Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

Tak bom reko...

 

Zdej sem spet orto laktovegetarjanec.....

 

bil že nekaj let pa zmer popustil zarad premočnega družinskega mesnega lobbya

 

Ponavljam-

 

Prvi in edini razlog zaradi česa ne jem jaz mesa in spoštujem one ki ga ne jedo, je najvišji princip tega sveta.

 

Ahimsa nenasilje, ne ubijati, ne mučiti, ne trpinčiti, ne maltretirati, ne gnjaviti, ne živcirati ablabl...

 

če je vegetarijanstvo tolk bolj zdravo od mesne prehrane, ok verjamem da je, nisem pa prepričan, če je bolj zdravo od uravnotežene prehrane...

Ljudstva iz kavkaza pa Japonci najdlje živijo pa uživajo ogromno živalskih proteinov katerekoli oblike in porekla

Indijci, ki so povečini vegetarijanci se z dolgovečnostjo ne morejo pohvaliti

 

Gre pa za princip, ne morem jesti tistega česar si sam nisem sposoben zagotoviti za jed...

ne morem ubiti piščančka, torej moralno ne smem jesti piščančjega mesa..

 

(Kok me je ena punčka od groze močno stisnila za roko pri prizoru filma Babilon ko na mehiški poroki kokoši glavo utrgajo)

xokx za vse in je res močno sem te stisnila(edino ne vela da sem punčka x:o)x , ampak že dolgo časa ženska x:px ), ker ne prenašam tega :wOOt: x:((x xyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Gre pa za princip, ne morem jesti tistega česar si sam nisem sposoben zagotoviti za jed...

ne morem ubiti piščančka, torej moralno ne smem jesti piščančjega mesa..

Na srečo ni potrebno ubiti nikogar, niti živalce, niti rastlince, da prideš do soli, ker brez nje ne moreš presnoviti niti rastlince, niti živalce in ubiješ lahko prehitro samega sebe, kar bi pa tudi ne bilo preveč moralno.

Sol podpira vse moralne principe x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer sam jem meso iz potrebe... podpiram pa vegetarjanstvo, ker se mi zdi, da če bi se razširil kao big time, da bi bilo manj agresije in vseh konsekvens... v politiki in povsod itd, bla, bla, bla... Al pa vsaj malo omejt... al pa obdavčit tiste, ko se ob nedeljah matrajo z od špeha svetlikajočo brado, sopihajo, hropejo s klobaso v rok, znoj jim teče po čelu... res trpljenje x:Dx

 

Me pa neki zanima... če je kdo že kej računal... če bi blo pa 6+ mia ljudi na planetu zemlja vegetarjancev, a ne bi pol zmanjkal vegetacije za živati pa bi potem so oder so pofilale xrolleyesx OK... oni popularizirajo toliko in toliko kg žita za en stejk... ampak tista žival je živela npr. tri leta... in tisti stejk ni rastel tri leta premosorazmerno, ampak je šlo del te hrane v kg tudi za samo življenje dotične živine. Po drugi strani, če hočem biti sit imam na voljo, da pojem en stejk ali pa nekaj vegetarjanskiga, in to drugo mora biti količinsko veliko večje, da me zadovolji. Neki v tem smislu no... bolj je važna neka zmernost, kot pa zdej udarjat ravno po vsakem ki poje kaj mesa.

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, skoda ker po 50 straneh se (izgleda) nisi razumel zakaj je temu tako, kot pravis.

lahko ap tirecem, d je podobno kakor pri zakonu o kajenju na javnih prostorih... le da je to se zelo zelo vecji problem. zal.

naprej pa se sploh ne mislm vec ment xcivx x:o)x ker sva midva ze veliko rekla na to temo ... in vseeno fajn, da imam tudi nasprotno mislecega sogovornika :palec: x8Dx

 

a hočeš resnico, zato k je že 50 strani napisano eno in isto in se samo drug drugega prepričujete , v resnici pa iščete izgovore zase....

 

naj vsak je kar mu paše.....saj kmalu (če bo šlo tko naprej z našim gospodarstvom) bo vsak jedel tisto, kar mu bo na razpolago.....

 

najbolj butasto je pa drugemu vsiljevati svoj prav, če se je nekdo odločil, da bo jedel travo, j to njegova odločitev, zakaj b jo moral še sosed....

 

telo samo najbolj ve, kaj mu paše, če pa nasilno posegaš v to je pa to del posameznikove usode, ki pa nikakor ni vezana na ostale....leta in leta smo se tako prehranjevali in še naprej se bomo, če se bomo le lahko....

