Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Marsikdo ima Sveto pismo za težko knjigo.Toda ne glede na to,da nam učeni možje in izvedenci lahko pomagajo,da ga bolje razumemo,moramo vedeti,da Sveto pismo predvsem trka naravnost nanaše srce

A lahko Dalmatinovo Biblijo držiš v eni roki? x:Dx

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj,da prepoznaš

 

Prepoznaš pač lahko več stvari. Sploh se nisem nanašal na eno samo.

 

Naprimer grem eno bolj slastno; pravite, da je Jezus edina pot do Boga iz pač že omenjenih razlogov.

 

Lahko prepoznaš, da je to le varnostno stikalo. Jezus je Luč, ki vodi, ker človek te luči v sebi ne prepozna. Lahko pa je Luč tudi kdo drug. Važno je le to, da ti v sebi prepoznaš Luč ali Namen ali Pot in ji potem slediš.

 

 

Lej z Znanjem je tako kot z rožami v Avstriji. Zakaj ? >Tam imajo namreč take njivice, kjer gor rože sadijo. No ti prideš z avtom brmmm bremm brrmm greš na njivo in nabereš rože take kot hočeš. No ko končaš tam vržeš denar v en kastlc kokr je pač določeno. Finta je le, da marsikdo samo nabere, denarja pa tam ne pusti.

 

No in veš Nebeško kraljestvo to je ta njiva z rožami. In ljudje smo pač taki - da pridemo na njivo se malce usrejemo, poberemo par rož in k mamo dost spizdimo stran. No in ravno zato se je ljudem dalo toliko kot so pač rabili in nič več se jim ni povedalo. Kar pa ne pomeni to kar vi trdite. Da je Jezus edina pot. To je samo stikalo.

 

Pač pa nekaj drugega drži. To, da človek rabi Usmeritev. Če jo najdete v Jezusu sem vesel za vas vse. Jaz jo iščem tudi zunaj njega. Ker sem Prepoznal to, da imam lahko svojo pot . In pa prav lepo potrditev sem sedaj začutil. xsrcx

 

Pa ne tisto, ki mi jo bo sedaj kdo iz knjige podtaknil - da lahko vsak počne kar hoče - ne ne

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kuvrtat :palec:

 

Nekoč sem prišel do sledečega spoznanja, kar se tiče zadev o Bogu (se pa lahko aplicirajo na marsikateri pojav v Življenju):

 

Če Bog obstaja, obstaja. Gre za bivanjsko dejstvo, ki je neodvisno od naših dokazov za in proti, še najmanj pa od naše vere/verjetja. Lahko najdem še toliko dokazov za ali proti, utemeljenih, neovrgljivih; lahko imam še tako močno vero, lahko neizmerno verjamem vanj, da gore premikam -- resničnost se ne spremeni: če Bog obstaja, obstaja.

 

Prav taka je obratna situacija: če Bog ne obstaja, če ga ni, ne obstaja. In spet lahko najdem še take dokaze za njegov obstoj, lahko še tako verjamem -- a če ga ni, ga pač ni.

 

S tega vidika: če torej zgolj verjamem v Boga, pa četudi imam "dokaze", a se ne s tem samo varam? Saj moja vera in moji dokazi ne spremenijo in ne vplivajo na njegovo bivanje ali nebivanje.

 

To spoznanje mi je takrat odvalilo moreč kamen s srca. x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Narobej, veliko ljudi nekaj tko na pol verjame, čeprav nič ne prepoznajo.

 

Ah no. Sem zgrešu tole. Brez prepoznanja tudi verjetja ni pa čeprav polovičarskega. Razen, če je beseda o Prepoznanju. Ampka recmo, da ni. pač prepoznaš neke vzorce na katere se nalepiš in jih furaš - pa v resnici niti ne veš dober zakaj. Pač nekej se le mora začeti.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To spoznanje mi je takrat odvalilo moreč kamen s srca. x:)x

 

Ja to ta naš samopomembni ego naredi in pa kaka stara pa vendarle po nekaterih posameznikih potrebna pravila.

 

Mici bi ti rekla, da maš zato Jezusa ampak to je isti kontekst. Je pa res, da maš Jezusa no x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

E točn tko kot piše - če ne prepoznaš ne vidiš - ne reagiraš. Ampak jaz nisem govoril o takem prepoznavanju. Pač pa o napačnem prpeoznavanju. Ko ti nekaj misliš,d ma je pa v resnici ni. Ali pa misliš, da je samo to pa je veliko več. Itd.

