Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

Tisto o razvojni stopnji in uživanju mesa ne bo ravno držalo. Med svojim 16 in 20 letom sem bil vegetarjanec /nisem jedel mesa/ , zdaj pa že cca26 let jem vse. Zelo rad imam tudi zelenjavo na vse načine, ampak brez mesa mi nekaj manjka.Ti vidiš pobijanje živali ,jaz pa vidim na tone pesticidov, herbicidov ..., ki jih lepo predeluje naša zelenjava/ vsa!!/. Ni treba govoriti o ekološkem pridelovanju , ker teoretično in praktično ni več mogoče. /v sloveniji zihr/. Ampak . če se človek kot jaz sprijazni s tem -pač ješ brokoli z "dodatki ", meso , ki ni samo umrlo in podobno. Oebno poskušam kontrolirati vnos hrane, glede določenih maščo in količine, tudi poskušam glede kvalitete, vendar so to sifizova posla. Ne misli , če si vegetarjanec, da pa sedaj uživaš brezmadežno in nedolžno hrano. -počutje -OK -to ti že lahko pove marsikaj , vse ostalo pa...Me pa vsekakor ne moti vegetarjanstvo , čeprav se ne strinjam , da sem sedaj na nižji stopnji kot sem bil kao mulac. Imel sem neke poglede na način življenja, sedaj so se pa spremenili -zanesljivo sem sedaj na višji duhovni ali duševni stopnji , saj se stemi stvarmi tudi ukvarjam.Hrana ni ravno merilo razvoja človeka -intelekta , duhovnosti ,....Vsak človek ima svoje poglede in izkušnje glede vrste hrane , ki jo uživa in prav je tako. Dokazovanje za ali proti bi vsekakor bilo neskončno , ker obstajajo argumenti za meso in proti mesu. Torej- vsakemu svoje po njegovi pameti in željah. xcivx xcivx xcivx :vio: xegox

:palec: :palec: :palec:

 

 

http://www.famousveggie.com/peoplenew.cfm

 

Se znani vegiji x;)x Da ne bodo samo Hitlerja skos omenjal...

Potem vas pa mi etikiramo x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
folk, jaz priznam, da sem se pregrešila po petih letih. zadišala mi je tuna ... občutki krivde še pridejo za mano ... ni bilo okusno, težko, da bom še kdaj poskusila ... ampak mi je res tako zadišalo, da sem ves dan v službi mislila le na tuno ... ampak me je bilo strah, da mi bo slabo, ker telo se le odvadi mesa ... no ja, nič kaj posebej nisem uživala, pa sem jo jedla ene 4 X od tega. kaj pa zdaj, na vislice z mano, ker ne sledim svojim prepričanjem? :sori:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sorry, sam ....

vecina pridelane zelenjave, za katero se uporabi najvec skropil ipd... gre za krmo zivali. sploh pa se vecina pridelane zelenjave nasploh uporabi za zivali in ne za cloveka!!

 

Mislim da se kako zelo treba govorit o ekoloskem pridelovanju!!!! se 10000 bolj bi se moralo!!!

 

ce si vegetarijanec lahko uzivas vsaj bolj brezmadezno hrano, kot sicer ce uzivas tudi meso. dejstvo! se vecje dejstvoo pa je od kje je zelenjava in od kje je meso, ter kako so bili eni ali drugi ustvarjeni.

 

glede stopenj duhovnega razvoja in uzivanja mesa... pa lahko govori le vsak za sebe! itak.

 

da, argumentirati kaj je bolj prav je Morda neumno... smo o tem veliko pisali na prejsnjih straneh!! (ce si si prebral..?).

