Skoči na vsebino

Kako nehati pogrešati


Palchica

Recommended Posts

'ali me ljubi' in 'ali ga/jo ljubim' bi se po moje morali ljudje veckrat vprasat....

 

ne vem, morda pa brezpogojne ljubezni res ni take, kot bi rad sv Pavel, sem pa videla ljudi, ki so presneto blizu!

 

Težko je, ker imamo tako različne predstave o ljubezeni oz. tako različni smo in nam je naše vedno bolj razumljivo, dejanja drugih pa se nam na koncu zdijo tako nerazumna. Zato je naprej po moje bolj pomembno, ali jaz ljubim... Je pa res, da imaš tudi drugačne ljudi, ki zmeraj mislijo, da razumejo druge, o sebi pa nimajo sploh zavedanja. Sam tud to pride.

 

Me zanima to o sv. Pavlu v kakšnem smislu je to bilo?

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak bolečina za njim ostaja...Praznina, kadar živiš brez ljubezni...želja za njo... Ne bi smela bit, če bi bili ...kaj vem kakšni... Ampak če si v življenju čutil pomanjkanje ljubezni, jo iščeš in pogrešaš.

 

Saj pravim, hvala izkušnjam, ki nas utrjujejo, usmerjajo, vodijo na pot neodvisnosti in toplega srca...

praznina... haha a veš kak jamr sem bila sama pred časom, pa hrepenela, pa upala, pa jokala pa ... potem je pa prišel trenutek, ko sem začela uživat v lajfu, pričela hodit v hribe, tečt, brat, se razvajat, sebe - ne druge... pomanjkanje ljubezni? a misliš da imaš vedno ljubezen, če imaš parterja ob sebi... a veš kako je, če si najbolj osamljen v sami srčici zaključene družbe... veš kdaj ne pogrešaš več ljubezni, ko se predaš zamenjaš film v glavi in pričneš preprosto uživat... ne vem no ne znam drugač opisat. Ljubezen ni samo ob partnerju, predvsem je v tebi do tebe...preveč poudarka dajemo na partnerstvo... sej mogoče sodi to v drugo temo, samo sama sem morala sebi odpustit določene zadeve, si dopovodeat, da nisem za določene situacije sama kriva... na poti spoznavanja sem že nekaj časa in vse boljše je ;) itak da imam trenutke ko mi ne gre, itak da mi ni z rožicam psotlano... ampak od mene je odvisno kako na zadevo gledam.. primer - pred novim letom nam je crknil hladilnik, nato avto tik pred novim letom še disk na računalniku - veliki stroški, lahko bi bemtila, pa jokala, pa godrnjala, občutila pa sem hvaležnsot da imam da lahko plačam... ker se preveč spominjam kako je lahko če ni... samo zorni kot razmišljanja sem spremenila... mimogrede na forum sem se prijavila kot Otožna ;) tolk o tem kako vem kaj opisujete...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še to... seveda je žalost potrtost zame čisto človeška stvar samo vprašanje kolk časa gojimo žalost, potrtost, kolk časa negujemo jezo ob prevaranju, kolk časa si ne dovolimo biti srečni... tisto kar negujemo na kar smo osredotočeni raste...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

