Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Meni je pa najbolj zanimivo to, da oseba, ki trdi, da je najbolj verna od nas vseh, v večini primerov piše Bog, Jezus, Sveto pismo, etc. z malo; vsi ostali pa uporabljamo velike začetnice, kot izraz spoštovanja. Zanimivo, zanimivo, zanimivo.... :palec: eno so besede :palec: eno so dejanja x;)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Človek je bitje, ki izhaja iz svetlobe in ljubezni, ter se od svetlobe in ljubezni loči, da bi postal SAMOSTOJNA svetloba in ljubezen. Zatorej mora za dosego samostojnosti prehoditi pot materije, ki je sama v sebi mrtva, na tej poti pa se lahko izgubi. Brez tega bi bili ljudje zgolj inteligentne živali, ki jih mora Stvarnik ves čas hraniti.

 

hm...

kolk samostojnih svetlob in luči pa pol je?

pa plis ne zdej o celici in organizmu

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa sem spet tu,ko se vročina poleže,ko se nervi umirijo,že vrsto let sem verna in to globoko,želim si,da ko gospod Jezus pride,da me vzame s sabo v tem času pa ga pogosto prosim ,da mi pomaga,da ne zaidem v kakršnokoli filozofijo,moja pot je jasna in ljubezen mojega gospoda Jezusa do mene mi pravi,da sem resnično njegov otrok in bi rada spoznala še koga drugega božjega otroka na tej poti,moje spoštovanje velja vsem ljudem,če pa že, imam še pa vedno dve ličnici LEPO SE IMEJTE
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm...

kolk samostojnih svetlob in luči pa pol je?

pa plis ne zdej o celici in organizmu

 

zazri se malo v jasno nočno nebo, pa ti bo takoj jasno..... x;)x

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"vsekakor je današnje življenje polno tegob in težav,je pa tudi res,da najslabše šele prihaja,vsak človek tudi v kaj veruje eni bolj ali manj,"

 

Vsak nosi svoj križ. Eni z manj. Drugi z več Zavedanja.

 

 

"sama sem pristašica svetega pisma,ki ga tudi jaz ne razumem,se pa trudim,tako se mi je tudi porajala misel,da z besedami iz s.p.,kaj napišem in morebiti komu postanem zanimiva"

 

Iskrenost cenimo.

 

 

",seveda sem naletela bolj kot ne na neuspeh,"

 

Mogoče je bil kanček zgrešen nastop.

 

Pretehtane besede. Spoštljiv odnos do drugače mislečih, verujočih odpirajo zaprta "vrata" v ljudeh.

 

Stvari o katerih govorimo. Jih skušamo približat ljudem. Moramo poznat. Poznat njihovo ozadje.

 

Jih na primeren način predstavit. Ljudje naj si pa ustvarijo lastno mnenje sami.

 

V kolikor jih kaj zanima. Že vprašajo.

 

 

"tako kot tudi npr. jezus sam,ki med svojimi ni naletel na posluh lepo se imejte pa se še kaj vidimo"

 

JEZUS, druga razsvetljena bitja pri odprtih srcih, katera jih prepoznajo vedno naletijo na pozitiven sprejem.

 

Ljudje naj se sami odločajo brez "ognja in meča" od zunaj...

 

Iz več kot 5000 let nekdaj cvetoče kulture njenih razsvetljenih oseb:

 

¨Tao, ki ga lahko izrazimo, ni večni tao.

 

Ime, ki ga lahko opredelimo, ni nesprejemljivo ime.

 

NE - BIVANJE je predhodnik neba in zemlje.

 

Bivanje je mati vseh stvari."

 

Začetne vrstice iz Tao Te King (Lao Tse)

 

 

"...ko pride čas odhoda, preprosto odidi brez nepotrebnega vznemirjenja."

 

 

Do takrat:

 

"Prepusti se krogustvari, predaj se valovom velikega spreminjanja,

 

ne bodi srečen, ne prestrašen"

 

Enostavno BODI.

 

Napisal "pogan", "milijardne države", kjer verujejo na druge načine.

 

Pred tisoči let. Ko je Europa bila še na nivoju "jamskih" ljudi...

