Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

če si stem zadovoljen prav,jaz sem še bolj

:vragec:

 

itaQ

jutri bo spremenljivo do preezhno oblachno z obchasnimi sonchnimi prekinitvami

prav lahko se zgodi tudi kak manjshi naliv

temperature obichajne za ta letni chas

.......

no....kaj pa kaj tvoja napoved..... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

itaQ

jutri bo spremenljivo do preezhno oblachno z obchasnimi sonchnimi prekinitvami

prav lahko se zgodi tudi kak manjshi naliv

temperature obichajne za ta letni chas

.......

no....kaj pa kaj tvoja napoved..... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk.....tralala

megla povsod,celo naprodaj

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

me pa prav zanima kter zagranjen tip je tole spisal... zame iz srca prihaja ljubezen, spoštovanje, sprejemanje... itak da ne spadam na ta svet, ampak nimam se za umazano, pokvarjeno.. za menoj je sicer nekaj izkušenj na katere nisem ravno ponosna, ampak prav to me dela to kar sem. in mogoče prav mogoče bolj čutim Boga ali Jezusa ali Marijo ob posebnih trenutkih, kot če bi mrzlično prelistavala zapisane besede... zame je čudež utrinek v naravi, trenutki, ne pa takšni stavki

AMEN

Vsaka misel je čist nematerialna, duhovna substanca, ki najprej pride iz srca, potem pa jo um uredi. Tako dobre, kot tudi slabe misli izhajajo iz srca, zato je predvsem potreba srčna kultura.

 

Je ta citat, vzet iz širšega citata; "10 Poklical je k sebi množico in ji rekel: »Poslušajte in doumite! 11 Človeka ne omadežuje to, kar gre v usta, ampak kar prihaja iz ust, to omadežuje človeka.« 12 Tedaj so prišli učenci in mu rekli: »Ali veš, da so se farizeji spotikali nad tvojimi besedami?« 13 Odgovoril je: »Vsaka sadika, ki je ni vsadil moj nebeški Oče, bo izkoreninjena. 14 Pustite jih! Slepi so, vodniki slepih. Če pa slepi slepega vodi, bosta oba padla v jamo.« 15 Peter je odvrnil in mu rekel: »Razlôži nam to priliko.« 16 On pa je dejal: »Kaj ste tudi vi še vedno nerazumni? 17 Mar ne uvidite, da gre vse, kar prihaja v usta, v želodec in se vrže v greznico? 18 Kar pa prihaja iz ust, pride iz srca, in to omadežuje človeka. 19 Iz srca namreč prihajajo hudobne misli, umori, prešuštva, nečistovanja, tatvine, kriva pričevanja, kletve. 20 To je tisto, kar omadežuje človeka, jesti z neumitimi rokami pa ne omadežuje človeka."

In tak izsek, kot ga je napopala Micka, je res mal zavajajoč, se ga da napačnorazumet. Nikakor ne govori o tem, da iz srca prihajajo SAMO hudobne misli, umori, prešuštva, nečistovanja, tatvine, kriva pričevanja, kletve. Pač pa govori o tem, da je pomembna srčna kultura, in ne zunanje sledenje dogmam. V bistvu obračunava s togim judovskim dogmatizmom. Pa ne smatram, da bi to spisu kakšen zagrenjen tip x:o)x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

samo v sv Sloveniji,ker ljubljanske megle ne prederejo,ne vem morda zaradi Jankoviča

:vragec:

 

torej na lokalnem forumu..... x:)x x:)x x:)x

tule nam bo prizanesheno..... x:Dx x:Dx x:Dx

bemu mick.....in ti trdish, da ni boga.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsaka misel je čist nematerialna, duhovna substanca, ki najprej pride iz srca, potem pa jo um uredi. Tako dobre, kot tudi slabe misli izhajajo iz srca, zato je predvsem potreba srčna kultura.

 

Je ta citat, vzet iz širšega citata; "10 Poklical je k sebi množico in ji rekel: »Poslušajte in doumite! 11 Človeka ne omadežuje to, kar gre v usta, ampak kar prihaja iz ust, to omadežuje človeka.« 12 Tedaj so prišli učenci in mu rekli: »Ali veš, da so se farizeji spotikali nad tvojimi besedami?« 13 Odgovoril je: »Vsaka sadika, ki je ni vsadil moj nebeški Oče, bo izkoreninjena. 14 Pustite jih! Slepi so, vodniki slepih. Če pa slepi slepega vodi, bosta oba padla v jamo.« 15 Peter je odvrnil in mu rekel: »Razlôži nam to priliko.« 16 On pa je dejal: »Kaj ste tudi vi še vedno nerazumni? 17 Mar ne uvidite, da gre vse, kar prihaja v usta, v želodec in se vrže v greznico? 18 Kar pa prihaja iz ust, pride iz srca, in to omadežuje človeka. 19 Iz srca namreč prihajajo hudobne misli, umori, prešuštva, nečistovanja, tatvine, kriva pričevanja, kletve. 20 To je tisto, kar omadežuje človeka, jesti z neumitimi rokami pa ne omadežuje človeka."

