Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

ojla! meni je v redu tema, ker mi Mici predstavlja glas marsikaterga zagrizenca in tudi glas vseh maš, pri katerih sem bila in mi še zdaj trdovratno in večkrat glasno odmeva po glavi. V redu mi je, da se je nekdo pripravljen pogovarjati o tem. Ne vem kaj bi me rekel kateri duhovnik, če bi mu povedala, da sem si pred kratkim celo mislila, kako so nekateri srečni, da niso bili nikoli pri maši xrolleyesx večino stvari v zvezi s tem mi sploh ni jasnih .
bla... glp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ojla! meni je v redu tema, ker mi Mici predstavlja glas marsikaterga zagrizenca in tudi glas vseh maš, pri katerih sem bila in mi še zdaj trdovratno in večkrat glasno odmeva po glavi. V redu mi je, da se je nekdo pripravljen pogovarjati o tem. Ne vem kaj bi me rekel kateri duhovnik, če bi mu povedala, da sem si pred kratkim celo mislila, kako so nekateri srečni, da niso bili nikoli pri maši xrolleyesx večino stvari v zvezi s tem mi sploh ni jasnih .

 

jaz sem bila na maši,( zaradi babice pa ker je mogla prijateljica hodit k maši), čeprav imam svojo vero, ne krščansko...pa moram priznati, da so te maše dolgočastne in vem, da ti ni treba hoditi v cerkev molit, saj lahko tudi doma....je pa res, da pri maši lahko srečaš nekatere znance

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Angleščina se pa razume kot svetovni jezik. Lahko pa ti, če želiš, prevedem.

:vragec:

 

v latinshchino!

 

zlomk....tralala

 

jaz sem bila na maši,( zaradi babice pa ker je mogla prijateljica hodit k maši), čeprav imam svojo vero, ne krščansko...pa moram priznati, da so te maše dolgočastne in vem, da ti ni treba hoditi v cerkev molit, saj lahko tudi doma....je pa res, da pri maši lahko srečaš nekatere znance

:vragec:

 

se ne chudim da ti je dolgchas

vse to samo zaradi prevoda originalne liturgije v profane jzike

latinska masha pa je zakon!!!!

vsako nedeljo ob 06:00 pri Sv. Jakobu v ljubljani

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

 

se ne chudim da ti je dolgchas

vse to samo zaradi prevoda originalne liturgije v profane jzike

latinska masha pa je zakon!!!!

vsako nedeljo ob 06:00 pri Sv. Jakobu v ljubljani

 

zlomk....tralala

 

jah pol bi mogla dedka al pa prijatelja sabo vzeti, ker jaz ne znam latinsk, samo noben pa noče k maši hodit :P................je bil pa en prijatelj v ameriki na eni črnski maši ( on je mulat, pa ima sorodnike tam)...in ej rekel, da so črnske maše bolj zabavne

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jah pol bi mogla dedka al pa prijatelja sabo vzeti, ker jaz ne znam latinsk, samo noben pa noče k maši hodit :P................je bil pa en prijatelj v ameriki na eni črnski maši ( on je mulat, pa ima sorodnike tam)...in ej rekel, da so črnske maše bolj zabavne

:vragec:

 

che se chesh zabavat....pejt v global.... :xx!:

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

che se chesh zabavat....pejt v global.... :xx!:

 

zlomk....tralala

 

ja!

Máša (tudi Sveta maša) je bogoslužni obred rimskokatoliške cerkve. Bistven sestavni del maše je zakrament evharistije. Izraz evharistija se uporablja tudi za sveto mašo (tudi evharistična daritev) kot tudi za samo sveto hostijo oziroma Kristusovo telo.

Namen svete maše je darovanje.

Kristjanom pomeni hoja k sveti maši tudi izpolnjevanje zapovedi "Posvečuj Gospodov dan", zato so k temu zavezani.

Iz Wikipedije, proste enciklopedije

 

ni torej mišljeno, da bi kristjani hodili k maši, da bi se zabavali

bla... glp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx meni pa je laufanje blazno dolgočasno

Po Kristusu, s Kristusom in v Kristusu, tebi, vsemogočnemu Bogu Očetu, v občestvu Svetega Duha vsa čast in slava na vse veke vekov. Amen.

