Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

USTAVA REPUBLIKE SLOVENIJE:

 

Daje državljanom pravico do SVOBODNE IZBIRE VEROIZPOVEDI.

 

_________

_________

 

"samo en Bog je in to je Jezus Kristus,ostali so izmišljeni ,poganski bogovi"

Je to verska NETOLERANCA do drugače verujočih?

 

Preber si USTAVO RS. LP

to je dejstvo in čista resnica,vzemi katerikoli vir,vedno dobiš enako ali preberi1.Janezovo pismo5,20,lahko vrneš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prabha:

 

*!Točno tako je, tantra! Trimurti:Brahma, Vishnu in Shiva*

_________

 

Mici 59:

 

*"samo en Bog je in to je Jezus Kristus,ostali so izmišljeni ,poganski bogovi*;

 

*ste manjšina brez zgodovine,čeprav naj ima vsak kar hoče*

 

 

Mici to so hude žalitve verskih čustev drugače verujočih.

 

Kršiš USTAVO RS.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šri Krišna se ne uteleša, ker On sam je svoje večno telo. Se pa v svoji večni obliki včasih pojavi v materialni kreaciji, da bi zadovoljil svoje bhakte (častilce, ljubimce). Kot stranski produkt tudi ubije demone in vspostavi večno religijo.

 

Šri Višnu je ena izmed ekspanzij Šri Krišne in opravlja funkcijo vzdrževanja materialne kreracije.

 

Brahma je največkrat živo bitje, opolnomočeno od Šri Krišne oz. Šri Višnuja za ustvarjanje materialne kreacije. Včasih Šri Krišna sam opravlja funkcijo Brahme.

 

Šiva je ena izmed posebnih ekspanzij Šri Krišne, ki opravlja funkcijo uničevanja materialne kreacije. Včasih to funkcijo opravlja Šri Krišna sam, ali pa za to funckijo opolnomočeno živo bitje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Točno tako je, tantra! Trimurti:Brahma, Vishnu in Shiva

 

ste manjšina brez zgodovine,čeprav naj ima vsak kar hoče

 

Mici to so hude žalitve verskih čustev drugače verujočih.

 

Kršiš USTAVO RS.

nič ne kršim in tudi nobenega ne žalim,naj ima vsak ,kar hoče,ampak zate še enkrat,,Vemo,da je Božji Sin prišel,in nam dal Razum,da spoznavamo Resničnega.V Resničnem tudi smo,v njegovem Sinu Jezusu Kristusu.ON JE RESNIČNI BOG IN VEČNO ŽIVLJENJE.Otroci,varujte se malikov.{1Janezovo pismo5,20,21}sedaj pa ti napiši o svojem bogu,če lahko enako

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po strokovni literaturi je Krishna 8. avatar Vishnuja.

 

Kako pa to razlagate v "Hare Krishna" gibanju. Je pa stvar vaše interpretacije. LP

moja zgornja razlaga bazira na Šrimad Bhagavatamu, ki je zadnje, zaključno delo avtorja vse vedske literature, Šrila Vjasadeva.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Druge Bogove imenuješ POGANSKE.

 

Drugače verujoče si v temule topicu imenovala POGANE.

 

Predsednika države dr. Drnovška imenuješ NEW AGE - AR.

 

Zamisli se malo. LP

zamisli se ti,ker vse kar napišem je resnica,naštej poganske bogove,pa smo tam,danes moramo govoriti resnico in upoštevati Jezusa,tudi sistem se je že zdavnaj zamenjal,ali mi morebiti grozi kakšna egzekucija,kot včasih pred leti,mi boste prisluškovali,me odkrili od kje sem,me boste zaprli kot Pučnika,edinega pravega snovalca Slovenije

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mgd

 

Hvala za razlago.

 

Spoštujem Vaš pogled na Krishno.

ni za kej.

 

_________

Imam pa svojega.

do katerega seveda imaš pravico, dano od Boga, Šri Krišne.

 

Iz virov, kateri so bili pred Vedam. LP

in v teh virih so izrazi kot so Krišna, avatar, Višnu, Šiva, Brahma itd.?

 

drgač pa je vedska literatura večna, ker izhaja iz Boga, Šri Krišne samega. je pa res, da je v tem materialnem svetu včasih vidna, včasih pa ne. Boga, Šri Krišne se ne da spoznat drgač kokr tko, da se ti On sam razodene. eden izmed načinov skozi katerega se Šri Krišna razodeva v tem svetu je tudi skozi Vede.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"...drgač pa je vedska literatura večna, ker izhaja iz Boga..."

 

Za Tebe and & verujoče JA.

