Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

ne vem zakaj mi praviš,da ne vem kaj berem,Ti ne razumeš.pa tudi preveč cinizma je v tebi,če pa še nisi slišala o troedinem BOGU je pa žalostno saj ti je emanuel našel,da sta oče in sin eno

 

Če bi vedela kaj bereš, ne bi pisala takšnih neumnosti in protislovij. Pa ne verjemi vsemu kar slišiš, ampak se prej prepričaj, da je temu res tako x:)x . Pa ne oziraj se name, ti kar trajbaj dalje po svoje x:Dx

 

naamar, dokazi o Jezusovem obstoju so. Obstajajo arheloški dokazi (kamniti sarkofagi in te zadeve). Za Jeruzalem vem, za Japonsko pa ne x:)x

 

tantra x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če bi vedela kaj bereš, ne bi pisala takšnih neumnosti in protislovij. Pa ne verjemi vsemu kar slišiš, ampak se prej prepričaj, da je temu res tako x:)x . Pa ne oziraj se name, ti kar trajbaj dalje po svoje x:Dx

 

naamar, dokazi o Jezusovem obstoju so. Obstajajo arheloški dokazi (kamniti sarkofagi in te zadeve). Za Jeruzalem vem, za Japonsko pa ne x:)x

 

tantra x:Dx

ja saj imaš prav,kaj bi se ozirala nate,nimaš pojma o ničemer

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no sj za dokaze o jezusovem obstoju vem, sam baje so tud ebi na daljnem vzhodu... npr. njegov grob v vasi Šingo, na otoku Honšuju x?x da ne bo pomote: tole kar pišem, je samo delček neke zgodbe in NE moje prepričanje! je pa res, da se mi ta teorija zdi vse bolj in bolj sprejemljiva....

ma namaar si otročji,kot moj tamali,ne vem zakaj nabiraš živo srebro v prekmurju

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici, če bi bil ves svet malo bolj otročji, ne bi poznali rasnih preprek, ne VERSKIH, nahranili bi lačne in bi nesebično pomagali drug drugemu... če bi le ohranili malo otroške nepovarjenosti...

 

lep dan

 

xsrcx

 

x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici, če bi bil ves svet malo bolj otročji, ne bi poznali rasnih preprek, ne VERSKIH, nahranili bi lačne in bi nesebično pomagali drug drugemu... če bi le ohranili malo otroške nepovarjenosti...

 

lep dan

 

xsrcx

ja pa ja,ampak svet ni otročji,življenje ni igra,strun ni za vse,tudi ansambli ne igrajo vsak dan,otroškega smeha je premalo,biblija piše v poslednjih časih bo polno prevarantov,ignorantov,barab in Razmišljamo vedar malo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ZAKON VESOLJA! Ja Mici, veš obstajajo zakoni vesolja (univerzume), ki se jih drži tudi Bog. Sveto pismo pravi:"To kar si sejal boš žel." Težko je komentirati dogodke, ki jih vidiš samo z očmi v določenem trenutku; potrebno je znati pogledati celoto vzroka in posledice. In kdo si upa trditi, da tam ni bilo Boga? Le kdo si drzne. Božja milost se kaže v različnih oblikah. Naravna nesreča je doletela kraj, zaradi vzroka in posledice; in Božja miklost se je pokazala preko SRC celotne Slovenije, ki je v trenutku stopila skupaj in pomagala prizadetim. Jaz osebno sem bila fascinirana, toplo presenečena, ganjena, itd. ko sem videla vso to ljubezen celotne Slovenije, ki je priskočila na pomoč. Nesreče pa so se in se bodo dogajala (vzrok in posledica), samo zakaj ne bi stvari pogledali tudi iz druge plati, lahko bi bilo še veliko veliko huje. Da ne bo kdo narobe razumel, meni osebno se je to zdel najbol tragičen dogodek, ki se lahko dogodi; je pa res, da je svet zunaj nas poln še veliko bolj tragičnih dogodkov in kar je še najhuje, marsikje nimajo nikogar, ki bi pomagal.

 

Ja res je in iz tega lahko razvijemo drug vidik o tej nesreči. Širši vidik. Lahko jim sprejmemo več. Ampak, če rečemo, da se je nesreča zgodila zato, da se premakne zavest prebivalstva na višji manj egoističen nivo in zato, da tudi trdosrčneži spoznajo, da je svet okoli še sposoben dobrih dejan in tako naprej, lahko tud rečemo , da ti ljudje niso bili kaznovani ampak so si tako usodo skupaj sami izbrali na njim nezavednem nivoju.

