Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

tudi če kamen bi lučal v tebe

zopet čutila bi med iluzije

božal in ujčkal in razvajal bi te.

sodiš življenje in to te še žge.

Ne mrcvari svojih si grehov v lastno glavo (pudarek na o, ti ti, nihilist)

Dajva se raj skupaj..mmm w:Iw , da bo nama lepo

:palec:

 

:inlove:

xrolleyesx Skor bi ti lahk bla mama.... :xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xrolleyesx

Kere fore...kdo je hinavc xrolleyesx ...kok vas mam rad :2src: ....kok ste svine, k meso jeste :vragec: ....imejmo se radi :2src: ....morilci :vragec: ....bodita prijateljici :2src: .....s tem pa tem to pa to nardite :vragec: ...

 

A se kdo najde tuki not? Ne, a ne? Spet sami osebki na višjem nivoju....nizka Pika se pa umika. x:o)x

 

 

 

Jaz sem tudi vegeterjanka x:)x ,pa ne mislim o nikomer,ki je meso da je svinja x:Dx , morilec x:Dx . Ob temle komentarju sem se prav nasmejala. x:Dx :palec:

 

Kuham pa tudi mesne jedi, ker nekateri meni bližnji pač obožujejo meso.

Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
xrolleyesx Skor bi ti lahk bla mama.... :xx!:

tipček išče ljubezen, ti pa nič....

 

Jaz sem tudi vegeterjanka x:)x ,pa ne mislim o nikomer,ki je meso da je svinja x:Dx , morilec x:Dx . Ob temle komentarju sem se prav nasmejala. x:Dx :palec:

 

Kuham pa tudi mesne jedi, ker nekateri meni bližnji pač obožujejo meso.

če bi poskusila razširjati ljubezen nanje, bi gotovo ušli..... joj, mogoče te ne bi meli več tako radi. x:Dx

skuhaj jim kakšno zelenjavno mineštro, bojo prav veseli. (namig)

Popravljeno -> kyllah
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

imejte jajca pa sami argumentirajte svoja zgrešena stališča.

A lakto-ovo je pa OK? kakšna jajca pa? Na oko, pomešana...a se ti nič ne smilijo nerojeni piščančki

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne razumem... mislil sem, da bi se skupaj odpeljala na dunaj po tortice!!

Tako, kot so tebe lepo peljali za rojstni dan!!

Z mamico bi pa še raje šel!!

 

dajva se raje skupaj peljat na tortice.. mmm..njami...imela bi se lepo :palec:

 

veš, oprosti, ali si razumela drugače?

Kam naj ti že vržem kamen ?

 

:palec: :palec:

 

rad vas imam..tudi tebe kyllah!

Pejt sanjat naprej v svoj pravljični svet, med sneguljčico, trnuljčico in kekcem. Tam ti bo najboljše. Samo, pazi se tete pehte! :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tudi če kamen bi lučal v tebe

zopet čutila bi med iluzije

božal in ujčkal in razvajal bi te.

sodiš življenje in to te še žge.

Ne mrcvari svojih si grehov v lastno glavo (pudarek na o, ti ti, nihilist)

Dajva se raj skupaj..mmm w:Iw , da bo nama lepo

:palec:

 

:inlove:

 

 

Zakaj si taka do mene?Zavrnem tvojo misel, da bi želel imeti nekakšno intimno razmerje s tabo in nato si užaljena?

 

Oprosti :sori:

:lol: :lol: :lol:

:att: Imamo novega Prešerna, s primesjo Casanove, Jezusa in H.C. Andersena. Če ga kdo želi, svoja dela objavlja zastonj, na www.lunin.net/forum. Pohitite, dokler je še vroč. x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prejle sem na sekto telefoniral, rekoč kako naj ubogi kuhar, ki mora za tolste goste pripravljati še žive rake v krop metati, da o ribicah svinjskih in onih morskih ne govorim, sčisti svojo dibidus umazano karmo, pa so mi iz sekte povedali, da se mu kot posredniku, prav nič ne maže karma, tak da sem zdej kr mal razočaran ker sem ga že bil prestrašil, da si tudi s pripravljanjem trupel maže auro z bed energijo..

