Skoči na vsebino

Kako nehati pogrešati


Palchica

Recommended Posts

Brezpogojne ljubezni ni!!!!

 

JEEE! x:o)x x:o)x Edina prava.. je brez-pogojna!

 

samo nismo je sposobni dajati.. vedno.. in vsak trenutek.. to je pogojeno z EGOm.. Ce te kdo vlece za nos.. ti vsake toliko useka ego.. in ga hocs skenslat.. ker kaj si pa misli.. da bo tebe vlekel za nos.. tko deluje EGO.

 

... samo moral bi ga poizkusat razumet.. za kar pa moras vcasih fuul velik vsega pozreti.. pa sej.. pac pozres.. ko mine nekaj casa.. ni tok tezko..

 

mors pa najprej do sebe imet brez-pogojno ljubezen.. in se ne obsojat.. ko ti kej spodleti.. in ko kaj ne naredis prevec dobro.. bos pa naslednjic bolje.. ze zato.. ker z vsako napako ves nekaj vec.. ce se te kej prime.. seveda.. xDDx

 

je pa brez veze.. pisati in sanjati o njej.. ker ko si pripravljen.. itak sama pride..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

le kako bi lahko tisti,ki pravite, da brezpogojna ljubezen obstaja, recimo ljubil nekoga,ki bi ti povedal, da ima zraven tebe še drugo?

 

 

Spet prepisujem iz zvezka, bemu, ker mi je zmrznil comp ko sem mela napisano... (ne vem zakaj ne spustim da boš že zvedla)

 

No, takole sem napisala:

 

Ali misliš, da lahko srcu sploh rečeš, da naj ne ljubi, če ljubi? Eni pravijo, da je ljubezen zavestna odločitev, jaz pa mislim, da te življenje ali Bog ali sam sebe, kako pač nekdo imenuje nekaj večjega od sebe prisili tak al tak skozi življenje prisili, da ga ljubiš. Eni majo več cajta, eni to doživijo naenkrat. Drugo pa je seveda, ali boš "hranil" tega nekoga, ki si mu dal vso pozornost, da te izkorišča in te daje v nič (mogoče če pomislil dvakrat, te prav takšen ne). Cause love is free. Mislim pa tudi, da ima vsak drugo izbiro, možnost, mišljenje, šanso, ljubezen, človeka, karkoli... In to je dobro, če se kdo sprašuje, samo do tja ko imaš bigger picture ni tako lahko...

 

Nekaj večje od tebe nas pa se v resničnosti velikokrat zdi manjše...

 

No, to.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

le kako bi lahko tisti,ki pravite, da brezpogojna ljubezen obstaja, recimo ljubil nekoga,ki bi ti povedal, da ima zraven tebe še drugo?

ljubiti ne pomeni pustiti da te nekdo ponižuje, ljubiti pomeni tudi oditi...res nekoga ljubiti je tudi res nekoga razumeti in ga sprejeti...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Brezpogojne ljubezni ni!!!!

To govorijo tvoja ranjena čustva. Ljubezen obstaja in je po svoji naravi brezpogojna. Če so pogoji, v pomenu "ljubil te bom, če izpolniš te in te pogoje...", to ni ljubezen.

 

le kako bi lahko tisti,ki pravite, da brezpogojna ljubezen obstaja, recimo ljubil nekoga,ki bi ti povedal, da ima zraven tebe še drugo?

Kaj ima to veze z ljubeznijo? Če ljubiš, ljubiš tudi tistega, ki ti brutalno ubije vso družino. Parcialno in pogojno znamo vsi "ljubiti", ampak to je po moje premalo, ker gre le za izkazovanje pozornosti do nekoga/nečesa, ki nam je všeč. Ljubezen ni čustvo, mi pa pravimo določenim čustvenim stanjem ljubezen, in potem ni čudno, da je takšen kaos, kakršen je.

 

ljubiti ne pomeni pustiti da te nekdo ponižuje, ljubiti pomeni tudi oditi...res nekoga ljubiti je tudi res nekoga razumeti in ga sprejeti...

Točno to. :palec: Ljubezen ne pomeni, da se bom pustil jebat osebam, in seveda -- postavil bom pogoje: a pogoje ljudem, kako naj se obnašanjo, njihovim dejanjem ipd. In če jih ne bodo upoštevali, odidem, ampak to ne pomeni pogojne ljubezni. Še vedno bom ljubil. Ljubezen lahko in kdaj tudi mora postavljati pogoje, ampak to ne pomeni, da je pogojna. V svojem bistvu je vedno brezpogojna.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še vedno menim, da brezpogojne ljubezni ni. Včasih se je dobro umakniti zgolj zaradi tega, ker vidiš, da je določeni osebi brez tebe boljše. Vendar v sebi kljub temu trpiš. Tako jaz interpretiram Kseniin post, lahko pa da je ona mislila tako kot ti, alan.

