Skoči na vsebino

Anketa-Kaj imate od naštetega?


zEn

Recommended Posts

Kaj imate od naštetega?

Pogum

Iskrenost

Ljubezen

 

 

Pogum? Hm.

Če bi dvakrat večji in močnejši pretepal sredi belega dne šibkejšega, bi obrnil pogled proč in upal, da bo že nekdo pomagal.

Iskrenost? Hm.

Vseskozi lažem sebi.

Ljubezen? Hm.

Ne ljubim, si ustvarjam ljubezen, čustva, da ljubim in v bistvu ne ljubim. Se pretvarjam da ljubim.

 

 

No, če ne bo šlo na zgornje vprašanje, nudim tega.

 

Ste zaposleni v velikem podjetju. Ste na enem od vodilnih mest podjetja. Plača zelo visoka, imate družino in brezposelnega partnerja. Podjetje se ukvarja z legalnimi posli. Vendar odkrijete kriminalno dejanje-ilegalen posel.

Kaj storiti?

 

A ) Prijaviti podjetje inšpekciji in ponuditi odstop

B ) Se pretvarjati da nič ne veste

 

C odgovora nisem podal, ker ga ne rabite.

 

Facing west.

 

Ps.

Če tema ne paše v duhovnost, jo prestavite.

Always outnumbered - never outgunned!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

Nič od tega NIMAM, ker to enostavno SEM.

Pogumna, če le hočem. ko se odločim, grem samo naprej.

Iskrena, razen, kadar si lažem, pa tega ne prepoznam. (to je še kar hudo)

Ljubim življenje in življenje me ljubi.

Več ne rabim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
Iskrenost? Hm.

Vseskozi lažem sebi.

Ljubezen? Hm.

Ne ljubim, si ustvarjam ljubezen, čustva, da ljubim in v bistvu ne ljubim. Se pretvarjam da ljubim.

Joj ne, nakladam. Lažem. Nič bravo zame, Unis. :xx!: Spregledala tole prej.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men je tud vsec maconin odgovor. :palec:

 

tud jaz mam vse to, vsaj tako se mi zdi.

 

po 2. strani pa mi naj kdo pokaze nekoga, k pravi da tega nima. x:o)x

sicer pa je vecX tko, da oni k najbolj opleta o iskrenosti, pogosto to sploh ni, prav tako je z ljubeznijo - kjer gre recimo lohk sam za zheljo oz. za potrebo po 'biti z nekom' in strah pred samoto in ne nujno ljubezen samo.

pogum pa tud: vsakdo lohk naklada o pogumu in dvomim da se ma dost folka za pusije, vendar ne vem, kje je pol ves ta pogum, ce ze v dnevnem lajfu vsak dan fejkne. x:)x

 

drugac pa ne morem bit ziher, ce bi obkrozla odgovor A.

B najbrz ne bi, vseen pa mi fali C.

V kaksnih okoliscinah morda ne bi hotla specat, pac pa bi sam odsla.

vedet pa ne morem.

vsekakor bi bla pred dilemo, ker je tecno nekoga zasacit in tecno je specat pa se vtikat.

 

Mislim da bi seznanila s tem da to vem vodjo podjetja ali kaj takega.

ne maram delovanja od zadaj, ce se hocmo it iskrenost, sem najprej na vrsti jaz, pol ozje, torej firma, in sele pol (zame) nastopijo razne inspekcije.

ampak tako sedaj mislim, ker (k sreci) se nisem bla in najbrz tud nikol ne bom v takem polozaju. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma vsak ma delčke tega, brez njih nebi preživeli še manjživeli. Kakšne pa so količine posameznih vrlin pa je vprašanje.

Recimo, da za absolutno iskrenost rabiš, absoluten pogum, za pravilno vodenje tega pa absolutno ljubezen.

Preveč iskrenosti in premalo poguma se ti maščuje kot izkoriščanje iz okolice. Premalo ljubezni te vodi v begne.

Preveč poguma in premalo iskrenosti te zapelje na pota neumnih napak in nepotrebnih odločitev, ki jim nisi kos.

Dovolj iskrenosti in poguma brez ljubezni pa te naredi kriplja,da bi iz teh kvalitet resnično naredil nekaj zanimivega.

In tako naprej......

 

Skratka imam vse kvalitete. Kako pa so vsklajene in kako se izražajo pa je že druga stvar.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

Folk, jst sem rekla, da blefiram, namreč, jst podjetja ne bi prijavla, ampak bi scuzala dnar za zdravila, pol bi pa spokala. Ko bi moj otrok bil zdrav in ne bi več rabla dnarja, bi mi blo vseeno, saj ne gre več zame ... Moj otrok in jst sva OK, boli me tam za ene zaposlene v podjetju, men se ne da ukvarjat z nekimi tožbami ... Mogoče bi edin komu od zaposlenih zaupala, pol pa je njegova odločitev, a bo kaj ukrenu ...

 

Sem pa včasih preveč pogumna, se mi zdi ... Predrzna pravzaprav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo. Ne A, ne B, rabite D.

