Skoči na vsebino

ljubezen do Boga


mgd

Recommended Posts

  • Komentarji 320
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Bog grehe odpušča.. ne pa sovraži...

s sovraži grehe sem mislu, da jih ne odobravaj, priporočaj itd.

 

ja, Bog odpušča grehe, čeprav jih tud ne odobrava, iz svoje ljubezni do nas.

 

Greh je poslan za ustavrjanje situacije in s tem se preveri tvoja reakcija.. zrelost. Zel onezrelo je sovraziti greh, ki v bistvu darilo.

greh je vsaka aktivnost, ki ti škodi. če se iz grešnega delovanja naučiš, da ni dobr grešit, si prejel končno darilo greha.

 

 

Ko smo že pri grehu -- to je čisti (oz. umazan) človeški izmislek, primeren za manipuliranje ljudi.

si mnenja, da da kakršnakoli aktivnost isti rezultat, al dajo različne aktivnosti različne rezultate?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti pa imas verjetno telefonsko kar od boga? Res bi mi prou prsla.. A mi jo zaupas, prosm?

 

sej lahko tud mail.. mogoce se boljs.. Hvala! :)

mam oboje ja. z ljubeznijo Ga prikličeš.

 

če ga kej seklam mi jav "ta številka ne obstaja" oz. dobim nazaj "delivery failure", včasih pa zvoni v prazn in pol vem, da ma ene druge plane. verjamem pa, da dobre :)

 

p.s. včasih pa tud On mene pokliče oz. mi pošlje mail

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z ljubeznijo Jo prikličeš.

Ja.. sej ne bos verjel.... samo spet se strinjam s tabo.. :)

Sem se pa neki naucu v tej temi.. res.. Namesto da bi se kragal s tabo.. kdo ima prav.. sem te skusal razumet.. na svoj nacin sicer.. Boga sem prevedu v drugega cloveka.. in res.. vse drzi.

In naucu sem se.. da naredimo veliko vec dobrega.. ce to ljubezen in energijo ki jo ti trosis za boga.. potrosimo za enega drugega cloveka, ki ga imamo pac radi.. ali pa vec.. Tako se vsaj dva cloveka pocutita lepo.

V tvojem primeru pa se samo ti pocutis lepo.. bogu pa je cisto vseeno.. ampak ker s tem ko tezis k bogu v bistvu delas dobra dela.. ce jih seveda.. se ti potem dogajajo lepi dogodki v zameno.. in obcutki.. ker pac zanjes kar sejes..

Sej ni tko napacen tale bluz.. samo zakaj rajsi ne bi osrecil kaksnega cloveka.. nemesto da samo sam sebe?.. ker bogu se fucka.. kolk ga ti ljubis.. ker ce pa vsaj on ni tolk zrel. .da ne potrebuje nase pozornosti.. pol pa klinc..

Vecji bog.. je drug clovek.. kot pa tisto kar ti mislis, da je bog.. A stekas? Sej je vse od boga.. torej absolutno ne mors falit, ce vso energijo vlozis v ljubezen do cloveka.. Stekas?

Sploh v tej fazi kot si ti in mi.. ki kot vidim.. si zelis ljubezni.. sanjas o njej.. samo z napacnim se spravljas v razmerje.. :)

Ceprav je pa zlo izi.. ljubit njega.. a ne? Najza te ljubi kolikor ti hoces, da te.. nikoli te ne pusti.. nikol te en skensla.. nikoli te en prizadene.. nikol se ti ne dvigne zaradi njega.. vsaj upam.. Cist izi je.. in verjamem da ti je lazje tko.. ker te nic ne boliii.. Dej ljubi z vsem srcem eno krasno punco.. pa bos vidu BOOOGA!! v vsej njegovi podobi in velik nabor custev zamujas.. :) :) :)

Hm, od kje pa zdaj to, da nekdo zgublja čas, če ljubi Boga? Ljubit Boga je tisto za kar hrepeni vsaka duša, ker če ljubiš si tudi ljubljen, ljubezen torej kroži.Če ljubiš Boga je nemogoče, da ne ljubiš ljudi okoli sebe, zatorej kako je lahko nekdo, ki ljubi Boga egoist?

