Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

x:Xx x:Xx x:Xx Prjatla. Ampak... kako hitro vam pridejo na misel take... khm khm x:o)x x;)x .

:vragec:

 

navad se.....jst mam skos take

za druge (ker pishesh v mnozhini; razen che me vikash; pa neb vedu

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

navad se.....jst mam skos take

za druge (ker pishesh v mnozhini; razen che me vikash; pa neb vedu

 

zlomk....tralala

O ja. Jst se hitro učim. x;)x

V množini sem pa napisala zato, ker sem že na par koncih zasledila podobne domislice.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem ampak moram jemat predpisane tablete... na žalodst ne smem brez njih

Ampak je zanimivo tole...ti si vegetarijanka, se 100% pravilno prehranjuješ in si posledično krotka, kot jagnje, pa maš nek del telesa vseeno tolk zjeban, da morš obvezno jemat tablete....kje je tukaj logika? Mi lahko poveš? :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bom kar jaz odgovoril, ker se tema tice tudi tega:

ne zivimo samo eno zivljenje, posledice tega in prejsnjih zivljenj nosimo sedaj in jih bomo nosili.

ce se postavimo v tako razmisljanje, lazje razumemo odgovore na vprasanja kot je tvoje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bom kar jaz odgovoril, ker se tema tice tudi tega:

ne zivimo samo eno zivljenje, posledice tega in prejsnjih zivljenj nosimo sedaj in jih bomo nosili.

ce se postavimo v tako razmisljanje, lazje razumemo odgovore na vprasanja kot je tvoje.

Ja, samo, Santosha je baje tolk duhovna oseba, da je bla menda v prejšnjem življenju najmanj buda, če ne kr Jezus. :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja, nism vedu da ... xnckrivx

potem pa res ne vem razloga za njeno 'bolehno' stanje, ki jo sili v uzivanje tablet.

Morda pa to kaze na to, da 'bolj zdrava prehrana' se vseeno ni dovolj za neko kompleksno, celostno zdravje posameznika.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem ampak moram jemat predpisane tablete... na žalodst ne smem brez njih

Upam, da si se prepričala tudi še pri kom drugem, ne samo pri uradni medicini (ki bo kmalu prepričana, da jih jemlješ še premalo x;)x . Ne morem pomagat, taki pač so. Na ta način odlično zaslužijo!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Praksa kaže neizpodbitno dejstvo: tudi psi in mački so lahko zdravi vegetarijanci

 

Majda Frol, 11.06.2007 (http://www.indexprohibitorum.si/)

 

V zadnjih mesecih sem v medijih zasledila kar nekaj kritik na račun vegetarijanskih psov in mačkov. Najbolj odmevna sta bila nastopa poslanca Zmaga Jelinčiča v oddaji Trenja in radijskega urednika Dušana Uršiča v oddaji Piramida, ki sta se norčevala in obsojala predsednika dr. Janeza Drnovška spričo dejstva, da je njegov pokojni pes bil vegetarijanec. Možno je, da sta med vrsticami celo želela povedati, da naj bi Brodi umrl ravno zato, ker ga je predsednik hranil z brezmesno hrano in da je zato lastnik neodgovoren. Drnovšek je v javnosti pojasnil, da je njegov Brodi preminul zato, ker je imel prirojeno napako.

 

Ker se poklicno ukvarjam z brezmesno prehrano psov in mačkov vam po mojih triletnih izkušnjah lahko zagotovim, da so psi in mački, ki se prehranjujejo izključno s kvalitetno hrano rastlinskega izvora, bistveno bolj zdravi od njihovih vrstnikov, ki še vedno uživajo škodljivo industrijsko mesno hrano, za katero mnogi veterinarji trdijo, da je tako zdrava. Pogosto sem bila priča, da je pes ozdravel samo s prehodom na vegetarijansko hrano. Vegetarijanska hrana lahko resnično pozdravi vse bolezni, ki so nastale zaradi napačne prehrane psov in mačk. Takšnih bolezni med živalmi pa je vedno več: alergije, težave z ledvicami, prebavne motnje, bolezni urinarnega trakta, kronično bruhanje, driska, kostne in sklepne bolezni, vnetja, srčno-žilne bolezni …

 

Tudi mnogi veterinarji so na začetku skeptični glede vegetarijanske hrane za pse in mačke. Šele ko se na lastne oči prepričajo, da ta hrana pomaga psom in mačkam do vrhunskega zdravja, potem spremenijo svoje mnenje.

