Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Zame je to zelo bedast članek. Ne vem komu bi to besedilo (v slogu srednjeveškega gorečneža) lahko služilo?

Men se pa ne zdi bedast, pomaga razumet zgodovinske procese in vspostavt uravnotežen odnos.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa ti kar neki navijaš. S kom sploh razpravljaš tukaj??? Koga tukaj misliš s pravovernimi, med katerimi naj bi ti dvignil precej prahu. Sploh se mi ne sanja, kaj sploh misliš s tem. Kar neki bluziš.

 

 

S kom razpravljam? S tabo sigurno nisem razpravljal x8Dx ! Mogoče sedaj...

Mimogrede, saj si med drugimi pravoveren a ne? Ko pa tako dosledno zagovarjaš doktrino katoliške vere, ki jo lahko vsak najde v Katekizmu! No zame bod kar hočeš... Men itak nisi simpatičen že od vsega začetka, predvsem pa me moti tvoj ton, me zanima kako bi se midva pogovarjala na štiri oči! :vio:

Podobno kot Mici bom za konec mojega kometarja o tebi rekel: Veš Emanuel ne se razburjat, ker to škodi za tvoj nadaljni duhovni razvoj!

Lp se vidimo v onostranstvu xDDx (mogoče bova še sobivala :vragec: )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče me površno bereš, al pa si sam tolk povn predsodkov, ampak ne zagovarjam doktrino katoliške cerkve iz katekizma. Čeprav ti odgovarjaš, kot bi jo res, ampak verjetno sam ne znaš dost pazliv prebrat, kar napišem (funkcionalna nepismenost :vragec: ).

Daj ber mal bol pazliv pa natančno, pa probaj kaj razumet.

 

Pa napiš še, koga si mislu s pravovernimi.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prepis;Ustvarili smo idole boga, zato ker ne moremo opazovati abstrakcije. Bog postane kot abstrakcija nesmiseln. Postane samo matematika. Vemo, da besede »bog« ni, toda besedo moramo uporabljati. Ta beseda je simbol. Vemo, da je beseda »bog« simbol, pojem, in ni dejansko bog, toda še naprej jo moramo uporabljati in to je paradoks: ko veste, da nekaj ni dejstvo, a ko tudi veste, da ni izmišljeno, da je nujnost, in to dejanska nujnost, potem morate simbol preseči. Potem morate iti onstran simbola in spoznati tudi tisto onstran.

A um ne more dojeti ničesar onstranskega. In um je edini instrument, ki ga imate. Vsak pojem mora priti do vas skozi um. Zato boste začutili simbol; postal bo resničen. Drugi osebi pa bo neki drugi simbol postal tako resničen, kakor je vaš simbol postal resničen vam. Tedaj pride do spora. Vsaki osebi je avtentičen, resničen, njegov ali njen simbol, vsi pa smo obsedeni s konkretno resničnostjo. Resnično mora biti nam, sicer ni resnično.

Rečemo lahko: »Tale magnetofon je resničen,« kajti resničen je za nas vse. Ima objektivno resničnost. Bog je del subjektivne resničnosti.

 

Subjektivna resničnost je prav tako resnična kakor objektivna resničnost, toda brž ko jo dojamete, ji daste svoj vonj. Daste ji svoje ime, daste ji svojo metaforo. In takšen način videnja ne more biti drugačen kakor individualen. Tudi če nekdo izkusi isto stvar, bodo zapiski drugačni. Celo dve kači se bosta razlikovali, ker metafora pride od dveh različnih posameznikov.

Na primer, Mohamed si boga ni mogel zamisliti kot »sočutje«. Sočutja v njegovem okolju sploh ni bilo. Vse je vlivalo strah, bilo je nevarno, tako da si je bilo treba boga zamisliti drugače. Potujoč iz ene dežele v drugo, v nenehnem klanju; ljudi je v Mohamedovi okolici niso mogli dojeti boga, ki ne bi bil krut. Bog, ki ni bil krut, sočuten bog, bi jim bil neresničen, kajti ta koncept ni ustrezal njihovi resničnosti.

