Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

Todika ti pa mene očitno ne maraš preveč xcivx

 

js nbenga ne maram preveč xcivx

 

mizantrop.press >_>

 

pa bi morala imeti vse rada, veš, potem bi bila srečnejša v življenju, ker čutim da zdaj trpiš.

 

xsmx a da trpim xokkx pol pa ž.....

 

xsingx ....ja znam da me ljubite, volim i ja vas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas....

 

xcivx sama ljubav svuda....

 

Vidiš pa sem te napolnila z dobro voljo i ljubeznijo xsrcx

 

x:Dx x:Dx x:Dx :palec:

Danes nisem ravno najboljše volje... :vragec:

Ampak tole pa... x:Dx x8Dx xsuperx :fool: :fool: :hepko:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Todika ti pa mene očitno ne maraš preveč xcivx

 

Ma tebe marsikdo ne mara preveč. Oziroma sploh. :o|o: Pa saj to menda čutiš ... xrolleyesx

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma tebe marsikdo ne mara preveč. Oziroma sploh. :o|o: Pa saj to menda čutiš ... xrolleyesx

Jaz jo čist maram, ker jo razumem. Santosha si je samo izbrala nekoliko preoster tempo. x;)x

 

Jaz raje nikomur ne pridigam, ker nisem od rojstva vegetarijanka in se še vsega predobro spominjam. Tudi tega, da o trpljenju živali nisem razmišljala, ker tega nisem mogla res podoživeti, ker pač nisem bila nikoli tista, ki jih je klala. Priznam, da sem za te posle imela (kot večina ljudi) plačance (mesarje). Če bi namreč morala sama ubijati, bi bila vegetarijanka od rojstva, ker tega nisem sposobna. Zdi se mi, da to velja tudi za večino drugih ljudi, le da o tem ne razmišljajo. Spomnim se še kako sem odrivala nekam v ozadje svoje zavesti to, da bom mogoče nekoč verjetno začela razmišljati o tem in da bo to hočeš nočeš peljalo k spremembam. Kar se je tudi zgodilo.

 

Vsak ima pravico do svojega časa, do svoje poti in do svojega načina, da si uredi življenje tako, da ima mirno vest. Ker ni mene nihče preganjal ali posiljeval in sem imela vedno možnost se odločiti po svoje, dajem to pravico tudi jaz drugim.

Ko bo Santosha ponotranjila svoj način življenja, bo tudi ona manj navdušena nad spreminjanjem drugih. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz jo čist maram, ker jo razumem. Santosha si je samo izbrala nekoliko preoster tempo. x;)x

 

 

Ma kaki preoster. Izbrala je "tempo" (boljši izraz za to bi bil način), ki jo dela tečno kot drek.

 

Tukaj je pametna o vegetarijanstvu (sama sem vegetarijanka od 7. razreda OŠ, pa če bi mi kdo na njen način drekal o tem, sigurno ne bi postala), v drugi temi se pritožuje, kako je nihče ne razume in imajo vsi nekaj proti njej.

 

No fucking kidding. Bomo mi po vsej sili poskusili spremeniti njen način življenja, pa bomo videli, kako dolgo bo strpna do nas.

 

You get what you give.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vabilo na tretji Veliki vegetarijanski piknik na Limbuškem nabrežju pri Mariboru

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice vas v soboto, 19. maja 2007 od 10. do 20. ure vabi na tretji Veliki vegetarijanski piknik v Dom nabrežje na Limbuškem nabrežju pri Mariboru.

Program >>>

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz raje nikomur ne pridigam, ker nisem od rojstva vegetarijanka in se še vsega predobro spominjam. Tudi tega, da o trpljenju živali nisem razmišljala, ker tega nisem mogla res podoživeti, ker pač nisem bila nikoli tista, ki jih je klala. Priznam, da sem za te posle imela (kot večina ljudi) plačance (mesarje). Če bi namreč morala sama ubijati, bi bila vegetarijanka od rojstva, ker tega nisem sposobna. Zdi se mi, da to velja tudi za večino drugih ljudi, le da o tem ne razmišljajo. Spomnim se še kako sem odrivala nekam v ozadje svoje zavesti to, da bom mogoče nekoč verjetno začela razmišljati o tem in da bo to hočeš nočeš peljalo k spremembam. Kar se je tudi zgodilo.

