Skoči na vsebino

Gayatri mantra


Prabha

Recommended Posts

Ponavljanje mantre pomaga pri notranji masaži čaker, pri odpiranju.Če je mantra pravilno izgovorjena, s pravilnim tonom-zvokom glasa, s pravilnim dihanjem ustvari prijetno notranjo sprostitev.

 

Gayatri mantra:

 

Om (vdih)

Bhur Bhuva Svaha (vdih)

Tat Savitur Varenyam (vdih)

Bhargo Devasya Dhimahi (vdih)

Dhiyo Yo Naha Prachodayat (vdih)

 

 

Obišči mojo spletno stran

 

Tu na tej strani je izgovorjava te mantre in pomen besed. Jst Om podaljšam, da je mmmm dolg in ga podaljšam z izdihom, potem vdih, dalje Bhur.....gre v izdih....potem spet vdih..itd itd....Mene me sprosti totalka.S podaljševanjem končnih samoglasnikov V zadnji besedi v vsaki vrstici, ustvari notranjo vibracijo z lastnim glasom (om, svahaaaaa,varenjammmmm,dhimahiiiiiii,prachodayaaaaaaaaaaaat). Tale izgovorjava na tem posnetku je zgolj zaradi izgovorjave mantre same.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gayatri je res xsrcx , mi je zelo všeč tudi om namo bhagavate vasudevaya in pa om namah shivaya (še posebno, če poje Krishna das), ampak po mojih izkušnjah pa še nič ni preseglo Hanuman chalise. Vsakemu nekaj. x:px

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Shri Hanuman Chalisa je super :2src: ,....samo zanima me kako jo uporabljaš, jo poješ, recitiraš?

Imam kar nekaj verzij posnetih, tako da skupaj z izvajalcem kakšno zapojeva. Tiste verze, ki jih znam na pamet tudi brez spremljave si pa čez dan kdaj brundam ko hodim okoli. xDDx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gayatri je res xsrcx , mi je zelo všeč tudi om namo bhagavate vasudevaya in pa om namah shivaya (še posebno, če poje Krishna das), ampak po mojih izkušnjah pa še nič ni preseglo Hanuman chalise. Vsakemu nekaj. x:px

 

Se strinjam z vsem razen s tistim o om namah shivayi, ki je za moj občutek bolš od shri hanuman chalise in tudi bhagavate vasudevaya, prekaša jo le Brahma Gayatri Srimad Bhagavatam ki je res višek, mogoče se lahko kosa z njim le Bhargo Devasya Dhimahi.

(copy paste)

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, pozdravljeni. Vprašal bi le nekaj- od kje je nastal Om...? Verjetno je tole skrajšana verzija aum ...aum bi nekako res pokril celo področje čaker, om jih ne..../malce govorim tudi o polarnosti - vsak zvok ustvarja določene vibracije, /......a ne ??

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...