Hindujec gleda boga skozi svoje okolje. Narava je čudovita, zemlja je rodovitna. Rod je globoko zakoreninjen v zemlji. Vse teče in teče v določeno smer, v zelo počasnem gibanju, prav kakor Ganges. Ne vliva strahu in ni nevaren. Zato je hindujski bog Krišna, ki pleše in igra na flavto. Ta podoba pride iz okolja, iz uma določene rase in njenih izkušenj.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poglejmo še enkrat Janezev evangelij;

16 Bog je namreč svet tako vzljubil, da je dal svojega edinorojenega Sina, da bi se nihče, kdor vanj veruje, ne pogubil, ampak bi imel večno življenje. 17 Bog namreč svojega Sina ni poslal na svet, da bi svet sodil, ampak da bi se svet po njem rešil. 18 Kdor vanj veruje, se mu ne sodi; kdor pa ne veruje, je že sojen, ker ne veruje v ime edinorojenega Božjega Sina. 19 Sodba pa je v tem, da je prišla luč na svet in so ljudje bolj ljubili temo kakor luč, kajti njihova dela so bila hudobna. 20 Kdor namreč dela húdo, sovraži luč in ne pride k luči, da se ne bi pokazala njegova dela. 21 Kdor pa se ravna po resnici, pride k luči, da se razkrije, da so njegova dela narejena v Bogu.«

 

Kot vidiš, ni rečen, da bo tisti, ki Vanj ne veruje, sojen, temveč, da je tisti, ki Vanj ne veruje že sojen. Sodba pa je v tem, da se SAM izogiba luči, in hoja v temi je odraz te sodbe, posledice, ki pridejo s hojo v temi, pa kazen. Zakaj, kdor hodi v temi brez luči, se lahko spotakne, pade in polomi.

 

Ja maš prav res tako piše. Vzamem nazaj. Ampak dopolnjujem.

 

Kar mi je moteče. Res, da se 18 in 19 dopolnjujeta. Vendar 18 je zapisano kot, da so bili vsi ljudje tistega časa bili hudobni in zlobni brez Luči ali zgolj bivajoča trupla brez življenskega Namena. Človek sam po sebi ni več bil sposoben prepoznati resnično naravo in se po njej obračati zatorej se pogojuje -> Kdor vanj veruje, se mu ne sodi; kdor pa ne veruje, je že sojen, ker ne veruje v ime edinorojenega Božjega Sina <- vsi ostali izven te vere so po defoltu krivoverci čeprav nihče zares ne more vedeti ali so v temi ali v Luči samo zato, ker Jezusa niso sprejeli kot odrešitelja.

 

In take stvari so se skozi zgodovino izrabljale.

 

 

Po drugi strani je to lahko mišljeno, da dober človek tako Luč takoj prepozna zatorej ni razloga, da nebi verjel Vanj v Jezusa. Ampak ali dober človek Jezusa potrebuje ? In tukaj se vključi vprašanje glorificiranja Svetega Pisma in njegovega nauka. Ja mici sej vem.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

BOG je ustvaril svet,naravo,tebe kuvrtat,in mene mici,on skrbi za nas po Jezusu Kristusu,on drži svet pokonci,Bog je vsemogočen,vse nas ima rad,nikogar ne želi izgubiti,ker nas ljubi,kot očetje svoje otroke,včasih pa otroci po svoje potegnejo in potem jih očetje stisnejo v kot,ker morajo imeti neko spoštovanje,cilj,poštenost,lahko pa imajo vse z negativnim prizvokom,potem pa se lahko izgubijo,Boga ohranjamo z vero on je siguren vodič,on nas ne bo prizadel
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ARDENT zate,,vera je Božji dar,,vse ostale razlage so ničelne,vero kot tako lahko osvojimo vsi,vsem je dana brez razliks edaj pa eni verujejo eni pa ne

 

Kaj zame? Sem kaj drugače rekel? Sicer sem, ja, vendar v tvojem kontekstu imaš prav, vera je Božji dar, v mojem kontekstu pa pravim, da ni človeku ničesar podarjenega, le možnost, da sam odkrije, kar išče, če sploh, seveda in, kdor išče, ta najde tisto, kar je pač iskal, tu pa ne vidim kaj ničnega, saj se izpopolnjujemo in ozaveščamo brez prestanka, kdor se, seveda...

Saj govoriva isto, le na različna načina interpretirava tole...

Glej, čemu karkoli podariti človeku, ki je po naravi destruktiven...Kakšno vero? Brez, da bi verujoči tudi vedel, kaj ga navdihuje, ne more biti drugega kot tisti, ki verjame, zato pa še ni verujoči, kajti ta, ki verjame, je skeptik, tisti, ki veruje pa je že na neki poti, torej obstaja razlika, poleg tega so tu še številne religije in vere, tko, da res ne bi govoril, katere od razlag so nične...