praznina... haha a veš kak jamr sem bila sama pred časom, pa hrepenela, pa upala, pa jokala pa ... potem je pa prišel trenutek, ko sem začela uživat v lajfu, pričela hodit v hribe, tečt, brat, se razvajat, sebe - ne druge... pomanjkanje ljubezni? a misliš da imaš vedno ljubezen, če imaš parterja ob sebi... a veš kako je, če si najbolj osamljen v sami srčici zaključene družbe... veš kdaj ne pogrešaš več ljubezni, ko se predaš zamenjaš film v glavi in pričneš preprosto uživat... ne vem no ne znam drugač opisat. Ljubezen ni samo ob partnerju, predvsem je v tebi do tebe...preveč poudarka dajemo na partnerstvo... sej mogoče sodi to v drugo temo, samo sama sem morala sebi odpustit določene zadeve, si dopovodeat, da nisem za določene situacije sama kriva... na poti spoznavanja sem že nekaj časa in vse boljše je ;) itak da imam trenutke ko mi ne gre, itak da mi ni z rožicam psotlano... ampak od mene je odvisno kako na zadevo gledam.. primer - pred novim letom nam je crknil hladilnik, nato avto tik pred novim letom še disk na računalniku - veliki stroški, lahko bi bemtila, pa jokala, pa godrnjala, občutila pa sem hvaležnsot da imam da lahko plačam... ker se preveč spominjam kako je lahko če ni... samo zorni kot razmišljanja sem spremenila... mimogrede na forum sem se prijavila kot Otožna ;) tolk o tem kako vem kaj opisujete...

 

Yes, mala moja...se strinjam... :palec: Sam do tega je treba prit. In zato pravim, hvala izkušnjam, ki nas utrdijo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

da ne zmore istih čustev kot sama, in ker imam to osebo rada ji pustim oditi ali pa se umaknem sama... ker jo imam rada ane ji želim da je srečna, da živi svoje življenje...

 

se umaknes... ker ti drugega ITAK!!!! ne preostane... ne pa kr mas to osebo rada.. in zelis, da je srecna..

 

ti zelis sreco v prvi vrsti sebi.. preko te osebe.. ampak ce to ne gre pa mal obrnes zgodbo.. in se prepricas.. da je to pac love.. ta umik.. in tko je tvoj EGO zadovoljen.. Ampak samo EGO! To so samo igre EGOjev.. ker v bistvu pa si zalostna na trenutke celo neskoncno zalostna.. :sori:

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se umaknes... ker ti drugega ITAK!!!! ne preostane... ne pa kr mas to osebo rada.. in zelis, da je srecna..

 

ti zelis sreco v prvi vrsti sebi.. preko te osebe.. ampak ce to ne gre pa mal obrnes zgodbo.. in se prepricas.. da je to pac love.. ta umik.. in tko je tvoj EGO zadovoljen.. Ampak samo EGO! To so samo igre EGOjev.. ker v bistvu pa si zalostna na trenutke celo neskoncno zalostna.. :sori:

ti že veš, to je tvoje mnenje in seveda te ne bom prepričevala o nasprotnem... škoda da si postal tko zagrenjen...te je pa vseeeno fajn brat :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a misliš da imaš vedno ljubezen, če imaš parterja ob sebi... a veš kako je, če si najbolj osamljen v sami srčici zaključene družbe... veš kdaj ne pogrešaš več ljubezni, ko se predaš zamenjaš film v glavi in pričneš preprosto uživat... ne vem no ne znam drugač opisat. Ljubezen ni samo ob partnerju, predvsem je v tebi do tebe...preveč poudarka dajemo na partnerstvo... sej mogoče sodi to v drugo temo, samo sama sem morala sebi odpustit določene zadeve, si dopovodeat, da nisem za določene situacije sama kriva... na poti spoznavanja sem že nekaj časa in vse boljše je ;) itak da imam trenutke ko mi ne gre, itak da mi ni z rožicam psotlano... ampak od mene je odvisno kako na zadevo gledam.. primer - pred novim letom nam je crknil hladilnik, nato avto tik pred novim letom še disk na računalniku - veliki stroški, lahko bi bemtila, pa jokala, pa godrnjala, občutila pa sem hvaležnsot da imam da lahko plačam... ker se preveč spominjam kako je lahko če ni... samo zorni kot razmišljanja sem spremenila... mimogrede na forum sem se prijavila kot Otožna ;) tolk o tem kako vem kaj opisujete...

 

super debata.

Ampak, Ksenija!

Moj poklon spet...

Pa ti tako pišeš, da mi sploh ne bi blo treba nič rečt k temu. Samo berem, se smehljam in se veselim.

