Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

In to duhovniki vedo. Zato je treba to povezavo čimprej ukinit, da bodo pokorni njim in bodo v Boga zgolj verjeli, ne pa ga čutili. In tako so si izmislili izvirni greh in podobne teološke neumnosti za manipulacijo. Saj to že ptiči čivkajo na vejah in električnih kablih, samo verniki, pardon, resnični verniki, ne slišijo njihovega božanskega petja. xcivx

 

Slišijo ga, Alan, slišijo... :sori:

Samo poslušat si ga ne upajo.

Ker je veliko lažje se skriti za masko pobožnosti in hinavščine, iti vsako nedeljo k maši, dat 10, 20 ali kolikor že € v tisti škrnicelj... :xx!:

Iti vsake toliko časa k spovedi in potem živeti v iluziji da so se odkupili za svoje grehe.

In potem to imenujejo vera v boga... :xx!: :vragec:

Namesto da bi to ŽIVELI.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Slišijo ga, Alan, slišijo... :sori:

Samo poslušat si ga ne upajo.

Ker je veliko lažje se skriti za masko pobožnosti in hinavščine, iti vsako nedeljo k maši, dat 10, 20 ali kolikor že € v tisti škrnicelj... :xx!:

Iti vsake toliko časa k spovedi in potem živeti v iluziji da so se odkupili za svoje grehe.

In potem to imenujejo vera v boga... :xx!: :vragec:

Namesto da bi to ŽIVELI.

ti pa ne spremljaš kaj jaz pšem,potem pa imamo takole,brezveze alef,komu si to napisal

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sm se že mal zgrozila, k sm misnla, da je prišel mako v tako božjo temo kakšen nespodoben del svojga telesa pokazat, pa nč. Eh. :o|o: x:Dx x;)x

vsaka tema ima svoj namen....božje in posvetne stvari...je treba met dobro uravnotežene v sebi...in potem nam nikoli ni treba biti preveč malenkosten x:Dx ne glede boga...ne glede svojga kurca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vsaka tema ima svoj namen....božje in posvetne stvari...je treba met dobro uravnotežene v sebi...in potem nam nikoli ni treba biti preveč malenkosten x:Dx ne glede boga...ne glede svojga kurca

vsak marginalec spozna svojga marginalca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Otrok, ki se rodi, na svet pride čist, nepokvarjen, prepričan v dobroto ljudi, prepričan, da je na svetu odpušanje in ljubezen ( a ni o tem govoril Jezus) in potem ga ljudje sami pokvarijo s svojim hrepenenjem po moči uspehu... otrok zame NI pokvarjen je najčistejše in najbližje bitje Bogu.

Ma, pa ja de xrolleyesx

Tud otroc v seb nosjo seme napuha.

Že v vrtcu bii bil vsak fantk rad najmočnejši, vsaka punčka pa najlepša.

Pol pa padajo batine, pa tečejo solzice užaljenosti.

To se z leti sam razvija. Zato ljudje rabjo duhovno vzgojo.

To o otroški nepokvarjenosti so bajke.

Poglej sam, kako se že majhni otroc trudjo zatirat drug drugega, in če se kakšen otrok ne zna postavt zase, ga poteptajo.

Jezus pa je učil, kakšna je prava pot, si ni delal nobenih iluzij o tem, kakšen je v resnici svet ljudi.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

veš kaj emanuel,ne piši,da je bil JEZUS kdajkoli angel,ker to ni bil,razen ,če ti nisi Jehova priča,potem pa razumem

In kje si opazila, da pišem, da je bil Jezus angel :eek: ?

Mogoče pa sam mal bol težko slediš bol zahtevnim besedilom :vragec:

Kaj, če bi še enkrat prebrala mal bol pozorno xnckrivx

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In kje si opazila, da pišem, da je bil Jezus angel :eek: ?

