Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Seveda so mnogi kristjani,ki se imajo za predstavnike krščanstva,sokrivi,da to ni več verodostojno.Grozljivo je namrač kaj počnejo z evangelijem,veselim oznanilom o JEZUSU.Kako pretresljive reči so se zgodile v dovmnevno Božjem imenu,sramotne verske vojne,križarski pohodi,okrutna inkvizicija.Vse to je terjalo življenja popolnoma nedolžnih ljudi.V obtoku je veliko krščanskih ponaredkov.Treba je vedeti,da Jezus ni prisoten v vsem,kar se deklarira kot krščansko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem zakaj bi vzhod bolj rabil spoznanja o Jezusu, kot pa zahod vzhodna spoznanja? Kje je logika?

Zahodna duhovnost itak v sebi skriva vsa spoznanja, in ne rabi vzhodne duhovnosti.

Po drugi strani pa vzhodna duhovnost ne razume Kristusovega prihoda prihoda.

 

Predstavo o Bogu ter religije so si izmislili voditelji, z namenom obvadovanja množič, jih usmerjati k splošnemu dobremu (jim vcepiti osnovne civilizacijske vrednote), jih odvračati od nagonskih poželenj, ki so v nas samih z namenom izogibanja kaosu ter ustvarjanja reda v družbi. Osnovna funkcija religij je usmerjati posameznika tako, da ni škodljiv družbi. Pa naj bo to kastni sistem v Indiji, krščanstvo, muslimanstvo....Tako, da JA-vsi imamo bolj ali manj razvite osnovne civilizacijske vrednote. Ampak če verjameš ali ne-se jih večina ne drži v celoti in ne vedno. Pa naj bo to religiozna oseba ali pa ne.

Narobej.

Zlorabe, ki izhajajo iz religij, ne dokazujejo, da je vse izmišljeno.

Ampak so v osnovi dobre, in je do zlorab prihajalo kasneje.

 

religija, re-ligare, ponovno povezati.

oziroma, re-el-rigare; ponovno se povezati z Bogom.

Že iz besede religija izhaja, kaj je njen osnovni pomen.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V šestem mesecu je Bog poslal angela Gabriela v galilejsko mesto Nazaret,k devici,zaročeni z možem,ki mu je bilo ime Jožef,iz Davidove hiše in devici je bilo ime Marija.Angel je vstopil k njej in rekel,,Pozdravljena,obdarjena z milostjo,Gospod je s teboj.Pri teh besedah se je vznemiriala in premišljevala ,kakšen pozdrav je to.Angel ji je rekel,,Ne boj se Marija,kajti našla si milost pri Bogu.Glej,spočela boš in rodila sina in daj mu ime Jezus.Ta bo velik in se bo imenoval SIN NAJVIŠJEGA.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko prebiram razne druge teme imam občutek,da se ljudje,razen,ko so zaljubljeni po naravnih zakonih,na vse načine trudijo v raznih stvareh utopiti,da se pozabi dan za dnem,da se odvrže vsa monotonost življenja kot takega,Rada bi srečala zadovoljne ljudi,jih tudi iščem,ker siromakov in zasvojencev je dovolj.Ena vzgaja svoje otroke in sprašuje ali ima prav,spet drugi se srečuje z gorami,pa indigo etc,se skrivamo v forumih,ker v življenju nimamo nikogar,se bojimo živega dialoga,smo pripravljeni pobrati padlega,ali lahko Jezus pomaga lahko noč
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zaljubljena sem v svoje otroke,jim pokažem,tudi po vseh teh letih v moža,me podpira še vedno,smo že veliko doživeli skupaj,rada bi videla srečne ljudi,pa vedno ne gre,preveč hitimo in se pehamo za denarjem,kot da bomo vse odnesli s sabo,človek je včasih odrinjen,takrat žaluje,pozneje propada,se ne bori znova in znova iščemo pomoč in moč,premalo se imamo radi med seboj,radi se skregamo za svoj prav takšni smo ljudje
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici danes mora biti res poseben dan,še ti si napisala 2 posta ki ju razumem

no ,hvala za kompliment,če je,sicer pa tudi druge poste razumeš

 

no ,hvala za kompliment,če je,sicer pa tudi druge poste razumeš

da dodam,saj moji posti z vsebino,so nekaj čisto vsakdanjega,eni jih berejo ,eni pač ne,eni se zamislijo oni drugi pa tudi hahahah lep pozdrav