 

 

 

Sam vegeterijanstva ne povezujem z zaščito živali, temveč z zavestno spremembo načina prehranjevanja.

 

Vsak ima pravico do svojega časa, do svoje poti in do svojega načina, da si uredi življenje tako, da ima mirno vest. Ker ni mene nihče preganjal ali posiljeval in sem imela vedno možnost se odločiti po svoje, dajem to pravico tudi jaz drugim.

 

:palec:

 

Ja,tudi po mojih izkušnjah je najteže spremeniti in sprejeti sebe, zato mnogi raje zelo agresivno spreminjajo druge, ker je bolečina ob neuspehu manjša, pa še za poraz so krivi drugi.

 

mogoče pa se tudi motim

 

:fiju: xnckrivx x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verjetno res, da je najlazje kriviti druge za nedeseganje tistega kar si nekdo zeli.

Seveda pa ne gre le za tezenje ali prepricevanje.. temvec gre kdaj tudi enostavno az to, da izrazimo tisto kar smo, kar cutimo, akr mislimo, kar verjamemo... ljudje pa so razlicni in svoje obcutke, misli etc... izrazajo na na razlicne nacine ob razlicnih priloznostih razlicim ljudem.

Ce Ghandi in njemu podobni ne bi govorili o miru, socutju, etc... ne bi bili uslisani tako dalec kot so bili. Torej, kljub temu, da nekaj zivimo je kdaj vredno mnozici oznanjati tudi z besedo. In to ne pomeni da druge prepricujemo.

Vedno je odnos dveh: eden ki govori in drugi, ki sprejema!

In prvi lahko pove se tako lepo, ce naleti na reakcijo in nesprejemanje drugega je energija informacije blokirana. Jezus je tudi govoril, a je bil kljub temu kamenjan.

Torej moj point je v tem, da sta za dialog potrebni obe strani, sicer komunikacija ne more biti konstruktivna, razen v toliko, kolikor se na besede enega meditira oz. poglablja samostojno...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dramatično izumiranje vrst v oceanih

Piše: Sonce

 

http://www.pozitivke.net/images/articles/Osvescanje_Ekologija_Izumiranje_1.jpg

 

Okoljevarstvena organizacija WWF je zaskrbljena nad rezultati študije, ki so jo objavili kanadski znanstveniki v magazinu „Science“. Reportaža poroča o sesutju vseh gospodarsko izkoriščenih zalog rib do leta 2048, če bo človek še naprej tako nespametno ropal oceane.

 

Kot razloge avtorji imenujejo prekomeren ribolov, onesnaževanje, uničevanje življenjskega prostora in podnebne spremembe. Glede na zadnje raziskave je WWF ugotovila 25% upad morskih vrst med letoma 1970 in 2003. Ta dejstva so alarmantna. Politika, gospodarstvo in potrošniki morajo sedaj zavihati rokave in ukrepati.

 

Rešitve, ki bi preprečile katastrofo so znane, pravi WWF-ovka in biologinja Heike Vesper. WWF bo do leta 2010 uredila, da bo 10% morij spadalo pod zaščitena območja – do sedaj je zaščitenih le 0,5 procentov morij. Kanadska študija je pokazala, da izumrtje morskih vrst ogroža ekosistemsko stabilnost.

 

Na zaščitenih območij ekosistem relativno hitro okreva. Politika ne bi smela teh dejstev več dolgo ignorirati. Ampak dela ravno nasprotno, in zvišuje ulovne kvote. WWF apelira na potrošnike, ki naj ob nakupu pazijo na moder znak MSC (Marine Stewardship Council), ki ga nosi okoli 4 procente vseh ribolovnic. Potrošniki se bodo mogli posloviti od tun in polenovk in presedlati na majhne ribe kot so sardine ali sardelice, tako Vesper.

 

Vir: www.umweltschutz-news.de

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kulturne rastline in žuželke

Piše: Sonce

 

Produkcija in raznolikost kulturnih rastlin je zaradi pomanjkanja živali, ki ji oprašujejo, ogrožena, kajti več kot tretjina rastlin je odvisna od žuželk, kot so divje čebele. Z uničevanjem naravnega življenjskega prostora in intenzivnega poljedelstva se tem živalim odvzema osnovni življenjski prostor.