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Težko je, ker imamo tako različne predstave o ljubezeni oz. tako različni smo in nam je naše vedno bolj razumljivo, dejanja drugih pa se nam na koncu zdijo tako nerazumna. Zato je naprej po moje bolj pomembno, ali jaz ljubim... Je pa res, da imaš tudi drugačne ljudi, ki zmeraj mislijo, da razumejo druge, o sebi pa nimajo sploh zavedanja. Sam tud to pride.

 

Me zanima to o sv. Pavlu v kakšnem smislu je to bilo?

 

 

majicin post en post pred mano...

 

jaz se strinjam s Ksenio in Alanom, je pa itak nesmiselno razlagat in primerjat ljubezni, ker vsak vse cuti drugace.

in ni besednih iger, Tjazy, kot pravi Ksenia...malo neki grenis sam sebi :)

 

nic - ljubim vas vse, take kot ste!

x;)x

xsrcx

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa ljubezen do sebe? ta je tudi dostikrat "pogojna" in povzroča isusove muke. x:)x kako zna biti človek do sebe krut in zahteven ... ko gre ven iz sebe in se kritično premeri od nog do glave ... dan za dnem ... iz situacije v situacijo ... ne zna/zmore, pozabi sebi izreči pohvale, sočutja, razumevanja ... potem ne more nič. ena sama žalost. učijo te kritike, zahtevnosti, tekmovalnosti, namesto sočutja, razumevanja, ljubečnosti. še dobro, da ima človek izbiro, če le še ni preveč onesnažen in že čisto na robu ... pa še to, verjamem, se da povsod spremeniti stvari na bolje.

 

Antoninus, ni problem, da ne bi zmogli, samo zamoteni in zmešani smo totalno od vseh možnih blesarij, to je. si zamisliš, da res ne bi bili zmožni? :sori: to bi bil potem res brezupen obstoj.

Seveda zmoremo in res smo totalno zmešani od vseh možnih blesarij. Samo časi so tako temni, da lahko izgleda, kot da svetloba sploh ne obstaja.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona
Seveda zmoremo in res smo totalno zmešani od vseh možnih blesarij. Samo časi so tako temni, da lahko izgleda, kot da svetloba sploh ne obstaja.

ja, časi so res skrajno čudni in dekadentni, kar se pristne pozornosti tiče ... izgleda brezupno in skrajno butasto in potrata časa in in in .... nekomu nakloniti malo sebe .. komurkoli .... popolnoma iz sebe, iz bitja, do kamor ni seglo še nič zunanjega in pokvarjenega. svetloba obstaja. xsrcx xsrcx x;)x to, da lahko izgleda kot da je ni ... pa si naredi v svojem svetu tako, da te možnosti več ne bo! in bo življenje samo še po tej možnost, da svetloba absolutno je. xsrcx možno je. sigurno je. če ne, bom vse preklela in se vsemu odpovedala.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xsrcx možno je. sigurno je. če ne, bom vse preklela in se vsemu odpovedala.

 

 

Jst bom pa nabavu rakete.. in bom cist vse planete sestrelu.. Pustu bom sam Venero pa Jupitra.. in Sonce.. vse drugo pa gre v prah.. x:px in pol bo mir... Saturn bom tko zmel.. da ne bo ne duhe ne sluha vec o njemu.. x:Dx x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst bom pa nabavu rakete.. in bom cist vse planete sestrelu.. Pustu bom sam Venero pa Jupitra.. in Sonce.. vse drugo pa gre v prah.. x:px in pol bo mir... Saturn bom tko zmel.. da ne bo ne duhe ne sluha vec o njemu.. x:Dx x:Dx
a te lahko pol še prosim,če meni glavo odšraufaš, da ne bom več mislila na bivšega? :inocent: x:Dx
Love is my only point to be alive...love is my God
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že že, prava ljubezen... ampak povejte mi, kdo od vas je že tako daleč? Kdo je na tem nivoju? Nesebično, brezpogojno ljubiti in nič pričakovati?

