Skoči na vsebino

Mrtva točka


zali_

Recommended Posts

Razno načrtno služenje bogu brez resnične ljubezni do sebe in drugih, si naredil bore malo ..pa lahko 50 let ponavljaš njegovo ime...

xegox

 

Lepo povedano, se povsem strinjam s teboj.

:)

 

Kot rečeno, klinično (sterilno) fokusiranje na Boga in zanemarnjanje svojih lastnih povsem človeških potreb, odvračanje pogleda od potreb drugih ter nasilni poskusi spreminjanja drugih/sebe, ne pelje daleč...

 

...da o prevzemanju odgovornosti niti ne govorimo. Bog (če že kdo verjame Vanj) nikoli in pod nobenim pogojem ne prevzema odgovornost za naš napredek. Saj ravno v tem je vsa poanta, a ne. Naša identiteta oz. ločenost od Njega je večna, mi smo mi, On je On.

Sej o tem govorijo vsi res pravi učitelji in tudi sveti spisi.

 

 

Na splošno govorim tle.

 

lp

e.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 107
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Razno načrtno služenje bogu brez resnične ljubezni do sebe in drugih, si naredil bore malo ..pa lahko 50 let ponavljaš njegovo ime...

xegox

:palec:

 

Saj ravno v tem je vsa poanta, a ne. Naša identiteta oz. ločenost od Njega je večna, mi smo mi, On je On.

Sej o tem govorijo vsi res pravi učitelji in tudi sveti spisi.

Na splošno govorim tle.

Mi smo mi on je on, evo...Nejanso mi je to, razložiš E.? Spet koncept o Bogu, ki je oseba?On je moškega spola, določen torej....

Bolj mi gre indijansko razmišljanje o VELIKEM DUHU.Nima spola, nima imena je vse...Vsi smo eno...vsi smo v krogu...Že stari indijanci so vse rituale, proslave, veselice, vse....delali v krogu.Krog je sveti simbol enosti, se pravi smo eno z Bogom in nismo ločeni od njega(ali nje Bog ve;))).Že zemlja je okrogla.

lep okrogel dan želim:))

P :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

Mi smo mi on je on, evo...Nejanso mi je to, razložiš E.? Spet koncept o Bogu, ki je oseba?On je moškega spola, določen torej....

Bolj mi gre indijansko razmišljanje o VELIKEM DUHU.Nima spola, nima imena je vse...Vsi smo eno...vsi smo v krogu...Že stari indijanci so vse rituale, proslave, veselice, vse....delali v krogu.Krog je sveti simbol enosti, se pravi smo eno z Bogom in nismo ločeni od njega(ali nje Bog ve;))).Že zemlja je okrogla.

 

OK, če ti gre indijansko razmišljanje bolje, potem je to to.

 

Je pa taka filozofija (advaita oz. monizem v Vedski kuturi) kar precej pomankljiva.

Vprašanje namesto odgovora: če si ti Bog, zakaj nisi popolnoma vsemogočna, vsevedna, vseprisotna (kot naj bi bog bil)?

 

Če je vse res ENO, kako potem, da se midva recimo tako razlikujeva?

 

Aja, mimogrede, zemlja ni res okrogla, oz. ni pravilna krogla...

:)

 

LP

e.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je pa taka filozofija (advaita oz. monizem v Vedski kuturi) kar precej pomankljiva.

Vprašanje namesto odgovora: če si ti Bog, zakaj nisi popolnoma vsemogočna, vsevedna, vseprisotna (kot naj bi bog bil)?

Če je vse res ENO, kako potem, da se midva recimo tako razlikujeva?

Aja, mimogrede, zemlja ni res okrogla, oz. ni pravilna krogla...

:)

 

To, da smo vsi eno ne pomeni da smo vsi enaki, pomeni, da se dopolnjujemo, kot puzzle.Če bi vsi dosegli raven Boga, bi bilo to to za kar se trudimo ves čas:) Enost ni isto kot enakost. Enost vidim kot vsi smo na poti realizacije, eni več eni manj in to je to zavedanje, da smo v tem vsi enaki.Če bi vsi tako razmišljali, ma ke lepo bi se imeli.

