Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Nelika ti pa nisi kaj veliko razmišljala o Angelih, kejnede de ne ? vsaj vrata si pusti odprta ne pa, da apriorij zavračaš.

Mici a lahko kaj o Angelih ? če ne pol pa ne.

 

Mici bi mogoče kako rekla o pračloveku in manjkajočem linku ? me zanima, če je Bog bil najprej opica. Hecam hecam ne zamert. Me pa zanima tvoje mnenje. Al pa od Emanuela, če ni že drugje pisal.

no v glavnem Jezus je vzvišen nad angeli in njihova naloga je bolj postranske narave,so bolj služabniki,kot kaj drugega,tudi v nebesih ne bodo igrali pomembne naloge in ne bodo sedeli na desnici ob nebeškemu Očetu

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In smem vprašat kako je z Angeli. Jih sploh ni predvidevam ?

 

Nelika ti si torej racionalist na duhovnem forumu ? :eek:

Kaj pa tretje oko ? pa vid tretjega očesa ?

 

Tudi če so, ni pomembno za moj obstoj. Čeprav menim, da jih ni...

 

Nisem racionalist, vendar ne maram pravljic.

 

Tretje oko, vid tretjega očesa? Že veliko slišala o tem, bolj malo spoznala ljudi, ki dejansko vidijo skozi tretjo oko. Pa še to dvomim, ali sploh res.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi če so, ni pomembno za moj obstoj. Čeprav menim, da jih ni...

 

Nisem racionalist, vendar ne maram pravljic.

 

Tretje oko, vid tretjega očesa? Že veliko slišala o tem, bolj malo spoznala ljudi, ki dejansko vidijo skozi tretjo oko. Pa še to dvomim, ali sploh res.

 

Ok. No kdor ne proba ta ne ve. Jaz zase lahko rečem, da so se mi stvar pojavile na tam našem fizičnem nivoju tko, da mi ni blo treba kakega drugega vida uporabljat. In to take stvari, ki jih ni :mezik:

Seveda lahko, da sem haluciniral ampak haha še vedno so tle sam ne več vidni ampak Vidni.

 

Sicer pa tista kača, ki si jo vidla. To se vidi s tretjim očesom. In potem glede na stopnjo ali razvitost vidiš vedno več in več stvari na različnih nivojih. Kakšnih nivojih ? Čutnih zaznavnih. Saj veš. Tip te lahko poboža nežno ali grobo. In potem rečeš tale nežni je pa čist na drugem nivoju kot grobi. Ista pesem drug koncept.

 

Tako, da vsak ima tretje oko aktivno. Le dovzetnost je različna. No ja to je moje mnenje. Tisti pravo videnje, ki pa je se mu pa reče - jasnovidnost.

Ekhmmm napačna tema x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm... angeli so služabniki boga, ki naj bi tudi pazili na vsakega posebaj. wsak naj bi imel svojega angela waruha...

js u angele wrjamem... že zaradi sanj w katerih wečkrat vidim svojo pokojno prababico za katero mi je žal da je nisem bolje poznala. poleg tega pa sem imela prometno nesrečo, imela sem občutek da se bomo zaleteli in sm molila :inocent: x:Ix bje d so reševalci ob pogledu na nesrečo misl da smo usi mrtvi... cja... mislm d to rečejo usem... avto je biu ocenjen v totalko... nwem če sm pripomogla k temu da nismo umrli. sigurn mi je pa dajal to nek notranji mir. no ja... bila sm malo bolj mirna kot ostali.

 

moč misli... al pa kej...

 

drgač se pa strinjam da je neka wišja sila 100% nad nami. ni pa nujno da jo usi poimenujejo bog. lahko jo tudi alah. buda. satan. neki neki... poimenovanje je od posameznika odvisno...

 

in mislim da popolen ateist ne obstaja...

