Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

kolk vem ja.

je ze macka povedala, da je lahko podoben tudi agar agar. deluje podobno kot zelatina.

verjetno pod besedo "zelatina" se smatra vse kar deluje podbono kot zelatina x:Dx pa ce je zivalskega izvora ali ne.

 

Gledam zdej klele: http://www.svet-je-lep.com/prehrana/tabela_Ejev.php

in piše za E441 (želatina) - Če je pridobljena iz živalskih virov....

Pa mi zdej ni jasn, zakaj ta "če"? Se prav, je lahko tud rastlinskega izvora, al kaj?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Želatina je živalskega izvora;

"V kolker piše na želirnem sredstvu, da je sestava "želatina",

je to definitivno živalskega izvora. Narejena iz govejega živalskega kostnega mozga,

kosti in kož, želodcev mladih govedi. Iz "Dr. Oetker" so odgovorili, da oni delajo želatino

iz nekih delov svinjine.

 

Mimogrede, iz mladih telečjih želodčkov se pridobiva sirišče,

ki se ga uporablja pri izdelavi sira. Vsaj včasih je bilo tako.

 

 

Želatina je tudi v ...;

Pri sestavinah kavnega, vanilijevega jogurta piše, da vsebujeta tudi želatino,

pa še kak jogurt, drugi proizvodi bi se našli [zelatina je v vecini bonbonckov,

tudi v "popularnih" haribo, ...].

 

Velikonočna žolca se dela iz pujsove glave in parkljev, ki se kuhajo in precejajo

tolikokrat, dokler ne nastane prozorna želatina."

 

 

Želatina [živalski izvor] je tudi v kupljenih marmeladah [razen, če le - te vsebujejo

rastlinski pektin, ... kot želirno sredstvo]. Kot tudi v čokoladah, bonbonih, ..."

 

 

"Nima vsaka kupljena marmelada, ... vsebnosti želatine.

Najbolje je pogledat/ prebrat sestavine na posameznih izdelkih

in se potem pozanimat kakega izvora je kakšna stvar, če se je ne pozna,

se pa uporabi google. Tudi nekateri E-ji so živalskega izvora.

Sicer pa konzumirat čim manj dodatkov [E - jev]."

 

 

_________

 

Žele [gel]/ želiranje z rastlinskimi viri/ izvori:

 

"Rastlinska želatina ["želin"] je lahko iz alg agar-agar.

želeja stisnjenih & precejenih kutin [na tortah, ...],

želeja iz kutin in jabolk [domača marmelada iz omenjenih sadežev],

pektin [rastlinsko želirno sredstvo]."

 

 

Pri kuhanju marmelade pomaga želirat tudi limonin sok.

 

Hruške, slive, pomaranče, ... so bogate s pektinom. ...

 

Nešplje so izvor pektina & tanina. ...

 

 

Dovolj pektina za želiranje marmelad je v kutinah in/ ali v še zelo zelenih jabolkih,

ki se jih vkuha zraven v marmelado. Potem se ne potrebuješ drugih želirnih sredstev.

 

Pa v ribezu tudi.

Samo ribez ni tako nevtralen, da bi ga lahko mešali z drugim sadjem, razen za mešano marmelado.

 

 

Slive, borovnice imajo veliko pektina.

Ameriške borovnice skupaj z bresvami so super marmelada!"

 

Source: Želatina

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?...7&offset=10

 

 

"Čisti Pektin, rastlinsko želirno sredstvo, se dobi v trgovinah z zdravo prehrano.

V MB ga imajo v trgovinah Ajda, Hiška dobrot in Sonček [info iz dne 28. maj 2007].

 

V Avstriji, v Beljaku. V bio trgovini Martin [nakupovalni center Atrio] se ga tudi dobi.

Dobi se tudi polnovredni ferment, kislo testo v tekočini in v prahu, ... Dobro založena bio trgovina. Kupi

se lahko tudi kulturo za izdelavo domačega jogurta ter probiotičnega jogurta [info je iz leta 2007].

Imeli so tudi tako za izdelavo kislega mleka in kefirja. ..."

 

Zgoraj imenovana "Hiška dobrot" ne posluje več: http://www.hiskadobrot.com/

Očistite pesticide iz vašega sadja

http://www.hiskadobrot.com/index.php/Novic...sega-sadja.html

 

 

Source:

Pektin [želiranje] & marmelada [pekmez] brez sladkorja [stran 3]

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?...a&offset=20

 

 

Kaj je pektin [rastlinsko želirno sredstvo]?

http://www.food-info.net/si/qa/qa-wi6.htm

 

 

"Če ni potrebe, potem je ok dodat/ delat marmelado, pekmez, ... iz hrusk, sliv, ...