 

 

ja, potem pa moje sozalje, ali morda celo ravno obratno; da se soocas ravno s takimi v tvojem zivljenju ane x:Dx .. ocitno ti kazejo ogledalo, ali pa pac nekaj iz cesar se moras nekaj nauciti ane. Torej kakor pravijo... kdor gleda s srcem ne vidi gorja x;)x

(sicer pa bi bilo dobro, da se tega kdaj pa kdaj spomnem tudi zase x:Ix :8): .. itak - za druge smo zmer bolj pametni kot v soocanju z lastno temo kajne..sej zato pa potrebujemo refleksijo - da uzremo samega sebe. In ce zadevo gledamo tako, mnogo obsodb in reagiranj odpade ze v samem startu in se usmerimo rajsi v lastno spreminjanje.

 

sicer pa; lahko pa iz tvoje strani gledam na zadevo in recem; ja, fak...tko pac je... tisti, ki nas nekaj najbolj moti, se vedno najbolj bunimo ane ... vedno nas zmoti tisto kar v nas ni sprejeto (pa tut se kej drugega seveda). in jasno je tudi kar pravis: tisti, ki pri sebi nima razciscene pojme, se bo bunil in vse okoli posiljeval z njegovo resnico... ker pac se vedno sam sebi dopoveduje da je tisto kar trdi tako kot je x:Dx x:o)x taki smo... ali v tem ali v onem zivljenskem momentu. Koliko je v vsem izluscene resnice besed duse, pa je seveda druga pesem. Take besede v svetu osebnosti in krepitve ega, zal najveckrat niso toplo sprejete.

s tem bi lahko povezal tisto... umetnik emetno) dela umetnije in se ob tem zdravi... kreativnez pa dela kreaccije in s tem kakro s kreacijami zdravi tudi druge.

 

vprasanje pa je, ali bi lahko to teirojo uporabili tudi za tiste, ki so pred 10 leti opozarjali na problem onesnazevanja okolja in skoljivosti ozonu; ali pa bi rajsi (vsaj dandanes), da so bile osebe, ki so vedle kaj govorijo; kljub temu pa so jih imeli za norce in menili, da zelo pretiravajo, ter, da imajo pac probleeme...

No, dandanes (sele) pac vemo, kdo je imel prav kajne! Ampak kot pravim, zavest v svetu osebnosti in ega ni vedno dobrodosla. zal.

 

 

ne budale neinteligentne, ne obsojam vegetarijancev, niti antikrznaristov x:o)x sam ne nosim krzna, meso sicer jem, ampak vedno manj.

ampak njihovo obnašanje do mesojedcev in krznonoscev ter hinavščina, to pa je deviacija non plus ultra.

in glih te budale se imajo za najbolj strpne

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da pozna veliko dobrih ljudi ki jedo meso in veliko slabih ki ga ne....

bojda je množico kao razsvetljenih tale odgovor sezul iz nogavic x:)x

 

Ne vem kako bi lahko vplivalo ne/uživanje mesa na tvojo duhovnost? To so New Age fore. Jaz sem se odločila, da ne bom jedla mesa, ko to sploh še ni bilo popularno in me je še zdravnica zaskrbljeno opazovala če se mi je zmešalo. Glede na to, da pač živim v mestu in se ne ukvarjam in nisem v stiku z živalmi nimam pravice podpirati množično prehrambeno industrijo, ki z živalmi ravna kot s predmeti. Drugače nimam nič proti kmetom, ki imajo živali za svoje preživetje, z njimi ravnajo humano in jih po nekem času popapcajo. Gnusi pa se mi prehrambena industrija...Blak, nimam besed.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

z veseljem ti odgovorim x^x xcivx :

 

Torej, RAVNO OBRATNO!

Hrane bi bilo az clovestvo vsaj stokrat vec! Namrec zivina porabi dosti vec zelenjave kakro clovek.

Krave, zivina, ovce, koze ipd... se pasejo vecina z travo, ipd... kar cloveka pravzaprav ne bremeni prevec, oz. mu ni pogoj za prezivetje. gozdne zivali itak uzivajo tisto kar pac raste v gozdu, obenem pa skrbijo za razmnozevanje rastlin. Kokosi jedo itak use. So pa zato tudi lahek plen za mnogo drugih zivali, tako da verjetno en bi bile problem...

Najvecji problem (po mojem mnenju) so pesticidi, kemikalije, na poljih in pretirano neprimerno izkoriscanje zemlje. Posledicno prevelik razvoj insektov! Drugo pa, poskodba ozona in klimatska neravnovesja. Vse in za tem posledicno trpi celotna zemlja in celotno clovestvo, kakor tudi zivalski in rastlinski ter drugi svetovi.

