Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Kar uživite v svojih mračnih božanstvih! S to "sodbo" do vas, ne napadam Biblije, Korana; Vedskih spisov, idr. ampak samo mračne interpretatorje!

Pravzaprav napadaš idejo o obstaju Boga. Kar pa ni nobena "mračna interpretacija". Vse, kar je, dokazuje, da Bog obstaja. Zakaj brez Njega ne bi nič obstajalo. Zato je tvoja ideja, da hočeš dokaz, mal smešna.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V splošno izobrazbo:

 

Tantrični spisi so bili že pred Vedam, Židovsko religijo.

Ko Jezusa, Ved, Brahmanske parazitske kaste s krivičnim kastnim sistemom izkoriščanja človeka po človeku. Z Vedam vred.

 

Še NI BILO. LP

Sevede so bli tantrični spisi pred židovsko religijo. Ne pa tudi pred vedami. Slaba praksa pokvarjene bramanske duhovščine in pokvarjenega kastnega sistema pa ne dokazuje, do so Vede slabe. Na žalost so slabi ljudje, sploh, ko se razpase napuh, ošabnost, oblastiželjnost, ...

 

Mici, jaz sem rekel da je bil Jezus bogokletnik za pravoverne Žide. Tvoja navedba je dobila drugačen prizvok!

Če te citiram; "Jezus je bil tudi bogokletnik ko je rekel pravovernim Židom, da imajo Satana za Očeta!"

Kako se to razume :eek: ?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vede potrjujejo, da človek (živo bitje) nikoli ne bo Bog ali Avatar. Avatar je drugo ime oz. izraz za Boga, kar pomeni "Sestopajoči" (v sanskritu je glagol sestopati "avataran") Bog, ki v svoji večni obliki sestopi v to materialno kreacijo.

V stari zavezi je citat "Jaz sem rekel: »Bogovi ste, sinovi Najvišjega vi vsi; "

In to se ponovi tudi v evangeliju;

 

31 Judje so spet pograbili kamenje, da bi ga kamnali. 32 Jezus pa jim je odgovoril: »Veliko dobrih del, ki izhajajo iz Očeta, sem vam pokazal. Zaradi katerega od teh del me hočete kamnati?« 33 Judje so mu odgovorili: »Ne kamnamo te zaradi dobrega dela, ampak zaradi bogokletja, ker se ti, ki si človek, delaš Boga.« 34 Jezus jim je odgovoril: »Ali ni zapisano v vaši postavi: Jaz sem rekel: bogovi ste. 35 Če je imenoval bogove tiste, ki se jim je zgodila Božja beseda – in Pismo se ne more razvezati –, 36 boste mar vi tistemu, ki ga je Oče posvetil in poslal na svet, očitali bogokletje, ker sem rekel: ›Božji Sin sem.‹ 37 Če ne opravljam del svojega Očeta, mi ne verjemite; 38 če pa jih opravljam, verjemite delom, če že ne verjamete meni, da boste spoznali in spoznavali, da je Oče v meni in jaz v Očetu.« 39 Spet so ga torej hoteli zgrabiti, pa se je umaknil pred njihovo roko.

 

Če je Bog naš Oče, kaj smo potem mi?

 

 

 

Tudi v današnji Indiji vsi NE PRIZNAVAJO Ved.

Tudi v krščanskem svetu vsi ne priznavajo Svetega pisma :sori:

 

človk ma od Boga dano relativno svobodno voljo, ...

Človek ima od Boga dano ABSOLUTNO svobodno voljo.

 

ja tle sem pa res preveč napisala,se opravičujem

A te je verska gorečnost mal zavedla x:o)x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pravzaprav napadaš idejo o obstaju Boga. Kar pa ni nobena "mračna interpretacija". Vse, kar je, dokazuje, da Bog obstaja. Zakaj brez Njega ne bi nič obstajalo. Zato je tvoja ideja, da hočeš dokaz, mal smešna.

 

 

Predvsem o obstoju vašega Boga in te kulture ki ga vsiljuje že od začetka civilizacije!!!

Hotel sem samo dokaz za te vaše pravljice! Tudi za bajke sem pripravljen slišati argumente.

 

 

Sevede so bli tantrični spisi pred židovsko religijo. Ne pa tudi pred vedami. Slaba praksa pokvarjene bramanske duhovščine in pokvarjenega kastnega sistema pa ne dokazuje, do so Vede slabe. Na žalost so slabi ljudje, sploh, ko se razpase napuh, ošabnost, oblastiželjnost, ...