 

 

xredx xredx xredx :inocent: xhypnox

blagor človeku, ki mu duša ničesar ne očita
in ni izgubil upanja...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm... angeli so služabniki boga, ki naj bi tudi pazili na vsakega posebaj. wsak naj bi imel svojega angela waruha...

js u angele wrjamem... že zaradi sanj w katerih wečkrat vidim svojo pokojno prababico za katero mi je žal da je nisem bolje poznala. poleg tega pa sem imela prometno nesrečo, imela sem občutek da se bomo zaleteli in sm molila :inocent: x:Ix bje d so reševalci ob pogledu na nesrečo misl da smo usi mrtvi... cja... mislm d to rečejo usem... avto je biu ocenjen v totalko... nwem če sm pripomogla k temu da nismo umrli. sigurn mi je pa dajal to nek notranji mir. no ja... bila sm malo bolj mirna kot ostali.

 

moč misli... al pa kej...

 

drgač se pa strinjam da je neka wišja sila 100% nad nami. ni pa nujno da jo usi poimenujejo bog. lahko jo tudi alah. buda. satan. neki neki... poimenovanje je od posameznika odvisno...

 

in mislim da popolen ateist ne obstaja...

xredx xredx xredx :inocent: xhypnox

posplošuješ,ali si mrzel ali vroč,ostalo odpade,pa itak,kot,da sem tole enkrat videla lp

 

Ok. No kdor ne proba ta ne ve. Jaz zase lahko rečem, da so se mi stvar pojavile na tam našem fizičnem nivoju tko, da mi ni blo treba kakega drugega vida uporabljat. In to take stvari, ki jih ni :mezik:

Seveda lahko, da sem haluciniral ampak haha še vedno so tle sam ne več vidni ampak Vidni.

 

Sicer pa tista kača, ki si jo vidla. To se vidi s tretjim očesom. In potem glede na stopnjo ali razvitost vidiš vedno več in več stvari na različnih nivojih. Kakšnih nivojih ? Čutnih zaznavnih. Saj veš. Tip te lahko poboža nežno ali grobo. In potem rečeš tale nežni je pa čist na drugem nivoju kot grobi. Ista pesem drug koncept.

 

Tako, da vsak ima tretje oko aktivno. Le dovzetnost je različna. No ja to je moje mnenje. Tisti pravo videnje, ki pa je se mu pa reče - jasnovidnost.

Ekhmmm napačna tema x:Dx

da si ne boš kaj naaredil

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no v glavnem Jezus je vzvišen nad angeli in njihova naloga je bolj postranske narave,so bolj služabniki,kot kaj drugega,tudi v nebesih ne bodo igrali pomembne naloge in ne bodo sedeli na desnici ob nebeškemu Očetu

 

Ah nič čudnega, da je narobe svet. Predsednik uprave in Direktor oni so pomembni. Levo in desno so tudi sami pomembneži. Njihov štuk je na vrhu in imajo usnje na zicih, marmor po tleh in stenah, pijejo najboljše vino, tajnice so inteligentne dolgonoge prsate bejbe - vse presvetljene, po stenah visijo drage čudovite slike, sobe pa krasi tudi eksotično cvetje in rastlinje.

 

Potem počasi pridemo mi delavci. Zgolj nepomembna drhal brez prave vloge. Ki lahko le ponižno gledamo proti vrhu in upamo na najboljše ter tiho in mirno kot ovčke poslušamo kako in kaj se bo dogajalo in potekalo.

 

A lahko zgrešiš podobnost.

 

 

 

da si ne boš kaj naaredil

 

Le zakaj bi si ? stvari se pojavljajo same ponavadi, ko pomen presega moje osebnje težnje. Bi me rada kje opozorila.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah nič čudnega, da je narobe svet. Predsednik uprave in Direktor oni so pomembni. Levo in desno so tudi sami pomembneži. Njihov štuk je na vrhu in imajo usnje na zicih, marmor po tleh in stenah, pijejo najboljše vino, tajnice so inteligentne dolgonoge prsate bejbe - vse presvetljene, po stenah visijo drage čudovite slike, sobe pa krasi tudi eksotično cvetje in rastlinje.

 

Potem počasi pridemo mi delavci. Zgolj nepomembna drhal brez prave vloge. Ki lahko le ponižno gledamo proti vrhu in upamo na najboljše ter tiho in mirno kot ovčke poslušamo kako in kaj se bo dogajalo in potekalo.

 

A lahko zgrešiš podobnost.

