Skoči na vsebino

Sprejeti samega sebe


Lunatica

Recommended Posts

  • Komentarji 449
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

...največkrat zgube najbolje pridejo skoz...za nič dela isto plačilo, sorry.

Zgube lahko pridejo skozi samo v množici, kjer lahko breme in odgovornosti prenesejo na druge.

Ko so pa prisiljene delovati same in so postavljene pred dejstvo, takrat se pokaže šele nihova resnična podoba.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...nisi me razumel... zakaj je zmagovanje sploh pomembno... ce ne isces vec potrditve v zunanjem svetu???

...sam sebi se pa tudi ni smiselno dokazovati, razen ce dvomis vase... ampak v tem primeru se itak nisi sprejel... dokler je zmagovanje pomembno se po mojem clovek ni sprejel...

 

 

Kar se "Duhovnega elementa" v človeku tiče imaš prav.

 

Življenje je med drugim tudi "borba za preživetje..."

Zdrava samozavest pa potrebna.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

So ljudje, kateri NIKOLI ne verjamejo vase.

Jih osebno poznam kar nekaj.

 

 

"...zdrava samozavest se ne pridobiva z zmagami ali trofejami..."

 

Šport in zmage "nad seboj - bojaznimi v sebi takimi ali drugačnimi" so lahko v veliko korist.

Kar se sprostitve, zaupanja - verjetja vase tiče in izboljšanega počutja. )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak v čem zmagovat? v čem imeti prav?

 

 

So ljudje, kateri NIKOLI ne verjamejo vase.

Jih osebno poznam kar nekaj.

"...zdrava samozavest se ne pridobiva z zmagami ali trofejami..."

 

Šport in zmage "nad seboj - bojaznimi v sebi takimi ali drugačnimi" so lahko v veliko korist.

Kar se sprostitve, zaupanja - verjetja vase tiče in izboljšanega počutja. )

a je to odgovor tud zame?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je odgovor za NOBENEGA.

 

Vsak mora najti svoj model vzpostavljanja Zaupanja - Verjetja vase.

Lahko je to šport - poleg ostalega. NI pa "nujno" potreben.

Ljudje uporabljajo mnoštvo načinov, kateri so jim v pomoč.

 

LP

 

Tantra pozdravljen

 

Kaj sploh pomeni zaupanje-verjetje vase? Oziroma, kolk ma veze s sprejemanjem sebe? Oziroma, a je to isto?

 

Zakaj sprašujem?

 

Poznam eno vrhunsko alpinistko. Res je dobra. In zaupa vase, v svoje sposobnosti. Ful.

Ampak.

Ta njen alpinizem ji služi za potrjevanje, da zmore, da je dobra. In je. A z vsemi temi uspehi samo fila praznino v sebi. Zato da sploh preživi. V resnici je pa globoko ranjena punčka, ki hrepeni po nečem, česar ni dobila že kt otrok. Po priznanju svojih staršev, da je dobra taka kt je. Da jo mata rada tako kt je.

 

A je zmagovalec? Ja, v očeh alpinistične srenje je. Kaj pa v svojih očeh?

 

A si lahko zmagovalec, če brez tega ne morš živet? Če rabiš nove in nove izzive in podvige, da se potrjuješ? Če ne zdržiš bit sam s seboj niti en dan? Je to zmaga? Pa je punca ful samozavestna, odločna, vztrajna, trezna...kar se alpinizma tiče.

 

Mal nazaj v enem postu ločuješ materialni aspekt življenja /boj za vsakdanje preživetje/ od duhovnega. Mislm, a se to sploh da ločevat? Če se da, kaj ta duhovni aspekt pol sploh je, da je lahko ločen od vsakdana?

 

Tam nekje nazaj Mayita razlaga, kako je prava pot ta, da odrežeš preteklost, se maš rad in počneš kej druzga. V sedanjosti.

Evo, ta punca je to nardila. A je srečna? A se ma zato blj rada? A se sprejema? A je najdla mir in harmonijo v sebi?