Če te citiram; "Jezus je bil tudi bogokletnik ko je rekel pravovernim Židom, da imajo Satana za Očeta!"

Kako se to razume :eek: ?

 

 

Očitno si ujet v črke.

Ti bom prevedel svojo Aramejščino:

drugače povedano je bil Jezus za farizeje in pismouke bogokletnik!

A sedaj razumeš? :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pokomentiram,pa ne me spet takoj obtožiti kaj vem česa,Prahba ničesar ne plačaš,če se vržeš na kolena in prosiš Boga za odpuščanje ali pomoč,BOG je zastonj,potem Bog ni ob tebi,pač pa je v tebi po Jezusu,če je seveda karkoli v tebi,univerzum ti ne daje podporo,pač pa Jezus,občutek krivde pa ustvarja satan lp

še tole,prava predaja ni bhakti joga,mislim Bogu

Mici, tisto ni bilo obtoževanje, pač pa gola radovednost!Svaka čast, če kaj znaš, to cenim! Nisem mislila, da se nekdo vrže na kolena, ampak simbolično "na tleh", v smislu, da vso odgovornost predaja nekomu drugemu, vseeno komu.V smislu, da nič ne naredi, to je mišljeno! Biti na kolenih in moliti je pa čisto nekaj drugega.

 

hm, če malo logično razmišljaš, potem se ne moreš zavedati samega

sebe brez tega, da Bog obstaja, torej čim se zavedaš da si, potem Bog mora biti....

vprašanje je le, če te lahko česarkoli odreši in ali sploh potrebujemo kakršnokoli

odrešitev....

Se strinjam, mi smo že odrešeni, popolni, vse je v nas, samo spet neko delo moramo storiti na sebi, da to odkrijemo.Z bogom vštric, on, ki ima vse te lastnosti a ni lažje?Če hočeš biti uspešen človek, se valjda boš začel družiti z uspešnimi in to energijo akomuliraš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V stari zavezi je citat "Jaz sem rekel: »Bogovi ste, sinovi Najvišjega vi vsi; "

In to se ponovi tudi v evangeliju;

 

31 Judje so spet pograbili kamenje, da bi ga kamnali. 32 Jezus pa jim je odgovoril: »Veliko dobrih del, ki izhajajo iz Očeta, sem vam pokazal. Zaradi katerega od teh del me hočete kamnati?« 33 Judje so mu odgovorili: »Ne kamnamo te zaradi dobrega dela, ampak zaradi bogokletja, ker se ti, ki si človek, delaš Boga.« 34 Jezus jim je odgovoril: »Ali ni zapisano v vaši postavi: Jaz sem rekel: bogovi ste. 35 Če je imenoval bogove tiste, ki se jim je zgodila Božja beseda – in Pismo se ne more razvezati –, 36 boste mar vi tistemu, ki ga je Oče posvetil in poslal na svet, očitali bogokletje, ker sem rekel: ›Božji Sin sem.‹ 37 Če ne opravljam del svojega Očeta, mi ne verjemite; 38 če pa jih opravljam, verjemite delom, če že ne verjamete meni, da boste spoznali in spoznavali, da je Oče v meni in jaz v Očetu.« 39 Spet so ga torej hoteli zgrabiti, pa se je umaknil pred njihovo roko.

kje to piše,prosim za podatek v katerem evangeliju

Če je Bog naš Oče, kaj smo potem mi?

Tudi v krščanskem svetu vsi ne priznavajo Svetega pisma :sori:

Človek ima od Boga dano ABSOLUTNO svobodno voljo.

A te je verska gorečnost mal zavedla x:o)x

 

 

Predvsem o obstoju vašega Boga in te kulture ki ga vsiljuje že od začetka civilizacije!!!

Hotel sem samo dokaz za te vaše pravljice! Tudi za bajke sem pripravljen slišati argumente.

Očitno si ujet v črke.

Ti bom prevedel svojo Aramejščino:

drugače povedano je bil Jezus za farizeje in pismouke bogokletnik!

