Skoči na vsebino

Umrl je Janez Drnovšek


Melodie

Recommended Posts

sam tole mi ni jasn, razumeš... če bi človek razmišljal ali naj se ukvarja s politiko ali ne, potem mu zadostuje nekaj strani tele teme in odgovor mu je na dlani. in kljub temu, da vas imam vse, tiste ki ste pro, tiste ki ste contra in tiste nevtralne, vsaj toliko kolikor sem vas zasledil v postih, za mnenja upoštevanja vredne ljudi. človeku se enostavno ista stvar kaže enkrat rdeča, enkrat modra. in če bi bli mi vsi svetniki tudi ne bi čustveno reagirali in ne bi povezovali smrti s takimi in takimi čustvi, na primer takšnimi, ki se končajo z žalno knjigo. vsaka sodba je odveč. marsa izklopi server, se postavmo v lotus položaj in gremo oommmmmmmm. x:Dx al pa na battlefield pa si spraskamo oči x:px

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 115
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Ne bom se prepiral s teboj donna Ksenjita, ker vidim, da so tvoje težave drugod..

 

Aja pa še to, ne vidim zakaj bi jaz ne živel za razliko od ...., a mi lahko poveš kako utemeljeno razlago?

Sam jaz se ne hvalim s tem kako živim.. menda ne zato, ker živim slabo, vendar zato ker se nerad duvam,duvajo se milni mehurčki xrolleyesx

 

x:Dx

A si mogoče že prebral pri Škorpijonih svoje novo ime? :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakor sem kupil, tako prodajam:

 

Moja mat je bila pred nekaj dnevi v knjižnjici Šmartno pri Litiji na predstavitvi nove knjige Radovana Hrasta (tip je bil na Golem otoku, pa moj daljni žlahtnik je, pa ni mi simpatičen). Hrast je imel predstavitev "v duetu" še z nekom, katerega imena se moja mat ne spomni. V glavnem - ta drugi je govoril o Drnovšku. Da so ga takrat, ko je bil predsednik SFRJ, v Beogradu skušali zastrupiti, da pa je bila doza strupa premajhna in so mu pravzaprav u pizdo šli le ledvici - oziroma ju je gift tako načel, da je imel od takrat naprej z njima težave. Je že do slšal kaj podobnega?

 

zvedavi Nosorog

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakor sem kupil, tako prodajam:

 

Moja mat je bila pred nekaj dnevi v knjižnjici Šmartno pri Litiji na predstavitvi nove knjige Radovana Hrasta (tip je bil na Golem otoku, pa moj daljni žlahtnik je, pa ni mi simpatičen). Hrast je imel predstavitev "v duetu" še z nekom, katerega imena se moja mat ne spomni. V glavnem - ta drugi je govoril o Drnovšku. Da so ga takrat, ko je bil predsednik SFRJ, v Beogradu skušali zastrupiti, da pa je bila doza strupa premajhna in so mu pravzaprav u pizdo šli le ledvici - oziroma ju je gift tako načel, da je imel od takrat naprej z njima težave. Je že do slšal kaj podobnega?

 

zvedavi Nosorog

 

Hm špekulacije.Vse kakor zanimivo.Sam jest mislim da je Drnovšek umru predvsem zarad tega ker je težko hendlov stres.Vsak k je mal psihologa loh vid na starejših posnetkih(in tut novejših), kako nenaravno se giblje in "vibrira" z okoljem.Enostavno se ni znal sprostit.Leta tega in tega, valda pripelje do marsikaj.Politika kot taka nima počitka in si skos na udaru.Tko nekak sm jest prepričan glede njegove bolezni-zakaj in kuko.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm

pa on, ko se je tok ukvarjal sam s sabo, misliš, da se vseeno ni znal odklopit...

 

kaj pol šele vsi drugi politiki

al so tok trdoživi al kaj da jim ne pride do živga

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nikoli ne pozabi na možnost, da si ti samo misliš, da si dober psiholog in da znaš brat ljudi. ker, tko kot pa psihologi mečejo ljudi v nalepke, stereotipe in podobno, to je pa že neokusno. ker, včasih človek prekriža roke tut "just for the hell of it" in ne zarad obrambe. psihologija je psevdo-znanost x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej, klin s klinam... sam a veš kakšne špekulacije to takoj nastanejo.

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm

pa on, ko se je tok ukvarjal sam s sabo, misliš, da se vseeno ni znal odklopit...

 

kaj pol šele vsi drugi politiki

al so tok trdoživi al kaj da jim ne pride do živga

 

Ja ljudje smo različni.Lej rečmo če že primerjaš enga zategnenga Gasparija al pa sproščenga Jelinčiča.Dam glavo stran da čeb Gasparija uščipnla ena za rit, dab skoču do nebes, z tem k bi se Jelinčič sam nasmejov x:o)x Pač ljudje smo različni.Jest sm prepričan da je bil Drnovšek totalno antisocialna oseba, brihtna do nebes, k se je mogla ornk potrudit za sodelovanje z ljudmi.Preko svojih zmožnosti non stop.Hja, se ne vid pr neštetih intrevjujih tamo ,onamo in vsak dobi sliko da je pač človek, ljudi,samozavesten itd....sam če ornk pogledaš pa se mal znaš sputstit v njegovo kožo vidš to, da se je kr ornk silu.Pa ne pravm da tega ni hotu, sodelvat,pomagat ljudem.

