Skoči na vsebino

Umrl je Janez Drnovšek


Melodie

Recommended Posts

Guest Lotus'

še nekaj njegovih misli:

 

 

Je smisel bivanja v izpolnjevanju materialnih želja?

Za mnoge ljudi je res tako.

 

Pa so res našli smisel?

Našli so smisel v nesmislu.

 

Je izpolnjevanje materialnih želja nesmiselno?

Nesmiselne so želje.

 

Saj ne moremo biti brez želja?

Če smo brez želja in pričakovanj, smo tudi brez skrbi. Smo mirni.

 

Je dovolj, da smo mirni?

Če smo mirni, smo našli smisel.

Težko je ne biti navezan na vse to!?

Če smo navezani, nas skrbi, nas je strah, da bomo to izgubili. Strah in skrbi pa prinašajo nemir.

 

Saj je vsakogar strah, ali pa ga kaj skrbi!?

Ker si prizadeva, da bi kaj pridobil ali obdržal.

 

Strah nas je smrti!?

Ker smo navezani na materialno bivanje.

 

Saj je vsako bivanje materialno!?

Lahko je tudi duhovno.

 

Kakšno je duhovno bivanje?

Tisto, ki presega materialno.

 

Kako ga lahko presega?

Tako, da presega navezanosti.

 

Tudi navezanosti na življenje?

Tudi navezanosti na življenje.

 

Če nismo navezani na življenje, potem smo mirni?

Potem smo mirni. Niti smrti se ne bojimo, še manj česarkoli drugega.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 115
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Dr. Drnovsek ni povedal nic bistveno novega niti ni bil pretirano dober pisec,

je pa edini politik, ki je upal priznat, da se ukvarja z duhovnostjo in

mu ni bilo nerodno - tudi za ceno tega, da so ga nekateri imeli za norca-

glasno razmisljati o stvareh, ki so v politiki tabu.

 

Za ta pogum in vizionarstvo sem mu neizmerno hvalezna,

za vsa ostala dejanja pa mirno lahko recem, da so bila spostovanja vredna,

tudi, ce je kdaj presenecal s svojimi aktivnostmi in mislimi.

Znal ti je vzbuditi obcutek, da verjame v kar govori,

in ceprav je zamenjal toliko politicnih scen, je ocitno vedno

preprical dovolj ljudi, da ni izgubil nobenih volitev in nadgradil

to svojo pot z doloceno sirino, ki je je nasplosno v javnem zivljenju voditeljev premalo.

 

Ce si bo zavoljo tega vsaj kaksen politik dovolil priznati,

da je predvsem clovek in zatorej tudi duhovno bitje, je ze ogromno narejenega.

 

Imel je in znal je kazat tisto osnovno spostovanje do vsega in vsakogar,

do zivljenja kot takega...spostovanje, ki ga zacutis, tudi, ce se ne strinjas z njegovimi idejami,

in to ga je naredilo tako popularnega med zagovorniki in cenjenega med nasprotniki.

 

Nek rek pravi, da damo prepoznas po tem, kako se drugi obnasajo do nje in ne po njenem

izgledu - mislim, da je takisto z iskrenim clovekom in gospodom, kar je Drnovsek vsekakor znal bit.

 

Zelim mu vse najboljse in da bi nasel tisti mir, ki ga je iskal, zelel in kot pravijo mnogi tudi nosil v sebi xsrcx

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xvrtcx

Samo šibki se ne upajo biti pravični.

 

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

 

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:detelca:

TAKO BLIZU, KOT SI ŽELIŠ BITI, SI TAKRAT, KO SI NESKONČNO DALEČ.

 

Nothing is so intolerable to man as being fully at rest, without a passion, without business, without entertainment, without care. Blaise Pascal

 

 

 

http://www4.slikomat.com/07/1208/d1g-26066d.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Vsak si ob zadnjem trenutku tega življenja misli, da je bil dober, če pa to mislijo tudi ostali, se zapiše v zgodovino.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

 

saj jaz mislim, da je bil zelo dober, da ne bo pomote....ampak njegova velicina ni toliko

v kvaliteti njegovih verzov...ni povedal toliko novega kot 'pisatelj' (kljub njegovim knjigam),

ampak je zame predvsem izstopal kot nekdo, ki se je trudil siriti obzorja na podrocjih,

kjer tega nihce ne dela, in ki je razumel, kaj je spostovanje-osnova vsakega razumevanja in dobrega odnosa :palec:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

S spoštovanjem g. Janez Drnovšek xvrtcx

 

Bil je Velik Človek in srčno upam, da bo njegov duh vzgled mnogim ljudem, tudi tistim, ki bodo prevzemali javne funkcije.