 

Iz raziskav podjetja AMI, ki jih vodi od leta 1987, in v sodelovanju z italijanskimi in tujimi institucijami ter veterinarskimi ambulantami, podkrepljenimi z znanstveno-univerzitetno dokumentacijo, izhaja ne le, da je možno hraniti pse in mačke z brezmesno hrano, temveč je celo zaželeno. Nekatere patologije, kot so dermatitisi, se lahko odpravijo z dieto, ki ne vsebuje mesa in rib. Nakup navadne hrane za domače živali pomeni podpirati proizvodnjo mesa oz. kruto izkoriščanje živali, uničevanje okolja, torej vse, čemur okoljevarstveniki, vegetarijanci in prijatelji živali močno nasprotujejo.

 

Nasprotniki trdijo, da sta pes in mačka po naravi mesojede živali. Tudi panda je mesojed, pa se hrani skoraj izključno z vegansko hrano. V naravi te živali ne bi jedle ničesar, kar se nahaja v pločevinki s hrano za domače živali. Če je neka žival skozi evolucijo postala mesojeda, to še ne pomeni, da se ne more hraniti izključno z rastlinsko hrano. Tudi za človeka pravijo, da je vsejed, toda znanstveno je dokazano, da so vegetarijanci bolj zdravi in dlje živijo.

 

Tako kot pri človeku je tudi pri psih in mačkah zelo pomembno, da je prehod na vegetarijansko hrano postopen. Lastnikom, ki se bodo za to odločili, priporočam, naj na začetku samo dodajajo nekaj rastlinske hrane v običajno industrijsko, potem pa naj počasi zmanjšujejo količino mesnih briketov in povečujejo vnos vegetarijanske hrane.

 

Jaz sem ponosna lastnica pitbulke Lise, ki je prav tako vegetarijanka. Je zelo miroljubna, kar je tudi rezultat brezmesne hrane. Doma imamo tudi mešanko Naty (zlati prinašalec labradorec), ki je prav tako vegetarijanka.

 

Če boste želeli, vam lahko pošljem tudi izkušnje lastnikov slovenskih psov, ki so s pomočjo vegetarijanske hrane pozdravili različne bolezni.

 

Za konec še ena misel: razumem, da je večini ljudi v tem trenutku težko sprejeti to dejstvo, da so psi in mački lahko vegetarijanci. Mnogo resnic v zgodovini človeštva je namreč šlo skozi tri faze, preden so jih ljudje sprejeli. 1.faza: faza norčevanja, 2.faza: faza ostrega nasprotovanja, 3. faza: faza sprejemanja.

 

Majda Frol, Koper, tel.: 041 601 100, 05/630 52 65

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Praksa kaže neizpodbitno dejstvo: tudi psi in mački so lahko zdravi vegetarijanci

 

Majda Frol, 11.06.2007 (http://www.indexprohibitorum.si/)

 

V zadnjih mesecih sem v medijih zasledila kar nekaj kritik na račun vegetarijanskih psov in mačkov. Najbolj odmevna sta bila nastopa poslanca Zmaga Jelinčiča v oddaji Trenja in radijskega urednika Dušana Uršiča v oddaji Piramida, ki sta se norčevala in obsojala predsednika dr. Janeza Drnovška spričo dejstva, da je njegov pokojni pes bil vegetarijanec. Možno je, da sta med vrsticami celo želela povedati, da naj bi Brodi umrl ravno zato, ker ga je predsednik hranil z brezmesno hrano in da je zato lastnik neodgovoren. Drnovšek je v javnosti pojasnil, da je njegov Brodi preminul zato, ker je imel prirojeno napako.