Mogoče pa sam mal bol težko slediš bol zahtevnim besedilom :vragec:

Kaj, če bi še enkrat prebrala mal bol pozorno xnckrivx

ja res je ,sem to takoj ugotovila,potem pa nisem dobila veze z forumom,potem pa sem pozabila,nimaš kaj si pravi,samo za moje pojme preveč Lorberja zagovarjaš,pa tudi,če bi te kakšen pravi vernik,ki zagovarja samo s.p. v roke dobil,mislim,da bi enako reagiral ,no pa kljub temu si v redu,sedaj pa res lahko noč

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

samo za moje pojme preveč Lorberja zagovarjaš,pa tudi,če bi te kakšen pravi vernik,ki zagovarja samo s.p. v roke dobil,mislim,da bi enako reagiral ,no pa kljub temu si v redu,sedaj pa res lahko noč

Tud teb ne bi škodoval, če bi si kaj od Lorberja prebral, recimo Jezusovo mladost ali pa vsaj Trije dnevi v templju. Sploh glede na tvoja na trenutke le praveč toga stališča, recimo, ko praviš, da je Bog poslal potop za kazen.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja to maš prav znotraj tega konteksta. Beseda je nujna za spoznanje. Ampak beseda sama brez energije je mrtva. Sam energijski tok mora imeti prednost pred besedo. Beseda se mora kopati v Jezusu in ne Jezus v besedi.

 

Tko nekak sem mislu.

 

Kar se glorificiranja tiče in spoznanja pa veličine itd. se to skriva v vsakem notranjem spoznanju posameznika. Za vsakega je tako spoznanje dih jemajoče . Nedojemljivo. To se ne dogaja samo z Jezusom. Ideja da je z Jezusom kaj drugače je glorificiranje njegove pojave.

V tem mnenju ne izhajam samo iz čtiva pač pa tudi iz videnja notranjega spoznanja in veličine koga drugega, ki pa ni z Jezusom. Sam pojav je identičen.

Moč je Beseda in ideja na katero se lahko meditira in s tem pride Zvest.

Preveč si zapel za to pisano besedo.

Sploh ni problem v tem, ampak v ceremonialnosti, ki potem, ko se razrase, začne dušiti bistvo.

Oziroma, drugač povedan (citiram);

 

"Osvoboditev od jarma ceremonij in postave

 

S tem vam dajem Božji in življenski nauk, ki je tako daleč od vsake ceremonije kakor en nebesni pol od drugega; tu ni treba sabata, templja, molilnice, posta, lastne Aronove palice in plašča, dvorogega pokrivala za glavo, skrinje zaveze, kadilnice ter blagoslovljene in še manj preklete vode! V TEM NAUKU JE ČLOVEK V SEBI VSE V VSEM IN RAZEN SAMEGA SEBE NE POTREBUJE NIČESAR.

 

V starih, zglednih naukih je bil človek, ki je le deloma čedalje bolj žlahtnil samega sebe in se oblikoval v resničnega duhovnega človeka, predstavljen še povsem materialno, zato ga je bilo tudi treba predstaviti v raznovrstnih, duhu ustreznih oblikah, posodah in ceremonialnem ravnanju.

 

V tem Mojem novem nauku pa je človek povsem zedinjen v sebi in s seboj kot v eno točko, tako kakor Jaz z vsem Svojim prejšnjim, pravečnim in neskončnim božanstvom tukaj kot na eni točki stojim pred vami in vam pravim, da odslej Božjega kraljestva in njegove pravičnosti ne boste več iskali v jeruzalemskem templju ali na Garizimu in tam molili Boga, ampak boste lahko takšno bogoslužje opravljali povsod, kjer je človek.

 

Človekovo srce bo živ tempelj resničnega, enega in edinega Boga in dejavna ljubezen bo edino resnično bogoslužje in ljubezen do Boga bo Njegovo edino čaščenje!

 

Ker pa si resnične ljubezni do Boga ni mogoče niti zamisliti brez dejavne ljubezni do bližnjega in te ne brez ljubezni do Boga, sta obe ljubezni pravzaprav ena sama ljubezen in torej isto čaščenje Boga. Kdor ima to v sebi, ima vse, vso postavo in vso preroštvo, zedinjeno v svojem srcu in ne potrebuje ničesar več."

(J. L.)

 

Tukaj je poudark na NE-ceremonialnosti in na tem, da je ČLOVEK V SEBI VSE V VSEM IN RAZEN SAMEGA SEBE NE POTREBUJE NIČESAR.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ti pa ne spremljaš kaj jaz pšem,potem pa imamo takole,brezveze alef,komu si to napisal

 

Tebi sigurno ne... xrolleyesx x:o)x

In... x:Dx ...res ne spremljam kaj pišeš... xnckrivx

 

Ma, pa ja de xrolleyesx

Tud otroc v seb nosjo seme napuha.

Že v vrtcu bii bil vsak fantk rad najmočnejši, vsaka punčka pa najlepša.