A sedaj razumeš? :palec:

razloži prosim

 

V stari zavezi je citat "Jaz sem rekel: »Bogovi ste, sinovi Najvišjega vi vsi; "

In to se ponovi tudi v evangeliju;

 

31 Judje so spet pograbili kamenje, da bi ga kamnali. 32 Jezus pa jim je odgovoril: »Veliko dobrih del, ki izhajajo iz Očeta, sem vam pokazal. Zaradi katerega od teh del me hočete kamnati?« 33 Judje so mu odgovorili: »Ne kamnamo te zaradi dobrega dela, ampak zaradi bogokletja, ker se ti, ki si človek, delaš Boga.« 34 Jezus jim je odgovoril: »Ali ni zapisano v vaši postavi: Jaz sem rekel: bogovi ste. 35 Če je imenoval bogove tiste, ki se jim je zgodila Božja beseda – in Pismo se ne more razvezati –, 36 boste mar vi tistemu, ki ga je Oče posvetil in poslal na svet, očitali bogokletje, ker sem rekel: ›Božji Sin sem.‹ 37 Če ne opravljam del svojega Očeta, mi ne verjemite; 38 če pa jih opravljam, verjemite delom, če že ne verjamete meni, da boste spoznali in spoznavali, da je Oče v meni in jaz v Očetu.« 39 Spet so ga torej hoteli zgrabiti, pa se je umaknil pred njihovo roko.

 

Če je Bog naš Oče, kaj smo potem mi?

Tudi v krščanskem svetu vsi ne priznavajo Svetega pisma :sori:

Človek ima od Boga dano ABSOLUTNO svobodno voljo.

A te je verska gorečnost mal zavedla x:o)x

od kod je ta evangelij,ki piše o bogovih,mi napišeš prosim

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm, če malo logično razmišljaš, potem se ne moreš zavedati samega

sebe brez tega, da Bog obstaja, torej čim se zavedaš da si, potem Bog mora biti....

vprašanje je le, če te lahko česarkoli odreši in ali sploh potrebujemo kakršnokoli

odrešitev....

ti si nevernik,pišeš,da ob zavedanju samega sebe obstaja Bog,zdaj si napisal,da ti prijatelj,ki stoji ob tebi{se zavedaš}

ob povabilu na pijačo ,ne bo ničesar plačal

Mici, jaz sem rekel da je bil Jezus bogokletnik za pravoverne Žide. Tvoja navedba je dobila drugačen prizvok!

ja,to se strinjam,ampak moraš razložiti zakaj,da ne bodo ljudje posploševali

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emanuel:

 

*"QUOTE(tantra @ 17. Aug 2007, 16:55) *

Tudi v današnji Indiji vsi NE PRIZNAVAJO Ved.

 

Tudi v krščanskem svetu vsi ne priznavajo Svetega pisma

 

 

Sevede so bli tantrični spisi pred židovsko religijo. Ne pa tudi pred vedami. Slaba praksa pokvarjene bramanske duhovščine in pokvarjenega kastnega sistema pa ne dokazuje, do so Vede slabe. Na žalost so slabi ljudje, sploh, ko se razpase napuh, ošabnost, oblastiželjnost, ...*

_________

_________

 

 

Odgovor na Emanuelove teze:

 

Satyananda v Tantričnih meditacijah o Tantri:

 

http://www.satyanandayoga.tara.si/tm_odlomek.php

 

V uvodnem besedilu:

 

"...Nekaj tisoč let po njenem nastanku so Arijci tantrično znanost združili s filozofijo Vedante in oblikovali sistem yoge, ki je danes popularen..."

_________

_________

 

 

Tantra

 

http://www.satyanandayoga.tara.si/slovar_t.php

 

najbolj starodavna univerzalna znanost in kultura, ki se ukvarja s transcendenco človekove narave iz sedanje ravni evolucije in razumevanja v transcendentalno raven znanja, izkušnje in zavedanja.

 

 

Shiva/Shivam (Šiva/Šivam)

 

"vzvišeni"; prvi jogi; najvišje božanstvo hindujskega panteona; predstavlja kozmično zavest; čista zavest; uničevalec univerzuma

 

 

linga/lingam

 

simbol, ki predstavlja Shivo; simbol astralnega telesa; shivalingam je še posebno cenjen kot simbol atme in individualne duše

 

 

shivalingam (šivalingam)

 

črni ovalni kamen; simbol Shive; zavest ali astralno telo

_________

 

 

Ne priznavajo Ved:

 

Imajo zasebno univerzo v Zagrebu:

 

Viirashaiva - lingayate

 

http://hr.anandamarga.name/viewtopic.php?t...03cb1a04017c890

 

 

Lingayatism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lingayat

 

http://www.yoga-univerzitet.hr/index.html

 

(link trenutno ne dela)

 

Sama rijec lingayata znaci onaj/ona koji nosu (ili koristi) shiva lingu (Shivin znak). Rijec je o praksi te skole koja se sastoji od gledanja (zurenja, trataka) u mali posebno izglacani kameni oblutak koji predstavlja znak Shivinog prisustva. Odsjaj koji se javlja na kamenoj povrsini povoljno utjece na sirenje svijesti. Svaki pripadnik skole dobiva svoj shivalingam prilikom inicijacije. Inace, lingayate su u Indiji poznati i po tome sto tradicionalno ne priznaju kastizam, ne prihvacaju spolnu neravnopravnost (zene i muskarci jednako obavljaju sve vjerske duznosti) te odbacuju autoritet Veda. Zbog toga su uvijek bili omiljeniji medju nizim kastama indijskog drustva.

