Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Dokaz je realtiven. Dokaz današnjega dne je iluzija prihodnjega. V zanosti že večkrat videno.

 

Ja kaj pa je filozofiranje? Resnica?

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Filozofiranje je izraz Resnice v kolikor ne zabredeš v vode nesmiselnega preigravanja besednjaka.

 

Sploh pa bi lahko na podlagi znanstvene osnove vedela, da se svet krči iz večjega proti manjšemu ali pa obratno, če želiš. In zatorej, če gremo od večjega proti manjšemu pridemo do dela, ki je najmanjši in se smernica obrne nazaj v povečevanje, kjer se največji objekt razbline v celoto = Vesolje, ki pa se spet kot Celota lahko giblje le nazaj proti svoji ničevosti.

To je torej Zavest.

 

0 = neskončno = 0 = neskončno

 

Tle vmes se skriva neotipljivo vezivo, ki veže Vesolje v celoto. Bog pa kot vemo govori zelo naglas pa ga vseeno nihče ne sliši.

Bog = 0 in Bog = neskončno V tem je njegova veličina.

 

In, da potolažim še Mici. V tem je Veličina Vere.

 

 

Preden me kdo obtoži filozofiranja naj pove, da sem se tole sedaj sproti izmislil. Ah sej res filozofiranje - edino orodje za podajanje življenske modrosti. Sicer pa itak le stare liste obračam.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jah kar tako si si izmislil. Si lahko potem še jaz?
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veš tista- Naj se zgodi tvoja volja, pa tudi : kakor zgoraj -tudi spodaj ..povsem se strinjam *- zdaj- glih predaja bogu - povsem, bi bilo verjetno malce preveč, ker malce svobodne volje tudi imamo- seveda nam je bila dana- pa ne skozi evolucijo, temveč od tega čemur ti praviš bog...eno od imen ...Nam je bila pa dana in to tudi z namenom, se ti ne zdi - mici ??? saj mislim, da se kar strinjava- vsaj v tem kontekstu, se mi dozdeva ...

xegox :palec:

no ,res je ,da tako enostavno tudi ne gre,ampak za svojo egzistenco je treba poskrbet,to je pa tudi vse

 

A si ti sama prišla do tega spoznanja? :inocent:

ne, bi se lagala,so me pritegnili ljudje,ki živijo resnično krščansko življenje brez cerkve,vse ostalo,pa sem se dokopala sama,z branjem Svetega Pisma namreč prideš do resnišnih življenskih napotkov

 

Če se nehaš zavedati sebe umreš.

 

Da bi pa imelo Vesolje zavest-ne bi vedela. Se tudi s tem ne obremenjujem. Ker kaj za vraga v mojem življenju koristi, da vem ali ima vesolje zavest ali ne. In kako naj to sploh kdo znanstveno dokaže. Če se ne da, je vse to le filozofiranje....

 

Men je veliko bolj pomembno, da se jaz zavedam posledic, ki jih kot ljudje počnemo našemu naravnemu okolju. In ko se bo zavedala tega tudi širša okolica in bo želja po spremembah, bom ZRAVEN.

te je strah življenja,te je strah bolezni,bojiš se umreti,zato filozofiraš

 

Filozofiranje je izraz Resnice v kolikor ne zabredeš v vode nesmiselnega preigravanja besednjaka.

 

Sploh pa bi lahko na podlagi znanstvene osnove vedela, da se svet krči iz večjega proti manjšemu ali pa obratno, če želiš. In zatorej, če gremo od večjega proti manjšemu pridemo do dela, ki je najmanjši in se smernica obrne nazaj v povečevanje, kjer se največji objekt razbline v celoto = Vesolje, ki pa se spet kot Celota lahko giblje le nazaj proti svoji ničevosti.

To je torej Zavest.

 

0 = neskončno = 0 = neskončno

 

Tle vmes se skriva neotipljivo vezivo, ki veže Vesolje v celoto. Bog pa kot vemo govori zelo naglas pa ga vseeno nihče ne sliši.

Bog = 0 in Bog = neskončno V tem je njegova veličina.

 

In, da potolažim še Mici. V tem je Veličina Vere.

Preden me kdo obtoži filozofiranja naj pove, da sem se tole sedaj sproti izmislil. Ah sej res filozofiranje - edino orodje za podajanje življenske modrosti. Sicer pa itak le stare liste obračam.

si itak faliran filozof

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

te je strah življenja,te je strah bolezni,bojiš se umreti,zato filozofiraš

 

Se ne bojim umreti x;)x . Če bi se, bi klečala pred Bogom v upanju na prihod v nebesa.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

si itak faliran filozof

 

Res je mici, da bi jaz bil filozof sem resnično premalo načitan in strokovno ter tudi besedno podkovan. Nikakor se nebi mogel kosati z nekom takim v malo bolj napeti in burni debati.

