Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

Kako pa to poteka? Za koga naj bi blo pa to namenjeno?

Oz kakšne težave ima človek, da rabi injekcijo B12?

Takšne kot tebi ljuba oseba..... x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa zakaj?

Recimo meni ljuba oseba nima tega. Vsaj ne da bi jaz vedela. Pa je meso, pa nikoli mi ni omenila, da ima premalo B12.

A pa B12 jemljejo tudi ljudje brez teh bolezni? Al je to izključno za to?

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem za kaj vse. Pobrskaj mal po netu, ziher kje piše zakaj je vse dober, ni sam izključno za tovrstne težave.....za te pa je ok tko k vsi vitamini B v bistvu.....K to je vitamin, to veš, ne? :inocent:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vitamin tudi B12 ga je največ v stročnicah, zrno...potem pšenica, soja, ribe, jajca, mleko...

 

Če pa se o mesu pogovarjamo...pa ga je največ v telečjih jetrih.

 

torej jetra....drugače pa govedina , rdeče meso, ki tudi vsebuje več železa.

 

xsrcx

 

 

Tule moram malce popraviti -vitamin 12 se nahaja izključno v mesu, mleku, jajcih , ribah - od rastlinskega izvora se nahaja v nekaterih algah, drugače pa se nekakšni zametki / povsem nepomembno/ lahko najdejo v rastlinski hrani le na podlagi kontaminiranosti zelenjave z bakterijami... Nekako naj bi ga bile sposobne proizvesti tudi bakterije v soji, vendar je to povsem zanemarljivo. Z rastlinsko prehrano/ razen z algami/ ga človek ne more dobiti dosti ...ni šans.. je pa nekaj res, zaradi česar ta problem ni tako pereč - večina ljudi postane vegetarijanci in presnojedci kasneje, po nekaj desetletjih, in ker se vitamin b12 /cijanokobalamin/ skladišči v telesu, ga navadno vsak vegetarijanec ima v sebi zaloge vsaj za deset let...druga pesem je pa pri otrocih rastlinojedih , kadar jih starši od malega hranijo le z rastlinsko prehrano....lahko le naštejem posledice pomankanja- slabokrvnost, zlatenica, pekoča sluznica ust in jezika, -ker je nujen za normalno delovanje živčevja - pride do okvare možgan,hrbtenjače in živčevja nasploh- mravlinčenja in odrevenelosti okončin,okvar vidnega živca- posledično slab vid, slepote, možne so motnje funkcije mišic zapiralk , splošna šibkost , v končni fazi pa do demence- upadanju miselnih sposobnosti...saj pravim...problem se pokaže pri odraslem po več kot desetih letih, lahko udi po dvajsetih....glavni problem so pa otroci, katere starši hranijo le z hrano rastlinskega izvora...med drugim je tale vitaminček precej odgovoren /nujen/ tudi pri izgradnji DNK ....

 

Tenks...

 

Ne, ne bom zaradi tega začela jest meso x;)x

 

A so kje kakšni vitamini (kapsule ali karkoli), kjer bi bil samo B12?

Pozna kdo kaj?

 

Pri pomanjkanju greš k zdravniku in ti predpiše navadno najprej inekcije/ zaradi nuje- hitrejšega sprejema/ , kasneje pa v tabletah...seveda le na recept, kolikor vem....Se pa z vnosom stanje zelo hitro popravlja, če ni v prepozni fazi ...

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ali ni moznost tudi ta, da enostavno gres narediti svojo krvno sliko in ti povedo ce ti cesarkoli manjka? mislm, ali je krvna slika dovolj merodajna?

moje mnenje je pac, da clovek kamot zivi brez mesa. pac osebno poznam vec ljudi, ki ze vsaj 15 ali 20 let ne uzivajo mesa, in jim prav 0 ne fali.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ali ni moznost tudi ta, da enostavno gres narediti svojo krvno sliko in ti povedo ce ti cesarkoli manjka? mislm, ali je krvna slika dovolj merodajna?

moje mnenje je pac, da clovek kamot zivi brez mesa. pac osebno poznam vec ljudi, ki ze vsaj 15 ali 20 let ne uzivajo mesa, in jim prav 0 ne fali.

 

Ne , ker ti take priskave "enostavno " ne bodo delali - na tvojo fiksno idejo...Ponavadi se pri tem ukvarjajo šele pri raznih hujših oblikah anemije, kar pa že spada med bolezenske znake....sama/običajna/ krvna slika/ navadno / ni dovolj merodajna.lahko le pripomore v podrobnejše preiskave ..saj pravim , da se znaki navadno pokažejo od 3-6 in več letih....in tukaj je tisti glavni problem...tamle si omenil meso -ko boš 30 let ali več živel brez rib, mesa, jajc in mleka...boš tole o čemer govoriš tudi dokazal...o čemer zelo dvomijo / velika večina/ strokovnjaki glede evropejcev oz. zahodnjakov , da našo črevesno floro lahko enačimo z črevesno floro azijcev, predvsem indijcev, kjer so življenske razmere povsem drugačne in temu prilagojeno je tudi delovanje in potrebe organizma....trenutno JE dokazano ravno to, da mi/ zahodnjaki/ ne moremo v našem okolju živeti povsem brez tistega kar sem napisal zgoraj/ ne mislim samo meso/ ...pravim- tole je dokazano, uno tvoje- treenutno NI...pa verjemi- je mnogo študij na to temo...Sam mislim, da se da te stvari nekako zbalansirat , sam nikakor se ne moreemo enačiti z indijskimi presnojedci ali kaj podobnega ,kar je nesmiselno....navadno rečemo- saj sem zdrav- po drugi strani pa najebe naslednja generacija-qali pa sami, pa se kasneje sploh ne zavemo od kje smo kaj skasirali...Pa v bitvu je meni vseeno- vsak ima svojo svobodno voljo itd,,,,in jaz to spoštujem ....v bistvu sem samo popravil en podatek in odgovoril michelle ..in nič več od tega....