 

 

 

Tisto o razvojni stopnji in uživanju mesa ne bo ravno držalo. Med svojim 16 in 20 letom sem bil vegetarjanec /nisem jedel mesa/ , zdaj pa že cca26 let jem vse. Zelo rad imam tudi zelenjavo na vse načine, ampak brez mesa mi nekaj manjka.Ti vidiš pobijanje živali ,jaz pa vidim na tone pesticidov, herbicidov ..., ki jih lepo predeluje naša zelenjava/ vsa!!/. Ni treba govoriti o ekološkem pridelovanju , ker teoretično in praktično ni več mogoče. /v sloveniji zihr/. Ampak . če se človek kot jaz sprijazni s tem -pač ješ brokoli z "dodatki ", meso , ki ni samo umrlo in podobno. Oebno poskušam kontrolirati vnos hrane, glede določenih maščo in količine, tudi poskušam glede kvalitete, vendar so to sifizova posla. Ne misli , če si vegetarjanec, da pa sedaj uživaš brezmadežno in nedolžno hrano. -počutje -OK -to ti že lahko pove marsikaj , vse ostalo pa...Me pa vsekakor ne moti vegetarjanstvo , čeprav se ne strinjam , da sem sedaj na nižji stopnji kot sem bil kao mulac. Imel sem neke poglede na način življenja, sedaj so se pa spremenili -zanesljivo sem sedaj na višji duhovni ali duševni stopnji , saj se stemi stvarmi tudi ukvarjam.Hrana ni ravno merilo razvoja človeka -intelekta , duhovnosti ,....Vsak človek ima svoje poglede in izkušnje glede vrste hrane , ki jo uživa in prav je tako. Dokazovanje za ali proti bi vsekakor bilo neskončno , ker obstajajo argumenti za meso in proti mesu. Torej- vsakemu svoje po njegovi pameti in željah. xcivx xcivx xcivx :vio: xegox
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

folk, jaz priznam, da sem se pregrešila po petih letih. zadišala mi je tuna ... občutki krivde še pridejo za mano ... ni bilo okusno, težko, da bom še kdaj poskusila ... ampak mi je res tako zadišalo, da sem ves dan v službi mislila le na tuno ... ampak me je bilo strah, da mi bo slabo, ker telo se le odvadi mesa ... no ja, nič kaj posebej nisem uživala, pa sem jo jedla ene 4 X od tega. kaj pa zdaj, na vislice z mano, ker ne sledim svojim prepričanjem? :sori:

ma kaj no, ti je pač zadišala......in verjetno bi ti tud teknila dost bolj, če neb blo zravn krivde grozne......

:palec: ni konc sveta x;)x

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
ma kaj no, ti je pač zadišala......in verjetno bi ti tud teknila dost bolj, če neb blo zravn krivde grozne......

:palec: ni konc sveta x;)x

saj to je tisto, da sploh ni bilo neke krivde. zato pa pravim, da še pride za mano. ni pa bilo tudi nekega gurmanskega užitka. brezveze. priznam, zanimalo me je tudi, ali mi bo teknila tako kot preden sem postala vegetarijanka. ker sem jo imela najraje od vsega nevegetarijanskega.

zdaj sem zmedena, ker ne vem, ali se naj še štejem za vegija ali ne. mislim, da nisem naredila nič proti sebi, ampak te etikete me medejo - si ali nisi. in ne maram pasati v nek okvir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ej če ne maraš pasat v nek okvir zakaj se pa pol sekiraš.....ka pa koga briga kaj si in kaj nisi.......če ti nekej paše ti pač če ti pa ne ti pač ne.....po pravic povedano sm misla da si vsaj pol prasca zmazala, pol pa vidim tuna......a tuna sploh šteje, to je skor tk kt zelenjava x:Dx u glavnem ne sekiri se pa ne se sama tlačit v neke okvirje in se etiketirat......brezveze.........če ti neki paše pojej, če ti pa ne pač ne jest........pa ni treba nobenmu nč razlagat...... :palec:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...
Guest mačona
recimo tako, da iskreno povem, da ne morem zagotoviti ne sama sebi ne nikomur drugemu 100 odstotno, da me nikoli v življenju več ne bo premamila tuna. kok sem karakter. :C:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

recimo tako, da iskreno povem, da ne morem zagotoviti ne sama sebi ne nikomur drugemu 100 odstotno, da me nikoli v življenju več ne bo premamila tuna. kok sem karakter. :C:

 

 

Macona, saj ne gre za karakter, gre za clovekovo originalnost.Saj nihce ne more nic za 100% garantirati xDDx ... oz. lahko to rece, samo kaj naredi, je pa druga pesem...