 

Nekdo je omenil brezpogojna ljubezen je ljubezen do sebe. Super! Za tiste, ki ste jo sposobni čutiti!

no ne čist tko kot ti niti ne tko kot on ;)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ljubi bližnjega, četudi morilca lastnih otrok (verska skupnost Amišev);

Ko je morilec - in samomorilec po umorih, pobijal otroke v neki šoli Amišev (verska skupnost) v USA.

So bili Amiši na pogrebu morilca svojih otrok. In molili zanj:

"Amiši na pogrebu morilca šolark

Amiška skupnost je morilcu Charlesu Robertsu zločin odpustila in zbira denar za pomoč njegovi vdovi in trem otrokom

Na pogrebu 32-letnega Charlesa Robertsa, ki je v ponedeljek vdrl v osnovno šolo amišev v kraju Nickel Mines in ubil pet šolark, se je v soboto zbralo skoraj 100 ljudi, med njimi polovica amišev, ki so družini morilca izražali ljubezen in odpuščanje, so poročali ameriški mediji. Robertsa so pokopali ob grobu njegove prve hčerke, ki je pred devetimi leti po porodu živela le 20 minut. Smrt otroka naj bi ga tako prizadela, da je nosil v sebi sovraštvo do boga, zaradi česar je pobijal. Z ženo Marie sta sicer kasneje imela še tri otroke. Amiška skupnost je morilcu zločin odpustila in celo zbira denar za pomoč njegovi vdovi in trem otrokom.

 

Roberts je v ponedeljek vdrl v šolo, pregnal vse fante in odrasle ter zvezal deset deklet v starosti od 6 do 13 let in jih postrelil. Preživelo jih je pet, od katerih je ena še vedno v zelo kritičnem stanju. Preživela dekleta so povedala, da so morilca vprašale, zakaj to počne, ta pa jim je odgovoril, da je jezen na boga. Skupnost amišev je sicer v petek pokopala zadnjo od petih žrtev ponedeljkovega napada; štiri žrtve so pokopali že v četrtek. Pogrebni sprevod je potekal v hladnem in deževnem vremenu, spremljala pa ga je tudi peščica novinarjev."

http://www.finance.si/164943/Ami%B9i_na_po...orilca_%B9olark

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

k sm jes pred časom razmišlju o brezpogojni ljubezni, sm si mogu priznat, da je jaz verjetno nisem sposoben. žal.kar pa niti slučajno ne dokazuje, da ni možna...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

k sm jes pred časom razmišlju o brezpogojni ljubezni, sm si mogu priznat, da je jaz verjetno nisem sposoben. žal.kar pa niti slučajno ne dokazuje, da ni možna...

Pošteno povedano. Mi je nekako očitno, da je večina nas, zemljanov trenutno ne zmore doživeti. Sploh pa, kako dokažeš, da nekaj ni možno?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona

kaj pa ljubezen do sebe? ta je tudi dostikrat "pogojna" in povzroča isusove muke. x:)x kako zna biti človek do sebe krut in zahteven ... ko gre ven iz sebe in se kritično premeri od nog do glave ... dan za dnem ... iz situacije v situacijo ... ne zna/zmore, pozabi sebi izreči pohvale, sočutja, razumevanja ... potem ne more nič. ena sama žalost. učijo te kritike, zahtevnosti, tekmovalnosti, namesto sočutja, razumevanja, ljubečnosti. še dobro, da ima človek izbiro, če le še ni preveč onesnažen in že čisto na robu ... pa še to, verjamem, se da povsod spremeniti stvari na bolje.

 

Antoninus, ni problem, da ne bi zmogli, samo zamoteni in zmešani smo totalno od vseh možnih blesarij, to je. si zamisliš, da res ne bi bili zmožni? :sori: to bi bil potem res brezupen obstoj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa ljubezen do sebe? ta je tudi dostikrat "pogojna" in povzroča isusove muke. x:)x kako zna biti človek do sebe krut in zahteven ... ko gre ven iz sebe in se kritično premeri od nog do glave ... dan za dnem ... iz situacije v situacijo ... ne zna/zmore, pozabi sebi izreči pohvale, sočutja, razumevanja ... potem ne more nič. ena sama žalost. učijo te kritike, zahtevnosti, tekmovalnosti, namesto sočutja, razumevanja, ljubečnosti. še dobro, da ima človek izbiro, če le še ni preveč onesnažen in že čisto na robu ... pa še to, verjamem, se da povsod spremeniti stvari na bolje.