 

ja sj jaz tut ne laufam rada..samo laufam za zdravje pa za lepšo postavo

 

težje je laufat kokr sedet pri maši :P

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Katerikoli zajebant se že skriva za nickom mici59, dobro ti uspeva drkanje v glavo, da te forumaši jemljejo toliko resno, da ti celo odgovarjajo in se s tabo prepirajo. 93 strani in še se povečuje! Fascinantno.

če si dober življenje teče dalje,da se te dotaknejo ljudje moraš biti odličen,groba opazka ,ampak na mestu

 

jaz sem bila na maši,( zaradi babice pa ker je mogla prijateljica hodit k maši), čeprav imam svojo vero, ne krščansko...pa moram priznati, da so te maše dolgočastne in vem, da ti ni treba hoditi v cerkev molit, saj lahko tudi doma....je pa res, da pri maši lahko srečaš nekatere znance

tudi maše so obred,ki spadajo pod cerkveni turizem,ampak dobro ljudje pridejo,rdeči ,bivši rdeči ,beli,vsi z namenom,da jim Bog ne bi sodil

 

x:Dx meni pa je laufanje blazno dolgočasno

Po Kristusu, s Kristusom in v Kristusu, tebi, vsemogočnemu Bogu Očetu, v občestvu Svetega Duha vsa čast in slava na vse veke vekov. Amen.

ALELUJA

 

ja sj jaz tut ne laufam rada..samo laufam za zdravje pa za lepšo postavo

 

težje je laufat kokr sedet pri maši :P

TUDI ZA DUHA POSKRBI ,NE SAMO ZA TELESCE

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"ISKRENOST V SRCU". :palec:

 

Kako je to mogoče? Kar se tu dogaja je resnično zgrešeno, pa spet in spet človek izkorišča vero za izgovor, za prepir in težke besede. Kako naprej, če pa vsak tišči v svoj kot???

ISKRENOST V SRCU...,to je vera v Boga. Vsepovsod je, v vsakomur in je le EDEN, ne glede na versko pripadnost, ne glede na nacijo, navade ali običaje, je eden in edini, le drugače si ga predstavlja vsak posameznik in drugače ga poimenuje, vsak zaze že ve. Zakaj ne bi svojega močnega prepričanja pač zadrželi zase in ne vsiljevali svojega mnenja drugim tako močno, da postane pretežko za komentarje. Jaz tudi ne prenesem fanatikov, a vero vsakega spoštujem in svojega mnenja ne bi želela vsiljevati nikomur, niti MICI, niti TANTRI.

A verjamem pa, da vse te ustanove, ki se hranijo na račun takih nenasitnih fanatikov, imajo velik zaslužek od tega in kapital gradijo na račun ubogih in obupanih. Torej, kam nas pelje pot?

Jaz verjamem v BOGA tu in kjerkoli sem JAZ, je z menoj vedno in povsod, tako tudi z vsemi ostalimi ljudmi na tem planetu, ni izjem in ni vrste. Tu smo vsi enaki. Se strinjaš Tantra?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Katerikoli zajebant se že skriva za nickom mici59, dobro ti uspeva drkanje v glavo, da te forumaši jemljejo toliko resno, da ti celo odgovarjajo in se s tabo prepirajo. 93 strani in še se povečuje! Fascinantno.

 

Ma nisem se prepirala, impulzivno sem želela ubranit svojo pravico do lastnega načina izražanja, s tem tud dejansko njeno in vsakogar (tu se zgodi paradoks) in predvsem nisem hotela da bi bila njena pripomba ignorirana, zato sem se oglasila z odločnostjo jasno postavit mejo. Itak pa ne gre in me zmeraj potre ko se nekdo takšen najde. Enivej, iz prakse vem, da things can only get better from here, vem pa tud, da se bom še znašla v taki godlji, ker se dejansko zgodi paradoks med neko življenjsko nujnostjo "vzgajanja" sebe in potem v zrcalni podobi prilaščanje te iste pravice kr enih mimoidočih. Saj ko bomo pa opustili mišljenje kaj je prav pa itak... ne vem no...