 

Zemlja ni točno okrogla:))( mogoče, ker so eni težji?:))))) x;)x x:)x

 

ONS

 

P

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To, da smo vsi eno ne pomeni da smo vsi enaki, pomeni, da se dopolnjujemo, kot puzzle.Če bi vsi dosegli raven Boga, bi bilo to to za kar se trudimo ves čas:) Enost ni isto kot enakost. Enost vidim kot vsi smo na poti realizacije, eni več eni manj in to je to zavedanje, da smo v tem vsi enaki.Če bi vsi tako razmišljali, ma ke lepo bi se imeli.

 

Aha, se pravi da smo v bistvu Bogovi, sam da tega ne vemo, da smo pozabli?

Hmm.

Se pravi sedaj praviš da nismo eno z Bogom, ampak da smo enaki?

Hmm.

 

OK, bom raje odstopil tle na tej točki, sem siguren da ti bo MGD vse lepo razložil.

 

 

LP

e.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa nisem rekla da Bog ni oseba, niti da je! Bog je vse, nič določenega, neomejen, lahko naštevam tri ure...

Zanimalo me je kako vidiš ti Boga. Meni se zdi čudno, oziroma še nisem razvlozala tega....nikakor mi ne gre v poštev, da...bi lahko bil Bog oseba. Lahko to razjasniš? Bog je zame vse in spet nič, popolnost in praznost, vse!Ne morem omejevati, nikakor, oseba pa je omejena.Če je Bog moja sestra je istočasno tudi moj brat, oče, spet vse...tako sem mislila s tem, oziroma jaz tako doživljam.

če je Bog neomejen, kot praviš, zakaj naj pol ne bi mogu bit oseba? Bog je neomejena oseba. Tako Ga opisujejo Vede, tako sem slišu o Njem iz ust mojega duhovnega učitelja in tako sem Ga do neke mere doživel tudi sam.

 

p.s. Bog je ena in edina neomejena oseba. vsi ostali smo omejeni z Njegovo voljo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha, se pravi da smo v bistvu Bogovi, sam da tega ne vemo, da smo pozabli?

Hmm.

Se pravi sedaj praviš da nismo eno z Bogom, ampak da smo enaki?

Hmm.

 

OK, bom raje odstopil tle na tej točki, sem siguren da ti bo MGD vse lepo razložil.

LP

e.

Ed.vir je popoln in vse, kar je ustvarjeno iz vira, je popolno.Ustvarjeni smo duhovno popolni in taki tudi ostajamo, a dar nam dopušča, da menimo in delujemo drugače.Dopuščamo si, da vidimo sebe in druge kot manj popolne in živimo trenutke, v katerih delujemo slabše od svojega možnega, miroljubnega jaza.

Ed.puzzle so lep primer enosti, nobena ni enaka a skupaj tvorijo sliko.

 

če je Bog neomejen, kot praviš, zakaj naj pol ne bi mogu bit oseba? Bog je neomejena oseba. Tako Ga opisujejo Vede, tako sem slišu o Njem iz ust mojega duhovnega učitelja in tako sem Ga do neke mere doživel tudi sam.

p.s. Bog je ena in edina neomejena oseba. vsi ostali smo omejeni z Njegovo voljo.

Iz slovarja citiram, kaj oseba pomeni= oseba:človeški posameznik neglede na spol.Če je Bog oseba, je torej človek in ima potemtakem tudi osebnost, citiram kaj osebnost je:vse lastnosti, značilnosti, ki jih ima človek kot posameznik. Ne gre mi to v glavo, da bi Bog lahko bil človek, oseba, osebnost....Bog ve, haha:)))Najboljše, da ga prikličemo da nam sam pove:)))))

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če je Bog neomejen, kot praviš, zakaj naj pol ne bi mogu bit oseba? Bog je neomejena oseba. Tako Ga opisujejo Vede, tako sem slišu o Njem iz ust mojega duhovnega učitelja in tako sem Ga do neke mere doživel tudi sam.

