Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

VODI NAS NEVIDNA SILA, pa če priznamo ali ne.
:palec:

 

med drugimi tud t.i. gravitacija..., x:Dx nase telo prov vztrajno vodi..., da ne pademo oz. poletimo

xsrcx

 

odgovora pa ne boš dobil, ker ga ni.

ironično, to je odgovor.

verjetn, si "mora" mal drugace vprasanje oblikovat... :inocent:

...k odgovor, da ni odgovora, deluje precej... em.. ne-odgovorno... x:Dx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x MARIONETKE smo, če še ne veste. Bog gor ali dol, naša pot je začrtana, včasih vztrajamo po svoje in skrenemo na stran poti, se spotikamo, pobiramo, valjamo po blatu..... Ko pa spet pridemo nazaj na našo začrtano pot, nam je pa spet lepo. VODI NAS NEVIDNA SILA, pa če priznamo ali ne.

 

To se tudi meni vse bolj zdi. Če smo si res sami izbrali določeno nalogo na Zemlji in se potem rodili v pozabi, nam lahko samo še pristni občutki povedo, kdaj smo na pravi poti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, globoka debata. XD

 

Js ne morm z besedami opisovat Boga, verjetno bi kaj skupi spravila samo besede, ki niso vedno iste, zame je vedno isto samo to da vem da nisem sama. Se čudno sliši, vendar tudi če nisem v družbi ljudi se ne počutim osamljeno, v zadnjih par letih nisem nikoli bila osamljena, tudi takrat ko sm trpela, bla jezna in žalostna. x:Ix

V bistvu mislim da ni umetnost da smo mi na "pravi" poti (včasih jo fajn zavozimo in se iz tega fajn naučimo.) Ker so stvari ki nam usmerjajo življenje, vendar mi odločamo odgovor ali bomo kaj naredili ali ne. Jaz nisem lutka in nikoli ne bom. Bog pa je vedno, tudi z tistim človekom ki je na dnu, ki ubija, ki sovraži,.... v tem je ljubezen, ki je noben razum ne more doseči, samo zaradi ljubezni nekdo da svoje življenje za druge (ok, samomorilska nagnjenja so drugo). x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, globoka debata. XD

 

Js ne morm z besedami opisovat Boga, verjetno bi kaj skupi spravila samo besede, ki niso vedno iste, zame je vedno isto samo to da vem da nisem sama. Se čudno sliši, vendar tudi če nisem v družbi ljudi se ne počutim osamljeno, v zadnjih par letih nisem nikoli bila osamljena, tudi takrat ko sm trpela, bla jezna in žalostna. x:Ix

V bistvu mislim da ni umetnost da smo mi na "pravi" poti (včasih jo fajn zavozimo in se iz tega fajn naučimo.) Ker so stvari ki nam usmerjajo življenje, vendar mi odločamo odgovor ali bomo kaj naredili ali ne. Jaz nisem lutka in nikoli ne bom. Bog pa je vedno, tudi z tistim človekom ki je na dnu, ki ubija, ki sovraži,.... v tem je ljubezen, ki je noben razum ne more doseči, samo zaradi ljubezni nekdo da svoje življenje za druge (ok, samomorilska nagnjenja so drugo). x:Dx

no okej,ampak v temlem zadnjem primeru pa ni Boga zraven,pač pa Satan,saj na tem mesenem svetu vlada on,čakamo pa ,da pride gospod Jezus in nas popelje v svoje kraljestvo lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no okej,ampak v temlem zadnjem primeru pa ni Boga zraven,pač pa Satan,saj na tem mesenem svetu vlada on,čakamo pa ,da pride gospod Jezus in nas popelje v svoje kraljestvo lp

 

Takšnel tvoje izjave so nekaj povsem običajnega v nekaterih ustanovah zaprtega tipa, klele pa ...

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, globoka debata. XD

 

Js ne morm z besedami opisovat Boga, verjetno bi kaj skupi spravila samo besede, ki niso vedno iste, zame je vedno isto samo to da vem da nisem sama. Se čudno sliši, vendar tudi če nisem v družbi ljudi se ne počutim osamljeno, v zadnjih par letih nisem nikoli bila osamljena, tudi takrat ko sm trpela, bla jezna in žalostna. x:Ix

V bistvu mislim da ni umetnost da smo mi na "pravi" poti (včasih jo fajn zavozimo in se iz tega fajn naučimo.) Ker so stvari ki nam usmerjajo življenje, vendar mi odločamo odgovor ali bomo kaj naredili ali ne. Jaz nisem lutka in nikoli ne bom. Bog pa je vedno, tudi z tistim človekom ki je na dnu, ki ubija, ki sovraži,.... v tem je ljubezen, ki je noben razum ne more doseči, samo zaradi ljubezni nekdo da svoje življenje za druge (ok, samomorilska nagnjenja so drugo). x:Dx

se podpišem

tudi pekla ni oz ta ki je, si ga sami naredimo, ker si ne zanmo oz ne moremo odpustit..