Zakaj pa bi karkoli pričakovali v ljubezni? Kdo je že tako daleč? Mislim, da smo vsi potencialno tako daleč, samo si ne upamo ljubiti.

 

Alan New, kako ti je uspelo nehati pogrešati? Če bi danes prekinil zvezo z ljubljeno osebo, bi jo potemtakem zelo hitro prebolel? Zaživel samostojno življenje brez pogrešanja ljubezni?

Pogrešati sem nehal, ko sem poštekal, kaj je ljubezen in da ni to, kar sem mislil, da je. Ko sem spoznal čustvene in druge vezi, ki se spletejo med dvema partnerjema. Razumem, kako delujejo in jim ne dajem prevelikega pomena. Raje se poglabljam v povezanost z osebo. Čeprav je bilo medtem, ko je moje "zdravljenje" trajalo, zelo boleče pogrešanje in se mi je zdelo, kot da ne bo nikoli minilo.

 

Če bi danes prekinil zvezo z ljubljeno osebo? Verjetno bi se pojavilo pogrešanje, tudi neka bolečina, ker sem le živ in čutim, a ne bi dajal tej bolečini pomen, ki ga vsakodnevno dajemo tem mukam. Malo bi zabolelo, potem bi minilo in življenje gre naprej. Da pa sem v ljubezni (da čutim ljubezen), ne potrebujem nikogar drugega. To spoznanje in čutenje ljubezni v samosti je zdravilo, ki takoj ali zelo hitro odpravi bolečine in pogrešanje.

 

Predstavo imamo, ker so nam to predstavo vsilili (razne "ljubezenske" popevke, ki niso drugega kot spolnost in običajno boleča čustva), da smo v ljubezni lahko le z nekom drugim. To preprosti ni res in je ena največjih laži, ki jih skozi ponavljamo. Če je še kdo zraven, je samo še lepše lahko, ni pa nujno za čutenje (biti v) ljubezni.

 

Težko je, ker imamo tako različne predstave o ljubezeni

Saj, to je problem. Imamo predstave o ljubezni, namesto da bi uničili te umske tvorbe in spoznali, kaj je ljubezen.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lunatica te smem nekaj vprašat, a ti prebereš tudi tiste poste v tvoji temi ki ti niso všeč že na začetku ? Tiste s katerimi se ne strinjaš ker si ne dovoliš da bi sprejela tisto kar pišejo? sam preblisk je bil tole...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lunatica te smem nekaj vprašat, a ti prebereš tudi tiste poste v tvoji temi ki ti niso všeč že na začetku ? Tiste s katerimi se ne strinjaš ker si ne dovoliš da bi sprejela tisto kar pišejo? sam preblisk je bil tole...

vse preberem, ampak Tjazi je napisal tako smešno, da me je po 3 mesecih le nekdo spravil v smeh. Brez skrbi, da pa vse preberem in o tem podrobno razmislim.

Love is my only point to be alive...love is my God
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a te lahko pol še prosim,če meni glavo odšraufaš, da ne bom več mislila na bivšega? :inocent: x:Dx

 

 

Ok... ni problema.. x:Dx

 

postav se na Saturn.. tega bom zmel do zadnjega kamncka.. tko da zihr tud od tebe ne bo kej velik ostalo.. x:Dx x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no vidiš, smeh je prva pot k ozdravitvi... zdej pa kakšno dobro komedijo gor pa se smej... al pa kakšno napeto knjigo... ko začnem mislit nanj, zamenjaj film v glavi, da se, z lahkoto, samo če želiš

jap,včeraj mi je uspelo gledat tudi prvo komedijo(sem se prisilila),ampak me vseeno bolj nasmejeta Tjazy in Unis s svojimi direktnimi posti x:Dx

Love is my only point to be alive...love is my God
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...