Vero seveda lahko osvojimo vsi, je celo zelo priporočljivo, vendar ra

zličnost molitev in načini ter katero ime kdo kliče, je pač pogojeno s kulturo in sploh okoljem, v katerem ta posameznik odkriva in tudi odkrije, kaj je tisto, kar ga odpira za tovrstno dovzemanje...

Ti rečeč veri Božji dar in ravno tako nekdo drug, nekje tam daleč...kje je tu iskati razliko?

 

Kdor je odkril v sebi vero, ta se ne more dvigati nad druge verujoče kot boljši od drugega...al kaj...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja maš prav res tako piše. Vzamem nazaj. Ampak dopolnjujem.

 

Kar mi je moteče. Res, da se 18 in 19 dopolnjujeta. Vendar 18 je zapisano kot, da so bili vsi ljudje tistega časa bili hudobni in zlobni brez Luči ali zgolj bivajoča trupla brez življenskega Namena. Človek sam po sebi ni več bil sposoben prepoznati resnično naravo in se po njej obračati zatorej se pogojuje -> Kdor vanj veruje, se mu ne sodi; kdor pa ne veruje, je že sojen, ker ne veruje v ime edinorojenega Božjega Sina <- vsi ostali izven te vere so po defoltu krivoverci čeprav nihče zares ne more vedeti ali so v temi ali v Luči samo zato, ker Jezusa niso sprejeli kot odrešitelja.

 

In take stvari so se skozi zgodovino izrabljale.

Po drugi strani je to lahko mišljeno, da dober človek tako Luč takoj prepozna zatorej ni razloga, da nebi verjel Vanj v Jezusa. Ampak ali dober človek Jezusa potrebuje ? In tukaj se vključi vprašanje glorificiranja Svetega Pisma in njegovega nauka. Ja mici sej vem.

Ne da so bili vsi ljudje tistega časa bili hudobni in zlobni brez Luči ali zgolj bivajoča trupla brez življenskega Namena, ampak odrešenja pred Jezusom še ni bilo!!! In Jezus je prišel, ko je bil čas dozorel, in si je pripravil pot prihoda po Judovskih prerokih, ki so bili pred njim, ter napovedali njegov prihod, kot zadnj Janez Krstnik. Na žalost pa svet Jezusa večinoma tedaj ni spoznal, kot ga večinoma tudi danes ne prepoznava. Oziroma, kot je Jezus napovedal svojim učencem;

 

"Prijatelj, kakor je zdaj, tako bo znova po skoraj dva tisoč letih za nami, začelo pa se bo že veliko prej! Tu je zdaj judovstvo veliko hujše od poganstva-pri poganih namreč razum še nekaj velja, Judje pa ga teptajo z nogami; v tistem času pa bo Moj nauk, torej krščanstvo, hujši kot sta zdaj judovstvo in poganstvo skupaj. Tedaj bodo ljudje v veliki stiski.

Luč resnične žive vere bo ugasnila in ljubezen se bo povsem ohladila. NAPUH premožnih ljudi bo presegel vse meje in vladarji in duhovniki se bodo imeli za veliko več kot je zdaj Judom njihov nepoznan Jehova in poganom Zevs."

...

 

Seveda bo prišlo še do marsikakšnega boja med Mojimi otroki in otroci sveta, ker bo Mojih na svetu zmeraj manj kakor otrok sveta; toda na koncu bodo vendarle Moji zmagali nad svetom in ta jim ne bo mogel storiti nič žalega več. Naj se vam zdi zdaj vsa materija še tako trdna in neuničljiva, se bo nazadnje vendarle morala umakniti OBLASTI DUHA."

...

 

"Da, moj prijatelj, zavoljo tistih ljudi, ki v to ne bodo verovali in bodo to, kar od Mojega nauka slišijo zaradi svetnega dobička še pokvarili, Jaz Svojega življenskega nauka tudi nisem dal; za mogočo in nadaljno izobrazbo duš takšnih ljudi imam namreč še neizmerno veliko velikih šol v vsej neskončnosti.

Ta nauk namenjam le Svojim pravim otrokom na tej zemlji in ti se ne bodo nikoli uklonili oblasti prevare sveta, temveč se bodo z diamantno trdnostjo držali večne življenske resnice.

