Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

In zato je stavek: Jezus je Bog posploševanje. In to ogromno posploševanje. S takim posloševanjem brez razumevanja ubiješ razmerje Jaz - Bog

Narobej, ravno Kristusovo utelešenje odpravlja prepad med človekom in Bogom ter odpira pot razvoju človekovega božanskega potenciala, zakaj v srcu duše vsakega človeka je božanska iskrica.

 

Oziroma, citiram;

 

"O bratje in prijatelji! Ko bi lahko dojeli kaj nam Jezus, Ime vseh imen, pripoveduje in kaj On je in kakšne vrste delovanje je v Njem, bi morali v trenutku pasti v tako mogočno ljubezen do Jezusa, katere ogenj bi lahko prižgal celo množico sonc, ki bi svetili tisočkrat svetleje v njihovih neskončno oddaljenih prostorih. Kot je sedaj slučaj – vam rečem: Jezus je tako neizmerljivo – tako osnovno duhovno velik, da ko se Njegovo ime spregovori v živem, ljubečem duhu, celotna neskončnost vibrira zaradi veličastnega občutka spoštovanja.

 

Če izgovorite "Bog", seveda tudi imenujete Najvišje Bitje, Ga imenujete v Njegovi brezkončnosti, ker izpolnjuje celotno Neskončnost in deluje iz Njegove brezkončne moči iz večnosti v večnosti, toda z imenom Jezus opišete popolno bitno (osnovno) središče Boga, ali bolj jasno izrečeno: Jezus je resnično dejanski, bitni Bog kot človek iz vsega Božanstva, ki izpolnjuje vso neskončnost, izvirajoče kot sončni žarki Duha Njegove neskončne Mogočnosti, Moči in Energije. Jezus je glede na to utelešenje polnosti Božanstva ali: Jezus biva v Božanstvu v Njegovi brezkončni polnosti, resnično telesno prisoten, torej se celotna Božja neskončnost razvname, ko se izgovori to neskončno Sveto, vzvišeno Ime! -

 

"In to je istočasno brezkončna milost Gospoda, ki Ga je zadovoljevala, da je oblekel fizičnega človeka. Toda zakaj je On to naredil? Poslušajte, sedaj vam bom razodel majhno skrivnost! –

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja tud bi lahko tako razmišljal. Ampka sej Jezus ni On. Jezus je njegova Beseda. Jezus je persona zase.

 

Beseda lahko postane meso, ko zaživi v človeku v svoji prvotni obliki.

Beseda je tukaj mišleno v smislu začetka Janezovega evangelija;

 

1 V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.

 

14 In Beseda se je učlovečila in se naselila med nami. Videli smo njeno veličastvo, veličastvo, ki ga ima od Očeta kot edinorojeni Sin, polna milosti in resnice. 15 Janez je pričeval o njej in klical: »To je bil tisti, o katerem sem rekel: Kateri pride za menoj, je pred menoj, ker je bil prej kakor jaz.« 16 Kajti iz njegove polnosti smo vsi prejeli milost za milostjo. 17 Postava je bila namreč dana po Mojzesu, milost in resnica pa je prišla po Jezusu Kristusu

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Beseda je tukaj mišleno v smislu začetka Janezovega evangelija;

 

1 V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.

 

14 In Beseda se je učlovečila in se naselila med nami. Videli smo njeno veličastvo, veličastvo, ki ga ima od Očeta kot edinorojeni Sin, polna milosti in resnice. 15 Janez je pričeval o njej in klical: »To je bil tisti, o katerem sem rekel: Kateri pride za menoj, je pred menoj, ker je bil prej kakor jaz.« 16 Kajti iz njegove polnosti smo vsi prejeli milost za milostjo. 17 Postava je bila namreč dana po Mojzesu, milost in resnica pa je prišla po Jezusu Kristusu

hvala ti,sem vesela pozdrav

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tuki se ti je v tvoji slepoti velik zarekl, in tega kruha se boš še zlo najedu :sori:

 

Emanuel tebe skrbi zame in ti povzročam krče, ker ne veš kdo sem in kako razmišljam in kakšno težo dajem napisanim besedam. Skratka nimaš blage.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

]Duše iz mnogih planetov in sončnih sistemov so sedaj utelešene na zemlji.

 

itd...

 

Tipičen egocentrizem človeštva. Ti tej besedi želiš verjeti. Tle ni nobene višje perspektive.

 

Ti v resnici nimaš možnosti podoživet in izkusit resničnost te pisane besede ( te, ki je zgoraj omenjena in nadaljevanje ). Ti samo verjameš napisani besedi - če ni tako si pač jasnoviden in slišiš Glas dobivaš navodila in potrditve od 'zunaj'. V nasprotnem primeru ni nobene višine razen tiste v katero samo verjameš v svojem raciu.

 

dvomim pa, da me lahko spobijaš, razen s svojim OSEBNIM prepičanjem.