Eno ti pa povem. Nič gre še vedno v neskončnost in neskončnost gre še vedno v nič ravno tako kot se človeška vera giblje iz nič v neskončnost in pada pod težo sveta iz neskončnsti v nič.

In kot sem rekel - ravno v tem je čar Vere.

 

Mi pa mogoče tole lahko poiščeš v Svetem Pismu.

 

Tam kjer Bog si nabere svojih moči

kjer njegova neskončna mogočnost si Volje in pa Ljubezni nazaj pridobi

tam kjer za nas poišče drobtinice večnega miru

tam na tistem kjer res ničesar ni

tam se tudi on v večnost praznega nič porazgubi

tam ena je stvar, ki jo on ceni

Tišina Miru

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali ni Bog izbral tistih,ki so revni na svetu a bogati v veri in dediči kraljestva,ki ga je obljubil vsem,kateri ga ljubijo.

 

No bogataši,razjokajte se in tarnajte zaradi nesreč,ki prihajajo nad vas.Vaše bogatstvo je preperelo in vaša oblačola so požrli molji.Vaše zlato in srebro je zarjavelo in njuna rja bo pričala zoper vas ter razjedla vaše meso kakor ogenj.{Jakobovo pismo51,2}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če se nehaš zavedati sebe umreš.

 

Da bi pa imelo Vesolje zavest-ne bi vedela. Se tudi s tem ne obremenjujem. Ker kaj za vraga v mojem življenju koristi, da vem ali ima vesolje zavest ali ne. In kako naj to sploh kdo znanstveno dokaže. Če se ne da, je vse to le filozofiranje....

 

Men je veliko bolj pomembno, da se jaz zavedam posledic, ki jih kot ljudje počnemo našemu naravnemu okolju. In ko se bo zavedala tega tudi širša okolica in bo želja po spremembah, bom ZRAVEN.

ti boš sedaj čakala,d se nekdo zgane in boš šla za njim in bosta skupaj rešila svet,resnica je drugačna,namreč s tem si zadovoljna,da se zavedaš ti {ego,ki ga toliko napihuješ},da lahko ,da bodo posledice katastrofalne,ti se samo zavedaš in ničesar drudegaposkrbi vsaj zase pa tudi ne znaš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sorodniki med seboj ne morejo imeti normalnih otrok, ker pridejo ven iznakaženi. Adma in Eva zatorej nista mogla bit začetek človeštva razen, ....

Tukaj se mi je postavlo eno zanimivo vprašanje. Recimo, da imata belec in črnka - pri čemer nima nihče kakšnga pradedka al prababice druge rase - otroke, recimo sina in hčerko. Pa predpostavmo, da imata ta dva otroka skupaj potomce - recimo, da ne vesta, da sta brat in sestra, ker je bil eden posvojen. Kaj misliš, ali je velika verjetnost, da bodo njuni otroci iznakaženi xscratchx ?

Po mojem ne, ker nimata skupnih dednih bolezni. Sevede pa je stvar čist drugačna, če se to dogodi med recimo dvema belcema. V tem primeru je možnost degeneracije mnogo večja.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ojoj prejoj. Sveta Marija , Krščen matiček, in trije mali nagi angelčki. Tvoj argument, da se dedne bolezni pojavljajo zaradi posledic grešnega življenja je pa zelo trden. Ravno tako ničelen kot moj.

Kakor zgoraj, tako tudi spodaj. In ko se človekova duhovnost sprevrže, se sprevrže tudi materialno - tudi preko pokvarjenega genskega zapisa. Zakaj bolezni niso normalno stanje, normalno stanje je zdravje, ko pa bolezen postane nekaj običajnega, jo jemljemo kot samo po sebi umevno. Ampak ni samo po sebi umevna. Vse ima svoj razlog in svoj začetek, ki se potem prenaša iz roda v rod. Gledat na dedne bolezni kot na nekaj, kar je od nekdaj bilo, je po moje zgrešeno, in se men ne zdi tko čist samoumevno, kot teb.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak pazi, ti bi mene rad prepričal, da sta Adam in Eva imela otroke, ko so ti dorasli so začeli postajati spolno aktivni in mala srečna družinica se je onegavila med seboj vse povprek. Kdo ve mogoče celo hčerke z očetom, mati s sinom, sestre in bratje med seboj. Vauuuuu. Ampak dobr za začetek cevilizacije bomo tako onegavljenje spregledali. Nekako se mora začeti.

In zakaj misliš, da so se onegavl vse povprek. Ma ja, blazno se trudiš pobruhat in posvinat vse, kar uči krščanstvo. Verjetno celo misliš, da s tem delaš nekaj dobrega, pri tem pa si zgol slep služabnik sil, ki se upirajo prodiranju svetlobe :sori:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In zakaj misliš, da so se onegavl vse povprek.