Do sedaj so bile poznane le grobe cenitve o tem, koliko kulturnih rastlin je odvisno od oprašitve. Glede na raziskave je 87 od 115 rastlin odvisnih predvsem od čebel in čmrljev. To zajema torej 35 procentov celotne produkcije kulturnih rastlin. Opraševanje pripomore pri večini rastlin k povišanju produkcije od 5 do 50 procentov.

Brez oprašitve s pomočjo insektov bi raznolikost rastlin, primernih za človeško prehrano upadla, čeprav osnovna živila, kot so pšenica, riž in koruza od opraševanja niso odvisne. Obstaja samo nekaj kulturnih rastlin, ki obrodijo izključno le, če so oprašene, ali s pomočjo insektov, ali pa s pomočjo človeške roke. Poleg kakava, sem spadajo še marakuja, kivi, vanilija, različne vrste buč, lubenice, makadamski oreški in še nekatere druge rastline.

Rastline marakuje v Braziliji oprašijo človeške roke, ker vnos pesticidov in krčenje deževnega gozda ogroža življenjski prostor lesnih čebel. Mnogo ljudi v brazilskih mestih se takih drago vzgojenih sadežev, kot tudi zelenjave ne more privoščiti in se prehranjujeo pretežno s sladkorjem, mesom in olji. Taka neuravnotežena prehrana vodi v debelost. Znanstveniki zahtevajo bolj naravno oblikovanje kulturnih in agrarnih pokrajin, da se dolgoročno zagotovi ravnotežje ekosistema.

 

http://www.pozitivke.net/images/articles/2007050318411837_1.jpg

Vir: www.umweltschutz-news.de/246artikel1415.html

 

Seveda se vecinoma sekanje dezevenih gozdov in unicevanje naravnega prostora uporablja za gojenje rastlin za krmo zivine, ki jo nato uporabijo za zakol (hamburgerje etc...).

Naj se 1x poudarim, da ima clovek vec kot 20 milijard glav zivine! s tem naredi cca. 18% toplogrednih plinov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa lohk mirne vesti papcam mars... x^x x:)x x:o)x

Jaz se pa tudi spomnim ne več na Mars x;)x x:)x :vragec: :vragec:

 

Tale članek me je presenetil! Ves čas sem mislila, da večina veganov in vegijev te porkerije tako ali tako ne je. x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda pa ne gre le za tezenje ali prepricevanje.. temvec gre kdaj tudi enostavno az to, da izrazimo tisto kar smo, kar cutimo, akr mislimo, kar verjamemo... ljudje pa so razlicni in svoje obcutke, misli etc... izrazajo na na razlicne nacine ob razlicnih priloznostih razlicim ljudem.

Ce Ghandi in njemu podobni ne bi govorili o miru, socutju, etc... ne bi bili uslisani tako dalec kot so bili. Torej, kljub temu, da nekaj zivimo je kdaj vredno mnozici oznanjati tudi z besedo. In to ne pomeni da druge prepricujemo.

Vedno je odnos dveh: eden ki govori in drugi, ki sprejema!

In prvi lahko pove se tako lepo, ce naleti na reakcijo in nesprejemanje drugega je energija informacije blokirana. Jezus je tudi govoril, a je bil kljub temu kamenjan.

Torej moj point je v tem, da sta za dialog potrebni obe strani, sicer komunikacija ne more biti konstruktivna, razen v toliko, kolikor se na besede enega meditira oz. poglablja samostojno...

 

 

se le delno strinjam s tabo

 

Velika razlika je, vsaj po mojem, kadar svoje znanje, vedenje in razmišljanja delimo tudi z drugimi in pa kadar trdimo, da je le naša pot in naš način idealen in zveličaven.

 

Dober predavatelj ne le z zgledom temveč tudi s sprejemanjem drugačnosti in raznolikosti zna zbuditi zanimanje za svoj pogled na stvari.

 

Seveda, pa mnogi le podajajo tuja prepričanja in ne svojih, zato pa z glasnostjo nadomestijo argumente.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V iskanju samega sebe sem vzel vegetarijanstvo (znova) kot nekakšno osebno žrtev - v ozadju je bil tudi nekakšen strah, in spet se vse bolj kaže, tako kot poprej, da se telo ne strinja s prestrogim režimom.

Strah? Prestrog režim?

Se ti ljubi tole nekoliko bolj razložiti?

 

Včasih je treba uporabiti tudi moč volje, če se hoče kaj doseči, Sebastjan. Da ti ni samo te zmanjkalo? xideax

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri prehrani ugotavljam tudi, da je kombiniranje hrane lahko kar precej pomembno. Vsak naj sam preizkusi, vztraja in bo videl.