 

p.s. Bog je ena in edina neomejena oseba. vsi ostali smo omejeni z Njegovo voljo.

 

 

Čemu oseba ??? S tvojo razlago ne poveš ničesar-slišal sem ,bral sem....ali si ga doživel ali se ti samo dozdeva/ avtosugestija/ Čemu sploh manifestacija v materialni obliki??'

Omejeni z njegovo voljo ??? čemu ??? ali ti dejanja posameznikov ne govorijo malce drugače ??Kje je pa NAŠA VOLJA in ODGOVORNOST.

Po tvojem je tudi za vse zlo, razna dejanja človeku po človeku , vsa izkoriščanja- njegova volje...ali res ne vidiš, da ta čebriček ne drži vode ???Sedaj boš komentiral v smislu preizkušanja ??? koga- a trpljenja nedolžnih...Saj je lepo , da imaš svoje mnenje- ampak tudi drugi imamo to / majhno / pravico ...vsaj možnost ...

Dostikrat imam izkušnje vizualizacije oseb ali samega sebe, pa še nikoli ne razumem tega kot boga..z njo/ ali pa njim/ imam to možnost- ostalo je pa na meni -ali sem ali nisem ....sam si boga predstavljam malce drugače, zanesljivo pa ne kot eno osebo...nime tega smisla...kar se pa tiče tistega v nas- kakor zgoraj -tudi spodaj- tudi v meni- mi / ljudje / smo po svoji združenju energij lep posnetek vesolja..tudi božjega- če hočeš tak izraz- zanesljivo pa nismo bogovi, ker univerzalna zavest je vseeno malce bolj kompleksna zadeva -v nas pa se vseeno združujejo energije v sorazmerju / idealnem ali ne- je stvar posameznika/ , ki bi v idealnem smislu bila ena lepa harmonija... raje jemljem boga kot ljubezen ali svetlobo, kot pa nekakšno osebo z brado / v redu-šiva nima brade/ ...zanimive so tele naše predstve božjega ali božanskega..vsak malce po svoje...pa kaj potem - vsak ima svojo predstavo. vendar naj bi smisel bivanja ostajal en in edini- sem že povedal kaj ...brez služenja mistični osebi , ki naj bi imela tisoč imen...sam ga občutim, ne potrebujem materialne manifestacije...

xegox :palec: xvrtcx

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Iz slovarja citiram, kaj oseba pomeni= oseba:človeški posameznik neglede na spol.Če je Bog oseba, je torej človek in ima potemtakem tudi osebnost, citiram kaj osebnost je:vse lastnosti, značilnosti, ki jih ima človek kot posameznik. Ne gre mi to v glavo, da bi Bog lahko bil človek, oseba, osebnost....Bog ve, haha:)))Najboljše, da ga prikličemo da nam sam pove:)))))

Bog ni taka oseba kot navadn človk, a vseeno je oseba. Vsemogočna in Vseprivlačna oseba, s svojim večnim imenom, obliko, lastnostmi, aktivnostmi itd.

 

Ja, edini način, da lahko izveš kaj o Bogu je da se ti On po svoji volji razodene. razodeva se predani Mu duši. če Ga z iskrenostjo, ponižnostjo, predanostjo, ljubeznijo (po)kličeš, maš možnost, da se ti razodene.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čemu oseba ???

tko se je On odloču, zaradi ljubezni.

 

S tvojo razlago ne poveš ničesar-slišal sem ,bral sem....ali si ga doživel ali se ti samo dozdeva/ avtosugestija/

kot sem že napisu, doživel do neke mere.

 

Čemu sploh manifestacija v materialni obliki??'