Le zakaj bi si ? stvari se pojavljajo same ponavadi, ko pomen presega moje osebnje težnje. Bi me rada kje opozorila.

samo,da pišeš,pa četudi neumnosti in nepomembnosti,še vedno ne razločiš bistva,zato,pa sekaš v prazno

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok. No kdor ne proba ta ne ve. Jaz zase lahko rečem, da so se mi stvar pojavile na tam našem fizičnem nivoju tko, da mi ni blo treba kakega drugega vida uporabljat. In to take stvari, ki jih ni :mezik:

Seveda lahko, da sem haluciniral ampak haha še vedno so tle sam ne več vidni ampak Vidni.

 

Sicer pa tista kača, ki si jo vidla. To se vidi s tretjim očesom. In potem glede na stopnjo ali razvitost vidiš vedno več in več stvari na različnih nivojih. Kakšnih nivojih ? Čutnih zaznavnih. Saj veš. Tip te lahko poboža nežno ali grobo. In potem rečeš tale nežni je pa čist na drugem nivoju kot grobi. Ista pesem drug koncept.

 

Tako, da vsak ima tretje oko aktivno. Le dovzetnost je različna. No ja to je moje mnenje. Tisti pravo videnje, ki pa je se mu pa reče - jasnovidnost.

Ekhmmm napačna tema x:Dx

 

Saj pravim. Tudi če obstajajo niso bistveni za obstoj, ker jih ne zaznavam. V kolikor bi bili bistveni, bi jih zaznavala. V pravljice pa ne morem verjeti ali se siliti, da nekaj kar tako verjamem.

Kačo sem videla ob spolnem odnosu. Spontano. In nimam razlage za to. Model je bil tantrik...morda je bila kaka veza s tem. vendar ta tip ni bil bluzer, ampak je dejansko stvari kar obvladal. Žal nisem imela možnosti, da bi ga bolje spoznala, saj sva bila skupaj kak mesec, potem pa sva šla vsak svojo pot.

 

Nikoli nisem poznala moškega, ki bi bil samo grob ali samo nežen. Vsi so bili do mene spoštljivi, vendar nikoli SAMO grobi ali SAMO nežni.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj pravim. Tudi če obstajajo niso bistveni za obstoj, ker jih ne zaznavam. V kolikor bi bili bistveni, bi jih zaznavala. V pravljice pa ne morem verjeti ali se siliti, da nekaj kar tako verjamem.

Kačo sem videla ob spolnem odnosu. Spontano. In nimam razlage za to. Model je bil tantrik...morda je bila kaka veza s tem. vendar ta tip ni bil bluzer, ampak je dejansko stvari kar obvladal. Žal nisem imela možnosti, da bi ga bolje spoznala, saj sva bila skupaj kak mesec, potem pa sva šla vsak svojo pot.

 

Nikoli nisem poznala moškega, ki bi bil samo grob ali samo nežen. Vsi so bili do mene spoštljivi, vendar nikoli SAMO grobi ali SAMO nežni.

strast punca je vroča ali ni vroča,vsi ostali prijemi so temu podrejeni

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

strast punca je vroča ali ni vroča,vsi ostali prijemi so temu podrejeni

 

nE RAZUMEM

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No ja lahko tud po tvoje.

 

Ena stvar. Bog nas je ustvaril po svoji podobi. Kako to spodbija ali utemeljuje človeško evlucijo. Da ne boš begala ti nalepim slikco.

 

Ne pozabi enega linka niso našli.

 

 

 

 

http://pics.goingon.com/themes/tekriti/sb-files/evolution.JPG

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/49/Ape_skeletons.png/800px-Ape_skeletons.png

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

komu ti to?
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No ja lahko tud po tvoje.

 

Ena stvar. Bog nas je ustvaril po svoji podobi. Kako to spodbija ali utemeljuje človeško evlucijo. Da ne boš begala ti nalepim slikco.

Ne pozabi enega linka niso našli.

http://pics.goingon.com/themes/tekriti/sb-files/evolution.JPG

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/49/Ape_skeletons.png/800px-Ape_skeletons.png

 

un k ga niso najdl, sm pa zihr jest :o|o: x^x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za Mici a ne. Torej najprej so bile opice. Potem so se te razvile naprej v pračloveka. Vmes nekej manjka. Tam se je pojavu Bog in ustvaru nas ljudi. Pračlovek je čudežno izzumru. Kmalu zatem se pojavi Jezus, ko Bog spregleda, da se nismo najbolj 'izšli '.

