Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 26


Marsa

Recommended Posts

hmmm...danes videl, da mamo uporabnika "dezeven dan"...a se gremo nad njim/njo znasat? :D :P :D

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 3,9k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Posted Images

eh, tale dež, tule pri nas tudi nekaj malega dežuje zdle.

pri meni še vedno na obisku lenitis, sploh noče iti stran :o|o:

sem si pa vseeno šla v knjižnico po knjige, sicer ne za faks, ampak kar tako

in sem si nabavla dve knjigi o glini, da jih malo preštudiram, pa še ašičevo glino sem tudi kupla.

aja, v ponedeljek sem prakticirala post in mi je celo uspelo. sem pa spila veliko čaja (bezeg, koruzni laski)

nič, grem knjigo brat

 

sicer pa, miren deževen dan vsem x:Xx

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a ne? men se tud nc ne da...

vrocine sicer ne maram, sam tole je pa vseen mal tumach! x:o)x :sick:

 

~

 

aja, a kdo ve, no, kolk je fore pr registraciji? :8):

teden, 8, 15 dni??

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a ni tako, da zavarovanje velja se 30dni, tehnicni pa potece, ko potece?

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja sej.... ne vem tocn kako je... k ga morm najprej k mehaniku peljat (pa bo to nekaj kostalo), pa pac tehnicnega, sam pol je pa treba kr hitr ostalo ustimat mensezdi, ko je 1x tehnicni narejen.. al nekaj tacga je, ena taka caka.

ma men je to cisti stres, taksne stvari... :o|o:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nič ni blo z dvournim terenom, ker travniki plavajo, smo pa šli za eno urco po Rožniku... itak sem si pametno make up dala in trepalnice namazala (pač, paše k sveži barvi las x:)x ) in pol prišla nazaj ko panda, ker skoz mal kapljalo pa še vsake tolk te kaka mokra veja po faci čofne... x:o)x ampak blo fajn xsrcx

 

zdaj pa delat hitr, še za nazaj... pa lačna sem.. :inocent:

 

 

***

Marsa, tole zbrskala..

 

če je potrebno opraviti tehnični pregled, ga lahko naredimo do 30 dni prej, ravno tako lahko toliko prej plačamo zavarovanje, datum registracije pa se nam NE spremeni. Drugače je z zamudo, če zamudimo več kot 30 dni, imamo kup sitnosti (finančnih) in dobimo nov datum registracije. (izjema so motorji, bivalna vozila in starodobna vozila).

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa, tole zbrskala..

 

če je potrebno opraviti tehnični pregled, ga lahko naredimo do 30 dni prej, ravno tako lahko toliko prej plačamo zavarovanje, datum registracije pa se nam NE spremeni. Drugače je z zamudo, če zamudimo več kot 30 dni, imamo kup sitnosti (finančnih) in dobimo nov datum registracije. (izjema so motorji, bivalna vozila in starodobna vozila).

thanx! x:Xx :palec:

 

(tud nekak istocasno ze zvedla podobno in istocasno dobila nek honorar, koncno! xokx - ne mors verjet! tko da imam 'priblizno' urejeno.. pac morm se zrihtat x:o)x, pa nekaj mi bo zmanjkal, sam glavnina je pod streho... vsaj lohk pocas odprem stran amzs.si. x:o)x x;)x x:Dx - da si zracunam vse... - k drugac nima smisla, nekak :D ;), ce sam tocn pac vem.. sej to itak, vsaj pribl.)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa, ti me s temi tvojimi financami TKOOO spominjaš name... x:Dx

...pridejo dnevi ko ni od nikjer nič, potem pa ravno takrat ko rabim - pride, od nekje... lahko bi rekla tudi da mi "pade z neba" x:Dx x:px Tko da sploh ne paničarim če nimam, itak vem da bo prišlo ob pravem času. xsrcx :flower: Pa tudi se znam zadovoljit z malenkostmi, pa še bolj iznajdljiva ratam v takih momentih, se kar prižge gumbek za akcijo in ideje. x;)x

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

thanx

 

(tud nekak istocasno ze zvedla podobno in istocasno dobila nek honorar, koncno! xokx - ne mors verjet! tko da imam 'priblizno' urejeno.. pac morm se zrihtat x:o)x, pa nekaj mi bo zmanjkal, sam glavnina je pod streho... vsaj lohk pocas odprem stran amzs.si. x:o)x x;)x x:Dx - da si zracunam vse... - k drugac nima smisla, nekak :D ;), ce sam tocn pac vem.. sej to itak, vsaj pribl.)

 

xokx

 

Ko sem prebrala tvoje vprasanje se enkrat, sem se odlocila,da ce ne bo nihce iz glave al pa z neta vedel, da bom sla mal posurfat, pa je Aliana :palec: nasla.

 

Super, da pridejo finance kot narocene :palec:

 

 

Tko da sploh ne paničarim če nimam, itak vem da bo prišlo ob pravem času.

 

x:px :palec:

 

 

 

Za dobro jutro izvedela eno super fajn zadevo :hepko: :onfire: , moram priznat, da me je stranh glodal na to temo lep cas in zdaj mi nic ne more pokvarit dneva in ne tedna x:px :palec: .