Bog ima svojo večno obliko, ki se je z našimi začasnimi materialnimi čutili ne da zaznat. Se jo pa da vseen vidt tud z našimi materialnimi čutili, če On tko hoče. čemu? da nam iz svoje ljubezni omogoč, da popravmo svojo napako, ko smo se obrnl stran od Njega. brez ljubezni do Njega, se Ga ne da prepoznat, tud če stoji direktno pred tabo, ali pa takrat ko noče, da veš kdo je. je pa vseen razlika, če si Mu naklonjen al pa nisi.

 

Omejeni z njegovo voljo ??? čemu ??? ali ti dejanja posameznikov ne govorijo malce drugače ??Kje je pa NAŠA VOLJA in ODGOVORNOST.

naša volja in odgovornost tud obstaja ja. je neskončno mejhna in je za svoj obstoj odvisna od Boga. če jo pravilno uporabmo, smo lahko popolnoma zadovoljni.

 

vendar naj bi smisel bivanja ostajal en in edini- sem že povedal kaj ...brez služenja mistični osebi , ki naj bi imela tisoč imen...sam ga občutim, ne potrebujem materialne manifestacije...

xegox :palec: xvrtcx

se strinjam. mistična oseba, s tisočimi imeni, ki se materialno manifestira ni Bog. najvišji oz. najprijetnejši smisel našega bivanja je razviti in delovati iz brezpogojne ljubezni do Boga.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če je Bog neomejen, kot praviš, zakaj naj pol ne bi mogu bit oseba? Bog je neomejena oseba. Tako Ga opisujejo Vede, tako sem slišu o Njem iz ust mojega duhovnega učitelja in tako sem Ga do neke mere doživel tudi sam.

 

p.s. Bog je ena in edina neomejena oseba. vsi ostali smo omejeni z Njegovo voljo.

dajte,dajte Bog ni oseba,ne bodite črnci ljudje,Bog ni oseba in ne tule bučke prodajat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vseeno ne morem razumet, kako nekdo, kdorkoli, lahko govori v imenu Boga in o njem, brez da bi doživel samorealizacijo, pa še takrat lahko govorimo zmeraj in vedno o sebi!

Mi doživljamo vse, mi smo tisti ki igramo to igro na svetu, mi in nihče drug je ne opravlja namesto nas! Naša naloga je učiti se in naučiti se.Pa tako jaz mislim. Razmišljanje, da nas nekdo gleda je v bistvu podzavesten občutek staršev, ki ga imamo vsi.Občutek ali sem kaj naredila prav ali ne.Starši nam sodijo, družba, sami sebe in sami druge, nikakor pa ne bi tu vpletala Boga.

Moj občutek doživljanja BOGA je čudovita svetloba, mir, doživljam ga pa, ko zaprem oči in se potonem vase.Verjamem v to kar izkusim.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vseeno ne morem razumet, kako nekdo, kdorkoli, lahko govori v imenu Boga in o njem, brez da bi doživel samorealizacijo, pa še takrat lahko govorimo zmeraj in vedno o sebi!

Mi doživljamo vse, mi smo tisti ki igramo to igro na svetu, mi in nihče drug je ne opravlja namesto nas! Naša naloga je učiti se in naučiti se.Pa tako jaz mislim. Razmišljanje, da nas nekdo gleda je v bistvu podzavesten občutek staršev, ki ga imamo vsi.Občutek ali sem kaj naredila prav ali ne.Starši nam sodijo, družba, sami sebe in sami druge, nikakor pa ne bi tu vpletala Boga.

Moj občutek doživljanja BOGA je čudovita svetloba, mir, doživljam ga pa, ko zaprem oči in se potonem vase.Verjamem v to kar izkusim.

 

x:)x

vidiš,kako si vse skupaj pomešala,najprej govoriš oBogu kot osebi,ki to ni potem pa govoriš,da sami odločamo o vsem,pa saj ti nebo drži Bog pokonci,da spploh lahko živimo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne Mici, nisem pomešala. Boga ni tako enostavno razlagati, saj kdo pa ga pozna? Jaz ne morem govorit točno o Bogu, saj ga nisem še spoznala do konca, se pravi kako lahko točno določam o nečem, kar še odkrivam? Delček sem in še okušam.Razmišljam o tem Mici, iščem resnico! Nikakor ne postavljam resnice, ker sem šele popotnik in učenka.

