Skoči na vsebino

Egipčanski simboli


retro

Recommended Posts

Zelo me zanimajo egipčanski simboli, oz. le eden izmed njih, ta simbol bi naj bil zaščita pred "kačami", če še kdo neve s kačami mislim nasprotje angelov :). Baje da so egipčani imeli tak simbol in nekateri so ga nosili, seveda imajo še mnogo drugih simbolov ampak mene zanima le ta. Mi lahko kdo pomaga? Popravljeno -> retro
everything
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zelo me zanimajo egipčanski simboli, oz. le eden izmed njih, ta simbol bi naj bil zaščita pred "kačami", če še kdo neve s kačami mislim nasprotje angelov :). Baje da so egipčani imeli tak simbol in nekateri so ga nosili, seveda imajo še mnogo drugih simbolov ampak mene zanima le ta. Mi lahko kdo pomaga?

pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne jezi se ,ni bilo iz zlobe,te pa lepo pozdravljam,čeprav te ni na mojih straneh in ne mi odgovarjat,poznam odgovor

 

Ne poznaš ga, ne x:o)x x:o)x x:o)x (tega odgovora zihr nis predvidla). Sicer se pa sploh ne jezim, sam blebetam.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...
Zelo me zanimajo egipčanski simboli, oz. le eden izmed njih, ta simbol bi naj bil zaščita pred "kačami", če še kdo neve s kačami mislim nasprotje angelov :). Baje da so egipčani imeli tak simbol in nekateri so ga nosili, seveda imajo še mnogo drugih simbolov ampak mene zanima le ta. Mi lahko kdo pomaga?

 

Wallis Budge je egiptolog, ki se je ukvarjal z egipčanskimi simboli. V srbščini je izšla njegova knjiga Amajlije i talismani. Stavim, da boš odgovor našel v njej.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zelo me zanimajo egipčanski simboli, oz. le eden izmed njih, ta simbol bi naj bil zaščita pred "kačami", če še kdo neve s kačami mislim nasprotje angelov :). Baje da so egipčani imeli tak simbol in nekateri so ga nosili, seveda imajo še mnogo drugih simbolov ampak mene zanima le ta. Mi lahko kdo pomaga?

 

 

Morda misliš na znak-hieroglif-"SA" ali pa na horovo oko??

 

lepo bodi

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdej sem malo pobrskala (ker znam angleščino doskrat stvari iščem kar v tem jeziku ker je več literature in strani v njem). Zanimivo je ravno simbol kače (uraeus) je veljal za zaščitni znak, zato so ga faraoni imeli na glavi. Verjeli so naj bi jih kobra zaščitila pred sovražniki.

 

Udjat (ozirisovo oko) je tudi za zaščito pa zdravljenje.

 

Pa "sa" je tudi za zaščito (ima Matjaž prav).

 

http://www.egyptartsite.com/symlst.html - preprosta stran v angleščini z osnovnimi egipovskimi simboli

 

Retro, kar jaz vem o starem Egiptu je to da kača (kobra) je imela poseben pomen in kot sm zgoraj napisala je imela v enem simbolu celo zaščitno vlogo. Si prepričan da si prav razumel naj bi bil simbol proti kačam in ne v obliki kače ki ščiti? :inocent:

 

xrosex

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ne živimo zdaj v nekem drugem času, ki zahteva svoje simbole?

 

 

Ja, zanimivo- ali se katerega sodobnega spomniš ?? Jaz se ne..da ne bi imel izvor nekje v daljni preteklosti...

 

Lepo bodi

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mineja
Ja, zanimivo- ali se katerega sodobnega spomniš ?? Jaz se ne..da ne bi imel izvor nekje v daljni preteklosti...

 

Lepo bodi

 

Matjaž

 

 

Najbolj obča: srce, križ... (sem pa videla sliko kristala, ne vem katerega, ki se je zrastel v obliko križa)

Če vam bolj dan polepša kompleksna kompleksnost, se da izbrskat kaj alkimističnega ali gnostičnega-ti pa so, kolikor vem črpali iz grške mitologije, zg. krščanstva, skratka, so sodobnješi od egipčanskih. (Lahko bi konkretnejše pobrskala, ampak prva dva se mi zdita čisto dovolj.)

Zakaj mislim da je sodobnejše boljše? Zato ker verjamem da človeštvo napreduje.

In mislim, da naj bi nekaj, kar nosim/ uporabljam izražalo moje prepričanje. Če nosim simbol neke kulture, za katero si niti ne znam predstavljati kako so živeli oziroma verjamem predvidevanjem..kaj to pove? Da ne vem, zakaj živim.