So bogate s pektinom in sladke [dodaten sladkor/ slajenje ni potrebno]. ...

 

V knjigi "Narava ima vselej prav" imate na strani 162 poglavje o grozdni marmeladi brez sladkorja, v katero se vkuha vsesortno sadje in celo zelenjava.

 

 

Pektin [želiranje] & marmelada, pekmez brez sladkorja

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?...a&offset=40

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jest sm pa globoko prepričan, da večina ljudi postane vegeterjancev, ker začnejo v mesu iskat razloge za svoje težave,ki pa so v večini primerov produkt čist drugih zadev :)

Predusem miselnih vzorcev in načina življenja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jest sm pa globoko prepričan, da večina ljudi postane vegeterjancev, ker začnejo v mesu iskat razloge za svoje težave,ki pa so v večini primerov produkt čist drugih zadev :)

Predusem miselnih vzorcev in načina življenja.

Jst sem pa globoko prepričan, da se motiš.

Poznam kr neki vegijev in pri večini njih je blo to precej spontano, pač en delček v mozaiku notranjega zorenja. Ko sem sam postal vegi kakih 10-12 let nazaj sploh nisem mel nobenih posebnih težav, za katere bi iskal razloge ali rešitve; bil je samo zelo jasen notranji občutek, da je tako bolj prav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strinjam. :palec:

Pri meni se je to zgodilo zelo spontano. Pravzaprav celo tako zelo, da sem porajtal sele cez vec kot pol meseca, da se mesu izogibam (spontano).

 

Verjamem pa, da nekdo nekaj ne pocne (v tem primeru ne uziva mesa) celo zaradi nekih mislenih vzorcev, ki jih je naverjetneje sam izbral kot primerne in merodajne.

 

Ti se lahko pokazejo v primernu, ko nekdo nekaj let ne uziva mesa, povsem spontano; nato pa mu organizem ali neka recimo merodajna notranja pobuda priporoca uziti nekaj mesa; sam pa si to mentalno prepreci zaradi nekih prepricanj kot je recimo napuh ali ego duhovneza.

Celo plizerstvo, delovanje v skladu prepricanj, v veri da si bo kupil bozjo milost ali milost tistega...

 

V tem ironicnem poizkusu se malodane porazgubi "pravi" spirit. Tako potem vidimo kako velike mnozice castijo Dalaj Lamo ali kaksnega drugega veleucitelja (kar seveda ni narobe), hkrati pa taisti ljudje nekega prav tako duhovno razvitejsega budisticnega meniha ne upostevajo kot neko zrelejso duhovno avtoriteto od njih samih. Enostavno "ni dovolj dober". Torej, "hocemo najboljse ali pa sploh nocemo". Misloc, da je vrhunski mojster bliznjica do razsvetljenja njih samih. Kot razsmilja preracunljivi um.

 

Menim, da se najveckrat zgodi to, da nekdo sicer zacuti neko smer ce se tako izrazim, pobudo za spremembo, zacuti kej je pravo zanj itn, in tudi dejansko se del njegovega zivljenja spremeni, se usmeri tudi drugace, recimo da stopi na "pot ucenca".

Sele potem se na to novo nastalo in spremenjeno zivljenjsko okoliscino ustvari nove vzorce in stalisca, principe in prepricanja, ki jih s pomocjo ega ustvari v prekrivanju morda se globjih in mocnejsih ustvarjenih zidov. Torej naslednjih preprek na poti razvoja.

Nekdo, ki se je v svoji evoluciji pricel zanimat za duhovnost, ga je nekako zacela privlacit, bere o tem, razmislja o tem, tudi v odnosih resuje zadeve skozi neka ezotericna prepricanja, saj na odnose zacne gledati skozi taksna ocala, kar se zacne veckrat kazati skozi njegov imidz, lifestyle, govor, odnos do drugih, biti nekaj vec, biti drugacen, spremembo prijateljev, druzbe, sluzbe, navad, prehrane, glasbe, oblacenja, tem pogovora, itn.

- hkrati je to zavedanje o drugacnosti resnicno in hkrati tudi lazno.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jest sm pa globoko prepričan, da večina ljudi postane vegeterjancev, ker začnejo v mesu iskat razloge za svoje težave,ki pa so v večini primerov produkt čist drugih zadev :)

Predusem miselnih vzorcev in načina življenja.