 

No, pa poglejmo ZAKAJ je pomebno vegetarijanstvo in zakaj se mesojedstvo iz teka aspekta, ki ga bom navedel ne odobrava:

Torej, zemlja se segreva, ozona je edno manj... eden izmed vzrokov i ndejavnikov, ki temu pripomorejo je vsekakor tudi mesojedstvo! (na veliko nacinov);toda naj navedem samo nekatere:

- Zelo zelo vecja secnja dezevnih in drugih gozdov katerih zemlja se uporablja za gojenje poljscin (ki jih skropijo s pesticidi) katere se vecina uporabi za krmo zivine iz katerih se dela hamburgerje oz, pac mesne proizvode, etc!

- Vegetarijanec v tem primeru, ne prismeva k secnji dezevnih in drugih gozdov.

- Bio vegetarijanec oz. oseba, ki se prehranjuje izkljucno s proizvodi bioloska porekla (so pridelani brez kakrsnih koli vrst pestidcidov, umetnih gnojil, ipd...) minimalno prispeva k onesnazvenaju iz stalisca prehranjevaja.

 

Torej, ce povzamem, pa je 'bolj zavesten' kakor 'eticen (iz rzlicih pogledov)' nacin prehranjevanja samo delec tega kar lahko posameznik prispeva k ohranitvi planeta zemlja, kakor boljsemu sobivanju na njem.

 

 

Sicer sam jem meso iz potrebe... podpiram pa vegetarjanstvo, ker se mi zdi, da če bi se razširil kao big time, da bi bilo manj agresije in vseh konsekvens... v politiki in povsod itd, bla, bla, bla... Al pa vsaj malo omejt... al pa obdavčit tiste, ko se ob nedeljah matrajo z od špeha svetlikajočo brado, sopihajo, hropejo s klobaso v rok, znoj jim teče po čelu... res trpljenje x:Dx

 

Me pa neki zanima... če je kdo že kej računal... če bi blo pa 6+ mia ljudi na planetu zemlja vegetarjancev, a ne bi pol zmanjkal vegetacije za živati pa bi potem so oder so pofilale xrolleyesx OK... oni popularizirajo toliko in toliko kg žita za en stejk... ampak tista žival je živela npr. tri leta... in tisti stejk ni rastel tri leta premosorazmerno, ampak je šlo del te hrane v kg tudi za samo življenje dotične živine. Po drugi strani, če hočem biti sit imam na voljo, da pojem en stejk ali pa nekaj vegetarjanskiga, in to drugo mora biti količinsko veliko večje, da me zadovolji. Neki v tem smislu no... bolj je važna neka zmernost, kot pa zdej udarjat ravno po vsakem ki poje kaj mesa.

 

xrainbowx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče zato, ker resnično ne priznavam nobene druge duhovnosti, kot duhovnosti, ki izvira iz posameznika samega, se mi zdi da je ta povezava med duhovnostjo in vegetarijanstvom en blef. Sploh pa Zahodnjaki, ki živimo tukaj in zdaj, vedno popačeno vidimo in razumemo duhovnost, ki izvira iz vzhoda.

 

Sama mislim, da ni nobene povezave. Kot si rekel: to da si vegetarijanec še ne pomeni, da živš na kaki višji astralni ravni ali imaš večje duhovno zavedenje.

 

Vegetarijanstvo je način življenja, tudi mogoče stil življenja. Imaš verjetno večje zavedanje glede trpljenja živali. Meni se recimo gnusi moderni način življenje, kjer nam je vse prinešeno na krožniku in niti ne pomislimo na kakšen način je to priromalo na krožnik. Blenk v glavi.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Morda res.

O tem kar pises imam vec razlicnih mnenj... sigurno pa so tudi izjeme, ki so kdaj pa kdaj tudi pouzile kos mesa, kljub temu pa bile duhovno razvitejse od povprecja.

Vecina pa mislim da, vseeno je bila nemesojeda.

 

strinjam pa se, da je pri povprecnem cloveku premalo vkljucene zavesti v tem, kako in s cim se prehranjuje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dokler se človek dobro počuti, ga živ bog ne prepriča v spremembo stila življenja, saj ni nor x:Dx

maš prav...sam če se slab, pa vse sort proba..če mu pa nekaj obleži, k verjame kako j zdej dobr, pa še sploh dobr zanj..sploh nič narobe...sam najprej mora človk past, da najde svojo rešitev in se pobere...pol je pa vseen kaj je to...je pa res, če mal bl soli jo preje najde...

same besede pa nekoga k ma rad šnicel ne bodo prepričale, ...jest pravm najbolj je vsacga mal uravnoteženo, brez ptretiravanja.....če se pa nekdo v podzavesti prepriča kako j trava dobra, j pa tud dobr..zakaj pa ne...