 

Antoninus, ni problem, da ne bi zmogli, samo zamoteni in zmešani smo totalno od vseh možnih blesarij, to je. si zamisliš, da res ne bi bili zmožni? :sori: to bi bil potem res brezupen obstoj.

 

 

včasih ko vidimo kdo al kaj nas "sestavlja", nas mine želja, da bi se še hoteli imeti sami sebe tako brezpogojno radi ja..

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona
vseh "sestavin" ja ni mogoče zamenjati ali odvreči ali pa so lažne, tuje, vsiljene, pobrane od nekod ... pa vseeno je težko. madona. kako te hitro zavede karkoli. da pa se. definitivno se da. vztrajno, počasi, ljubeče, optimistično. nekako že, vsaj do nekod .... se da priti do konca? blefiram ....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No no, pretiravati pa tudi ni treba. Ne verjamem v to - me zanima, kakšne bi pisal, če bi se ti to, bog ne daj, res zgodilo. Ziher bi lepo privlačno morilko, ki bi ti ubila ženo in otroke za zabavo vseeno ljubil.

Še vedno menim, da brezpogojne ljubezni ni. Včasih se je dobro umakniti zgolj zaradi tega, ker vidiš, da je določeni osebi brez tebe boljše. Vendar v sebi kljub temu trpiš. Tako jaz interpretiram Kseniin post, lahko pa da je ona mislila tako kot ti, alan.

 

Nekdo je omenil brezpogojna ljubezen je ljubezen do sebe. Super! Za tiste, ki ste jo sposobni čutiti!

OK, morda je res hud primer, in dvomim, da bi take ljudi res ljubil, če bi bi mi pobili družino, ali kogarkoli, samo kot je pokazal tantra, Amiši to počnejo. Je res vprašanje, koliko je to iskreno in iz kakšnih nagibov je, samo definitivno je po svoje občudovanja ali zgražanja vredno dejanje.

 

Ljubezen ne razumem kot določena čustva do nekoga/nečesa, temveč kot polno stanje bitja, v povezavi z Življenjem, kar prinese Razumevanje in to omogoči, da se lahko ljubi in so-čuti. Vsaj nekaj izkušenj imam, da sem lahko to napisal. In te izkušnje so mi tudi pomagale nehati pogrešati in od takrat naprej mirno spati.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.... jaz tebe ljubim in upam (pričakujem) da boš tudi ti mene..... Je to pogoj ali ni????

 

po moje to ni pogoj. pricakovanje je eno, pogoj je drugo, zelja tretje.

ce se zaljubim, si seveda zelim, da bo ljubljeni cutil enako. ce ljubezni ne cuti, ga zato ne ljubim nic manj,

kar pa se ne pomeni, da se mecem za njim ali da me ima za predpraznik.

pac: ljubim ga.

to nima zveze s tem, ali me ljubi ali ne.

to nima zveze s tem, kako se obnasa do mene.

to nima zveze s tem, kaj on cuti do mene.

sigurno je pa moje nadaljnje delovanje veliko odvisno od tega, kako se on obnasa:

ce se iz tega norcuje ali to izkorisca, bom reagirala drugace, kot ce to ceni ampak ne cuti enako itd...

to so spet samo cloveske reakcije na obnasanje, ki so odvisne od moje in njegove stopnje custvene zrelosti ali sposobnosti komunciranja, ni pa to pogojevanje ljubezni. govorim o delovanju, ne o custvovanju.

ljubezen do njega ne umre,izgine...dokler se ne zaljubim ponovno ali razcistim sama s temi custvi, jih preusmerim ali karkoli....

 

ce me nekdo, ki ga ljubim, ne ljubi, ga zato kot takega ne ljubim nic manj, ne pomeni pa to,

da bom utopicno pricakovala ljubezen nazaj. ali se navdusevala nad npr. njegovim (zame) neprimernim/neumnim/nerazumljivim/egoisticnim itd obnasanjem.

dokler ga ljubim, ga ljubim tudi, ce se obnasa kot idiot, ker ga pac ....ljubim!

in ce mi njegova dejanja res tako zelo niso vsec, bom najprej razmislila,

zakaj sem se sploh zaljubila vanj. do zdaj sem se vedno nasla odgovor,

ampak ta navadno nima zveze z drugo osebo x;)x

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

po moje to ni pogoj. pricakovanje je eno, pogoj je drugo, zelja tretje.

ce se zaljubim, si seveda zelim, da bo ljubljeni cutil enako. ce ljubezni ne cuti, ga zato ne ljubim nic manj,

kar pa se ne pomeni, da se mecem za njim ali da me ima za predpraznik.