:palec:

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, ampak to ne potrjuje tvoje teorije, temvec obratno! x;)x

Namrec moral bi dodati ,da sem se mesu SPONTANO izogibal, ne pa namerno, kot je bilo razumeti v tvoji teoriji. Saj, ce bi bil onamerno bi vedel takoj in ne sele cez pol meseca.

x:Dx x:Dx x:Dx ...yes,yes
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, ampak to ne potrjuje tvoje teorije, temvec obratno! x;)x

Namrec moral bi dodati ,da sem se mesu SPONTANO izogibal, ne pa namerno, kot je bilo razumeti v tvoji teoriji. Saj, ce bi bil onamerno bi vedel takoj in ne sele cez pol meseca.

 

Sej uredu Free x:Dx x:Dx x:Dx Ne razumeš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, dej razlos ane, sej vids da rabm dodatno obrazlozite. lahk sm sam bl glub pa tko a ves...

 

Ma ne...sam bed mi je nekej enmu dokazvat.Sm že z leti šu mal vn iz teh rangov.Če pač ne vidiš, ne vidiš, ni pene :).

Sam dejstvo je da ljudje zelo veliko stvari naredimo podzavestno zaradi nekih "zadev" ki se odvijajo v nas samih in potem zgleda vse skupej spontano in si rečemo češ : "sej se ploh nism silu, je šlo čist naravno v to smer" :)....so pa te procesi izredno zajebani za videt-zakaj je do tega prišlo, kaj je to povzročil. razlog ???...sploh če gledaš samga sebe ja :) .V večini primero se v to sploh ne poglabljamo.

Govorim na splošno, ne boš mislu da zej tvoj konkreten primer, ker kot sem reku tko kot sem napisov, sm globoko prepričan večina vegeterjancev postane taka zarad stvari ki nimajo nobenih vez z mesom.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, sej konc koncev z vegetarjanstvom ni nč narobe, ne glede na razloge. Če druzga ne, ne konzumiraš mrtvih trupel nafilanih sa svem i svašta, ne podpiraš klavniškega masakra čutečih bitij... marsikomu pa baje celo pomaga pri zdravju. Tko da... po mojih opažanjih se v to bolj spotikajo tisti, ki majo nekje podzavestno težnjo, da bi se tud sami dvgnil kak rang višje v svojem razvoju (česar delček je tud veg. prehrana), pa so njihov jezik (poželenje po hrani) in stare zakorinjene navade močnejše; potem njihov um pač najde neke razloge, zakaj je vegetarjanstvo brez veze, ali celo neki negativnega, ali beg pred nečim itd. V bistvu pa je to bolj njihovo opravičilo/potuha samim sebi, da jim ni treba narest kake spremembe ali koraka naprej, in se lahko še naprej pasejo na starih pašnikih.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, naredimo res.

 

Ok, kako potem to lociti oziroma kaj so torej ZATE tisti pokazetelji ali dokazatelji, da verjames oziroma si preprican, da se vecina ljudi odloci za vegetarijanstvo zaradi nekih podzavestnih vzgibov (recimo strahov) ali recimo zelja, oziroma tistih vzgibov, ki niso spontani in ne prihajajo kot odziv njegove notranje potrebe po spremembi?

 

 

Vprasanje 1: Ce imas na mizi 3 vrste sadja, katerega ga bos izbral in zakaj?

Vprasanje 2: Ce ima otrok na mizi 3 vrste sadja, katerega bo izbral in zakaj?

Vprasanje 3: Zakaj torej ob spremembi prehrane cloveka, mnogokrat sledi ali je vzajemna tudi sprememba na drugih nivojih in dejavnostih njegovega zivljenja (kot sem ze opisoval zgoraj)? Recimo sprememba imidza, razmisljanja, odnosov, zanimanja, itn?

Ce to torej po tvoje ni plod njegove notranje transformacije kateri spontano in logicno sledi zunanja transformacija, med katerimi je lahko tudi postopno bolj ali manj spontano zmanjsanje uzivanja mesa, nenadno bolj ali manj spontano zmanjsanje uzivanja mesa, in skratka bolj ozavescen poudarek in razmisljanje o tem kaj sploh uziva?

 

!

