Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

:palec: fajn post.

ja, trudimo se po svojih moceh, sposobnostih in nacinih, za katere mislimo, da so v nekem danem trenutku primerni.

tudi razlicni smo v smislu, da nekdo nekaj slisi preko neke objave na forumu, nekdo preko knjige, preko tv prispevka, ipd...

 

malo manj se strinjam v tem, da vegetarjanstvo ni pogoj za cisto zemljo!

menim, da za sodobnega mestnega cloveka oziroma vecino to je pogoj! pa ceprav ne moremo govoriti o pogoju, je to posledica zmernosti, ki jo omenjas in menim, da lahko gresta samo z roko v roki, ena brez druge pa ne. kljub temu, pa morda sedaj le ugibava v zelji po istem cilju.

znanje je velikokrat primerno tudi deliti!

 

trenutno se mi zdi, da sam zivim dovolj ekolosko glede na dano situacijo. morda bi na katerih podrocjih lahko se bolj. mislim pa da v tem ni bistvo, temvec v tem, da svojo vero razsirim na druge.

eden od nacinov, ceprav po pravici povedano morda ne-uspesen, je tudi pisanje tukaj.

s isanjem pa pilim predvsem sebe, in tudi to je nekaj. x;)x

 

Ja, kaj ne poznaš vrtičkarjev? xDDx Vsa čast jim, škoda da ni malo bolj urejeno in podprto to.

 

Kot pravi Anastazija, najbolje je najprej očistiti v mestu, tam kjer živi, ne pa odhajati ven na podeželje, tam pa nadaljevati s svojimi slabimi navadami in onesnaževanjem.

 

Z ekološkim osveščanjem je pa tako, da kdor ima razčiščeno pri sebi, se bo trudil delati v dobro vseh in vsega. Kdor vsaj malo razmišlja o posledicah svojih dejanj.

Kdor pa ne, ga bodo pa sčasoma drugi morali "prisiliti" k drugačnemu razmišljanju, da ne bo delal preveč škode. Zakaj "prisiliti" v narekovajih?

Če bi dovolj ljubil Zemljo in njene prebivalce od živali do človeka, se mu sploh ne bi zdelo "težko" skrbeti zanjo in pa na pravi način tudi zase.

 

Free, fajn, da imaš vedno pri roki vso to znanje ampak marsikomu to ne pomeni NIČ ali še manj. Kako ga boš torej prepričal? Prepričati se bo moral predvsem sam, k temu pa lahko pripomore tvoj praktični zgled in malo bolj nežen način serviranja dejstev, katerih morda še ne uspe ali noče sprejeti. Tudi sam delam včasih to napako, čeprav se trudim brez "klicajev" kaj povedat.

 

Mislim, da vegetarijanstvo ni absolutni pogoj za čisto Zemljo. Najprej se je treba naučiti zmernosti, pa še česa ...

 

Vegetarijanstvo je izbira posameznika in ponavadi ne gre samo za ekološke motive.

 

klima se je zhe spremenila in se spreminja se naprej.

glede na to, da se bo v sredozemlju verjetno na toplejso, je skranji cas, da pricnemo z vecjo pridelavo sadja, zelenjave, oreskov, ipd.

 

:vragec:

 

pa kaj che se bo klima mal spremenila

sej se zhe vso zemeljsko zgodovino spreminja

kle zdej eni lenuhi k se vam ne lub prilagajat na nove razmere neki razburjate pa tezhite z nekim vegetarjanstvom k je brez okusa pa krvavga gajsta

 

zlomk....tralala

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

klima se je zhe spremenila in se spreminja se naprej.

glede na to, da se bo v sredozemlju verjetno na toplejso, je skranji cas, da pricnemo z vecjo pridelavo sadja, zelenjave, oreskov, ipd.

:vragec:

 

glavn de brazilija pa argentina she naprej proizvajata STEAKE za mene

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glde na to, da imas svoj TV, pa mislim, da bi bilo dobro, da bi te se toliko bolj zanimalo kakor druge. mislim, da je celo zalostno da te ne!

 

ostalega ne bom komentiral...na tole pa moram

 

ja smo probali, pa tud tu in tam kako oddajo o tem prpravmo...v kratkem mamo spet eno...t bom povedal, da boš lohk pogledal ....