 

 

Vijinana Bhairava Tantra je jedan vrlo kratak tantricki spis koji spada u siru cjeninu Rudrayamala Tantre.

 

 

Mahadeva

 

http://hr.anandamarga.name/viewtopic.php?t...03cb1a04017c890

 

sporočilo št. 4 (od zgoraj navzdol):

 

 

"Sto se tice tekstova koji se nazivaju tantre, oni spadaju u najmladju skupinu duhovnih textova Indije, zajedno sa puranama (npr. Shrimad Bhagavatam Purana koji slijede Hare Krshne i ostali vishnuisticki pravci). No, iako je njihov nastanak skorijeg datuma (iz poslijebuddhistickog razdoblja, tj. prvih par stoljeca nove ere), vjeruje se da su tada tek zapisane ili tek prihvacene kao sveti spisi. Usprkos tome, one nose drevne tantricke predaje koje su se vjerovatno do tada prenosile samo usmjenim putem. Uglavnom su to razgovori Shive i Parvatii. Ima nekoliko skupina takvih tantrickih spisa, jedna od njih je tzv. yamala skupina (sto znaci bez mrlje, cist), u koju spada i Rudrayamala Tantra (ciji je sastavni dio i Bhairava Vijinana Tantra). Zanimljivo je da su sve tantre pisane uglavnom na ponesto losijem i jednostavnijem samskrtu, dok je jezik hinduistickih purana vrlo profinjen i bogat samskrt (iako su iste starosti nastanka). To svjedoci o tome da su purane pisane od strane brahmanistickog klera, ucenih svecenika koji su bili na vrhu tadasnjeg ved(antin)skog drustva.

 

 

Dok su tantre pisane i sljedjene od strane ljudi koji su bili na rubu vedskog i kasnitnskog drustva (tantrici ne priznaju Vede,

 

niti kaste,

 

i uvijek su smatrani otpadnicima od vedskog drustva).

 

Osim toga, postoje i buddhisticke tantre, u kojima se umjesto Shive kao vrhovno bozanstvo javlja Buddha.

 

One sve iznose vrlo slicno ucenje (tantricke kundalini yoge), a likovi Shive i Buddhe se donekle mijesaju i ispreplicu u buddhistickim tantrama, sto sve svejdoci o uznapredovalom stupnju tantrizacije buddhistickog ucenja (mahayana buddhizam). Ispreplitanje tantre i buddhizma je vidljivo i u sadrzajima, naslovima i temama. Npr. Maha-nirvana Tantra usprkos svojem buddhistickom naslovu nije u osnovi buddhisticka tantra.

 

To svjedoci o tome da su se u tom razdoblju tantra i buddhizam ucestalo mijesali.

 

Baba o tome vrlo jasno govori u svojem djelu Namah Shivaya Shantaya.

 

Ista tantra (Mahanirvana t.) nam donosi i zanimljivu pricu o brahmanistickom sveceniku Vaishishthi (Baba ga takodjer spominje na nekoliko mjesta u svojim Discourses on Tantra),

 

koji je nezadovoljan vedantinskim ucenjem potrazio tantricku inicijaciju.

 

Ucitelja tantre je nasao u Tibetu, gdje je upucen u tantricku kundalini yogu, nakon cega je dostigao konacno prosvjetljenje.

 

 

Ova prica nam takodjer govori o utjecaju tantre na brahmanisticke smjerove duhovne misli."

_________

 

Tantra foruma:

 

Ananda Marga:

 

http://forum.anandamarga.hr/

 

(Vodi ga Musliman)

_________

 

Tantra forum iz Banjaluke, Republika Srbska; Federacija Bosna

 

http://www.tantra.rs.ba/forum/

 

Vodi ga Banjaluški Srb.

 

Sodelujeta ne glede na nacionalnost. In dogodke v 90. (balkanska klanja).

 

Sta prijatelja. Z desetletnimi izkušnjami in več. Tantričnim gurujem...