 

Je na Kitajskem bila razvita visoka civilizacija.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa sem spet tu,ko se vročina poleže,ko se nervi umirijo,že vrsto let sem verna in to globoko,želim si,da ko gospod Jezus pride,da me vzame s sabo v tem času pa ga pogosto prosim ,da mi pomaga,da ne zaidem v kakršnokoli filozofijo,moja pot je jasna in ljubezen mojega gospoda Jezusa do mene mi pravi,da sem resnično njegov otrok in bi rada spoznala še koga drugega božjega otroka na tej poti,moje spoštovanje velja vsem ljudem,če pa že, imam še pa vedno dve ličnici LEPO SE IMEJTE
ce je pot jasna..., in si z xsrcx vsakega trenutka na njej... ne ""zaides""...

ti 2 licnici... sta pa izkljucno za-to, da lahk solze kje potujejo in da si lahk smehljaji utirajo svojo pot..., ostala uporaba licnic je pa na lastno odgovornost xnckrivx

 

...prijeten sprehod se naprej...

 

mimgrede... ne se pozabt kdaj pa kdaj...ustavit...in poduhat kaksno cvetlico

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zivjo

 

ne bi ti rad omajeval tvoje vere v karkoli, saj razumem, da imamo ljudje pac razlicne ali podobne poti do tega, kako postati eno z bogom.

 

A vseeno morda vprasanji, ki se mi porajata za boljse razumevanje tvojih citatov:

 

- Ali navdihnjeno pomeni, da ga je tudi napisal bog?

- Ali navdihnjeno pomeni, da so se skozi sveto pismo na papir 100% udejanile njegove besede?

- Ali to velja tudi za vse prerokbe?

- Ali tako cutis v sebi?

 

- Ali pa navdihnjeno recimo pomeni, le da bi kupil nekomu darilo, ker ga imam rad....

a naposled, ko se ta navdih zeli prizemljiti, se izkaze tako, da grem v mesto in se izgubim v poplavi ponudbe in izbiri kaj bi mu pravzaprav rad podaril... na koncu pa mu kupim nekaj s cimer nisem povsem zadovoljen, a kljub temu sem mu nekaj vseeno kupil?

 

Kako torej razumeti navdhnjeno od boga?

Vse Sveto pismo je navdihnjeno od Boga{2Tim3,16} Nikoli namreč nobena prerokba ni bila izrečena na človeško pobudo pač pa so ljudje navdihovani od Svetega Duha,govorili v imenu Boga{2 Pet 1,21} lp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

fajn :palec:

ce je pot jasna..., in si z xsrcx vsakega trenutka na njej... ne ""zaides""...

ti 2 licnici... sta pa izkljucno za-to, da lahk solze kje potujejo in da si lahk smehljaji utirajo svojo pot..., ostala uporaba licnic je pa na lastno odgovornost xnckrivx

 

...prijeten sprehod se naprej...

 

mimgrede... ne se pozabt kdaj pa kdaj...ustavit...in poduhat kaksno cvetlico

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne bi ti rad omajeval tvoje vere v karkoli, saj razumem, da imamo ljudje pac razlicne ali podobne poti do tega, kako postati eno z bogom.

kaj si mislu s tem postati eno z Bogom in zakaj bi si tega kdo sploh želel?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm...

kolk samostojnih svetlob in luči pa pol je?

pa plis ne zdej o celici in organizmu

Vsi ljudje smo poklicani v božje otroštvo, da razvijamo lastno božansko bit. Vsak človek je potencial, zato mora imati vsakdo svobodno voljo, katere posledica je pa lahko tudi padec.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Amen[/color]

Moram priznati, da sem od tebe pričakoval boljšo ralago. Svetega Avguština so nekoč vprašali, kaj je čas. Odgovoril je:"Vem, kaj je, a ko me to vprašate, ne vem več." Dojemanje Boga je povsem individualna izkušnja, seže pa tako globoko, kot nam omogoča naše znane in odprtost. Oboje lahko neprestano poglabljamo, zato je kakršenkoli opis Boga od kogarkoli le poskus, da z besedami ujame svoja občutja, kar je izredno težko. Sploh zato, ker poznamo izkustveno predvsem materialni svet, iz tega sveta pa lahko o Bogu le sklepamo, saj ga presega. Zato ga tudi mateialnimi dokazi ni moč dokazovati. V sferah nematerialnega sveta pa smo še vedno preveč omejeni, da bi ga lahko dokazali.