 

sam dejansko j pa tko, pač ldi prav velik ne zanimajo te zadeve, to so oddaje za nekaj procentov gledalcev in gledalk....preveč je bombardiranja s temi in podobnimi temami iz vseh koncev, potem pa ne morejo izločiti več kaj je koristno in kaj ne, na večini lokalnih medijev tako v radio kot tv produkciji oddaje o zdravilcih, vedeževalcih, vegetarianska prehrana, borci proti mučenju živali...........itd itd..... ljudje imajo druge probleme, probleme vsakdanjika in preživetja, komaj jim kaj časa ostane da b še s tem se obremenjeval....a razumeš....pogledajo novice, kak prenos, kako reportažo in kaj za smeh.....pol se pa že neha....

 

veš veliko družin v našem konc komaj še zbere denar za hrano in prav "n k" jih briga a je vegetarianska ali ne, važn je da je, da so otroci siti, da se plača elektrika in kurjava.....da jim pa nekdo potem še po tv pamet soli je pa že mal preveč....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

evo, tu pa pridemo do tega, da je prekrasno imeti okoli sebe svoj prostor in zemljo pod soncem... da lahko pridelas zelenjavo in semena, drugace nas bodo multinacionalke, ki bodo ( in ze :xx!: ) manipulirajo s semeni GSO :vragec: unicile oz. dobile pod nadzor...

 

prav vceraj sem se zavedla, ko mi je en gospod razlagal, da je bil v Bangladesu ( mislim, da tam dela ) koliko vsega imamo... dosti prostora okoli sebe, neokrnjeno naravo, zelenjavo na vrtu, pitno vodo in druge stvari, ki so nam se vedno samoumevne... nekaterim prebivalcem Zemlje pa ze dolgo vec ne :sori:

kak je lepo na Gorickem :2src:

 

MOjca

 

Tudi v Žireh imamo H20 Yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi v Žireh imamo H20 Yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pa oplemenitene gobe (radioaktivne)....jest jih mam še nekaj kozarcev...druge smo pa popapcal

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa oplemenitene gobe (radioaktivne)....jest jih mam še nekaj kozarcev...druge smo pa popapcal

 

....zdaj veš od kje nam toliko energije! Vsi laufamo na uranova jedrca....je pa tako, smo zlo slabi gobarji ker se gobice svetijio v temi po dnevi jih pa začutiš po toploti....tako, da samo prideš, nabereš in Vala !!!

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

fajn!

razumem kaj pises. a dejstvo je, da , ko je clovek bolan ima med drugim tudi dve moznosti:

ali, da se pricne zdraviti, ali pa se ne.

prvo ponavadi potegne v to, da pricne iskati vzroke in resitve za svoje stanje.

drugo ponavadi vodi v pasivnost in prelaganje lastne moci na druge, kar se veckrat izkaze za neprimerno odlocitev.

 

Danes vecina medije govori o problemih, kar sicer ni narobe, a ima zato svoje posledice.

Torej je morda problem podajanje vsebin medijev tudi v tem, da ne iscejo in ponujajo resitev!

Namrec, ce bi ljudje slisali vec resitev, bi se tudi lazje odlocali. V nasprotnem primeru pa so informacije morda zgolj le informacije, ki polnejo umove, ne pa vzbujajo obcutka moci, upanja, vere in poriva k spremembi.

In ce clovek ne vidi izoda, resitve iz svojeag stanja, ga lahko neka recimo temu 'negativna' informacija dotolce se bolj.

Eden izmed novejsih medijev, ki veckrat ponuja resitve je tudi Studio 12

katerega sem napopal ze nekaj povezav..

 

In skoraj preprican sem, da bi gledanost tvojega tv programa bila vecja, ce bi ponujali tudi resitve!

 

V navdih:

V iskanju je duh. Duh, ki ne caka, ki ne sodi, ki ne preteka energije v preteklost, ki ga ni strah spremembe, se ne boji prihodnosti in biva tukaj in sedaj.

Njegove oci svetijo v temi.

 

Verjamem da je hudo.

Na tistih, ki lahko nekaj spremenimo, pa cetudi je to samo pikica, je se toliko vecja odgovornost!

