Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Toliko različnih mnenj, toliko obsojanj, pa pizda folk kaj nam ni jasno. Vidm našo odvisnost od prepričevanj lastnih mnenj drugim, od povzdigovanj lastnega jaza nad drugimi, …ja jebiga na kitajskem radi jejo pse! Krava je sveta, pri nas pa mesarju očitamo, da nam je dal zadnjič starega teleta.

Micka fura svoje. Je super punca, hodi po svoji dolinici postlano z rožicami in trnjem, soncem in dežjem a s prijetno glasbo v ušesu. Ona ne obsoja, ne prepričuje, mogoče preizkuša našo senčno stran, globoko potlačeno. Odprto rano.

Če je meni biti teist bližje, še ne pomeni, da pljuvam v nedeljo zjutraj iz tretjega štuka, na skupinico skrbno počesanih in zlikanih srajc na rob.

Če izberem sončno stran alp, še ne pomeni, da bom jedel riž ceu lajf.

Ne, nobeden vam ne očita vegetarijanstva, nobeden obiska šeste stopnje reikija, nobeden vaše meditacije, nobeden ne pljuva slike Saibabe obešene nad posteljo spalnice (čeprou, bi bila slika moža bl primerna), ja ker to je in, a cerkev, hmm to pa je drugo. Oni so ovce, neumna čreda ovac, vodena stoletja hudičevih vzvodov. Se ni kej za čudit, koliko vojn. Ste kot vrtec predšolskih otrok, ki se dere, da ima njegov oče večjega tiča kot /

Upaš sprejeti, razumeti?

Upaš od danes naprej pisati na ta zid samo svoje mnenje, brez da bi obsojal sosedovo?

Me upaš razumet?

 

Ta tema je kot experiment. Če bi vam dal pendrike v roke, bi se jih verjetno prve dni branili, a verjemite, da niso brezveze postavljeni v kot vaših celic. Še hudičevo prou bi prišli.

Ko je starešina pokusil vodo,ki je postala vino,in ni vedel od kod je ,je poklical ženina in mu rekel,Vsakdo najprej postreže z dobrim vinom in ko se ljudje napijejo,s slabšim,ti pa si dobro vino prihranil do sedaj{jan2,9}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da pikica...rekel je bogim v duhu in ne bogim v glavi.

 

raaad vas imam!!

xrolleyesx Dej, ne zasleduj me, k si prov beden s tem.

In NE, jst te pa nimam rada. Sm mesojedka, pa nisem zmožna globjih čustev. Spoki! :vragec:

Fak, vsak pokovc se bo zdej utikoval v moje poste. :OO!:

Pejt me rajš še mal hinavsko šimfat okol po forumu, tko, kt sam ti znaš. xrolleyesx

Grozna, grozna Pika, mami, poglej, kaj mi je napisala. :xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj te razumem, da si jezna, nisi si kriva, da si se taka rodila, o tebi in drugih sem pa pisal v blogu.

Moje življenje je resnično skromno, a ne morem ti ponuditi take časti, da bi tekal za tabo od foruma do foruma in ti kazal spoštovanje s tem, da bi ti pisaaaal..

 

Drugače se pa v tej temi menim že od začeeetka nastaaanka, ko sem takooo lepo pozdravil

mici59

 

:palec: :palec:

Ja, tud ti nisi kriv, da si slovnično nepismen, pa da mi greš na živce. Vem, da se bom morala sčasoma sprijaznit, da bodo vedno obstajali mali drekači, k bojo z veseljem težil, ker nimajo druzga dela, zraven bodo pa jamral, kolk je njim hudo in kolk je svet krivičen.

 

Sokovnika nimam, če bi ga pa mela, bi ti ga pa z veseljem nekam zatlačla. x^x

 

Sončkeeeeeeeeeeeeee xsrcx xsrcx xsrcx

 

P.S. Zakaj pol šimfaš v blogu, če si tak odkrit poštenjak? Javno napiši kakšna krava se ti zdim? Reva jedna. :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

te ne razumem, zakaj misliš, da o tebi tako slabo mislim?

In za moje pojme nisi slaba kravaaa!!

To, da sem odkrita in poštena pizda, si mi pa sama dodelila. No, pizda je moj del.

 

Ravno o tem sem tudi pisal... Namigovanje starejših na čudne akte z mlajšimi...

 

to je pa tudi vse..!!

 

imej se rada in vse bo lepoooo

 

:palec:

Odkrit ne, pizda pa čist možno. x:o)x

Premirje, na ignore me dej, jst te pa tud ne šljivim več.