Bistveno razhajanje v tvojem in moje razmisljanju se mi zdi da je v tem, da zelis pridati osebi ki je postala vegetarijanec podzavestni mentalni vzorec, kateremu sledi zavestna mentalna odlocitev.

Napram mojemu razmisljaju, v katerem menim, da odlocitev sledi bolj ali manj spontano zaradi spremembe v notranjosti, kateri povod ni bil vzorec, temvec obcutenje! - TO pa je tisto zakaj prihaja do konfliktov med prepricanji.

Seveda lahko temu sledi tudi mentalno prepricanje, a to je ze takrat ko je notranje sprememba ze narejena! Kasneje pa gre lahko zgolj bolj za samo vezanost na to kaj smo in kaksni smo.

 

Namrec nekdo z dozivetim obcutkom potrebe vegetarijanstva, cetudi ga ne zna opisati, ga najveckrat tezje opise to drugemu (torej recimo mesojedcu). Ta pa tega ne more razumeti v kolikor tega dozivetja ali te potrebe ni osebno izkusil.

Zato je prepad navidez in tudi realno tako velik!

Tako tudi med pogovorom vegetarijanec drugemu vegetarijancu morda tezje pove zakaj je postal vegetarijanec kot predvsem zato, ker je dejansko tako cutil in se spontano odzval ne nake svoje potrebe.

Seveda v kolikor to niso bile miselne forme kot so, mesojedstvo ni dobro zaradi tega in tega, zato bom postal vegi.

 

V skrajnem; moje mnenje sledi moji izkusnji, ne vem pa cemu sledi tvoje mnenje.

In bistven razhod je v tem ali je nekdo postal vegi kot posledica nekega cutenja oziroma potrebe, ali mentalne forme o tem kaj je prav in kaj ne.

Kot bi rekel, rad imam svojega psa, ker tako cutim; ali rad imam svojega psa, ker je prav da ga imam rad. - V tem je razlika!

 

In moja dejanska izkusnja je, da vsaj 14 dni pred neko prihoterapevtsko delavnico nisem uzival mesa povsem spontano, kakor sem se ga spontano tudi izogibal. Sele na sami delavnici, kjer so pravzaprav podajali neke mislene vzorce o tem, da mesa ni najbolj primerno veliko uzivati, pa sem dojel, da sem se ga izogibal ze dalj casa. Povsem spontano.

Takorekoc sem se sponatano odzival svoji potrebi (ki je prisla od ne vem kje), sele nato mi je nekdo podajal tudi mentalne razloge zakaj ne uzivati mesa.

Nemalokrat pa je tudi v zivljenju tako, da nekaj storimo, sele kasneje pa izvemo zakaj je bilo to tudi dobro.

In temu lahko torej recemo kako? Podzavestni miselni vzorci, ki jih zaznamo se preden jih sploh slisimo? Ali rajsi spontanost, intuicija, notranji glas, whatever... ?

 

...

Sam dejstvo je da ljudje zelo veliko stvari naredimo podzavestno zaradi nekih "zadev" ki se odvijajo v nas samih in potem zgleda vse skupej spontano in si rečemo češ : "sej se ploh nism silu, je šlo čist naravno v to smer" :) ....so pa te procesi izredno zajebani za videt-zakaj je do tega prišlo, kaj je to povzročil. razlog ???...sploh če gledaš samga sebe ja :) .V večini primero se v to sploh ne poglabljamo.

Govorim na splošno, ne boš mislu da zej tvoj konkreten primer, ker kot sem reku tko kot sem napisov, sm globoko prepričan večina vegeterjancev postane taka zarad stvari ki nimajo nobenih vez z mesom.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, naredimo res.

 

Ok, kako potem to lociti oziroma kaj so torej ZATE tisti pokazetelji ali dokazatelji, da verjames oziroma si preprican, da se vecina ljudi odloci za vegetarijanstvo zaradi nekih podzavestnih vzgibov (recimo strahov) ali recimo zelja, oziroma tistih vzgibov, ki niso spontani in ne prihajajo kot odziv njegove notranje potrebe po spremembi?

 

 

Vprasanje 1: Ce imas na mizi 3 vrste sadja, katerega ga bos izbral in zakaj?

Vprasanje 2: Ce ima otrok na mizi 3 vrste sadja, katerega bo izbral in zakaj?

Vprasanje 3: Zakaj torej ob spremembi prehrane cloveka, mnogokrat sledi ali je vzajemna tudi sprememba na drugih nivojih in dejavnostih njegovega zivljenja (kot sem ze opisoval zgoraj)? Recimo sprememba imidza, razmisljanja, odnosov, zanimanja, itn?

