Skoči na vsebino

Duhovnost in osebna rast


mako106

Recommended Posts

se mi zdi...da si forum Duhovnost in osebna rast...zasluži tudi svojo temo...na to temo x:Dx ....prostor...kjer naj bi se znanje in izkušnje bolj povezovalo in združevalo...in ne analiziralo in ocenjevalo...kot po različnih temah..no...glede na to...da nea težnja po enosti obstaja v vsakem izmed nas

 

moja misel za začetek bi bila

 

bog je tako majhen...kot je velik

 

če jo hoče kdo nadgradit...ali priredit...naj jo...zihr obstaja nekje univerzalna misel...ki bo vsakemu v vsakem pogledu všeč....nenadgradljiva in nepriredljiva x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 53
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Menim, da je ultimativen cilj postati najbolj egoističen človek. Ima kdo ideje?

 

ok, bom kratek. Pot "materialnosti" oz. pot evolucije, ki ne vodi do nove hiše, je identična duhovni poti.

Neukemu pastirju se to na prvi in drugi pogled ne zdi tako, a vprašajmo se za božjo voljo.

Zakaj? Ker mi je lepo, ker uživam, ker mi drugega ne preostane, ker sem car, ker bom car, ker čene nisem car, ker nevem zakaj, ker to vsi delajo, ker je in, ker se bojim, ker je izziv, ker je neverjetno dolgočasno in se mi ne dopade, ravno zaradi tega ravno zaradi onega... Kdo ima že kaj od tega?Ti je bilo potrebno?

Razvil si "sebe" in "sebe" nisi hotel razvijati. Komu lažeš?

Duhovni egoist se ne sliši tako egoistično in marksistično narobe. Bodi priden, delaj pošteno in čisto. spoštuj ljudi okoli sebe. To so lepe zadeve, tudi mavzolej lenina je lep.

Iščemo bližnjico do sreče. Nekateri rečejo, da bližnjice ni. Nekateri ne verjamejo v poti, drugi verjamejo v dobre ljudi, eni govorijo, da slabih sploh ni, so samo ranjeni ljudje.Prestrašeni.

Ne,ne dragi moj. Sploh ni važno :palec:

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Menim, da je ultimativen cilj postati najbolj egoističen človek. Ima kdo ideje?

 

Ja ja.... tole mi je všeč :palec:

Ampak zdrav egoizem, oziroma, drugačen egoizem, kot ga sicer slišijo naša ušesa. Prijetno in spretno krmariti med NEji in Daji.... Tisti NE, ki ga drugi želijo slišati kot DA, pa ti s tem veliko pobrati, ali pa tisti DA, ko daš samega sebe in ne pogrešiš niti trohice svoje energije.

 

Kot majhen otrok, ki je tako čist v duši, da objame vsakogar, najsi je še tako grd, pa mu hkrati vendar ne da zadnjega koščka čokolade, ker si jo želi ravno toliko, kot prositelj.

 

Torej nauk; ko bomo tako otroci, bomo veliki :inocent:

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog je vedno bil in bo.

 

Tisti, ki obstaja, je eden; modreci ga skozi čas poimenujejo le z različnimi imeni.

 

On sam preveva vse svetove z Močjo in življenjsko silo - prano. Na nas, ljudeh, je da odkrijemo kako in kaj.

 

Za doumevanje Njega ni treba biti prepameten - takšni egoisti sigurno zgrešijo Njega.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes mi je fredi dan izpadel. Čeglih se nekdo zjutraj v meni sploh ni hotel vstati, pa sva se na wc-ju nekak zmenla, da pa kaj pa vem zakaj je že treba in v spomin mi je prišel stavek o tistem ki pade stomiljontič in se vnovič vstane-da to je vrednota. No, pa sem šla. V službo in vse ostalo. Bilo je zelo normalno in na nek lep način free. Tudi ljudje so bili normalni tokrat. Vse. Še strašnost osebnega poraza se je zdela zelo majhna. Ena nula zame tokrat.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tečn sm biu učeri, pa sm vse skup tuki not zbasal, zato sm zbrisu učerajšni komentar. x:o)x no ampak neki sm pa le hotu povedat z njim... naj se še tako zavedamo, da mormo rast duhovno in osebno, tega se ne da naučit, ampak izkusit... se pravi, da so izkušnje tiste, ki štejejo x:)x

 

 

Nič ne pomagajo izkušnje, če jih ne ponotranjimo s svojimi lastnimi občutki in ne prevzamemo svoje odgovornosti za njih..... Je enako, kot bi skuhal čaj in ga zavrgel brez pitja....