 

nikoli ne pozabi na možnost, da si ti samo misliš, da si dober psiholog in da znaš brat ljudi. ker, tko kot pa psihologi mečejo ljudi v nalepke, stereotipe in podobno, to je pa že neokusno. ker, včasih človek prekriža roke tut "just for the hell of it" in ne zarad obrambe. psihologija je psevdo-znanost x;)x

 

xrainbowx

 

To sploh ni res.Večina zadev ki so uradne, do njih pride več generacij psihologov in ne sam en.Tut Rugelj ni bil v svojem prepričanju osamljen in je mel po celem svetu(zlasti v Evropi) mnogo isto mislečih kolegov psihiatrov, ki so se velik pogovarjal, premleval to problematiko z katero se je on ukvarjal.

 

Dobr tle kar jest pišem so čist moja osebna mišljenja.In naj si vsak misl kokr hoče po svoje x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

imaš prav...

 

je preširoka tema.

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
Guest Lotus'

JANEZ DRNOVŠEK TUKAJ IN ZDAJ

 

Imam več razlogov, zakaj se ne želim poslavljati od Janeza Drnovška.

 

Prvič, čutim, da je on eden tistih redkih posameznikov, ki znajo biti bolj intenzivno navzoči po tem ko odidejo, kot prej, ko so živeli med nami. Pri tem ne mislim zgolj na čustveno komponento, temveč predvsem na dolgoročen način njihovega delovanja. Sprožijo v svojem času in prostoru val, katerega notranja moč lahko kadar koli udari ob steno razumne zavesti, mnogokrat še dolgo po tem, ko so bili odšli.

 

Še bolj pomembna je neka druga komponenta človeškega življenja, kakršno je bilo Drnovškovo. Gre za ljudi, ki znajo svoje življenje preobraziti na tak način, da skozenj spregovori razsežnost večnosti. Zdi se, da v določenem trenutku svojega življenja stopijo v ozadje svoje lastne osebnosti in dovolijo, da skoznjo zasije tisto nadčasovno bistvo, katero je vsem nam skupno, čeprav je znotraj vsakogar izmed nas na drugačen način individualizirano. V njih prepoznamo bistveni del sebe bolje kot ga lahko sami pri sebi doživimo.

 

O tem se navadno ne izgublja besed, a se dragocenosti takšnih subjektov vesoljne evolucije prepogosto zavemo šele v trenutku njihovega odhoda. Odšli so, vendar so še naprej prisotni kot del naše duševne izkušnje. Vedemo se, kot da smo se poslovili od njih in jih pustili za sabo, dokler se v nekem trenutku ne zavemo, da hodimo znotraj njih, in da se njihova bit razteza od obzorja do obzorja.

 

Nikakor pa ne mislim, da imamo pri tem opraviti zgolj z duhovnimi razsežnostmi bivanja. Dr. Drnovšek je bil v svojem delovanju zelo neposreden in ozemljen v danem trenutku. Pred očmi domače in svetovne javnosti je izvedel preobrazbo svojega življenja, kakršna tako ali drugače čaka vsakogar izmed nas. Zemeljske spremembe jo bodo neizogibno uveljavile.

Šlo je takole: najprej se je v svetu pojavil kot odličen ekonomist, bil je uspešen kot razumen politik. Potem se je za kratek čas umaknil izpred oči javnosti, da je lahko izpeljal svojo preobrazbo, podobno kot se nesimpatična gosenica zaprede, preden se izleže kot čudovit metulj.

 

Kaj kmalu za tem je stopil pred nas kot vegetarijanec, ki si sam pripravlja solato in peče kruh. Odločno se je odrekel ubijanju živali in se odločil za dejanja sprave in pomoči žrtvam vojnega in gospodarskega nasilja. Spregovoril je o zdravju kot naravni dobrini odvisni od naše odprtosti za življenjske tokove.

 

Nismo verjeli svojim ušesom, še manj smo se zavedali, da nekdo pred našimi očmi utira pot povsem drugačnemu civilizacijskemu vzorcu in etiki dosledno uglašeni z ritmom življenja. Kako točna je pot usode! Dokler je živel svoj vzorec bivanja, je utelešal enega od možnih vzorcev. Pa naj ga! V trenutku pa, ko je začel iz njega izstopati - videti je bilo kot da zadnje

čase zanika samega sebe - je dal vedeti, da sploh ne gre samo za njegovo osebnost in za njegovo posebno pot, temveč za vzorec bodočnosti, veljaven za vsakogar, ki spoštuje življenje in ne želi, da njegov plamen na planetu Zemlji ugasne. Vanj je stopil za leto ali dve, da bi ga vtisnil v zavest domače, pa tudi svetovne javnosti in zasidral v eteričnem polju bivanja. Potem pa je iz njega dokončno izstopil, da bi potrdil njegovo nad-osebnostno in bodočnost razpirajočo naravo.

 

Marko Pogačnik, 27. februarja, 2008

 

http://www.pozitivke.net/article.php/20080422200057431

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...