 

Je pa hecno kako smo lahko še nekako oddaljeni dokler nas ne "tisto" ne izbere. Isto je z vojnami, naravnimi nesrečami, osebnimi tragedijami in absurdom človeštva nasploh. In to predvsem mislim da si moramo odpustiti. Da lahko delamo svoj del kolikor lahko na svojem področju, območju, kakorkoli, tudi če nekdo spi 15 let, nekaj dela - spi in je to zato ker tako potrebuje in enkrat bo njegov čas, da bo deloval, nastopil. Zato se mi zdi nekako nasilno od tistih, ki so se na kakšen način aktivirali da so sedaj pomagali potem očitajoče gledat druge, ki to v tem primeru niso. Skratka, evertything counts, tudi dobra misel...

 

Sicer pa navijam za oddaljenost. In sanje.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako je to mogoče? Kar se tu dogaja je resnično zgrešeno, pa spet in spet človek izkorišča vero za izgovor, za prepir in težke besede. Kako naprej, če pa vsak tišči v svoj kot???

ISKRENOST V SRCU...,to je vera v Boga. Vsepovsod je, v vsakomur in je le EDEN, ne glede na versko pripadnost, ne glede na nacijo, navade ali običaje, je eden in edini, le drugače si ga predstavlja vsak posameznik in drugače ga poimenuje, vsak zaze že ve. Zakaj ne bi svojega močnega prepričanja pač zadrželi zase in ne vsiljevali svojega mnenja drugim tako močno, da postane pretežko za komentarje. Jaz tudi ne prenesem fanatikov, a vero vsakega spoštujem in svojega mnenja ne bi želela vsiljevati nikomur, niti MICI, niti TANTRI.

A verjamem pa, da vse te ustanove, ki se hranijo na račun takih nenasitnih fanatikov, imajo velik zaslužek od tega in kapital gradijo na račun ubogih in obupanih. Torej, kam nas pelje pot?

Jaz verjamem v BOGA tu in kjerkoli sem JAZ, je z menoj vedno in povsod, tako tudi z vsemi ostalimi ljudmi na tem planetu, ni izjem in ni vrste. Tu smo vsi enaki. Se strinjaš Tantra?

:vragec:

 

no....no.....no

najvechji kapital kujejo newage-arske zalozhbe in quazi guruji na rachun seksualno sestradanih gospodinj

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako je to mogoče? Kar se tu dogaja je resnično zgrešeno, pa spet in spet človek izkorišča vero za izgovor, za prepir in težke besede. Kako naprej, če pa vsak tišči v svoj kot???

ISKRENOST V SRCU...,to je vera v Boga. Vsepovsod je, v vsakomur in je le EDEN, ne glede na versko pripadnost, ne glede na nacijo, navade ali običaje, je eden in edini, le drugače si ga predstavlja vsak posameznik in drugače ga poimenuje, vsak zaze že ve. Zakaj ne bi svojega močnega prepričanja pač zadrželi zase in ne vsiljevali svojega mnenja drugim tako močno, da postane pretežko za komentarje. Jaz tudi ne prenesem fanatikov, a vero vsakega spoštujem in svojega mnenja ne bi želela vsiljevati nikomur, niti MICI, niti TANTRI.

A verjamem pa, da vse te ustanove, ki se hranijo na račun takih nenasitnih fanatikov, imajo velik zaslužek od tega in kapital gradijo na račun ubogih in obupanih. Torej, kam nas pelje pot?

Jaz verjamem v BOGA tu in kjerkoli sem JAZ, je z menoj vedno in povsod, tako tudi z vsemi ostalimi ljudmi na tem planetu, ni izjem in ni vrste. Tu smo vsi enaki. Se strinjaš Tantra?

