ne boš doživel,zato ti tega ni treba ponavljati,ker jih veliko poznam,ki živijo po postavi,ne preklinjajo,ne žugajo,ljudje,ki pa hodijo v RKC,so pa vsega zmožni,ampak ti ne vedo zakaj se gre,pač hodijo ,menjajo barvo in so pri Bogu,ampak to ni to.če se pelješ po reki SOČI z ladjico,še nisi njen prebivalec

 

mam, mam :)

Popravljeno -> XaBelle
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...