 

Dobila eno konzularno vprasanje, je sefek TAKOJ, se ko sem sedela pri njem vprasal na ambasado naprej :palec: (sem ga vprasala, ce je siguren, da je cistokrvni Mehican, tule je sicer vse bolj mañana x:Dx ), upam, da bomo lahko pomagali.

 

Pa eno usposabljanje za se eno zadevo bom baje imela v petek in kolikor mi je znano je to posebej placano (ko smo ze glih pri financah).

 

Zdajle pa Spanscina, pa kava s prfokskom zatem, kino, a je sploh lahko se leps :hepko: :flower: ?

 

Sicer pa dez tudi tule, skoz naliva in je relativno mraz, okol 20 se suce vse skupaj in tole dezevno obdobje traja baje do septembra, tako da intenzivno razmisljam o nakupu puloverjev :eek: :o|o: (jaz pa zbirko zadev s kratkimi rokavi, mislim, a je to kaksna Mehika :wOOt: ), pa razmisljam, kaj narest, preden se spet zima nacrta, da ne bom v kovtru zavita vaskic ko bom doma, pa najboljs bi blo, da bi imela se v sluzbi enega :o|o: .

 

En fajn dancek vsem :palec:

 

777 x:Xx :vragec: x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Očitno mi tile deževni nekam dobro denejo... danes na faksu dobila že četrto desetko zapored, kar v naravoslovju ni ravno del vsakdana. xDDx Res ne vem kaj je to za en vpliv, mogoče kaki planetarni? :inocent: x:)x

Zdaj še samo čakam tisti dan, ko bom to znanje lahko pretvorla v materialne dobrinice x:Dx Meni pač ostanejo samo stvari, ko se za njimi ženem cele dneve, tisto, ki mi pade z neba, pa gre skoraj istočasno nekam nazaj, easy come-easy go, heh. x:)x

 

Lp x;)x

Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

js pa čakamhttp://www.supermanhomepage.com/images/characters/who-images/wonder-woman1.jpg mojih...http://blogs.news.com.au/images/uploads/virgin-money-once-over_thumb.jpg

 

Očitno mi tile deževni nekam dobro denejo... danes na faksu dobila že četrto desetko zapored, kar v naravoslovju ni ravno del vsakdana. xDDx Res ne vem kaj je to za en vpliv, mogoče kaki planetarni? :inocent: x:)x

Zdaj še samo čakam tisti dan, ko bom to znanje lahko pretvorla v materialne dobrinice x:Dx Meni pač ostanejo samo stvari, ko se za njimi ženem cele dneve, tisto, ki mi pade z neba, pa gre skoraj istočasno nekam nazaj, easy come-easy go, heh. x:)x

 

Lp x;)x

 

Wooow, jst mam tut eno... nekje... v peto... se je posrečl

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Wooow, jst mam tut eno... nekje... v peto... se je posrečl

 

Mogoče se ti bo v deseto še drugič - posrečlo. x8Dx

 

Lp

Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!

 

Kako ste?

 

Nič se mi ne da kaj preveč brat, sem totalno utrujena. Sem morala danes priti domov.... Vožnja je bila danes obup od obupa.

 

Kupila sem si vinjeto.

Pa je.

 

Še slabe 3 tedne.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Se boksam vsak dan za pravice Lunatk za 600 evrov letne dividende iz Delnice Države, pa so vsi politiki gluhi :o|o: :sori: x:Dx :palec:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oooo sstane..... :palec:

 

 

sicer pa vidim, da se vam dogaja....men tud.....do večera v službi......sam še režim se zraven..... x:Dx ......vikend bom pa najbrž prespala..... xrolleyesx ..... x;)x

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ooooo Amis x^x nič te ni bilo naokoli se mi zdi. ali pa slabo gledam.

 

Nič kaj ne dogaja(same običajne reči,) kar tudi dobro se mi zdi.

 

Pri nas tudi kosili trava x:Dx x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Stane!!! x:Xx x;)x :palec:

leop k si uletu mal! xokx

 

Kupila sem si vinjeto.

Pa je.

kako je s to vinjeto?a to mormo vsi met tud za po slo?

kok pa koshta in za kok casa je?

se ena pizdarija k jo bos moru met.... :o|o:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Stane!!! x:Xx x;)x :palec:

leop k si uletu mal! xokx

 

 

kako je s to vinjeto?a to mormo vsi met tud za po slo?

kok pa koshta in za kok casa je?

se ena pizdarija k jo bos moru met.... :o|o:

Od 1. julija 2008 se v skladu z Zakonom o spremembah in dopolnitvah zakona o javnih cestah za vožnjo motornih koles, osebnih in kombiniranih vozil, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kilogramov, po avtocestah in hitrih cestah v Republiki Sloveniji, ki so v upravljanju in vzdrževanju DARS d.d., določa obvezna uporaba vinjete. Z uvedbo vinjet bo vožnja preko obstoječih cestninskih postaj potekala ob omejeni hitrosti, vendar v prostem prometnem toku. Sledila bo postopna odstranitev cestninskih kabin na glavnih/sredinskih prometnih pasovih avtocest in hitrih cest. Tovornjaki, avtobusi in druga vozila, težja od 3,5 tone, pa bodo predvidoma do avgusta 2009, to je do uvedbe elektronskega sistema cestninjenja v prostem prometnem toku s satelitsko tehnologijo, uporabljala obstoječi, klasični način plačevanja cestnine (z gotovino, s plačilnimi/kreditnimi karticami ter z DARS kratico Transporter) na robnih stezah cestninskih postaj.