 

Ker se poklicno ukvarjam z brezmesno prehrano psov in mačkov vam po mojih triletnih izkušnjah lahko zagotovim, da so psi in mački, ki se prehranjujejo izključno s kvalitetno hrano rastlinskega izvora, bistveno bolj zdravi od njihovih vrstnikov, ki še vedno uživajo škodljivo industrijsko mesno hrano, za katero mnogi veterinarji trdijo, da je tako zdrava. Pogosto sem bila priča, da je pes ozdravel samo s prehodom na vegetarijansko hrano. Vegetarijanska hrana lahko resnično pozdravi vse bolezni, ki so nastale zaradi napačne prehrane psov in mačk. Takšnih bolezni med živalmi pa je vedno več: alergije, težave z ledvicami, prebavne motnje, bolezni urinarnega trakta, kronično bruhanje, driska, kostne in sklepne bolezni, vnetja, srčno-žilne bolezni …

 

Tudi mnogi veterinarji so na začetku skeptični glede vegetarijanske hrane za pse in mačke. Šele ko se na lastne oči prepričajo, da ta hrana pomaga psom in mačkam do vrhunskega zdravja, potem spremenijo svoje mnenje.

 

Iz raziskav podjetja AMI, ki jih vodi od leta 1987, in v sodelovanju z italijanskimi in tujimi institucijami ter veterinarskimi ambulantami, podkrepljenimi z znanstveno-univerzitetno dokumentacijo, izhaja ne le, da je možno hraniti pse in mačke z brezmesno hrano, temveč je celo zaželeno. Nekatere patologije, kot so dermatitisi, se lahko odpravijo z dieto, ki ne vsebuje mesa in rib. Nakup navadne hrane za domače živali pomeni podpirati proizvodnjo mesa oz. kruto izkoriščanje živali, uničevanje okolja, torej vse, čemur okoljevarstveniki, vegetarijanci in prijatelji živali močno nasprotujejo.

 

Nasprotniki trdijo, da sta pes in mačka po naravi mesojede živali. Tudi panda je mesojed, pa se hrani skoraj izključno z vegansko hrano. V naravi te živali ne bi jedle ničesar, kar se nahaja v pločevinki s hrano za domače živali. Če je neka žival skozi evolucijo postala mesojeda, to še ne pomeni, da se ne more hraniti izključno z rastlinsko hrano. Tudi za človeka pravijo, da je vsejed, toda znanstveno je dokazano, da so vegetarijanci bolj zdravi in dlje živijo.

 

Tako kot pri človeku je tudi pri psih in mačkah zelo pomembno, da je prehod na vegetarijansko hrano postopen. Lastnikom, ki se bodo za to odločili, priporočam, naj na začetku samo dodajajo nekaj rastlinske hrane v običajno industrijsko, potem pa naj počasi zmanjšujejo količino mesnih briketov in povečujejo vnos vegetarijanske hrane.

 

Jaz sem ponosna lastnica pitbulke Lise, ki je prav tako vegetarijanka. Je zelo miroljubna, kar je tudi rezultat brezmesne hrane. Doma imamo tudi mešanko Naty (zlati prinašalec labradorec), ki je prav tako vegetarijanka.

 

Če boste želeli, vam lahko pošljem tudi izkušnje lastnikov slovenskih psov, ki so s pomočjo vegetarijanske hrane pozdravili različne bolezni.

 

Za konec še ena misel: razumem, da je večini ljudi v tem trenutku težko sprejeti to dejstvo, da so psi in mački lahko vegetarijanci. Mnogo resnic v zgodovini človeštva je namreč šlo skozi tri faze, preden so jih ljudje sprejeli. 1.faza: faza norčevanja, 2.faza: faza ostrega nasprotovanja, 3. faza: faza sprejemanja.

 

Majda Frol, Koper, tel.: 041 601 100, 05/630 52 65

 

:eek: xrolleyesx

Dokaz da vegetarijanstvo slabo vpliva na pamet... x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: xrolleyesx

Dokaz da vegetarijanstvo slabo vpliva na pamet... x:o)x

 

Argumentiraj.

 

Kaj bomo dali mojemu psu, ni samo moja odločitev. Jaz vem, kaj je zame najbolje in kako se najboljše počutim. Meso mi pač ne manjka. Ne vem pa, kako bi se počutil moj kuža. Dajemo mu visoko kvalitetno hrano (ne Pedigree in podoben shit) in je zdrav, poskočen in navihan kužek.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in da je zato lastnik neodgovoren. Drnovšek je v javnosti pojasnil, da je njegov Brodi preminul zato, ker je imel prirojeno napako.

