Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

brezo ... seveda imaš tudi ti prav

in pri mestih mačkah imaš še bolj prav.

 

Naša mačka ( podeželska ) dobro ve, zakaj bi naj bila pri hiši.

 

Naša mačka ulovi miš in mi jo prinese ... zraven si pa misli ... tu imaš miš, zdaj pa mi hitro daj kaj za pojest, ker sem tako pridna ....

 

Tako pač je, tudi miši niso več tako dobre, kot so bile včasih ... x^x ... pa čeprav niso zagiftane

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in res imamo radi svoje ljubljenčke

 

celo tako

 

pred leti, na letovanju ob morju, je v sosednjem bungalovu dopustovala ena švabica z enim "Lesijem"

 

in tega "Lesija" je imela tako zelo rada, da mu je najprej ona prežvečila vse brikete, vse pasje konzerve ....

 

no najbrž je babnca bila tudi zelo duhovna in sta si delila tudi karmo ... x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ahh brezo, kolk si mi zdej zluštal riž :yumy: tolk bi ga... sam ga nimam :o|o:

 

Nič jasn...riž in špageti so ti skoraj osnovna hrana, ki jo je najbolj imeti v shrambi...x:)x Jaz bom moral pa spet nabavit kakšnih 50. al pa 100. kg riža, da mal obnovim zalogo...me bodo spet mal čudno gledal v trgovini, ko bom spraznil celo polico...kupujem namreč samo rjav oz. ne čist oluščen riž...ma ko jih šljivi...to je še sindrom jugo časov, ko se je kupovalo ko so kaj dobil, za naslednjo pošiljko se namreč ni nikoli vedelo kdaj bo prišla in če bo cena ista...danes pa rabim zalogo, če me slučajno sneg zamede al pa poplavi celo okolico...pol leta preživet v kučici do poletja no problem...xg:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dejte vi men sam neki razložit tole ...

kako je lahk bad karma zame, če skrbim za eno bitje, ki bi drugač najverjetneje umrlo že 5 let nazaj, ko sem ga vsega bogega in bolnega dobila pred vrati?

poskrbet sam za svojo karmo??? a si zihr swamisan, da se tole sklada z višjimi načeli? meni se sliši prekleto egoistično xnckrivx

 

 

ma zanimiva mnenja, no ... najprej sem se hotla mal prepirat, sam ... ma .. bom rajši mal prespala ;)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

torej

 

skrbiš za druga bitja tako, da pri tem ne mučiš, ne ubijaš ...

 

ne mučiš, ne ubijaš nikogar, tudi živali ne

 

kaj si sicer naredila dobrega, ko si rešila to muco, sedaj pa jo hraniš tako, da za to ubijaš druge živali ...

 

a sem egoist zato, ker ne želim ubijanja

 

a si egoist ti, ker vidiš le svojo mačko, ne vidiš pa drugih živali

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz za svojo hrano nič ne ubijam...Če logično pomisliš, so tudi rastline živa bitja s svojimi dušami......tako da je to relativno...Astral...tako pač rečem, vem pa, o čem govoriš. In tam, kamor ciljaš, sem dobila tisti odgovor, tako da...Ne vem.....Mislim, da je vse odločitev posameznika, ko pride od spoznanja o samem sebi.....

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tvoja slaba karma je, če ubijaš

 

tvoja dobra karma je, da skrbiš za druga bitja

 

sedaj pa pri sebi uskladi ti dve zadevi

 

ok, bom se zmenla sama s sabo x:)x

 

***

samo ... potem .. če se enkrat inkarniraš kot maček, nimaš nobene šanse več priti v bolj razvito obliko .. glede na to, da dvomim, da bi prepričala Tristana, da bo od zdaj naprej na rižu, korenčku in brokoliju ... torej se hrani z mesom, posledično si zbija karmo, posledično pade še nižje :inocent: tko mal poenostavljeno ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja moytsa

 

saj oba veva, pa se potem morda narobe izraziva ...

 

sicer pa je ribo za tebe ubil ribič, ti pa si mu plačala za umor ... no recimo hipotetično, če bi jedla ribe .... heee

 

 

ja in res je tudi salata živo bitje ... le mame nima ...

