Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

Prej nisem bil na to toliko pozoren.

Pred "tofujem, seitanom, ... - ponudbo" sem bil na stročnicah, ...

Tako kakor zdaj - ponovno. Iz principov svojih.

Jem izključno to, kar mi je lokalno dosegljivo. S sojo karkoli počet se mi pa ne da.

Skuham lečo, zeleno sojo, ... iz Špara in ok. NE kompliciram. )

Genetsko modificirana, če je ali pa če ni: vseeno mi je. Nihče ne bo večno tlačil Matere Zemlje. )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jst sm začela zato, ker nisem več hotela podpirat vsega tega klanja....

da je lažje bit od začetka? ne vem. men ni niti najmanjši problem. pa mi je bilo prej ful dobro meso jest.

no sej zate sicr ne vem samo vem pa da mi je veliko ljudi govorilo da so ful pogrešali meso potem pa da so jim dohtarji svetoval da nej ne bojo vegetarijanci ker se sploh niso znal pravilno prehranjevat. No tud v tem je štos da veš v kaj se spuščaš ... se pravi da veš kaj morš jest pa kaj boš jedu ... vitamini minerali pa to... drugač je pa kul bit vegi x:o)x

OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. http://www.maat-center.com/forum/img/forum_avatars/om.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no sej zate sicr ne vem samo vem pa da mi je veliko ljudi govorilo da so ful pogrešali meso potem pa da so jim dohtarji svetoval da nej ne bojo vegetarijanci ker se sploh niso znal pravilno prehranjevat. No tud v tem je štos da veš v kaj se spuščaš ... se pravi da veš kaj morš jest pa kaj boš jedu ... vitamini minerali pa to... drugač je pa kul bit vegi x:o)x

Ko pride opustitev mesa po razvojni poti, ni nujno, da veš, v kaj se spuščaš. Življenje je itak eno stalno presenečenje.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona

sem v soboto in nedeljo jedla tako dobrega piščanca, da ne vem, če ne bom malo pogosteje začela ... že dolgo nisem jedla piščanca. očitno mi paše belo meso. obenem mi pa paše jest tudi seitan. :onfire: vsega po malem. xDDx

 

Pikniki so preredki x;)x

to, ja. :sori: čuj, sem zatajila ... :inocent: kupila ajurvedsko kameno sol, ki sem jo nekoč že imela ... pa sem jo uporabljala bolj za piling z medom (krasno xDDx ) kot za kuho. :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tanjšanje vrhnje plasti zemlje

 

Medtem ko mnoge skrbijo posledice podnebnega segrevanja, nekaj izvedencev opozarja na drugo potencialno globalno krizo, ki se potihem odvija pod našimi stopali.

To je tanjšanje vrhnje plasti zemlje (prsti). V povprečju je planet pokrit z 90 cm vrhnje plasti zemlje - tanke kože iz bogate, hranil polne, organske snovi, ki proizvaja večino naše hrane in igra kritično vlogo pri podpiranju življenja na Zemlji.

"Vsak dan je te vrhnje plasti manj,"
je povedal David Montgomery, geolog iz univerze v Washingtonu
. „Ocenjeno je, da vsako leto izgubimo okoli en odstotek vrhnje plasti zemlje zavoljo erozije, ki jo povečini povzroča intenzivno kmetijstvo."

Povzela: Valerija Hozjan

Vir:

Vemo pa, da je intenzivno kmetijstvo najvecje v pridelavi krme za zivali :sori:

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Vemo pa, da je intenzivno kmetijstvo najvecje v pridelavi krme za zivali :sori:

Ne samo to, tudi hrana za človeka je s tako pridelavo oropana mineralov in je še toliko pomembneje, da jo solimo na zgornjo mejo okusa pred zaužitjem.

Če tega ne upoštevamo, se organizem zakisa kot zanemarjen akvarij :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vegete ne uporabljam. Smo jo pa svoj čas vozili v takratno Čehoslovaško...

Čehi, Slovaki bili nori nanjo. Bilo jim jo je pa težje za dobit. )

:wOOt:

:vragec:

 

:wOOt: :wOOt: :wOOt:

shevercar torej....!!!!!

subverzivni element

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

bemu deb premislu....cheb se recimo znajdu sred andou kot prezhiveli letalske nesreche ab jedu raj vegija al mesojedca (zarad IQ-ja).... x:Dx x:Dx x:Dx

she krave so bl telegentne kokr pa vegiji

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na živce mi gre, da vegetarijanstvo zagovarjajo tisti (pa ne samo zagovarjajo, ampak težijo ostalim, češ kako so "grozni") tisti, ki si od časa do časa privoščijo pršut. Kako hinavsko.

 

Še vedno ne jem mesa (torej, tudi pršuta ne)....

xrolleyesx

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na živce mi gre, da vegetarijanstvo zagovarjajo tisti (pa ne samo zagovarjajo, ampak težijo ostalim, češ kako so "grozni") tisti, ki si od časa do časa privoščijo pršut. Kako hinavsko.

 

Še vedno ne jem mesa (torej, tudi pršuta ne)....

xrolleyesx

:vragec:

 

lej jo.... xrolleyesx

najboljsh solata je vendar na tenko narezan prshut

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V redu, ti kar jej to. Jaz ti ne bom težila.

Butast bi pa bilo, če bi jedel meso, zraven pa težil ostalim, ki ga jejo, češ kako lahko to delajo...

x:)x

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V redu, ti kar jej to. Jaz ti ne bom težila.

Butast bi pa bilo, če bi jedel pršut, zraven pa težil ostalim, ki jejo meso, češ kako lahko to delajo...

x:)x

:vragec:

 

no....zram meska zmeri mal zelenave

samo.....brez pretiravanja.... :inocent:

pa ne tezhim ostalim mesojedcem, de morjo zelenavo jest

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...