:vragec:

 

tele deformacije majo v familiji..... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Argumentiraj.

 

Kaj bomo dali mojemu psu, ni samo moja odločitev. Jaz vem, kaj je zame najbolje in kako se najboljše počutim. Meso mi pač ne manjka. Ne vem pa, kako bi se počutil moj kuža. Dajemo mu visoko kvalitetno hrano (ne Pedigree in podoben shit) in je zdrav, poskočen in navihan kužek.

 

Argumentiral ne bom, ker je mišljeno kot zajebancija in namenjeno izključno avtorici citiranega članka, ne pa vsem ki so po lastni odločitvi vegetarijanci ali veganci.

Spoštujem in razumem odločitev nekoga kako in s čim se bo prehranjeval.

Ne morem in tudi nočem pa sprejeti oz. tolerirati neumnosti kot so navedene v omenjenem članku.

In to še argumentirane z nekimi "znanstvenimi dokazi".

 

Ja, s Pedigrejem ali kakšno drugo xyz :xx!: hrano ki so jo megamarketi polni tvoj kuža res ne bi bil poskočen... :palec:

In tudi zdrav ne, vsaj ne dolgo.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jasno. Psa vegija sem poznal tudi sam. Bil je doberman. Veliko let je bil vegi.

ne vem pa, kako je z njim sedaj, kr je bilo to pred cca. 15 leti.

 

pa se nekaj: ze clovek skoraj ne uziva 'zive hrane', kaj sele psi in macke, ki se prehranjujejo v vecini doma z hrano, ki jim jo daje lastnik - ostanki kuhane hrane ali kaskni trgovinski pripravki hrane za zivali, ki ej 100 predelana.

Vecina raziskav, ki so potekale s prehranjevanjem z mrtvo hrano (kuhano) so pokazale, da zival, ki se prehranjuje na tak nacin kaj kmalu zboli za resimi boleznimi, med katerimi je tudi rak. Rezulatati so pokazali tudi upad spolne moci, depresijo, etc...

 

Praksa kaže neizpodbitno dejstvo: tudi psi in mački so lahko zdravi vegetarijanci

...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tvoj komentar pa, dokaz, da je pisoca imela prav xcivx

:eek: xrolleyesx

Dokaz da vegetarijanstvo slabo vpliva na pamet... x:o)x

 

prednost pisoce je v tem, da ima za svoje trditve (kakor pise) argumente oz. vsaj nekaj na kar se naslanja in izkusnje. ali jih ti imas?

itaq ti je lazje rect, da nekdo pise neumnosti, kot pa preiti v debato s proti argumenti x:o)x

 

Argumentiral ne bom, ker je mišljeno kot zajebancija in namenjeno izključno avtorici citiranega članka, ne pa vsem ki so po lastni odločitvi vegetarijanci ali veganci.

Spoštujem in razumem odločitev nekoga kako in s čim se bo prehranjeval.

Ne morem in tudi nočem pa sprejeti oz. tolerirati neumnosti kot so navedene v omenjenem članku.

In to še argumentirane z nekimi "znanstvenimi dokazi".

 

Ja, s Pedigrejem ali kakšno drugo xyz :xx!: hrano ki so jo megamarketi polni tvoj kuža res ne bi bil poskočen... :palec:

In tudi zdrav ne, vsaj ne dolgo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tvoj komentar pa, dokaz, da je pisoca imela prav xcivx

prednost pisoce je v tem, da ima za svoje trditve (kakor pise) argumente oz. vsaj nekaj na kar se naslanja in izkusnje. ali jih ti imas?

itaq ti je lazje rect, da nekdo pise neumnosti, kot pa preiti v debato s proti argumenti x:o)x

 

Kakor piše, ja... x:o)x

Nasprotnih argumentov bi lahko nabral kolikor hočeš... xrolleyesx

Na enak način kot ona, izbral bi tiste ki meni odgovarjajo.