KATI imenuješ me ,da sem nenasiten fanatik,zraven pa sploh ne veš kaj so fanatiki,jaz sem jih imela priliko spoznati,tudi nobena ustanova nisem in nikomur ničesar ne odžiram,želim samo povedati resnice o Bogu in tu se krešejo mnenja,praviš,da ne bi želela vsiljevati svojih mnenj,pa saj jih fanatično vsiljuješ in tvoj Bog bo imel s tabo še veliko dela.ZATE PA ŠE TOLE,,Je pa vera obstoj resničnosti,v katere upamo,zagotovilo stvari,ki jih ne vidimo.Po veri spoznamo,da so bili svetovi urejeni z Božjo besedo,tako da je to ,kar se vidi,nastalo iz tega,kar se ne kaže.pa lep pozdrav

 

Ma nisem se prepirala, impulzivno sem želela ubranit svojo pravico do lastnega načina izražanja, s tem tud dejansko njeno in vsakogar (tu se zgodi paradoks) in predvsem nisem hotela da bi bila njena pripomba ignorirana, zato sem se oglasila z odločnostjo jasno postavit mejo. Itak pa ne gre in me zmeraj potre ko se nekdo takšen najde. Enivej, iz prakse vem, da things can only get better from here, vem pa tud, da se bom še znašla v taki godlji, ker se dejansko zgodi paradoks med neko življenjsko nujnostjo "vzgajanja" sebe in potem v zrcalni podobi prilaščanje te iste pravice kr enih mimoidočih. Saj ko bomo pa opustili mišljenje kaj je prav pa itak... ne vem no...

 

Je pa hecno kako smo lahko še nekako oddaljeni dokler nas ne "tisto" ne izbere. Isto je z vojnami, naravnimi nesrečami, osebnimi tragedijami in absurdom človeštva nasploh. In to predvsem mislim da si moramo odpustiti. Da lahko delamo svoj del kolikor lahko na svojem področju, območju, kakorkoli, tudi če nekdo spi 15 let, nekaj dela - spi in je to zato ker tako potrebuje in enkrat bo njegov čas, da bo deloval, nastopil. Zato se mi zdi nekako nasilno od tistih, ki so se na kakšen način aktivirali da so sedaj pomagali potem očitajoče gledat druge, ki to v tem primeru niso. Skratka, evertything counts, tudi dobra misel...

 

Sicer pa navijam za oddaljenost. In sanje.

debatiramo, jaz Mici nikogar ne aktiviram,pošteno si napisala,cenim to,ampak če se bo zgodila aktivacijase bo tebi ,jaz je ne rabim,lep dan ,čeprav deževen

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Katty:

 

"1.) ...Jaz tudi ne prenesem fanatikov, a vero vsakega spoštujem in svojega mnenja ne bi želela vsiljevati nikomur, niti MICI, niti TANTRI...

 

 

2.) ...Jaz verjamem v BOGA tu in kjerkoli sem JAZ, je z menoj vedno in povsod, tako tudi z vsemi ostalimi ljudmi na tem planetu, ni izjem in ni vrste. Tu smo vsi enaki. Se strinjaš Tantra?..."

 

_________

 

1.) Tvoj pogled = Tvoj. Ga spoštujem.

 

Sam se NE navezujem na NOBEN pogled. Ga NE sprejemam, ga NE zavračam.

 

Dokler ga NE POTRDIM skozi lastno izkustvo.

 

Izhajam iz lastnih izkustev. In jih NE "ponujam" nobenemu.

 

 

2.) To je Tvoje Izkustvo; Pogled.

 

Vsak naj izhaja iz lastnih izkustev, pogleda. Zanj sprejemljivih vedenj.

 

 

Na Tvoje vprašanje:

 

Se NE navezujem. Ga NE sprejemam, ga NE zavračam.

 

LP

 

_________

_________

 

Aakhut

 

..."...no....no.....no

najvechji kapital kujejo newage-arske zalozhbe in quazi guruji na rachun seksualno sestradanih gospodinj..."...