 

moj brat je vegetarianc pa glih tko jajca papca, pa mlek pije.....pa še za kakšno kosilo j prikrajšan, če na obisk pride, če se pa najav, sem pa jest ob šnicel..... tko j to.....tist k nekomu paše in mu da zadovoljstvo j najbolj

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dokler se človek dobro počuti, ga živ bog ne prepriča v spremembo stila življenja, saj ni nor x:Dx

 

No, to pa ni res. Človek spremeni stil življenja iz različnih razlog. Jaz ga že nisem zato, ker bi se kakorkoli slabo počutila. Gre za zavedanje sveta okoli sebe in kadar se ti stvari zagnusijo, ko vidiš svinjarijo se ti obrne. Če pa tega ne vidiš, pa živiš kot pač živiš.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
če najav sem pa jest za šnicel..... tko j to.....tist k nekomu paše in mu da zadovoljstvo j najbolj

Jasno, vse je vprašanje časa, tele za šnicl, ali človek za v krsto, smrti pa noben ne uide.

Bi rad videl pastirja, ki bi kravo pustil dalje živet od sebe x^x

 

No, to pa ni res. Človek spremeni stil življenja iz različnih razlog. Jaz ga že nisem zato, ker bi se kakorkoli slabo počutila.

Zakaj pa potem :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz niti ne verjamem, da se vegetarijanec kaj bolj ali slabše počuti od mesojedca. Pretirano prenažiranje mesa ali celo vsakodnevno uživanje mesa je lahko zelo nevarno, prav tako pa je nevarna lahko nepravilna prehrana vegetarijancev (navadno je kar draga in moraš imeti tako denar kot tudi znanje, da zaužiješ vse hranilne snovi, ki so potrebne za človeka).

 

Kakorkoli, jaz sem spremenila način prehrane pred približno 10/11 ali 12 leti. Se sploh ne spomnim. In sicer na LJ je bil en hud dokumentarec o prehrambeni industriji in kako pride meso na naš krožnik. Mislim, da sem po dokumentarcu bruhala in se nisem več dotaknila mesa.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, to pa ni res. ............. Če pa tega ne vidiš, pa živiš kot pač živiš.

 

ma dej no, če se neb ldje s hrano obremenjeval pa zahajali v ekstreme b blo vse v redu......narava sama zna držat ravnovesje....sam kaj k človek to pdira..eni z pretiranim mesom...drugi s pretirano travo...saj će preveč v eno stran vleče mora bit tud v drugo, da se izenači...zato pa ste vegetarianci, da amerikancem ravnotežje delate....jest jem mal mesa, pa še to ne mastnega, a jem tud nkol m ni ne vem kako dišal..sam jem ga pa...pa prav nč se ne sekiram...ker se tud obremenjujem ne s tem..k sem lačen jem pač tist k je na razpolago...tu pa tam se pa tud nardi ene dvakrat na let, da m lkaj zadiši, a to j bl izjema....sej m zmeri telo pove kdaj rab in kaj...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma dej no, če se neb ldje s hrano obremenjeval pa zahajali v ekstreme b blo vse v redu......narava sama zna držat ravnovesje....sam kaj k človek to pdira..eni z pretiranim mesom...drugi s pretirano travo...saj će preveč v eno stran vleče mora bit tud v drugo, da se izenači...zato pa ste vegetarianci, da amerikancem ravnotežje delate....jest jem mal mesa, pa še to ne mastnega, a jem tud nkol m ni ne vem kako dišal..sam jem ga pa...pa prav nč se ne sekiram...ker se tud obremenjujem ne s tem..k sem lačen jem pač tist k je na razpolago...tu pa tam se pa tud nardi ene dvakrat na let, da m lkaj zadiši, a to j bl izjema....sej m zmeri telo pove kdaj rab in kaj...

 

No če tvoj brat, ki je vegetarijanec nima za kaj drugega kot za travo, naj pač je travo. Vegetarijanska prehrana je občutno dražja, kot katerikoli mesni izdelek.

