Skoči na vsebino

satanizem ali božja beseda, kaj je bolj učinkovito


expert

Recommended Posts

Satan ima le redko (če sploh kakšno) skupno točko s konzervativnim muslimanskim ali krščanskim konceptom Satana. Satanistični koncept Satana je predkrščanski in izhaja iz poganske oblike, ki predstavlja satana kot simbol moči, moškosti, spolnosti in čutnosti. Za skoraj vse religiozne sataniste je Satan sila narave in ne živo kvazi-božanstvo. Njihov Satan nima nobene povezave s peklom, demoni, vilami, sadističnim mučenjem, kupovanjem človeških duš, obsedenostjo, izvajanjem čudežev, žrtvovanjem ljudi, kanibalizmom in na splošno zlimi dejanji.

 

Satanisti občasno izvajajo črne maše, ki so v posmeh katoliškim. Drugače pa njihovi rituali nimajo nobene povezave s krščanskimi

 

Satanizem temelji na veri v sebe, pomoje je bolj učinkovit.

I know the pieces fit cause I watched them fall away
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Huh Unis, sm že mislila, da si zgubil svoj šarf, vsaj po prvih dveh tretjinah tvojega pisanja x:o)x

 

jebenti :vio:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Moja sošolka se je začela ukvarjati s črno magijo, imela je skupino ljudi okoli sebe in vsi so častili satana, po mojem mnenju največja napaka v življenju začela je rezati žile češ, da satan potrebuje žrtev in najbolj zanimivo je da so jo ostali člani podpirali in vsi počeli enako, no zdaj je v popravnem domu kjer lahko v miru "časti svojega "gospodarja"" :xx!:

Čeprav ne hodim v cerkev in nisem pristaš te vrste obiranja denarja od ljudi, vrjamem v Boga in mi pomaga 100% kadarkoli sem v težavah mu rečem, Bog prosim vodi me in vse se izteče.

x:Dx

Popravljeno -> expert
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdor verjame v Boga verjame tudi v satana. Ostalim se ni potrebno postavljati na nobeno stran.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oprosti ampak s tvojim mnenjem se ne morem strinjati (saj zato je svoboda govora-vsak pove svoje mnenje) v glavnem jaz se ne strinjam s trditvijo da tisti ki vrjame v boga vrjame pravtako v satana. Če človek verjame v pozitivno energijo se pravi v boga kako lahko potem verjameš v negativno energijo.

 

Ampak zdi se mi da smo šli čisto s teme bolj me zanime če obstaja kdo ki priznava satana in meni da mu je kakorkoli pomagal?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oprosti ampak s tvojim mnenjem se ne morem strinjati (saj zato je svoboda govora-vsak pove svoje mnenje) v glavnem jaz se ne strinjam s trditvijo da tisti ki vrjame v boga vrjame pravtako v satana. Če človek verjame v pozitivno energijo se pravi v boga kako lahko potem verjameš v negativno energijo.

 

Tukaj bi te samo toliko popravil- negativnost je nasprotje pozitiva in eno brez drugega ne gre..samo ne enači negativne energije / brez katere ne bi bilo ničesar / z zlom, škodljivo energijo ali kaj podobnega...

 

Ampak zdi se mi da smo šli čisto s teme bolj me zanime če obstaja kdo ki priznava satana in meni da mu je kakorkoli pomagal?

 

Absolutno / sam/ ne priznavam nikakršnega satana, zlo pa pač obstaja..da bi pa preko njega iskal / zla/ -srečo, zdravje, izpolnitev želja ali kaj podobnega, pa vsaj meni- ne pada na pamet- mi zadostuje božja zavest ali pa univerzalna energija, brez kakšnih izmišljenih peklenščkov...Tudi če bi obstajali, ne bi nosili nič dobrega in sejali bi le zlo ...vsekakor na daljši rok, morda kdo / pod vplivom avtosugestije/ res doživlja kakšne lepe / kratke / trenutke izpolnitve česa- česa- pa pojma nimam ..sicer pa dobro vprašanje..malce provokativno...

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole pa ne bi podpisal ....

xegox :palec:

 

ja saj se ni ti potrebno. poglej, kdor verjame v Boga, verjame tudi v njegov nasprotni pol. Oboje po njegovem obstaja. Če ne verjameš v eno, ne vem kako bi potem lahko verjel v drugo....

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Satan seveda ne obstaja. Vsaj kot zla oblika ne. Seveda v glavi odmeva rek kako je sam Hudič prepričal svet,da sploh ne obstaja. Ta pa že spada v drug kontekst o neobstoju neke Sile z zlimi lastnostimi.

 

Zlo po drugi strani seveda obstaja. Ni ga potrebno iskati ali se truditi ga odkriti pod listom na vrtu kjer naj bi se skrival. Pogledaš na okoli in ti je jasno, da obstaja. Zasreš se v svojo sredino in spet ti je jasno, da obstaja. Sega po posamezniku skozi kreacijo neštetih podob in mentalnih slik, ki obstajajo v naših glavah. A je potem še smiselno razmišljati o obstoju Satana ali Boga ?

 

Bog seveda tudi je. Bog je tista skala nekje kjer se je nihče ne zaveda in nihče ne ve zanjo in tudi nikoli ni vedel. Pa vseeno obstaja. In kot vemo je obstoj pogojen z zavestjo. Torej Bog je. Bog je zavest sama. Zavest o čemer koli.

 

Satan pa. Če odgovorim avtorju posta. To kar so častili tisti nesrečneži je seveda bilo Zlo in to se bo pojavilo skozi tisto idejo in obliko katero mu jo bomo dali. Mogoče se tu pojavi smisel zgoraj omenjenega reka. Da ne obstaja. Nima oblike. Časa in obstoja. To vse mu damo mi sami.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...