Kaj nam mar vsi svetni ljudje? Vsi imajo priložnost stopiti v vrste Božjih otrok. Če to resno hočejo, naj jih pri tem nič ne ovira, in če nočejo, naj počnejo, kar hočejo, in potem vam tudi ni trba več skrbeti zanje!

Glej, tako je s temi stvarmi. Jaz namreč nisem prišel, da bi morda svet odrešil njegovih starih vezi sodbe, ampak le, da bi Svoje otroke osvobodil sveta in njegove sodbe. In kar in kakor zdaj delam Jaz, tako boste delali v prihodnje tudi vi in vaši nasledniki."

 

Sicer pa ni nikjer govora o krivovercih, ampak sam o tem, da imajo pač vsi možnost. Zato ni treba prikazovat, kot da se enim godi krivica. Sploh ne gre za to, ali je kdo član te ali one verske skupnosti. Tukaj je govora o duhovnosti. Itak čas še ni zaključen (se pa zaključuje), in Jezusov nauk bo še enkrat obkrožu svet, potem ne bo več izgovorov, na moreš vse ocenjevat po sedanjem stanju, če ne veš, kaj se bo še zgodilo.

 

Res so se stvari skoz zgodovino zlorabljale, ampak to na bistvo sploh ne vpliva. VSI prej ko slej potrebujemo Jezusa. Ne vem, čemu ti praviš glorificiranje, vsekakor je Sveto pismo zelo pomembno, itak pa prihaja čas, ko se bo (in se tudi že) po svetu razširilo Lorberjevo delo, ki je mnogo obsežnejše in natančnejše.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne da so bili vsi ljudje tistega časa bili hudobni in zlobni brez Luči ali zgolj bivajoča trupla brez življenskega Namena, ampak odrešenja pred Jezusom še ni bilo!!! In Jezus je prišel, ko je bil čas dozorel, in si je pripravil pot prihoda po Judovskih prerokih, ki so bili pred njim, ter napovedali njegov prihod, kot zadnj Janez Krstnik. Na žalost pa svet Jezusa večinoma tedaj ni spoznal, kot ga večinoma tudi danes ne prepoznava. Oziroma, kot je Jezus napovedal svojim učencem;

 

"Prijatelj, kakor je zdaj, tako bo znova po skoraj dva tisoč letih za nami, začelo pa se bo že veliko prej! Tu je zdaj judovstvo veliko hujše od poganstva-pri poganih namreč razum še nekaj velja, Judje pa ga teptajo z nogami; v tistem času pa bo Moj nauk, torej krščanstvo, hujši kot sta zdaj judovstvo in poganstvo skupaj. Tedaj bodo ljudje v veliki stiski.

Luč resnične žive vere bo ugasnila in ljubezen se bo povsem ohladila. NAPUH premožnih ljudi bo presegel vse meje in vladarji in duhovniki se bodo imeli za veliko več kot je zdaj Judom njihov nepoznan Jehova in poganom Zevs."

...

 

Seveda bo prišlo še do marsikakšnega boja med Mojimi otroki in otroci sveta, ker bo Mojih na svetu zmeraj manj kakor otrok sveta; toda na koncu bodo vendarle Moji zmagali nad svetom in ta jim ne bo mogel storiti nič žalega več. Naj se vam zdi zdaj vsa materija še tako trdna in neuničljiva, se bo nazadnje vendarle morala umakniti OBLASTI DUHA."

...

 

"Da, moj prijatelj, zavoljo tistih ljudi, ki v to ne bodo verovali in bodo to, kar od Mojega nauka slišijo zaradi svetnega dobička še pokvarili, Jaz Svojega življenskega nauka tudi nisem dal; za mogočo in nadaljno izobrazbo duš takšnih ljudi imam namreč še neizmerno veliko velikih šol v vsej neskončnosti.

Ta nauk namenjam le Svojim pravim otrokom na tej zemlji in ti se ne bodo nikoli uklonili oblasti prevare sveta, temveč se bodo z diamantno trdnostjo držali večne življenske resnice.

Kaj nam mar vsi svetni ljudje? Vsi imajo priložnost stopiti v vrste Božjih otrok. Če to resno hočejo, naj jih pri tem nič ne ovira, in če nočejo, naj počnejo, kar hočejo, in potem vam tudi ni trba več skrbeti zanje!

Glej, tako je s temi stvarmi. Jaz namreč nisem prišel, da bi morda svet odrešil njegovih starih vezi sodbe, ampak le, da bi Svoje otroke osvobodil sveta in njegove sodbe. In kar in kakor zdaj delam Jaz, tako boste delali v prihodnje tudi vi in vaši nasledniki."

