Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 26


Marsa

Recommended Posts

jaaaa, noro, no, pa kaj še? bodo ukinili še bone in štud. dom po 26-em ali kaj? :o|o: skratka, po 26-em več ne moreš biti zavarovan avtomatsko po starših, pač pa si moraš sam plačati osnovno in dodatno? res? ne me j. :!!:

jp...bom kar kopirala, ker se ne da linka direkt prilimat... mogoče še komu prav pride...

 

Dne 24.08.2008 je pričel veljati Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (ZZVZZ-K) (Uradni list RS, št. 76/2008 z dne 25.07.2008). Z 12. členom navedeni zakon spreminja določbo 22. člena Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (Ur.l. RS, št. 72/06 - ZZVZZ-UPB3, 114/06 – ZUTPG, 91/07, 71/08, 76/08) tako, da postavlja starostni limit 26 let za vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje kot družinski član – otrok.

Za osebe, ki so že dopolnile 26 let, obvezno zdravstveno zavarovanje na tej podlagi kljub veljavnem potrdilu o šolanju tako ni več dopustno.

 

Zavezanci za prijavo morajo za zavarovane osebe, ki jih prijavljajo v obvezno zdravstveno zavarovane kot družinske člane – otroke, in bodo v času veljavnosti priloženega potrdila o šolanju dopolnile 26 let, z dnem dopolnitve 26. leta vložiti odjavo iz obveznega zdravstvenega zavarovanja po predmetni podlagi.

 

Zavarovane osebe, ki so med časom veljavnosti potrdila o šolanju dopolnile 26 let, si morajo najkasneje v 8 dneh po dopolnitvi 26. leta urediti obvezno zdravstveno zavarovanje po zavarovalni podlagi, za katero izpolnjujejo pogoje.

 

Več o možnostih vključitve v obvezno zdravstveno zavarovanje si lahko preberete tukaj.

 

Obrnete se lahko tudi na najbližjo Območno enoto ali izpostavo Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 3,9k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Posted Images

Guest VilaSonca

mačku se čisto pozna, da ni več poletje. x:Dx čisto se je zalimal na kavč z blaženim nasmeškom. samo, da ima deke okoli sebe, pa je na oblačku. x:Dx

 

mama je vrgla stran, in to na kup smeti, ki ga sproti kuri xrolleyesx , nek odštekan servis za kavo. kot bi ga potegnil iz Alice v čudežni deželi. take mini šalčke z motivi igralnih kock, kart in šahovskih figur. preveč ekstravagantno za njo. x:Dx kot da bo to sploh zgorelo. :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jupi, jupi, jupi :onfire: :onfire: :onfire:

Si zaslužiš po vseh selitvenih vijavajah x^x

Pa po vseh treningih.... bo tudi pašala sprostitev. x:)x

 

Danes dobila dokončno potrditev, grem od 15.-21. novembra. Pa še terapije (kakšna masažca al kaj podobnega) si lahko zrihtam preko napotnice. Ostalo pa vse gratis - 6x polni penzion v hotelu ****, neomejeno plavanje, savna, jutranja gimnastika, vodna aerobika, animacijski program + predavanja iz področja invalidske in delovne zakonodaje in predavanje z zdravstveno tematiko.

 

:onfire: :onfire:

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Danes dobila dokončno potrditev, grem od 15.-21. novembra. ...

:onfire: :onfire:

vse nuci, vse preizkusi, boš polno zaposlena 24 ur x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse nuci, vse preizkusi, boš polno zaposlena 24 ur x^x

xDDx x:Dx Kakšen izletek bo tudi padel, pa itak gremo v štirih, z avtom, tko da bo po mojem še fajn zabavno... x8Dx

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
država sama podpira študij do 30. leta. xrolleyesx ta država te ne podpira na zdrav način k samostojnosti in samozavesti. tako da čisto prav, da nas drugi plačujejo. x^x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Potem bi bili pa študenti medicine res ubogi.

Do 23. jaz ne bi mogla diplomirat (brez ponavljanj).