če bi bil na naši strani,bi bil zelo dober Božji delavec,tako pa pač nisi in ne več tiščat,da se te prepriča v nasprotno,si takšen,kot si in Bog te spoštuje,tudi jaz te spoštujem,verjetno te tudi Emanuel spoštuje,spoštuj še ti sam sebe in se ne prostituiraj več tam ,kjer ni kupcev

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ljudi,ki so prepričani,da Boga ni,kot sem prebrala v enem postu zgoraj je verjetno zelo malo,zato sem odprla to temo,da mi pomagate potrditii prepričanja,da Bog je in to od vedno,obstajajo pa ljudje,ki bi Boga rade volje spoznali in priznali mogoče za mesečno plačo,no ti slednji so pa oponenti,ki plačila niso dobili
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če bi bil na naši strani,bi bil zelo dober Božji delavec,tako pa pač nisi in ne več tiščat,da se te prepriča v nasprotno,si takšen,kot si in Bog te spoštuje,tudi jaz te spoštujem,verjetno te tudi Emanuel spoštuje,spoštuj še ti sam sebe in se ne prostituiraj več tam ,kjer ni kupcev

 

Mici mici. Spet prbijaš. Če ne veš pač ne veš, če ne vidiš pač ne vidiš, se dogaja in se bo. Brez, da bi se jaz komu kaj ponujal ampak ti res ne gledaš mene. Ja ? verjem pa, da se ti kazal ne bom, ker se nisem še nobenmu. Vsak naj verjame kar hoče. Eno vem - sebe razlagat pelje direkt v drek. Iluzija v nasprotnem primeru zna bit tudi zabavna.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdor hodi po Kristusovih stopinjah,za tega imajo v teh stopinjah prostor vsi ljudje,uspešni in poraženci,veliki in majhni,tisti,ki hodijo po tej poti,in tisti,ki so se odločili za drugo življensko smer,samotarji in družabni.Kdor hodi po Kristusovih stopinjah,lahko zraven hodi ali se postavi na pot,previdno tipa ali stopa odločno,lahko svoje vsakodnevne zaposlitve opravi ali se jim umakne,Kristusova sled ostaja vedno občutna.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kajti v njem je bilo ustvarjeno vse,kar je v nebesih in kar je na zemlji,vidne in nevidne stvari,tako prestoli kako gospostva,tako vladarstva kakor oblasti. Vse je bilo ustvarjeno v njem in zanj.On je obstajal pred vsemi stvarmi in v njem je utemeljeno vse{Kološanom1,16-17}lahko noč
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Jezusovem stvariteljskem delu beremo povsod.V vidnem,materialnem svetu ni ničesar,kar ne bi ustvaril Jezus.Ne vem pa ,kje ste ljudje ali je ta tema v upadanju,namreč ni nobenega komentarja,ni nobenih želja lp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kuvrtat :palec:

Nekoč sem prišel do sledečega spoznanja, kar se tiče zadev o Bogu (se pa lahko aplicirajo na marsikateri pojav v Življenju):

Če Bog obstaja, obstaja. Gre za bivanjsko dejstvo, ki je neodvisno od naših dokazov za in proti, še najmanj pa od naše vere/verjetja. Lahko najdem še toliko dokazov za ali proti, utemeljenih, neovrgljivih; lahko imam še tako močno vero, lahko neizmerno verjamem vanj, da gore premikam -- resničnost se ne spremeni: če Bog obstaja, obstaja.

Prav taka je obratna situacija: če Bog ne obstaja, če ga ni, ne obstaja. In spet lahko najdem še take dokaze za njegov obstoj, lahko še tako verjamem -- a če ga ni, ga pač ni.

S tega vidika: če torej zgolj verjamem v Boga, pa četudi imam "dokaze", a se ne s tem samo varam? Saj moja vera in moji dokazi ne spremenijo in ne vplivajo na njegovo bivanje ali nebivanje.

To spoznanje mi je takrat odvalilo moreč kamen s srca. x:)x

 

Super razmišljaš Alan, všeč mi je :palec: !

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Super razmišljaš Alan, všeč mi je :palec: !

no,kot piše v Svetem pismu se bodo v zadnjm času pojavljali antikristi,ki ne bodo negirali Jezusa kot človeka ,ampak bodo ljudem govorili,da se vera ne izplača,da proti njej nimajo nič proti,ampak da vera kot taka ne prinaša nobenih prednosti v življenju,zasedli bodo vladajoće prestole in ignorirali Resnico,seveda bodo s sabo potegnili ogromno somišljenikov

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kuvrtat :palec:

 

Nekoč sem prišel do sledečega spoznanja, kar se tiče zadev o Bogu (se pa lahko aplicirajo na marsikateri pojav v Življenju):

 

Če Bog obstaja, obstaja. Gre za bivanjsko dejstvo, ki je neodvisno od naših dokazov za in proti, še najmanj pa od naše vere/verjetja. Lahko najdem še toliko dokazov za ali proti, utemeljenih, neovrgljivih; lahko imam še tako močno vero, lahko neizmerno verjamem vanj, da gore premikam -- resničnost se ne spremeni: če Bog obstaja, obstaja.

