Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

No dej Mici dokončaj stavek....jaz v resnici in..?Kaj?

 

Kdo si? Kaj hočeš?Kak je tvoj cilj? ZAKAJ SI TU NA TEM FORUMU??

 

Prabha

poglej datume in še so druge teme,bom šl drugam,morda Ti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No dej Mici dokončaj stavek....jaz v resnici in..?Kaj?

 

Kdo si? Kaj hočeš?Kak je tvoj cilj? ZAKAJ SI TU NA TEM FORUMU??

 

Prabha

jaz sem mici,širiti vsaj besedoJezus,čim bolj razširiti besedo Jezus med ljudmi,zato sem na tem forumu,zadovoljna

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz ne hodim v cerkev,se v marsičem ne strinjam z RKC

 

Tudi jaz se ne strinjam v marsičem z RKC, samo zaradi tega še vedno hodim k maši. So vseeno eni plusi od tega.

 

LP

gore so fajn
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi jaz se ne strinjam v marsičem z RKC, samo zaradi tega še vedno hodim k maši. So vseeno eni plusi od tega.

 

LP

in kaj ti osebno čutiš,ko si pri maši,o čem teče beseda

 

in kaj ti osebno čutiš,ko si pri maši,o čem teče beseda

in v čem se ne strinjaš,če lahko pojasniš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tekajo ljudje iz ene teme na drugo,nikjer nimajo obstanka,eni tako menjavajo tudi verska prepričanja in izmenjajo od katolištva do Jehove,še kakšni budisti se njdejo vmes,potem pa nazaj po isti poti,dokler se ne vrnejo definitivno v objem JEZUSA,,,,rad bi bil metulj pa izvaja sicer Šank Rock
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je samo tvoj trzljaj ne nepotešeno vibracijo imet kritičen in obsojajoč pogled do drugače razmišljajočih na točki kjer zaradi drugačnega mišljenja okolice prihaje do upadanja tvoje lastne vere in volje in konflikotv, ki jih na ta račun doživljaš.

 

Ali bolj preprosto. Na račun edinosti, eksplicitnosti, posvečenosti, posebnosti tvojega spoznanja raste tvoja vera. Resnična Narava tega pa se ne dogaja znotraj tvojega spoznanja in dognanja pač pa znotraj vsakodnevne prakse ponavljajočih vzorcev tvojega ega. Kar nima nič s spoznanjem resnične Narave Boga. Večne kreacije na različnih planih.

 

To govori iz tebe ! in prosim ne trudi se z nasprotovanjem, ker te bom mirno spregledal.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obstajanje je, kot vemo, polno žalosti. Spomnimo se samo na eno podrobnost: vsak človek je obsojeni kriminalec samo, da še ne ve za dan lastne pogubitve. To je seveda neugodno. Torej vsak človek naredi vse mogoče, da bi odložil ta dan in žrtvoval bi vse, da bi lahko spremenil svojo usodo.
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tukaj si mal protisloven. Ves čas nekam zaničljivo pišeš o veri in praviš, da to nima nič s spoznanjem resnične narave Boga, pol pa praviš, da ne zanikaš Jezus Kristusa. Pa še kako ima opravka z naravo Boga, zakaj Jezus Kristus je odraz razodevanje najvišje Božanske Milosti, Ljubezni in Potrpežljivosti ter Modrosti. Vsekakor Sveto pismo pomaga pri razumevanju Božanske narave, kot je tud jasno, da samo branje samo po sebi še ni nič brez življenja samega, v katerem se spoznanje "utelesi".

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti itak ne boš razlage pekla pisala. Bom pa jaz. Mogoče bo Emanuel -> se že veslim lahko pa tudi ti.

Ne bom, ker sem že x:o)x

Poglej v temo Ali kdo pozna Jakoba Lorberja.