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ste vedeli, da je človeško telo zgrajeno tako, da mora uživati meso, ker drugače se lahko pojavi:

-agresivnost po eni strani

-in plašnost op drugi strani

-povečano hujšanje

- stradanje

- anoreksija

- slabokrvnost,

-...

 

 

Tako da nimam nič proti vegeterijancem, sem hotel sam postat, ampak ko smo se pri Zdravi prehrani & dietetiki to učil, me je takoj minil. Tako da, ni se ravno treba držat tega strogo, tu pa tam pa je fajn pojest kakšen velik šnicl xokx

 

 

:D

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ste vedeli, da je človeško telo zgrajeno tako, da mora uživati meso, ker drugače se lahko pojavi:

-agresivnost po eni strani

-in plašnost op drugi strani

-povečano hujšanje

- stradanje

- anoreksija

- slabokrvnost,

-...

Tako da nimam nič proti vegeterijancem, sem hotel sam postat, ampak ko smo se pri Zdravi prehrani & dietetiki to učil, me je takoj minil. Tako da, ni se ravno treba držat tega strogo, tu pa tam pa je fajn pojest kakšen velik šnicl xokx

:D

 

Behi pretiravaš, jaz sem že 16 let vegeterijanka (jem tud mlečne izdelke). Pa mi nič ne manjka v nobenem pogledu. Sem zdrava kot riba (potrjeno na sistematskem pregledu pred 2 mescoma x;)x ).

Tvoje navedbe zgoraj so praznje marnje.

 

Glede B 12 : če ješ mlečne izdelke ni nobenega problema, enako velja za otroke...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ste vedeli, da je človeško telo zgrajeno tako, da mora uživati meso, ker drugače se lahko pojavi:

-agresivnost po eni strani

-in plašnost op drugi strani

-povečano hujšanje

- stradanje

- anoreksija

- slabokrvnost,

-...

Tako da nimam nič proti vegeterijancem, sem hotel sam postat, ampak ko smo se pri Zdravi prehrani & dietetiki to učil, me je takoj minil. Tako da, ni se ravno treba držat tega strogo, tu pa tam pa je fajn pojest kakšen velik šnicl xokx

:D

 

Vedenje o prehrani se non stop spreminja. Ko sem pred 12. leti zdravnici povedala, da sem vegetarijanka, me je imela za noro in mi nasprotovala z vsem možnimi teorijami. Danes pa so zdravnice, ki vegetarijanstvo priporočajo in to podprejo z drugimi teorijami. Vegetarijanstvo je odločitev posameznika in nima nobene veze z zdravim ali manj zdravim. Niti z boleznimi, ki si jih naštel/a. Te bolezni so prisotne tako pri vegetarijancih kot pri mesojedcih. Bogatih in revnih. Pri obojih je pomembno predvsem, da imaš dovolj denarja za kvalitetno prehrano. Če je nimaš, prihaja do pomanjkanja ali preobilja določenih snovi (npr. maščob, fast-food prehrana)...

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Behi pretiravaš, jaz sem že 16 let vegeterijanka (jem tud mlečne izdelke). Pa mi nič ne manjka v nobenem pogledu. Sem zdrava kot riba (potrjeno na sistematskem pregledu pred 2 mescoma x;)x ).

Tvoje navedbe zgoraj so praznje marnje.

 

Glede B 12 : če ješ mlečne izdelke ni nobenega problema, enako velja za otroke...

 

pol si verjetno ena izmed srečnih ;) Sej pri nekaterih se pojavijo, pri nekaterih pa ne ;)

Vedenje o prehrani se non stop spreminja. Ko sem pred 12. leti zdravnici povedala, da sem vegetarijanka, me je imela za noro in mi nasprotovala z vsem možnimi teorijami. Danes pa so zdravnice, ki vegetarijanstvo priporočajo in to podprejo z drugimi teorijami. Vegetarijanstvo je odločitev posameznika in nima nobene veze z zdravim ali manj zdravim. Niti z boleznimi, ki si jih naštel/a. Te bolezni so prisotne tako pri vegetarijancih kot pri mesojedcih. Bogatih in revnih. Pri obojih je pomembno predvsem, da imaš dovolj denarja za kvalitetno prehrano. Če je nimaš, prihaja do pomanjkanja ali preobilja določenih snovi (npr. maščob, fast-food prehrana)...