 

Samo en vidik. Pa jih je tam na kupu prisotno precej več. Razmišljanje o kazni ali ljubezni se mi zdi neumesno v kolikor ne vsebuje širšega zornega kota bolj Vesoljnega. In dejstvo je, da je tole dejanje nesreče sprožilo veliko pozitivne energije in vibracij in pa premaknilo naše zavedanje na drug nivo.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emm a je kdo prebral tisto knjigo, ki jo jaz vsakič ovohavam v knjižnici. Govori o novih odkazih o jezusu in o tem kako je bil/ni bil pokopan in podobne sorte. O dokazih pravim.

 

Kako pa verni tukej komentirajo ( racionalno in ne s citati ) nastanek romana davinchijeva šifra in pa dokazov, ki so botrovali nastanku tega romana ?

 

Če Jezus reče Jaz in Bog sva eno a to pomeni, da on je Bog. To pomeni, da z Bogom Eno in ne, da je on Bog. Čeprav konceptualno to pomeni ravno to, da je Bog. Ampak ta koncept pade pod težo trditve, da je izpolnjeval njegove Ukaze. Torej bil je eno z njim ni pa bil Bog. Bila sta Eno. Skupaj sta bila dva 1 + 1 = 2 2=1 kot je neskončno = nič

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če Jezus reče Jaz in Bog sva eno a to pomeni, da on je Bog. To pomeni, da z Bogom Eno in ne, da je on Bog. Čeprav konceptualno to pomeni ravno to, da je Bog. Ampak ta koncept pade pod težo trditve, da je izpolnjeval njegove Ukaze. Torej bil je eno z njim ni pa bil Bog. Bila sta Eno. Skupaj sta bila dva 1 + 1 = 2 2=1 kot je neskončno = nič

 

xokx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emm a je kdo prebral tisto knjigo, ki jo jaz vsakič ovohavam v knjižnici. Govori o novih odkazih o jezusu in o tem kako je bil/ni bil pokopan in podobne sorte. O dokazih pravim.

 

Kako pa verni tukej komentirajo ( racionalno in ne s citati ) nastanek romana davinchijeva šifra in pa dokazov, ki so botrovali nastanku tega romana ?

 

Če Jezus reče Jaz in Bog sva eno a to pomeni, da on je Bog. To pomeni, da z Bogom Eno in ne, da je on Bog. Čeprav konceptualno to pomeni ravno to, da je Bog. Ampak ta koncept pade pod težo trditve, da je izpolnjeval njegove Ukaze. Torej bil je eno z njim ni pa bil Bog. Bila sta Eno. Skupaj sta bila dva 1 + 1 = 2 2=1 kot je neskončno = nič

:vragec:

 

konchno ena konstruktivna klele not.... x^x x^x x^x

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mogoče je to tako: človek je bog, njegova roka je jezus, to da lahko migata pa je sveti duh. ali pa levo oko je bog, desno jezus, slika, ki jo vidim pa sveti duh. ali tisti, ki naredi radio je bog, radio je jezus, to kar se sliši iz radia pa sveti duh. x:Dx ali bog je organizem, jezus pa je celica, sveti dug pa življenje.

 

sveta trojica je triglav.

jezus pa je itak calvo.

 

kuvrtat a to misliš tiste, ki so krščeni ali, ki hodijo v cerkev k mašam ali molijo rožni venec, pa tako..

a sem verna ali nisem. hm. menda sem.

meni je v davinčijevi šifri bila najbolj všeč ideja, da je jezus imel družino. pa to je fenomenalno. drugače sploh ne bi pomislila, da je jezus imel spolni nagon. potemtakem postane bolj razumljivo, da ima cerkev najraje, da se verniki čimveč plodijo. bilo mi je tudi všeč, da se malo lepše govori o mariji magdaleni.

zanimiva pa je tudi ideja, da so rdečelasci jezusove krvi. ta ideja pa mi ni preveč všeč. zdi se mi nekako rasistična ali fašistična ali nekaj takega.

zelo zanimivo je tudi, kaj bi naj bi bil sveti gral. kaj takega resnično ne bi nikoli pomislila.

res škoda, da so nekateri iz cerkve tako odreagirali, kot so.

torej, ker so mi te ideje zelo všeč in dejstvo, da je knjiga popularna na tak način in je torej razširila idejo, da je z jezusom mogoče bilo drugače, kot se meni, je pravzaprav vseeno, če so dokazi resnični ali ne.