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
Ena zanimivost o duhovnosti in osebni rasti: v naši knjižnici je največ ukradenih knjig prav s tega področja. Kar me pravzaprav ne čudi, glede na prevladujočo miselnost, da je oz. bi morala biti duhovnost zastonj. :inocent:
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..mene pa to prav nic ne preseneca... pa tut ugotovitev, da je najvec zafrustrirancev, tezkih tipov in podobnih ravno v teh temah oz. delu foruma, me ne preseneca.. koga pa pravzaprav sploh zanima duhovnost/osebna rast??... folk k je v podnu, v bedu, zafrustriran... folk k je zadovoljen s svojim zivljenjem ne rabi duhovnosti/osebne rasti, da bi se pocutu dobr...

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Samson, zdaj si pa fajn zabluzil.

...a se ti zdi... zakaj pa????..men se sploh ne zdi...

..za vecino ljudi je duhovnost/osebna rast beg iz realnosti in ne nadgradnja zadovoljnega zivljenja... mogoce imas ti drugacne izkušnje... jaz jih nimam...

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Delno se strinjam,a mpak ne moreš posploševat. Po drugi strani si mislim, da bi tisti,ki živijo kao zadovoljno življenje, še bolj rabili kakšno duhovno lekcijo, ampak jim ni to tega. Ampak to še ne pomeni, da tega ne potrebujejo.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Delno se strinjam,a mpak ne moreš posploševat. Po drugi strani si mislim, da bi tisti,ki živijo kao zadovoljno življenje, še bolj rabili kakšno duhovno lekcijo, ampak jim ni to tega. Ampak to še ne pomeni, da tega ne potrebujejo.

..meni se zdi, da ce ti je fino in si zadovoljen res ne rabis informacij o tem, da bi bilo lahko lepse... ta ki sprejme stvari take kot so-ta zivi duhovnost, ta ne rabi teorije, ker bi ga le-ta lahko spravila samo na pot iskanja, kar je on v bistvu pred tem, ko je izvedel, da tega nima, ze imel...

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj se ne gre za to, da je lepše, ampak za neko duhovno moralo. Ker "lepo" se lahko ima tudi nekdo, ki je egostičen, krivičen recimo. Pravzaprav se nima lepo, samo svoje užitke ima, to je vse. Se pa strinjam, da pomaga, če je človek odkrit do samega sebe, ne nujno načitan o duhovnosti.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj se ne gre za to, da je lepše, ampak za neko duhovno moralo. Ker "lepo" se lahko ima tudi nekdo, ki je egostičen, krivičen recimo. Pravzaprav se nima lepo, samo svoje užitke ima, to je vse. Se pa strinjam, da pomaga, če je človek odkrit do samega sebe, ne nujno načitan o duhovnosti.

kaj sploh pomeni biti krivicen??? kaj je sploh pravica, kaj je pravicno??? mislim, da za nic ne mores reci da je 100% gotovo pravicno ali 100% gotovo krivicno, pravzaprav nam vsaka ocena pozitivno/negativno daje samo nek lazen obcutek obvladovanja situacije in posledicno varnosti, ceprav v bistvu nikoli ne vemo ali je nekaj dobro ali slabo... tako razmisljanje, da je nekdo "krivicen" verjetno kaze na naso lastno krivicnost, ce ne bi ta projekcija pritisnila na vzvod "lastne krivicnosti" nas zelo verjetno sploh ne bi motila-je ne bi opazili...

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...a se ti zdi... zakaj pa????..men se sploh ne zdi...

..za vecino ljudi je duhovnost/osebna rast beg iz realnosti in ne nadgradnja zadovoljnega zivljenja... mogoce imas ti drugacne izkušnje... jaz jih nimam...

 

kako pa ti sploh lahko oceniš, da je nekdo srečen? nekdo je lahko v enem času srečen le v meditaciji, nekdo je srečen ko zadane na lotu, itd. vsekakor pa to ve le on.. ker le on živi z svojo zavestjo..

 

sploh je pa vsak na neki svoji razvojni stopnji in se sploh ne moremo spuščati v detajle.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako pa ti sploh lahko oceniš, da je nekdo srečen? nekdo je lahko v enem času srečen le v meditaciji, nekdo je srečen ko zadane na lotu, itd. vsekakor pa to ve le on.. ker le on živi z svojo zavestjo..