Izkušnje... :eek: x?x

Pa, če psu ne daš jesti drugega kot zelenjavo, jo bo pač jedel.

Vprašanje pa je ali mu je to všeč, ali je res zdravo zanj?

In če je res tako zdravo, odkod potem primeri podhranjenih in bolnih psov in mačk ki so jih ljubeči lastniki hranili izključno z vegetarijansko prehrano?

Si upaš zanikati da takih ni?

Vprašaj malo veterinarje.

Neumnost je posploševanje nečesa kar je izkušeno na enem primeru.

Tud moj pes je korenje, požrl bi ga kolikor bi mu ga dal, pa zato še ni vegetarijanec.

In če mu obenem dam meso in korenje, bo prvo požrl meso, potem šele korenje.

A je to zate argument?

Neumnost je trdit da bo vegetarijanska prehrana pozdravila vse bolezni pri psu ali mački.

In podat kot primer hranjenje živali z razno xyžbljak hrano za male živali ki se jo da dobit zelo poceni.

Kvalitetna hrana za male živali ni poceni in tudi ni sestavljena izključno iz mesa, pravzaprav je mesa v njej zelo malo.

In se je tudi ne da dobit v vsaki štacuni, niti v hipermarketih ne.

Potem navaja pando.

Da je rastlinojed... :eek: x:o)x

In seveda misli da je povedala nekaj novega... xrolleyesx

Tudi naš rjavi medved je klasificiran kot mesojeda zver.

Ampak meso predstavlja le 3-5% njegove prehrane.

 

Je bilo dovolj protiargumentov?

Če ni bilo, lahko najdem še kakšnega.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In podat kot primer hranjenje živali z razno xyžbljak hrano za male živali ki se jo da dobit zelo poceni.

Kvalitetna hrana za male živali ni poceni in tudi ni sestavljena izključno iz mesa, pravzaprav je mesa v njej zelo malo.

In se je tudi ne da dobit v vsaki štacuni, niti v hipermarketih ne.

 

Sicer je malce offtopic, ampak s tem se čisto strinjam :palec: Obupno mi je, ko ljudje iščejo najcenejšo rešitev za hrano njihovih ljubljenčkov. Sicer pa moram reči, da moj kljub pasji hrani zelo rad je vso možno sadje in zelenjavo...že od malega. Katero pa ti uporabljaš zanj?

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer je malce offtopic, ampak s tem se čisto strinjam :palec: Obupno mi je, ko ljudje iščejo najcenejšo rešitev za hrano njihovih ljubljenčkov. Sicer pa moram reči, da moj kljub pasji hrani zelo rad je vso možno sadje in zelenjavo...že od malega. Katero pa ti uporabljaš zanj?

 

Bosch, tisto za starejše in manj aktivne.

Tiste ki jo imajo v Sparu - Scotty ali kaj je že, noče jesti.

Pa, kot sem napisal je nor na korenje, nasploh je vse kar zrase na vrtu, razen čebule... x:Dx

Tudi sadje ima rad.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, pri nas pa ljubimo Hill's Science Plan...ima zelo rad, kar plane nanjo. Prej smo Eukanubo, pa se mi je zamerila. Z Boschom nimam izkušenj.

A pa mu daješ samo brikete ali še kaj? Kakšen pes je to? Matr sprašujem :D

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, pri nas pa ljubimo Hill's Science Plan...ima zelo rad, kar plane nanjo. Prej smo Eukanubo, pa se mi je zamerila. Z Boschom nimam izkušenj.

A pa mu daješ samo brikete ali še kaj? Kakšen pes je to? Matr sprašujem :D

 

Eukanuba poznam, samo je pri nas ni za dobit.

Bosch dobim v eni trgovini v Tuš centru v Kočevju, po kvaliteti in cenovno je nekako podoben kot Eukanuba.

Veliko ga uporabljajo rejci, je pa tudi veliko izbire glede na to kakšnega psa imaš.

 

Moj... x:Dx ...kuža je beauceron, dest let je star.

Velika zverina, ima krepko čez 40 kil.

Če te zanima kako izgleda pa poglej tule.

Tisti na prvi in drugi strani je moj.

 

Beauceron

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...