 

ostalega ne bom komentiral...na tole pa moram

 

ja smo probali, pa tud tu in tam kako oddajo o tem prpravmo...v kratkem mamo spet eno...t bom povedal, da boš lohk pogledal ....

 

sam dejansko j pa tko, pač ldi prav velik ne zanimajo te zadeve, to so oddaje za nekaj procentov gledalcev in gledalk....preveč je bombardiranja s temi in podobnimi temami iz vseh koncev, potem pa ne morejo izločiti več kaj je koristno in kaj ne, na večini lokalnih medijev tako v radio kot tv produkciji oddaje o zdravilcih, vedeževalcih, vegetarianska prehrana, borci proti mučenju živali...........itd itd..... ljudje imajo druge probleme, probleme vsakdanjika in preživetja, komaj jim kaj časa ostane da b še s tem se obremenjeval....a razumeš....pogledajo novice, kak prenos, kako reportažo in kaj za smeh.....pol se pa že neha....

 

veš veliko družin v našem konc komaj še zbere denar za hrano in prav "n k" jih briga a je vegetarianska ali ne, važn je da je, da so otroci siti, da se plača elektrika in kurjava.....da jim pa nekdo potem še po tv pamet soli je pa že mal preveč....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

fajn!

razumem kaj pises.

ne vem če res čist razumeš. Lokalni TV medij je namenjen lokalnemu prebivalstvu in mora biti tudi v tem dosti zanimiv za širšo populacijo...medtem, ko to kar bi ti priporočal bi gledalo le nekaj procentov ......smo že velik tega probal in tud analiziral....

 

drug teden smnemamo eno oddajo o zdravi vegetarianski prehrani, v kratkem še Sstane pride na vrsto...... mel smo že nekaj drugih oddaj ...v vseh so nakazane tudi rešitve....sam folka to v bistvu glih ne vem kok ne zanima več, siti so poplave informacij o vegetarianstvu, o varstvu narave, o čistih rekah, o bioenergiji, o zdravilstvu itd, itd..... ...njih zanima predvsem vsakdanjik in preživetje s tem, kar imajo n razpolago.....zanima jih utrip tega okolja in mesto posameznikov v tem našem okolju.....veliko več je debat o prenosih občinskih sej kot pa debat o vegetarianstvu....a me razumeš....folk je v glavnem sit raznih "čirule čarule", živi tko k je navajen.....tist k pa živi drgač z drugimi navadami, je pa pač to njegova volja in način življenja.....pa še to, tko k ti gledaš na to definitivno folk noče vidt, ker se vsak vpraša kaj lahko kot posameznik naredi, da bi v primeru globalnega kaj to pomenilo.......jest lohk 10 let luč ugašam, pa nam tok prispeval k rešitvi, kot če b naprimer javno razsvetljavo v Kranjski gori mal razredčl in kake bolj varčne žarnice uporabljal samo par dni...v glavnem butast se jim zdi, k na drugi strani ni odziva....saj vem ti praviš čim več kapljic pa se bo tud v morju poznalo...sam ne vem, če smo zmožni po kapljicah zabremzat morje, ker morje ne naredi nič na tem, da bi se kapljicam prilagodil.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem če res čist razumeš. Lokalni TV medij je namenjen lokalnemu prebivalstvu in mora biti tudi v tem dosti zanimiv za širšo populacijo...medtem, ko to kar bi ti priporočal bi gledalo le nekaj procentov ......smo že velik tega probal in tud analiziral....

 

drug teden smnemamo eno oddajo o zdravi vegetarianski prehrani, v kratkem še Sstane pride na vrsto...... mel smo že nekaj drugih oddaj ...v vseh so nakazane tudi rešitve....sam folka to v bistvu glih ne vem kok ne zanima več, siti so poplave informacij o vegetarianstvu, o varstvu narave, o čistih rekah, o bioenergiji, o zdravilstvu itd, itd..... ...njih zanima predvsem vsakdanjik in preživetje s tem, kar imajo n razpolago.....zanima jih utrip tega okolja in mesto posameznikov v tem našem okolju.....veliko več je debat o prenosih občinskih sej kot pa debat o vegetarianstvu....a me razumeš....folk je v glavnem sit raznih "čirule čarule", živi tko k je navajen.....tist k pa živi drgač z drugimi navadami, je pa pač to njegova volja in način življenja.....pa še to, tko k ti gledaš na to definitivno folk noče vidt, ker se vsak vpraša kaj lahko kot posameznik naredi, da bi v primeru globalnega kaj to pomenilo.......jest lohk 10 let luč ugašam, pa nam tok prispeval k rešitvi, kot če b naprimer javno razsvetljavo v Kranjski gori mal razredčl in kake bolj varčne žarnice uporabljal samo par dni...v glavnem butast se jim zdi, k na drugi strani ni odziva....saj vem ti praviš čim več kapljic pa se bo tud v morju poznalo...sam ne vem, če smo zmožni po kapljicah zabremzat morje, ker morje ne naredi nič na tem, da bi se kapljicam prilagodil.....