 

Nč od tega.

 

Ostala je ranjena punčka, ki trpi. In bo trpela tolk cajta, dokler ne bo poiskala vzrokov za svoje trpljenje /ki izvirajo iz njenega otroštva, torej v preteklosti/ in jih predelala...v sedanjosti.

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

butl

 

"Kaj sploh pomeni zaupanje-verjetje vase? Oziroma, kolk ma veze s sprejemanjem sebe? Oziroma, a je to isto?"

 

Ko so situacije razne - tudi neugodne.

Ostanem čustveno nevtralen v odnosu do njih.

Oz. vzpostavljam odnos nevtralnosti, ko me zanese emocionalno.

Grem vase, se "odprem v glavo", sprostim. Razmislim in ukrepam v mejah možnosti.

 

O terminološkem zaupanju/verjetju vase ne razmišljam.

Situacije razrešujem primarno v sebi. V zrelaksiranem stanju telesa in uma.

_________

 

"A si lahko zmagovalec, če brez tega ne morš živet? Če rabiš nove in nove izzive in podvige, da se potrjuješ? Če ne zdržiš bit sam s seboj niti en dan? Je to zmaga? Pa je punca ful samozavestna, odločna, vztrajna, trezna...kar se alpinizma tiče."

 

 

Alpinizem je tej punci mogoče zamenjava - sublimacija za kaj drugega...

To ona sama ve. Kolikor ve.

Mimogrede, tudi "adrenalin" je "feeling" zase.

Alpinisti so svojstveni ljudje. Poznal pok - ponesrečenega. J. Jegliča in še koga.

 

_________

 

"Mal nazaj v enem postu ločuješ materialni aspekt življenja /boj za vsakdanje preživetje/ od duhovnega. Mislm, a se to sploh da ločevat? Če se da, kaj ta duhovni aspekt pol sploh je, da je lahko ločen od vsakdana?"

 

 

Duhovno - materialno je zame eno te isto.

Veliko ljudi se "bori" za preživetje (10% Slovencev živi v revščini - strahu za preživetjem). Za te ljudi, tudi za veliko drugih je na prvem mestu materialno

preživetje. So pa tudi izjeme vmes.

 

_________

 

" Tam nekje nazaj Mayita razlaga, kako je prava pot ta, da odrežeš preteklost, se maš rad in počneš kej druzga. V sedanjosti.

Evo, ta punca je to nardila. A je srečna? A se ma zato blj rada? A se sprejema? A je najdla mir in harmonijo v sebi?"

 

To ona sama zase najbolj ve.

 

_________

 

"Ostala je ranjena punčka, ki trpi. In bo trpela tolk cajta, dokler ne bo poiskala vzrokov za svoje trpljenje /ki izvirajo iz njenega otroštva, torej v preteklosti/ in jih predelala...v sedanjosti."

 

 

To ona ve. Je na poti.

 

Sam zase uporabljam "nevtralen" pogled. In intuitivno ravnanje zase.

Izhajam iz Zdajšnosti. Tudi, ko gledam za nazaj.

Preteklo motrim, obremenjujem se z njim ne.

 

Več pa kdo drug.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tantra pozdravljen

 

Kaj sploh pomeni zaupanje-verjetje vase? Oziroma, kolk ma veze s sprejemanjem sebe? Oziroma, a je to isto?

 

 

 

 

Zakaj sprašujem?

 

Poznam eno vrhunsko alpinistko. Res je dobra. In zaupa vase, v svoje sposobnosti. Ful.

Ampak.

Ta njen alpinizem ji služi za potrjevanje, da zmore, da je dobra. In je. A z vsemi temi uspehi samo fila praznino v sebi. Zato da sploh preživi. V resnici je pa globoko ranjena punčka, ki hrepeni po nečem, česar ni dobila že kt otrok. Po priznanju svojih staršev, da je dobra taka kt je. Da jo mata rada tako kt je.

 

 

 

A je zmagovalec? Ja, v očeh alpinistične srenje je. Kaj pa v svojih očeh?