Kako je blo že pri Matrici; una modra pa rdeča tabletka, a si zraven al te pa ni. Zdej ali nikoli. Ne rabiš prespat vprašanja, odgovor daj takoj!

Dnar pobrat, podjetje užet, pa iti ven skozi stranska vrata s polnim kufrom denarja, pa špilat RobinHooda. Smeh. Tud skozi glavna vrata ne bi prišli, ker bi vam vratarka pokazala tablico z napisom: Akviziterstvo prepovedano!

 

ccc.

Daleč od poguma, daleč od iskrenosti, no ampak kot prav Kuvrat ima vsak delčke,…(si zelo lepo opisal), a tega sem se bal. Prou tega tvojega opisa. Vsi imamo vse, ljubezen je v nas samih, ljubimo in življenje ljubi nas, …jebiga nismo vsi Schindlerji, a Schindler je v nas.

Glej nimam poguma! Četudi bi dal za svojega brata življenje, za sosedovega otroka pač ne, a tok jajc imam vedno, da izstrelim odgovor A. Prva žoga, le ta zadane ali pa zgreši, vse ostalo nima pomena.

 

Špecat in se vtikat. Zaradi te barabije podjetja bo ostalo brez dodatnih pokojnin sto ljudi, ali pa en, saj je vseeno. A jih ubiješ sto ali enega, teža je enaka, al kako. Plača pa še vedno 5 kekov eurov: )

Joj, če tega pa nisem vedel. Če gre pa za pokojnine- to je pa drugo. Aja?

 

Dost triki vprašanje, ane, vsi se hitro treplamo po prsih, kako furamo iskrenost, pogum,.. pol pa pademo na tok simpl vprašanju.

 

Vse kar sem hotel izvedeti je A ali B. Ostalo me res ne zanima.

Hvala za vaše iskrene odgovore.

Always outnumbered - never outgunned!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse kar sem hotel izvedeti je A ali B. Ostalo me res ne zanima.

Ja, pa sem vseen napisala. x:)x

 

podobn kot sem v osnovni soli pr IQ testih, k mi je blo premal opcij odgovorov, dodala recimo e) in svoje zraven.

al mors pa pac v A (al pa B ) vec stlact. x:o)x

 

ce mi pokazes sivo, se pac tezko odlocim, al je bela al crna. povem pac natancno in po pravic, da vidim sivo. x;)x xDDx

 

ccc.

Daleč od poguma, daleč od iskrenosti,

x:Dx OK. sedeminsestdeset nula zate. x:px

 

.... drugac pa se boj takih zaposlenih, ce bos kdaj shefoval, k mislijo tko k zdej mislis ti.

k jaz pa rajs gledam iz izhodisca, da je tud shef clowk in da ne vem vsega in da so, dokler se ne dokaze drugace, vsi nedolzni.

 

pa se v razmislek: uni zaposleni, k bodo tle vneto obkrozal A (al kater je pravilen odgovor :vragec: x;)x), srfajo zdajle to sekundo djabe iz sluzbe po netu, namest da bi delal, za kar so placani. kar je tehnicno tud kraja.

 

lohk bi me citiral, k sem mensezdi sam jaz omenjala druge opcije razen a pa b. :palec:

 

...

 

pol pa pademo na tok simpl vprašanju

mislim da sem sam jaz padla. x:)x

k morda so drugi stekal, ker odgovor mora bit. pa zato nc civkal prevec okol, kot jaz. x:Dx

jaz bom pa vedno dvomla pa se sprasevala.

pa cetudi izstrelila, k se bo hotelo od mene, takoj, vse!

sam mensezdi da zdle nismo v takem krchu in da sem lohk in da lohk se dalje okol tega mirno filozofiram. ce se mi da.

mislim da se mi nou. k nerada debatiram s kom, k se je ze v izhodiscu ufural, da se ne bomo razumel.

morda tko kot z raznoraznimi shefi.

torej: "delavc in ne sef ma prav, ne glede na to, ce ma prav."

 

rabite D.

xrolleyesx

ne rabte, rabm. k si men odgovarjal, zakaj druge istovetis z mojim zgresenim mnenjem?

 

sej je marsikdo kej kulskega napisal. k ti je zihr vsec. xDDx :palec:

 

xcivx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pod a) mislim, da imam vse in se temu ustrezno vsakodnevno trudim. Mislim, da tega ni mogoče "imeti" ampak se je potrebno vsak dan truditi in biti "previden", da te življenjske situacije ne premamijo in ne odregiraš v nastrotju s seboj.

 

Pod B. dala bi odpoved! in jim dala jasno vedeti, da vem za njhove "nečedne" posle. Poleg tega, bi jim dala vedeti, da imam "nekaj papirjev" -dokazil, v primeru, če mi bodo delali težave. Prijaviti inšpekciji - hmmm to bi bilo pa zelo zelo za premisliti, saj naše inšpekcije ne delujejo tako kot bi morale.

 

Za sposobne ljudi, se tudi v SLO vedno služba najde in to z dobro plačo, samo naokoli je potrebno namigniti, da si želimo spremembe.

 

Srečno!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...