 

obstaja tudi knjiga Jezus je živel v Indiji. nisem je prebrala, le nekaj o njej. Zdelo se mi je logično in povsem mogoče.

 

ampak trenutno sem malo zmedena. eni trdijo, da obstajajo dokazi, da je jezus v resnici živel oz. je bil zgodovinska osebnost in ni izmišljen. pred kratkim pa nekdo prepričano trdi, da je bil v resnici izmišljen in ti dokazi o katerih drugi govorijo, sploh niso pravi dokazi. :o|o:

torej nasplošno; eni: je tako in tako imamo dokaze, ne ni tako je drugače mi tudi imamo dokaze. kako naj zdaj vem kaj je res? itak se bom odločila za tisto, kar mi zdaj bolj ustreza, pa če hočem ali ne. ali pa se bi odločila na podlagi kako všeč so mi osebe, ki trdijo eno ali drugo.

x:Dx

bla... glp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

eni trdijo, da obstajajo dokazi, da je jezus v resnici živel oz. je bil zgodovinska osebnost in ni izmišljen. pred kratkim pa nekdo prepričano trdi, da je bil v resnici izmišljen in ti dokazi o katerih drugi govorijo, sploh niso pravi dokazi

 

Trditev je eno, dokaz pa nekaj povsem drugega x:o)x .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nauk evolucije trdi,da lahko ta svet razloži brez Stvarnika in dosledno zavaja ljudi v ateizem,a po Jezusovi izjavi nas ateistična naravnanost vodi naravnost v pogubo,,Kdor pa ne bo sprejel vere,bo obsojen{Marko16,16}.Nekateri celo poskušajo razlagati evolucijo kot ,,Božjo delovno metodo,,.A če bi Bog ustvarjal na evolucijski način,bi ne bilo prvega človeškega para,bi ne bi bilo greha,,,kajti agresija je vztrajnik,ki poganja evolucijo{Joachim Illies},bi Bog uporabil smrt kot ustvarjalno sredstvo in bi bila odvzeta odrešitev po Jezusu Kristusu.Ti argumenti dokazujejo,da tako imenovana teistična evolucija Sveto pismo v njegovih osnovah razveljavlja in ga s tem zavrača.Prav zato to lažno idejo globoko odklanjam,ker Jezus je tisti,ki je od vekomaj,on nam je odprl nebeška vrata.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nauk evolucije trdi,da lahko ta svet razloži brez Stvarnika in dosledno zavaja ljudi v ateizem,a po Jezusovi izjavi nas ateistična naravnanost vodi naravnost v pogubo,,Kdor pa ne bo sprejel vere,bo obsojen{Marko16,16}.Nekateri celo poskušajo razlagati evolucijo kot ,,Božjo delovno metodo,,.A če bi Bog ustvarjal na evolucijski način,bi ne bilo prvega človeškega para,bi ne bi bilo greha,,,kajti agresija je vztrajnik,ki poganja evolucijo{Joachim Illies},bi Bog uporabil smrt kot ustvarjalno sredstvo in bi bila odvzeta odrešitev po Jezusu Kristusu.Ti argumenti dokazujejo,da tako imenovana teistična evolucija Sveto pismo v njegovih osnovah razveljavlja in ga s tem zavrača.Prav zato to lažno idejo globoko odklanjam,ker Jezus je tisti,ki je od vekomaj,on nam je odprl nebeška vrata.

:vragec:

 

bemti tale satan je od hudicha

kuko nam je lepo podstavu vse fosile

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je temelj na katerem lahko gradimo vse življenje,in na njemu se dejansko lahko utemeljimo,ker v njem je utemeljeno vse,,stvarstvo,Biblija,vera,zveličanje ,zadovoljstvo,upanje,pot k Očetu,življenski cilji.Kristus je trdna skala,na kateri se raztreščijo vsi sistemi.Ideologije,ateizmi in evolucijski sistemi se razbijejo prav ob Njem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je temelj na katerem lahko gradimo vse življenje,in na njemu se dejansko lahko utemeljimo,ker v njem je utemeljeno vse,,stvarstvo,Biblija,vera,zveličanje ,zadovoljstvo,upanje,pot k Očetu,življenski cilji.Kristus je trdna skala,na kateri se raztreščijo vsi sistemi.Ideologije,ateizmi in evolucijski sistemi se razbijejo prav ob Njem.