 

 

Pa ne vzdihuj nad mano ker ne poznaš moje osebne izkušnje. Jaz ti samo pravim, da vsaka pisana beseda ni pravilna in resnična ti pa greš kot majhen otrok za liziko

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tipičen egocentrizem človeštva. Ti tej besedi želiš verjeti. Tle ni nobene višje perspektive.

 

Ti v resnici nimaš možnosti podoživet in izkusit resničnost te pisane besede ( te, ki je zgoraj omenjena in nadaljevanje ). Ti samo verjameš napisani besedi - če ni tako si pač jasnoviden in slišiš Glas dobivaš navodila in potrditve od 'zunaj'. V nasprotnem primeru ni nobene višine razen tiste v katero samo verjameš v svojem raciu.

 

dvomim pa, da me lahko spobijaš, razen s svojim OSEBNIM prepičanjem.

Pa ne vzdihuj nad mano ker ne poznaš moje osebne izkušnje. Jaz ti samo pravim, da vsaka pisana beseda ni pravilna in resnična ti pa greš kot majhen otrok za liziko

eni lahko verjamejo in tudi verujejo,eni tega niso sposobni,pa ne bom rekla,da si ti med njimi,se pa trudiš,da bi razumel,da podlaga vere ni avtomobil ali hiša ali 70000eurpojdi na milijonarja

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici ti si humorist.

 

Veš kaj je podlaga vere. Ta ni v tem, da slepo veruješ v stvari. To lahko vsak. Podlaga vere je, da prepoznaš.

 

In ravno to je problem. Ljudje vedno prepoznajo. In ravno to je njegovo delo, ki ga v krščanstvu imenujejo Satan, Hudič, Lucifer....

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici ti si humorist.

 

Veš kaj je podlaga vere. Ta ni v tem, da slepo veruješ v stvari. To lahko vsak. Podlaga vere je, da prepoznaš.

 

In ravno to je problem. Ljudje vedno prepoznajo. In ravno to je njegovo delo, ki ga v krščanstvu imenujejo Satan, Hudič, Lucifer....

kaj,da prepoznaš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz dobr vem ka ti mislš s tem. Sam v resnic posplošuješ, ker je priročno. Če bi kdo prepoznal kaj več, kot samo to kar knjiga pravi bi pa tud že vedel, da je Jezus lahko vsak. Ker v vsakem lahko beseda božja zaživi. Ni pa to mala malica.

 

Taka napisna beseda je bila in pri nekaterih še vedno je potrebna, ker ne razumejo/mo lastnih pasti. Če bi razumel te pasti ti pa tud ni potrebno sledit taki besedi. Vsa fora je v čistosti ega in razumevanju Univezalnih pojavnosti.

 

In Božje Kraljestvo na zemlji se skriva v izrazu združitev mikro in marko kozmosa znotraj človeka ali drugače, da znanje duhovnega plana začne delovati znotraj človeka tu in sedaj. Torej finta je v tem, da se človeku ne zaupa toliko, da bi mu dal tisto pravo resnico. Ker se niti noče potrudit, da bi jo v sebi prepoznal in je ne ubil ter izkoristil. To je pač varnostno stikalo.

 

No ja seveda tega v Svetem Pismu ni.

 

To se mi zdi smiselno.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emanuel tebe skrbi zame in ti povzročam krče, ker ne veš kdo sem in kako razmišljam in kakšno težo dajem napisanim besedam. Skratka nimaš blage.

Nobenih krčov mi ne povzročaš x:)x

Sam tvoja stališča so mi na trenutek mal zoprna xnckrivx

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tipičen egocentrizem človeštva. Ti tej besedi želiš verjeti. Tle ni nobene višje perspektive.

 

Ti v resnici nimaš možnosti podoživet in izkusit resničnost te pisane besede ( te, ki je zgoraj omenjena in nadaljevanje ). Ti samo verjameš napisani besedi - če ni tako si pač jasnoviden in slišiš Glas dobivaš navodila in potrditve od 'zunaj'. V nasprotnem primeru ni nobene višine razen tiste v katero samo verjameš v svojem raciu.

 

dvomim pa, da me lahko spobijaš, razen s svojim OSEBNIM prepičanjem.

Pa ne vzdihuj nad mano ker ne poznaš moje osebne izkušnje. Jaz ti samo pravim, da vsaka pisana beseda ni pravilna in resnična ti pa greš kot majhen otrok za liziko

Sevede ni vsaka pisana beseda pravilna in resnična, v tem se sevda strinjam s tabo xrolleyesx x:o)x

Pa sploh ni govora o vsaki besedi.

 

Ampak ni point vtem.

Teb ni všeč ogledalo, ki sem ti ga nastavil.

In če mačku stopiš na rep, zamjavka.

 

Sicer pa nism jasnoviden, ne slišim Glasu in ne dobivam navodil.