 

Sicer pa mene osebno ta nov zakon do 26. ne moti.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

itak pol, ko se zaposliš, delaš zato, da preživiš. če pa kaj več, nimaš časa, da bi poleg dela imel življenje. zato je treba izkoristiti študentska leta, naj nam kar dajejo vse ugodnosti. tako pač je v Sloveniji, kjer o pomembnih rečeh odločajo nesposobneži. x:Dx

čisto prav je biti na sociali in se znajti malo okoli po ovinku po svoje in se fajn imeti. x^x x:Dx :vragec: večina pač ustvarja sistem. zakaj bi pol neambiciozni morali imeti krivdo ali kaj zaradi onih ubogih ubogih, ki plačujejo davke, ker so rekli "ja, tako pač je, živleje je trpleje"? neeeeeee. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
ne, ne vem, pa niti me tako ne zanima ... nekaj navidezno koristnega, a v resnici vse zaj...., če mene vprašaš. x:Dx lepe definicije bi se našle, če bi šel spraševat meni podobne in še kakšne. x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pomoje je do 26.leta več kot dovolj časa, da se diplomira v rednem roku (izjemo bi naredila pri medicini - vendar samo za 1 leto daljše).

 

Če pa nisi do 26. leta sposoben diplomirat, pol pejt pa ceste pometat :vragec:

Nema :vragec:

 

Me zanima ja, kolk delodajalcev bi dejansko zaposlilo nekoga blizu 30 al tam-tam, brez DNEVA redne delovne dobe :o|o:

 

Zelo, zelo malo x!x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma ja no, načeloma nimam nič proti temule zakonu, itak sem nardila en faks v roku in po vsej logiki bi se morala takrat zaposlit.. pa pustmo zdaj a bi dobila službo pa kakšno plačo bi imela pa kakšne pogoje.. v glavnem, tale faks zdaj je za to, da si razširim možnosti zaposlitve in menjanja le-te, ko bom mela dost, pa predvsem za dušo.. tko da.. ja, do 26-ga je čist ok...

sam mi gre pa na živce, da je tko neorganizirano vse tole.. itak nisem nič uredila.. ker šla na en urad, kjer bi morala dobit potrdilo o katastrskem dohodku in imajo uradne ure jutri od 12-13.. (pustmo, da na netu piše čist drugač). tko da bom jutri naprej urejala.. pol šla še za brata urejat na ZZZS, me je vratar odslovil, da so uradne ure jutri od 12-13.. na netu piše vsak dan od 8-15. da ne omenjam, da sem eno uro telefonarila okol, da sem se sploh zmenila kaj hočejo od mene in kje naj to uredim..

 

pa za povrh.. ostala brez avta.. sred mesta začel se kadit iz njega in smrdet.. čist počas se odpeljala do servisa, na srečo ni daleč.. (baje ni blo pametno, da sem se še vozila, sam.. jah, zdej je lahko bit pameten :o|o: ) v glavnem, ob 4h pokličejo in povejo kaki bodo stroški...

 

grem si skuhat mineštro in do večera zabubit v knjigo.. da mi še kak cegul na glavo ne pade x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... ostala brez avta.. sred mesta začel se kadit iz njega in smrdet.. čist počas se odpeljala do servisa, na srečo ni daleč.. (baje ni blo pametno, da sem se še vozila, sam.. jah, zdej je lahko bit pameten :o|o: ) v glavnem, ob 4h pokličejo in povejo kaki bodo stroški...

..

ojoj :sori:

mogoče pa vseeno ni tok hudo xrainbowx xcrossfingx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Pomoje je do 26.leta več kot dovolj časa, da se diplomira v rednem roku (izjemo bi naredila pri medicini - vendar samo za 1 leto daljše).

 

Če pa nisi do 26. leta sposoben diplomirat, pol pejt pa ceste pometat :vragec:

Nema :vragec:

 

Me zanima ja, kolk delodajalcev bi dejansko zaposlilo nekoga blizu 30 al tam-tam, brez DNEVA redne delovne dobe :o|o:

 

Zelo, zelo malo x!x

ja, ti jih pojdi, če ti paše. x:Dx

 

hm, veš kaj liuba moia, koliko študentov si z deli preko servisov nabere tudi leto dve delovne dobe in to rednega (ostalih drobnih del, ki skupaj nanesejo še več let, ne štejemo), odgovornega joba, pa tega noben delodajalec ne upošteva, ko se išče prvo redno službo po diplomi.