V tole sem se vtaknila zato, ker sem svoj čas nosila ankh, čisto tako, brez veze...in mi ni nič kaj koristil,nasprotno ..Očitno se strinjamo v tem da imajo simboli moč in strah me je zlorabe simbolov, ki se ves čas dogaja zaradi naše(še vedno, moje) nevednosti in objestnosti ali hudobije nekaterih.

In zdaj ne razumem s kakimi razlogi bi nekdo želel nositi/uporabljati nekaj kar sporoča karkoli drugega kot svobodo bitja in sobitij? Kar pa simbol neke kulture, kjer je bilo suženjstvo nekaj samoumevnega gotovo ne more... Zdaj pa imamo vsaj možnost da se odločimo ali bomo sužnji ali ne, torej, mislim, da je to napredek.

 

(Tale post nima namena užalit provocirat ali karkoli takega, izražam svoje mnenje... in to je, da moraš za simbolom, ki ga uporabljaš, 100%stati..)

Enako in še več lepega želim nazaj!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če nosim simbol neke kulture, za katero si niti ne znam predstavljati kako so živeli oziroma verjamem predvidevanjem..kaj to pove? Da ne vem, zakaj živim.

 

hehe ... ali pa, da si hotela bit pač ekzotična in usmerjena bolj k imidžu, ki ti ga je tak simbol dal, kot pa k simbolu kot takem.

 

V tole sem se vtaknila zato, ker sem svoj čas nosila ankh, čisto tako, brez veze...in mi ni nič kaj koristil,nasprotno ..Očitno se strinjamo v tem da imajo simboli moč in strah me je zlorabe simbolov, ki se ves čas dogaja zaradi naše(še vedno, moje) nevednosti in objestnosti ali hudobije nekaterih.

 

kako ti pa naj simbol koristi, če si ga uporabljala in pri tem mislila citiram:čisto tako, brez veze.

 

In zdaj ne razumem s kakimi razlogi bi nekdo želel nositi/uporabljati nekaj kar sporoča karkoli drugega kot svobodo bitja in sobitij? Kar pa simbol neke kulture, kjer je bilo suženjstvo nekaj samoumevnega gotovo ne more... Zdaj pa imamo vsaj možnost da se odločimo ali bomo sužnji ali ne, torej, mislim, da je to napredek.

 

vsak simbol lahko uporabiš v pozitivni ali negativni smeri, torej ti se odločiš kako boš ga uporabila in ne kako ga je večina uporabila.

npr svastika je zelo pozitiven simbol, ki so ga nemci uporabljali v skrajno negativnem smislu, in se kljub temu danes prepoznava in veže za obdobje nacistične nemčije, kar ne pomeni, da je nacističen simbol.

 

... če zaključim v tvojem stilu x:Dx , ta komentar ni oseben napad nate, je le iztočnica, da vsak posameznik naj pri sebi uporabi tisti simbol, ki ga prikliče ... ne glede na kateri čas mi ta simbol vežemo.

 

...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najbolj obča: srce, križ... (sem pa videla sliko kristala, ne vem katerega, ki se je zrastel v obliko križa)

Če vam bolj dan polepša kompleksna kompleksnost, se da izbrskat kaj alkimističnega ali gnostičnega-ti pa so, kolikor vem črpali iz grške mitologije, zg. krščanstva, skratka, so sodobnješi od egipčanskih.

 

Mineja -lepo pozdravljena

 

Oprosti izrazu- tukaj brcaš v meglo....srce in križ nista nikakršna sodobna simbola- srce npr. je v hinduizmu -je brahmapura, prebivališče Brahme / pa ne od včeraj/, v islamu je božji prestol, v krščanstvu je v srcu božje kraljestvo, božji tempelj, po Taoizmu je srce gospodar diha/ Liu Zou/ , egipt -po memfiški kozmologiji je bog /ptah/ ustvaril unuverzum s svojim srcem....skratka srce je v skoraj vseh religijah , pa tudi gnostičnih smereh zastopano kot središče, tako človeškega, kot tudi vrata do boga.Te zadeve pa niso od včeraj, temveč stare par tisoč let.

 

Križ- ne misli da je nastal s križanjem Kristusa, pa tudi to naj bi se zgodilo pred 200o leti, temveč je kot simbol zelo, zelo star...v bistvu manifestira , predstavlja delitev , obenem pa združuje- levo, desno, zgoraj spodaj..praktično je križ nekakšen pra simbol..torej spet ni od včeraj. Kaj več naštevati se mi pa res ne da...Aja, mimogrede -tvoja grška mitologija je povsem lepo prinešena iz starega egipta...Torej je skratka- kopija egipčanske religije . Malce vzameš kakšno knjigo o verstvih, gnostičnih smereh, pa boš to hitro dojela.Od kje je črpal hermetizem, ti pa sam izraz pove, a ne ? To je dejstvo...Če se ti pa ne da brat, ti bom pač naslednjič argumentiral poimensko...