In tak izsek, kot ga je napopala Micka, je res mal zavajajoč, se ga da napačnorazumet. Nikakor ne govori o tem, da iz srca prihajajo SAMO hudobne misli, umori, prešuštva, nečistovanja, tatvine, kriva pričevanja, kletve. Pač pa govori o tem, da je pomembna srčna kultura, in ne zunanje sledenje dogmam. V bistvu obračunava s togim judovskim dogmatizmom. Pa ne smatram, da bi to spisu kakšen zagrenjen tip x:o)x

pozdrav emnuel,zakaj sem ga pripopala,če je to citat iz s.p.ne morem vsakemu razlagat,naj tisti,ki razumejo ,razumejo,lepo se imej

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se pa to ne zdi čudno sploh. V drugih besedah bi lahko rekel - človeška srca / um se hitro pokvari. People are easily corrupted.

Med tem, ko se mi ubadamo z odvečno higijeno, potrošnjo, brezveznimi vsakdanjimi malenkostmi, ki nam kao izboljšujejo in lepšajo življenje pa nimamo poštimano v glavah še manj pa v srcih.

Po moje si to še kar dobr napisu, ne vem, kaj te mici tko kritizira xnckrivx

 

Čeprav, tole enačenje srca in uma ni najbol posrečeno. Um je zgol računalniški stroj iz cerka 1,5 kg mesa, ki ureja misli, ki pridejo iz srca. Če so misli slabe, to nima nič s pokvarjenim umom, narobej, um lahko še zlo dobr funkcionira.

 

pozdrav emnuel,zakaj sem ga pripopala,če je to citat iz s.p.ne morem vsakemu razlagat,naj tisti,ki razumejo ,razumejo,lepo se imej

Prpopi celga, da se bo dal razumet. Takle izsek se res ne da razumet, če ne poznaš celote. ;)

Če pa poznaš celoto, pol pa tud tega ne rabiš.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prpopi celga, da se bo dal razumet. Takle izsek se res ne da razumet, če ne poznaš celote. ;)

Če pa poznaš celoto, pol pa tud tega ne rabiš.

:vragec:

 

hehe

tole k tomazh akvinski.... x:Dx x:Dx

:palec: :palec: :palec:

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tomaž Akvinski je iznašel solmizacijo. A zapojemo: do re mi fa so la ti do, ker bo zdej Aakhut odšu spat!!

:vragec:

 

ja!!!!

:hepko:

en lep gregorianski koral

sam plizzzz....brez mici....

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no dejmo (za Aakhutka):

ut que ant laxis..

resonare fibris..

mira jestorum..

fa..

 

ne vem ve.. sej je že zaspal

 

pa lahko nočko.. Aakhut xcivx

:vragec:

 

ob takoooo neubranem petju..... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Blagor ubogim v duhu,ker njih je nebeško kraljestvo.Blagor jim,ki žalujejo,ker oni bodo potolaženi.Blagor krotkim.ker oni bodo podedovali zemljo.Blagor lačnim in žejnim pravičnosti,ker oni bodo nasičeni.Blagor usmiljeenim,ker ono bodo usmiljenje dosegli.Blagor jim,ki so čistega srca,ker oni bodo Boga videli.Blagor miroljubnim,ker oni se bodo sinovi Božji imenovali.Blagor preganjanim zaradi pravičnost,ker njih je nebeško kraljestvo.}MATEJ5,3-10}
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tralala, hopsasa :hepko: :hepko: :hepko:

 

:frog: :fool:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj se meni zdi, da si večina napačno predstavlja boga? Bog ni Arnold Schwarzenegger ampak nekaj drugega.

:vragec:

 

kaj pa obratno??.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mah saj veš tisto.. bog bo stopil na zemljo in vse rešil s svojimi superpower orožji. :D Ta debata nima konca, ne začetka.. kaj pomeni aakhut? :D Če bi že Bog bil tako močen, povejte mi... zakaj bi sploh vse to naredil in potem čakal, da bo šlo vse proti koncu in se spet pojavil? Še najbolj zanimivo razlago ima Nietzsche s svojo izjavo "Bog je mrtev". :) Popravljeno -> retro
everything
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In, če res obstaja bog, je edina logična razlaga ta, da nas je vse posadil na zemljo zato, da bi mi samo ugotovili, kaj je dobro, da bi mi sami postali "Bogovi" in edino tako bi svet postal raj. Ok, človek z povprečno inteligenco lahko že dandanes vidi, da se vse nagiba h koncu in, da narava sama več, ne bo dovolila takega pritiska in začela se bo prava r/evolucija, ki bo zadnja. Tretja svetovna vojna že traja, ampak ne bi zdaj o tem..

 

se opravičujem za dvojni post, prejšnjega se več ni dalo popravljati. :)

Popravljeno -> retro
everything
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mah saj veš tisto.. bog bo stopil na zemljo in vse rešil s svojimi superpower orožji. :D Ta debata nima konca, ne začetka.. kaj pomeni aakhut? :D Če bi že Bog bil tako močen, povejte mi... zakaj bi sploh vse to naredil in potem čakal, da bo šlo vse proti koncu in se spet pojavil? Še najbolj zanimivo razlago ima Nietzsche s svojo izjavo "Bog je mrtev". :)
vsem nam je dana možnost da spoznamo Boga,lahko indobro je ,če ga sprejmemo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vsem nam je dana možnost da spoznamo Boga,lahko indobro je ,če ga sprejmemo

:vragec:

 

enkrat bog....spet drugich jezus.... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

pol se pa znajd.... :inocent:

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...