 

potem pa pač smo ležerni, ja. zakaj bi si že pri 23. nagrbil drek, če si ga lahko pri 30.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, ti jih pojdi, če ti paše. x:Dx

 

hm, veš kaj liuba moia, koliko študentov si z deli preko servisov nabere tudi leto dve delovne dobe in to rednega (ostalih drobnih del, ki skupaj nanesejo še več let, ne štejemo), odgovornega joba, pa tega noben delodajalec ne upošteva, ko se išče prvo redno službo po diplomi.

 

potem pa pač smo ležerni, ja. zakaj bi si že pri 23. nagrbil drek, če si ga lahko pri 30.

od 15.leta dalje sem delala preko ŠS cele šolske počitnice. Od 20.ega pa pa cela koledarska leta. Zraven pa študirala, sicer malo dalj, ampak nič ne de, ker sem se s 24-im redno zaposlila. Je blo težko, ker nisem imela dneva redne delovne dobe in ja, vse prejšnje zaposlitve preko ŠS so se en qrtz štele :o|o: sploh prve dve leti, ko skor za djabe delala. Sedaj bi pa vsak novopečen diplomant vsaj jurja mel xrolleyesx (pa ne mislim tu tebe!).

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
ja, z jurjem imaš vsaj dostojno življenje. in zakaj bi morali mladi imeti občutek krivde zaradi prejšnjih generacij, ker jim je bilo težko? vi ste vsaj verjeli v neko sigurnost, mogoče ste si jo celo naredili, mi niti verjamemo več ne, ker nas že vnaprej zabijajo in nam vcepljajo strah in krivdo! potem mora nekje udariti ven. :o|o:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bova ta pogovor nadaljevali, reciva čez 3 leta, ok x;)x

bo marsikaj razjasnjeno tebi, zelo verjetno pa tudi meni x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bobnar, pa ne imeti tako zelo negativnega mnenja o učiteljih, no :sori:

evo, kot veš, jaz sem prof. pa nisem nič zavlačevala s študijem. končala v roku x:)x

aja, danes bila na enem seminarju. službeno. veliko novega zvedla. vesela, da dobila začasno delo tukaj, kjer sem.

veliko novega se že naučila. pa še več se bom x8Dx sploh pa mi bo to prišlo fajn za vnaprej ...

 

lep dan x:)x

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, eni se mormo žrtvovat in bit učitelji in vzgojitelji, da lahko kdo pazi na otroke ekonomistov, ki jih po cele dneve ni domov, ker služijo denar zase, za familijo pa še za državo in vse ostale z njo povezane... x;)x

 

 

dobila avto nazaj, že popravljen... sicer na približno, v torek mam ta prav servis.. ni blo tko grozno, ena cevka se odtrgala al kaj, sam prav poceni pa tud ne.. ma dobr, lahk bi blo huje vse skupaj..

 

neke dobre novice glede mami zvedla, upam da se bo resno začel delat na tem :palec: končno ena zdravnica pogruntala tist, kar sem jaz že pred 2 letoma govorila xrolleyesx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
mislim, kaj takega :xx!:

 

taki nas majo direkt za norca, še dobro da ne rečeš da sem sam kriv ker delam in zaslužim, s tem pa posredno omogočam tebi študij, da boš lahko do 30-ega lepo uživala, ker si se TI tako odločila.

 

in ne mi rečt, da boš učiteljica. ne bi bil presenečen.

ne, poučevanje me (na tvojo srečo) ne zanima kaj preveč, vsaj tako v klasičnem šolstvu ne. x:Dx niti ne upam na službo, povezano z mojo študijsko smerjo. študiram, ker me zanimajo jezikoslovje, slovnica, književnost, literarna teorija ... in ker se mi še ne da biti popolnoma samostojna.