 

 

Aakhutov pogled (in še koga pogled) velja mogoče za:

 

1.) Motoristične skupine, kamor kdaj zaide kaka univerzitetno izobražena gospa...;

 

 

2.) Neotantrična druženja (delavnice, seminarje, počitnikovanja...), swinging klube..., itd.;

 

 

"Neotantrični koncepti samozdravljenja" notranjih zavor:

 

 

Sex brez obveznosti:

 

http://www.urgenca.com/SVN/europage.jsp

 

 

Komaja organizacija:

 

http://www.nacional.hr/articles/view/19885/5/

 

http://www.komaja.org/hr/polyamory_manifest.php

 

 

!!!!!!!!!

Real Tantra = koncept Zavedanja. Koncept Zdajšnosti:

 

 

... Meditacija na opazovanje diha by Sogyal Rinpoche

 

Sogyal Rinpoche je svetovalec Dalaj Lame za vprašanja povezana z umiranjem, smrtjo...

 

 

"...Bistvo meditacije na opazovanje diha je v tem, da usmerimo pozornost, nalahno in čuječe, na lastni dih.

 

Dih je življenje, osnovni in najbolj temeljni izraz življenja. V judaizmu ruah, dih, pomeni tudi božjega duha, ki prežema stvarstvo; tudi v krščanstvu obstaja globoka zveza med Svetim duhom, brez katerega nič ne bi imelo življenja, in dihom. Po Buddhovih naukih je dih, ali prana po sanskrtsko, ‘voz duha’, saj je prav prana tisto, kar dela, da se naš um giblje. Zatorej ko z ustreznim uravnavanjem dihanja umirimo um, ga s tem samodejno tudi ukrotimo in umirimo. Saj menda vsi vemo, v kakšno olajšanje nam je, če smo lahko sredi nakopičenih življenjskih težav vsaj nekaj minut sami s sabo in se nadihamo, globoko in v miru. Celo takšna preprosta vaja nam lahko veliko pomaga.

 

Zatorej, kadar meditirate, dihajte naravno, tako kot vselej. Pozornost nalahno usmerite na izdih. Kadar izdihnete, v duhu sledite izdihu. Vsakič, ko izdihnete, izpuščate vse svoje stremljenje. Predstavljajte si, kako se vaš dih raztaplja v vseobsegajočem prostranstvu resnice. Med vsakim izdihom in vnovičnim vdihom boste opazili naravno vrzel, v kateri kopni stremljenje.

 

Pomudite se v tej vrzeli, v tem odprtem prostoru. In ko spet vdihnete, se ne osredotočite na vdih, ampak še naprej odpočivajte um v vrzeli, ki se je odprla.

 

Kadar vadite, je pomembno, da se ne zapletete v miselno komentiranje, razčlenjevanje in notranje čvekanje. Nikar ne zamešavajte takšnega vsiljivega komentiranja, ki poteka v umu (‘Zdaj vdihujem, zdaj pa izdihujem.’), za pozornost; pomembna je le čista navzočnost.

 

In nikar se preveč ne osredotočajte na dih: oddelite mu kakih 25 odstotkov pozornosti, preostala pa naj bo spokojno sproščena in odprta. Ko se boste bolje zavedali svojega dihanja, boste odkrili, da postajate čedalje bolj navzoči, da zbirate vse razdrobljene vidike samih sebe vase in postajate celota.

 

Zdaj vam diha ni treba več ‘opazovati’, ampak se polagoma poistovetite z njim, kakor da postajate on sam. Tako dih, dihalec in dihanje postajajo eno; dvojnost in ločenost se razblinita.

Videli boste, da vam ta nadvse preprost postopek urjenja v pozornosti prečiščuje misli in občutja. Počutili se boste, kakor da bi se levili, kakor da se z vas lušči nekaj starega in dotrajanega.

 

Nekateri ljudje se pri takšnem opazovanju dihanja ne morejo sprostiti ali pa jim je pri tem nelagodno; zdi se jim malodane klavstrofobično. Zanje bo naslednja tehnika primernejša...”

 

Vir:

 

Tibetanska knjiga življenja in umiranja (by Sogyal Rinpoche)

 

 

!!!!!!!!!