 

A si lahko zmagovalec, če brez tega ne morš živet? Če rabiš nove in nove izzive in podvige, da se potrjuješ? Če ne zdržiš bit sam s seboj niti en dan? Je to zmaga? Pa je punca ful samozavestna, odločna, vztrajna, trezna...kar se alpinizma tiče.

 

Mal nazaj v enem postu ločuješ materialni aspekt življenja /boj za vsakdanje preživetje/ od duhovnega. Mislm, a se to sploh da ločevat? Če se da, kaj ta duhovni aspekt pol sploh je, da je lahko ločen od vsakdana?

 

Tam nekje nazaj Mayita razlaga, kako je prava pot ta, da odrežeš preteklost, se maš rad in počneš kej druzga. V sedanjosti.

Evo, ta punca je to nardila. A je srečna? A se ma zato blj rada? A se sprejema? A je najdla mir in harmonijo v sebi?

 

Nč od tega.

 

Ostala je ranjena punčka, ki trpi. In bo trpela tolk cajta, dokler ne bo poiskala vzrokov za svoje trpljenje /ki izvirajo iz njenega otroštva, torej v preteklosti/ in jih predelala...v sedanjosti.

 

butl xsrcx

 

 

 

Jaz ne verjamem da je ta punca kaj naredila zase, ona dela to za svoje starše,za vse ljudi okoli sebe, da jo sprejmejo, kakršna je.lahko čaka na no celo svoje življenje in mogoče ga nikoli ne bo dobila, če so njeni staši takšni, da so naredili to svojemu lastnemu otroku, povej mi zakaj ta bogo dekle ali zdaj že ženska, sploh rabi potrditev staršev?Zakaj si želi tega?

zato sem rekla celo svoje zivljenje ljudje pričakujejo nekaj od nas nikoli ne bodo zadovolni če ne boš igral njihove igre.

po tvojih besedah je dekle trpelo v otroštvu, še vedno trpi. ne zna biti sama.Smili se sama sebi ker jo starši nemarajo karšna je.

želi si ljubezni staršev????? zakaj????? kaj so oni naredili zanjo????????1000% sem prepričana da na skrivaj sovraži starše vsaj tisti trenutek ko pomisli koliko se je morala dokazovati.

zakaj trpi, zaradi spominov......

zato sem rekla ljudje se morajo naučiti odpuščatiin nato ne rabijo preteklosti.naj razložim:ko človek stopi v preteklost, stopi v čas ki ne obstaja več, ga podoživlja ga ohranja živega.Ko ona stopi v preteklost njeni spomini niso prijetni.to povzroči vprašanje?kdo je naredil to neprijetnost? odgovor starši! naslednje vprašanje. zakaj? nato se vrstijo vprašanja brez odgovorov. ali me nimajo radi? Zakaj me nimajo radi? zakaj so takšnji do mene? to so bila vprašanja kot otrok in ista vprašanja vstajajo zdaj.in še vedno nimajo odgovora.Boji se iti z vprašanji k materi in očetu, zakaj?zako ker globoko globoko v sebi ,če je iskrena,ve da jo imajo starši na nek način radi.Ampak zakaj so pol taki do mene in spet isto vprašanje.brez konca in kraja.Če razumeš stavek, da človek pač dela tisto kar razume. ti je vse kmalu jasno.nato ni težko odpustiti tisti osebi. verjamem da njeni starši so delali in delajo na podlagi kar razumejo.Ko bo ona to razumela, ji bo pri duši veliko bolje.

pojdi v osamo sem napisala, spoznaj samega sebe, vse ljudi okoli sebe poznaš.sebe ona ne pozna.ona še vedno živi v preteklosti v življenju svojih staršev, ni popolna osebnost.to je njen problem.

Vsa ta njena tekmovalnost ji ni dala elana za življenje ali energi samo odžirala jo je.s tekmovalnostjo ne gradiš mostov ampak jih rušiš.tekmovalnost je bolani um. nič ni dobrega na tem. samo gradnja ega, kar je še slabše.