Vsak od nas želi biti ljubljen, ampak to si takrat kadar sam ljubiš, pa če ljubiš recimo samo eno navadno bilko je to že vse! Primer je pravljica Mali princ! Kako enostavna in kako poučna zgodbica.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

si mnenja, da da kakršnakoli aktivnost isti rezultat, al dajo različne aktivnosti različne rezultate?

Sem mnenja, da imajo dejanja svoje posledice, da torej različne aktivnosti dajo različne rezultate. Kar še ne pomeni, da so določena dejanja greh. Greh razumem kot neizpolnjevanje zapovedi, ki naj bi jih dal bog. Takih zapovedi pa bog ni dal -- to je storil človek v njegovem imenu.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ravno razmišljam, kako ne moremo nič določiti, nič definirati, ker vsaka misel vodi dalje, vsak zaključek vodi do ponovnega začetka,....vse je v nadaljnem gibanju....vse je nedefinirano,.....neomejeno....neskončno......Naše misli so majhen delček neke velike celote, ki je ne moremo razumeti.

Vseeno je, kaj je to, ta veličina....dejstvo je, da je to nekaj večjega od nas, kakorkoli definiramo (prečudovito, neznano, božansko, grozovito,....vseeno kaj...).V tibetanski knjigi smrti je lepo napisano kako vsakdo vidi projekcijo samega sebe in da vse kar vidi je to kar naš lastni um proizvaja. Podobno je v življenju, le da je ob smrti in po smrti vse bolj extremno in bolj poudarjeno.

 

Jaz se tud strinjam.. za BLUZENJE!!! o ljubezni ne potrebujemo nikogar.. za ljubezen pa mogoce tudi ne POTREBUJEMO drugega.. ampak ko pa TISTI pride mimo.. nam je pa lepo, ce je z nami, ker brez njega je vsake ljubezni hitro konec.. V bistvu se brez drugega ljubezen niti ne pojavi..

Ko pa se pojavi drugi.. in z njim ljubezen.. pa odpade bluz..

Ljudje, ki niso ljubljeni od človeka, na kakršenkoli način, je dokazano, da padajo v depresije in duševne bolezni, se pravi, da nek razlog mora bit, da je ljubezen medsebojna.Otrok, ki nima ljubezni staršev se tega in še kako dobro zaveda!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z ljubeznijo Jo prikličeš.

 

Ja.. sej ne bos verjel.... samo spet se strinjam s tabo.. :)

 

Sem se pa neki naucu v tej temi.. res.. Namesto da bi se kragal s tabo.. kdo ima prav.. sem te skusal razumet.. na svoj nacin sicer.. Boga sem prevedu v drugega cloveka.. in res.. vse drzi.

 

In naucu sem se.. da naredimo veliko vec dobrega.. ce to ljubezen in energijo ki jo ti trosis za boga.. potrosimo za enega drugega cloveka, ki ga imamo pac radi.. ali pa vec.. Tako se vsaj dva cloveka pocutita lepo.

V tvojem primeru pa se samo ti pocutis lepo.. bogu pa je cisto vseeno.. ampak ker s tem ko tezis k bogu v bistvu delas dobra dela.. ce jih seveda.. se ti potem dogajajo lepi dogodki v zameno.. in obcutki.. ker pac zanjes kar sejes..

Sej ni tko napacen tale bluz.. samo zakaj rajsi ne bi osrecil kaksnega cloveka.. nemesto da samo sam sebe?.. ker bogu se fucka.. kolk ga ti ljubis.. ker ce pa vsaj on ni tolk zrel. .da ne potrebuje nase pozornosti.. pol pa klinc..

 

Vecji bog.. je drug clovek.. kot pa tisto kar ti mislis, da je bog.. A stekas? Sej je vse od boga.. torej absolutno ne mors falit, ce vso energijo vlozis v ljubezen do cloveka.. Stekas?