In v zgornjem primeru se je Jezus temu "težkemu" odgovoru preprosto izognil, ne pa karkoli razložil.

 

Bog je popolni razum in popolna ljubezen. Ampak po poti razuma je nam ljudem večno nedosegljiv. Zato ne bit razočaran, če ne dobiš kakšnega blazno razumskega odgvora. Bog je dosegljiv zgolj po ljubezni. Kot pravi Sveto pismo, kdor ima ljubezen, tudi Boga pozna. Zato je tudi spraševanje Jezusovih učencov, kdaj bodo spoznali Očeta, malce neumno. Kaže na to, da niso čist dobro razumeli, kdo je v svojem bistvu Jezus, če ne, tega sploh ne bi spraševali. Kot je dejal Jezus, Jaz in Oče sva eno. Prišel je, da bi ga ljudje spoznali, potem pa ga eni sprašujejo, kdaj ga bodo spoznali. Nič se ni izognu vprašanju, jasno je povedu, da kdor njega spozna, nima kaj več spraševati, kdaj bo spoznal Boga.

 

Ker pa sedajle nimav več časa, bom ostalo komentiru kasnej.

 

LP

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In v zgornjem primeru se je Jezus temu "težkemu" odgovoru preprosto izognil, ne pa karkoli razložil.

 

Temu "težkemu" odgovoru se Učitelj vsekakor ni izognil, gre samo za to, da ga laik pač težko razume...

AOV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Temu "težkemu" odgovoru se Učitelj vsekakor ni izognil, gre samo za to, da ga laik pač težko razume...

 

Kakorkoli - tisti Jezusov citat ni argument za Emanuelovo trditev, da je pojem Boga nekaj, kar že 2000 let zlahka razumemo in dojemamo.

 

a brez l

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nism napisu, da se zlahka razume, ampak da od Jezusovega prihoda to ni več nedojemljivo, kot je bilo pred tem, ko je veljalo, da Boga nihče ne more videti, in ostati živ.

 

tralala

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čist lepo si to povedal, a ni skladno s trditvami, kot npr. da "nas je odrešil naših grehov" . Zgled je zgled, odrešitev pa odrešitev.

 

To je pa tako, kot če bi tat, ki je ukradel milijonarju 100.00 Evrov, potem pa bi ga ujeli na vprašanje, zakaj jih je ukradel, odgovoril: "Saj to sploh ni pomembno; saj ima tip dost keša."

V Jezusovem prihodu, učenju in delovanju ter žrtvovanju je tudi odrešenje za vse, ki to sprejemajo!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nism napisu, da se zlahka razume, ampak da od Jezusovega prihoda to ni več nedojemljivo, kot je bilo pred tem, ko je veljalo, da Boga nihče ne more videti, in ostati živ.

 

Ma Emanuel, tole je bulshit. Ravno zaradi našega materialistično naravnanega uma, ki je navajen na omejene stvari, si - ne le ne moremo predstavljati in na polno razumeti pojma Boga, ampak si ne moremo predstavljati niti nekaterih terminov, ki jih bolj ali manj vsak dan uporabljamo. Npr. v Matematiki pojem neskončno; si to lahko predstavljaš?

 

tralala

 

Mi je všeč, da je norost nalezljiva x:o)x :palec:

 

 

 

 

V Jezusovem prihodu, učenju in delovanju ter žrtvovanju je tudi odrešenje za vse, ki to sprejemajo!

 

O.K. Morda sem preveč glup, da bi to razumel, ampak vseno mora obstajati preprost odgovor na vprašanja:

Zakaj naj bi trpel za nas? In kakšna kurac je razlika med praktičnimi lajfi tistih, ki to, kar si napisal sprejemajo, in tistih, ki ne? V čem se kaže jebena odrešitev?

 

(preklinjam iz navade, ne iz kakršnekoli nestrpnosti - lalala)

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nism napisu, da se zlahka razume, ampak da od Jezusovega prihoda to ni več nedojemljivo, kot je bilo pred tem, ko je veljalo, da Boga nihče ne more videti, in ostati živ.

 

Ma Emanuel, tole je bulshit. Ravno zaradi našega materialistično naravnanega uma, ki je navajen na omejene stvari, si - ne le ne moremo predstavljati in na polno razumeti pojma Boga, ampak si ne moremo predstavljati niti nekaterih terminov, ki jih bolj ali manj vsak dan uporabljamo. Npr. v Matematiki pojem neskončno; si to lahko predstavljaš?