 

Še bolj pa sem razočaran nad slovensko davkarijo ampak tole ni za v to temo, grem pizdit v črno luknjo

 

 

x:Dx , torej v upanju da moja aura in karma nista v preveliki nevarnosti. Drugač boste vi krivi če bom mogla za to odplačevat!!! :vragec: x:Dx x:Dx

Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vecina raziskav, ki so potekale s prehranjevanjem z mrtvo hrano (kuhano) so pokazale, da zival, ki se prehranjuje na tak nacin kaj kmalu zboli za resimi boleznimi, med katerimi je tudi rak. Rezulatati so pokazali tudi upad spolne moci, depresijo, etc...

Kaj za ljudi raziskave tega niso pokazale? Al zakaj še vedno večina ljudi tako navdušeno kuha in se gre kulinarične eksperimente? :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In tudi ni znanstveno dokazano da so vegetarijanci bolj zdravi in dlje živijo.

Alef, se strinjam s tem, da za psa zelo verjetno ni vegetarijanska prehrana, pa sem sama krepko vegi. Ampak... najprej je treba po mojem mnenju pogledati prebavni trakt živali, (med drugim tudi človeka), primerjati stvari med seboj, pogledati kako je to narava izpeljala v neomadeževanem okolju, kjer te živali živijo in šele potem sklepati kaj je za žival zdravo. Pes je po mojem mnenju biološki mesojedec, kar pomeni, da bi si v naravnem okolju, če ne bi bil tako "sfižen" od človeka, sam ujel žival in jo pojedel z največjih užitkom.

Za žival je čisto navadno mučenje, da jo ima človek pod svojo kontrolo in oblastjo.

Pod to alinejo pašejo tudi vsi briketi, korenčki, kuhana zelenjava,... Stanovanja, pesjaki, ketne, veliki vrtovi. Vse. Potrebno je prepovedati načrtno vzrejo živali človeku v zabavo in tolažbo. Dokler gre evolucija naprej tako, da je človek vedno večji mentalni bolnik, se to ne bo zgodilo, v to sem prepričana.

No, pa sem spet napisala nekaj, da bo lohk linč. x:o)x

 

Kar pa se tiče tvojega zgornjega navedka: kakšne in koliko raziskav bi pa ti potreboval, da bi sprejel dejstvo, da vegetarijanci (če ne oni pa vsaj vegani) SO bolj zdravi in dlje živijo od ljudi, ki jedo meso?

Ni dovolj primerjava med ljudstvi vzhoda in zahoda, da se prepričaš v to brez znanstvenikov? :eek:

Sicer bi pa podatke o teh raziskavah našel, če bi te to res zanimalo. :palec:

Človeku, ki nečesa noče sprejeti, se ne da ničesar vsiliti, tako je moje mnenje, zato ne bom niti poskušala.

 

tko da ne vidim niti jaz nekega problema v tem da si vegi in jemlješ tablete.. navsezadnje kaj so kontracepcijske tablete če ne tablete in to povrh vsega hormonske.

Jaz pa! Zakaj pa misliš, da jih tiste res :palec: xsuperx :flower: :palec: ne jemljemo? :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alef, se strinjam s tem, da za psa zelo verjetno ni vegetarijanska prehrana, pa sem sama krepko vegi. Ampak...

 

Kar pa se tiče tvojega zgornjega navedka: kakšne in koliko raziskav bi pa ti potreboval, da bi sprejel dejstvo, da vegetarijanci (če ne oni pa vsaj vegani) SO bolj zdravi in dlje živijo od ljudi, ki jedo meso?

Ni dovolj primerjava med ljudstvi vzhoda in zahoda, da se prepričaš v to brez znanstvenikov? :eek:

Sicer bi pa podatke o teh raziskavah našel, če bi te to res zanimalo. :palec:

Človeku, ki nečesa noče sprejeti, se ne da ničesar vsiliti, tako je moje mnenje, zato ne bom niti poskušala.

 

Ni pomembno koliko raziskav bi bilo potrebno da bi verjel.

Kolikor mi jih ti lahko navedeš v prid tej trditvi, bi jih jaz lahko našel prav toliko proti, če bi mi bilo kaj do tega.

Pa mi ni.

Ko govoriš o narodih vzhoda ne govoriš o vegetarijancih, pač pa o narodih katerih prehrana je drugačna kot pri nas zahodnjakih.

Ne samo po sestavi, predvsem po nčinu priprave.

Ni pa vegetarijanska, se pravi brez mesa, to menda veš... x:Dx x;)x

Če bi pozorno prebrala bi videla da sem napisal da vegetarijanstvo je zdrav način življenja, ni pa edini zdrav način življenja.

In da samo vegetarijanstvo še ni dovolj za zdravje.

Je treba poleg načina prehrane spremenit še kaj.