Sploh v tej fazi kot si ti in mi.. ki kot vidim.. si zelis ljubezni.. sanjas o njej.. samo z napacnim se spravljas v razmerje.. :)

Ceprav je pa zlo izi.. ljubit njega.. a ne? Najza te ljubi kolikor ti hoces, da te.. nikoli te ne pusti.. nikol te en skensla.. nikoli te en prizadene.. nikol se ti ne dvigne zaradi njega.. vsaj upam.. Cist izi je.. in verjamem da ti je lazje tko.. ker te nic ne boliii.. Dej ljubi z vsem srcem eno krasno punco.. pa bos vidu BOOOGA!! v vsej njegovi podobi in velik nabor custev zamujas.. :) :) :)

ljubezen do Boga je večna, torej zate zares izpolnjujoča. ljubezen do materialnega telesa in uma druge pogojene duše (do kolkr trenutno vidiš svojo punco) je začasna, torej zate neizpolnjujoča. izkušnje ti bojo to postopoma razodele.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem mnenja, da imajo dejanja svoje posledice, da torej različne aktivnosti dajo različne rezultate. Kar še ne pomeni, da so določena dejanja greh. Greh razumem kot neizpolnjevanje zapovedi, ki naj bi jih dal bog. Takih zapovedi pa bog ni dal -- to je storil človek v njegovem imenu.

Bog je res dal oz. razodel določene zapovedi in prepovedi, za dobro ljudi. Čeprav bi se lahko, ker je Vsemogočen, pa se vseeno ne želi vtikovat v relativno svobodno voljo/izbiro ljudi, ki jim jo je dal iz namena možnosti ljubezni z Njim. Tud če ne verjameš v Boga, ti bojo rezultati tvojih dejanj kmalu razodel, kaj je dobr zate in kaj ni in pol boš lahko opazu, da Božje zapovedi in prepovedi (al pa lohk bi se rekl tud priporočila in odsvetovanja...) niti niso tolk slabe, ampak da le gojiš ene nezdrave, lohk bi reku tud sektaške predsodke do njih. A tud do tega imaš pravico in tud iz tega se boš neki nauču.

 

En bo pol reku, mah, zakva pa pol sploh rabm Boga, sej mi bo že narava pokazala kaj je prav in kaj ni, se bom iz svojih izkušenj, iz svojga življenja nauču, Bog nima oblike, to si ga je en izmislu, zakva mi bo en pridigu kr neki... Ja, tud tko lahko napreduješ. A ko boš tako postopoma duhovno bolj in bolj zrel, boš vidu, da je narava le inštrument v rokah Boga, ki v resnic dodeljuje rezultate tvojih dejanj. In ker On točn ve kar je zate dobr in kaj ni, ti to iz svoje ljubezni tud pove. Se pa kot sem že reku, ne želi vtikvat v tvojo izbiro, ker bi s tem uničil oz. omejil možnost ljubezni z Njim. Tista onkraj materialna luč, ki jo opisujejo Upanišade kot Brahman, je sij večnega telesa Boga.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ravno razmišljam, kako ne moremo nič določiti, nič definirati, ker vsaka misel vodi dalje, vsak zaključek vodi do ponovnega začetka,....vse je v nadaljnem gibanju....vse je nedefinirano,.....neomejeno....neskončno......Naše misli so majhen delček neke velike celote, ki je ne moremo razumeti.

Vseeno je, kaj je to, ta veličina....dejstvo je, da je to nekaj večjega od nas, kakorkoli definiramo (prečudovito, neznano, božansko, grozovito,....vseeno kaj...).V tibetanski knjigi smrti je lepo napisano kako vsakdo vidi projekcijo samega sebe in da vse kar vidi je to kar naš lastni um proizvaja. Podobno je v življenju, le da je ob smrti in po smrti vse bolj extremno in bolj poudarjeno.

 

 

Lepo razmišljanje... :palec:

(Le da za smrt ne vemo. Morda mora kdo skozi intenzivnost prej da lahko potem na nek način budno spi.)