 

Sicer pa ni nikjer govora o krivovercih, ampak sam o tem, da imajo pač vsi možnost. Zato ni treba prikazovat, kot da se enim godi krivica. Sploh ne gre za to, ali je kdo član te ali one verske skupnosti. Tukaj je govora o duhovnosti. Itak čas še ni zaključen (se pa zaključuje), in Jezusov nauk bo še enkrat obkrožu svet, potem ne bo več izgovorov, na moreš vse ocenjevat po sedanjem stanju, če ne veš, kaj se bo še zgodilo.

 

Res so se stvari skoz zgodovino zlorabljale, ampak to na bistvo sploh ne vpliva. VSI prej ko slej potrebujemo Jezusa. Ne vem, čemu ti praviš glorificiranje, vsekakor je Sveto pismo zelo pomembno, itak pa prihaja čas, ko se bo (in se tudi že) po svetu razširilo Lorberjevo delo, ki je mnogo obsežnejše in natančnejše.

se strinjam s tabo o vsem,razen tega,da premisli,da Lorberjevo delo ni od Boga,obstaja mnogo razlag,ki se pa razlikujejo med sabo po točnosti ,obsegu in predvsem po kvaliteti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi bomo prej, ko slej potrebovali Jezusa je glorificiranje. Kako naj ti rečem. Tako kot je. Ko se boš enkrat znašu v sferi kjer posameznik lahko vpliva na množice ti bo jasno, da ta množica za svojo odrešitev ne potrebuje Jezusa. Ta množica bo rešla sama sebe - skozi lastno spoznanje o napakah, ki jih počne. Jezus in njegovo nauk bo dela tega. Ne bo pa to kar vi pravite, da bo.

 

Zej me pa s tem stavkom poišči v Loberju ( ce me najdes ) -> da se Jezus uresniči na način kot vi pravite bo samo posledica intenzivnega širjenja njegovega nauka na Pravilen način. Nič več in nič manj. Če inteziteta ne bo dovolj močna se bo to rešenje zgodilo na drugačen način. Tko pač je.

 

In ne, da prikazujem krivico. Lepo sem napisal kje in zakaj se nekoga označi za častilca temnih sil.

 

P.S: sicer pa popolnoma podpiram njegov nauk in se mu v mislih ne upiram dokler je v njem čistost in nedotaknjenost od človeka

P.S2: osebno tudi verjamem, da dotaknjenost od človeka hodi od takih ljudi kot je mici ali pa mogoče tudi ti sam. Osebno opažam, da to stvari postavlja en korak nazaj namesto naprej. Problem je v tem - da Vi potrebujete pisano besedo, da jo lahko živite namesto, da bi živeli energijo brez Besede To 200 % ziher

 

Ljudje pa se stvarem umazanim od človeka upirajo. Upam, da je to jasno.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi bomo prej, ko slej potrebovali Jezusa je glorificiranje. Kako naj ti rečem. Tako kot je. Ko se boš enkrat znašu v sferi kjer posameznik lahko vpliva na množice ti bo jasno, da ta množica za svojo odrešitev ne potrebuje Jezusa. Ta množica bo rešla sama sebe - skozi lastno spoznanje o napakah, ki jih počne. Jezus in njegovo nauk bo dela tega. Ne bo pa to kar vi pravite, da bo.

 

Zej me pa s tem stavkom poišči v Loberju ( ce me najdes ) -> da se Jezus uresniči na način kot vi pravite bo samo posledica intenzivnega širjenja njegovega nauka na Pravilen način. Nič več in nič manj. Če inteziteta ne bo dovolj močna se bo to rešenje zgodilo na drugačen način. Tko pač je.