 

Sicer pa vzhodnjaške razlage, da se človek lahko rodi kot žival, niso nič boljše od srednjeveških cerkvenih razlag, ki naj bi služile ustrahovanju ljudi in vzdrževanju družbenega reda. Kar pa je na dolgi rok sevede jalovo in kontraproduktivno.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zaničljivo ali ne. To je stvar pogleda na stvar. Verjetno se tud v tako energijo ujamem ja. Pač nisem popolen.

 

Vendarle se vedno nanašam le na specifične fragmente vere in ne na Vero. Vera z velikim V presega posameznika, katerokoli religijo prav tako presega Jezusa in Boga. Zakaj ? Ker sama po sebi v resničnem pomenu presega besede in naše človeške oznake. Ko si pač enoten si pač enoten. Vera je takrat občutek znotraj in presega besedo Bog o Bogu sploh ne razmišljaš. Ker kot veš Bog je je neskončna kreacija in razmišljanje o tej kreaciji vse skupaj spet stlači v omejen kalup človeškega ega = izgubiš Boga

 

 

Tako, da protislovnost je stvar kreacije. Sicer pa le kako naj zanikam karkoli. Ne morem. Če tudi ne čutim Jezusa ga ne poznam - le kako naj ga zanikam ? Lahko pa ga sprejemam. Vendar samo preko osebnega spoznanja, ki pa presega tudi Jezusa. Ne ustavlja se Jezus pri preseganju njega samega. Pri tem se ustavi samo človek.

 

In ja se strinjam s tabo - vsi človeški spisi o Božanskem so človeku v veliko pomoč.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zaničljivo ali ne. To je stvar pogleda na stvar. Verjetno se tud v tako energijo ujamem ja. Pač nisem popolen.

 

Vendarle se vedno nanašam le na specifične fragmente vere in ne na Vero. Vera z velikim V presega posameznika, katerokoli religijo prav tako presega Jezusa in Boga. Zakaj ? Ker sama po sebi v resničnem pomenu presega besede in naše človeške oznake. Ko si pač enoten si pač enoten. Vera je takrat občutek znotraj in presega besedo Bog o Bogu sploh ne razmišljaš. Ker kot veš Bog je je neskončna kreacija in razmišljanje o tej kreaciji vse skupaj spet stlači v omejen kalup človeškega ega = izgubiš Boga

Tako, da protislovnost je stvar kreacije. Sicer pa le kako naj zanikam karkoli. Ne morem. Če tudi ne čutim Jezusa ga ne poznam - le kako naj ga zanikam ? Lahko pa ga sprejemam. Vendar samo preko osebnega spoznanja, ki pa presega tudi Jezusa. Ne ustavlja se Jezus pri preseganju njega samega. Pri tem se ustavi samo človek.

 

In ja se strinjam s tabo - vsi človeški spisi o Božanskem so človeku v veliko pomoč.

ti si patetik,resnično se mi smiliš,čeprav imam rada vse ljudi,takšne kot so

 

ti si patetik,resnično se mi smiliš,čeprav imam rada vse ljudi,takšne kot so

Bog je zatisnil oči nad časi,ko so ljudje tavali v nevednosti,zdaj pa naroča,naj se vsepovsod vsi spreobrnejo{apostolska dela17,30}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zahodna duhovnost itak v sebi skriva vsa spoznanja, in ne rabi vzhodne duhovnosti.

Po drugi strani pa vzhodna duhovnost ne razume Kristusovega prihoda prihoda.

Narobej.

Zlorabe, ki izhajajo iz religij, ne dokazujejo, da je vse izmišljeno.

Ampak so v osnovi dobre, in je do zlorab prihajalo kasneje.

 

religija, re-ligare, ponovno povezati.

oziroma, re-el-rigare; ponovno se povezati z Bogom.

Že iz besede religija izhaja, kaj je njen osnovni pomen.