 

Prav taka je obratna situacija: če Bog ne obstaja, če ga ni, ne obstaja. In spet lahko najdem še take dokaze za njegov obstoj, lahko še tako verjamem -- a če ga ni, ga pač ni.

 

S tega vidika: če torej zgolj verjamem v Boga, pa četudi imam "dokaze", a se ne s tem samo varam? Saj moja vera in moji dokazi ne spremenijo in ne vplivajo na njegovo bivanje ali nebivanje.

 

To spoznanje mi je takrat odvalilo moreč kamen s srca. x:)x

nimaš pojma,ker od vere je odvisno,da se vse skupaj ne podere

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no,kot piše v Svetem pismu se bodo v zadnjm času pojavljali antikristi,ki ne bodo negirali Jezusa kot človeka ,ampak bodo ljudem govorili,da se vera ne izplača,da proti njej nimajo nič proti,ampak da vera kot taka ne prinaša nobenih prednosti v življenju,zasedli bodo vladajoće prestole in ignorirali Resnico,seveda bodo s sabo potegnili ogromno somišljenikov

 

Vera od tistega, ki verjame, je dosti boljša od vere tistih, ki HOČEJO verjeti!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vera od tistega, ki verjame, je dosti boljša od vere tistih, ki HOČEJO verjeti!

tole podpišem,ampak ne vem kaj si hotela povedati,prosim,če razložiš,ali si se obregnila ob ta post,ker je odprt

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tole podpišem,ampak ne vem kaj si hotela povedati,prosim,če razložiš,ali si se obregnila ob ta post,ker je odprt

 

Ja potegnila sem jedro od tistega razmišljanja, ki sem ga hvalila od Alana, kot ga jaz sama razumem, nakar si začela govoriti o antikristu,...

Kdor verjame ni drugačen od tistega ki verjame.Razlika med njima je le ta, da se eni zavedajo drugi pa ne.Drugače lahko rečem, da se eni spominjajo bistva, drugi pa ne.Spomin je mišljen na stanje pred reinkarnacijo, ko je zavedanje duše še popolno.

Mici, največ zla na tem svetu je ravno verovanje v antikrista :vragec: .Vera je v tem primeru zlo, ker na ta način ustvarjaš sama antikrista, z energijo in mislimi.

Sicer pa predvidevam, da boš takoj v naslednji minuti skočila prebrati, kaj pišemo tukaj in takoj našla odgovor v imenu boga.

Ma Mici, kdo pa si ti?To sem te že enkrat vprašala in mi nisi odgovorila.A si leva roka Boga, da dajaš tako direktne odgovore? Prosim povej nam kako je tvoje poslanstvo in zakaj misliš da vedno veš vse?

x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej, če veruješ vase, v svojo bit, notranje občutje s Srcem si že Veren in že pri Bogu.

 

Ni potrebno, da se pogojuješ z Bogom ali Jezusom. Ni potrebe.

 

Vera je v tem primeru zlo, ker na ta način ustvarjaš sama antikrista, z energijo in mislimi.

 

Se strinjam. Take misli in ideje je potrebno uporabljati previdno in kontrolirano. Ali raje sploh ne in samo s posebnim Namenom.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja potegnila sem jedro od tistega razmišljanja, ki sem ga hvalila od Alana, kot ga jaz sama razumem, nakar si začela govoriti o antikristu,...

Kdor verjame ni drugačen od tistega ki verjame.Razlika med njima je le ta, da se eni zavedajo drugi pa ne.Drugače lahko rečem, da se eni spominjajo bistva, drugi pa ne.Spomin je mišljen na stanje pred reinkarnacijo, ko je zavedanje duše še popolno.

Mici, največ zla na tem svetu je ravno verovanje v antikrista :vragec: .Vera je v tem primeru zlo, ker na ta način ustvarjaš sama antikrista, z energijo in mislimi.

Sicer pa predvidevam, da boš takoj v naslednji minuti skočila prebrati, kaj pišemo tukaj in takoj našla odgovor v imenu boga.