pac: ljubim ga.

to nima zveze s tem, ali me ljubi ali ne.

to nima zveze s tem, kako se obnasa do mene.

to nima zveze s tem, kaj on cuti do mene.

sigurno je pa moje nadaljnje delovanje veliko odvisno od tega, kako se on obnasa:

ce se iz tega norcuje ali to izkorisca, bom reagirala drugace, kot ce to ceni ampak ne cuti enako itd...

to so spet samo cloveske reakcije na obnasanje, ki so odvisne od moje in njegove stopnje custvene zrelosti ali sposobnosti komunciranja, ni pa to pogojevanje ljubezni. govorim o delovanju, ne o custvovanju.

ljubezen do njega ne umre,izgine...dokler se ne zaljubim ponovno ali razcistim sama s temi custvi, jih preusmerim ali karkoli....

 

ce me nekdo, ki ga ljubim, ne ljubi, ga zato kot takega ne ljubim nic manj, ne pomeni pa to,

da bom utopicno pricakovala ljubezen nazaj. ali se navdusevala nad npr. njegovim (zame) neprimernim/neumnim/nerazumljivim/egoisticnim itd obnasanjem.

dokler ga ljubim, ga ljubim tudi, ce se obnasa kot idiot, ker ga pac ....ljubim!

in ce mi njegova dejanja res tako zelo niso vsec, bom najprej razmislila,

zakaj sem se sploh zaljubila vanj. do zdaj sem se vedno nasla odgovor,

ampak ta navadno nima zveze z drugo osebo x;)x

 

 

Že že Tinkica, ampak prava ljubezen NE trpi. Brezpogojna ljubezen NE TRPI! Že sama predispozicija vprašanja o svoji ljubezni, ali dvom in vprašanje v ljubezen drugega, je pogoj. Ali me ljubi? To je pogojna ljubezen.... Ker brezpogojna ljubezen NIKOLI ne mine. Ne more. Ne vprašuje. Ne dvomi.... samo je - obstaja. Nič drugega... Še enkrat pastam odlomek iz pisma Sv. Pavla Korinčanom....

Ljubezen je potrpežjiva, dobrotljiva, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, se ne da razdražiti, ne misli hudega. Ne želi si krivice, želi pa si resnice. Vse opraviči, vse veruje, vse upa, vse prenese. Ljubezen nikoli ne mine.

Vse prenese.... tudi čas. Ne išče svojega.... Vse opraviči.... veruje in upa v vse...! Pri brezpogojni ljubezni sploh NE moreš biti prizadet.... potemtakem, a ne?

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa...v bistvu ne!

bi se kar strinjala s sv. pavlom....ampak potemtakem je pac brezpogojna ljubezen nemogoca med moskim in zensko, ampak samo v drugih situacijah-stars otrok, clovek-clovestvo, amis-morilec....ne vem!

 

jaz mislim, da nekako to razliko med custvovanjem in delovanjem lahko vidis, ker v resnici ti nekoga, ki te ne ljubi ne ljubis manj in ce nimas pricakovanj tudi ne trpis, pac...si in ljubis.

je pa cisto realno, da kot zenska/moski zelis obojestanske ljubezni in se potem preusmeris, nekako....ko se pojavi nekdo, ki ti ponovno vzbudi taka custva in ti jih tudi vraca.

zdaj: koliko manj zaradi tega ljubis prvo osebo, v katero si bil nesrecno zaljubljen, je pa vprasanje..

ali jo ljubis manj? drugace? a mora brezpogojna ljubezen trajat za nedolocen cas, ali se kvalificira

tudi tista ljubezen, ki ji iz naravnih razlogov potece rok trajanja?

 

jaz se spomnim, da sem ljubila tako....samo ljubila sem, nekako...nisem nic hotela...in nisem bila nesrecna, ker ni bilo nic....ne znam dobro razlozit. oseba, ki sem jo ljubila pa se je prestrasila, ker ni znala sprejet tega in potem nisem mogla bit z njo v druzbi vec itd....in potem sem se tudi zaljubila v osebo B in tako je slo zivljenje naprej....

ampak lahko recem, da sem ljubila cisto brez pricakovanj in da je bilo zame to netrpeca izkusnja...sem dosti drugega naredila zaradi teh obcutkov, sem preusmerila ljubezen na sirsi plan, da sem vzela le pozitivne stranske efekte in jih uporabila za druge namene...

 

se pa ne strinjam, da je vprasanje "ali me ljubi'? pogoj. pogoj je: 'ne ljubim ga, ce me ne ljubi', tisto prvo je pa pac normalno vprasanje, kar se mene tice.