 

sploh je pa vsak na neki svoji razvojni stopnji in se sploh ne moremo spuščati v detajle.

..jaz sem rekel ZADOLJEN S SVOJIM ZIVLJENJEM in ne SRECEN, kot si ti povzela... kar je nekaj povsem drugacnega in vecina ljudi to povezuje z materialnim blagostanjem..

 

...zdaj pa res ne vem.. najprej me obtozijo, da posplosujem, zdaj pa da grem prevec v detajle... :))))

 

..vidis tole o razvojni stopnji... to je tisto kar najvec teh ki se ukvarjajo z duhovnostjo "JEBE".. mislijo, da so visje na razvojni stopnji od tistih ki se ne, ko pa vidis vso to verbalno agresijo in netolerantnost do drugace mislecih pa vidis, da je resnica zelo pogosto 100% drugacna in da so 99% obremenjeni z vecvrednostnim komplexom iz tega naslova... se pravi so se na slabsem kot so bili preden so postali "poduhovljeni"... zame si razsvetljen ko si pripravljen sprejeti VSE in ko se pocasi zavedas da ne ves pravzaprav nic... samo si...

 

...pa tudi cel koncept razvojne poti je zame zgresen... to ti povzroca samo trpljenje... biti "duhovni iskalec" je brezveze... povzroca samo trpljenje zaradi razlike med tem kar je in tem kar bi zelel da je... ziveti tukaj in zdaj ne pa iskati cesarkoli...

 

je pa vse to samo moje mnenje in dopuscam pravico do lastnega mnenja....

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se mi zdi...da si forum Duhovnost in osebna rast...zasluži tudi svojo temo...na to temo x:Dx ....prostor...kjer naj bi se znanje in izkušnje bolj povezovalo in združevalo...

Dobro zastavljena tema, samo dvomim, da bo do tega prišlo. Večini je še vedno bistveno in najvišja svoboda zgolj izraziti "svoje" mnenje. Čeprav je seveda tudi to potrebno.

 

koga pa pravzaprav sploh zanima duhovnost/osebna rast??... folk k je v podnu, v bedu, zafrustriran... folk k je zadovoljen s svojim zivljenjem ne rabi duhovnosti/osebne rasti, da bi se pocutu dobr...

Običajno je res tako. Tisti, ki so v težavah, poiščejo razne pomoči v duhovnih znanjih. In če delaš pravilno, se lahko rešiš težav. Govorim iz izkušenj. A duhovnost ni zgolj reševanje težav in pripomoček za se "počutit dobro", čeprav je to tudi eden izmed rezultatov dela.

 

Še nekaj misli v angleščini za na pot:

 

The journey is long and the path is pathless - and one has to be alone.

 

There is no map and no one to guide.

 

But there is no alternative. One cannot escape it, one cannot evade it. One has to go on the journey.

 

The goal seems impossible but the urge to go is intrinsic.

 

The need is deep in the soul.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zame si razsvetljen ko si pripravljen sprejeti VSE in ko se pocasi zavedas da ne ves pravzaprav nic... samo si...

just be...the one...with everythig you have...or dont`t have in your mind x:Dx

 

Dobro zastavljena tema, samo dvomim, da bo do tega prišlo. Večini je še vedno bistveno in najvišja svoboda zgolj izraziti "svoje" mnenje. Čeprav je seveda tudi to potrebno.

če bo do tega prišlo...je odvisno samo od nas samih...vsakega posameznika posebej...dobro v nas je univerzalno...in srce ne pozna ovir...če poznaš ta občutek...veš...da večje svobode ni....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

SWAŠTA DEBATE :o|o:

MENE PA ZANIMA, A JE SPLOH MOŽN KRKOLI NARDIT, AL PA KRKOLI MISLT, AL PA KRKOLI POPIT, PA DA TO NE BI BIL NUJNI SESTAVNI DEL DUHOVNE RASTI x:Ix x^x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

SWAŠTA DEBATE :o|o:

MENE PA ZANIMA, A JE SPLOH MOŽN KRKOLI NARDIT, AL PA KRKOLI MISLT, AL PA KRKOLI POPIT, PA DA TO NE BI BIL NUJNI SESTAVNI DEL DUHOVNE RASTI x:Ix x^x

Seveda je možno. Dejanja sama po sebi niso nobena duhovna rast.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...