_________

 

Zame NE:

 

Pisali so jo ljudje. Človek NE bo NIKOLI BOG. Tudi v "Avatarju" NE.

 

Moj pogled. Ga NE vsiljujem.

 

 

Spoštujem pa Tvojega. In Te NE prepričujem.

 

Mene Tudi NI treba s tvoje strani. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"...zamisli se ti,ker vse kar napišem je resnica..."

 

Lepo, da priznavaš svoja poimenovanja:

 

poganski bogovi, pogani, new age - ar. LP

še enkrat in zadnjič tebi nestrpnica,jaz nimam proti nobenemu bogu ničesar,se pa ve ,da so poganski,vsakega vernika spoštujem,pa naj kriči kar hoče,govorim in pišem resnico in tudi stojim zatem,sem na forumu,da kaj odnesem in morebiti tudi kaj prinesem,slednje si lahko sam vsak vzame,ne pa spreminjat resnic o bogovih,ker jih ne moreš lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

S telimi poimenovanji NE spoštuješ NOBENEGA:

 

"poganski bogovi, pogani, new age - ar."

 

 

Razlagaš svoj pogled. Kateri pa ni nujno, da je Resnica za druge.

 

Nared anketo na forumu pa boš zvedela. Ali je to tudi pogled ostalih. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"...drgač pa je vedska literatura večna, ker izhaja iz Boga..."

 

Za Tebe and & verujoče JA.

za vse to velja. je pa res, da nekateri to bolj, drugi pa manj zaznavamo oz. sprejemamo.

 

_________

 

Zame NE:

 

Pisali so jo ljudje. Človek NE bo NIKOLI BOG. Tudi v "Avatarju" NE.

Vede je pisal sam nezmotljivi Bog, Šri Krišna.

 

Vede potrjujejo, da človek (živo bitje) nikoli ne bo Bog ali Avatar. Avatar je drugo ime oz. izraz za Boga, kar pomeni "Sestopajoči" (v sanskritu je glagol sestopati "avataran") Bog, ki v svoji večni obliki sestopi v to materialno kreacijo.

 

Kot sem že prej napisal, se Bog ne uteleša v materialno telo. Kadar sestopi v to materialno kreacijo pride v svoji večni obliki, ki pa je, v tem posebnem primeru, po Njegovi volji, vidna tudi materialnim očem vseh ljudi.

 

Bog lahko vstopi tudi v materialno telo, a hkrati ostaja nespremenjen, Vsemogočni. A to je že drug primer kot zgoraj (Avatar).

 

Moj pogled. Ga NE vsiljujem.

Spoštujem pa Tvojega. In Te NE prepričujem.

no prob.

 

Mene Tudi NI treba s tvoje strani. LP

upam, da te nisem. se ti pa zahvaljujem za tvoje besede, ki so me vzpodbudile, da sem napisal to zgoraj, če bi morda koga zanimal in za zadovoljstvo Boga.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mgd To je Vaš kolektivni pogled "Hare Krishna" verske hindujske skupnosti:

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/Hare_Kri%C5%A1na

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/Hinduizem

 

 

To moje NI.

 

Krishna NI moj Bog. In NIKOLI ne bo.

 

Krishna načelo, Jezusovo načelo... pa lahko ponotranjim v Odprtost Srca in Sočutje izvirajoče iz njega.

 

Ostajam (a)teist.

_________

 

*Vede je pisal sam nezmotljivi Bog, Šri Krišna.*

 

 

Zame so jih pisali ljudje.

 

 

Človek NI in NE bo NIKOLI BOG.

 

Tudi kot Avatar NE. Moje mnenje, katero velja Zame.

_________

 

Kastni sistem je prišel s parazitsko Hindujsko duhovščino.

 

Katera prisega na Vede in opravičenost nepravičnega kastnega sistema.

_________

 

Pred Vedam so že bili tantrični spisi.

 

Tudi v današnji Indiji vsi NE PRIZNAVAJO Ved.

_________

 

Skozi Svoj Pogled imaš prav.

 

Tako kot jaz skozi Svojega.

 

Hvala za obrazložitev:

 

*...Šri Krišna se ne uteleša...*

 

 

Allah se za Muslimane tudi NE uteleša. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mgd To je Vaš kolektivni pogled "Hare Krishna" verske hindujske skupnosti:

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/Hare_Kri%C5%A1na

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/Hinduizem

čeprav nisem član organizacije, ki stoji za tem člankov, se vseeno strinjam z napisanim.

 

To moje NI.

 

Krishna NI moj Bog. In NIKOLI ne bo.

maš prav. nihče si ne more lastit Šri Krišne. Šri Krišna je Bog/Izvor vseh živih bitij.