 

Kako lahko govoriš v imenu celotnega Zahoda ali celo Vzhoda? Zdi se, da so nekateri tako zelo prepričani v svoj prav, da so že kar naduti. Če že, potem vsaj na Zahodu ne morem govoriti za celoto, kajti na Zahodu se spodbuja individualnost, individualne potrebe, želje....Če že kje potem je PRAV na Zahodu potrebna raznovrstnost in tudi je prisotna. Kako smiselna je ta raznovrstnost je drugo vprašanje, ampak jaz vsaj razumem zakaj je prisotna. Religije so vedno povezane s sistemom, ki je prisoten v družbi. Potrošništvo v družbi- potrošništvo v religiji.....individualnost v družbi-individualnost v religiji (miksanje iz različnih vzhodnih religij in sestavljanje svoje podobe Boga...).

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako lahko govoriš v imenu celotnega Zahoda ali celo Vzhoda? Zdi se, da so nekateri tako zelo prepričani v svoj prav, da so že kar naduti. Če že, potem vsaj na Zahodu ne morem govoriti za celoto, kajti na Zahodu se spodbuja individualnost, individualne potrebe, želje....Če že kje potem je PRAV na Zahodu potrebna raznovrstnost in tudi je prisotna. Kako smiselna je ta raznovrstnost je drugo vprašanje, ampak jaz vsaj razumem zakaj je prisotna. Religije so vedno povezane s sistemom, ki je prisoten v družbi. Potrošništvo v družbi- potrošništvo v religiji.....individualnost v družbi-individualnost v religiji (miksanje iz različnih vzhodnih religij in sestavljanje svoje podobe Boga...).

specialno zate Nelika,Ker smo torej Božjega rodu,ne smemo misliti,da je božanstvo nekaj,kar je podobno zlatu ali srebru ali kamnu,ki sta ga izoblikovali človeška umetnost in domiselnost.{apostolska dela17,29}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko prebiram razne druge teme imam občutek,da se ljudje,razen,ko so zaljubljeni po naravnih zakonih,na vse načine trudijo v raznih stvareh utopiti,da se pozabi dan za dnem,da se odvrže vsa monotonost življenja kot takega,Rada bi srečala zadovoljne ljudi,jih tudi iščem,ker siromakov in zasvojencev je dovolj.Ena vzgaja svoje otroke in sprašuje ali ima prav,spet drugi se srečuje z gorami,pa indigo etc,se skrivamo v forumih,ker v življenju nimamo nikogar,se bojimo živega dialoga,smo pripravljeni pobrati padlega,ali lahko Jezus pomaga lahko noč

 

Temu se reče življenje. Če nikoli ne doživiš dna, ne čutiš sreče...če nikoli nisi osamljen, ne ceniš osebe, ki ti pride nasproti....

 

Tako to je. Forum pa je svoja realnost. Dvomim, da smo tuki gor, ker nimamo nikogar s katerim bi se pogovarjali.

 

specialno zate Nelika,Ker smo torej Božjega rodu,ne smemo misliti,da je božanstvo nekaj,kar je podobno zlatu ali srebru ali kamnu,ki sta ga izoblikovali človeška umetnost in domiselnost.{apostolska dela17,29}

 

Ki so bila napisana 100 let po Jezusu...

 

Naj še dodam, da pač živimo v prelomnih časih velike delitve. Na eni strani velik duhovni potop, ko se je že na začetku prejšnjega stoletja prebudila velika sla po oblasti, ki je uničevala duše; na drugi pa se že kaže nov duhovni vzpon. Sevede pa mora duhovno prevladat, zato lahko trdim, da prihajajo bol duhovni časi, pred tem pa se mora na tem svetu še marsikaj prelomiti.

 

Vedno govorimo o prihodnosti-že več kot 2000 let...menda bo prav kmalu tudi konec sveta...ahja.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Temu se reče življenje. Če nikoli ne doživiš dna, ne čutiš sreče...če nikoli nisi osamljen, ne ceniš osebe, ki ti pride nasproti....

 

Tako to je. Forum pa je svoja realnost. Dvomim, da smo tuki gor, ker nimamo nikogar s katerim bi se pogovarjali.

Ki so bila napisana 100 let po Jezusu...