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem pa včeraj malček razmišljal o Jezusovih križih. Tistih kjer je on seveda zabit na ta križ. In moj zaključek je, da bi bilo iz energijskega razvoja kolektivne zavesti bolje, da jih odstranimo, ker s svojo prisotnostjo zbujajo in vlečejo iz podna na dan slabe in preživete energije. Neglede na pomen, ki ga ta križ ima. Žrtvovanje. Sama pot, ki jo križ predstavlja in poistovetenje človeka z njo, ko ga opazuje človeka avtomatsko potegne na nivo kjer mu nebi treba bit. On je trpel za nas. Čemu bi mi vedno znova in znova zatrpeli z njim ? in tako omadeževali lastno eksistenco in po Bogu/Življenju/Naravi/Po Želji dano lastno čistost. Namesto takih križev bi se lahko posluževali svetih podob Jezusa, če že ravno morajo biti na vsakih 100 m.

 

Konec koncev vsi vemo kako in kaj je bilo in kdo je to Jezus. Ka pa vi pravte ?

 

http://biblia.com/encyclopedia/jesus-cross19g.jpg

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.writersblog.nl/images/Purgatory.jpg

 

Al pa razumevanje pekla. Ogenj pa to. Ogenj je že element, ki ima po svoji univerzalni naravnanosti vlogo kaotičnega preoblikovalca. Ogenj se dvigne kot rušilec, preoblikovalec, kaotična Sila sledi pa Živa Voda kot akt Ljubezni in očiščenja na preobrazbo. Kam spet vlečem - krščanstvo ima precej takih prežetih podob, ki napačno usmerjajo. In ravno te podobe so javnosti najbolj izpostavljene. Človek namesto, da bi se povezal z nekaterimi naravnimi elementi celo beži od njih v upanju zunanje odrešitve.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.writersblog.nl/images/Purgatory.jpg

 

Al pa razumevanje pekla. Ogenj pa to. Ogenj je že element, ki ima po svoji univerzalni naravnanosti vlogo kaotičnega preoblikovalca. Ogenj se dvigne kot rušilec, preoblikovalec, kaotična Sila sledi pa Živa Voda kot akt Ljubezni in očiščenja na preobrazbo. Kam spet vlečem - krščanstvo ima precej takih prežetih podob, ki napačno usmerjajo. In ravno te podobe so javnosti najbolj izpostavljene. Človek namesto, da bi se povezal z nekaterimi naravnimi elementi celo beži od njih v upanju zunanje odrešitve.

namesto ,da bi povezoval ljudi k Bogu,jih praktično odganjaš,tudi definicijo pekla ne poznaš ,samo nekaj posplošuješ,v zgornjem postu pišeš o vedno znova podoživljanju Jezusa na križu,saj ti ni treba zraven trpeti,zato je pa on na križu,sicer bi bil pa ti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar vidiš na križu se že dogaja tebi v tvoji glavi tvojem svetu. Edina stvar, ki te od tega distancira je tvoje vedenje, da to v resnici nisi ti. Te pa vseeno povezuje s tem kar vidiš. In to je tud eden od razlogov zakaj ne moreš kar pobegniti okolju in njegovemu vplivu.

 

Drugače pa cerkev kar lepo sama odganja folk od boga. Jaz nimam prav nič s tem. Moj poziv k Bogu je , da naj ljudje uporabljajo svojo glavo in občutja in naj ne verjamejo prvi prikazani besedi in sliki - to pa počnem v glavi in ne na forumu. Če pa ti misliš, da je človek pribit na križ primeren poziv k bogu - jah potem pač tako meniš.

Meni osebno ta križ ne deluje nič drugače kot na glavo obrnjen pentagram. Kot simbol ima slabo energijo - šele namen mu omogoči pravilno usmeritev.

 

----

Ti itak ne boš razlage pekla pisala. Bom pa jaz. Mogoče bo Emanuel -> se že veslim lahko pa tudi ti.