_________

 

Sta lahko zgled za STRPNOST in TOLERANCO. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

od kod je ta evangelij,ki piše o bogovih,mi napišeš prosim

Od kod je ta evangelij :eek:

A ne veš, od kod je evangelij.

Vprašanje je, iz katerega evangelija je to, in ne od kod je ta evangelij.

Gre za Janezov evangelij, 10, 31-39, še prej pa psalmi 82, 6.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Očitno si ujet v črke.

Ti bom prevedel svojo Aramejščino:

drugače povedano je bil Jezus za farizeje in pismouke bogokletnik!

A sedaj razumeš? :palec:

Te še enkrat citiram; "Mici, jaz sem rekel da je bil Jezus bogokletnik za pravoverne Žide. Tvoja navedba je dobila drugačen prizvok!"

Ta stavk je čista laž. Pojd nazaj, in preber, kaj si napisu. Kdor bi bral tvojo navedbo, bi mogoče razumu, da Mici ne zna brat, kar je pa še nesramno, da to podtikaš. Namesto da bi priznal svojo napako, da si narobej napisal, si žaljiv in nesramen ter asociiraš, da ljudje ne znajo brat. Lepo pojd nazaj, preber, kaj si napisu, pol pa se opravič Mici in men, pol se pa lahko naprej pogovarjamo. Na tvoje asociacije, da jest ne razumem napisanga, pač ne pristajam. najprej napiš, kot se spodob, če se zatipkaš, priznaj napako, ne pa bit nesramen in žaljiv. Mi ni treba nićč prevajat, sam napiš tako, da se da razumet.

 

 

Predvsem o obstoju vašega Boga in te kulture ki ga vsiljuje že od začetka civilizacije!!!

Hotel sem samo dokaz za te vaše pravljice! Tudi za bajke sem pripravljen slišati argumente.

Tuki spet pišeš nerazumliv. Kdo kaj vsiljujemo od začetka civilizacije? Kaj misliš s tem? Piši razumljiv, pol pa se lahk pogovarjamo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Od kod je ta evangelij :eek:

A ne veš, od kod je evangelij.

Vprašanje je, iz katerega evangelija je to, in ne od kod je ta evangelij.

Gre za Janezov evangelij, 10, 31-39, še prej pa psalmi 82, 6.

sem pa res zmedena zadnje čase

 

sem pa res zmedena zadnje čase

dobro,da imam tebe,da me popraviš

 

Emanuel:

 

*"QUOTE(tantra @ 17. Aug 2007, 16:55) *

Tudi v današnji Indiji vsi NE PRIZNAVAJO Ved.

 

Tudi v krščanskem svetu vsi ne priznavajo Svetega pisma

 

 

Sevede so bli tantrični spisi pred židovsko religijo. Ne pa tudi pred vedami. Slaba praksa pokvarjene bramanske duhovščine in pokvarjenega kastnega sistema pa ne dokazuje, do so Vede slabe. Na žalost so slabi ljudje, sploh, ko se razpase napuh, ošabnost, oblastiželjnost, ...*

_________

_________

Odgovor na Emanuelove teze:

 

Satyananda v Tantričnih meditacijah o Tantri:

 

http://www.satyanandayoga.tara.si/tm_odlomek.php

 

V uvodnem besedilu:

 

"...Nekaj tisoč let po njenem nastanku so Arijci tantrično znanost združili s filozofijo Vedante in oblikovali sistem yoge, ki je danes popularen..."

_________

_________

Tantra

 

http://www.satyanandayoga.tara.si/slovar_t.php

 

najbolj starodavna univerzalna znanost in kultura, ki se ukvarja s transcendenco človekove narave iz sedanje ravni evolucije in razumevanja v transcendentalno raven znanja, izkušnje in zavedanja.

Shiva/Shivam (Šiva/Šivam)

 

"vzvišeni"; prvi jogi; najvišje božanstvo hindujskega panteona; predstavlja kozmično zavest; čista zavest; uničevalec univerzuma

linga/lingam

 

simbol, ki predstavlja Shivo; simbol astralnega telesa; shivalingam je še posebno cenjen kot simbol atme in individualne duše

shivalingam (šivalingam)

 

črni ovalni kamen; simbol Shive; zavest ali astralno telo

_________

Ne priznavajo Ved:

 

Imajo zasebno univerzo v Zagrebu:

 

Viirashaiva - lingayate

 

http://hr.anandamarga.name/viewtopic.php?t...03cb1a04017c890

Lingayatism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lingayat

 

http://www.yoga-univerzitet.hr/index.html

 

(link trenutno ne dela)

 