 

ja, jaz tud plačujem zdravstveno, bolana nisem skoraj nikoli, pa tudi če sem, si sama poskušam pomagati. plačujem pa brezvezna zdravila (tudi) hipohondrom. samo, OK, to ni dobra primerjava. ampak nekako pač mora biti. ti delaš nekaj in s tem posredno koristiš drugemu, jaz delam nekaj, s tem posredno koristim drugemu itd. ne vidim problema, če se najde za vsakega neka korist.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

helow xDDx

 

k je že taka debata, moram dodat, da mene osebno bolj moti (pa pustmo, da sem tud med tistimi, ki nisem v roku doštudirala, se iskala itd, tko da zdaj pač študiram izredno. sama kriva, noben drug x;)x ), da kot izredna študentka ne morem bit prijavljena na zavodu za zaposlovanje :O: na veliko študijskih smereh so tudi predavanja za izredne študente dopoldan. tudi pri nas so izpiti dopoldan (razen prvi rok) ... torej se domneva, da izredni študenti niso zaposleni, ne delajo in očitno živijo točno tako kot redni ... kaj je sploh fora potem v izrednih??? lih samo v plačevanju šolnine xrolleyesx sem se morala mal zlajat ... sem ena redkih (pa res redkih, vsaj na našem faksu), ki sem zaposlena poleg izrednega študija (a se ni temu včasih reklo študij ob delu???), tko da mi gre tole precej v nos xcivx

 

Aliana, antropologija na FF zna bit smotana, ja ... sicer ful fajn predmet, samo grozno smotan izpit, piflarija, kolikor vem ... pa je res zanimivo drugač, sam očitno mora tko bit x:o)x

 

(s)mejte se xsrcx

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, z jurjem imaš vsaj dostojno življenje. in zakaj bi morali mladi imeti občutek krivde zaradi prejšnjih generacij, ker jim je bilo težko? vi ste vsaj verjeli v neko sigurnost, mogoče ste si jo celo naredili, mi niti verjamemo več ne, ker nas že vnaprej zabijajo in nam vcepljajo strah in krivdo! potem mora nekje udariti ven. :o|o:

 

 

Tukej se pa tako strinjam, da se bolj ne morem.

:palec: :palec: :palec:

 

Pravijo- Uči se uči, drugač greš skrete pomivat.

 

Saj sem se, ampak na tako plačo kot sem jo imela, bi bilo bolje skrete pucat,

ne pa garat vsak dan in še 8 ur ni bilo dovolj.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tule se kar dezevno obodobje, kar pomeni da minimalno popoldan uliva, ko se pa tole konec septembra x?x konca, pa pride polarni mraz, to sem pa za lani januarja in februarja jemala. Letos sem prosila za posiljko mojih toplih zametnih hlac, tako da upam, da moja slovenska posiljka pride pred posiljko mraza x:px .

 

Danes dobila za darilo obesek za kljuce s tremi pujsi xsrcx :2src: , pa liziko v obliki pujska x:px .

 

Popoldan mi odpade NEM, tako da sem frej, bi rada v kaksen parkec pobegnila, mogoce kaksen v katerem se nisem bila, pa v kino, potem pa esej pisat. Jutri pa za petek in to tak muy simpatico, so me prosili za spremembo urnika NEM, pa mi sploh ni treba prit v pisarno x:)x :palec: .

 

Aliana, fajn, da je avtocek popravljen in upam, da zavarovanje tudi cimbolje uredis.

 

777 x:Xx :vragec: x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

eh, dans si nekaj pila pa ti je zaškodilo x:o)x

lej ga, lej ga, k nima nič pametnega nazaj odgovort x:px x8Dx x:Dx

 

ker v bistvu veš, da mam prav, a ne x;)x

 

 

aja, to ni od dons, to so še posledice unga pol litra pelinkovca med vikendom x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
jeeee, končno so se na DU spomnili name in mi vrnili dohodnino. takoj šla plačat telefon - nujno in obogatila svojo garderobo za dolgo črno jopo s kapuco - lušno. x8Dx tako, fifti fifti. x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...