 

Mici, če zanikaš evolucijo zanikaš obdajajoči svet. Pomeni, da kolo ni več kolo ampak kvadrat in tako naprej. Čez zdravo logiko prelagaš knjige in dogme. Nujno orodje uma, da greš lahko v trgovino naprimer.

 

Mogoče imaš pa primerno razlago. No, da slišimo. Kako je Bog ustvaril človeka po svoji podobi ali kaj to sploh pomeni ?

 

 

Nelika; tisto o moških je bila metafora na človekovo čutno percepcijo

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nelika; tisto o moških je bila metafora na človekovo čutno percepcijo

 

Ampak jaz ne razumem kaj hočeš povedati.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak jaz ne razumem kaj hočeš povedati.

 

 

Ja tretje oko, ki sem ga omenil. Ni kar tko, da vidiš in vidiš vse. Gre za senzibilnost tvoje Čutne zaznave. Vibracije se nezijo na poti 'navzgor'.

Najbolj osnovna primerjava dveh čutnih vibracij bi bila ; budno fizično stanje in sanjski svet. Ok mogoče neprimerno.

 

Kar hočem povedat, če si prebujen ali aktiviran toliko, da zaznavaš bolj grobe materije boš videl le te. Če si bolj prebujen ali aktiviran pa boš sposoben zaznavat tudi bolj fine materije. S tretjim očesom seveda kot neko izhodišče. Ker čuten si cel s tudi s telesom. Ampak vid ti je lahko pomembna notranja orinetacija.

 

Če vid zamre greš pa na čutnost. Če ni čutnosti greš na sluh. Vonj. Vse povezano ali v kombinacijah.

 

Angeli so rečimo vsaj na začetku bolj čutna zaznava in deloma vidna. Ampak previdno ni vse kar se sveti zlato. Občutek ponavadi sam ve. Mogoče pa je najbolje ne razmišljati kaj je kaj in slediti notranji intuiciji ali drugače se mirno prepustiti. Men je super v naravi ali pa kakšen sončen zahod. Pa včasih jokam, če čutim, da je pravilno. Tko mirno skozi telo, brez pačenja, sam solze, da teče tok in bistri.

 

Dans sem kar v službi. Sem se obrnu k oknu za mano pa dva sodelovca. Nč vedla :vio: x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evangelizacija Muslimanov:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-Dzc8PWrqi8

_________

 

Evangelizacija pod humanitarno platformo...:

 

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mo...amp;c_id=148359

_________

_________

 

Ozadje: Interesi za kontrolo naftnih vrelcev na Bližnjem vzhodu...

 

Tudi evangelizacije "poganov" v temu kontekstu prav pride.

_________

_________

 

"Rad imam vašega Kristusa, veliko sem se naučil od njega,

nimam pa rad vaše kristjane, tako različni so od vašega Kristusa."

 

Gandhi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svet se bo končal. Morda še v našem času. Zakaj? Ker je svet obrnjen k materiji, denarju in nima posluha za naravo. Zemljo bomo uničili, pa ne zares. Kajti naša Zemljica bo tuki in bo obstajala še naprej kot tudi je preden smo jo naselili. Obnovila se bo in živela svoje življenje. Mi, živali in rastline pa bomo izumrli. To je realnost. Nič drugega. Noben Bog se ne bo prikazal in nič strašnega se ne bo zgodilo.

 

Samo posledice našega dejanja se bodo udejanila.

Praviš, da se ne bo zgodilo nič groznega, sam človeštvo bo izumrlo. A to se ti pa ne zdi grozno? :eek: . Poglej, kakšne grozovitosti so se dogajale med recimo 1. sv. vojno, pa z vsponom nacizma, fašizma in komunizma ter 2. sv. vojno. Pa človeštvo še zdaleč ni izumrlo. Kolko še veliko huje bi moralo biti, da bi človeštvo izumrlo :cry: .

Ma, ne, človeštvo ne bo izumrlo. Tega si nekak ne znam predstavljat. Se bo pa stanje poslabšalo, preden pride nova doba, in v tem obdobju lahko veliko ljudi umre in se število ljudi na zemlji zmanjša, nikakor pa ne verjamem v izumrtje človeštva.