 

Tomazslo, vidis, to se meni zdi zelo zalostno, da je ljudem vseeno... pa zaradi tega ne obupam... moja energija bo nasla podobno energijo ( tu se z freejem verjetno tudi ti strinjas x:)x ) pa se bo nekaj ja spremenilo... vedno se sprememba zacne pri enem cloveku :palec: ...

vem, da ti od Tvja zivis in zato pac moras spremljati in delati stvari in prispevke tako, da jih ljudje gledajo.Ok.Bo pa tudi ta folk, ki je sit cirul carul, enkrat spregledal, da je zivljenje malo vec od prenosov sej, pa spanskih limonad, pa razni filmov po resnicnih dogodkih ( takrat bos tudi ti spremenil vsebino programov x;)x ) ... .Vse dokler jim to znese delat in gledat, se meni nobeden ne smili.Verjamem, da imajo komaj za kruh... kdo pa je pripravljen narediti kaj zato, da bi se stvari spremenile ? NIHCE... jamrajo in mjavkajo , kako jim je hudo... da stane kruh 2 eura in vec... pa da jim drzava ne da tega, pa socialno ne da tega....

 

vsega na svetu je DOVOLJ.... ljudi, hrane sluzb ( oz dela )in vsega ostalega... samo razporejeno ni enakomerno...

 

sicer se pa vsa nasa realnost zacne pri sebi in svojem pragu....

 

sicer pa, Free se podobno kot Stane trudi podati svojo resnico, na nas pa je ali nanjo reagiramo tako ali tako x;)x ...

 

pa bodite kljub vsemu prekrasno...

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tomazslo, vidis, to se meni zdi zelo zalostno, da je ljudem vseeno... Mojca

Tud men Mojca...sam tko je...tuki na LN smo pač ena skupinca v množici, k mal drugač mislmo...sam veš kok od te množice jih pa tukaj ni....

 

tud če b blo ne vem kok frejev se neb kaj dost spremenl....

ljudje morajo nekaj od tega imeti, morajo OBČUTITI korist in samo tako jih v nekaj tudi lahko prepričaš...vse ostalo je bob ob steno, pa če so še tko pozitivne misli, ker jih tisti k so mu namenjene ne more še sprejeti, mora najprej v seb ustvart pogoje, da se lahko prlima...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tud men Mojca...sam tko je...tuki na LN smo pač ena skupinca v množici, k mal drugač mislmo...sam veš kok od te množice jih pa tukaj ni....

 

tud če b blo ne vem kok frejev se neb kaj dost spremenl....

ljudje morajo nekaj od tega imeti, morajo OBČUTITI korist in samo tako jih v nekaj tudi lahko prepričaš...vse ostalo je bob ob steno, pa če so še tko pozitivne misli, ker jih tisti k so mu namenjene ne more še sprejeti, mora najprej v seb ustvart pogoje, da se lahko prlima...

Ej, Tomaz, sem dobila idejo x;)x ...

 

posnemite kaksno oddajo , kjer boste kuhali jedi ( pa naredite vegetariansko varianto med drugimi.. )... tako bodo ljudje OBCUTILI x^x ...

 

Jaz dostikrat vidim, da bi ljudje jedli kaj brez mesa, pa ne vedo skuhati... se jim zdi, da jim bo manjkalo nekaj na krozniku :inocent: ...

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz dostikrat vidim, da bi ljudje jedli kaj brez mesa, pa ne vedo skuhati... se jim zdi, da jim bo manjkalo nekaj na krozniku :inocent: ...