Včasih pomeštram nalašč, ker je svet igra nasprotij in sredina je prava pot, se pravi niti levo, niti desno,..TO PA NEMA VEZE S CITATI IN RELIGIJO, ampak je to pot vase.Sveti spisi so s časom spremenjeni in urejeni tako, da je resnica dvoumna, vsak jo po svoje razume.Tako je prav in tako je vsaka stvar narejena, vsak vidi VEDNO IN SAMO samega sebe, neglede na to ali je to SVETI SPIS ali MIKI MIŠKA!!!!! ISTO JE!

Ti boš pa to itaq razumela po svoje, kot vedno, ane Mici. :eek:

Preden odgovoriš, preberi še enkrat! x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne Mici, nisem pomešala. Boga ni tako enostavno razlagati, saj kdo pa ga pozna? Jaz ne morem govorit točno o Bogu, saj ga nisem še spoznala do konca, se pravi kako lahko točno določam o nečem, kar še odkrivam? Delček sem in še okušam.Razmišljam o tem Mici, iščem resnico! Nikakor ne postavljam resnice, ker sem šele popotnik in učenka.

Včasih pomeštram nalašč, ker je svet igra nasprotij in sredina je prava pot, se pravi niti levo, niti desno,..TO PA NEMA VEZE S CITATI IN RELIGIJO, ampak je to pot vase.Sveti spisi so s časom spremenjeni in urejeni tako, da je resnica dvoumna, vsak jo po svoje razume.Tako je prav in tako je vsaka stvar narejena, vsak vidi VEDNO IN SAMO samega sebe, neglede na to ali je to SVETI SPIS ali MIKI MIŠKA!!!!! ISTO JE!

Ti boš pa to itaq razumela po svoje, kot vedno, ane Mici. :eek:

Preden odgovoriš, preberi še enkrat! x;)x

jaz sem te samo popravila,da Bog ni oseba,bereš mi levite,da razlagam Boga istočasno pa v vsej svojo zavednosti trdiš,da je SVETI SPIS ALI MIKI MIŠKA isto,hvala lepa za prekrasne kontradikcije

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem te samo popravila,da Bog ni oseba,bereš mi levite,da razlagam Boga istočasno pa v vsej svojo zavednosti trdiš,da je SVETI SPIS ALI MIKI MIŠKA isto,hvala lepa za prekrasne kontradikcije

micek...kontradikcija je tudi...bog x:Dx

 

p.s. hihi...kaj res ne štekaš....njegove vseobsežnosti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zali,

 

 

moram priznati da si pravilno ugotovila..sm bil na mrtvi točki..ne samo enkrat večkrat..prva večja izkušnja je bila zelo dolga in nenavadna..trajala je kar nekaj časa...kot sm rekel..bil sm na razpotju..neznane poti neznane smeri..bojiš se iti v neko smer saj ne veš kaj te čaka ne veš ali je prava in zato samo stojiš in gledaš..iščeš odgovor kam naprej,ne veš kje bi iskala ta odgovor..vse to in še veš se nam dogaja ko smo v tvoji situaciji..in še nekaj..do takih momentov prihajamo skoraj vsi..tudi vsakodnevno..nekatere točke so zelo pomembne in globoke nekatere pa vsakdanje..pri tebi sem zasledil eno stvar..rekla si da se še iščeš in da ne veš ali si našla sebe..na nekaj bi te opozoril..iskanje sebe in notanjega jaza,miru,stvari za katere lahko rečemo da so to tiste ki jih želimo..tega ne moremo izkati po neki šabloni!ne moremo reči: ja,to je to aha to želim.žal tako ne gre:)..kako najti tisto kar iščeš?preprosto a hkrati kompleksno...našla boš tisto pravo ko bo prišeč čas za to..do takrat pa moraš živeti moraš poslušati sebe,okolico..moraš iti naprej..kam?trenutno v neznano in ko boš hodila po tej poti boš začutila ali ti odgovarja ali ne..saj to začutiš..vsi začutimo ali nam kaka svar ogovarja oz deluje prijetno na nas ali ne..opazil sm da si rekla da si napisala da si se začela premikat v določeno smer..pohvalno!torej si si rekla da želiš naprej ..to je že dober napredek..vendar če boš ugotovila da ni to to..prosim ne misli da si se vrnila na isto točko!nisi se saj si bogatejša za neko izkušnjo!naj te ta izkušnja nekaj nauči da boš močnejša za naprej..zato hodi spoznavaj..spuščaj k sebi stvari ki ti ugajajajo,ki te veselijo dajejo nekaj pozitivnega in izoigibaj tistih ki te vlečejo dol..žal je naše življenje ustvarjenjo tako da imamo vzpone in padce..kdove zakaj je temu tako..jaz sm si vžel padce kot učenje skozi moje žiljenje..in to povem da mi je to dostikrat prišlo prav..če pogledaš globoko v sebe boš vedla kam bi rada šla..definitivno veš kaj bi rada počela..