Ce to torej po tvoje ni plod njegove notranje transformacije kateri spontano in logicno sledi zunanja transformacija, med katerimi je lahko tudi postopno bolj ali manj spontano zmanjsanje uzivanja mesa, nenadno bolj ali manj spontano zmanjsanje uzivanja mesa, in skratka bolj ozavescen poudarek in razmisljanje o tem kaj sploh uziva?

 

!

Bistveno razhajanje v tvojem in moje razmisljanju se mi zdi da je v tem, da zelis pridati osebi ki je postala vegetarijanec podzavestni mentalni vzorec, kateremu sledi zavestna mentalna odlocitev.

Napram mojemu razmisljaju, v katerem menim, da odlocitev sledi bolj ali manj spontano zaradi spremembe v notranjosti, kateri povod ni bil vzorec, temvec obcutenje! - TO pa je tisto zakaj prihaja do konfliktov med prepricanji.

Seveda lahko temu sledi tudi mentalno prepricanje, a to je ze takrat ko je notranje sprememba ze narejena! Kasneje pa gre lahko zgolj bolj za samo vezanost na to kaj smo in kaksni smo.

 

Namrec nekdo z dozivetim obcutkom potrebe vegetarijanstva, cetudi ga ne zna opisati, ga najveckrat tezje opise to drugemu (torej recimo mesojedcu). Ta pa tega ne more razumeti v kolikor tega dozivetja ali te potrebe ni osebno izkusil.

Zato je prepad navidez in tudi realno tako velik!

Tako tudi med pogovorom vegetarijanec drugemu vegetarijancu morda tezje pove zakaj je postal vegetarijanec kot predvsem zato, ker je dejansko tako cutil in se spontano odzval ne nake svoje potrebe.

Seveda v kolikor to niso bile miselne forme kot so, mesojedstvo ni dobro zaradi tega in tega, zato bom postal vegi.

 

V skrajnem; moje mnenje sledi moji izkusnji, ne vem pa cemu sledi tvoje mnenje.

In bistven razhod je v tem ali je nekdo postal vegi kot posledica nekega cutenja oziroma potrebe, ali mentalne forme o tem kaj je prav in kaj ne.

Kot bi rekel, rad imam svojega psa, ker tako cutim; ali rad imam svojega psa, ker je prav da ga imam rad. - V tem je razlika!

 

In moja dejanska izkusnja je, da vsaj 14 dni pred neko prihoterapevtsko delavnico nisem uzival mesa povsem spontano, kakor sem se ga spontano tudi izogibal. Sele na sami delavnici, kjer so pravzaprav podajali neke mislene vzorce o tem, da mesa ni najbolj primerno veliko uzivati, pa sem dojel, da sem se ga izogibal ze dalj casa. Povsem spontano.

Takorekoc sem se sponatano odzival svoji potrebi (ki je prisla od ne vem kje), sele nato mi je nekdo podajal tudi mentalne razloge zakaj ne uzivati mesa.

Nemalokrat pa je tudi v zivljenju tako, da nekaj storimo, sele kasneje pa izvemo zakaj je bilo to tudi dobro.

In temu lahko torej recemo kako? Podzavestni miselni vzorci, ki jih zaznamo se preden jih sploh slisimo? Ali rajsi spontanost, intuicija, notranji glas, whatever... ?

 

Hm...lej free te čist štekam kaj te hočeš povedati...sam men se ne da razpredat na široko kako in kaj.....torej na kratko v kaj sem prepričan:

 

Človek je po defoltu vegeterjanec in mesojedec.Je oboje.Nobena od obeh zadev ni dobra v presežku, se pa strinjam, da se je treba bolj posvečat presni prehrani, torej manj mesa, več drugega, vsekakor pa oboje.Ljudje smo evolucijska bitja, torej evalviramo glede na dejavnike in okolje.Trenutno smo v "srednji" fazi (organi so prilagojeni za to)....kaj bo, bo pokazal čas.....oziroma tisoče in tisoče let evolucije.Zaradi okolja, kjer mesa res ne potrebujemo uživat se zna zgoditi da se bo telo iz generacije v generacijo temu prilagodil in da bomo na koncu res postali eventuelno to.Ampak za to kot sem rekel, je potrebno tisoče in tisoče let.Trenutno smo po raziskavah že cca 100.000 let podobno anatomični, če se gleda neko povrečje.Ljudje smo torej isti kot praljudje, je pa bistvena le ta razlika, da ne prihaja več do selekcije v smislu, da so včasih živeli samo tisti ki so si to "zaslužili" torej najmočnejši,naspretnejši,....danes pa živi skoraj vsak, ki bi drugače umrl in imamo potem občutek, da človeštvo stagnira v smislu zdravja proti temu kaj je blo včasih v "divjini".Seveda ne drži, enostavno so takrat taki umrli in jih ni bilo za videt videli smo pa samo te "zdrave".