 

In kaj so počel ? če ne to. Skrbno načrtovali potomce. Kako si ti sploh to predstavljaš ?

 

Adam in Eva sta se. Njuni otroci so se. Zrelo se vedno lepo prileže mlademu. Izvirni greh pač. V vsej svoji čistosti in moralni neobremenjenosti.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ti boš sedaj čakala,d se nekdo zgane in boš šla za njim in bosta skupaj rešila svet,resnica je drugačna,namreč s tem si zadovoljna,da se zavedaš ti {ego,ki ga toliko napihuješ},da lahko ,da bodo posledice katastrofalne,ti se samo zavedaš in ničesar drudegaposkrbi vsaj zase pa tudi ne znaš

 

Hmm, skrbim zase vse od polnoletnosti dalje...

 

P.s: Ego imam zato, da ga na vsake toliko napihnem x;)x

 

Tukaj se mi je postavlo eno zanimivo vprašanje. Recimo, da imata belec in črnka - pri čemer nima nihče kakšnga pradedka al prababice druge rase - otroke, recimo sina in hčerko. Pa predpostavmo, da imata ta dva otroka skupaj potomce - recimo, da ne vesta, da sta brat in sestra, ker je bil eden posvojen. Kaj misliš, ali je velika verjetnost, da bodo njuni otroci iznakaženi xscratchx ?

Po mojem ne, ker nimata skupnih dednih bolezni. Sevede pa je stvar čist drugačna, če se to dogodi med recimo dvema belcema. V tem primeru je možnost degeneracije mnogo večja.

 

Hmm tukaj ima emanuelči prav. Vsi mi imamo genski zapis vseh naših prednikov. degeneracija je posledica skupnih dednih bolezni. vendar, vsi mi naj bi bili potomci Adama in Eve. Pol bi mogli biti vsi malo degenerirani. Ali kako?

 

praviš, da je med belcem in črncem manjša verjetnost degeneracije. Kaj nimata skupnih prednikov?

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In zakaj misliš, da so se onegavl vse povprek. Ma ja, blazno se trudiš pobruhat in posvinat vse, kar uči krščanstvo. Verjetno celo misliš, da s tem delaš nekaj dobrega, pri tem pa si zgol slep služabnik sil, ki se upirajo prodiranju svetlobe :sori:

bravo,tole si pa odlično zapisal

 

Hmm, skrbim zase vse od polnoletnosti dalje...

 

P.s: Ego imam zato, da ga na vsake toliko napihnem x;)x

Hmm tukaj ima emanuelči prav. Vsi mi imamo genski zapis vseh naših prednikov. degeneracija je posledica skupnih dednih bolezni. vendar, vsi mi naj bi bili potomci Adama in Eve. Pol bi mogli biti vsi malo degenerirani. Ali kako?

 

praviš, da je med belcem in črncem manjša verjetnost degeneracije. Kaj nimata skupnih prednikov?

materialni svet pokvari ljudi,sem bila zadnjič na eni kmetiji nad 1000m,zapuščeni,ampak last prijateljice,pa sem gor našla krščanske zbornike iz 30 in 40.leta{brez kakršnihkoli genov,no greh je greh in ga je potrebno plačat}

 

Kakor zgoraj, tako tudi spodaj. In ko se človekova duhovnost sprevrže, se sprevrže tudi materialno - tudi preko pokvarjenega genskega zapisa. Zakaj bolezni niso normalno stanje, normalno stanje je zdravje, ko pa bolezen postane nekaj običajnega, jo jemljemo kot samo po sebi umevno. Ampak ni samo po sebi umevna. Vse ima svoj razlog in svoj začetek, ki se potem prenaša iz roda v rod. Gledat na dedne bolezni kot na nekaj, kar je od nekdaj bilo, je po moje zgrešeno, in se men ne zdi tko čist samoumevno, kot teb.

podpišem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V kolker naj bi bili vsi potomci Eve in Adama.

 

To pomeni, da sta Eva in Adam imela otroke.

 

Ti otroc so tudi imeli otroke.

 

S kom?

 

Logično, da so spolno občevali med seboj. Incest.

 

S kom drugim pa naj bi?

_________

 

...Potem so se razselili po zemlji...

 

Kjer je bilo več sonca. So postajali bolj črni (več pigmentne zaščite)... itd.

_________

 

Brez incestnih razmerij "po dogmatski teoriji v zvezi z Adamom in Evo; njunim potomstvom; človeštvom".

 

Človeštva na Zemlji sploh NE bi bilo.

_________

 

Na rimokatoliški Siciliji je bila menda tradicija, da je mati v spolno življenje uvedla sinove.

 

Da so pustili hčere sosedov na miru. Da jim niso skrunili časti.

 

Kar se je lahko končalo s smrtjo (ubojem) skrunilca časti; "dobrega imena" dotedaj nedotaknjene dekline.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...