Sama rijec lingayata znaci onaj/ona koji nosu (ili koristi) shiva lingu (Shivin znak). Rijec je o praksi te skole koja se sastoji od gledanja (zurenja, trataka) u mali posebno izglacani kameni oblutak koji predstavlja znak Shivinog prisustva. Odsjaj koji se javlja na kamenoj povrsini povoljno utjece na sirenje svijesti. Svaki pripadnik skole dobiva svoj shivalingam prilikom inicijacije. Inace, lingayate su u Indiji poznati i po tome sto tradicionalno ne priznaju kastizam, ne prihvacaju spolnu neravnopravnost (zene i muskarci jednako obavljaju sve vjerske duznosti) te odbacuju autoritet Veda. Zbog toga su uvijek bili omiljeniji medju nizim kastama indijskog drustva.

Vijinana Bhairava Tantra je jedan vrlo kratak tantricki spis koji spada u siru cjeninu Rudrayamala Tantre.

Mahadeva

 

http://hr.anandamarga.name/viewtopic.php?t...03cb1a04017c890

 

sporočilo št. 4 (od zgoraj navzdol):

"Sto se tice tekstova koji se nazivaju tantre, oni spadaju u najmladju skupinu duhovnih textova Indije, zajedno sa puranama (npr. Shrimad Bhagavatam Purana koji slijede Hare Krshne i ostali vishnuisticki pravci). No, iako je njihov nastanak skorijeg datuma (iz poslijebuddhistickog razdoblja, tj. prvih par stoljeca nove ere), vjeruje se da su tada tek zapisane ili tek prihvacene kao sveti spisi. Usprkos tome, one nose drevne tantricke predaje koje su se vjerovatno do tada prenosile samo usmjenim putem. Uglavnom su to razgovori Shive i Parvatii. Ima nekoliko skupina takvih tantrickih spisa, jedna od njih je tzv. yamala skupina (sto znaci bez mrlje, cist), u koju spada i Rudrayamala Tantra (ciji je sastavni dio i Bhairava Vijinana Tantra). Zanimljivo je da su sve tantre pisane uglavnom na ponesto losijem i jednostavnijem samskrtu, dok je jezik hinduistickih purana vrlo profinjen i bogat samskrt (iako su iste starosti nastanka). To svjedoci o tome da su purane pisane od strane brahmanistickog klera, ucenih svecenika koji su bili na vrhu tadasnjeg ved(antin)skog drustva.

Dok su tantre pisane i sljedjene od strane ljudi koji su bili na rubu vedskog i kasnitnskog drustva (tantrici ne priznaju Vede,

 

niti kaste,

 

i uvijek su smatrani otpadnicima od vedskog drustva).

 

Osim toga, postoje i buddhisticke tantre, u kojima se umjesto Shive kao vrhovno bozanstvo javlja Buddha.

 

One sve iznose vrlo slicno ucenje (tantricke kundalini yoge), a likovi Shive i Buddhe se donekle mijesaju i ispreplicu u buddhistickim tantrama, sto sve svejdoci o uznapredovalom stupnju tantrizacije buddhistickog ucenja (mahayana buddhizam). Ispreplitanje tantre i buddhizma je vidljivo i u sadrzajima, naslovima i temama. Npr. Maha-nirvana Tantra usprkos svojem buddhistickom naslovu nije u osnovi buddhisticka tantra.

 

To svjedoci o tome da su se u tom razdoblju tantra i buddhizam ucestalo mijesali.

 

Baba o tome vrlo jasno govori u svojem djelu Namah Shivaya Shantaya.

 

Ista tantra (Mahanirvana t.) nam donosi i zanimljivu pricu o brahmanistickom sveceniku Vaishishthi (Baba ga takodjer spominje na nekoliko mjesta u svojim Discourses on Tantra),

 

koji je nezadovoljan vedantinskim ucenjem potrazio tantricku inicijaciju.

 

Ucitelja tantre je nasao u Tibetu, gdje je upucen u tantricku kundalini yogu, nakon cega je dostigao konacno prosvjetljenje.

Ova prica nam takodjer govori o utjecaju tantre na brahmanisticke smjerove duhovne misli."

_________

 

Tantra foruma:

 

Ananda Marga:

 

http://forum.anandamarga.hr/

 

(Vodi ga Musliman)

_________

 

Tantra forum iz Banjaluke, Republika Srbska; Federacija Bosna

 

http://www.tantra.rs.ba/forum/

 

Vodi ga Banjaluški Srb.

 

Sodelujeta ne glede na nacionalnost. In dogodke v 90. (balkanska klanja).