kar se tiče pričakovanj drugih in tega če ne veš aali so tvoja ali njihova pričakovanja..ti povem le eno: sledi samo svojim pričakovanjem..kako boš vedela ali so to tvoja?tako da boš počela tisto kar si sama želiš,kar tebi ugaja..kar te žene v neko stvar v neko početje ki ti ustreza..lahko da so ta početja skladna z pričakovanji drugih lahko da so sregana z drugimi..hočem reči da se mogoče včasih zmedeč k one veš ali so tvoja pričakovanja ker so si tako blizu z drugimi..ne ustraši se tega da so to pričakovanja drugih..sledi sebi svojim mislim in svoji duši.

kar se tiče notranjega jaza..bolj ga boš iskala in trudila tezje ga boš našla.zakaj?ker menim da notranji jaz ni neka stvar ki se jo da definirat s številko ali besedo ali pa jo videti narisati...to lahko samo začutiš..kako sm jo jaz začutil?tako da sm vsebolj poslušal sebe,svoje misli,gledal na svoja dejanja,se spraševal kaj mi je všeč kaj bi rad počel,kaj mi ugaja v življanjeu,včasih sm v sebi čutil kaj neprijetnega ko sm imel namen narediti kaj..zato nism tega nredil..vse take reči in še več sestavljajo svoj jaz...

samo še eno stvar bi rekel...vsak se spopada s svojimi notranjimi problemi..naj zgledajo še tako enstavni so lahko na duhovnem področju neverjetno veliki in kompleksni..ti imaš veliko stvari ki jih lahko uporabiš v pozitivno smer..lej,imaš roke,noge,zdrava si,izobrazbo imaš..ne manka ti streha nad glavo,dosegla si nekaj kar se tiče kariere oz šole..pomisli: nekateri niti tega nimajo oz imajo soti manj! invalidi recimo..lahko celo življenje razmišljajo zakaj ne morejo hoditi in kako bi bilo in kako živeti,pa vendar najdejo poti in živijo srečno..veš kaj hočem povedat?vsaka ovira ki nam pride nasproti se jo moramo naučiti premostiti..kako ?sppomočjo sebe in drugih..zato smo na tem svetu,zato se poznamo..ne išči..začuti!!saj bo(ne čez noč..ampak postopoma);)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vseeno ne morem razumet, kako nekdo, kdorkoli, lahko govori v imenu Boga in o njem, brez da bi doživel samorealizacijo, pa še takrat lahko govorimo zmeraj in vedno o sebi!

zato ker Vsemogočnost Boga leži onkraj dosega tvojega razuma.

 

Mi doživljamo vse, mi smo tisti ki igramo to igro na svetu, mi in nihče drug je ne opravlja namesto nas!

ja, se strinjam.

 

Naša naloga je učiti se in naučiti se.Pa tako jaz mislim.

tud jz tko mislim.