 

Krishna načelo, Jezusovo načelo... pa lahko ponotranjim v Odprtost Srca in Sočutje izvirajoče iz njega.

ok, potem pa prakticiraj odprtost srca. ko ga boš lahko po milosti Boga odpru dokončno, boš direktno ugledal tudi Boga, Šri Krišno.

 

Človek NI in NE bo NIKOLI BOG.

se strinjam.

 

Tudi kot Avatar NE. Moje mnenje, katero velja Zame.

ja, tudi Avatar ni človek oz. človek nikoli ne more postati Avatar.

 

Kastni sistem je prišel s parazitsko Hindujsko duhovščino.

 

Katera prisega na Vede in opravičenost nepravičnega kastnega sistema.

zaradi tega ker nekateri nepravilno sledijo predpise, še ni pametno opustit predpisov, sploh dokler dejansko ne razumeš njihovega namena in koristi.

 

Pred Vedam so že bili tantrični spisi.

Vede so večne, Tantre tudi. Tantre so del Ved in so v sozvočju z naukom Ved. Vpraši Gospoda Šivo.

 

Tudi v današnji Indiji vsi NE PRIZNAVAJO Ved.

škoda, a tako pač je. človk ma od Boga dano relativno svobodno voljo, brez katere ljubezen z Njim in ostalimi v odnosu do Njega ne bi bila mogoča. če jo zlorabmo, je škoda za nas, Bog pa postane še bolj sočuten in ljubezniv do nas.

 

Nitai Gouranga!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot sem že prej napisal, se Bog ne uteleša v materialno telo. Kadar sestopi v to materialno kreacijo pride v svoji večni obliki, ki pa je, v tem posebnem primeru, po Njegovi volji, vidna tudi materialnim očem vseh ljudi.

To ne drži, je pa sevede držalo, dokler ni prišel Jezus na ta svet. Vedski spisi ne morejo učiti nekaj, kar še ni bilo. Oziroma, ta trditev je bila pravilna, ko je bila napisana, sedaj pa Jezusov prihod dokazuje, da to ne drži več. In če je bil Jezus tukaj, kako moreš rečt, da se Bog ne uteleša v materialno telo :eek: .

 

s tem se strinjam,tudi nimam nobenega opravičila,lahko rečem le ,da je stara zaveza težko razumljiva in ,da so veljali ortodoksni zakoni ali postava in da v Mojzesovih knjigah velja poklic k poslušnosti izraelskega naroda,ki pa je itak prekršil vse Božje načrte,zato tudi vesoljni potop,ampak kjub temu so se potomci preživelih ponovno uprli in zgradili babilonski stolp.Zato pa pride Jezus v Novi zavezi z ljubeznijo

x:o)x

V času velikega potopa še ni bilo izraelskega naroda, ampak se je razvil kasneje.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hare Ram, mgd:)) x;)x

Odrešit konkretno vseh vzorcev, vezi, različnih odvisnosti (odnosi recimo, dobra hrana, itd itd...), čustvene potrebe, itd itd, ma tega mam kar nekaj za odrešit....Se xsrcx mam rada xsrcx .Dobro je bit pošitiman, ane? Občutek je lepši, več energije,več svetlobe,....s tem ko je vedno večja enost z Bogom.

 

Prabha x8Dx

In tega vsega se "odrešiš" s predajo Bogu? In kaj, misliš da ti Bog potem ta "bremena" :xx!: odvzame ali kaj?

Pizda kako znajo ljudje vedno najti način, da prevalijo odgovornost za svoje

življenje na koga drugega.....

Ti na Boga, mici na Jezusa itd.........

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kabalist:

 

"...Katološka cerkev izhaja iz Nikejskega koncila, ki je zakoličil temelje tega, kar krščanstvo danes predstavlja.

 

Katolicizem je nastal v 4. stoletju na Nikejskem koncilu.

 

Takrat je Jezus iz mesije postal božji sin.

 

Mesija v židovskem svetu takratne dobe ni pomenil božjega sina,

 

temveč kralja-svečenika, utelešenje izvoljenega naroda.

 

Jezus je bil predentent za prestol Judeje in svečenik. Klicali so ga Rabi. To priznavajo tudi v Evangelijih..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To ne drži, je pa sevede držalo, dokler ni prišel Jezus na ta svet. Vedski spisi ne morejo učiti nekaj, kar še ni bilo. Oziroma, ta trditev je bila pravilna, ko je bila napisana, sedaj pa Jezusov prihod dokazuje, da to ne drži več. In če je bil Jezus tukaj, kako moreš rečt, da se Bog ne uteleša v materialno telo :eek: .

x:o)x

V času velikega potopa še ni bilo izraelskega naroda, ampak se je razvil kasneje.

ja tle sem pa res preveč napisala,se opravičujem

 

In tega vsega se "odrešiš" s predajo Bogu? In kaj, misliš da ti Bog potem ta "bremena" :xx!: odvzame ali kaj?