 

Moje izkušnje so me prepričale.

 

x;)x

 

Kaj misliš s tem : kombiniranje hrane?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strinjam.

Predvidevam da sem nate naredil vtis, da druge silim v vegetarijanstvo. Whatever.... pac se me izgleda tudi tako dojema.

 

Kaj je dober predavatelj, se vzdrzim komentarja... menim pa, da govoris iz nekih vzorcev kaj je dobro in kaj ne. Sicer pa, nikoli nisem trdil, da sem dober predavatelj, kakor niti ne mislim da sem predavatelj sploh! Mogoce me ti tako dojemas!? Pravzaprav pa niti ne vem ali si gooril o meni?

 

Verjetno res. Pac vsak na svoj nacin ane. Smo pac razlicni. Verjetno ap vseeno ne toliko, da sebe ne bi nasli v kaksni situaciji kjer reagiramo in se obnasamo podobno.

Argumentov je bilo v tej temi ze kar veliko. Zelo malo pa se je nanje tudi kdo odzval. Zal.

 

 

se le delno strinjam s tabo

 

Velika razlika je, vsaj po mojem, kadar svoje znanje, vedenje in razmišljanja delimo tudi z drugimi in pa kadar trdimo, da je le naša pot in naš način idealen in zveličaven.

 

Dober predavatelj ne le z zgledom temveč tudi s sprejemanjem drugačnosti in raznolikosti zna zbuditi zanimanje za svoj pogled na stvari.

 

Seveda, pa mnogi le podajajo tuja prepričanja in ne svojih, zato pa z glasnostjo nadomestijo argumente.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha. Te razumem.

Poznam kar nekaj ljudi, ki ima podobno izkusnjeo kot jo imas. A poznam tudi nekaj ljudi, ki so vegetarijanci ze dolgo casa in so s tem povsem zadovoljni.

 

Menim, da smo si med seboj razlicni tudi v tem, kaksne prehranske potrebe imamo, tudi glede na okoliscine kjer zivimo, in zivljenjski stil...

Tako si nekateri ljudje pomagajo z zelo pestro prehrano, drugi z dolocenimi zivili, tretji z dodatki prehrani, spet cetrti z povecaim vnosom prane v auro in organizem, z meditacijo, gibanjem, soncem in dihanjem, umirjanjem... vecjo skrbjo za etericno telo in auro nasploh, kakor drugi spet s kombiniranjem vsega tega...

Prehranske luknje, ki jih prinasa sodobna prehrana so lahko zelo velike, predvsem mineralno na prvem mestu, nato beljakovinsko in mascobno (esencialne mascobe).

Zato menim, da ce res ne najdes alternative mesu, je bolje, da poslusas sebe (kakor v vecni) in uzivas tisto kar bo tvojemu organizmu dalo tisto kar potrebuje, da bo lahko sluzilo tvojemu namenu bivanja na tem planetu.

 

 

Moje telo mi je kljub rednemu brezmesnemu (in brezribjemu) prehranjevanju klicalo po nečem, nekaj je manjkalo, počasi me je začelo "žejati" po nečem beljakovinskem, izgubljati sem začel telesno in življenjsko moč, težo. Mlečni izdelki me niso potešili. Vsakič ko sem šel mimo rib, so mi zadišale kot ne-vem-kaj. V parih letih in ciklusih preizkušanja z vsemogočimi načini prehranjevanja sem si tako še bolj razjasnil, kdaj mi kaj in kako mi kaj paše, zakaj sem se včasih prenajedal, zakaj sem iskal v prehranjevanju neko popolnost, itd...

 

Zato sem si priznal - vse mi kaže na to - ne upiraj se, če čutiš, da je prav - zato bom brez občutka krivde jedel ribe, ker mi zelo dišijo. Ostalo meso mi pa trenutno ne diši. Pri ribah nimam pomisleka tudi zaradi tega, ker sem jo sposoben ujeti, ubiti in pripraviti. In ob tem ne bom iskal občutkov krivde ampak hvaležnost živali in zato mi tudi ne bo škodilo.

 

Pri prehrani ugotavljam tudi, da je kombiniranje hrane lahko kar precej pomembno. Vsak naj sam preizkusi, vztraja in bo videl.

 

Moje izkušnje so me prepričale.

 

x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...