 

Blagor narodu, ki premore take velikane.

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam s Tinko in samo dodam, da je bil zadnji politik v slo, ki sem ga poslušal, ko je imel intervjuje (večerni gost, okrogle mize itd.) in sem imel občutek, da ne manipulira z informacijami in z nami. zato je res, kot je včeraj v medijih rekla, da je to velika izguba za politiko. politikantje so izgubili referenco, ki jih je vsaj včasih malo zapekla po grlu, zdaj se bojo pa lahko gostili in redili brez pekoče zgage. sledi dekadenca x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dr. Drnovsek ni povedal nic bistveno novega niti ni bil pretirano dober pisec,

je pa edini politik, ki je upal priznat, da se ukvarja z duhovnostjo in

mu ni bilo nerodno - tudi za ceno tega, da so ga nekateri imeli za norca-

glasno razmisljati o stvareh, ki so v politiki tabu.

 

......

 

Ce si bo zavoljo tega vsaj kaksen politik dovolil priznati,

da je predvsem clovek in zatorej tudi duhovno bitje, je ze ogromno narejenega.

 

Imel je in znal je kazat tisto osnovno spostovanje do vsega in vsakogar,

do zivljenja kot takega...spostovanje, ki ga zacutis, tudi, ce se ne strinjas z njegovimi idejami,

in to ga je naredilo tako popularnega med zagovorniki in cenjenega med nasprotniki.

...

 

Zelim mu vse najboljse in da bi nasel tisti mir, ki ga je iskal, zelel in kot pravijo mnogi tudi nosil v sebi xsrcx

se podpisem. :palec:

 

... in dodam: poleg miru, ki mu zelim, da ga najde, mu onstran zelim ljubezen (ki mu je 'na tej strani' primanjkovala). xrainbowx

 

dodam, da je bil zadnji politik v slo, ki sem ga poslušal, ko je imel intervjuje

do zdaj je bil zadnji. se bos koga poslusal. x:)x

 

sledi dekadenca x;)x

dvomim oz. to je ze. x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Morm rečt, da sm mal razočaran nad včerejšno počastitvijo Drnovšku.Vse se mi je zdel tko na brzino skp zbit-kao sam da je, ker mora bit.Gledov sm tut tist po tv-dnevniku k sta bla gosta Kučan pa Bučar,ki sta sicer velik povedala, sam glede na situacijo mislim da bi lahko oddajo mal rastgnil, dal eno bol umirjeno noto.Uglavnem razn zadev ki pač morejo biti, nism videl večje globine ki si jo Drnovšek zasluži.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne dvomim, da dosti oddaj in komentarjev se pride...

 

...morda je pa tudi treba vzet v zakup, da o dolocenih ljudeh ni toliko za povedat,

ker so sami zase govorili dovolj jasno in direktno, da ni kaj dodat.

tak obcutek sem imela ze vceraj. poleg tega...ni bil nekdo, ki bi dal kaj dosti na to,

kaj se govori o njem, in je verjetno to tudi ostalo nekje...

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tinka,

izredno lepo si napisala.

Dr. Janez Drnovšek je bil v prvi vrsti Človek, potem intelektualec z veliko znanja in osebnih prepričanj in šele nato politik.

To ga je ločevalo in ločilo od sedanje oblasti in akterjev trenutne politične scene.

 

Kot je rekla Marsa, tudi jaz mu želim miru in ljubezni. xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne dvomim, da dosti oddaj in komentarjev se pride...

 

...morda je pa tudi treba vzet v zakup, da o dolocenih ljudeh ni toliko za povedat,

ker so sami zase govorili dovolj jasno in direktno, da ni kaj dodat.

tak obcutek sem imela ze vceraj. poleg tega...ni bil nekdo, ki bi dal kaj dosti na to,

kaj se govori o njem, in je verjetno to tudi ostalo nekje...

 

Mislm da ni point v lajfu da daš ti kej velik na svojo slavo, ampak da dajo drugi na tvojo :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, vem da sem rekla da se umikam iz te teme ampak takrat, ko sem čutila da je nekje vmes... sedajle sem ujela besede stare ženice, na tv iz kraja, kjer sem živela dolga leta... rekla je - mi nismo ponosni nanj, mi smo ga imeli radi. mojega očeta je njegova smrt potrla, bila sta prijatelja, sošolca. ko se vsa zadeva umiri bom odšla prižgala svečko položila rožico na njegov grob in se mu zahvalila, ker je dal upanje da je lahko svet drugačen, da so lahko politiki drugačni da smo lahko tisto kar smo...da si lahko drznemo....

verjamem da njegova pot ni končana

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bil je vsekakor gospod človek, edini državotvorni vodja ki smo ga imeli, edini, ki se je znal pogovarjati, stati na loptu, ko je zagustilo.

zasluži si vsa priznanja za to kar je naredil za državo.