Veš, ovce pač prepoznajo glas svojga pastirja xnckrivx

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici ti si humorist.

 

Veš kaj je podlaga vere. Ta ni v tem, da slepo veruješ v stvari. To lahko vsak. Podlaga vere je, da prepoznaš.

 

In ravno to je problem. Ljudje vedno prepoznajo. In ravno to je njegovo delo, ki ga v krščanstvu imenujejo Satan, Hudič, Lucifer....

Tukaj si zamešu to, da so po eni strani nagnjeni k temu, da verjamejo tisto, kar najpraj slišijo, in to, da se prepozna. Tega nikakor ne moreš ločiti med sabo, ker sam ne prepoznaš. In to mešaš ves čas :sori:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sevede ni vsaka pisana beseda pravilna in resnična, v tem se sevda strinjam s tabo xrolleyesx x:o)x

Pa sploh ni govora o vsaki besedi.

 

Tko vas jaz dojamem. Bom še kaj napisal.

 

Ampak ni point vtem.

Teb ni všeč ogledalo, ki sem ti ga nastavil.

In če mačku stopiš na rep, zamjavka.

 

Ogledalo ? prepisi iz knjig. Notranji nareki/preprisi Loberja. Ogledalo ? Dej ne bod hecen no. Mijaaavvvv - matr pa res mjavkam.

 

Sicer pa nism jasnoviden, ne slišim Glasu in ne dobivam navodil.

Veš, ovce pač prepoznajo glas svojga pastirja xnckrivx

 

 

Veš ovce pa to. To je to prepoznavanje. Ljudje vedno nekaj prepoznajo pa poglej kje smo.

 

Tvoja vera je pa pač tvoja. Tle nimam jaz kej.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ni problem, da ljudje vedno nekaj prepoznajo.

Problem je v tem, da ljudje ne prepoznajo.

 

9 Resnična luč, ki razsvetljuje vsakega človeka, je prihajala na svet. 10 Beseda je bila na svetu in svet je po njej nastal, a svet je ni spoznal. 11 V svojo lastnino je prišla, toda njeni je niso sprejeli.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tukaj si zamešu to, da so po eni strani nagnjeni k temu, da verjamejo tisto, kar najpraj slišijo, in to, da se prepozna. Tega nikakor ne moreš ločiti med sabo, ker sam ne prepoznaš. In to mešaš ves čas :sori:

 

 

Ma ti misliš, da je z mano nekaj narobe, ker me ne moreš sprejet takega kot sem in v teb non stop povzročam zoprne scenarije ( sem ti zoprn ) in zato iščeš razloge kako in zakaj -> kar potem tle gor izražaž ( zadnji primer ko jaz KAO neki mešam ) . Ka praviš nato.

Mici se pizdi ti pa razloge iščeš. Ooooo kako sva si različna ( podobna ) poznaš to pesmico....

 

Nič jaz ne mešam - ljudje prepoznajo. Vedno prepoznajo. Če napačno ali pravilno je pa razlika. Če ne prepoznaš ne reagiraš in potem tud ne verjameš tist kar najprej slišiš - kot ti praviš. Vsi najprej prepoznamo. Brez tega ni nič. Vidiš no kdo se kaj moti in ne loči.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ogledalo ? prepisi iz knjig. Notranji nareki/preprisi Loberja. Ogledalo ? Dej ne bod hecen no.

Se še spomniš na tisto tvojo, da se zarečenga kruha največ poje x:o)x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ni problem, da ljudje vedno nekaj prepoznajo.

Problem je v tem, da ljudje ne prepoznajo.

 

9 Resnična luč, ki razsvetljuje vsakega človeka, je prihajala na svet. 10 Beseda je bila na svetu in svet je po njej nastal, a svet je ni spoznal. 11 V svojo lastnino je prišla, toda njeni je niso sprejeli.

 

E točn tko kot piše - če ne prepoznaš ne vidiš - ne reagiraš. Ampak jaz nisem govoril o takem prepoznavanju. Pač pa o napačnem prpeoznavanju. Ko ti nekaj misliš,d ma je pa v resnici ni. Ali pa misliš, da je samo to pa je veliko več. Itd.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če ne prepoznaš ne reagiraš in potem tud ne verjameš tist kar najprej slišiš - kot ti praviš. Vsi najprej prepoznamo. Brez tega ni nič. Vidiš no kdo se kaj moti in ne loči.

Narobej, veliko ljudi nekaj tko na pol verjame, čeprav nič ne prepoznajo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

E točn tko kot piše - če ne prepoznaš ne vidiš - ne reagiraš. Ampak jaz nisem govoril o takem prepoznavanju. Pač pa o napačnem prepoznavanju. Ko ti nekaj misliš,da je ma pa v resnici ni. Ali pa misliš, da je samo to pa je veliko več. Itd.

Vsakdo reagira, če prepozna pravilno, če pa ne, pa napačno.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...