 

 

Glede ljubezni do Boga in Boga v ljudeh pa je pri men tud približno tako:

“The only man who behaves sensibly is my tailor; he takes my measurements anew every time he sees me, while all the rest go on with their old measurements and expect me to fit them”

G.B. Shaw

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To ni ljubezen, ce si domisljas, kako te namisljen lik ljubi tocno tako in toliko, kot so to sam zelis.

se strinjam, to ni ta ljubezen do Boga o kateri govorim. čeprav tud tej, ki si jo opisu bi lohk rekl ena vrsta ljubezni, ljubezen do mrtve materije in maš prav, da te ta ne more zares izpolnit.

 

Nebenih izkusenj ti to ne prinese.

prinese ti to, da ti to ni dost in pol iskreno iščeš naprej :)

 

Samo strah pred zivljenjem te lahko toliko zjebe, da napises kaj podobnega, kot si zdaj.

me je kr dost strah pred življenjem še ja :)

 

Zakaj si se pa sploh rodil, ce je je ljubezen do materialnega telesa.. in uma druge pogojene duše začasna in naizpolnjujoča? Ostal bi kot duša in zamarjal boga s svojimi potrebami. Zivljenje je tudi zacasno, to tvoje pisanje je tudi zacasno... Zakaj sploh zivis? Itak bos umrl? Kaj bolj dolgocasnega si ne morem predtavljat kot je sedeti pod hruško halucinirati kako izpolnjujočo ljubezen imam z namisljenim likom, ki domuje v moji glavi in cakati, da me pobere..

v bistvu se nikol nism niti rodil niti nikol ne bom umru, le tolk sem se zatopil v materijo, da sem pozabu nase in se mi zdi, da se rojevam, umiram, zbolevam itd. zakaj sem se tolk zatopil? ker sem v upanju po večjem zadovoljstvu hotu raziskat to kar se je privlačno bleščalo. sam kaj k je bla to le navidezna voda fatamorgane v suhi puščavi :)

 

Ja meni bojo izkušnje to postopoma razodele..?? Seveda, možno je, da bi zaradi resnične ljubezni (pa čeprav začasne) bil razočaran in bi potem iz tolažbe padel v nek podoben bluz.. Mocno upam, da ne!

zarad začasne ljubezni boš definitivno razočaran in tud jz srčno upram, da te ne bo pol ruknl v kšn drug našpekuliran bluz, k bo v bistvu le isto sranje v drugem pakovanju al pa še slabš. naveži svoj ljubeč odnos z Bogom in tko ne boš nikol več razočaran.

 

Če bi bilo po tvoje.. in bi vsi doživeli to izpiolnjujočo ljubezen, potem Zemlja izomre v 50-tih letih.

:) zmeri bojo kšni k bojo razvil izpoljujočo ljubezen in zmeri bojo nekateri, ki jo bo iskal na napačnem mestu. ne skrb, da te Zemlje ne bo čez 50 let, ker bo še kr neki cajta pretekl preden bo uničena, da bo lahko spet na novo ustvarjena. naj te bl skrbi, da se iz tega zemeljskega bivanja naučiš razlikovati med začasnim in večnim, za začetek.

 

In kako boš zdaj razložil tvoj odgovor, da zivis zato, ker se lahko samo tukaj izpopolnjujes? Ne bi se mogel tukaj izpopolnjevati ce bi tudi tvoj oce in mama tako zabluzila in bi mislila, da je ljubezen do boga dovolj.. in jima na misel ne bi prislo, da bi pocela kaj tako minljivega kot je to seks.

ni nujno, da se lahko samo tukaj izpopolnjujem. a trenutno je temu tako, ker sem kle. kle sm zato, ker sem se po svoji volji zatopil v materijo. kot posledico sm mogu sprejet tud začasne starše, ki tud nista vedla kdo sta zares, da sta bla inštrument za "moje rojstvo". tud jz sm bil že velikrat starš, k nisem vedu kdo sem. če bi moja začasna starša vedla kdo sta in imela ljubeč kontakt z Bogom, bi se jz ljubezni do Boga učil že prej. a kdo mi je kriv? a vseeno, sem srečen, da imam taka starša kot jih imam, ki sta me napotila k razvijanju ljubezni do Boga in me pri tem še danes podpirata.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tvoja starša sta tle, k sta se zatopila v materijo.

