Skoči na vsebino

Sprejeti samega sebe


Lunatica

Recommended Posts

se sicer podpisem :palec:

 

sam tole:

 

... pa je mal *preusodno* receno morda......

Mnogi zarad tega prepricanja iscejo tisti D namen, tisto Nekaj, kar morjo odkrit, vendar prepozno ugotovijo, da je cilj pot.

vsak da kaksen kamencek, namenov je lahko vec, lohk so 'drugacni' itd.

 

 

Aha, tole sem pa tud jaz pogrunatala in mi je ful dobrodošlo spoznanje. Ker od iskanja svojega smisla, poti, usode, cilja lahko znoriš. Zato sem si zadnjič izpostavila tisto fajno misel, da NISMO PRIŠLI SEM ZATO, DA BI KAJ KOMU DOKAZOVALI, TEMVEČ ZATO, DA SMO MI. DA SMO LE TO KAR SMO. IN DA JE TO DOVOLJ. In da si v končni fazi dovolimo početi to kar radi počnemo. Da bi vzljubili in spoštovali to življenje dovolj, da bi se ga veselili. To morda.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 449
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

se sicer podpisem :palec:

 

sam tole:

 

... pa je mal *preusodno* receno morda......

Mnogi zarad tega prepricanja iscejo tisti D namen, tisto Nekaj, kar morjo odkrit, vendar prepozno ugotovijo, da je cilj pot.

vsak da kaksen kamencek, namenov je lahko vec, lohk so 'drugacni' itd.

 

Nič nisem točno definirala prav s tem namenom, da vsak poišče odgovor v sebi. To je tudi meni jasno da mi je bolj zanimiva pot, ne iščem cilja ampak mi je lepše raziskovat in se učit. Cilja v pomenu "konec poti" itak ni, je samo usmeritev.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej moraš sprejet samega sebe, se začet imeti rad, se nehat obsojat in se znebit občutkov krivde in strahu. Se začet zavedat, da si unikat na tem svetu, in da si tudi ti člen v vesolju, ki pripomore k celoti. Z nekim namenom si se rodil, in kakšen je moraš ugotovit sam. Zato se moraš dat v mir, in brez kritičnosti pogledat v svojo notranjost. Tam boš našel odgovore, kakšna je tvoja naloga tu na Zemlji.

 

Kako se pa to nardi?

 

:2src:

 

Nič nisem točno definirala prav s tem namenom, da vsak poišče odgovor v sebi. To je tudi meni jasno da mi je bolj zanimiva pot, ne iščem cilja ampak mi je lepše raziskovat in se učit. Cilja v pomenu "konec poti" itak ni, je samo usmeritev.

 

Kako se pa to nardi?

 

:2src:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z nekim namenom si se rodil, in kakšen je moraš ugotovit sam.

 

 

ta stavek bi ti moral vliti zaupanje, ampak kot opažam tukaj,ljudje ne razumejo preprostihbesed ali stavkov, vsi pišejo neke ,izraze,ki ti ne povejo nič , če nisi šel skozi ,pranje možganov.

ta stavek preprosto pove, že to da si prišel na ta svet, si pripomogel celemu obstojubrez tebe bi bil svet drugačn,.kako boš pa živel je pa odvisno od tebe in nikogar drugega

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...nisi me razumel... zakaj je zmagovanje sploh pomembno... ce ne isces vec potrditve v zunanjem svetu???

...sam sebi se pa tudi ni smiselno dokazovati, razen ce dvomis vase... ampak v tem primeru se itak nisi sprejel... dokler je zmagovanje pomembno se po mojem clovek ni sprejel...