 

tralala

 

Mi je všeč, da je norost nalezljiva x:o)x :palec:

 

 

 

 

V Jezusovem prihodu, učenju in delovanju ter žrtvovanju je tudi odrešenje za vse, ki to sprejemajo!

 

O.K. Morda sem preveč glup, da bi to razumel, ampak vseno mora obstajati preprost odgovor na vprašanja:

Zakaj naj bi trpel za nas? In kakšna kurac je razlika med praktičnimi lajfi tistih, ki to, kar si napisal sprejemajo, in tistih, ki ne? V čem se kaže jebena odrešitev?

 

(preklinjam iz navade, ne iz kakršnekoli nestrpnosti - lalala)

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne gre za predstavo in polno razumevanje pojma Bog, ampak za spoznanje Božanske narave, karakterja, osebnosti. Za spoznanje božje ljubezni in potrpežljivosti. za privlačnost, za silo, ki nas vleče iz brezna. Za zavedanje, in ne za razumevanje. Ne bi razglablju o tem, kako se sprejemanje kaže v vsakdanjem lajfu, vsekakor pa to vpliva na človekov duhovni razvoj.

 

hopsasa

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja mkk, male začetnice lahko štekaš tudi tako, da povzamejo vse v smislu "Tako pač je".Kot samoumnevno.

Kot prav.Brez kančka dvomu.Brez kančka obžalovanja.Brez kančka vsega.."Čisto".

In sami so seveda, po njihovem mnenju, bolj "čisti" od drugih ravno zaradi prej zgoraj napisanega.

Zato se "čisti" dajejo v skupine.Kot je prej micka lepo rekla, kje ste kristjani, dovolj je poganov.

Mislim, da smo ljudje.Uporabljaj to etiketo. Poslušam po radiu in govorijo o beguncih.Govorijo o bosancih romih in tatovih. Kristijanih.Poganih. Mogoče bi bilo vzeti vse kot "ljudje" preveč

Mogoče bi etiketa Ljudje v povezavi z Begunci bila preveč osebna..mogoče bi nekdo v tej zmedi pozabil opredmetiti človeško usodo..mogoče..bi začutil stisko opredmetenih..mogoče.

samoumnevno?

 

 

Ojla Unis :palec: tole mi je pa všeč :palec: res bi lahko vsi skupaj pričeli uporabljati besedo Ljudje. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me zanima, če bi se sprjaznli s tem, da je vaš lajf tko super narjen, da mu ni treba nč dodat, nč nardit, nč delat.Sam gledat pa občudovat.Me zanima kolk bi me na križ prbil.

Pa sam se mam za rit.

A ni smešno riti na kole pribivat?

0 delat, 0 nardit? gledanje... obcudovanje..., to ni "delo"? :inocent:

ze z samim gledanjem & obcudovanjem &...

..."dodajamo"...

 

tebe kam pribit? "skoda kriza... les je lep..."

 

glede kolov v ritih... :palec: ah, ce neb blo tok zalostno, bi pa konc-koncev clo blo smesno..., jap...

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

veliko je poti,ampak pot z gospodom Jezusom je nalepša ,pristna in za vedno,zato je umrl na križu popljuvan in zasramovan,zato je umrl,da tudi jaz in verjetno še kdo imamo vero,ljubezen,prijatelje,da skupaj pojemo in hvalimo gospoda lp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zakaj pa misliš, da drevo trpi? jaz bi rekla, da se boža z vetrovi, da se ljubkuje z dežnimi kapljami.... istočasno, ko se predaja užitku, se s koreninami krepko oprijema življenja...ne razmišlja o smislu življenja...živi, sprejema in se prilagaja, čeprav mora stati na mestu....

Dr. Dolittle je fantazijski lik.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x MARIONETKE smo, če še ne veste. Bog gor ali dol, naša pot je začrtana, včasih vztrajamo po svoje in skrenemo na stran poti, se spotikamo, pobiramo, valjamo po blatu..... Ko pa spet pridemo nazaj na našo začrtano pot, nam je pa spet lepo. VODI NAS NEVIDNA SILA, pa če priznamo ali ne.

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...