 

V naši kulturi je najbolj znan krščanski pekel. To je večna kazen za nespokorjene grešnike, hkrati pa je to tudi kazen za padle angele (za angele, ki so se uprli Bogu). Kristjani verjamejo, da duše v peklu trpijo večno trpljenje brez možnosti rešitve, ker so svojo priložnost za rešitev že zamudili. Pekel je hkrati tudi popolna odsotnost Boga: greh pomeni oddaljevanje od Boga in v končni fazi pripelje do največje možne oddaljenosti od Boga. Številni kristjani verjamejo, da zdaj pekel obstaja le kot stanje duše, po koncu časov (po sodnem dnevu) pa bo Bog vse ljudi telesno obudil in takrat bo pekel postal tudi kraj telesnega trpljenja.

 

 

Z veseljem bom prebral kar ima kdo za dodati.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar vidiš na križu se že dogaja tebi v tvoji glavi tvojem svetu. Edina stvar, ki te od tega distancira je tvoje vedenje, da to v resnici nisi ti. Te pa vseeno povezuje s tem kar vidiš. In to je tud eden od razlogov zakaj ne moreš kar pobegniti okolju in njegovemu vplivu.

 

Drugače pa cerkev kar lepo sama odganja folk od boga. Jaz nimam prav nič s tem. Moj poziv k Bogu je , da naj ljudje uporabljajo svojo glavo in občutja in naj ne verjamejo prvi prikazani besedi in sliki - to pa počnem v glavi in ne na forumu. Če pa ti misliš, da je človek pribit na križ primeren poziv k bogu - jah potem pač tako meniš.

Meni osebno ta križ ne deluje nič drugače kot na glavo obrnjen pentagram. Kot simbol ima slabo energijo - šele namen mu omogoči pravilno usmeritev.

 

----

Ti itak ne boš razlage pekla pisala. Bom pa jaz. Mogoče bo Emanuel -> se že veslim lahko pa tudi ti.

 

V naši kulturi je najbolj znan krščanski pekel. To je večna kazen za nespokorjene grešnike, hkrati pa je to tudi kazen za padle angele (za angele, ki so se uprli Bogu). Kristjani verjamejo, da duše v peklu trpijo večno trpljenje brez možnosti rešitve, ker so svojo priložnost za rešitev že zamudili. Pekel je hkrati tudi popolna odsotnost Boga: greh pomeni oddaljevanje od Boga in v končni fazi pripelje do največje možne oddaljenosti od Boga. Številni kristjani verjamejo, da zdaj pekel obstaja le kot stanje duše, po koncu časov (po sodnem dnevu) pa bo Bog vse ljudi telesno obudil in takrat bo pekel postal tudi kraj telesnega trpljenja.

Z veseljem bom prebral kar ima kdo za dodati.

res zanimivo,kaj vse si povedal o križu,dal si povsem katoliško razlago,tipično duhovniško si se obnašal v tej tvoji zgodbi,poslušaj sedaj,jaz ne hodim v cerkev,se v marsičem ne strinjam z RKC,to vsezkozi že ponavljam,pa še nekaj preden se sploh razpišem,si čul že o povezavah z Jezusom,o dnevnih molitvah in prošnjam,ki so namenjene Jezusu,govorim o tvojih slikah,ki jih itak nihče ne rabi,ti bi jih pa nabijal na vsakih 100m.Ti si kupi PLAYBOY,PA RAZTRGAJ NA VSAK METER,SE LAHKO IMAŠ ZELO LEPO

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici a ti mene sploh bereš. Ne, da bi jih nabijal na 100 m - to so že nabiti. Ok 100 m pretiravam 500m bo blizu realnosti posebej v srednje velikih obmestnih vaseh.

Ne gre zato, da bi kdo karkoli uporabljal. Ti križi že so pa vmes kake kapelce z Marijo. Uporablja jih kolektivno nezavedno.

 

Sicer pa sploh ni letelo nate - govorim o splošnem slabem vplivu in o tem kak bi blo fino, če bi jih zamenjal s kulskim Jezusom.