Ja sej to pa imaš tudi prav ;) Ta učbenik ki ga imam je star 10 let, profesorica pa je tudi iz zdravstva diplomirala že dolgo časa nazaj ;) Ja, ti učinki zgoraj so tak no, pojavijo se le pri nekaterih ;)

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, ti učinki zgoraj so tak no, pojavijo se le pri nekaterih ;)

 

No, se ne strinjam. Ker poznam ženske mesojedke z anoreksijo...in tudi ostali simptomi so prisotni pri mesojedcih. Le za slabokrvnost je morda bolj značilna za vegetarijance, vendar spet tiste, ki si ne morejo privoščiti bolj polne prehrane in furajo vegetarijanstvo na nepravilen način. Za to moraš imeti kar precej znanja in vedeti, kje in kako pridobiti v svoje telo sestavine, ki so drugače v mesu.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Članek, ki si ga posredovala ne pove nič novega....Objasni le vzroke in učinke nepravilne vegetarijanske prehrane. Kot sem rekla, odločitev za vegetarijanstvo ne sme vsebovati le željo po prenehanju uživanja mesa. Za takšno odločitev je potrebno veliko znanja, prebrati kar nekaj knjig o živilih, sestaviti nove jedilnike in se prepričati ali ti ustrezajo....Če vse to narediš na pravilen način, postopoma, po možnosti pa se še pogovoriš z zdravnikom(ki ti po tem članku niti ne sme vsiljevati svoja prepričanja), potem ne bo nobenih negativnih posledic uživanja nemesnih izdelkov.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, nikjer pa ne govori, da se te bolezni eksplicitno pojavljajo le pri vegetarijancih, kot si namignila...
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok xDDx
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa da v fazi dojenja dobi vse potrebne b in žnj vitamine da se mu razvije imunski sistem za cel lajf x:)x

 

ne govor bedarij, k je minimaln procent žensk ki dejansko dojijo zadost cajta da bi se kej tajga lohk reklo......ponavad je tko : dojila sm 14 dni/en mesec.....pol pa nism mela več mleka :xx!: kar je bedarija vseh bedarij :o|o:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dojenja jaz ne bi posploševala, ker to ni vredu, je odvisno od primera do primera. Je pa res da je materino mleko najboljše za dojenčka za njegov razvoj v vse smeri... x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem pač mnenja da brezskrbi da je narava poskrbela tko, da je vsaka žensaka kot tud vsaka druga samica x:px sposobna prehranit svoje potomce....se pravi mleka mora bit zadost, če seveda dojiš, če pa ne ga pa valdi ni x;)x sam prehitr se obupa, zame to pač ni vprašanje, lohk se vas najde miljon zj kle pa me napadate x:px :vragec: sam tko pač je....če pa ti ob prvi težavi obupaš, joj, nomam mleka in zafilaš otroka s flašo, pol lohk pozabiš na vse skp.......vsak k ma izkušnjo s kako molzno žvalco x;)x bo povedu da bolj kt jo molzeš, več da mleka.....če pa si površn in ne nardiš dela dobr, je pa lohk v parih dneh vsega konc...... x8Dx x:o)x hecna primerjava, sam tko je....... :vragec: tko da ne kupim tega nkol, ker če nimaš mleka, pol ga nimaš sploh, ne da ga en mesec maš, pol pa ne....bulšit :vragec:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam kako mleko pride, to mi še zdej ni jasno?. tu ni tko ku pr kravah, da se sam mal bolj pasejo in imajo ,mleko nonstop... al nimajo mleka non stop?

Eh to področje mi ni glih domače...

Je pa res da tista ženska ki jo bom jaz lahko gledal medtem ko doji.. e tista ženska bo dejansko moja življenska sopotnica postala kt bi to pomenilo da mi na njej ni nič gnjusno

xsmx

 

ne nimajo mleko nonstop zato k se pasejo, večina se jih tko ne ker so pač v hlevu....mleko majo zato k se jih molze......ko povrže, prve tri dni je na razpolago mlezivo, prva hrana za telička x;)x pol šele rata mleko......zato je pa treba molzt redno in temeljito....ker tko gre tko - povpraševanje in ponudba, pa če ti krava da 30 l mleka, če boš sam enkrat slabo pomolzu in sam kak deci not pustil se bo takoj drug dan poznal upad, v parih dneh pa lahko mleko čist presahne.......in tud če češ prekinit laktozo, z namenom da boš kravico osemenil, jo pač čedalj manj molzeš in v parih dneh je brez mleka x^x tko je to....seveda ma hrana tud vpliv, sam predvsem na kvaliteto mleka, ne pa tolk na to al mleko bo al ne x;)x

 

misliš da je pr ženski kej drgač :inocent:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je pa res da tista ženska ki jo bom jaz lahko gledal medtem ko doji.. e tista ženska bo dejansko moja življenska sopotnica postala kt bi to pomenilo da mi na njej ni nič gnjusno

Hja, bo kar šlo......pri tisti v katero boš res zaljubljen x;)x x:px

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...