 

Vegeterjanci po moje prehitevajo evolucijo na miselni osnovi podzavestnih impulzev iz okolja in to celo na tak način, da na kocu sploh ne vejo več, da so to sami sebi naredili :) .Seveda pa globoko verjamem da se sm pa tja tut najde kak človek katerega telo resnično ne prenese mesa :).

 

Indy aut

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fajn za mnenje :palec:

Zanimiva teorija. Sicer se z njo ne strijam, mi je pa zanimiva.

 

Takih ljudi je vedno vec, ki ne prenesejo mesa. Predvsem otroci. Vprasanje je tudi zakaj: ali zaradi mesa samega oz. njegove vibre, ali pa zaradi njegove slabe kvalitete ki se nadgrajuje z ostalo slabo prehrano. Najveckrat ze s strani starsa, matere. Antibiotiki, umetni dodatki v krmi, GSO krma za zivali, mnozicna in neprimerna vzreja itn. Osebno mislim, da zaradi obojega.

 

Hm...lej free te čist štekam kaj te hočeš povedati...sam men se ne da razpredat na široko kako in kaj.....torej na kratko v kaj sem prepričan:

 

...

 

Vegeterjanci po moje prehitevajo evolucijo na miselni osnovi podzavestnih impulzev iz okolja in to celo na tak način, da na kocu sploh ne vejo več, da so to sami sebi naredili :) .Seveda pa globoko verjamem da se sm pa tja tut najde kak človek katerega telo resnično ne prenese mesa :) .

 

Indy aut

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jest sm pa globoko prepričan, da večina ljudi postane vegeterjancev, ker začnejo v mesu iskat razloge za svoje težave,ki pa so v večini primerov produkt čist drugih zadev :)

Predusem miselnih vzorcev in načina življenja.

Sprememba prehrane ne more odpraviti bistvenih težav, lahko pa odpravi nekaj manjših, ki niso nepomembne. Ne verjamem, da večina ljudi opusti prehranjevanje z mesom, ker v njem vidi razloge za svoje težave: prej bi dejal, da zaradi mode, popularnosti.

 

Človek je po defoltu vegeterjanec in mesojedec.Je oboje.

Katera točka evolucija pa je bila določena kot default?

 

Nobena od obeh zadev ni dobra v presežku, se pa strinjam, da se je treba bolj posvečat presni prehrani, torej manj mesa, več drugega, vsekakor pa oboje.Ljudje smo evolucijska bitja, torej evalviramo glede na dejavnike in okolje.Trenutno smo v "srednji" fazi (organi so prilagojeni za to)....kaj bo, bo pokazal čas.....oziroma tisoče in tisoče let evolucije.Zaradi okolja, kjer mesa res ne potrebujemo uživat se zna zgoditi da se bo telo iz generacije v generacijo temu prilagodil in da bomo na koncu res postali eventuelno to.Ampak za to kot sem rekel, je potrebno tisoče in tisoče let.Trenutno smo po raziskavah že cca 100.000 let podobno anatomični, če se gleda neko povrečje.Ljudje smo torej isti kot praljudje, je pa bistvena le ta razlika, da ne prihaja več do selekcije v smislu, da so včasih živeli samo tisti ki so si to "zaslužili" torej najmočnejši,naspretnejši,....danes pa živi skoraj vsak, ki bi drugače umrl in imamo potem občutek, da človeštvo stagnira v smislu zdravja proti temu kaj je blo včasih v "divjini".Seveda ne drži, enostavno so takrat taki umrli in jih ni bilo za videt videli smo pa samo te "zdrave".

 

Vegeterjanci po moje prehitevajo evolucijo na miselni osnovi podzavestnih impulzev iz okolja in to celo na tak način, da na kocu sploh ne vejo več, da so to sami sebi naredili :) .Seveda pa globoko verjamem da se sm pa tja tut najde kak človek katerega telo resnično ne prenese mesa :).