Muuuuuuuuuuuuuu.... :vio:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx

kt, da bi clovk pred bikom z rdeco cuno mahal pa ga prepriceval, da nj ne napada, k je vegi... xrolleyesx :palec:

 

 

 

In iz tega sledi, kaj je lestev, kaj so banane in kdo je opica.
in kdo je elektricni šok

 

 

(poleg kj... kt pozabljen razlog, poleg kj... kt vzrok nastanka strahu)

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hahaaha : )

 

kako si skrila v mojem citatu tisti tvoj del, o sokovniku : )

 

Ravno zaradi takih srčkanih malenkosti, te imam še bolj raad : )

 

Imej se lepo :*

Mater, si blesav! Zbrisala sem zato, ker me nisi citiral in je kr neki zraven pisalo in se potem ni videlo, da sem to napisala jaz...je pa višje gor še vedno lepo črno na belem napisano. Dej, ne domišljaj si stvari, ki jih ni. xrolleyesx

ADIJO!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici ima poslanstvo, da razsvetljuje nas nevedne. Tiste, kateri želijo sami. Ona pravi, da ne vsiljuje ničesar.

 

Citira Sveto pismo. In spreobrača k JEZUSU.

 

Se mi zdi, da JEZUS; božji sin (Kristjani) oz. Prerok (Muslimani), Bhodisatva (Budisti) ni napisal Svetega pisma.

 

Pisali so ga ljudje. Ljudje pa radi prirejamo stvari lastnim interesom v prid.

 

Ko je bil pok. papež Janez Pavel Drugi v Sloveniji; Stožicah. Mu takratni mariborski škof edini ni poljubil roke in klečeplazil prednjim. Poleg Kučana. Ki je bil

 

tam kot predsednik države. Mariborski škof je kasneje za medije izjavil, da smo vsi samo ljudje. In da ne misli klečeplazit pred nobenim človekom. Ker da, človek ima vedno napake in grehe v sebi...

 

Mogoče je pa Mici brezmadežna dušica, ki nas je prišla spreobrnit.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim, da je bil ta škof Vekoslav Grmič (popravte, če je napačno).

 

Mici na telih forumih ni zaželjena, ker zanika vnebovzetje Marije:

 

http://ave.medjugorje-si.org/forum/

tantra ma v bistvu si za pohvalit,ker opaziš o čem pišem no pri meni se sigurno ne omenjavatikan ne RKC,ne angeli in podobne stvari,pač pa gre za čisto ljube zen gospoda jezusa do mene in še mnogih,vsi citati it SV,PIS,so navedeni v razmislek in verjamem,da so marsikomu koristili lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je iz mesije postal božji sin.

 

Na Nikejskem koncilu v 4. stoletju. Katerega je vodil v krščanstvo spreobrnjen rimski cesar Konstantin.

 

 

Mesija v židovskem svetu takratne dobe ni pomenil božjega sina,

 

temveč kralja-svečenika, utelešenje izvoljenega naroda.

 

Jezus je bil predentent za prestol Judeje in svečenik. Klicali so ga Rabi. To priznavajo tudi v Evangelijih.

 

Evangeliji so bili prirejeni za približevanja krščanstva ljudskim množicam.

 

Izza evangelijske plemenitosti so se skrivali čisto realni politični cilji.

 

 

Novo zavezo Svetega pisma so pa pisali 20, 30 let po Jezusovi smrti. V grščini. Dokončno obliko pa je dobila okrog leta 400.

 

Njeni deli so: Evangeliji (Matejev, Lukov, Markov in Janezov), Apostolska dela, Pisma in Razodetje.

 

Evangeliji ali vesela oznanila govorijo o Jezusovem duhovništvu, trpljenju in božanskosti, Apostolska dela in Pisma pa o misijonstvu in oznanjevanju krščanstva.

 

V Razodetju pa apostol Janez prikazuje svoje videnje konca sveta. Nova Zaveza obsega 27 knjig.

 

Sveto pismo so pisali ljudje. Ga prilagajali tedanjim političnim interesom...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar se pa vere v posmrtno življenje tiče je pa tale zgodbica iz forumov lunin.net prav simpatična:

 

"So zen mojstra vprašali o reinkarnaciji, posmrtnosti in prejšnjih življenjih.

 

Odgovoril jim je:

 

O tem ne morem govoriti, ker še nisem umrl in nisem še nikogar srečal, ki bi po smrti o tem govoril."