Vama Marga by Satyananda Saraswati je manj kot "1%" Tantre.

 

ZAVEDANJA v ZDAJŠNOSTI.

 

NI za vsakogar:

 

http://blog.houseofsutekh.org/2004/01/vama...-kundalini.html

 

 

Sam upoštevam 5000 letna načela,

 

prilagojena današnjemu času by dr. Stephena T. Changa:

 

 

http://knjizara.ekupnja.com/Tao-ljubavi-Dr...g-pr-17263.html

 

 

Predstavljena v blogovskem zapisu:

 

http://www.ednevnik.si/entry.php?w=synergya&e_id=25969

 

Skozi duhovno, religiozno nenavezan zapis. Kolikor je to bilo možno.

 

 

Zapisanemu sam pravim psiho seksualnahigiena. Katera hotečemu napravi življenje, spolnost skozi lastno izkustvo bolj odprto, tolerantno.

 

Bolj Ozaveščeno v Zdajšnosti.

 

Do spolnosti gojim NENAVEZAN odnos. Z njo se NE "obremenjujem".

 

Načela dr. Changa pa so mi drugače poznana skozi lastno izkustvo.

 

Skozi ex trajno. 12 letno kompatibilno partnersko razmerje.

 

NI vsak še dovolj Ozaveščen za sprevajanje teh načel v lastnem izkustvu...

 

Ima pa vsak hoteči možnost, da se z njimi seznani. V kolikor se mu to zdi potrebno...

 

Promovirajo. In ponujajo se nobenemu NE. LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

lepo.... x:)x x:)x x:)x

a de je pa telo....morsh pa laufat???? x:Dx x:Dx x:Dx

dej si raj enkga fukacha prvosh

 

zlomk....tralala

 

nismo vsi taki kakor ti...........jaz imam fanta zaradi ljubezni, in on ni moj fukač.........aja ups, ti niti nisi vedu, da imam fanta.................ja da je telo lepo, se morš z nečem ukvarjat, z tekom si lahko oblikuješ telo in še zastonj je

 

a veš...jaz skrbim za svoje telo, ker če sem zadovoljan z njim, sem tudi sama s sabo

 

drgač pa..kok si pa ti sploh star, da uporablaš izraze na ravni osnovnošolcev, ki se jih ne zavedajo?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nismo vsi taki kakor ti...........jaz imam fanta zaradi ljubezni, in on ni moj fukač.........aja ups, ti niti nisi vedu, da imam fanta.................ja da je telo lepo, se morš z nečem ukvarjat, z tekom si lahko oblikuješ telo in še zastonj je

 

a veš...jaz skrbim za svoje telo, ker če sem zadovoljan z njim, sem tudi sama s sabo

 

drgač pa..kok si pa ti sploh star, da uporablaš izraze na ravni osnovnošolcev, ki se jih ne zavedajo?

glej blanš ,aakhut je prestar zate,obratno bi se pa dalo ,ampak ne sprašuj takih neumnosti,saj imaš fanta

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glej blanš ,aakhut je prestar zate,obratno bi se pa dalo ,ampak ne sprašuj takih neumnosti,saj imaš fanta

 

hm...se mi zdi, da ti niti ne razumeš mojga vprašanja!! ........predvidevala sem, da je starejši od mene, samo da uporablja izraze ala fukač, je pa mal tu mač, glede na to, kok je star.........mene bi blo na njegovem mestu sram, še jaz ne govorim tako grdo, pa sem mlajša

 

sam mici ti si pa tut smešna.....drugič bolje preber

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glej blanš ,aakhut je prestar zate,obratno bi se pa dalo ,ampak ne sprašuj takih neumnosti,saj imaš fanta

:vragec:

 

hehe mici

blansh lih pashe v mojo starostno kategorijo

sam....je definitivno preresna

al se pa tako dela

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nisem preresna..samo ti si preveč preverzn s svojimi izrazi, kar je grdo

:vragec:

 

 

c..............c.................c

smo prizadeli nedolzhna usheska?

kak mora bit pol shele sex.... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...