Začetek nove dobe pa bo tako predstavljal ponovni Kristusov prihod, oziroma prihod Novega Jeruzalema, kot ga napoveduje Sveto pismo.

 

Ne bog, narava...In ne zaradi grešnih dejanj do ljudi, ampak zaradi neobčutljivosti do našega prostora v katerem živimo....

A niso tud naravni zakoni od Boga, oziroma je narava sama odraz Boga.

 

Ja sej to so naša grešna dejanja. In naše lastno pokončanje je pokončanje od Boga :mezik:

:palec:

 

To je lahko tudi naznanitev nove dobi in ne pokončanja. Vse moje misli navijajo za novo dobo.

Sevede je naznanitev nove dobe. Na žalost nova doba zaradi trdote in trmoglavosti sveta ne more priti brez tega, da ta svet, ki ga furamo, pripeljemo na rob prepada in še čez.

 

To niso naša grešna dejanja. Nikjer v krščanstvo ne piše, da je potrebno skrbeti za planet Zemljo. Celo narobe. Narekuje, da si jo moramo podvržiti, uporabiti njene naravne surovine.

 

To pokončanje ni pokončanje od Boga, ampak naravna posledica naših dejanj. Podobno kot bi rekel kadilcu, da ga bo bog kaznoval. Ni res. Sam deluje nespametno in se uničuje.

A ni ta planet naš oče, in narava naša mati? In ali ni rečeno spoštuj očeta in mater? O čem pol govoriš :eek: .

 

In ali ni rečeno, da moramo s tem svetom gospodariti? Gospodarjenje pa vedno pomeni odgovorno ravnanje, in ne uničenje.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me pa zanima kako Krščanstvo razmišlja o pračloveku, pa tistem mankajočem linku iz pračloveka v človeka. In kje je tu stvarjenje ' po lastni podobi ' ?

Bog je Duh, zatorej je človek, ustvarjen po Božji podobi predvsem duhovno bitje, ki se začasno nahaja v materiji.

 

Tisti manjkajoči link pa ne obstaja, zato ga tud ne najdejo. Lorber opisuje, da smo mi 7. generacija ljudi na tem svetu, pred nami pa so na svetu živele tudi ljudem podobne živali, ki so celo nagonsko obdelovala zemljo. Ampak to še ni to. Po Lorberju smo mi stari dobrih 6000 let, po etioptskih rokopisih pa nekak 7500 let.

 

Pa še en tekst;

 

Kurt Eggenstein

God Creating Adam. The Error in the Theory of Evolution

 

Those propagating the theory of evolution maintain, without proof, that man is descended in his physical nature from animals. New Revelation on the other hand makes it clear beyond doubt that God created Adam. (A later chapter will discuss the fact that the theory of evolution in the form evolutionism, denying the existence of God, is untenable. Dealing with this theory is a matter of vital significance in any vindication of Christianity)

In New Revelation, the creation of Adam and his fall are described as foIlows: "Love eternal ... with the hand of its power, its authority according to the number of its ordinance, formed the first man, blowing the breath of life into his nostrils. And the breath became his living soul, and the soul filled the whole of the man who was not created according to the number of the ordinance out of which the spirits had been made and the universes were made in the spaces, and the earth and all that is upon her, and the moon and the sun." (Ha I 7, 7)

"With regard to his body, Adam was created and formed from the ethereal elements of earthly clay in its subtle form, through My will and according to the given order, which I have now shown to you' " (Gr IV 162, 4)

"If Adam had obeyed the positive law, mankind, or the perfect soul of man, would not have come to the very hard, heavy and frail body of flesh that now is subject to many ills and defects. But disobedience towards the law has of necessity set man on a long roundabout way where he will find it much harder to reach his goal and do so much later." (Gr II 224, 6-7) "And mark this well: this Adam was in the place of the first of the fallen spirits (Lucifer). It was not made known to him, however, who he was. And see, he experienced boredom, as he did not know himself and was not able to find anything that was alike to him." (Ha I 7, 9)