Evolucija se dogaja tudi zavestno in hitreje, kot nas skušajo prepričati "znastveniki". Vsaka odločitev, naj bo trajna ali začasna, o neprehranjevanju z mesom, je del evolucije in sprememb -- prav nič prehitevanja ni tukaj. Vsekakor podpiram, da se ljudje odločajo za vegetarijansko prehrano -- pa naj bo iz mode, ker mislijo, da bodo tako srečnejši, iz principa, ali iz česar koli drugega.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sprememba prehrane ne more odpraviti bistvenih težav, lahko pa odpravi nekaj manjših, ki niso nepomembne. Ne verjamem, da večina ljudi opusti prehranjevanje z mesom, ker v njem vidi razloge za svoje težave: prej bi dejal, da zaradi mode, popularnosti.

 

 

Katera točka evolucija pa je bila določena kot default?

 

 

Evolucija se dogaja tudi zavestno in hitreje, kot nas skušajo prepričati "znastveniki". Vsaka odločitev, naj bo trajna ali začasna, o neprehranjevanju z mesom, je del evolucije in sprememb -- prav nič prehitevanja ni tukaj. Vsekakor podpiram, da se ljudje odločajo za vegetarijansko prehrano -- pa naj bo iz mode, ker mislijo, da bodo tako srečnejši, iz principa, ali iz česar koli drugega.

 

Naprimer iz dolžnosti, da ohranimo planet tudi zanamcem.

Om hrim aim hrim Om Sarasvatyai namah
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

js bi reku tole: kdor je vegi vsaj ene 6 let, ve kako in zakaj. potem to verjetn ni vec moda, ampak life style, nacin prezivetja, prezivljanje, whatever, je del life in je kot tako nekako samoumevno. skratka jE! In to je tO!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

js bi reku tole: kdor je vegi vsaj ene 6 let, ve kako in zakaj. potem to verjetn ni vec moda, ampak life style, nacin prezivetja, prezivljanje, whatever, je del life in je kot tako nekako samoumevno. skratka jE! In to je tO!

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti se lahko pokazejo v primernu, ko nekdo nekaj let ne uziva mesa, povsem spontano; nato pa mu organizem ali neka recimo merodajna notranja pobuda priporoca uziti nekaj mesa

ja, tak je moj primer recimo. bila sem 2 leti prav veganka (popolnoma nic zivalskega, niti jajc, mleka, sira... nic nic), pa sem se sicer dodobra ocistila in se nekaj casa pocutila zlo dobr, vendar potem pa mi ni vec sedlo oz. sem se nekako podhranila, izcrpala vseh snovi, tako da sem postopoma zacela uzivat sir, jogurte (ne vec sojinih napitkov ipd.), pa tudi meso: predvsem ribe.

Hecno se mi je orpedeljevati za *mesojedca*, kajti saj v mojem hladilniku prakticno ni nikoli mesa, ne spomnim se kdaj sem bla nazadnje v mesnici (pa se to najbrz zarad mimi), vendar *jem* pa ga, hocem rect - ga ne ne-jem. x:o)x

Vcas mi prav zapase (je pa res, da vcas tud zato, k se zarad nekaterih okoliscin prehranjujem veckrat zelo skopo, 'ubogo', pa ocitno moram na hitro 'not prinest' kake snovi in to lohk nardim z mesom).

No tko sem pri sebi postekala.

 

Vendar pa scasoma zacne tudi telo zavracat, recimo cutis da imas drugacno prebavo al kaj tacga (sicer mam super prebavo, ker kar zdravo jem, samo nezadostno x:)x), tako da ti (oz. vsaj meni) telo dolgorocneje v pocasnem procesu to zavraca. Kot receno, za na hitro dobit moci, pa se vcas ne morem upret kakim ribcam ali prsutu.

In tud ce me kdo povabi recimo na zrezek, ne odklonim (vendar to je zlo redko, da bi mene kdo vabil na zrezek, predvsem, ker mam frende, ki so bolj al manj na isti valovni dolzini, pa tako tudi tu, pa mamo vsi najrajs kake zelenjavcke itd. x:)x).

 

Je pa res, da stevilni otroci nagonsko ne marajo mesa.

Pomislite pri sebi: se spomnite, kako neprijetno vam je blo v mesnici, pa kaksen cuden vonj je bil not?