 

Sta prijatelja. Z desetletnimi izkušnjami in več. Tantričnim gurujem...

_________

 

Sta lahko zgled za STRPNOST in TOLERANCO. LP

Bog je obstajal pred vsem drugim.Še pred obstojem prostora,časa in materije je On že deloval.Da pa ni ustvarjalec izljučno On sam,zanesljivo nakaže opis stvarjenja,,{1 MOJZES,26}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dolgočasna si Mici:

 

Je tole tvoj blogec:

 

http://mici.blog.siol.net/2007/07/23/drust...a-ali-drugacna/

 

Ali NI?

_________

 

Blog je primer Krščanske STRPNOSTI IN TOLERANCE na 300% dokazljive ZLOČINE verskih GOREČNEŽEV in KORISTOLOVCEV.

 

Tudi preko TRUPEL in ROPANJ.

 

 

Tega JEZUS NE ODOBRAVA. BOG pa tudi NE.

 

 

Drugače ločim med VERNIKOM v SRCU. In gorečnežem.

 

S pok. duhovnikom Mirko Ž. (iz Rudnika pri Lj.) sva se dobro razumela. In še s kom drugim tudi.

 

Ker smo imeli SPOŠTOVANJE in TOLERANCO.

 

_________

_________

 

Mici:

 

*te ne kontaktiram več,ker si navadna ......*

 

 

Mici. Povej do kraja. Že iz vljudnosti.

 

Veš Mici JEZUS in BOG so OK. Imam oba RAD.

 

Gorečneži, kateri se ne znajo pogovarjat kulturno, umirjeno. Z argumenti. Se bodo morali naučit. Da jim bo kdo prisluhnil.

 

BOG = LJUBEZEN. BIVA V ODPRTEM SRCU. V KOLIKOR GA NEKDO POVABI VANJ. DRUGJE GA NI.

 

TUDI "POGANI" SO NAŠI BRATJE in SESTRE V NAŠIH SRCIH.

 

Imajo BOGA. Za BOGA = mnogo IMEN. VSA pa vodijo k NJEMU.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko Mojzesa and & še v testisih NI bilo, so ga Arijci, Tantriki... imenovali:

 

Agni. LP

Ampak, ko je prišel Mojzes, se je v svetu razpaslo mnogoboštvo in čaščenje malikov, v svetu, tudi v indiji, se je na splošno vedenje o enem edinem Bogu že tako rekoč porazgubilo. Judovstvo je bil otoček monoteizma v morju poganskih mnogoboštev. Tudi stari egipčani so poznali enega Boga, v mojzesovih časih pa je bil egipt poln raznih "bogov", ki so jih malikovali. O starem vedenju komajda kdo še kaj vedel. Prav tako na kitajskem ali v bolj razvitih indijanskih civilizacijah. Tako je bilo Judovstvo pot, ki si jo je Bog pripravil za svoj prihod. zato ne glej na to tako zviška.

 

sem pa res zmedena zadnje čase

dobro,da imam tebe,da me popraviš

A ne da x:)x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kajti v njem je bilo ustvarjeno vse,kar je v nebesih in kar je na zemlji,vidne in nevidne stvari,tako prestoli kakor gospostva,tako vladarstva kakor oblasti.Vse je bilo ustvarjeno po njem in zanj.On je obstajal pred vsemi stvarmi in v njem je utemeljeno vse.{Kološanom1,16-17}
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Te še enkrat citiram; "Mici, jaz sem rekel da je bil Jezus bogokletnik za pravoverne Žide. Tvoja navedba je dobila drugačen prizvok!"

Ta stavk je čista laž. Pojd nazaj, in preber, kaj si napisu. Kdor bi bral tvojo navedbo, bi mogoče razumu, da Mici ne zna brat, kar je pa še nesramno, da to podtikaš. Namesto da bi priznal svojo napako, da si narobej napisal, si žaljiv in nesramen ter asociiraš, da ljudje ne znajo brat. Lepo pojd nazaj, preber, kaj si napisu, pol pa se opravič Mici in men, pol se pa lahko naprej pogovarjamo. Na tvoje asociacije, da jest ne razumem napisanga, pač ne pristajam. najprej napiš, kot se spodob, če se zatipkaš, priznaj napako, ne pa bit nesramen in žaljiv. Mi ni treba nićč prevajat, sam napiš tako, da se da razumet.

Tuki spet pišeš nerazumliv. Kdo kaj vsiljujemo od začetka civilizacije? Kaj misliš s tem? Piši razumljiv, pol pa se lahk pogovarjamo.