 

In ne, da prikazujem krivico. Lepo sem napisal kje in zakaj se nekoga označi za častilca temnih sil.

ti bom pa jaz odgovorila,čeprav je tole namenjeno Emanuelu,ampak je preprosto,oziroma odgovor je preprost,Jezus se je že uresničil in se še bbo uresničil in takrat ,ko pride po nas bodo najprej vstali mrtvi v Jezusu in mi{recimo ,da bomo še živi}z nami vred bomo poneseni v nebo,v nebeško kraljestvo,vi oziroma eni boste ostali na tej zemlji,s svojim satanom

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To pomeni, da v njegovi energiji v resnici nikjer ne piše Jezus niti se ne sliši imena Jezus .Razen, če ga slišat želiš. Samo Je

 

ti bom pa jaz odgovorila,čeprav je tole namenjeno Emanuelu,ampak je preprosto,oziroma odgovor je preprost,Jezus se je že uresničil in se še bbo uresničil in takrat ,ko pride po nas bodo najprej vstali mrtvi v Jezusu in mi{recimo ,da bomo še živi}z nami vred bomo poneseni v nebo,v nebeško kraljestvo,vi oziroma eni boste ostali na tej zemlji,s svojim satanom

 

Ja, če bo energija prava potem bo tako. Drugače pa gre Zemlja po drugi poti nič manj Lepi. Lahko, da bo šla tudi doooooooool. Upam, da ne.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi bomo prej, ko slej potrebovali Jezusa je glorificiranje. Kako naj ti rečem. Tako kot je. Ko se boš enkrat znašu v sferi kjer posameznik lahko vpliva na množice ti bo jasno, da ta množica za svojo odrešitev ne potrebuje Jezusa. Ta množica bo rešla sama sebe - skozi lastno spoznanje o napakah, ki jih počne. Jezus in njegovo nauk bo dela tega. Ne bo pa to kar vi pravite, da bo.

 

Zej me pa s tem stavkom poišči v Loberju ( ce me najdes ) -> da se Jezus uresniči na način kot vi pravite bo samo posledica intenzivnega širjenja njegovega nauka na Pravilen način. Nič več in nič manj. Če inteziteta ne bo dovolj močna se bo to rešenje zgodilo na drugačen način. Tko pač je.

 

In ne, da prikazujem krivico. Lepo sem napisal kje in zakaj se nekoga označi za častilca temnih sil.

 

P.S: sicer pa popolnoma podpiram njegov nauk in se mu v mislih ne upiram dokler je v njem čistost in nedotaknjenost od človeka

P.S2: osebno tudi verjamem, da dotaknjenost od človeka hodi od takih ljudi kot je mici ali pa mogoče tudi ti sam. Osebno opažam, da to stvari postavlja en korak nazaj namesto naprej. Problem je v tem - da Vi potrebujete pisano besedo, da jo lahko živite namesto, da bi živeli energijo brez Besede To 200 % ziher

 

Ljudje pa se stvarem umazanim od človeka upirajo. Upam, da je to jasno.

drugih stvari ni pri roki kot pisana besda,jaz živim enako kot ti kuvrtat,samo ti ne živiš enako kot jaz

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A me spet sodiš. Sej ne veš kdo sem in kako mislim. Kako sploh lahko kaj takega rečeš. Se kdaj zavedaš kako takrat trpiš - preden tako napišeš.

Si upam to napisat ker vem kako jaz trpim.

 

 

Jaz v resnici pravim samo to - da kako nas strah okoli vratu drži, da se moramo s svojim življenjem oklepati lastnih prepričanj ali pisanih besed namesto, da bi se prepoznali v njih.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To pomeni, da v njegovi energiji v resnici nikjer ne piše Jezus niti se ne sliši imena Jezus .Razen, če ga slišat želiš. Samo Je

Ja, če bo energija prava potem bo tako. Drugače pa gre Zemlja po drugi poti nič manj Lepi. Lahko, da bo šla tudi doooooooool. Upam, da ne.

kuvrtat,ti kaj čutiš ob besedi Jezus,to je tolika energija,da nosi svet,da se smejimo ,da ljubimo,da živimo,to je Jezus,ampak ti nisi dorasel in nikoli ne boš,ker si nwgativec ali antikrist

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidš spet bedarije pišeš. Ki služijo enemu samemu namenu. Egu.

 

Lej ti bom še drugače napisal. Uporabljaš besedo antikrist in negativec kot, da bi bila poslastica ali pripomoček in z njimi obmetavaš ljudi vsakič, ko ne želiš spregledat, da se od drugače mislečih počutiš enostavno ogroženo.

 

Kot se tudi vsak normalen človek. Vsak se brani na svoj način. Vse pa izvira iz joka otroka.

 

 

No zej veš zakaj si taka kot si na čase.

 

 

P.S; niti slučajno se nisi z mano zgovarjala

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidš spet bedarije pišeš. Ki služijo enemu samemu namenu. Egu.