The creation of Eve from a 'rib' of Adam is explained as follows in New Revelation: "The rib is merely a symbol for something; that something is Adam's inner, powerful living love." "Eve has arisen from the superabundance of this external life of Adam, where her delicate physical nature is concerned, and as this life ether rises like a vapor from the region of the ribs and the area of the chest and after this surrounds man all around and to a distance, Moses, being fully conversant with the imagery belonging to this, quite rightly had Eve arise from Adam's rib." (Gr IV 162, 11)

There are a number of passages in New Revelation where more than a hundred years ago, at a time when the churches still absolutely insisted that the words of the Old Testament were to be taken literaIIy, it is said clearly and unequivocally that Moses' account of the creation in the Book of Genesis "can only be understood and grasped by taking the path of inner spiritual correspondences." (Gr IV 142, 2)

Some works refer to man having been androgynous in the past, and this is confirmed as being true with regard to the soul and body and Adam and Eve.* "When the first man and woman were created, one soul became two. For it does not say that the creator also blew living breath into Eve's nostrils, but that Eve came forth body and soul from Adam, and into this second soul, too, an immortal spirit was placed, and so one human being and one soul became two, and were yet one flesh and one soul." (EM p. 150)

"The spirit, however, is not divisible, and where it has been pleced in a great or a small soul, as a single entity, it also remains such an entity. However great the soul of Lucifer might once have been, no more than one spirit could dwell in it" (EM p. 151)

New Revelation also makes it very clear that "In the beginning only a single man and woman were placed upon the earth". "I can only say to this, that of the human beings who are called upon to become the Children of God, only one pair, Adam and Eve, were placed upon the earth. With this man and woman spiritual guidance was initiated by heaven and has been continued to this very hour.

"It is, however, quite true and definite that beings resembling man existed also long before Adam, and such beings are still on earth today. But there is a very great difference between them and men who are truly free (since Adam).

"A true man is able to develop himself to become wholly like to God, and come to know God and his works through and through, compare them, judge them, and understand their purpose. But that animal man (prehistoric and early man) will never be capable of this." (Gr VII 221, 4-6)

"This first man and woman were endowed with all faculties by God. They had deep insight, a very clear intellect, and a most powerful free will before which all other creatures (including predatory beasts, for example,) had to bow down." (Gr VII 121, 7)

Remarkably, New Revelation confirms the monogenism of Pope Pius XII. Basing himself on Acts 17, 26, the Pope had declared that in Catholic dogma, the human race was descended from one man and one woman. Yet even at conferences held at Catholic academies Catholic scholars are today expressing the view that the Bible gave no indication of numerical limitation to the "first father and mother". This is incorrect at least in so far as it says in Acts 17, 26: "And he made from one every nation of men to live on all the face of the earth." 9 Unfortunately quite a number of Catholic scholars have capitulated in the face of the unproven theses of evelutionalists, when there was no need to capitulate.

 

Še več si najdeš na; http://www.j-lorber.de

 

 

 

angeli so duhovi,ki opravljajo službo in so poslani,da strežejo zaradi tistih,ki bodo dediči odrešenja,skratka nepomembna vloga

Nikakr ni nepomembna vloga. xrolleyesx

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Praviš, da se ne bo zgodilo nič groznega, sam človeštvo bo izumrlo. A to se ti pa ne zdi grozno? :eek: . Poglej, kakšne grozovitosti so se dogajale med recimo 1. sv. vojno, pa z vsponom nacizma, fašizma in komunizma ter 2. sv. vojno. Pa človeštvo še zdaleč ni izumrlo. Kolko še veliko huje bi moralo biti, da bi človeštvo izumrlo :cry: .

Ma, ne, človeštvo ne bo izumrlo. Tega si nekak ne znam predstavljat. Se bo pa stanje poslabšalo, preden pride nova doba, in v tem obdobju lahko veliko ljudi umre in se število ljudi na zemlji zmanjša, nikakor pa ne verjamem v izumrtje človeštva.

Začetek nove dobe pa bo tako predstavljal ponovni Kristusov prihod, oziroma prihod Novega Jeruzalema, kot ga napoveduje Sveto pismo.