 

glej Aliana .... poskrbi, da se ne vrneš kot mačka

 

saj se tudi mačka prebije do človeškega telesa .... le pot je zeloooooooooooooooooooo dolga

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

karma je težka zadeva ... bolj si v dreku bolj rineš v njega

 

 

 

hehe, najboljša definicija karme, kar sem jih kdajkoli slišala

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mater ste me nasmejal...x:o)x

 

Glede karme...če se izrazim v cifrah...rastlinca ima kao 1. enoto, žival ima kao 10. enot in človek kao 100 enot...to je samo približno in ni niti pod razno v takem razmerju oz. je od posameznega primera odvisno...Če človeček popaca korenček kasira 1. enoto slabe karme, če popaca žival............Skratka v vsakem primeru nekaj kasira, odvisno je samo koliko in na kakšen način bo to izničil....x:Dx

 

Alianči s tem ko kupuješ meso zase al pa za živalce podpiraš mesno industrijo, v tem ipogledu ima swamisan še kar prav...drugo pa je če ti kupuješ to zase al pa za mico maco...v tem primeru je pa tukaj še dharma...in tvoja dharma kot lastnika je pač da ga prehranjuješ in ker maček pač ne živi samo od rastlinc, je pač logično da mu moraš dati tudi meska...povedano drugače dharma ti izniči del slabe karme zaradi kupovanja meska...xg:Dx

 

In za tiste, ki ne veste živali imajo skupinsko dušo, prav tako tudi rastlince...pa mi niso niso povedal nobeni astralci...padla duhovna knjigica na glavo in me malo prosvetlila...xokkx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene pa prosvetlile izkušnje, da se duša razvija od najmanjše bakterije do človeka oz. še kaj več z eno dušo....o skupinskih dušah sem že slišala, ampak meni so izkušnje pokazale drugače. A veš, Brezo kako je, ko se znajdeš pred tvojo naslednjo inkarnacijo recimo na astralu in se odločaš, da se boš rodil v telesu neke živali??? in potem ni tukaj nobene skupinske duše, ampak ti sam?? no, to sem že poizkusila.....Skupinska duša pa....zanima me definicija......

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene pa prosvetlile izkušnje, da se duša razvija od najmanjše bakterije do človeka oz. še kaj več z eno dušo....o skupinskih dušah sem že slišala, ampak meni so izkušnje pokazale drugače. A veš, Brezo kako je, ko se znajdeš pred tvojo naslednjo inkarnacijo recimo na astralu in se odločaš, da se boš rodil v telesu neke živali??? in potem ni tukaj nobene skupinske duše, ampak ti sam?? no, to sem že poizkusila.....Skupinska duša pa....zanima me definicija......

 

E moytsa treba je letat malo višje od astrala...ala buddhijska raven...in ker jaz tega niti pod razno nisem sposoben mi pač beli duhci vržejo kakšno knjigico dobesedno pred nos al pa na glavo...xg:Dx

 

Se pa počasi sprašujem kaj imajo duše in karma veze z vegetarijanstvom...Čeprav sem polapismen mislim da je tema vegiji...Še tole ubacim potem se mi pa res ne da več ubadat s tistim kar piše po malo boljših bukvicah al pa člankih...Evo odlomek kar se različnih kraljestev tiče, se bom omejil samo na životinjsko carstvo...xokkx

 

Živalsko kraljestvo

Kot je značilno za rastlinsko življenje, zaznamuje tudi živalsko kraljestvo velika raznolikost, ki obsega vse od enoceličnega življenja do relativno zapletenih in visoko razvitih oblik. V primeru nekaterih višjih živali je jasno opazna določena mera zavesti, primanjkuje pa jim sposobnost mišljenja. Tudi odzivi na zunanje vplive so še precej avtomatični in bolj posledica prirojene instinktivne zavesti kot pa razmišljanja.

Ko primerjamo človeka in živali, je zanimivo tudi vprašanje bolečine. Tako žival kot človek sta podvržena fizični bolečini. Ta bolečina lahko včasih postane tako mučna, da jo je skoraj nemogoče prenašati, toda poleg fizičnega trpljenja občuti človek tudi čustveno bolečino, kot so nemirna vest, obžalovanje in samoobtoževanje. Čeprav nikoli ne moremo neposredno primerjati fizične in čustvene bolečine, ker gre za popolnoma različne ravni občutij, pa je tudi čustveno trpljenje zelo težko prenašati. Tretjo obliko bolečine, ki jo občuti le človek, lahko imenujemo mentalna bolečina, ki nastane zaradi človekove domišljijske sposobnosti. Morda je človek nekoč doživel neprijetno čustveno ali fizično izkušnjo, ki jo lahko zaradi močne in žive domišljije tako živo podoživi, da je videti, kot da bi jo dejansko še enkrat doživel. Ali pa morda obstaja strah, da bi se podobna izkušnja lahko ponovila in že zgolj ta strah povzroči dodatno in dolgotrajno trpljenje. Mentalna bolečina je torej le iluzija bolečine, toda za človeka, ki mu to slepilo vlada, je trpljenje, ki ga izkusi, kar se da realistično in se lahko ponavlja, dokler uspešno ne premaga te oblike samoprevare.