 

Za Budiste je Jezus razsvetljeno bitje. Kateri je realiziral svojo "Buddhino" naravo. Bodhisatva. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je iz mesije postal božji sin.

 

Na Nikejskem koncilu v 4. stoletju. Katerega je vodil v krščanstvo spreobrnjen rimski cesar Konstantin.

Mesija v židovskem svetu takratne dobe ni pomenil božjega sina,

 

temveč kralja-svečenika, utelešenje izvoljenega naroda.

 

Jezus je bil predentent za prestol Judeje in svečenik. Klicali so ga Rabi. To priznavajo tudi v Evangelijih.

 

Evangeliji so bili prirejeni za približevanja krščanstva ljudskim množicam.

 

Izza evangelijske plemenitosti so se skrivali čisto realni politični cilji.

Novo zavezo Svetega pisma so pa pisali 20, 30 let po Jezusovi smrti. V grščini. Dokončno obliko pa je dobila okrog leta 400.

 

Njeni deli so: Evangeliji (Matejev, Lukov, Markov in Janezov), Apostolska dela, Pisma in Razodetje.

 

Evangeliji ali vesela oznanila govorijo o Jezusovem duhovništvu, trpljenju in božanskosti, Apostolska dela in Pisma pa o misijonstvu in oznanjevanju krščanstva.

 

V Razodetju pa apostol Janez prikazuje svoje videnje konca sveta. Nova Zaveza obsega 27 knjig.

 

Sveto pismo so pisali ljudje. Ga prilagajali tedanjim političnim interesom...

tantra zdravo,da dodam,Mesija pomeni jezus oz.,Beseda inRešenik,vsi so čakali Mesijo in,ko pride Janez pripraviti pot za Jezusa so farizeji in leviti{pomožni delavci} mislili,da je on Mesija ali prerok ali elija...Rabi pomeni učitelj.mogoče še za lahko noč,{iz mat.15,19}Iz srca namreč prihajajo hudobne misli,umori,prešuštva,nečistovanja,tatvine..... lahko nooč vsem hvala tantra za pomoč

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar se pa vere v posmrtno življenje tiče je pa tale zgodbica iz forumov lunin.net prav simpatična:

 

"So zen mojstra vprašali o reinkarnaciji, posmrtnosti in prejšnjih življenjih.

 

Odgovoril jim je:

 

O tem ne morem govoriti, ker še nisem umrl in nisem še nikogar srečal, ki bi po smrti o tem govoril."

 

Kar še ne pomeni, da ni še nihče po smrti o tem govoril. Pove pa, da tudi zen mojstri ne vedo vsega. x:)x

No, lahko bi bilo, da jih to niti ne zanima, itak....

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Umremo" vsakič, tik preden se pogreznemo v spanec.

 

Takrat se za trenutek pokaže Narava uma. Temeljna svetlost.

 

Z raznimi praksami (meditacijo naravnega uma, phovo, yogo nidra...) se ta trenutek naravnega uma skozi leta podaljšuje...

 

Narava uma se podobno razkrije v TIŠINI:

 

1) v vrzeli po zadnjem izdihu; pred ponovnim vdihom;

 

2)ko misel gre iz uma; nova se pa še ne pojavi;

 

3) po zadnje "odmantranem" zlogu mantre, molitve... Preden meditant, vernik začne novi krog ponavljanja v sebi...

 

4) v trenutku orgazma; pravijo "mala" smrt.

 

Narava uma je notranji mir. Zlitje s prostorom TIŠINE (Bogom, Svetim Duhom, Brahmo oz. katerim od njegovih vidikov; Alahom... )

 

V zvezi s smtjo in umiranjem je svetovalec Dalaj Lame: Sogyal Rinpoche napisal:

 

http://www.juliadoria.com/index.php?page=s...&Itemid=134

 

Zen Budista smrt načeloma NE zanima. On živi zdaj in tukaj. Ko pride; pride. Uide ji nihče ne.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Umremo" vsakič, tik preden se pogreznemo v spanec.

Takrat se za trenutek pokaže Narava uma. Temeljna svetlost.

:palec:

js pa "navadano v samem spancu bolj "budno delujem" kt pa sicer"... tko...

v zbujanju nekak "umiram"... in ne v pogrezanju... kkrkoli x:Dx

 

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici

 

Jezus Kristus se je rodil kot človek. Prišel je na svet iz vagine, kot vsi drugi ljudje.

 

Cesar Konstantin and & so ga pa proglasili za Boga. Oz. Božjega sina.