:vragec:

 

:eek: :eek: :eek:

kwa???

de mi baba nardi kosil brez shnicla??? :eek: :eek: :eek:

takoj dobi odpoved

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
ljudje morajo nekaj od tega imeti, morajo OBČUTITI korist in samo tako jih v nekaj tudi lahko prepričaš...

Evo ti koristi, vložiš 5 evrov, prišparaš jih 50 x;)x

 

BIODIETA V PRAKSI OBIČAJNO POMENI, PORCIJO NA POL, JEJ MALO IN DOBRO IN PRIHRANI DENAR .

 

 

 

Jaz dostikrat vidim, da bi ljudje jedli kaj brez mesa, pa ne vedo skuhati... se jim zdi, da jim bo manjkalo nekaj na krozniku :inocent: ...

Tisto, kar jim manjka, je najbolj koristno in zastonj x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

:eek: :eek: :eek:

kwa???

de mi baba nardi kosil brez shnicla??? :eek: :eek: :eek:

takoj dobi odpoved

 

zlomk....tralala

Zlomek, tebi garant ne bi manjkalo nic, ce bi mel zraven sebe kos zivega , prekrasnega mesa na dveh nogah x:px x:Dx .. ne bi niti pomislil na snicl x;)x

 

Mojca

 

ps; Stanci, kaj je najbolj koristno in zastonj ? xscratchx :irs:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
ps; Stanci, kaj je najbolj koristno in zastonj ? xscratchx :irs:

Tiste pol porcije, ki je ne skuhaš in je tudi pojesti ne moreš x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, res je, da se s teboj ponovno NE strinjam.

Namrec po mojih podatkih ravno to kar govorim ljudi zanima vedno bolj! In je povprasevanje po tv vsebinah in prispevkih, ki jih imenujes cirulecarule vedno vecje.

Samo poglejmo revije, smao oglejmo priloge revij, samo poglejmo koliko novih revij je nma tem ozdravega zivljenja, prehrane, koliko novih tv oddaj, novih kanalov, sletnih strani, koliko tem, koliko pogovorov, izkusenj, razmisljanj ljudi. Klicev na pomoc, ko ljudje koncno vedno bolj razumejo, da zdravstvo ni vedno edina resitev, da je tukaj tudi alterantiva, ki vedno bolj in se kot nuja ponuja zdravstvu da hodita z roko v roki.

Celo veletrgovine mnozicno uvajajo iodelke z bio-prehrano. Njihovi skoraj vsakdanji katalogi ponudbe vcasih celo pretehtajo ostalo ponudbo.

ZAKAJ: KER LJUDJE TO ZELIMO, HOCEMO, POTREBUJEMO!!!!!

 

povrasevanje o biolosko pridelani hrani dosega tudi 300% letno rast!

Dosti vec je povprasevanja kakor ponudbe!

In ce govorimo o ekologiji s katero se ukvarja celotna EU, pa ceprav za moje po moje dosti premalo ne moremo brez da bi govorilo tudi o kmetijstvu in zivinoreji kot dejavniku, ki je med najvecjimi ali najvecji povzrocitelj globalnega segrevanja.

In ljudje se tega zavedajo vedno bolj. Vedo, da je biolosko pridelana hrana sicer drazja, a dolgorocno vseeno cenejsa. Da ima biolosko pridelan korencek tudi do 100x vec antioksidantske moci kakor konvencionalno oz. integralno pridelan, itn. Posledica pa je, da se ravno zato odlocajo za zivila, ki so biolosko pridelana, pa ceprav drazja.

Ljudje se vedno bolj zavedajo, da kolicina merilo za sitost, kakor ne hranljivost.

In prav zato so teme po moje zelo aktualne.

 

Pa da ti ne solim pameti, ker si pac direktor tv postaje in imas veliko vec izkusnje kakor jaz, bos ti sam najbolje vedel kaj in kako.

 

 

ne vem če res čist razumeš. Lokalni TV medij je namenjen lokalnemu prebivalstvu in mora biti tudi v tem dosti zanimiv za širšo populacijo...medtem, ko to kar bi ti priporočal bi gledalo le nekaj procentov ......smo že velik tega probal in tud analiziral....