Ma Mici, kdo pa si ti?To sem te že enkrat vprašala in mi nisi odgovorila.A si leva roka Boga, da dajaš tako direktne odgovore? Prosim povej nam kako je tvoje poslanstvo in zakaj misliš da vedno veš vse?

x:px

nisem tebe mislila,ko pišem o antikritstu,ampak misli,ki si jih potrdila imajo takšno vsebino,potem naprej me obtožuješ,da jaz ustvarjam anti kriste,pa slop ne veš kaj je to,potem omenjaš,da vera povzroča zlo,ali veš ,da če ne bi bilo vere,ti ne bi hodila po obali in delila nasmehe turistom,ja zelo sem povezana z Bogom,ampak te na daleč čutim,da nisi slaba oseba ,bolj nevedna in vsepovsod vtikajoča zaradi pomanjkanja samozavesti,za konec ti povem,da jaz sem na forumu,da kaj izvem v zvezi z Bogom pa lep pozdrav

 

Mici: samopomembnost je človekov največji sovražnik! :vragec:

to velja zate ,jaz vem zase,da je tako zame kot zate najbolj pomemben JEZUS

 

Sej, če veruješ vase, v svojo bit, notranje občutje s Srcem si že Veren in že pri Bogu.

 

Ni potrebno, da se pogojuješ z Bogom ali Jezusom. Ni potrebe.

Se strinjam. Take misli in ideje je potrebno uporabljati previdno in kontrolirano. Ali raje sploh ne in samo s posebnim Namenom.

 

 

nisem tebe mislila,ko pišem o antikritstu,ampak misli,ki si jih potrdila imajo takšno vsebino,potem naprej me obtožuješ,da jaz ustvarjam anti kriste,pa slop ne veš kaj je to,potem omenjaš,da vera povzroča zlo,ali veš ,da če ne bi bilo vere,ti ne bi hodila po obali in delila nasmehe turistom,ja zelo sem povezana z Bogom,ampak te na daleč čutim,da nisi slaba oseba ,bolj nevedna in vsepovsod vtikajoča zaradi pomanjkanja samozavesti,za konec ti povem,da jaz sem na forumu,da kaj izvem v zvezi z Bogom pa lep pozdrav

to velja zate ,jaz vem zase,da je tako zame kot zate najbolj pomemben JEZUS

JUTRI BOM V pIRANU,PRIDI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nisem tebe mislila,ko pišem o antikritstu,ampak misli,ki si jih potrdila imajo takšno vsebino,potem naprej me obtožuješ,da jaz ustvarjam anti kriste,pa slop ne veš kaj je to,potem omenjaš,da vera povzroča zlo,ali veš ,da če ne bi bilo vere,ti ne bi hodila po obali in delila nasmehe turistom,ja zelo sem povezana z Bogom,ampak te na daleč čutim,da nisi slaba oseba ,bolj nevedna in vsepovsod vtikajoča zaradi pomanjkanja samozavesti,za konec ti povem,da jaz sem na forumu,da kaj izvem v zvezi z Bogom pa lep pozdrav

to velja zate ,jaz vem zase,da je tako zame kot zate najbolj pomemben JEZUS

JUTRI BOM V pIRANU,PRIDI

Mici, prvič čujem, da bi kdo iskaval Boga na netu. Ne vem, ampak ni mi všeč ta komunikacija, kjer ti sama govoriš in VSE veš. Deluješ, kot da nimaš kaj izgubiti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici, prvič čujem, da bi kdo iskaval Boga na netu. Ne vem, ampak ni mi všeč ta komunikacija, kjer ti sama govoriš in VSE veš. Deluješ, kot da nimaš kaj izgubiti.

no,če se ti pridružim po primorsko,bom napisala,da ne iskavljem Boga na forumu,mi je pa všeč kritika,da sem verjetno že resnično komu napoti,ker vse vem,kot pišeš,pa naj ti zaupam,da še zdaleč ne vem veliko in ne vsega ,ae pa trudim,lahko ti pomagam še z eno mislijo slavnega pridigarja D.L.Moody-a,ki pravi,,V Svetem pismo me ne vznemirja tisto,česar ne razumem,ampak to,kar razumem,,še končna misel res nimam kaj izgubiti z Jezusom,tudi,komu drugemu bi privoščila to polnost lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no,če se ti pridružim po primorsko,bom napisala,da ne iskavljem Boga na forumu,mi je pa všeč kritika,da sem verjetno že resnično komu napoti,ker vse vem,kot pišeš,pa naj ti zaupam,da še zdaleč ne vem veliko in ne vsega ,ae pa trudim,lahko ti pomagam še z eno mislijo slavnega pridigarja D.L.Moody-a,ki pravi,,V Svetem pismo me ne vznemirja tisto,česar ne razumem,ampak to,kar razumem,,še končna misel res nimam kaj izgubiti z Jezusom,tudi,komu drugemu bi privoščila to polnost lp

glede komunikacije pa tako,pa ti govori,bom jaz poslušala ,jutri gremo v Piran,se bomo kopali lahko noč

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...