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je pa tako, kot če bi tat, ki je ukradel milijonarju 100.00 Evrov, potem pa bi ga ujeli na vprašanje, zakaj jih je ukradel, odgovoril: "Saj to sploh ni pomembno; saj ima tip dost keša."

Tole se verjetno nanaša na to, da cerku ne priznava reinkarnacije.

 

Sem že omenu, da so v Evangelijih citati, kjer na primer sprešujejo, če je Janez Krstnik Elija, katerega Stara zaveza napoveduje, da se bo vrnil; ali pa vprašanje, ali se je nekdo rodil slep zaradi grehov staršev, ali zaradi svojih grehov; kar vse kaže na možnost reinkarnacije.

 

Vsekakor pa se krščanstvo nikoli ni preveč ukvarjalo z reinkarnacijo, saj je bil pomen Jezusovega prihoda odrešenje, ne pa učenje o reinkarnaciji. Poeg tega pa, če se stalno omenja reinkarnacija, si ljudje pač mislijo, kaj čem, saj se bom še velikokrat rodil, in ga pač serjejo.

 

Če pa ljudje gledajo samo na svoje posvetne interese, ter jim v duhovni lenobi zadošča, da pač duhovniki skrbijo za njihov duhovni dobrobit, njim se pa ne da nit brati Svetga pisma in imajo rajši cerkvene ceremonije, so pač sami krivi, da duhovščina začne manipulirati z njimi in se s časom tudi kaj izpridi.

 

Itak se pa z vshodnjašik pristopom k reinkarnaciji, ki uči, da se človek lahko rodi kot žival, ne strinjam.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O.K. Morda sem preveč glup, da bi to razumel, ampak vseno mora obstajati preprost odgovor na vprašanja:

Zakaj naj bi trpel za nas?

 

Sem najdu nekaj, kar se nanaša delno tudi na tvoje vprešanje - bolj v razmislek, kot pa ravno odgovor.

 

Iz Duhovnega Sonca

 

 

"Pred prihodom Gospoda, ni nikoli nobeden človek mogel govoriti z dejanskim Božjim Bitjem. Nihče Ga ni mogel videti, ne da bi pri tem v celoti izgubil svoje življenje, tako kot je rečeno v Mojzesu: "Nihče ne more videti Boga in živeti!" Gospod se je seveda Sam osebno prikazoval Svetim ljudem v starodavni cerkvi, kot v Melhizedekovi cerkvi in osebno poučeval Svoje otroke. Toda ta osebni Gospod ni bil dejansko Sam Gospod, ampak vedno samo – za ta namen – angel napolnjen z Duhom iz Boga.

 

"Gospod je potem govoril iz takega angelskega-duha, kot da bi govoril Sam iz Sebe. Vendar v takšnem angelskem-duhu ni bila nikoli prisotna polnost Duha iz Boga, ampak samo tolikšna, kot je bila potrebna za dosego nameravanega cilja.

 

"Lahko verjamete: v tistih časih tudi najčistejši angelski-duh ni mogel videti Božanstva drugače, kot vi vidite sonce na nebu, in nobeden od angelskih-duhov si ni drznil predstavljati Božanstva pod kakršnokoli obliko, kot je bilo to izrecno zapovedano Izraelcem pod Mojzesom, da si ne delajo lesenih kipov ali si izdelajo kakršnokoli slikano podobo. Toda sedaj poslušajte: brezkončnemu Bogu je ugajalo, da se je v času, ko so ljudje najmanj pričakovali, združil v Samem Sebi v Njegovi celotni brezmejni polnosti in iz te združitve prevzel celotne ljudske lastnosti!

 

Torej si zamislite: Bog, Katerega nobeno ustvarjeno bitje ni videlo, je prišel na ta svet in je kot največja ljubezen in modrost napolnjeval Jezusa!

 

On, Neskončni, Večni, pred katerim dihom večnosti padejo v prah kot puhlo pleve, je hodil in učil Svoje stvaritve, Svoje otroke, ne kot Oče, ampak kot brat! Toda vse to je bilo še premalo. On, Vsemogočni, je dovolil, da so Ga Njegove nevredne stvaritve preganjale, vrgle v ječo in ubile Njegovo telo!