Zdravo in dolgo lahko živita tako vegetarijanec kot mesojedec.

Posploševat ni dobro, pa čeprav na temelju nekih raziskav.

 

S tistim delom tvojega posta ki ga nisem citiral se pa v glavnem strinjam. :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa! Zakaj pa misliš, da jih tiste res :palec: xsuperx :flower: :palec: ne jemljemo? :eek:

Ok, ob zgoraj napisanem se mi porajajo razna vprašanja zate:

1. Ali imaš redne spolne odnose? Če jih nimaš, ne rabiš odgovarjat naprej, v nasprotnem primeru:

2. Koliko časa sta s partnerjem skupaj? In ali nameravata v kratkem povečati družino?

3. Kako si zaščitena med spolnim odnosom?

4. Kaj bi naredila, če bi zaščita, ki jo uporabljaš (če sploh katero), zatajila, pa bi vedela, da partner ni pravi?

 

No, to bi bilo vse na kratko. Seveda pa ni mus odgovoriti na tole, če sem preveč osebna.

 

Hvala. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ni pomembno koliko raziskav bi bilo potrebno da bi verjel.

Kolikor mi jih ti lahko navedeš v prid tej trditvi, bi jih jaz lahko našel prav toliko proti, če bi mi bilo kaj do tega.

Pa mi ni.

Ko govoriš o narodih vzhoda ne govoriš o vegetarijancih, pač pa o narodih katerih prehrana je drugačna kot pri nas zahodnjakih.

Ne samo po sestavi, predvsem po nčinu priprave.

Ni pa vegetarijanska, se pravi brez mesa, to menda veš... x:Dx x;)x

Če bi pozorno prebrala bi videla da sem napisal da vegetarijanstvo je zdrav način življenja, ni pa edini zdrav način življenja.

In da samo vegetarijanstvo še ni dovolj za zdravje.

Je treba poleg načina prehrane spremenit še kaj.

Zdravo in dolgo lahko živita tako vegetarijanec kot mesojedec.

Posploševat ni dobro, pa čeprav na temelju nekih raziskav.

 

S tistim delom tvojega posta ki ga nisem citiral se pa v glavnem strinjam. :palec:

:palec: :palec: Sej razumem, Alef. In tukaj se umikam. Tele vegi debate so zašle v čudne vode.

Ker ti nisi postregel z viri, ki bi podpirali tvoje trditve, tudi jaz ne bom z mojimi, velja? x;)x Vsak se lahko sam izobrazi glede vsega, če mu je to res v interesu.

 

Sej ni pomembno, da se strinjamo. Glavno, da se mamo radi, kakor pravi Unis. :2src:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vuf?

 

x:Dx :palec:

Končno en pameten komentar... x8Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz nimam. Edino gospodinjsko orodje, ki ga v vseh mojih letih premorem je mikser. Pa mlinček za orehe..Sram me bilo :vragec:

 

Da niste na koloradske hrošče morebiti pozabili? Pa še pikapolonice nasrkajo zraven..

Tak, da žal..če si hrane ne pridelate sami in natančno veste, kaj, kje in kako..potem ne mi pravit o zdravi, pa o vegi, pa vegetarijanski prehrani.

Nema(sposojeno od Pike x;)x )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nema(sposojeno od Pike x;)x )

En dobronameren nasvet...rajš si ne sposojat mojih besed, ker lahko na ta način hitro pri forumovskih poduhovljencih v nemilost padeš, tak da...za to jst ne odgovarjam. Si bom tko, kot Poncij Pilat preprosto umila roke nad tem. xnckrivx x:Dx x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

En dobronameren nasvet...rajš si ne sposojat mojih besed, ker lahko na ta način hitro pri forumovskih poduhovljencih v nemilost padeš, tak da...za to jst ne odgovarjam. Si bom tko, kot Poncij Pilat preprosto umila roke nad tem. xnckrivx x:Dx x;)x

 

x:Dx :palec:

Nič bat, če se to zgodi... x:o)x x;)x

Vsaj veš da si na pravi poti... x:Dx x:Dx x:o)x :palec:

In da ti pamet še za silo služi... :fool: :fool:

 

:vragec:

 

OINK, OINK, OINK....

 

zlomk...oink....tralala

 

:vragec: :palec:

Tudi ta je v redu... x:px x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tole sn danes našla

 

 

Sean Poulter

 

Britanska vlada upa, da bo javnost spodbudila k opustitvi uživanja govejega mesa, da bi na ta način upočasnila podnebne spremembe. Sedaj preučuje skrivne načrte za izvedbo te namere.