Ti si do tega sam prišel in tvoja naloga je, da pomagaš ljudem okoli sebe in jim poveš, kaj se dogaja.

Ni potrebno biti vsiljiv, ampak s svojim načinom življenja jim pokažeš zgled.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tvoja starša sta tle, k sta se zatopila v materijo.

Ti si do tega sam prišel in tvoja naloga je, da pomagaš ljudem okoli sebe in jim poveš, kaj se dogaja.

Ni potrebno biti vsiljiv, ampak s svojim načinom življenja jim pokažeš zgled.

čeprav sta bla moja zemeljska starša, ko sta spočenjala moj telo bolj zatopljena v materijo kot sta zdej, sta mi vseen kasnej pomagala (bla inštrument v rokah Boga), da sem se začel zanimat za in razvijat večno ljubezen do Boga. zato se jima zahvaljujem za vso njuno materialno kot tudi večno podporo.

 

kako drugim pomagat je pa kompleksna stvar. se pa strinjam, da je zgled osnova za vse ostalo. če ne živiš tistga kar druge učiš, je bl švoh vse skp.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz mu nisem rekel, da ce ljubis, ljubis samo telo.. ampak cloveka.. celega.. ?!

če bi ti poznal svojo punco v celoti, bi vedu v kakšnem odnosu je ona do Boga in v kakšnem si ti, se ti ljubezen do Boga ter do Njegovih otrok ne bi zdela tolk nepotrebna in nesmiselna, ker si je ne bi več tko predstavlju kot si jo prej tuki opisval. niti se v svojem lajfu ne bi tko obnašu do nje kot se zdej. se strinjam, mej jo rad, ampak jo mej pol do konca, brezpogojno. z brezpogojno mislim brezpogojno. bo zate in za njo najboljš.

 

Mislim, da me je kar razumel, samo kaj pa naj mi odgvori drugega.. kot to.. da je moja ljubezen mizerna.. in neizpolnjujoca njegova.. ki pa je do boga.. pa je izpolnjujoca.. in pocasi bom ze dojel.. zdaj sem se mizerno nizko proti njemu in se morm se marsikaj naucit.. predno ga bom razumel.. Samo laif te butne cist na tla.. ce si tko domisljav. Sigurno!

mene je lajf kokr dost ob tla že metu, zato ti te stvari tud lohk govorim. na teb pa je, če boš od tega kej vzel al ne. niti se ti ni treba od mene kej učit, ker resnica je pač taka kot je. prej k jo sprejmeš, prej si miren in zadovoljen. dokler se ji upiraš si v skrbeh... kot jz npr. :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma Tjažy....vsak od nas ima svojo interpretacijo...ne gre za to, da bi kdo komu solil pamet...ali pa da je kdo višji, drugi pa nižji, ker nekaj ne razume....logično, vsak od nas ima svojo pot...vendar vsaka od teh naših poti je v bistvu ena in ta ista pot, ki ima isti cilj.

Tudi sama imam določene omejitve...ko nekoga težko sprejmem... trudim se...včasih ne zmorem.....potem pa samo reakcijo opazujem in probam videt kaj se z mano dogaja.To je vse.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Noo.. pa smo tam.. :)))) x:Dx x:Dx In casa ni.. je le vecnost.. in bla bla.. Sem bil v tej fazi.. in ti iz prve roke lahk povem, da nekoc ne bos mogu razumet, kako si lahko tolk zlajzal.. Prizemlji se malo.. ker si na Zemlji.. ko bos v nebesih al kjer koli ze.. takrat pa pocni tisto.. kar se pac tam pocne..

se strinjam. boljš na Zemlji, če sm že kle, prakticirat ljubezen do Boga in se tako naravno kvalificirat za vstop v Božje kraljestvo, kot pa le sanjat o njem.