Vedno govorimo o prihodnosti-že več kot 2000 let...menda bo prav kmalu tudi konec sveta...ahja.

si nepogrešljiva ,nimaš kaj,forum bi bil brez tebe osiromašen

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svet, kakršnega pznamo, se bo vsekakor končal, in to preden bo minilo 2000 let od Jezusovega javnega delovanja.

 

Ki so bila napisana 100 let po Jezusu...

Kako pa to veš :eek:

Če izvirnikov ne poznamo, in so najstarejši ohranjeni primerki recimo iz leta 100, to še ne dokazuje, da so šele tedaj nastali.

 

Osebno sem mnenja, da sta Janezov in Matejev evangelij nastala na licu mesta, Markov in Lukov pa mal kasneje, prav tako pa so apostolska dela nastala za časa življenja apostolov, ki so bili osebni Jezusovi učenci.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

si nepogrešljiva ,nimaš kaj,forum bi bil brez tebe osiromašen

ker govoriš o prihodnosti še ena zate od Boga,,,Bog,ki je ustvaril vesolje in vse,kar je v njem,on,ki je neba in zemlje gospodar,ne domuje v svetiščih,ki jih je zgradila človeška roka.Njemu sploh ni potrebno,da bi mu stregle človeške roke,temveč sam vsem daje življenje in dihanje za vse.Iz enega je ustvaril ves človeški rod,da bi napolnil vse obličje zemlje in ljudem odmeril čase in meje bivanja,da bi Boga iskali in se morda do njega dotipali in ga našli,saj ni daleč od nikogar izmed nas.Zakaj v njem živimo,se gibljemo in smo.{dela apostolov1724-27}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vendarle se vedno nanašam le na specifične fragmente vere in ne na Vero. Vera z velikim V presega posameznika, katerokoli religijo prav tako presega Jezusa in Boga. Zakaj ? Ker sama po sebi v resničnem pomenu presega besede in naše človeške oznake. Ko si pač enoten si pač enoten. Vera je takrat občutek znotraj in presega besedo Bog o Bogu sploh ne razmišljaš. Ker kot veš Bog je je neskončna kreacija in razmišljanje o tej kreaciji vse skupaj spet stlači v omejen kalup človeškega ega = izgubiš Boga

Se popolnoma strinjam!! :palec:

 

Vem, da sem slabši ja - ampak samo pred teboj .

 

[color="#0000FF"]Samo duhovno bogat človek pozna ponižnost in svojo resnično naravo in nikoli se ne postavlja nad komerkoli![/color]Kuvrtat :palec:

 

Prabha

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svet, kakršnega pznamo, se bo vsekakor končal, in to preden bo minilo 2000 let od Jezusovega javnega delovanja.

 

Svet se bo končal. Morda še v našem času. Zakaj? Ker je svet obrnjen k materiji, denarju in nima posluha za naravo. Zemljo bomo uničili, pa ne zares. Kajti naša Zemljica bo tuki in bo obstajala še naprej kot tudi je preden smo jo naselili. Obnovila se bo in živela svoje življenje. Mi, živali in rastline pa bomo izumrli. To je realnost. Nič drugega. Noben Bog se ne bo prikazal in nič strašnega se ne bo zgodilo.

 

Samo posledice našega dejanja se bodo udejanila.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svet se bo končal. Morda še v našem času. Zakaj? Ker je svet obrnjen k materiji, denarju in nima posluha za naravo. Zemljo bomo uničili, pa ne zares. Kajti naša Zemljica bo tuki in bo obstajala še naprej kot tudi je preden smo jo naselili. Obnovila se bo in živela svoje življenje. Mi, živali in rastline pa bomo izumrli. To je realnost. Nič drugega. Noben Bog se ne bo prikazal in nič strašnega se ne bo zgodilo.

 

Samo posledice našega dejanja se bodo udejanila.

Bog bo svet pokončal zaradi grešnosti,tako kot Sodomo,pa ne glej nazaj Nelika,če te bodo slučajno zgrešili,ker jaz še vedno računam,da bova skupaj v nebesih lep pozdrav

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...