Pol pa padajo batine, pa tečejo solzice užaljenosti.

To se z leti sam razvija. Zato ljudje rabjo duhovno vzgojo.

To o otroški nepokvarjenosti so bajke.

Poglej sam, kako se že majhni otroc trudjo zatirat drug drugega, in če se kakšen otrok ne zna postavt zase, ga poteptajo.

Jezus pa je učil, kakšna je prava pot, si ni delal nobenih iluzij o tem, kakšen je v resnici svet ljudi.

 

Mal si mimo usekal s tem... x:o)x

Do vrtca so že deležni določene vzgoje in zgledov.

Nič od tega ne prinesejo s sabo na svet, to poberejo kasneje.

Od nas, straršev, od drugih odraslih.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kuvrtat, moje spoštovanje

 

Prav občudujem tvojo vztrajnost, tvojo blagost, tvojo spoštljivost, tvojo energijo.

 

To zmorejo samo veliki ljudje.

 

Kapo dol.

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne nočem citata, hočem Človeka

 

Vprašanje; zakaj človek sploh reagira na zlo ? če zla ni v njem potemtakem ne reagiran naj. Neko seme mora bit. Od okolja je potem odvisno kako močno ga prebudi.

 

 

Ampka človek brez zla, popolnoma čist bi moral prepoznat tisto bistvo v sebi, ki bi ga povezalo s samim Stvarstvom, drugače bi ga vibracije našega sveta sesule. Definitvno bi to bil Učitelj človeštva.

 

Jezus x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vprašanje; zakaj človek sploh reagira na zlo ? če zla ni v njem potemtakem ne reagiran naj. Neko seme mora bit. Od okolja je potem odvisno kako močno ga prebudi.

Ampka človek brez zla, popolnoma čist bi moral prepoznat tisto bistvo v sebi, ki bi ga povezalo s samim Stvarstvom, drugače bi ga vibracije našega sveta sesule. Definitvno bi to bil Učitelj človeštva.

 

Jezus x:Dx

definitivno tudi ti ne veš kaj pišeš,od kje si sedaj prišel do čistega človeka,a sploh veš,da smo ljudje grešni,da je v ospredju samo materialni svet,da denar kroji usodo med ljudmi,tis i pa daleč od realnega sveta

 

Tebi sigurno ne... xrolleyesx x:o)x

In... x:Dx ...res ne spremljam kaj pišeš... xnckrivx

Mal si mimo usekal s tem... x:o)x

Do vrtca so že deležni določene vzgoje in zgledov.

Nič od tega ne prinesejo s sabo na svet, to poberejo kasneje.

Od nas, straršev, od drugih odraslih.

10-15 procentov genske zasnove prinašajo vsi otroci s sabo na svet,ni pa nujno,da se razvije v negativno stran

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

definitivno tudi ti ne veš kaj pišeš,od kje si sedaj prišel do čistega človeka,a sploh veš,da smo ljudje grešni,da je v ospredju samo materialni svet,da denar kroji usodo med ljudmi,tis i pa daleč od realnega sveta

 

Narobe me bereš.

 

Jaz sem razmišljal o čistem človeku. Kakšen bi bil. Bi preživel ? Če ja. Kaj bi postal ?

---------

 

''Vprašanje; zakaj človek sploh reagira na zlo ? če zla ni v njem potemtakem ne reagiran naj. Neko seme mora bit. Od okolja je potem odvisno kako močno ga prebudi. ''

 

Lahko pa opaziš, da sem v zgorni vrstici v tistem prejšnem citatu potrdil obstoj zla znotraj človeka.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Narobe me bereš.

 

Jaz sem razmišljal o čistem človeku. Kakšen bi bil. Bi preživel ? Če ja. Kaj bi postal ?

---------

 

''Vprašanje; zakaj človek sploh reagira na zlo ? če zla ni v njem potemtakem ne reagiran naj. Neko seme mora bit. Od okolja je potem odvisno kako močno ga prebudi. ''

 

Lahko pa opaziš, da sem v zgorni vrstici v tistem prejšnem citatu potrdil obstoj zla znotraj človeka.

ne vem,zakaj živiš v takšnih iluzijah,čistega ali brezgrešnega človeka ni in ga ne bo,vsaj na tej zemlji ne,to je poterbno vzeti v zakup,na tej zemlji vlada satan,sem že ničkplikokrat poudarila in on je seme vsega zla

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...