 

Lej ti bom še drugače napisal. Uporabljaš besedo antikrist in negativec kot, da bi bila poslastica ali pripomoček in z njimi obmetavaš ljudi vsakič, ko ne želiš spregledat, da se od drugače mislečih počutiš enostavno ogroženo.

 

Kot se tudi vsak normalen človek. Vsak se brani na svoj način. Vse pa izvira iz joka otroka.

No zej veš zakaj si taka kot si na čase.

P.S; niti slučajno se nisi z mano zgovarjala

vidiš,ti mi vsiljuješ,da sem ogrožena,ogrožen si pa resnici ti ,ki nikakor ne moreš in ne moreš sprejeti,da Jezus je in da pride,ti si ogrožen bolj kot jaz in to tudi pokažeš s strahom,ki se vleče za tvojimi velikimi rumenumi črkami in ti se ne bi smel u mano pogovarjat,ker jaz nič nočem od tebe,ti mi vsiljuješ,da naj bi bila ogrožena z drugače mislečim,te čuva Jezus,no mene čuva amen

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam s tabo o vsem,razen tega,da premisli,da Lorberjevo delo ni od Boga,obstaja mnogo razlag,ki se pa razlikujejo med sabo po točnosti ,obsegu in predvsem po kvaliteti

Če jest rečem, da je, pol je :vtz: x^x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi bomo prej, ko slej potrebovali Jezusa je glorificiranje. Kako naj ti rečem. Tako kot je. Ko se boš enkrat znašu v sferi kjer posameznik lahko vpliva na množice ti bo jasno, da ta množica za svojo odrešitev ne potrebuje Jezusa. Ta množica bo rešla sama sebe - skozi lastno spoznanje o napakah, ki jih počne. Jezus in njegovo nauk bo dela tega. Ne bo pa to kar vi pravite, da bo.

 

Zej me pa s tem stavkom poišči v Loberju ( ce me najdes ) -> da se Jezus uresniči na način kot vi pravite bo samo posledica intenzivnega širjenja njegovega nauka na Pravilen način. Nič več in nič manj. Če inteziteta ne bo dovolj močna se bo to rešenje zgodilo na drugačen način. Tko pač je.

 

In ne, da prikazujem krivico. Lepo sem napisal kje in zakaj se nekoga označi za častilca temnih sil.

 

P.S: sicer pa popolnoma podpiram njegov nauk in se mu v mislih ne upiram dokler je v njem čistost in nedotaknjenost od človeka

P.S2: osebno tudi verjamem, da dotaknjenost od človeka hodi od takih ljudi kot je mici ali pa mogoče tudi ti sam. Osebno opažam, da to stvari postavlja en korak nazaj namesto naprej. Problem je v tem - da Vi potrebujete pisano besedo, da jo lahko živite namesto, da bi živeli energijo brez Besede To 200 % ziher

 

Ljudje pa se stvarem umazanim od človeka upirajo. Upam, da je to jasno.

Ne gr za nekakšno glorificiranje, ampak za spoznanje, zavedanje veličine, ljubezni, usmiljenja in ptrpežljivosti.

Ne gre za to, da bi rabl ravno posano besedo, lahko tud govorjeno.

Ampak voda je pri izviru najčistejša.

Tako je tud tisto, kar prepišem iz Lorberja, pač čistejše od tega, kar povem s svojimi besedami.

Zato se tud širi Lorberjevo delo v pisani obliki.

Ne pa, da eden nekaj reče, drug mal drgač povzame, tretji spet mal drugač.

Skratka, vse ima svoj namen.

Lorber ni brez veze pisu, sam zase, da bi potem eni filozofiral, da ljudje ne rabjo pisane besede.

Zakaj pa potem ti pišeš pa govoriš.

Sam zase meditiri, bod tih, pa bo, če je tako.

Pa poskus tole dojet, če moreš :) ;

 

"O bratje in prijatelji! Ko bi lahko dojeli kaj nam Jezus, Ime vseh imen, pripoveduje in kaj On je in kakšne vrste delovanje je v Njem, bi morali v trenutku pasti v tako mogočno ljubezen do Jezusa, katere ogenj bi lahko prižgal celo množico sonc, ki bi svetili tisočkrat svetleje v njihovih neskončno oddaljenih prostorih. Kot je sedaj slučaj – vam rečem: Jezus je tako neizmerljivo – tako osnovno duhovno velik, da ko se Njegovo ime spregovori v živem, ljubečem duhu, celotna neskončnost vibrira zaradi veličastnega občutka spoštovanja.