'ali me ljubi' in 'ali ga/jo ljubim' bi se po moje morali ljudje veckrat vprasat....

 

ne vem, morda pa brezpogojne ljubezni res ni take, kot bi rad sv Pavel, sem pa videla ljudi, ki so presneto blizu!

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdej gre pa ze za igre besed.. in vrtenje v krogu.. in s tem hocete nekateri razlozit, da lahko ljubite brez-pogojno..

 

ce stojis na mestu.. ti nekdo rece.. da mirujes.. in ti to ni vsec.. in potem se zacnes vrteti v krogu in ne mirujes.. ampak dejstvo je, da se vedno stojis na istem mestu..

 

ce tisti ki ga ljubim naredi nekaj.. kar me mal prizadene.. rabim malo casa.. da ga razumem.. in da je lahko spet tko kot je blo prej.. torej potrebujem dolocene pogoje in gotovo.. pa sem zeeeelooooooooo toleranten..

 

ce pa nastevate da je odditi tud ljubezen.. in drugacne reakciej so tudi ljubezen.. in vse je kr na enkrat ljubezen.. pol pa je itak vse skupi brez veze..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že že, prava ljubezen... ampak povejte mi, kdo od vas je že tako daleč? Kdo je na tem nivoju? Nesebično, brezpogojno ljubiti in nič pričakovati?

 

Jaz še daleč nisem... Pa ne postavljam pogojev in sprejemam napake, dajem, podpiram..., a trpim, če ni vračanja...pogrešam...odvisna sem...

 

Alan New, kako ti je uspelo nehati pogrešati? Če bi danes prekinil zvezo z ljubljeno osebo, bi jo potemtakem zelo hitro prebolel? Zaživel samostojno življenje brez pogrešanja ljubezni?

 

Skratka...če smo (ste) zmožni brezpogojne ljubezni, potem ste...daleč v svojem osebnem razvoju. In prav je tako...čisto prav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že že, prava ljubezen... ampak povejte mi, kdo od vas je že tako daleč? Kdo je na tem nivoju? Nesebično, brezpogojno ljubiti in nič pričakovati?

 

Jaz še daleč nisem... Pa ne postavljam pogojev in sprejemam napake, dajem, podpiram..., a trpim, če ni vračanja...pogrešam...odvisna sem...

Alan New, kako ti je uspelo nehati pogrešati? Če bi danes prekinil zvezo z ljubljeno osebo, bi jo potemtakem zelo hitro prebolel? Zaživel samostojno življenje brez pogrešanja ljubezni?

 

Skratka...če smo (ste) zmožni brezpogojne ljubezni, potem ste...daleč v svojem osebnem razvoju. In prav je tako...čisto prav.

mislim enako :palec:

Love is my only point to be alive...love is my God
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok, naj pojasnim nekaj kar sem prej mislila - recimo da čutim do določene osebe nekaj več... se dobro počutim ob njej, me nasmeje, me spoštuje, sprejema takšno kot sem in to je obojestransko, kar naenkrat se zavem, da na to osebo zelo pogosto mislim, da fantaziram o njej, sanjarim...da skrajšam, torej love ane? torej potem pa ugotovim da ta oseba vidi v meni samo priajteljico lahko je tudi obratno da ne zmore istih čustev kot sama, in ker imam to osebo rada ji pustim oditi ali pa se umaknem sama... ker jo imam rada ane ji želim da je srečna, da živi svoje življenje...in nisem prizadeta, vesela sem da se spoznala da sem sposobna čutiti, da mi je oseba odprla pogled na to kaj lahko čutim ... kaj naj pogrešam? svojo iluzijo kako bi bilo če bi bilo... ne.. spominjam se ne pogrešam... podobno je lahko s parterjem... otroke moramo tud spustit... zakaj komplicirat... lahko se odločiš s boš počutil dobro ali slabo, boš vzel to kot prijetno izkušnjo ali boš iz nje naredil grenak spomin...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam, če nekdo ne čuti do nas kar mi do njega, se je treba umakniti, mu pustiti oditi. Mu celo zaželeti srečno pot...iskreno to misliti.

 

Ampak bolečina za njim ostaja...Praznina, kadar živiš brez ljubezni...želja za njo... Ne bi smela bit, če bi bili ...kaj vem kakšni... Ampak če si v življenju čutil pomanjkanje ljubezni, jo iščeš in pogrešaš.

 

Saj pravim, hvala izkušnjam, ki nas utrjujejo, usmerjajo, vodijo na pot neodvisnosti in toplega srca...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...