 

Povejte mi: Ali si lahko zamislite večjo neskončno ljubezen, večjo blagohotnost, kot je ta, ki jo spoznavate v Jezusu?!

 

Skozi to nedojemljivo dejanje, je preoblikoval vse nebeške stvari. Celo če On živi v Njegovem Soncu Usmiljenja, katerega svetloba neprestano priteka k vsem nebesom, torej je On Duh tega, kot isti fizični Jezus, ki je hodil po zemlji v vsej Njegovi Božanski polnosti, resnični Oče in Brat, kot popoln Človek med Svojimi otroci. Vsem Njegovim otrokom daje vso Svoje usmiljenje, ljubezen in moč, in jih vodi Sam osebno prisoten, da delujejo z brezkončno močjo v Njegovem redu!

 

Pred tem je obstojal neskončen prepad med Bogom in ljudmi, toda v Jezusu je prepad skoraj v celoti odpravljen, kar je On, kot veste, to pokazal vidno, najprej skozi Njegov človeški prihod."

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če namreč verujemo,da je Jezus umrl in vstal,bo Bog tiste,ki so zaspali prek Jezusa,privedel skupaj z njim.{1,Tes.4,14}

Če se oznanja,da je bil Kristus obujen od mrtvih,kako morejo nekateri izmed vas govoriti,da ni vstajenja mrtvih, Če ni vstajenja mrtvih,potem tudi Kristus ni bil obujen.1kor.15,12

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem najdu nekaj, kar se nanaša delno tudi na tvoje vprešanje - bolj v razmislek, kot pa ravno odgovor.

 

Iz Duhovnega Sonca

"Pred prihodom Gospoda, ni nikoli nobeden človek mogel govoriti z dejanskim Božjim Bitjem. Nihče Ga ni mogel videti, ne da bi pri tem v celoti izgubil svoje življenje, tako kot je rečeno v Mojzesu: "Nihče ne more videti Boga in živeti!" Gospod se je seveda Sam osebno prikazoval Svetim ljudem v starodavni cerkvi, kot v Melhizedekovi cerkvi in osebno poučeval Svoje otroke. Toda ta osebni Gospod ni bil dejansko Sam Gospod, ampak vedno samo – za ta namen – angel napolnjen z Duhom iz Boga.

 

"Gospod je potem govoril iz takega angelskega-duha, kot da bi govoril Sam iz Sebe. Vendar v takšnem angelskem-duhu ni bila nikoli prisotna polnost Duha iz Boga, ampak samo tolikšna, kot je bila potrebna za dosego nameravanega cilja.

 

"Lahko verjamete: v tistih časih tudi najčistejši angelski-duh ni mogel videti Božanstva drugače, kot vi vidite sonce na nebu, in nobeden od angelskih-duhov si ni drznil predstavljati Božanstva pod kakršnokoli obliko, kot je bilo to izrecno zapovedano Izraelcem pod Mojzesom, da si ne delajo lesenih kipov ali si izdelajo kakršnokoli slikano podobo. Toda sedaj poslušajte: brezkončnemu Bogu je ugajalo, da se je v času, ko so ljudje najmanj pričakovali, združil v Samem Sebi v Njegovi celotni brezmejni polnosti in iz te združitve prevzel celotne ljudske lastnosti!

 

Torej si zamislite: Bog, Katerega nobeno ustvarjeno bitje ni videlo, je prišel na ta svet in je kot največja ljubezen in modrost napolnjeval Jezusa!

 

On, Neskončni, Večni, pred katerim dihom večnosti padejo v prah kot puhlo pleve, je hodil in učil Svoje stvaritve, Svoje otroke, ne kot Oče, ampak kot brat! Toda vse to je bilo še premalo. On, Vsemogočni, je dovolil, da so Ga Njegove nevredne stvaritve preganjale, vrgle v ječo in ubile Njegovo telo!

 

Povejte mi: Ali si lahko zamislite večjo neskončno ljubezen, večjo blagohotnost, kot je ta, ki jo spoznavate v Jezusu?!

 

Skozi to nedojemljivo dejanje, je preoblikoval vse nebeške stvari. Celo če On živi v Njegovem Soncu Usmiljenja, katerega svetloba neprestano priteka k vsem nebesom, torej je On Duh tega, kot isti fizični Jezus, ki je hodil po zemlji v vsej Njegovi Božanski polnosti, resnični Oče in Brat, kot popoln Človek med Svojimi otroci. Vsem Njegovim otrokom daje vso Svoje usmiljenje, ljubezen in moč, in jih vodi Sam osebno prisoten, da delujejo z brezkončno močjo v Njegovem redu!