 

Človeštvo bo izumrlo in beri moje besede dobesedno: grozno ne bo za naš planet Zemlja, ki je obstajala že pred našim obstojem in bo po našim izumrtjem. Grozovitosti, ki jih dela človek človeku ni NIČ v primerjavi kot jih človek naredi svojemu naravnemu okolju v katerem dejansko biva. Ali se bomo scvrli, ali bo poplava, ali bolezen-nimam pojma. To ni božja kazen. Je naravna posledica dejanj, ki jih ljudje kot celota povzročamo planetu Zemlja. A to se bo zgodilo. BERI: IZUMRTJE JE MOŽNO. iN KAJ MISLIŠ DA JE ČLOVEŠTVO KAJ POSEBNEGA? Kaj več od živali, ki so na tem planetu že izumrle?

 

Lepo te prosim, ti glavca egoistična. Nisi center planeta, ne ti ne ljudje v celoti ne. Pa čeprav bi si morda tega želel. Ta prihod kristusa pa napovedujejo že 2000 let. In beri mojo napoved: NE BO SE ZGODILO.

 

LEPE SANJE ŠE NAPREJ!!!!

 

A niso tud naravni zakoni od Boga, oziroma je narava sama odraz Boga.

:palec:

 

Ne. Bog ne obstaja. Obstaja samo v naših/vaših glavah.

 

A ni ta planet naš oče, in narava naša mati? In ali ni rečeno spoštuj očeta in mater? O čem pol govoriš :eek: .

 

In ali ni rečeno, da moramo s tem svetom gospodariti? Gospodarjenje pa vedno pomeni odgovorno ravnanje, in ne uničenje.

 

Kaj ne bereš svetega pisma? Dobesedno? Nikjer ne piše, da je planet oče in narava mati. Malo si preberi.

 

 

Sv. pismo je očitno zelo posplošeno napisano, saj si vsi napisano drugače predstavljamo. TO JE TUDI PROBLEM SV. PISMA SKOZI ZGODOVINO. tAKO NENATANČNO JE NAPISAN, DA SO GA ZLORABLJALI SKOZ IN SKOZ..

 

nauči se brati: NE PIŠE gospodariti, ampak GOSPUJTA. to sta dve različni besedi emanuelči.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj si pesimistična x:o)x

 

Sevede se bomo cvrli, pa tud poplave bodo in bolezni :sori: . Zakaj ta svet se mora prečistiti z ognjem in vodo, preden pride na ta svet Božje kraljestvo. Pa tud bolezni napoveduje razodetje, ne sam ljudi, ampak tudi živali in celo rastlin. Ampak to ne pomeni izumrtje ljudi, o tem ni govora.

In sevede nismo ljudje središče stvarstva, ampak Stvarnik. In VSE, kar obstaja, dokazuje obstoj Boga.

 

In zakaj bi pisale stvari, ki so same po seb umevne? Saj je jasno, da smo otroci tega sveta, a bi to moral posebaj pisat. Ljudje, ki spoštujejo prednike, spoštujejo tudi zemljo in naravo.

 

Pa še to mi razlož, kakšna je razlika med pomenom besede gospodariti in gospodovati, če si tolk picajzlasta. Itak pa je to stvar prevoda, saj ni original pisan v slovenščini, beseda gospoduj deluje sam bol arhaično. Pa tud nism šu preverjat točno kaj piše, niti ne znam na pamet, verjetno sem pa zadel smisu povedanega. Sicer pa je Sv. pismo zlo natančno napisano, samo bol na drug način, bol v slikah .-prispodobah. Tud stari egipčani so zapisoval v slikah, in ljudje tud razmišlamo v podobah.

 

Sicer pa Jezus kot Duh na ta svet prihaja tudi v Lorberjevih delih. Prišel je, ko je Lorber pisal, in prihaja, ko ljudje berejo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj si pesimistična x:o)x

 

Sevede se bomo cvrli, pa tud poplave bodo in bolezni :sori: . Zakaj ta svet se mora prečistiti z ognjem in vodo, preden pride na ta svet Božje kraljestvo. Pa tud bolezni napoveduje razodetje, ne sam ljudi, ampak tudi živali in celo rastlin. Ampak to ne pomeni izumrtje ljudi, o tem ni govora.

In sevede nismo ljudje središče stvarstva, ampak Stvarnik. In VSE, kar obstaja, dokazuje obstoj Boga.