Človek se mora naučiti biti odvisen samo od samega sebe.in tega se mora ona naučiti. ona sama mora biti zadovolna s sabo, kajti samo ona živi njeno življene,ko bodo njeni starši umrli, kaj bo pa pol ona tudi umrla.njeni starši imajo svoj pogled na življenje, ona svojega. samo ona najbolje ve kaj ji dobro dene,kaj in koga ima rada,ona bo živela s tem ne njeni starši.

Jaz osebno se odrečem svojim staršem,če mi nebi pustili biti srečna kot jaz želim biti,kot igrati njihovo življenje kot so si ga oni zamislili.ko bodo odšli kaj bo pa pol z mano?????

zaupati si mora začeti, v preteklosti ne bo najdla zaupanja v sebi saj vidi sebe kot ubogo malo siroto. Zdaj je močna športnica,blizu narave ona bi morala najbolje vedeti kako zaupati sebi, saj jo gore to učijo. komu lahko zaupa v kritičnem momentu ko je v gorah???? samo sebi! ali so njeni starši tam???

sama mora prevzeti odgovornost za svoja dejajna, da jo osrečijo.

danes je močna športnicain upam da jo to veseli delati;zato sem rekla, naredi korak v sedanjost,danes naj izkoristi svojo moč.danes naj začuti ljubezen do sebe, v preteklosti je ne bo našla.ni je več!!!!!

in ko bo sprejela sma sebe ko bo iskrena do sebe,ko se bo nehala ozirati na okoli in potrjevati svojega ega, se bo razcvetela kot rožica, nato lahko doseže v svojem življenju kar si želi oziroma v tistem trenutku ko se razcveti je že dosegla največji dar.ki ga bodo vsi opazili, tudi njeni starši.

jaz ne verjamem da je ona probala narediti kaj od tega, če ne ne bi bila več takšna kot pač je.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz ne verjamem da je ta punca kaj naredila zase, ona dela to za svoje starše,za vse ljudi okoli sebe, da jo sprejmejo, kakršna je.lahko čaka na no celo svoje življenje in mogoče ga nikoli ne bo dobila, če so njeni staši takšni, da so naredili to svojemu lastnemu otroku, povej mi zakaj ta bogo dekle ali zdaj že ženska, sploh rabi potrditev staršev?Zakaj si želi tega?

zato sem rekla celo svoje zivljenje ljudje pričakujejo nekaj od nas nikoli ne bodo zadovolni če ne boš igral njihove igre.

po tvojih besedah je dekle trpelo v otroštvu, še vedno trpi. ne zna biti sama.Smili se sama sebi ker jo starši nemarajo karšna je.

želi si ljubezni staršev????? zakaj????? kaj so oni naredili zanjo????????1000% sem prepričana da na skrivaj sovraži starše vsaj tisti trenutek ko pomisli koliko se je morala dokazovati.

zakaj trpi, zaradi spominov......

zato sem rekla ljudje se morajo naučiti odpuščatiin nato ne rabijo preteklosti.naj razložim:ko človek stopi v preteklost, stopi v čas ki ne obstaja več, ga podoživlja ga ohranja živega.Ko ona stopi v preteklost njeni spomini niso prijetni.to povzroči vprašanje?kdo je naredil to neprijetnost? odgovor starši! naslednje vprašanje. zakaj? nato se vrstijo vprašanja brez odgovorov. ali me nimajo radi? Zakaj me nimajo radi? zakaj so takšnji do mene? to so bila vprašanja kot otrok in ista vprašanja vstajajo zdaj.in še vedno nimajo odgovora.Boji se iti z vprašanji k materi in očetu, zakaj?zako ker globoko globoko v sebi ,če je iskrena,ve da jo imajo starši na nek način radi.Ampak zakaj so pol taki do mene in spet isto vprašanje.brez konca in kraja.Če razumeš stavek, da človek pač dela tisto kar razume. ti je vse kmalu jasno.nato ni težko odpustiti tisti osebi. verjamem da njeni starši so delali in delajo na podlagi kar razumejo.Ko bo ona to razumela, ji bo pri duši veliko bolje.

pojdi v osamo sem napisala, spoznaj samega sebe, vse ljudi okoli sebe poznaš.sebe ona ne pozna.ona še vedno živi v preteklosti v življenju svojih staršev, ni popolna osebnost.to je njen problem.