:vragec:

 

spet si zbrkala stvari

SKALA je PETER!!!!

peter= petrus= skala

ergo na petru se gradi vera

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Trditev je eno, dokaz pa nekaj povsem drugega x:o)x .

ja! predpostavljala sem, da ti dokazi tudi obstajajo. Čeprav je bilo nekaj govora tudi o tem, da nekatere metode dokazovanja starosti predmetov sploh niso zanesljive. In ni vsaka materialna stvar že kar dokaz, to postane šele z interpretacijo. menda. tudi.

 

Jezus je tudi rekel: jaz sem pot, resnica in življenje.

 

ne vem, če si to znam pravilno razložiti. Nekako tako, da je pot pomembna tako kot cilj, ali celo bolj. pot je življenje. za življenje je tako ali tako verjetno bolje, če ga cenimo ali celo slavimo, enako z resnico. hoditi z jezusom ali nekaj takega pomeni marati resnico.

 

Jezus je temelj na katerem lahko gradimo vse življenje,in na njemu se dejansko lahko utemeljimo,ker v njem je utemeljeno vse,,stvarstvo,Biblija,vera,zveličanje ,zadovoljstvo,upanje,pot k Očetu,življenski cilji.Kristus je trdna skala,na kateri se raztreščijo vsi sistemi.Ideologije,ateizmi in evolucijski sistemi se razbijejo prav ob Njem.

ali moja vera je kot skala, da me ne odpihne ali ne zmečka ali kaj podobnega. ali če se počutiš izgubljenega, nesigurnega ali preveč ranljivega in podobno, si vzameš za zgled jezusa in se ga oprimeš kot rešilne bilke ali na njem gradiš svoje življenje.

bla... glp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja! predpostavljala sem, da ti dokazi tudi obstajajo. Čeprav je bilo nekaj govora tudi o tem, da nekatere metode dokazovanja starosti predmetov sploh niso zanesljive. In ni vsaka materialna stvar že kar dokaz, to postane šele z interpretacijo. menda. tudi.

 

Jezus je tudi rekel: jaz sem pot, resnica in življenje.

 

ne vem, če si to znam pravilno razložiti. Nekako tako, da je pot pomembna tako kot cilj, ali celo bolj. pot je življenje. za življenje je tako ali tako verjetno bolje, če ga cenimo ali celo slavimo, enako z resnico. hoditi z jezusom ali nekaj takega pomeni marati resnico.

ali moja vera je kot skala, da me ne odpihne ali ne zmečka ali kaj podobnega. ali če se počutiš izgubljenega, nesigurnega ali preveč ranljivega in podobno, si vzameš za zgled jezusa in se ga oprimeš kot rešilne bilke ali na njem gradiš svoje življenje.

lepa,gladka pot,pot ,ki ni posejana s trnjem,je Jezusova pot,Resnica,ki jo ponuja Jezus je tista ,ki te zgradi v dobrega človeka,ker v tem mesenem svetu te čaka nešteto zank{satan},ki bi te raje odvedle in te tudi poizkušajo odvesti s sabo,večnega življenja ni nikjer,razen pri Jezusu{vzemi v roke Sveto pismo in beri}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je temelj na katerem lahko gradimo vse življenje,in na njemu se dejansko lahko utemeljimo,ker v njem je utemeljeno vse,,stvarstvo,Biblija,vera,zveličanje ,zadovoljstvo,upanje,pot k Očetu,življenski cilji.Kristus je trdna skala,na kateri se raztreščijo vsi sistemi.Ideologije,ateizmi in evolucijski sistemi se razbijejo prav ob Njem.

 

No ja evolucija je resnična. Tud Jezus je ideologija. In takih ideologij je več. To je dejstvo. Brez ideje = ideologije ni Jezusa tukej med nami.