 

zivi in delaj sebi in drugim to, kar zelis, da drugi delajo tebi x;)x x:px , pa ti bo takoj lazje pri srcu :2src:

 

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

ja, jaz ne bi rada, da bi gospa Tuna imela pred sabo krožnik z recimo mojim hrbtom ali bedrom. :V:

 

ma veš kaj, pol leta nazaj mi je tako zadišala, kar z neba me je zadelo, sem šla en dan na šiht in sem celih 8 ur si domišljala, kako diši, se probala spomnit, kakšen okus ima (ker 5 let nazaj, ko še nisem bila vegi, sem jo naravnost oboževala). pol sem cincala par dni, nisem si je upala kupiti, čeprav sem v trgovini šla mimo police s tuno s svetlečimi učkami. torej cincala sem par dni, ker sem se bala, da me bo takratni fant zalotil, ko jem tuno (on pa zagrižen vegi in bi me takoj popljuval in me nadrl, kako sem brez hrbtenice in muhasta). pol sem se opogumila in jo skrivaj pojedla, ko unga kretena ni blo zraven in mi je blazno pasalo. pol sem jo začela redno jesti. en mesec nazaj sem rekla, da pa več ne bom enostavno zato, ker se tuna blazno muči, ko jo lovijo, ugrabijo, velik krvi je, ... ampak se mi še vedno zasvetijo učke, ko v trgovini grem mimo police s tuno.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, jaz ne bi rada, da bi gospa Tuna imela pred sabo krožnik z recimo mojim hrbtom ali bedrom. :V:

 

ma veš kaj, pol leta nazaj mi je tako zadišala, kar z neba me je zadelo, sem šla en dan na šiht in sem celih 8 ur si domišljala, kako diši, se probala spomnit, kakšen okus ima (ker 5 let nazaj, ko še nisem bila vegi, sem jo naravnost oboževala). pol sem cincala par dni, nisem si je upala kupiti, čeprav sem v trgovini šla mimo police s tuno s svetlečimi učkami. torej cincala sem par dni, ker sem se bala, da me bo takratni fant zalotil, ko jem tuno (on pa zagrižen vegi in bi me takoj popljuval in me nadrl, kako sem brez hrbtenice in muhasta). pol sem se opogumila in jo skrivaj pojedla, ko unga kretena ni blo zraven in mi je blazno pasalo. pol sem jo začela redno jesti. en mesec nazaj sem rekla, da pa več ne bom enostavno zato, ker se tuna blazno muči, ko jo lovijo, ugrabijo, velik krvi je, ... ampak se mi še vedno zasvetijo učke, ko v trgovini grem mimo police s tuno.

 

Nekateri znanstveniki trdijo, da ribe ne čutijo bolečin (Res! Na netu preberi.) To naj bo tolažba zate in za ribe. x:Dx

 

Mačona, daj prosim pojdi v trgovino.....

Kupi rio insalatissime....

In UŽIVAJ, pa zraven se še name spomni...

x:px

Dej no! x:px

Boš pol videla, če je bila napaka ali ne. Učimo se predvsem iz napak, sej veš, ne? x;)x

 

Tvoj Tunček

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

eh, ti moj Tunček, hvala ti za potuho. x:)x ja, bom šla. ja zdaj sem brez keša, mam pa študentske bone, lahko naročim testenine s tuno. :inocent: (bom x:px )