 

Seveda se ne obremenjuješ, ko pa niti nimaš pojma kaj počnejo s temi živalmi. Sicer pa je to tvoj problem in ne moj. telo pa rabi kar ga navadiš. Kakemu kitajcu zadiši kuža, kobilica ali ščurek na krožniku, tebi pa verjetno ne.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No če tvoj brat, ki je vegetarijanec nima za kaj drugega kot za travo, naj pač je travo. Vegetarijanska prehrana je občutno dražja, kot katerikoli mesni izdelek.

 

Seveda se ne obremenjuješ, ko pa niti nimaš pojma kaj počnejo s temi živalmi. Sicer pa je to tvoj problem in ne moj. telo pa rabi kar ga navadiš. Kakemu kitajcu zadiši kuža, kobilica ali ščurek na krožniku, tebi pa verjetno ne.

 

kva se pa jezaš...a misliš, da če nauš jedla mesa, da bodo kaj lepše delal z žvalmi...tko k so sprogramiran tko bodo tud peljal...eden vegetarianec več al manj...še za kaj druzga se ne sekirajo, kaj se pa z ljudnmi dela...pustva to...kar se pa ščurkov tiče maš pa prav..k sem bil na Tajskem je ena prijateljica muhe pečene v fritezi papcala...b se lohk celo noč zobe umivala pa jo neb kušnu, dokler neb vedu, da se je zdišal....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kva se pa jezaš...a misliš, da če nauš jedla mesa, da bodo kaj lepše delal z žvalmi...tko k so sprogramiran tko bodo tud peljal...eden vegetarianec več al manj...še za kaj druzga se ne sekirajo, kaj se pa z ljudnmi dela...pustva to...kar se pa ščurkov tiče maš pa prav..k sem bil na Tajskem je ena prijateljica muhe pečene v fritezi papcala...b se lohk celo noč zobe umivala pa jo neb kušnu, dokler neb vedu, da se je zdišal....

 

Nič se ne jezim. In tudi ne mislim spreminjati sveta. Jaz živim po prepričanjih, ki se mi zdijo, da bi morale biti skupne vsem nam. Se pravi, jaz sem si ustvarila svoje vrednote, na podlagi katerih živim in menim, da so pravilne. Ne silim pa druge ljudi naj jih sprejmejo ali, da naj celo prenehajo jesti mesa. Povem pa svoje mnenje. Bi bila pa zelo vesela, da se mesa ne prodaja več. Se pravi, če želiš jesti meso, si kupi kravo, pa zanjo skrbi in jo pol popapcaj.

 

Ljudje po svetu pa žrejo svašta. Vse vrste živali, ki obstajajo, se sigurno nekje najdejo na krožniku. Pa naj bodo to opice, delfini, mačke, ščurki, gliste...fuj, fuj

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Mislim, da sem po dokumentarcu bruhala in se nisem več dotaknila mesa.

No, vidiš, slabo počutje te je motiviralo za spremembo in tako se boš ravnala vse do nove spremembe :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa ne slabo počutje. Saj nisem bila bolana ali kaj podobnega. Začutila sem gnus in ogorčenje, podobno kot takrat ko sem videla po TV bombardiranje tržnice v Sarajevu in so povsod leteli kosi človeških delov telesa in kri je curljala na vse strani. No, takrat sem tudi doživela nekaj podobnega.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ljudje po svetu pa žrejo svašta. Vse vrste živali, ki obstajajo, se sigurno nekje najdejo na krožniku. Pa naj bodo to opice, delfini, mačke, ščurki, gliste...fuj, fuj

 

ja seveda jejo pa ne zarad prepričanja, zato k nimajo izbire... normalna večerja j bla 300 bathov, muhe pa 20 bathov....počak mal, sej pr nas tud kmal ne bomo več izbiral..če bo šlo tko naprej kot kaže, naši vnuki tud slučajno nimajo nič svetlega v jutrišnjem dnevu...ravno zadnjič m je prijatelj potožil, da je moral otroke z vrtca vzet, k se mu ne izide več...tko to je ...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja seveda jejo pa ne zarad prepričanja, zato k nimajo izbire... normalna večerja j bla 300 bathov, muhe pa 20 bathov....počak mal, sej pr nas tud kmal ne bomo več izbiral..če bo šlo tko naprej kot kaže, naši vnuki tud slučajno nimajo nič svetlega v jutrišnjem dnevu...ravno zadnjič m je prijatelj potožil, da je moral otroke z vrdca vzet, k se mu ne izide več...tko to je ...

 

Ja in koliko muh pojejo za 20 bahtov? Kilo? Po koliko? Da se najejo...? Pri nas pa ne da še bo hudo, po moje je že. Nekateri živijo od riža in čaja.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...