Ni kaj dodati ali odvzeti. :palec:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha, tole sem pa tud jaz pogrunatala in mi je ful dobrodošlo spoznanje. Ker od iskanja svojega smisla, poti, usode, cilja lahko znoriš. Zato sem si zadnjič izpostavila tisto fajno misel, da NISMO PRIŠLI SEM ZATO, DA BI KAJ KOMU DOKAZOVALI, TEMVEČ ZATO, DA SMO MI. DA SMO LE TO KAR SMO. IN DA JE TO DOVOLJ. In da si v končni fazi dovolimo početi to kar radi počnemo. Da bi vzljubili in spoštovali to življenje dovolj, da bi se ga veselili. To morda.

tako bi moralo biti ampak ljudje vsak ima odgovor na svoje tezave pred nosom pa ga ne vidi,odgovore na vprašanja, pa jih ne sliši, zato ker so odvisni od drugih,odgovore iščejo v drugih.nihče ne išče nasvetov, vsi iščejo takojšne odgovore.

nasvet je največje vodilo za obstoj človeka. ampak ljudje niso pripravljeni slišati imajo prevelik ego

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x;)x

Spremeni zorni kot gledanja na svet. Kako se pa to nardi boš moral pa sam pogruntat. x:)x

Zorni kot ponavadi spremenimo takrat, ko se zlomimo. Ko smo čisto na tleh in, namesto da bi se pobirali, prebijemo dno.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z nekim namenom si se rodil, in kakšen je moraš ugotovit sam.

ta stavek bi ti moral vliti zaupanje, ampak kot opažam tukaj,ljudje ne razumejo preprostihbesed ali stavkov, vsi pišejo neke ,izraze,ki ti ne povejo nič , če nisi šel skozi ,pranje možganov.

ta stavek preprosto pove, že to da si prišel na ta svet, si pripomogel celemu obstojubrez tebe bi bil svet drugačn,.kako boš pa živel je pa odvisno od tebe in nikogar drugega

 

x:Dx

 

Lej Mayita

 

Jst sem vprašal tebe in pol še Ale74 čist konkretne stvari.

 

Recimo kako se maš najprej rad, kako se odpušča, kako se sprejme sebe, ker sta obe napisali, da se morš met rad, da morš odpuščat, da morš sprejet sebe. Predvidevam, da vesta, sicer bi ne pisali tega a ne.

 

Kot odgovor sta napisali to, kar sem počrnil v tvojem tekstu.

 

Ker če napišeš, da morš nekej nardit, in jst vprašam kako pa, pol rajtam tud znaš napisat, kako se to nardi, oziroma, kako to ti nardiš.

 

Ampak, roko na srce, nobena od vaju ni napisala kako.

 

Ker, če nekej veš, pol znaš to tud razložit.

 

:2src:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem sele zdaj opazla, k je antoninus cirital:

.. zakaj je zmagovanje sploh pomembno... ce ne isces vec potrditve v zunanjem svetu???

...sam sebi se pa tudi ni smiselno dokazovati, razen ce dvomis vase... ampak v tem primeru se itak nisi sprejel... dokler je zmagovanje pomembno se po mojem clovek ni sprejel...

xyesx :palec:

 

Aha, tole sem pa tud jaz pogrunatala in mi je ful dobrodošlo spoznanje. Ker od iskanja svojega smisla, poti, usode, cilja lahko znoriš. Zato sem si zadnjič izpostavila tisto fajno misel, da NISMO PRIŠLI SEM ZATO, DA BI KAJ KOMU DOKAZOVALI, TEMVEČ ZATO, DA SMO MI. DA SMO LE TO KAR SMO. IN DA JE TO DOVOLJ. In da si v končni fazi dovolimo početi to kar radi počnemo. Da bi vzljubili in spoštovali to življenje dovolj, da bi se ga veselili. To morda.

xyesx :palec:

 

Nič nisem točno definirala prav s tem namenom, da vsak poišče odgovor v sebi. To je tudi meni jasno .....

saj vem... sam k sem se glih podpisovala pod.... pa bi ta del drugac povedala. x:)x

 

Ker, če nekej veš, pol znaš to tud razložit.

vcasih res, vcas pa ni nujno.

morda preprosto ves, da dve barvi paseta skupaj iz tocno enega razloga, ne znas pa razlozit, da je to zato, k sta komplementarni.

Vemo, da bo sonce zjutraj vzslo in da luna sveti ponoci, ne vedo pa vsi, zakaj - ne znajo tega razlozit.......

vcasih nekaj cutis, v sebi, pa se tega z besedami ne da povedat, nikomur razlozit, pa vendarle obstaja in je resnica zate, torej ti ves. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vcasih res, vcas pa ni nujno.

morda preprosto ves, da dve barvi paseta skupaj iz tocno enega razloga, ne znas pa razlozit, da je to zato, k sta komplementarni.