Pomembna razlika med človekom in živalmi je seveda v umski sposobnosti ali v kakovosti možganov, torej v tem, da ima človek sposobnost razmišljanja in da ima tisto abstraktno lastnost, ki jo imenujemo duh, o katerem pa ne moremo nič več reči. Duša, zaradi katere je bil človek povzdignjen iz živalskega kraljestva, je tesno povezana z duhom. Posameznikova duša je tista neotipljiva, neizmerljiva ali subjektivna lastnost, zaradi katere se v resnici človek loči od živali - živalske vrste bivajo s pomočjo skupinskih duš, katerih delci se umaknejo v "skupinsko dušo", potem ko določena žival umre. Nekatere značilnosti duše so radost in sreča, ljubezen, sočutje in razumevanje, modrost in intuicija - vse pa vodijo do najpomembnejšega vidika - nesmrtnosti.

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

E moytsa treba je letat malo višje od astrala...ala buddhijska raven...

 

Se pa počasi sprašujem kaj imajo duše in karma veze z vegetarijanstvom...

 

maš prav........ker mislim, da se vsak odloča, kaj bo počel. To je stvar svobodne volje. Glede letanja maš tudi prav, ker astral je res beznica, mislim, da me je swami razumel. Povezanost z univerzumom in virom, iz katerega izhajamo, je nekaj drugega

 

Free, I am asking myself how to eat just a rock..... Mislim, da če bi tole dosegli, bi dosti prišparali v lajfu....x;)x kaj praviš?

 

hvala, Brezo za tvojo razlago o skupinskih dušah, ampak jaz gledam na to malo drugačexDDx

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja free zanimivo

 

si me inspiriral

 

bom probal še s kamenjem

 

le en nasvet še rabim ... koliko minut ga naj kuham, da nebo tako zelo trd ( kamen mislim )

 

bojim se le, da po kamenju naslednji dan ne bo preveč fajn na WCju

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja free zanimivo

 

si me inspiriral

 

bom probal še s kamenjem

 

 

 

Ti razložim?

Rock=music=

 

O tem je free govoru x:Dx

da pa bi se rock lahko jedu, da bi te fizično nasitu, pa bi blo neki najboljšega

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

brezota bi dopolnil, da nihče ni lastnik nikogar

 

mačka ali kuža ali hrček ... etc ... je naš prijatelj, naš sopotnik, ni pa naša last

 

zato mu ne rabimo pomagat ravno za vsako ceno

 

ker se je tudi žival prišla učit, je prav, da se tudi sama potrudi za svoj obstoj

 

 

mislim, da na nek način drago plačujemo to ljubezen živali do nas, ko jo tako močno vežemo nase.

 

seveda uboga mačka niti ne more iskat in lovit miši, ko pa jo imamo zaprto v stanovanju ... v zlati kletki

 

če bi bila svobodna in bi se svobodno motala okoli, bi nas obiskala morda le, ko bi se tako odločila in tega se bojimo.

 

zato vprašanje ... A damo živalci možnost svobodne odločitve ?

 

In na koncu še : Kaj ima vegetarijanstvo s karmo ?

 

Mogoče si želimo, da nebi imelo ničesar, ampak vse je eno, vse je povezano z vsem ?

 

In vse v našem življenju je povezano s tem koliko zavesti že uporabljamo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

brezota bi dopolnil, da nihče ni lastnik nikogar

 

In na koncu še : Kaj ima vegetarijanstvo s karmo ?

 

Mogoče si želimo, da nebi imelo ničesar, ampak vse je eno, vse je povezano z vsem ?

 

In vse v našem življenju je povezano s tem koliko zavesti že uporabljamo.

 

to je res, ampak če pogledaš...od česa naj bi pa po tvoje ljudje živeli? Žal nismo še vsi na tej stopnji, da živimo od prane :sori:

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

moytsa

 

res še ne živimo od prane

 

ampak brezo jo poskusil prikazat razliko med hranjenjem z rastlinami ... živalmi ... ljudjmi ( tudi kanibali še obstajajo )

 

poskusil ti je podat razlago s primerjavo točk karme ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in moytsa še nekaj

 

karkoli že čaraš tukaj in zdaj ... nekaj točk boš nabrala v vsakem primeru ...

 

zato ... sigurno se še vrneš

 

res je da potem ne boš moytsa ... boš pa mogoče frantschek ... x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...