 

Če izgovorite "Bog", seveda tudi imenujete Najvišje Bitje, Ga imenujete v Njegovi brezkončnosti, ker izpolnjuje celotno Neskončnost in deluje iz Njegove brezkončne moči iz večnosti v večnosti, toda z imenom Jezus opišete popolno bitno (osnovno) središče Boga, ali bolj jasno izrečeno: Jezus je resnično dejanski, bitni Bog kot človek iz vsega Božanstva, ki izpolnjuje vso neskončnost, izvirajoče kot sončni žarki Duha Njegove neskončne Mogočnosti, Moči in Energije. Jezus je glede na to utelešenje polnosti Božanstva ali: Jezus biva v Božanstvu v Njegovi brezkončni polnosti, resnično telesno prisoten, torej se celotna Božja neskončnost razvname, ko se izgovori to neskončno Sveto, vzvišeno Ime! -

 

"In to je istočasno brezkončna milost Gospoda, ki Ga je zadovoljevala, da je oblekel fizičnega človeka. Toda zakaj je On to naredil? Poslušajte, sedaj vam bom razodel majhno skrivnost! –

 

"Pred prihodom Gospoda, ni nikoli nobeden človek mogel govoriti z dejanskim Božjim Bitjem. Nihče Ga ni mogel videti, ne da bi pri tem v celoti izgubil svoje življenje, tako kot je rečeno v Mojzesu: "Nihče ne more videti Boga in živeti!" Gospod se je seveda Sam osebno prikazoval Svetim ljudem v starodavni cerkvi, kot v Melhizedekovi cerkvi in osebno poučeval Svoje otroke. Toda ta osebni Gospod ni bil dejansko Sam Gospod, ampak vedno samo – za ta namen – angel napolnjen z Duhom iz Boga.

 

"Gospod je potem govoril iz takega angelskega-duha, kot da bi govoril Sam iz Sebe. Vendar v takšnem angelskem-duhu ni bila nikoli prisotna polnost Duha iz Boga, ampak samo tolikšna, kot je bila potrebna za dosego nameravanega cilja.

 

"Lahko verjamete: v tistih časih tudi najčistejši angelski-duh ni mogel videti Božanstva drugače, kot vi vidite sonce na nebu, in nobeden od angelskih-duhov si ni drznil predstavljati Božanstva pod kakršnokoli obliko, kot je bilo to izrecno zapovedano Izraelcem pod Mojzesom, da si ne delajo lesenih kipov ali si izdelajo kakršnokoli slikano podobo. Toda sedaj poslušajte: brezkončnemu Bogu je ugajalo, da se je v času, ko so ljudje najmanj pričakovali, združil v Samem Sebi v Njegovi celotni brezmejni polnosti in iz te združitve prevzel celotne ljudske lastnosti!

 

Torej si zamislite: Bog, Katerega nobeno ustvarjeno bitje ni videlo, je prišel na ta svet in je kot največja ljubezen in modrost napolnjeval Jezusa!

 

On, Neskončni, Večni, pred katerim dihom večnosti padejo v prah kot puhlo pleve, je hodil in učil Svoje stvaritve, Svoje otroke, ne kot Oče, ampak kot brat! Toda vse to je bilo še premalo. On, Vsemogočni, je dovolil, da so Ga Njegove nevredne stvaritve preganjale, vrgle v ječo in ubile Njegovo telo!

 

Povejte mi: Ali si lahko zamislite večjo neskončno ljubezen, večjo blagohotnost, kot je ta, ki jo spoznavate v Jezusu?!

 

Skozi to nedojemljivo dejanje, je preoblikoval vse nebeške stvari. Celo če On živi v Njegovem Soncu Usmiljenja, katerega svetloba neprestano priteka k vsem nebesom, torej je On Duh tega, kot isti fizični Jezus, ki je hodil po zemlji v vsej Njegovi Božanski polnosti, resnični Oče in Brat, kot popoln Človek med Svojimi otroci. Vsem Njegovim otrokom daje vso Svoje usmiljenje, ljubezen in moč, in jih vodi Sam osebno prisoten, da delujejo z brezkončno močjo v Njegovem redu!

 

Pred tem je obstojal neskončen prepad med Bogom in ljudmi, toda v Jezusu je prepad skoraj v celoti odpravljen, kar je On, kot veste, to pokazal vidno, najprej skozi Njegov človeški prihod.

 

P. S.

Ne gre za glorificiranje, ampak za zavest.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...