Vemo, da bo sonce zjutraj vzslo in da luna sveti ponoci, ne vedo pa vsi, zakaj - ne znajo tega razlozit.......

vcasih nekaj cutis, v sebi, pa se tega z besedami ne da povedat, nikomur razlozit, pa vendarle obstaja in je resnica zate, torej ti ves. x:)x

 

:palec:

 

Ko začneš delat na sebi, počasi dobivaš tudi odgovore. Ampak počasi, plast za plastjo, ni da te bo kar en dan presvetlilo in boš vedel vse odgovore. Na svetlobo se je potrebno počasi privajat, ker če ne lahko oslepiš.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

res je xyesx zato pa *Vesolje* ze ve, ponavad, kdaj, kako in v koliksni meri odmerjat. x:)x

k vcas pa recimo lezemo pa lezemo, pa lezemo pa lezemo kot oni polz v uporabni nalogi: za 5 faz gor in za 3 dol - na svoji duhovni in osebnostni poti - pa se zdi, da nikamor ne pridemo, da bi 'ze bili morali' zrasti, se razsvetliti itd.

potem pa lohk kot en zapozneli val prileti v shusu do tebe vec stopenj in jih v enem spletu okoliscin vec 'resis'..... preskocis 3 stopnice/faze, ki pa so pravzaprav ze bile notranje osvojene, samo se nisi imel priloznosti/situacije, da bi to postekal oz. da bi se to sploh lahko zgodilo.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha, tudi to je res.

 

In še to je zanimivo, da lahko en stavek 100x prebereš ali slišiš, pa ti ne bo nič pomenil, potem pa se en dan zbudiš in si poštekal kaj ti sporoča.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tako bi moralo biti ampak ljudje vsak ima odgovor na svoje tezave pred nosom pa ga ne vidi,odgovore na vprašanja, pa jih ne sliši, zato ker so odvisni od drugih,odgovore iščejo v drugih.nihče ne išče nasvetov, vsi iščejo takojšne odgovore.

nasvet je največje vodilo za obstoj človeka. ampak ljudje niso pripravljeni slišati imajo prevelik ego

Nasvete ti da vsak - in to take še nič uporabljene.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o ti šment... očitno sem jaz še v kameni dobi... ker šele spoznavam sebe in se poskušam razumet, ko sem pa sesuta, mi je pa preprosto vseeno za vse ostalo, sedim in uživam v glasbi... in sem... sem mislila da je to sprejemanje samega sebe, pa da ti ni žal za narejene napake, pa da stojiš za svojimi besedami, sam ko pa vas berem pa spoznavam da sem še čsito nekje na začetku... ampak ni sile, bom že... je prav prijetno tole...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In še to je zanimivo, da lahko en stavek 100x prebereš ali slišiš, pa ti ne boč pomenil, potem pa se en dan zbudiš in si poštekal kaj ti sporoča.

xyesx

 

Nasvete ti da vsak - in to take še nič uporabljene.

x:o)x xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

res je xyesx zato pa *Vesolje* ze ve, ponavad, kdaj, kako in v koliksni meri odmerjat. x:)x

k vcas pa recimo lezemo pa lezemo, pa lezemo pa lezemo kot oni polz v uporabni nalogi: za 5 faz gor in za 3 dol - na svoji duhovni in osebnostni poti - pa se <nam> zdi, da nikamor ne pridemo, da bi 'ze bili morali' zrasti, se razsvetliti itd.

potem pa lohk kot en zapozneli val prileti v shusu do tebe vec stopenj in jih v enem spletu okoliscin vec 'resis'..... preskocis 3 stopnice/faze, ki pa so pravzaprav ze bile notranje osvojene, samo se nisi imel priloznosti/situacije, da bi to postekal oz. da bi se to sploh lahko zgodilo.

 

Mislim, da je bil moj polz par let 4 korake naprej, pa 3 nazaj... Sem pa v tistem obdobju ogromno brala, nekak teoreticno stekala zadeve, sam prakso sem pa precej spricala, oz. detajle ne, generale zadeve bolj. Sporocila sem itak vseskozi dobivala, samo sem se delala neumno. No potem sem ga pa dobila v obliki, na katero sem takrat edino trzala, to je bilo pa dovolj za generalne spremembe.