 

Cena letne vinjete je predvidena v višini 55 evrov (veljala bo od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja naslednjega leta – skupaj 14 mesecev), polletne pa 35 evrov (veljala bo šest zaporednih mesecev od dneva nakupa; za leto 2008 bodo na voljo le polletne vinjete). Uvedeni bosta tudi letna vinjeta za enosledna vozila/motorna kolesa, in sicer v predvidenem znesku 27,5 evra ter polletna v višina 17,50 evra. Prodajna mreža je v fazi načrtovanja, predvideno pa je, da bodo vinjete med drugim na voljo v bencinskih servisih doma in v obmejnih območjih okoliških držav, na poštnih uradih v Sloveniji, nekaterih kioskih, njihova prodaja pa je predvidena tudi prek avtomobilističnih klubov sosednjih držav. V skladu z načrtom bo vinjete predvidoma možno kupiti neposredno pred njihovo uvedbo tudi na kombiniranih stezah cestninskih postaj.

 

Za vožnjo po cestninski cesti brez veljavne nalepke – vinjete oziroma brez plačila cestnine, kot tudi za preprečitev izvedbe predpisanih pooblastil pristojnih organov za izvajanje nadzora cestninjenja, je v noveli zakona o javnih cestah predpisana globa v znesku od 300 do 800 evrov. Nadzor nad plačevanjem cestnine oziroma pravilno uporabo vinjet bo opravljal upravljavec cestninskih cest (DARS d.d.). Poleg njegovih cestninskih nadzornikov bodo nadzor izvajali tudi Policija, Prometni inšpektorat RS in Carinska uprava RS. Vsi navedeni organi so tudi prekrškovni organi, kar pomeni, da bodo kršiteljem na kraju storitve prekrška izrekali predpisane globe.

 

Vinjetni sistem cestninjenja se kot prehodni sistem, do vzpostavitve elektronskega sistema cestninjenja v prostem prometnem toku, uvaja s ciljem izboljšanja pretočnosti prometa in s tem zmanjšanja emisij v okolje v območju zaustavljanja vozil na cestninskih postajah.

 

Sicer pa je za vožnjo po avtocestah v večini razvitih evropskih državah potrebno plačevati cestnino. Vloga cestnine je v tem, da vsak uporabnik krije stroške potovanja oz. stroške prometne infrastrukture, način plačila pa naj bi bil čimbolj neposreden in čimbolj odvisen od dejanskega koriščenja infrastrukture.

 

Uvedba cestnine na evropskih avtocestah je povsem v skladu s smernicami Evropske unije na področju prometa, v skladu s katerimi se pri plačevanju cestnine vse bolj uveljavlja načelo, da naj uporabniki plačajo čim večji delež stroškov, ki jih povzročijo s transportom ljudi in blaga po avtocestah. V Evropi cestnina ni več le instrument za financiranje gradnje in vzdrževanja avtocest, pač pa vse bolj postaja ukrep prometne politike za porazdelitev in usmerjanje prometa iz preobremenjenih avtocest na bistveno manj obremenjen sistem javnega transporta (železnice, javni prevozi) ter varovanje okolja (sistem "Road Pricing" - različna višina cestnine glede na prometne obremenitve).

 

Slovenija sodi med evropske države z bogatimi izkušnjami s cestninjenjem na avtocestah. Na slovenskih avtocestah se cestnina pobira od leta 1973 (na prvi slovenski avtocesti Vrhnika - Postojna). V uporabi sta t.i. odprti in zaprti. Leta 1995 smo za osebna vozila postopno uvedli tudi sistem avtomatskega plačevanja cestnine brez ustavljanja vozil na cestninskih postajah, t. i. sistem ABC.

vir

 

 

vračanje abc tablic

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ooooo Amis x^x nič te ni bilo naokoli se mi zdi. ali pa slabo gledam.

 

Nič kaj ne dogaja(same običajne reči,) kar tudi dobro se mi zdi.

 

Pri nas tudi kosili trava x:Dx x:Dx

ooo nat.....pa sej sem tle...dnevnik celo kdaj preberem....drgač pa sam v sco temi, pa kakšna astro zadeva, pa tko.......službovska gužva je max, pa ni cajta tle dost gledat......drgač pa nč posebnega ne dogaja.... xDDx

 

trava....heh...zarad mene bi dosegla oblake, če ne bi mela omejitev.....tkole pa kakšen dober duhec kdaj poskrbi zanjo....še dobro, da jo je mal.....drgač bi blo treba za kakšne naravne načine odstranjevanja poskrbet.... :inocent:

 

ajd, mejte se..... x:Xx

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...