Še bolj kot to pa je dokazal, da se tudi tam na vrhovih kjer se od višine ne vidi majhnih, nahajajo ljudje s sočutjem in posluhom za soljudi.

 

Pozdravi nam Krishno xsrcx

 

HARI OM

xyesx :palec: :palec: :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislm da ni point v lajfu da daš ti kej velik na svojo slavo, ampak da dajo drugi na tvojo :8):

 

mislim, da ni point v lajfu sploh v nobenem smislu povezan s slavo, ampak, da delaš tisto, kar čutiš :8):

slava zna bit občasna posledica le-tega, ampak to je pa tudi vse. nekateri si je želijo, nekateri dobijo, nekateri samo eno od tega, drugi oboje...

sem pač prepričana, da če bi bil on človek, ki bi dosti dal na mnenje javnosti, bi bilo dosti več rompompoma okrog njegovega odhoda, to je vse...in da najverjetneje kakšna bolj poglobljena debata še pride.

 

xsrcx

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gospod Drnovšek se je ukvarjal s politiko..

jp.

 

sem pač prepričana, da če bi bil on človek, ki bi dosti dal na mnenje javnosti, bi bilo dosti več rompompoma okrog njegovega odhoda, to je vse...

mislim da se motis.

jaz sem pa namrec prepricana, da ce ne bi dal dost na mnenje javnosti, bi blo glih obratno.

 

Plus, ze zdavnaj bi se spokal iz politike.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, sem se narobe izrazila...sem mislila bolj na osebno glorio, če bi si želel slave.

 

je pa itak baje stalno želel iz politike, samo verjetno mu je bilo hitro jasno, da je več moči v politiki in

tako tudi lahko več narediš, kot, če bi bil npr. aktiven v humanitarnih, družbenih, ekonomskih ali kakšnih drugih krogih...

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..nimam izdelanega mnenja o njem...

...naj mu bo lepo...

čutim enako.

xvrtcx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, mene je tud uzalostilo - vse skupaj. tako njegova smrt kot vse okoliscine v zvezi.

vsa ta kao informiranost, pravica vedeti in to, mrhovinarstvo folka in senzacionalizem.. se mi je uprlo, po drugi strani pa se mi je zdelo neprimerno ravnanje njegovega kabineta in v bistvu je blo nepravilno, zato k zarad tega zalovanje poteka cist drugac.

skratka, zlo zalostno...

kot da bi bla mracna skrivnost oz. nekaj necastnega, ce kdo umre.... tko no, grenek pa se kaksen priokus je vse skup pustil.

 

v glavnem, zelim mu radost in ljubezen. :flower:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, mene je tud uzalostilo - vse skupaj. tako njegova smrt kot vse okoliscine v zvezi.

vsa ta kao informiranost, pravica vedeti in to, mrhovinarstvo folka in senzacionalizem.. se mi je uprlo, po drugi strani pa se mi je zdelo neprimerno ravnanje njegovega kabineta in v bistvu je blo nepravilno, zato k zarad tega zalovanje poteka cist drugac.

skratka, zlo zalostno...

kot da bi bla mracna skrivnost oz. nekaj necastnega, ce kdo umre.... tko no, grenek pa se kaksen priokus je vse skup pustil.

 

v glavnem, zelim mu radost in ljubezen. :flower:

 

Ja men gre tut to na kurac.Človek dons še umret ne more veš v miru :vragec: Pizda, kvaj tko težko rečt ko nekdo umre, da nas je pač zapustil pa čao.Oni to poj še vlečejo do tega vikenda-ne vem koji kurac-za ceno protokola kao antišoka al kaj ti jest vem....jebo te protokol pa njihove priprave.Cel teden so mel časa pa so nardil vse skp dlih tolk daj kao mogl bit :xx!: Razočaran do nebes.Zgodilo se je drgač iz nedelje na ponedeljek, pol pa ne vem je bil prkloplen na mašine al kva da so frajerji loh prpravl vse skup...živ podn uglavnem......a obstaja sploh še kakšna stopnja našega življenja ki bi bila naravna ,se prašam ob tem xrolleyesx Ja še mal pa žensam tut rojevat nav več treba...bojo šle kr v maskimarket po otroka, kjer so 9 mesecev prej pustile svoja jajčeca pa seme od partnerja :sniky:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...