Pizda kako znajo ljudje vedno najti način, da prevalijo odgovornost za svoje

življenje na koga drugega.....

Ti na Boga, mici na Jezusa itd.........

ti si paže zdavnaj najbrž vse predal staršim

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In tega vsega se "odrešiš" s predajo Bogu? In kaj, misliš da ti Bog potem ta "bremena" :xx!: odvzame ali kaj?

Pizda kako znajo ljudje vedno najti način, da prevalijo odgovornost za svoje

življenje na koga drugega.....

Ti na Boga, mici na Jezusa itd.........

Hm kaj je to predaja torej. Predaja je kadar nekaj počneš v popolnosti ,s polno zavestjo in odgovornostjo.Predaja, ko padeš na tla in čakaš da bo kdo drug naredil kaj namesto tebe, je neodgovorno ravnanje, za katerega plačaš, še posebej, če je bilo storjeno zavestno.Torej zlorabljaš samega sebe, kar je bolano.

 

Predaja Bogu je najtežja pot.PRAVA PREDAJA-bhakti joga recimo.

 

Drugače pa meni pomeni predaja Bogu vzporedno z reševanjem bremen.Lažje mi je misliti, da je Bog ob meni, lažje se počutim, razbremenjena...vem da delam prav in čutim podporo univerzuma.Težave pa moram več ali manj sama rešiti, itaq! :o|o: S pomočjo drugih, nekoga, Boga, je lažje in lepše.Sej smo družabna bitja, a? Večkrat sem se pa spraševala , če je mogoče človeški faktor občutka krivde izumil Boga, nekoga da vanj verjame.

Ja nasprotno razmišljanje, samo v tem je point, nekje v sredini je resnica.Ni ne to ni ne ono.Pa spet se lahko pojavi novo vprašanje.

 

Prabha

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm kaj je to predaja torej. Predaja je kadar nekaj počneš v popolnosti ,s polno zavestjo in odgovornostjo.Predaja, ko padeš na tla in čakaš da bo kdo drug naredil kaj namesto tebe, je neodgovorno ravnanje, za katerega plačaš, še posebej, če je bilo storjeno zavestno.Torej zlorabljaš samega sebe, kar je bolano.

 

Predaja Bogu je najtežja pot.PRAVA PREDAJA-bhakti joga recimo.

 

Drugače pa meni pomeni predaja Bogu vzporedno z reševanjem bremen.Lažje mi je misliti, da je Bog ob meni, lažje se počutim, razbremenjena...vem da delam prav in čutim podporo univerzuma.Težave pa moram več ali manj sama rešiti, itaq! :o|o: S pomočjo drugih, nekoga, Boga, je lažje in lepše.Sej smo družabna bitja, a? Večkrat sem se pa spraševala , če je mogoče človeški faktor občutka krivde izumil Boga, nekoga da vanj verjame.

Ja nasprotno razmišljanje, samo v tem je point, nekje v sredini je resnica.Ni ne to ni ne ono.Pa spet se lahko pojavi novo vprašanje.

 

Prabha

pokomentiram,pa ne me spet takoj obtožiti kaj vem česa,Prahba ničesar ne plačaš,če se vržeš na kolena in prosiš Boga za odpuščanje ali pomoč,BOG je zastonj,potem Bog ni ob tebi,pač pa je v tebi po Jezusu,če je seveda karkoli v tebi,univerzum ti ne daje podporo,pač pa Jezus,občutek krivde pa ustvarja satan lp

 

pokomentiram,pa ne me spet takoj obtožiti kaj vem česa,Prahba ničesar ne plačaš,če se vržeš na kolena in prosiš Boga za odpuščanje ali pomoč,BOG je zastonj,potem Bog ni ob tebi,pač pa je v tebi po Jezusu,če je seveda karkoli v tebi,univerzum ti ne daje podporo,pač pa Jezus,občutek krivde pa ustvarja satan lp

še tole,prava predaja ni bhakti joga,mislim Bogu

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Večkrat sem se pa spraševala , če je mogoče človeški faktor občutka krivde izumil Boga, nekoga da vanj verjame.

 

Prabha

 

hm, če malo logično razmišljaš, potem se ne moreš zavedati samega

sebe brez tega, da Bog obstaja, torej čim se zavedaš da si, potem Bog mora biti....

vprašanje je le, če te lahko česarkoli odreši in ali sploh potrebujemo kakršnokoli

odrešitev....

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...