No jaz se in to je to. Jasno, otrok ima tudi bolj prefinjen voh. in seveda obcutke oz. je bolj v stiku s sabo in okolico.

 

Morda je to povezano, saj sem veganstvo furala ravno v casu ko je bil majhen, vendar on v bistvu ni maral mesa.

Morda se je tud tolk navadil na sejtane in tofuje in to, da mu je meso blo cudno - vse tisto prezvekovanje itd.

In se danes si veckrat zazeli sejtan + riz.

So ga se hecal, k smo ga na kake piknike peljal al pa vrtne zabave, pa je blo svega i svacega, a on je pil vodo in jedel kruh in sir.

Da so rekl frendi, blagor vama (k je mal manj kot na kruhu in vodi). x;)x xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, the best :palec: morda potrjujes eno teorijo na nek nacin...

ze vrsto let nazaj raziskovali so zakaj kitajci nimajo nekih sodobnih degerativnih bolezni kot americani.

ugotovili so, da ne uzivajo mesa in zivalskih beljakovin ali pa dosti manj. v mnogih predelih kitajske ga zaradi revscine pac niso imeli.

zgodilo pa bi se, da v kolikor bi ga imeli, bi GA uzivali.

to povezujejo predvsem z enim od mocenjsih cloveskih nagonov, to je po prezivetju.

namrec meso in taksna "mocnejsa" hrana daje kratkorocno energijo, moc s katero so ljudje bolj nagnjeni k spolnosti.

morda pa je tudi povezano z mocjo in lovljenjem, kot je bilo vcasih.

dolgorocno pa cloveku ne prinasa zdravja, temvec tudi kot posledice kot jih lahko vidimo kot rezultat uzivanje prehrane americanov.

 

...

... za na hitro dobit moci, pa se vcas ne morem upret kakim ribcam ali prsutu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, the best :palec: morda potrjujes eno teorijo na nek nacin...

ze vrsto let nazaj raziskovali so zakaj kitajci nimajo nekih sodobnih degerativnih bolezni kot americani.

ugotovili so, da ne uzivajo mesa ali pa dosti manj. v mnogih predelih kitajske ga zaradi revscine pac niso imeli.

zgodilo pa bi se, da v kolikor bi ga imeli, bi GA uzivali.

to povezujejo predvsem z enim od mocenjsih cloveskih nagonov, to je po prezivetju.

namrec meso in taksna "mocnejsa" hrana daje kratkorocno energijo, moc s katero so ljudje bolj nagnjeni k spolnosti.

morda pa je tudi povezano z mocjo in lovljenjem, kot je bilo vcasih.

dolgorocno pa cloveku ne prinasa zdravja, temvec tudi kot posledice kot jih lahko vidimo kot rezultat uzivanje prehrane americanov.

ja sej, sej je kr logicno.

No sej pravim - mesa *ne jem*, a hkrati pa ga tudi *jem*. x:o)x x;)x

Nikol ga ne pripravljam (z izjemo rib), to pa smo pri nas imeli ze od nekdaj.

Zame je rizota recimo bla rizibizi. Nikol nismo mesa tlacl not. Itd. Sem od nekdaj na zelenjavi in na zdravi hrani; moja mama je naravni oz. spontani *makrobiotik*, v bistvu... je tist, kar je, tedaj ko je, pripravljeno z andahtjo, zdravo.... recimo jaz bi tedaj [kot majhna] z veseljem kak zrezek, pa je bla recimo kolerabna juha... :o|o: x;)x no na to edino nisem shizila.

Pa riceti pa to so pr nas bli brez mesa, praviloma, pa vselej nad okusni.

Tko da mi je to najbl normalno, se tko prehranjevat... s filingom, tako da mi tud ne pase tist, kar mi ne pase (telesu) - ravno zato ne uzivam cukra, mascob, kave itd. ne zato ker redi ali samo ni zdravo ali karkol, pac pa zato, ker mi ne pase... si ne zazelim.. (ko pa si -zazelim-, pa si privoscim: tako je recimo tud s kavo. v 1/2 leta sem spila kakih 5 x:)x)

prej si pozim kislo zelje zazelim kot pa pecivo, recimo. ze od majhnega.

 

Ceprav se nocem vkalupljat in pretirano sledit ne vem cemu, pa vendar mi je nekako zanimivo, da imam krvno skupino 0. x:)x

 

v soboto, 29.8

klik

hvala za info, sem se pomislila, ce je v mostecu, zakaj pa ne (ce bom ze mobilna). :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...