 

uh, znanstveniki trdijo, da ribe NAJ NE BI čutile bolečine. oni itak vse gledajo objektivno, brez čustev in so v takih primerih skeptični. moje mnenje je, da ribe čutijo bolečino (kar ima oči, ima tudi čustva in čuti bolečino), tudi če BI šla brat članke na net (ne bom), moje mnenje ostaja isto.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ah dajte, no, da ribe ne bi čutile, če rastline čutijo. čeprav v bistvu ne vem čisto dobro, kateri so *višje* razviti. živali ali rastline xscratchx

no, jaz sem pa nehala s *svojim* vegetarijanstvom. jem ribe in jajca. po dobrih 17-ih letih. pa se mi zdi, da sem kljub temu bolj *gladka*, da v energetskem smislu bolj nežno potujem skoz življenje. najbrž zato, ker se z NEjem bolj upiram na nek način in sem bolj stroga do sebe, kar zame v tem trenutku ni dobro. mogoče pa je v vseh teh letih telo nekaj *potrebovalo*, jaz ga nisem hotela slišat in sem s tem preslišala tudi kakšna druga sporočila. mogoče xscratchx

no, na klobase ne grem več x:Dx mislim, da je takole kot je zdaj, dobro zame tukaj in zdaj. kako je bilo in kako bo, je pa drugo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem tud zacel z vegeterijanstvom, kake dve leti nazaj,pa se mi zdi da mi je nekaj manjkalo v prehrani in sedaj obcasno jem ribe ter sem in tja kak kos mesa :)

 

Ribe pa itak, da cutjo. Ce ima kdo moznost akvarija, naj si pogleda kako tam sibajo, se obnasajo, se lovijo, reagirajo. Ja pa spomina imajo tud samo za 2 s - pravijo xrolleyesx Problem je ker teli znanstveniki ne vidijo intuicije vkljucene v zivljenje zivali, vidijo pac smo nek nagon in ga mesajo z intuicijo - energijskim delovanjem narave Zemlje. Sicer pa se mi zdi, da s tem vegeterijanstvom ni za pretiravat -ceprav se da :). Evolucijsko smo se vedno vsejedci, tudi po nasem metabolizmu. Vseeno s clovestvom si delimo karmo zivalskega unicenja ze samo z nasim obstojem, ce samo pomislim, da grem z avtom v sluzbo, da grem na sprehod v gozd.....nekatere stvari so pac tudi del krozenja :)

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
ah dajte, no, da ribe ne bi čutile, če rastline čutijo. čeprav v bistvu ne vem čisto dobro, kateri so *višje* razviti. živali ali rastline xscratchx

no, jaz sem pa nehala s *svojim* vegetarijanstvom. jem ribe in jajca. po dobrih 17-ih letih. pa se mi zdi, da sem kljub temu bolj *gladka*, da v energetskem smislu bolj nežno potujem skoz življenje. najbrž zato, ker se z NEjem bolj upiram na nek način in sem bolj stroga do sebe, kar zame v tem trenutku ni dobro. mogoče pa je v vseh teh letih telo nekaj *potrebovalo*, jaz ga nisem hotela slišat in sem s tem preslišala tudi kakšna druga sporočila. mogoče xscratchx

no, na klobase ne grem več x:Dx mislim, da je takole kot je zdaj, dobro zame tukaj in zdaj. kako je bilo in kako bo, je pa drugo...

Lea, super razmišljaš xokx , upam, da se bom tudi sama nalezla takega načina razmišljanja, zato da si bom brez slabe vesti privoščila tuno in morda v daljni prihodnosti kakšno ribo. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa nimam moralnih pogledov na prehrano in posledično lahko jem, kar čutim, da je zame primerno. Mesa (vključno z ribami) že nekaj let ne jem, pa se prav nič ne rabim silit, da ne bi jedel. In nič mi ne manjka. x:)x
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
Jaz pa nimam moralnih pogledov na prehrano in posledično lahko jem, kar čutim, da je zame primerno.

menda bi bilo tudi zame najbolje, če ne bi imela nekih moralnih predsodkov in bi dala telesu tisto, po čemer kliče. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
menda bi bilo tudi zame najbolje, če ne bi imela nekih moralnih predsodkov in bi dala telesu tisto, po čemer kliče. x:)x

Kaj mu še nisi dala x:Ix :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
tvojo sol sem mu danes že dala, tune pa še ne. pršuta tudi ne. bom pa kmalu verjetno. x:px x:Dx x:Dx

Da mu ne boš pregrevala, ponudi mu na sobni temperaturi toplega večera x:Ix x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...