 

Sej pravim.. tele oh in sploh ljubeci odnosi z bogom so samo strha pred ziveljenjem, razocaranju, bolecino, trplenjem, tveganjem.. Ampak v tem kompletu ni samo to.. je veliko vec lepega.. poucnega, in tudi izpolnjujocega.. pa ceprav zacasno.. Zihr si za vedno zapomnis..

ja, če maš srečo, si lahko za vedno zapomniš naravo začasnega in se mu tako lahko naravno, brez tenzije odpoveš oz. vidiš njegov pravi namen in ga za to uporabiš :)

 

in nosis s seboj lep spomin. Kaj pa bos ti nosis s seboj? Namisljen lik.. ki te nikoli ni razocaral.. ampak osrecil pa tudi ne.. Samo dokler je tvoj strah vecji, se ti bo ZDELO osrecujoce.. Iluzija!

mam tud jz ene lepe spomine in na podlagi njih se trudim nadaljevat in izpopolnit že začeto.

 

Itak.. rekdo kdo. se upa reci kajproti ljubezni do boga.. To je vendar nezaslisano.. x:Dx

če se ti zdi, da mi govoriš kej proti ljubezni do Boga se motiš, ker mi Jo le indirektno podpiraš. se ti zahvaljujem za to.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ja... brezpogojno... Shit.. x:Dx

 

Ocitno cisto vsi, ki se podamo na 'visje' sfere ljubezni, pademo na isto finto.. Zdaj bos utrujal ljudem o brezpogojnem.. Nikar! x:Dx

 

Sej koncno mi je OK, ker vidim sebe v speglu.. izpred 2 let.. mogoce se mal manj..

 

In ves kaj.. ko se s clovekom srecas.. ga zacutis.. dobis filing.. in to je to! Nobenih brezpogojnih visjih sfer ljubezni ne rabs.. To je samo sranje..

 

Preprosto ti pade iz nikjer v narocje.. in spremeni vse.. te resi bluza.. nauci ogromno.. podari ogromno.. laif je kar naenkrat v vseh mogocih barvah.. in nc posebnega ni potrebno.. samo sledis filingom..

bl k slediš svojim začasnim filingom, bl greš v trpljenje in bl k slediš svojim večnim filingom, bl si zares izpolnjen. Bog ni izmišljeno bitje, On zares obstaja, a je onkraj dosega tvojih materialnih čutil. je Vseprivlačen, Šri Krišna. ti si večen, Bog je večen in tud tvoj odnos z Njim je večen. bolj ko je pošlihtan, bolj si izpolnjen :)

 

Bog je edini uživalc, vsi ostali smo od Njega uživani in le v tem smo lahko zares izpolnjeni.

 

jz sm na poti ljubezni do Boga šele začetnik, zato skor nimam problema, da mi ne verjameš čiz kar pišem :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, mgd, ti bom jaz povedal, zakaj je temu tako.

 

mam bolnega prijatelja in sem se spomnil super ideje, da lahk tud sam zberem keš potom delavnic.

Tko da mgd, to je zdej for free, pol gre unis na kapitalizem!!

Pa še šolo si morm plačat pa jebenti ta sistem xcivx

 

Tvoja ideologija in vera in ideja o odnosu Bog-gospod;Podrejeni-človek, dela samo zato, ker človek ima zaradi bioloških funkcij željo po dokazovanju/varovanju.

Če nekomu pomagaš, ti paša.Al nej bo ta ideja povezana z nudenjem humanitarne pomoč; pomagaš noni čez cesto, posesaš sobo, nardiš nekej dobrega v imenu Skupnosti al pa zase..

Ta tvoja sreča je plod razdajanja in temu rečeš ljubezen.Ker v glavi nimaš več objekta in je ta objekt Bog, ki pomeni VSE.Ti vsaka reč, ki jo nardiš, nudi SREČO.IN VESELJE.In to je bistvo, ane.

 

Za moje pojme si zajebal življenje.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, mgd, ti bom jaz povedal, zakaj je temu tako.

 

mam bolnega prijatelja in sem se spomnil super ideje, da lahk tud sam zberem keš potom delavnic.

Tko da mgd, to je zdej for free, pol gre unis na kapitalizem!!

Pa še šolo si morm plačat pa jebenti ta sistem xcivx

 

Tvoja ideologija in vera in ideja o odnosu Bog-gospod;Podrejeni-človek, dela samo zato, ker človek ima zaradi bioloških funkcij željo po dokazovanju/varovanju.