 

In zakaj bi pisale stvari, ki so same po seb umevne? Saj je jasno, da smo otroci tega sveta, a bi to moral posebaj pisat. Ljudje, ki spoštujejo prednike, spoštujejo tudi zemljo in naravo.

 

Pa še to mi razlož, kakšna je razlika med pomenom besede gospodariti in gospodovati, če si tolk picajzlasta. Itak pa je to stvar prevoda, saj ni original pisan v slovenščini, beseda gospoduj deluje sam bol arhaično. Pa tud nism šu preverjat točno kaj piše, niti ne znam na pamet, verjetno sem pa zadel smisu povedanega. Sicer pa je Sv. pismo zlo natančno napisano, samo bol na drug način, bol v slikah .-prispodobah. Tud stari egipčani so zapisoval v slikah, in ljudje tud razmišlamo v podobah.

 

Sicer pa Jezus kot Duh na ta svet prihaja tudi v Lorberjevih delih. Prišel je, ko je Lorber pisal, in prihaja, ko ljudje berejo.

 

Ti bereš neko knjigo in si življenje krojiš po njej. Jaz pa razmišljam stvarno, realno. Ta svet se ne bo nič prečistil, ampak uničil. Bolezni živali so posledica neprevilnega ravnanja ljudi s prašički, kravami, perutnino. In ne kazen od Boga. Segrevanje je posledica ekonomije. Poplave posledica spremenjenih klimatskih razmer. Vse logično. Bog nima nič pri tem. Če se bomo tega zavedali, do teh katastrof ne bo prišlo. Izumrli pa bomo, če ne bo pitne vode, če bo suša, ne bo nafte itd.

 

Nisi kaj veliko bral sv. pisma. Slikovno sv. pismo je za otroke. Sv. pismo je zelo natačno napisano. Kar mici vpraš, ki iz knjige citira. pomeni pa so res napisano tako, da jih vsak mal drugače razume. Saj veš. Vsi imamo subjektivne predstave. Ko en prebere nek roman, ga doživlja čisto drugače kot neka druga oseba.

Prevod bo kar točen. Verjemi mi. Sv. pismo v slovenščini ni nič drugačen kot v ang, francoščini ali pa v hebrejščini...

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še sedaj ne vem, kakšna je razlika med gospodariti in gospodovati x:o)x

 

Sicer je bilo pa mišljeno, da je jezik poln prispodob, nism imu v mislih Sv. pismo za otroke s slikcami x:o)x

 

Če pa si prepričana v izumrje, pač bod :sori: . Te ne bom več prepričeval, sam si ne znam predstavljat, da bi bilo na primer tolk mal pitne vode, da bi človeštvo čist izumrlo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti bereš neko knjigo in si življenje krojiš po njej. Jaz pa razmišljam stvarno, realno. Ta svet se ne bo nič prečistil, ampak uničil. Bolezni živali so posledica neprevilnega ravnanja ljudi s prašički, kravami, perutnino. In ne kazen od Boga. Segrevanje je posledica ekonomije. Poplave posledica spremenjenih klimatskih razmer. Vse logično. Bog nima nič pri tem. Če se bomo tega zavedali, do teh katastrof ne bo prišlo. Izumrli pa bomo, če ne bo pitne vode, če bo suša, ne bo nafte itd.

 

Nisi kaj veliko bral sv. pisma. Slikovno sv. pismo je za otroke. Sv. pismo je zelo natačno napisano. Kar mici vpraš, ki iz knjige citira. pomeni pa so res napisano tako, da jih vsak mal drugače razume. Saj veš. Vsi imamo subjektivne predstave. Ko en prebere nek roman, ga doživlja čisto drugače kot neka druga oseba.

Prevod bo kar točen. Verjemi mi. Sv. pismo v slovenščini ni nič drugačen kot v ang, francoščini ali pa v hebrejščini...

tule se strinjam,da je Sveto Pismo v vseh jezikih enako,ampak pravilna razlaga je samo ena,se je ne da improvizirat,katoliška cerkev skoraj ne daje več tiste vrednosti s.p.,kot ga ima,slednja je edina,ki si ga prilagaja po potrebi rkc za svoj cerkveni turizem,kjer so pomembne le mase ljudi,da napolnejo blagajne

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...