 

Ampak to ni glavno kar sem hotel rečt. Emanuel je pisal o nastanku Zemlje. Ne samo krščanstvo tud vzhodne vere so imele zanimivo pojmovanje za začetek in konec za obstoj, za čas. Pravijo vdih je življenje je začetek izdih je smrt je konec. In točno toliko kolikor trajata vdih in izdih Boga toliko traja celo življenje Stvarstva. Če to poklopimo z idejo o krščanstvu in nastanku Zemlje je tistih 7 dni zelo raztegnjenih kot je že Emanuel omenil in v tistih 7 dneh je prišlo tudi do evolucije, ki je potemtakem Življensko delo Boga

 

x:)x

 

 

Drgač pa se lahk igramo tud z idejo, ki jo gledamo vsak dan med nami. To je ideja priučenosti ali morfogenetske pogojenosti v naprej definirane vzorčnosti. Igramo se z genetiko in to na veliko. Tako na rastlinah kot na živalih in tudi na ljudeh. Mankajoči člen je lahko gentski proizvod ne intervencija Boga pač intervencija nezemeljske inteligence, ki se je tako kot mi rada vmešavala in igrala z življenjem samim. No ja lahko pa, da je ta nagib posledica Hudiča :vragec:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse bolj se mi zdi, da se micka zajebava, ker nikakor ne morem vrjet, da obstaja tako veren človek :vragec: ali pa si res nardila neki fuuul narobe pa se pol oklepaš biblije in sodnika jezusa, govoriš, da ljudje rabijo odrešitev in vidiš zlo povsod, na koncu si pa ti tista ki te zlo notri duši in ti rabiš odrešitev :xx!:

 

tebe vera ne osvobaja, tebe vera duši :sori:

 

lep dan vsem xrosex

glej NAMAAR,sem res verna na drugačen način,ne hodim v cerkev ,pač pa na študije SvETEGA Pisma v skupino,ki obstaja po večih krajih v SLOVENIJI.Zanima me a smem biti v Sloveniji verna ,ali se ti zdi ,da nre bi smela biti,imam družino,se imamo dobro,družina ni mala,skrbi je dosti,ampak nisem ničesar dolžna nobenemu,v mojem srcu ni zla,ampak sama dobrota,sem pa tudi ostra,se znam braniti,pri tem življenju pa je Jezus moja velika opora,zadovoljen..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ammm.. ni nujno, da je bila na delu nezemljska intervenca... kaj pa če, se je človek razvil nekje drugje? potem smo mi samo butasti potomci nekoč genijalnih ljudi x:Dx x:Dx

noben ti ne brani vere in lastne interpretacije svetega pisma... je pa zelo motače to tvoje podajanje absolutne resnice: ti praviš da je jezus taglavni, jst pa ga ne smatram, da je taaako zelo pomembn... in kaj ti nardiš? popljuveš mene kot heretika, praviš da sm debil oz. omejen in to samo zato, ker nism istega mišlenja kot ti :vragec: in potem še rečeš, da je v tvojem srcu dobrota... sm vidu vso tvojo dobroto, ko je mayan en angleški besedil prlimala not xrolleyesx nestrpnost ni dobrota...

ne istoveti se z mano,nikoli ne boš takšen kot sem jaz,pa četudi boš v Jezusu,verjamem pa ,da si to želiš,tudi jaz ne morem biti takšna kot ti in tudi ne želim,ker si maščevalen tip,kar jaz nisem,povem pa vse v obraz kot piše biblija,,vse nam je dovoljeno,koliko pa je potem to dobro je pa druga stvar,,,lepo se imej,,

 

ammm.. ni nujno, da je bila na delu nezemljska intervenca... kaj pa če, se je človek razvil nekje drugje? potem smo mi samo butasti potomci nekoč genijalnih ljudi x:Dx x:Dx

noben ti ne brani vere in lastne interpretacije svetega pisma... je pa zelo motače to tvoje podajanje absolutne resnice: ti praviš da je jezus taglavni, jst pa ga ne smatram, da je taaako zelo pomembn... in kaj ti nardiš? popljuveš mene kot heretika, praviš da sm debil oz. omejen in to samo zato, ker nism istega mišlenja kot ti :vragec: in potem še rečeš, da je v tvojem srcu dobrota... sm vidu vso tvojo dobroto, ko je mayan en angleški besedil prlimala not xrolleyesx nestrpnost ni dobrota...

ja še to Jezus je pot,resnica in življenje in tvoje mnenje je drugačno,ja pa naj bo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...