 

http://www.aramnaharaim.org/Photo/Jezus4.jpg

http://christsoldier.w.interia.pl/graphic/jezus2.jpg

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

res zanimivo,kaj vse si povedal o križu,dal si povsem katoliško razlago,tipično duhovniško si se obnašal v tej tvoji zgodbi,poslušaj sedaj,jaz ne hodim v cerkev,se v marsičem ne strinjam z RKC,to vsezkozi že ponavljam,pa še nekaj preden se sploh razpišem,si čul že o povezavah z Jezusom,o dnevnih molitvah in prošnjam,ki so namenjene Jezusu,govorim o tvojih slikah,ki jih itak nihče ne rabi,ti bi jih pa nabijal na vsakih 100m.Ti si kupi PLAYBOY,PA RAZTRGAJ NA VSAK METER,SE LAHKO IMAŠ ZELO LEPO

 

 

Mici a ti mene sploh bereš. Ne, da bi jih nabijal na 100 m - to so že nabiti. Ok 100 m pretiravam 500m bo blizu realnosti posebej v srednje velikih obmestnih vaseh.

Ne gre zato, da bi kdo karkoli uporabljal. Ti križi že so pa vmes kake kapelce z Marijo. Uporablja jih kolektivno nezavedno.

 

Sicer pa sploh ni letelo nate - govorim o splošnem slabem vplivu in o tem kak bi blo fino, če bi jih zamenjal s kulskim Jezusom.

 

http://www.aramnaharaim.org/Photo/Jezus4.jpg

http://christsoldier.w.interia.pl/graphic/jezus2.jpg

ko ti Bog obrne hrbet,ko ti odpove svojo moč in obličje,takrat si pa res v peklu

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok predvidevam, da bi mi rada povedala, da ne znam brat ? Kaj križi so zato, da lahko molimo k Jezusu. Da mu namenimo molitev. Molitev njegovemu žrtvovanju. Sam ne. To ne moer bit. Saj praviš - da teh slik, ki sem jih lepil itak noben ne rabi. Torej tud pribitega Jezusa na križu noben ne rabi.

 

''si čul že o povezavah z Jezusom,o dnevnih molitvah in prošnjam,ki so namenjene Jezusu,govorim o tvojih slikah,ki jih itak nihče ne rabi,ti bi jih pa nabijal na vsakih 100m''

 

Da se ti pa Bog odpove pa prvič slišim. Se prej verjetno odpoveš sebi. On pa gleda in gleda. Kdaj se pa odpove pa vprašanje. Peku verjetno že prej nastopi. Edina razlika je - da te Bog še vedno gleda.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok predvidevam, da bi mi rada povedala, da ne znam brat ? Kaj križi so zato, da lahko molimo k Jezusu. Da mu namenimo molitev. Molitev njegovemu žrtvovanju. Sam ne. To ne moer bit. Saj praviš - da teh slik, ki sem jih lepil itak noben ne rabi. Torej tud pribitega Jezusa na križu noben ne rabi.

 

''si čul že o povezavah z Jezusom,o dnevnih molitvah in prošnjam,ki so namenjene Jezusu,govorim o tvojih slikah,ki jih itak nihče ne rabi,ti bi jih pa nabijal na vsakih 100m''

 

Da se ti pa Bog odpove pa prvič slišim. Se prej verjetno odpoveš sebi. On pa gleda in gleda. Kdaj se pa odpove pa vprašanje. Peku verjetno že prej nastopi. Edina razlika je - da te Bog še vedno gleda.

Pravično je namreč,da Bog povrne stisko tistim,ki vas stiskajo,vam,ki stisko trpite,pa povrne z olajšanjem,skupaj z nami,ko se bo razodel z nebaGospod Jezus z angeli svoje moči in bo v plamenečem ognju kaznoval tiste,ki ne poznajo Boga in niso poslušni evangeliju našega Gospoda Jezusa.Gospod jih bo obsodil na večno pogubljenje,stran od svojega obličja in veličastva svoje moči,,,beri sveto pismo{Drugo pismo TESALONIČANOM1,6-10}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok predvidevam, da bi mi rada povedala, da ne znam brat ? Kaj križi so zato, da lahko molimo k Jezusu. Da mu namenimo molitev. Molitev njegovemu žrtvovanju. Sam ne. To ne moer bit. Saj praviš - da teh slik, ki sem jih lepil itak noben ne rabi. Torej tud pribitega Jezusa na križu noben ne rabi.