Če nekomu pomagaš, ti paša.Al nej bo ta ideja povezana z nudenjem humanitarne pomoč; pomagaš noni čez cesto, posesaš sobo, nardiš nekej dobrega v imenu Skupnosti al pa zase..

Ta tvoja sreča je plod razdajanja in temu rečeš ljubezen.Ker v glavi nimaš več objekta in je ta objekt Bog, ki pomeni VSE.Ti vsaka reč, ki jo nardiš, nudi SREČO.IN VESELJE.In to je bistvo, ane.

 

Za moje pojme si zajebal življenje.

sej ljubezen do Boga izhaja iz duše, iz mene, ne iz telesa. je pa ob tem telo tud uporabljeno za služenje Boga ja. je hkrati prisila in želja, ki zares izpolnjuje.

 

unis, da bi te vse kar storiš izpolnjevalo, se morš sam zavedat da si od Boga in delovat v skladu s tem. jz se tega trenutno zavedam le do neke mere, tko da nisem še skos izpolnjen.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam. boljš na Zemlji, če sm že kle, prakticirat ljubezen do Boga in se tako naravno kvalificirat za vstop v Božje kraljestvo, kot pa le sanjat o njem.

Božje kraljestvo je največja potegavščina, ki si jo je človeštvo izmislilo.Zaradi tega ljudje živijo v strahu in ne v sedanjosti, ampak čakajo na prihodnost, ko jih bo Bog odrešil in ko bodo šli v nebesa, se jim bo povrnilo vse kar so v življenju sejali.S to miselnostjo držijo cerkvene avtoritete večidel ljudstva v oblasti in tako imajo nadzor.

Če samo malo boljše pomisliš, boš kmalu ugotovil, da je vse kar rabimo in vse kar nas osrečuje že tu in da je božje kraljestvo že tukaj z nami, okoli nas, nad in pod nami. xsrcx Vsak Guru ti bo rekel, da Bog prebiva v srcu, recimo Rama in Sita, evo.Svetlobo najdeš v sebi, ljubezen isto,....

 

bl k slediš svojim začasnim filingom, bl greš v trpljenje in bl k slediš svojim večnim filingom, bl si zares izpolnjen. Bog ni izmišljeno bitje, On zares obstaja, a je onkraj dosega tvojih materialnih čutil. je Vseprivlačen, Šri Krišna. ti si večen, Bog je večen in tud tvoj odnos z Njim je večen. bolj ko je pošlihtan, bolj si izpolnjen :)

Bog je edini uživalc, vsi ostali smo od Njega uživani in le v tem smo lahko zares izpolnjeni.

jz sm na poti ljubezni do Boga šele začetnik, zato skor nimam problema, da mi ne verjameš čiz kar pišem :)

Ni res, dobro je čutit in opazit svoje občutke, ni dobro se pa istovetiti z njimi, spet na nek način se moramo tolko upoštevat, da jih lahko izkoreninimo, drugače to ne gre.

Bog je v dosegu naših čutil, je zdaj in je tu, ni nekaj kar je nad nami, kot sem prej rekla, ampak vsak na svoj način občuti BOGA v sebi in izven sebe.Vsak človek ima to naravo, da ko zapre oči čuti brezkončnost, nekdo gleda v morje in je ateist, ampak vseeno ima v sebi ta občutek neskončnosti, in vsak se zaveda veličine, ki nas zajema vse nas, veličine, ki smo mi sami.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, kaj pa naj bi blo narobe, če nekdo ljubi svojo partnerko?A to ni tudi ljubezen? Če mene kdo vpraša je.

No Tjažy, mogoče ne uno opičjo ljubezen, ki je bolj uživaštvo, ampak ok, uživaj...ljubi to uživanje in ne škoduj nobenemu, pa je kul, vsak ima svojo pot:)Sej po mojem si kar mlad, jaz sem to že dala skozi in vem, da vsak si mora sam pridobit svoje izkušnje, da potem lahko presodi zase.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...