 

 

Jezus je bil TUDI bogokletnik ko je rekel pravovernim Židom, da imajo Satana za Očeta!

Če ne znaš povezat tega stavka v kontekstu si zame zabit, ni ti pomoči!

Da bi se pa tebi in mici opravičeval? Kdo pa misliš da si, da se bi se ti opravičeval za tvoje enostranske zakljuučke? Očitno se maš za Emanuela v dobesednem pomenu - Bog z nami.

Drugače pa se ti pogovarjaš z mano in ne jaz s tabo, samo odgovarjam na tvje zafurstrirana namigovanja!

Na kaj pa ti pristajaš in na kaj ne, pa mi je kot za lanski sneg :vio:

Kdo kaj vsiljujemo od začetka civilizacije? Malo se sooči z zgodovino!

Samo še ena opazka: Vera nima z fanatizmom nobene veze! Fanatiki nimajo vere ampak samo strast, poleg tega pa ne prenašajo da bi kdo mislil še drugače, zato ker so prestrašeni! Kjer pa je strah tam ni ljubezni (vzeto iz Pavlovih pisem). Zato se tudi ti ne delaj za varovanca ljubezni!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je bil TUDI bogokletnik ko je rekel pravovernim Židom, da imajo Satana za Očeta!

Če ne znaš povezat tega stavka v kontekstu si zame zabit, ni ti pomoči!

Da bi se pa tebi in mici opravičeval? Kdo pa misliš da si, da se bi se ti opravičeval za tvoje enostranske zakljuučke? Očitno se maš za Emanuela v dobesednem pomenu - Bog z nami.

Drugače pa se ti pogovarjaš z mano in ne jaz s tabo, samo odgovarjam na tvje zafurstrirana namigovanja!

Na kaj pa ti pristajaš in na kaj ne, pa mi je kot za lanski sneg :vio:

Kdo kaj vsiljujemo od začetka civilizacije? Malo se sooči z zgodovino!

Samo še ena opazka: Vera nima z fanatizmom nobene veze! Fanatiki nimajo vere ampak samo strast, poleg tega pa ne prenašajo da bi kdo mislil še drugače, zato ker so prestrašeni! Kjer pa je strah tam ni ljubezni (vzeto iz Pavlovih pisem). Zato se tudi ti ne delaj za varovanca ljubezni!

razloži ti ,zakaj je bil ,,,,da vidim ali si od kod priletel,ali si na tleh

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog je sklenil zavezo z Noetom,potem z Abrahamom,Izakom inJakobom,zMojzesom in IZRAELOM in tako so Izraelci postali Gospodova LAST

 

To mi deluje kot, da sem jaz postal lastnik BMW-ja. Vera v izvoljeno ljudstvo je zame absurd brez primere!

Kot veš mi nismo ne Setovi, ne Abrahamovi in ne Izakovi potomci! Po bibliji kvečjemu Jafetovi potomci!

A mi lahko pojasniš zakaj smo bili toliko časa (mi Jafetovi potomci - pogani - Nejudje) zapostavljeni, in to vse do Kristusovega prihoda? Kaj pa se je zgodilo z našimi praočeti ki so verovali v Svaroga, Triglava,... (in ostala slovanska božanstva)? Ali se mogoče sedaj večno cvrejo v peklu?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To mi deluje kot, da sem jaz postal lastnik BMW-ja. Vera v izvoljeno ljudstvo je zame absurd brez primere!

Kot veš mi nismo ne Setovi, ne Abrahamovi in ne Izakovi potomci! Po bibliji kvečjemu Jafetovi potomci!

A mi lahko pojasniš zakaj smo bili toliko časa (mi Jafetovi potomci - pogani - Nejudje) zapostavljeni, in to vse do Kristusovega prihoda? Kaj pa se je zgodilo z našimi praočeti ki so verovali v Svaroga, Triglava,... (in ostala slovanska božanstva)? Ali se mogoče sedaj večno cvrejo v peklu?

ali boš razložil,ali ne boš kar sem te vprašala

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici, Biblijo sem prebral od začetka in do konca! Ne vem čemu so namenjena tvoja vprašanja, počutim se kot da sem v šoli pri predmetu Slovenščine, kjer me profesorica sprašuje o eseju!

No na kratko: Jezusova predstava o Bogu je bila absolutno drugačnejša od predstave farizejev. Njegov pogled je bil za ortodoksne Jude kontraverzen in bogokleten.

 

Ti pa meni odgovori kar sem te jaz vprašal!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...