Skoči na vsebino

Kratki filmčki ali daljši


FixMinze

Recommended Posts

Ma ne bi rekla,da je ok slediti temu kar se dogaja v nas,kot sem brala nazaj.Slediti v smislu čutiti kar se odvija,iti v ozadje nečesa,torej se na nek način poistovetiti s tem kar se čustvuje,misli.Če iščeš vzrok nečesa,slediš in se posledično istovetiš s tem.Recimo,da je to čustvo.Kako veš,od kje tale skupek energije.Mogoče si ga sam kam potlačil v času,mogoče si tole prezel od nekoga,mogoče pa si samo čutil,kar nekdo drug čuti......Smešno,ja,...samo varijant je na tisoče,jaz sem naštela samo 3!Le zakaj torej slediti nečemu,kar ne poznamo vzroka in se na "slepo podati"za tem?

Vprašanje imam: A bi sledili človeku,ki ga prvič vidite v lajfu,samo zato,ker ste začutili "nekaj"?? To nekaj je lahko karkoli,od simpatije,do jeze,do smeha,do žalosti,....čisto vseeno je.No,a bi sledili?Le zakaj?A sem jaz to?

Čustva,misli,to nisem jaz,to nismo mi.Sicer se to odvija v nas in to JAZ čutim,ampak nisem to jaz,torej ne rabim temu slediti,ker potem postanem res to jaz.A sem jaz jeza?A sem jaz Simpatija? :):):)Ne bi rekla:):) x;)x Sicer smo res na nek način vse to,samo ne SAMO to.

Prav je opaziti,čutiti,ne pa tole biti.Pustiti da smo fluidni,pretočni,to je to.

 

Aja še tole.Od kje tale brihtna ideja najti vzrok v sebi?Kako le lahko najdeš v sebi vzrok česarkoli,če se s tem poistovetiš?Nemogoče je.Vzrok se odstrani le tako,da ohraniš pravo zdravo distanco,to je pa le zavedanje dogajanja sedaj in tu,brez sledenja mislim in čustvom.Torej,kot je prej nekdo omenil le tako,da ustaviš čas,tega pa ustaviš le tako,da mu ne slediš,enostavno.Ne posvečaš mu pozornosti.To je to.

 

 

Res pa je tole,da se da pozvraviti nekaj le,če tole čutiš,doživiš,samo na pravi način,ker v obratnem lahko še bolj padeš noter in podoživiš na drugačen način vse to,torej namesto,da blokado odpraviš jo ustvariš še bolj.Torej previdno kar se tega tiče,ker ni tako enostavno.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 weeks later...

x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...