Vsa ta njena tekmovalnost ji ni dala elana za življenje ali energi samo odžirala jo je.s tekmovalnostjo ne gradiš mostov ampak jih rušiš.tekmovalnost je bolani um. nič ni dobrega na tem. samo gradnja ega, kar je še slabše.

Človek se mora naučiti biti odvisen samo od samega sebe.in tega se mora ona naučiti. ona sama mora biti zadovolna s sabo, kajti samo ona živi njeno življene,ko bodo njeni starši umrli, kaj bo pa pol ona tudi umrla.njeni starši imajo svoj pogled na življenje, ona svojega. samo ona najbolje ve kaj ji dobro dene,kaj in koga ima rada,ona bo živela s tem ne njeni starši.

Jaz osebno se odrečem svojim staršem,če mi nebi pustili biti srečna kot jaz želim biti,kot igrati njihovo življenje kot so si ga oni zamislili.ko bodo odšli kaj bo pa pol z mano?????

zaupati si mora začeti, v preteklosti ne bo najdla zaupanja v sebi saj vidi sebe kot ubogo malo siroto. Zdaj je močna športnica,blizu narave ona bi morala najbolje vedeti kako zaupati sebi, saj jo gore to učijo. komu lahko zaupa v kritičnem momentu ko je v gorah???? samo sebi! ali so njeni starši tam???

sama mora prevzeti odgovornost za svoja dejajna, da jo osrečijo.

danes je močna športnicain upam da jo to veseli delati;zato sem rekla, naredi korak v sedanjost,danes naj izkoristi svojo moč.danes naj začuti ljubezen do sebe, v preteklosti je ne bo našla.ni je več!!!!!

in ko bo sprejela sma sebe ko bo iskrena do sebe,ko se bo nehala ozirati na okoli in potrjevati svojega ega, se bo razcvetela kot rožica, nato lahko doseže v svojem življenju kar si želi oziroma v tistem trenutku ko se razcveti je že dosegla največji dar.ki ga bodo vsi opazili, tudi njeni starši.

jaz ne verjamem da je ona probala narediti kaj od tega, če ne ne bi bila več takšna kot pač je.

 

Kako se pa to nardi?

:2src:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej moraš sprejet samega sebe, se začet imeti rad, se nehat obsojat in se znebit občutkov krivde in strahu. Se začet zavedat, da si unikat na tem svetu, in da si tudi ti člen v vesolju, ki pripomore k celoti. Z nekim namenom si se rodil, in kakšen je moraš ugotovit sam. Zato se moraš dat v mir, in brez kritičnosti pogledat v svojo notranjost. Tam boš našel odgovore, kakšna je tvoja naloga tu na Zemlji.
http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej moraš sprejet samega sebe, se začet imeti rad, se nehat obsojat in se znebit občutkov krivde in strahu. Se začet zavedat, da si unikat na tem svetu, in da si tudi ti člen v vesolju, ki pripomore k celoti. Z nekim namenom si se rodil, in kakšen je moraš ugotovit sam. Zato se moraš dat v mir, in brez kritčnosti pogledat v svojo notranjost. Tam boš našel odgovore, kakšna je tvoja naloga tu na Zemlji.

 

:palec: hvala

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se sicer podpisem :palec:

 

sam tole:

Z nekim namenom si se rodil, in kakšen je moraš ugotovit sam

... pa je mal *preusodno* receno morda......

Mnogi zarad tega prepricanja iscejo tisti D namen, tisto Nekaj, kar morjo odkrit, vendar prepozno ugotovijo, da je cilj pot.

vsak da kaksen kamencek, namenov je lahko vec, lohk so 'drugacni' itd.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...