V bistvu ne vidim nič takega , da bi bili stari, prvotni simboli kaj napačnega- ljudje so živeli precej bolj blizu bogu in naravi, sedaj si lahko le izmišljujemo kakšne simbole, ki pomena niti nimajo, edino če se človek pač sam sebe prepriča v njihovo moč. Se mi zdi nekaj podobnega, kot bi izumljal toplo vodo- po ne vem kolikih desettisočletjih in zavpil- heureka- našel sem, zaprašeno znanje .... x;)x x;)x

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mineja

Mineja -lepo pozdravljena

 

Oprosti izrazu- tukaj brcaš v meglo....srce in križ nista nikakršna sodobna simbola- srce npr. je v hinduizmu -je brahmapura, prebivališče Brahme / pa ne od včeraj/, v islamu je božji prestol, v krščanstvu je v srcu božje kraljestvo, božji tempelj, po Taoizmu je srce gospodar diha/ Liu Zou/ , egipt -po memfiški kozmologiji je bog /ptah/ ustvaril unuverzum s svojim srcem....skratka srce je v skoraj vseh religijah , pa tudi gnostičnih smereh zastopano kot središče, tako človeškega, kot tudi vrata do boga.Te zadeve pa niso od včeraj, temveč stare par tisoč let.

 

Križ- ne misli da je nastal s križanjem Kristusa, pa tudi to naj bi se zgodilo pred 200o leti, temveč je kot simbol zelo, zelo star...v bistvu manifestira , predstavlja delitev , obenem pa združuje- levo, desno, zgoraj spodaj..praktično je križ nekakšen pra simbol..torej spet ni od včeraj. Kaj več naštevati se mi pa res ne da...Aja, mimogrede -tvoja grška mitologija je povsem lepo prinešena iz starega egipta...Torej je skratka- kopija egipčanske religije . Malce vzameš kakšno knjigo o verstvih, gnostičnih smereh, pa boš to hitro dojela.Od kje je črpal hermetizem, ti pa sam izraz pove, a ne ? To je dejstvo...Če se ti pa ne da brat, ti bom pač naslednjič argumentiral poimensko...

V bistvu ne vidim nič takega , da bi bili stari, prvotni simboli kaj napačnega- ljudje so živeli precej bolj blizu bogu in naravi, sedaj si lahko le izmišljujemo kakšne simbole, ki pomena niti nimajo, edino če se človek pač sam sebe prepriča v njihovo moč. Se mi zdi nekaj podobnega, kot bi izumljal toplo vodo- po ne vem kolikih desettisočletjih in zavpil- heureka- našel sem, zaprašeno znanje .... x;)x x;)x

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

[/quote

 

Ja, po eni strani je res. Nisem vedela za vse te pomene, zanimivo.

Še vedno pa ...vsega ne gre metat v isti koš, od taoizma, islama , hinudizma..(vse so pa mlajše od egipčanov, ne glih par tisoč let stare vse, nooo) ker ista stvar v razl. relig. pomeni podobno ampak v kontekstu religije tako zelo različne stvari. ...

Tole o grški mitologiji pa egipčanih se mi ne zdi čisto verjetno. Kopirali so že...kolikor so bili v trgovskih stikih, niso pa istega izvora da bi zdaj kar celotno mitologijo imeli enako ali pa podobno.

 

Saj tople vode ne gre izumljati, tako kot tudi zgodovine ne moremo izbrisati, lahko jo pa nadgradimo... toplo vode speljemo po ceveh in ....se učimo iz zgodovine.

In če je že za primer.. tole srce... je zdaj tako na splošno zelo prisotno v zavesti ljudi (se mi zdi da bolj kot kdaj prej), marsikdo -npr. bendi ali pa eni novodobni gnostiki so ga vključili v nek čisto svoj kontekst.. Skratka, je prisotno na nek nov način ki pomeni hkrati vsoto preteklih pomenov, ki odzvanjajo v naši kulturi in hkrati še nekaj novega. In ...potem če razmišljaš o tem pomenu, ne rabiš npr. Horovih oči ali ušes..

Nekaj takega..

 

 

p.s.

(pa križ ima od križanja naprej čisto čisto poseben pomen)

 

...enako.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...