 

Pred tem je obstojal neskončen prepad med Bogom in ljudmi, toda v Jezusu je prepad skoraj v celoti odpravljen, kar je On, kot veste, to pokazal vidno, najprej skozi Njegov človeški prihod."

lepo prosim,ne mešaj angele in JEZUSA{JEHOVA PRAVI,DA JE BIL JEZUS ANGEL},KDO SO ANGELI PIŠE V SVETEM PISMU,SKRATKA SO DUHOVI,KI NIMAJO TEŽE,JEZUS JE BIL ČLOVEK

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A lahko malo bolj konkretiziraš :eek:

 

Itak je vsak človek tudi duhovno bitje.

HEB.1,4 Postal je toliko višji od angelov,kolikor odličnejše ime od njihovega je dobil. Kateremu izmed angelov je namreč rekel{bog},Ti si moj sin,danes sem te rodil

heb 13,Kateremu izmed angelov je kdaj rekel,Sedi na mojo desnico.....lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xyesx s tem, da bom mela višjo funkcijo..ker sem spoznaola svojo zmoto x:o)x

 

 

Na vsake tolk časa se mormo mal po blatu povaljat, da nam je na pol bl fletn. x:o)x

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na vsake tolk časa se mormo mal po blatu povaljat, da nam je na pol bl fletn. x:o)x

pridna dekleta pridejo v nebesa, poredna pa vsepovsod :wOOt:

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če namreč verujemo,da je Jezus umrl in vstal,bo Bog tiste,ki so zaspali prek Jezusa,privedel skupaj z njim.{1,Tes.4,14}

 

 

Če se oznanja,da je bil Kristus obujen od mrtvih,kako morejo nekateri izmed vas govoriti,da ni vstajenja mrtvih, Če ni vstajenja mrtvih,potem tudi Kristus ni bil obujen.1kor.15,12

 

 

HEB.1,4 Postal je toliko višji od angelov,kolikor odličnejše ime od njihovega je dobil. Kateremu izmed angelov je namreč rekel{bog},Ti si moj sin,danes sem te rodil

heb 13,Kateremu izmed angelov je kdaj rekel,Sedi na mojo desnico.....lp

 

Čuj, mici. sveto pismo znam brati tud sam... xrolleyesx

Pa verjetno še kakšen tu gor.

Daj namesto citatov raje svoje misli in poglede... x:Xx xsrcx x;)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

HEB.1,4 Postal je toliko višji od angelov,kolikor odličnejše ime od njihovega je dobil. Kateremu izmed angelov je namreč rekel{bog},Ti si moj sin,danes sem te rodil

heb 13,Kateremu izmed angelov je kdaj rekel,Sedi na mojo desnico.....lp

Lepo si to prekopirala x:o)x

 

Ampak, mal razlož, kaj natančno imaš v mislih, ko pišeš "lepo prosim,ne mešaj angele in JEZUSA{JEHOVA PRAVI,DA JE BIL JEZUS ANGEL},KDO SO ANGELI PIŠE V SVETEM PISMU,SKRATKA SO DUHOVI,KI NIMAJO TEŽE,JEZUS JE BIL ČLOVEK"; glede na moj objavljen tekst. Na ker del tega besedila se nanaša tvoja pripomba. Mi namreč sploh ni jasn, kaj konkretno imaš v mislih :eek: ?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

obstajajo ljudje, ki NE RAZMIŠLJAJO ampak se držijo pisane besede kot pijanc plota

tak je itak najlažje.....ni treba uporabljat sivih celic xcivx

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo si to prekopirala x:o)x

 

Ampak, mal razlož, kaj natančno imaš v mislih, ko pišeš "lepo prosim,ne mešaj angele in JEZUSA{JEHOVA PRAVI,DA JE BIL JEZUS ANGEL},KDO SO ANGELI PIŠE V SVETEM PISMU,SKRATKA SO DUHOVI,KI NIMAJO TEŽE,JEZUS JE BIL ČLOVEK"; glede na moj objavljen tekst. Na ker del tega besedila se nanaša tvoja pripomba. Mi namreč sploh ni jasn, kaj konkretno imaš v mislih :eek: ?

 

V razmerju 12,39 : 0,78 ponujam stavo, da od tele tetke pametnega odgovora na svoje vprašanje ne boš dobil. :vio:

 

samo a

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na vsake tolk časa se mormo mal po blatu povaljat, da nam je na pol bl fletn. x:o)x
a bl je clovk blatast, umazan, smrdljiv, drekast... bl fletno mu je?

 

Lepo si to prekopirala x:o)x
vsaka ji cast, to fuul obvlada... :palec:

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...