 

Zaradi konkretnih političnih interesov: utrditi in stabilizirat cesarstvo...; kristjani pa se utrditi na oblasti preko posvetnih vladarjev: Konstantina prvo in širiti vero...

 

Sveto pismo je bilo PRIREJENO njihovi volji po moči in vladanju.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In kdo je bil cesar Konstantin, kateri je leta 325 sklical koncil v Nikeji, kjer so uvedli:

 

Nauk o Sv. Trojici, kar pomeni troedinost Boga:

 

Bog Oče (stvarnik sveta), Bog Sin (Jezus) in Sveti Duh (stalna božja navzočnost v svetu). Priredili, prirejali JEZUSOVO učenje svojim interesom.

 

Tudi Sveto Pismo (Biblijo) Nove Zaveze:

 

"Konstantin je bil resnično zločinec. Vseskozi je bil cilj njegovega delovanja povečati svojo moč: leta 310 je dal obesiti svojega tasta, cesarja Maksimijana; svojega svaka Licinija je dal zadaviti; njegovega sina je degradiral v sužnja in ga dal na smrt pretepsti. Krispa, svojega sina iz prvega zakona in Fausto, svojo ženo, je dal umoriti, ker je oba osumil skupnega razmerja. Torej ni vprašljivo, da je bil Konstantin zločinec. V katoliškem imenskem koledarju navajajo Konstantina kot svetnika: katoliška cerkev torej dopušča, da ga častijo. Dejansko ga za svetnika niso razglasili, kar pa ni bilo povezano z njegovo zločinsko potjo, ampak samo s tem, da ga je krstil pripadnik arianizma, Evzebij, ki so ga pozneje preganjali kot krivoverca. Zaradi tega Konstantin ni formalno priznan za svetnika, ne zaradi načina življenja, ampak zaradi katoliške formalnosti. Smejo pa ga častiti kot svetnika. Cerkev tudi pravi, da je tisti, ki se nahaja v imenskem koledarju, patron. Če otroka tako kličejo, potem mu je samodejno zagotovljena priprošnja tega zaščitnika. Konstantin torej vsakomur, ki se danes imenuje Konstantin, zagotavlja svojo priprošnjo – tako nauk katoliške cerkve. Iz teh dejstev bi budni analitik lahko naredil zaključke in postavil vprašanje: Ali je zato na svetu toliko zločinov?"

 

Vir: http://www.ednevnik.si/entry.php?w=BKosi&e_id=28581

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

js pa "navadano v samem spancu bolj "budno delujem" kt pa sicer"... tko...

v zbujanju nekak "umiram"... in ne v pogrezanju... kkrkoli x:Dx

 

xsrcx

tudi meni se zdi da sm med spanjem bolj razgledan k v reali,,,

samo loto pa ne prime :)

 

In kdo je bil cesar Konstantin, kateri je leta 325 sklical koncil v Nikeji, kjer so uvedli:

 

Nauk o Sv. Trojici, kar pomeni troedinost Boga:

 

Bog Oče (stvarnik sveta), Bog Sin (Jezus) in Sveti Duh (stalna božja navzočnost v svetu). Priredili, prirejali JEZUSOVO učenje svojim interesom.

 

Tudi Sveto Pismo (Biblijo) Nove Zaveze:

 

"Konstantin je bil resnično zločinec. Vseskozi je bil cilj njegovega delovanja povečati svojo moč: leta 310 je dal obesiti svojega tasta, cesarja Maksimijana; svojega svaka Licinija je dal zadaviti; njegovega sina je degradiral v sužnja in ga dal na smrt pretepsti. Krispa, svojega sina iz prvega zakona in Fausto, svojo ženo, je dal umoriti, ker je oba osumil skupnega razmerja. Torej ni vprašljivo, da je bil Konstantin zločinec. V katoliškem imenskem koledarju navajajo Konstantina kot svetnika: katoliška cerkev torej dopušča, da ga častijo. Dejansko ga za svetnika niso razglasili, kar pa ni bilo povezano z njegovo zločinsko potjo, ampak samo s tem, da ga je krstil pripadnik arianizma, Evzebij, ki so ga pozneje preganjali kot krivoverca. Zaradi tega Konstantin ni formalno priznan za svetnika, ne zaradi načina življenja, ampak zaradi katoliške formalnosti. Smejo pa ga častiti kot svetnika. Cerkev tudi pravi, da je tisti, ki se nahaja v imenskem koledarju, patron. Če otroka tako kličejo, potem mu je samodejno zagotovljena priprošnja tega zaščitnika. Konstantin torej vsakomur, ki se danes imenuje Konstantin, zagotavlja svojo priprošnjo – tako nauk katoliške cerkve. Iz teh dejstev bi budni analitik lahko naredil zaključke in postavil vprašanje: Ali je zato na svetu toliko zločinov?"