 

Zdaj ne berem, imam obdobje brez knjig, sem bolj v praksi, pa se toliko se vsega dogaja, da se nekak ne znam umirit. Knjige ze se pridejo...

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem sele zdaj opazla, k je antoninus cirital:

 

xyesx :palec:

xyesx :palec:

saj vem... sam k sem se glih podpisovala pod.... pa bi ta del drugac povedala. x:)x

vcasih res, vcas pa ni nujno.

morda preprosto ves, da dve barvi paseta skupaj iz tocno enega razloga, ne znas pa razlozit, da je to zato, k sta komplementarni.

Vemo, da bo sonce zjutraj vzslo in da luna sveti ponoci, ne vedo pa vsi, zakaj - ne znajo tega razlozit.......

vcasih nekaj cutis, v sebi, pa se tega z besedami ne da povedat, nikomur razlozit, pa vendarle obstaja in je resnica zate, torej ti ves. x:)x

 

Eh, a nisi mogla mal potrpet, pa počakat, pa jima dat šanso, da se potrudita in povesta po svojih besedah, a?

 

Zdej si dala njima in ostalim fajn potuho, da razlagajo tuje plave nauke pod "to se ne da opisat; k boš tolk daleč, boš že vedu, to morš sam do tega pridet".

 

brezveze

:2src:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem mela taki sestavek zdajle napisan!!! Pa mi je 2x zmrznil comp. Ga prepišem v zvezek in še vmes moderiram z vtisi kar ste napisal in mi je perfect, ko mi spet zmrzne. Mah, prebolela bom. Pa kdaj drugič.

 

Naj mi nekdo raje razloži ono iluzijo od davida coperfielda ko samo pogledaš karto in on ve katera je..

 

:inocent:

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem sele zdaj opazla, k je antoninus cirital:

 

xyesx :palec:

xyesx :palec:

saj vem... sam k sem se glih podpisovala pod.... pa bi ta del drugac povedala. x:)x

vcasih res, vcas pa ni nujno.

morda preprosto ves, da dve barvi paseta skupaj iz tocno enega razloga, ne znas pa razlozit, da je to zato, k sta komplementarni.

Vemo, da bo sonce zjutraj vzslo in da luna sveti ponoci, ne vedo pa vsi, zakaj - ne znajo tega razlozit.......

vcasih nekaj cutis, v sebi, pa se tega z besedami ne da povedat, nikomur razlozit, pa vendarle obstaja in je resnica zate, torej ti ves. x:)x

 

 

:palec: Lepo povedano. Kaj pomeni komplementarno?

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vemo, da bo sonce zjutraj vzslo in da luna sveti ponoci, ne vedo pa vsi, zakaj - ne znajo tega razlozit.......

Mnogi nekaj verjamejo, ker nimajo možnosti ali spoznanja o tem, kako do vedenja. Verjameš, ker ti ta vera da odgovor na vprašanje in je ta odgovor v skladu s tem, kar že veš. Dokler boga ne doživiš, verjameš ali pa tudi ne. Ko pa neposredno izkusiš božjo navzočnost, pa preprosto veš.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če maš vero, je ta dovolj. Ni potrebno vedenje. Vera je vedenje, ampak neopisljivo in nerazložljivo in razumu nedosegljivo.

(vseeno pa mi kdo lahko pove trik??? s kartami :xx!: )

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vera je vedenje, ampak neopisljivo in nerazložljivo in razumu nedosegljivo.

Odvisno od tega, kaj ti pomeni vera. Beseda sama ima več pomenov in interpretacij, tako da se lahko zapleteva v precej dolg, a neproduktivni dialog okoli tega.

Najbrž imava oba prav, vsak s svojega gledišča.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(vseeno pa mi kdo lahko pove trik??? s kartami :xx!: )

Če gre za tisti trik, ko izgine karta, ki si si jo izbrala, gre za to, da ti pokaže eno karto manj plus to, da so vse različne od tistih, ki si jih videla prvič.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...