 

''si čul že o povezavah z Jezusom,o dnevnih molitvah in prošnjam,ki so namenjene Jezusu,govorim o tvojih slikah,ki jih itak nihče ne rabi,ti bi jih pa nabijal na vsakih 100m''

 

Da se ti pa Bog odpove pa prvič slišim. Se prej verjetno odpoveš sebi. On pa gleda in gleda. Kdaj se pa odpove pa vprašanje. Peku verjetno že prej nastopi. Edina razlika je - da te Bog še vedno gleda.

beri sveto pismo,ki je verodostojen in v njem ni bilo nikoli nobenega križa,zato se tudi ne rabimo vedno znova s trpečemu JEZUSU,ampak smo lahko srečni oziroma veseli,da je nekdo plačal tako veliko ceno,da je v opravičenje greha umrl

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

beri sveto pismo,ki je verodostojen in v njem ni bilo nikoli nobenega križa,zato se tudi ne rabimo vedno znova s trpečemu JEZUSU,ampak smo lahko srečni oziroma veseli,da je nekdo plačal tako veliko ceno,da je v opravičenje greha umrl

manjka,,,,,,,,istovetit

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf uf

NO lep primer kako nastane vojna!

 

Mici, pretiravaš pa res! Živimo v časih, ko je duhovnost vsem dostopna, ne samo tistim, ki pripadajo "določeni skupini". Vseeno kakšni! Hvala bogu je tega konec! Ego, ego, ego,....

 

Hare Rama

Hare Shiva

Hare Krshna

Hare Slovenski Bogovi (niti ne vem njihovih imen)!

Hare Jezus Kristus!

 

A Mici verjameš da ko sem bila v Indiji, v kraju, kjer je veliko svetnikov, takih ki celo življenje meditirajo v jamah in živijo zelo asketsko, da smo tam PRAZNOVALI JEZUSA KRISTUSA (Za božič je to bilo)? Tam veliko ljudi verjame Vanj! Ampak večina spoštuje našo zahodno vero, res! Veliko vojn je na žalost religioznega pomena.Pravijo, da je duhovni ego najmočnejši in je res!

 

A ni lepše, da smo vsi eno?

 

Prabha

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No,

Battista, naš obalni umetnik-kipar je sam izklesal iz kamna nekaj prečudovitih slovenskih Bogov, ki se nahajajo v Rižani (pred vstopom v Koper).Pozabila sem imena teh Bogov, so pa res vredni ogleda.Ima jih kar na njegovem vrtu.

Če ima kdo slikce, prosim, spovnem se da je bil med njimi Bog vode v obliki žabe! Super, to bi morali bolj promovirat!!

Dajte nam nazaj naše BOGOVE!

jUHEJJJJ GREMO V AKCIJO:)))))

 

odštekana sem, vem:))))

 

Prabha

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf uf

NO lep primer kako nastane vojna!

 

Mici, pretiravaš pa res! Živimo v časih, ko je duhovnost vsem dostopna, ne samo tistim, ki pripadajo "določeni skupini". Vseeno kakšni! Hvala bogu je tega konec! Ego, ego, ego,....

 

Hare Rama

Hare Shiva

Hare Krshna

Hare Slovenski Bogovi (niti ne vem njihovih imen)!

Hare Jezus Kristus!

 

A Mici verjameš da ko sem bila v Indiji, v kraju, kjer je veliko svetnikov, takih ki celo življenje meditirajo v jamah in živijo zelo asketsko, da smo tam PRAZNOVALI JEZUSA KRISTUSA (Za božič je to bilo)? Tam veliko ljudi verjame Vanj! Ampak večina spoštuje našo zahodno vero, res! Veliko vojn je na žalost religioznega pomena.Pravijo, da je duhovni ego najmočnejši in je res!

 

A ni lepše, da smo vsi eno?

 

Prabha

saj vidim,da kar pišeš,takšna tudi si,ampak pretiravaš ti ne jaz,ti to o nekih marginalijah,jaz v resnici in,,,,,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...