 

Vir: http://www.ednevnik.si/entry.php?w=BKosi&e_id=28581

bi znala napisat s kaksnim namenom se je vse to dogajalo,,,

in kaj to danes pomeni,,,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tantra zdravo,da dodam,Mesija pomeni jezus oz.,Beseda inRešenik,

:vragec:

 

tole je seveda iz trte izvito

beseda JEZUS je zgolj in sami IME

KRISTUS pa je beseda ki pomeni RESHENIK

in che zhe meshash ezoteriko v prav vse potem se she pozanimaj, kaj pomeni in kako se priidobi nadimek KRISTUS

bosh pprijetno presenecheno bitje

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pomen imena Jesus:

 

http://www.christiananswers.net/dictionary/jesus.html

 

 

Pomen imena Christ (Kristus):

 

http://www.christiananswers.net/dictionary/christ.html

 

 

mici59:

 

"Postrgajte stari kvas,da boste novo testo,ker ste nekvašeni.Praznujmo,pa ne s starim kvasom hudobije in zla ampak z nekvašenim kruhom iskrenostin resnice. {1.p.kor.5.7,8} lp"

 

Mici, že katoliško Sveto pismo je poneverba v nekaterih vidikih:

________________________________________________________________________________

__________

 

!!!!!!!!!

Jezus je vedno iskal le VERO in LJUBEZEN, ne pa čaščenje in malikovanje.

 

Učil je, da mora človek slediti ljubezni v sebi, ne pa duhovščini.

________________________________________________________________________________

__________

 

 

Že seznam božjih zapovedi povzet iz katoliškega katekizma:

 

so katoliška poneverba, kajti v Bibliji drugače piše.

 

10 zapovedi po katoliškem katekizmu:

 

1. VERUJ V ENEGA BOGA

2. NE SKRUNI BOŽJEGA IMENA

3. POSVEČUJ GOSPODOV DAN

4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA

ZEMLJI

5. NE UBIJAJ

6. NE NEČISTUJ

7. NE KRADI

8. NE PRIČAJ PO KRIVEM

9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE

10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA,

 

 

JE DRUGAČEN od originala v 2. Mojzesovi knjigi.

 

Ključna razlika je v odstranitvi pomembne zapovedi:

 

Ne delaj si rezanih podob in ne obožuj!

 

Dodana je (brezvezna): Ne želi si svojega bližnjega žene.

 

Ta korekcija zapovedi ni nastala zaradi Jezusa

 

Še v Evangelijih piše, da veljajo vse zapovedi, kot so dane.

 

Izhaja iz rimskega oboževanja idolov (rezane podobe).

 

 

!!!!!!!!!

Skrajšano, božje zapovedi so sledeče:

 

1. Ne imej drugega Boga razen mene

2. Ne delaj si rezanih podob niti nikaršnih podob tega, kar je zgoraj na nebu in kar je spodaj na zemlji in kar je v vodah pod zemljo. Ne moli jih in ne časti jih!

3. Ne imenuj po nemarnem imena Gospoda, svojega Boga.

4. Spominjaj se sobotnega dne, da ga posvečuješ.

5. Spoštuj očeta in mater

6. Ne ubijaj

7. Ne prešeštvuj.

8. Me kradi

9. Ne gvori krivega pričevanja

10. Ne poželi si ničesar svojega bližnjega.

 

Natančneje piše v 2. Mojzesovi knjigi 20. poglavje.

 

Pa Gospodov dan je bil v katolicizmu prestavljen iz sobote na nedeljo.

________________________________________________________________________________

__________

 

!!!!!!!!!

Sveto pismo so pisali ljudje. Ga PRIREJALI svojim interesom v KORIST !!!

________________________________________________________________________________

__________

 

Človek do "razsvetlitve" nikoli ni brez grehov.

 

Pa še po "razsvetlitvi" lahko kaj hitro postane "padli razsvetljenec".

 

Jezus je bil razsvetljena oseba.

 

Rodil se je kot človek. Kot dete spolnega akta med očetom in mamo.

 

Spočetje brez spolnega odnosa je cerkvena dogma za verujoče.

 

Nedvomno je bil Jezus ČLOVEK ODPRTEGA SRCA.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...