 

Razmišljanje, da nas nekdo gleda je v bistvu podzavesten občutek staršev, ki ga imamo vsi.Občutek ali sem kaj naredila prav ali ne.Starši nam sodijo, družba, sami sebe in sami druge, nikakor pa ne bi tu vpletala Boga.

jaz pa bi, ker Bog je tisti, ki opazuje vse naše aktivnosti in jim dodeljuje ustrezne rezultate.

 

Moj občutek doživljanja BOGA je čudovita svetloba, mir, doživljam ga pa, ko zaprem oči in se potonem vase.Verjamem v to kar izkusim.

ja, osebne izkušnje so tisto, kar je trdnega pri naši veri.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zato ker Vsemogočnost Boga leži onkraj dosega tvojega razuma.

 

Onkraj tvojega razume pa ne, al kako to misliš? xrolleyesx

 

 

ja, osebne izkušnje so tisto, kar je trdnega pri naši veri.

 

Kako to, da so zdaj izkušnje pomembne, saj praviš, da ima le Bog moč odločanja o naši usodi, potemtakem kaj nam bodo izkušnje?

Sama vem, da le na lastnih izkušnjah lahko rastemo in se naučimo kar se moramo, drugače to ne gre!

x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Onkraj tvojega razume pa ne, al kako to misliš? xrolleyesx

tud onkraj mojega razuma ja.

 

Kako to, da so zdaj izkušnje pomembne, saj praviš, da ima le Bog moč odločanja o naši usodi, potemtakem kaj nam bodo izkušnje?

nisem nikjer tega napisu, mogoče si me narobe razumela.

 

napisu sm, da obstajamo zato ker Bog tako želi. torej je naš obstoj odvisen od Boga.

 

napisu sm tud, da imamo na željo Boga, relativno svobodno voljo, torej je tudi ta odvisna od Boga.

 

ta relativna svobodna volja nam omogoča možnost izbire med delovanji, ki nam jih omogoča Bog, spet glede na Njegovo željo v kombinaciji z našimi prejšnimi aktivnostmi.

 

npr. nekdo, ki je v zaporu ima manj možnosti glede delovanja, gibanja itd. kot nekdo, ki ni. zapornik je v zaporu zaradi svojih kriminalnih dejanj. sodnik, zapor, paznik itd. so le inštrumenti, ne pa vzrok. a tudi v zaporu ima zapornik določeno možnost izbire glede delovanja, gibanja itd. a je ta bolj omejena kot za nekoga, ki ni v zaporu.

 

na podobn način, mamo živa bitja možnost delovat le tolk kokr nam je dopuščeno v od Boga danih okoliščinah, ki pa so deloma proizvod naših prejšnih aktivnosti.

 

če delujemo v zadovoljstvo Boga, smo zadovoljni, če ne, smo v trpljenju.

 

Sama vem, da le na lastnih izkušnjah lahko rastemo in se naučimo kar se moramo, drugače to ne gre!

x;)x

na začetku nismo bli v zaporu (v tem materialnem svetu), a smo na podlagi svojih prejšnih aktivnosti zdej notr, da se iz lastnih izkušenj naučimo kaj ni dobr počet. to je namen zapora, popravniškega doma.

 

ko si enkrat v zaporu, ne morš it kr na svojo roko ven, lahko pa prideš ven po volji Boga, če si dojel svojo napako, če jo obžaluješ, če si se pripravljen izboljšat in če to s svojimi dejanji tudi potrdiš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To, da obstajamo je odvisno od Boga.

To, da lahko delamo je odvisno od Boga.

Kaj lahko delamo je odvisno od Boga.

Rezultati naših delovanj so odvisni od Boga.

 

Najbolj se nam splača delovat v direktno zadovoljstvo Boga, glede na našo trenutno zmožnost, da s takim delovanjem postopoma razvijemo brezpogojno ljubezen do Boga.

Evo tukaj praviš,da je vse odvisno od Boga.

xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...