 

drug teden smnemamo eno oddajo o zdravi vegetarianski prehrani, v kratkem še Sstane pride na vrsto...... mel smo že nekaj drugih oddaj ...v vseh so nakazane tudi rešitve....sam folka to v bistvu glih ne vem kok ne zanima več, siti so poplave informacij o vegetarianstvu, o varstvu narave, o čistih rekah, o bioenergiji, o zdravilstvu itd, itd..... ...njih zanima predvsem vsakdanjik in preživetje s tem, kar imajo n razpolago.....zanima jih utrip tega okolja in mesto posameznikov v tem našem okolju.....veliko več je debat o prenosih občinskih sej kot pa debat o vegetarianstvu....a me razumeš....folk je v glavnem sit raznih "čirule čarule", živi tko k je navajen.....tist k pa živi drgač z drugimi navadami, je pa pač to njegova volja in način življenja.....pa še to, tko k ti gledaš na to definitivno folk noče vidt, ker se vsak vpraša kaj lahko kot posameznik naredi, da bi v primeru globalnega kaj to pomenilo.......jest lohk 10 let luč ugašam, pa nam tok prispeval k rešitvi, kot če b naprimer javno razsvetljavo v Kranjski gori mal razredčl in kake bolj varčne žarnice uporabljal samo par dni...v glavnem butast se jim zdi, k na drugi strani ni odziva....saj vem ti praviš čim več kapljic pa se bo tud v morju poznalo...sam ne vem, če smo zmožni po kapljicah zabremzat morje, ker morje ne naredi nič na tem, da bi se kapljicam prilagodil.....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pišem o zakonu ekonomije, ki v današnjem času ni skladen z zakonom duhovne ljubezni ...

 

in ne govorim o ljudeh, živalih ampak o dveh principih, ki sta prisotna v življenju in nista harmonična (kljub temu, da bi lahko bila).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, res je, da se s teboj ponovno NE strinjam.

Namrec po mojih podatkih ravno to kar govorim ljudi zanima vedno bolj! In je povprasevanje po tv vsebinah in prispevkih, ki jih imenujes cirulecarule vedno vecje.

sej je vseen free ...pač ti gledaš bolj v svojem krogu in pač najdeš, če iščeš.....jest mam drugačne podatke iz terena...j pa čist vseen kaj kdo od naju grunta.....dejstvo je tako kot sem ti napisal...smo mel oddaje, jih imamo pa niso odzivne, pa ne zato k bi ne ble strokovne...

 

 

pišem o zakonu ekonomije, ki v današnjem času ni skladen z zakonom duhovne ljubezni ...

 

in ne govorim o ljudeh, živalih ampak o dveh principih, ki sta prisotna v življenju in nista harmonična (kljub temu, da bi lahko bila).

a pa j to kdaj blo......če mene vprašaš se prav dolgo ne moreš iti duhovne ljubezni z praznim želodcem....torej je tud ekonomija potrebna....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če mene vprašaš se prav dolgo ne moreš iti duhovne ljubezni z praznim želodcem....torej je tud ekonomija potrebna....

Imaš prav. Ampak vseeno bi se lahko izvajalo pravilno ekonomijo, z upoštevanjem vseh vidikov življenja in ne to enostransko izkoriščevalsko zgolj za dobiček.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imaš prav. Ampak vseeno bi se lahko izvajalo pravilno ekonomijo, z upoštevanjem vseh vidikov življenja in ne to enostransko izkoriščevalsko zgolj za dobiček.

a pa poznaš formulo, k bi jo bila ekonomija prpravljena sprejeti.......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a pa poznaš formulo, k bi jo bila ekonomija prpravljena sprejeti.......

Ne, sem pa bral eno knjigo, kjer opisuje možnosti, tudi nekaj idej imam iz prakse. Ta ekonomija ne bo sprejela nove, zaenkrat bi bilo treba (in gotovo to že kdo počne) po kakšnih fintah peljat.

 

Nekaj podobnega smo govorili že tu: http://www.lunin.net/forum/index.php?showtopic=7297

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a pa j to kdaj blo......če mene vprašaš se prav dolgo ne moreš iti duhovne ljubezni z praznim želodcem....torej je tud ekonomija potrebna....

 

... saj zato pa sem napisala, da bi morala biti v harmoniji oba principa ... če pa en prevladuje (pa magari zakon ljubezni) potem to tud ni harmonija ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...