 

V elektronski pošti, ki je ušla v javnost, je izražena naklonjenost okoljskim koristim množičnega prehoda na vegansko prehranjevanje – strogo obliko vegetarijanstva, ki zavrača tudi mleko, mlečne izdelke in ribe.

 

Spremembo pa bi bilo, kot piše v dokumentu, treba opraviti previdno in postopoma, kajti obstaja tveganje, da bi se javnost od tega odvrnila. Vlada proučuje ta skrajni načrt zato, ker meni, da bi to bistveno prispevalo k upočasnitvi okoljskih sprememb. Obstaja prepričanje, da živali na kmetijah proizvajajo velike količine metana in ogljikovega dioksida. Nacionalno združenje kmetovalcev pa se iz tega prepričanja norčuje, češ da je preveč »poenostavljeno«.

 

Iz Agencije za okolje, svetovalnega organa vlade, je na naslov vegetarijanskega društva prispela elektronska pošta, v kateri je navedeno: »Potencialne koristi veganske prehrane z vidika podnebnih vplivov bi lahko bile zelo velike.« V sporočilu je seveda izražena tudi bojazen, da bi bilo silno težko pridobiti javno podporo za takšno politiko. Zato si britansko Ministrstvo za okolje, prehrano in kmetijstvo prizadeva za postopne spremembe, ki bi bile širši javnosti bolj sprejemljive.

 

V elektronski pošti je dalje zapisano, da »si je težko predstavljati, da bi Agencija za okolje kdajkoli lahko predlagala prehod na 100-odstotni veganski življenjski slog. Zaenkrat je najbolj bistveno priporočilo, da naj ljudje razmislijo o svoji porabi proteinov živalskega izvora.

 

« Predlogi, ki jih navaja elektronska pošta iz Agencije za okolje, sodijo med najnovejše ukrepe, s katerimi želi vlada zajeziti škodljive okoljske vplive. Med drugim priporoča tudi postavitev vetrnic na strehah, uporabo električnih avtomobilov in opustitev plastičnih vrečk. Elektronska pošta iz Agencije za okolje je bila poslana vegetarijanski organizacija VIVA, ki izvaja kampanjo, s katero želi prepričati javnost, da zemlja bolj učinkovito služi svojemu namenu, če se uporablja za pridelovanje hrane ljudem, namesto za krmljenje živine oziroma krav mlekaric.

 

Direktorica Vive, Juliet Gellatley, je izjavila: »Nenavadno je, če neka vladna agencija misli, da bi povečanje števila vegetarijancev ali vegancev lahko tako pozitivno vplivalo na okolje, ni pa pripravljena odločneje nastopiti v javnosti, da bi to stališče zagovarjala.«

 

»Čedalje bolj se utrjuje zavedanje, da naš način prehrane neposredno vpliva na svet okoli nas; da vegetarijanci in veganci v veliko manjši meri prispevajo k uničevanju okolja. V dobro našega planeta obstaja nujna potreba, da se odmaknemo od zahodnjaškega tipa prehrane in prenehamo biti obsedeni z mesnimi in mlečnimi izdelki.«

 

Predsednik nacionalnega združenja kmetovalcev, Anthony Gibson, je te zahteve gladko zavrnil, češ da so »poenostavljene in zgrešene«.»To ni črno-belo vprašanje«, je pripomnil. »Treba je pogledati, kako se ti pridelki proizvajajo – z vidika porabe energije za rast in transport«.

 

Vir: http://www.dailymail.co.uk/pages/live/arti...5#StartComments

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

 

:palec:

 

Človekova okrutnost do živali je v današnjem času dosegla do zdaj še nepoznane razsežnosti; milijoni živali brezupno životarijo v hlevih za množično vzrejo; milijone opic, mačk in miši do smrti mučijo v poskusnih laboratorijih; milijoni divje živečih živali so žrtve primitivnega, neusmiljenega lova, ki ga vedno več ljudi odklanja.

Takšno stanje je potrebno spremeniti in Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice si prizadeva za to.

 

http://www.osvoboditev-zivali.org/prispevki/main.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

(sej konc koncev to ni osamljen primer xrolleyesx ... folk je ribe in se ma za vegije :o|o: kao, ne jem mesa, samo ribe x:o)x )

:vragec:

 

zhaba je dvozhivka,

kura pa niti ptich ni... x:Dx

 

a je blondinka zhenska al zhvau?

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...